Opinie o Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o. w Warszawa

Jakie są mocne strony pracodawcy Crido Taxand Sp. z o.o.?

Inia
@LOL

W sumie skoro już o stażu była mowa to mógłby ktoś go nieco szerzej omówić? Miał ktoś teraz styczność lub jakiś czas temu realizował i by opowiedział o przebiegu i ogólnych kwestiach organizacyjnych? Jest sporo odpowiedzialnych obowiązków, które sugeruje Pan wyżej?

Zuzka Nowy wpis

Też interesuje mnie jedno z ogłoszeń dla młodszego specjalisty ds. IT, tylko zastanowiło mnie to stwierdzenie najpierw w nagłówku, że praca może być hybrydowa a potem wyszło, że tylko 2 dni w miesiącu tego typu są możliwe. z czego wynika takie ograniczenie?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Jak oceniacie oraz jak wygląda praca w Crido na stanowisku Młodszego Specjalisty IT. Na jaką pensję mogę liczyć?

w ofercie dla konsultanta w zespole Modelowania Finansowego i Wycen jest napisane, że istnieje opcja na prace zdalną oraz ze można przez 6 tygodni pracować z każdego miejsca na świecie. Te 6 tygodni należy liczyć dosłownie, że 7 razy 6, więc ma się w praktyce do wykorzystania 42 dni? I czy można jednym ciągiem z rzędu?

Oluś

Dawno chyba nikt o konsultantach zbytnio nie pisał? Od tygodnia wisi oferta i byłem nią zainteresowany, w zasadzie dalej jeszcze jestem o ile opiszecie mi rzecz jasna warunki. jak na razie jest napisane, że 0 kandydatów się zgłosiło. No chyba ze poza portalem tez ktoś teraz na rozmowie był? O jakich warunkach na niej mówią? Co z kasa?

Ex pracownik
@Oluś

C1 - 6800 brutto C2 - 8-9 C3 - 9.5-10.5 Oczekują poświęcisz się w pełni pracy

@Ex pracownik

Uzasadnisz poświecenie się w pełni tej wspomnianej pracy tak już dla pełnej jasności? akurat oglądam teraz inne oferty, dla specjalisty do zespołu ABiZW chociażby. czy przy każdym dziale są tutaj tego typu wymagania, o których piszesz?

Michał Nowy wpis
@Ex pracownik

To ile zarabiają asystentki w takim razie?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Konsultant/ka w zespole Modelowania Finansowego i Wycen w firmie Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Jest tu może ktokolwiek z zespołu Strategy & Debt Advisory? Widzę w ofertach, że analityka do Was poszukują i w zasadzie wstępnie się interesuje, bo łapię się pod wymogi. :) interesuje mnie praca w dobrej atmosferze ale mam też określony z góry standard finansowy. Jak więc wygląda sprawa z zarobkami w tym przypadku?

lavezz66

Czesc BT, widzialem ta pozycje i rowniez aplikowalem niedawno, czy wiesz czy pozycja jest jeszcze otwarta? Czy mialas juz rozmowe?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Jakie są mocne strony pracodawcy Crido Taxand Sp. z o.o.?

Zadowolony

Empatia i bezinteresowna pomoc nawet u CEO. Jak mi ukradli samochód, to szef udostępnił mi swój prywatny, którego akurat nie używał i to na 2 miesiące, dopóki sobie nie kupiłem drugiego. Jak podczas wspólnej podróży opowiadałem mu swój problem prawny, na drugi dzień miałem telefon od managera, że chce się ze mną spotkać aby rozwiązać moją sprawę. Nie spotkałem się z takim podejściem do szeregowego pracownika.

LOL
@Zadowolony

3 pozytywne opinie broniące Crido wystawione jednego dnia tj 15 marca w godzinach pracy ( w sumie to w godzinę lub dwie. ) :D PR Crido: Czy jest tanio? Jest tanio. Czy jest dobrze? Jest tanio. a tak serio uśmiałem się z tej wyssanej z palca historyjki :D tak tak ceo daje Ci swoje auto. Może jeszcze premię byś kupił nowy samochód :D serio ludzie nie pozwalajcie stażyście ogarniać waszego PR bo wyszło to komiczne :D aż wstyd się przyznać, że pracuję nadal w Crido :D

Inia
@LOL

Jeszcze święta przezywacie, że ktoś o paczkach pisze? :D teraz w ofercie dla praktykantki do zespołu doradztwa podatkowego zauważyłam, że normalnie przysługują i w sumie inne benefity także. możecie ocenić praktykę na tym dziale? warto próbować? Czy ludzie później zazwyczaj zostają?

XYZ

Upłynęło kilka lat od mojej przygody z Crido, dlatego mogę w pełni obiektywnie napisać wszystko. Asystentka zarządu. Proces rekrutacji: Podczas mojej rekrutacji obecna była osoba, której "biurko" miałam zająć, bo nie przedłużono jej umowy (jak się później dowiedziałam), co nazwano ładnie "chęcią przebranżowienia" Odbyłam dwie rozmowy - tak, rekrutacja moja była dwuetapowa (dwa dni) Podczas pierwszego etapu podkreślałam (też w moim CV oczywiście to było), że moje doświadczenie nie jest typowo "korporacyjne" a wręcz z korporacją nie miałam styczności. Doświadczenie asystentki miałam kilka lat na ową chwilę. Mówiłam wprost, że jestem typem osoby od rozwiązywania problemów, a nie bawienie się w korporacyjny wyścig szczurów. Oczywiście też wprost mówiłam jakie zarobki mnie interesują. I nie interesuje mnie praca w firmie ze sztywnym dres code. Po drugim etapie do mnie zadzwoniono: Przyjęta. Zapraszamy na podpisanie umowy. OK. Telefon był w czwartek o 16:30. Nagle mówią, że na piątek mam mieć zaświadczenie z Luxmed (chyba) na piątek rano. Pytam czy może być inny lekarz - prywatnie. kto się umawiał, wie jakie to trudne. Ale się udało. Piątek. Na umówię o pracę widzę, że kwota jest ponad 30% niższa niż rozmawialiśmy jeszcze dzień wcześniej. Czułam się (usunięte przez administratora) Pytam o szkolenie BHP. "Za jakiś tydzień lub dwa". Pytam, ile mam czasu by się wdrożyć. I tu hit! Zwolniona dziewczyna miała przez 2-3 dni być przy mnie przekazać mi obowiązki. Zasugerowałam, że to kiepski pomysł. Jednak nikt nie posłuchał. Dziewczyna wszystko celowo przekazywała mi źle i biegała do przełożonej mówić, że jestem nieudolna. Cóż. Rozbuchana hierarchia tej firmy jest aż komiczna. Przykład: fakturę musi podpisać 4 prezesów (na ową chwilę w firmie było 20 prezesów) zanim zaniosę do działo księgowości. Jaka drama była bo nie w tej kolejności zebrałam podpisy i pan X się obraził bo Pan Y ma mniejszy staż a pierwszy podpisał. Oczywiście to wszystko w pierwszych 5 dniach mojej pracy. Z innych hitów : gdy asystentka z biurka obok ma przerwę godzinną na lunch - nie możesz odejść od biurka nawet do WC :D Gdy zgłaszałam przełożonej, że obawiam się, że moja poprzedniczka źle tzn błędnie celowo przekazuje mi obowiązki to powiedziano, że to niemożliwe, bo przecież zależy jej na firmie (taaa... na firmie, z której jej zwolniono) Ah! Za (usunięte przez administratora) dostajesz plusika u przełożonych. Pamiętacie jak napisałam powyżej o dresscode? Okazało się, że nagle obowiązywała mnie biała koszula i ołówkowa spódnica. Czyli okłamano mnie w trakcie rekrutacji. Ogólnie bawiło mnie, jak pozostałe asystentki przeżywają każdą rzecz. Toner w drukarce się skończył? Godzinna drama zamiast po prostu sprawdzić czy jest w magazynie, a w przypadku braku zamówić. Albo jednym z obowiązków asystentek jest: Przeglądanie gazet dla prezesa które go interesują i wycinanie dla niego artykułów i zakreślanie ciekawych fragmentów, bo pan i władca nie będzie tracił czasu na scrollowanie artykułów :D Teraz zgaduj zgadula co go interesuje a co nie. Przypominam- jesteś nowa. Minęło trochę czasu. Wdrożyłam się. Pewnego dnia stwierdziłam, że nie dam rady.. gdy zdarzyło się to : Otóż. Asystentki znów panikują (oczywiście, żadna nie odpowie mi cześć bo jestem ta zła co ich koleżankę zastąpiła) bo za godzinę ma przyjechać jakiś prezes i one nie wiedzą które miejsce w garażu jest wolne. Bo Excel z miejscami postojowymi się im nie zapisał czy w ogóle nie otwierał i one nie wiedzą oh ah co mają zrobić. Z nerwów zapalić muszą iść. (nawiasem.. w kuchni był taki zapas melisy jakby ją wciągali). Zaproponowałam, że po prostu zejdę do garażu podziemnego i sprawdzę, które miejsca są wolne, które zajęte i po prostu wpiszemy do excela i będziemy wiedzieć, gdzie może zaparkować prezes. Jak dla mnie logiczne rozwiązanie :) Prawda? Nie dla Crido :D Zostałam zaproszona prosto na dywanik i hasło " nie odnajdujesz się w firmie. koleżanki się skarżą, że nie przestrzegasz procedur." Miało brzmieć to poważnie, ale to trudne, gdy przełożony właśnie cię zwalnia siedząc na piłce gimnastycznej i sobie podskakuje :D Oczywiście zgodziłam się, że nie pasuję do tej firmy. Rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Nie wyobrażałam sobie wytrzymać choćby dnia dłużej w tym cyrku i festiwalu absurdu. Praca zaczynała się o 9:00 lub 9:30. Zależy od tygodnia. Podsumowanie: Pracę, a raczej krótką przygodę, w Crido wspominam z lekkim rozbawieniem. Przerośnięto ego. Rozdmuchana hierarchia. Serio ponad 20 prezesów, wiceprezesów ...? I osoby, które uważają się za tak bardzo ważne, że nie można im dzień dobry powiedzieć. Absurdalne procedury, które zamiast ułatwiać jedynie komplikowały i wydłużały każdą czynność. Zapomnieć można o nastawieniu "myśl" i "rozwiąż problem" a jedynie spójrz w procedury. Traktowanie przez pracowników tej firmy, jakby nic poza nią w życiu nie mieli. Każdy patrzący na siebie tak, jakby najchętniej przegryzł tętnicę. Nie polecam. Szkoda życia na pracę w takim korpo.

Wojciech
@XYZ

Nie wiem ile lat upłynęło od kiedy już tam nie robisz ale szacun za pamięć do detali. Co do rekrutacji to ktoś wcześniej pisał, że odbywała się w dość napiętej atmosferze. Pozostaje tylko ustalić, jakie tu oferują / oferowali zarobki?

@Wojciech

Podczas rozmowy rekrutacyjnej zapytana, jakie zarobki mnie interesują wprost mówiłam, ze nie mniej niż 5450 netto. Dałam szereg argumentów (np. moje doświadczenie, kursy, znajomość języków, dyspozycyjność oraz fakt ze ta kwota mieściła się w widełkach jakie zarabiają osoby na podobnym stanowisku w innych firmach.) Ile było na umowie o prace? Kwota ta mieściła się w widełkach 4000-4300 i teksty w stylu „plus płatne nadgodziny i świąteczna premia jest wiec jakoś to się wyrówna”.

Irena
@XYZ

A nie było żadnych szans na późniejszą podwyżkę ? Np po okresie próbnym, bo z tym się spotkałam że na początek było mniej. Ile ta premia świąteczna wynosi?

@Irena

Nie. Tu było jedynie „premia świąteczna” plus jakieś niewielkie premie co 3-6 miesięcy. Jak pamietam była to kwota max 2 tys na rok. I to nie było pewne a „może”.

@XYZ

Nie było pewne? A od czego konkretnie zależało w takim razie w razie czego? Ma się na to całkowity wpływ czy niekoniecznie?

Olaa
@XYZ

To na pewno o Crido? W Crido nie ma "prezesów", nie ma "sztywnego" dress code'u (o ile w ogóle jakiś jest w zasadzie). Poza tym, przez ostatnie lata firma ustabilizowała skład osobowy i wiele procesów po szybkim skoku rozwojowym, a obszar HR, w tym rekrutacje - na bazie tego co mogę zaobserwować w innych korpo - to raczej powód do dużej dumy (konkret, nie ma przerostu formy nad treścią, szybkie działanie)

@Olaa

Trochę się pośmiałam czytając odpowiedź. Tak (mówiąc szczerze) nieudolnego PRu to nawet po tej firmie się nie spodziewałam. Zamiast merytorycznej odpowiedzi np oficjalnie od firmy .. Dostaje to. W sumie to jak pani J. skacząca ta piłce przy biurku …. Ale rozumiem - jaka płaca taka praca :) „Czy jest tanio? Jest tanio. Czy jest dobrze? Jest tanio.” Odnosząc się do samej wypowiedzi już: „To napewno o Crido?” Tak - chodziło o CRIDO. Co na celu miało to pytanie? Uważasz, ze ja jak i wiele innych tu osób pomyliliśmy firmy? Śmiech na sali. Pokazuje to jedynie poziom firmy… Zapewniam, ze firma zasłużyła na swoją niską ocenę i nie jest ona wynikiem jednej czy dwóch wpisów. To setki opinii - w większości negatywnych. W CRIDO nie ma „prezesów” . Naprawdę - nie będę się tutaj zastanawiać nad nazewnictwem - prezesi, managerowie itd - liczy się efekt. Ale przepraszam … pan prezes/ceo czy pan o jakimkolwiek innym wpisie w wizytówce czuje się pewnie urażony, ze został zrównany z tym pod nim w hierarchii. Oj oj. Witamy w Crido. To jak widac jest niezmienne. Brak „Sztywnego” dress code Nie wiem jak jest obecnie - mało mnie to interesuje. Dla asystentek w owym czasie został on wprowadzony. Ołówkowa spódnica za kolano i biała koszula. Może dla Ciebie on nie jest sztywny. Nie wnikam :) dla mnie ołówkowa spódnica za kolano i biała koszula jest sztywnym dress code. „Poza tym, (…) a w obszarze HR (…) raczej powód do dużej dumy” Ha ha ha. W tym jednym zdaniu już jest tyle przerostu formy nad treścią i bełkotu, który nic nie wnosi do dyskusji … najlepiej pozostawić to bez komentarza dalszego z mojej strony, bo to tak piękny … strzał do własnej bramki. Piękny samobój.

tfu
@XYZ

Hehehe ogólnie rzecz biorąc wypowiedzi po tylu latach są śmieszne. Co do dress code pracownicy merytoryczni nie licząc partnerów nie mają żadnego dress code, oczywiście jak jest spotkanie z klientem który chce przyjechać w pełnej zbroi, trzeba się tez uzbroić w jakiś garniak. Natomiast po biurze to raczej kolorowe bluzki a i krótkie spodenki dość często ;). Poza tym korpo jak korpo, ma plusy i minusy. BTW teraz managerów / partnerów jest pewnie pod setkę, ale to trzeba mieć zerową wiedzę żeby managera w korpo nazywac prezesem :D:D

True
@XYZ

Pięknie napisane! Brawa dla tej Pani :) Podpisuję się pod każdym słowem, to miejsce traumatyzuje przerostem firmy nad treścią, asystentki święte (usunięte przez administratora)łącznie ze swoimi przełożonymi. Jeśli ktoś marzy o prawdziwym korpo w negatywnym tego słowa znaczeniu: crido zaprasza z otwartymi ramionami. Po tym jak wyssą z ciebie energię i motywację pozostaje ci odejść lub być zwolnionym i przy dobrych wiatrach nie nabawić się solidnej traumy. Jeśli naprawdę się szanujesz, szukaj innego miejsca.

@True

Dziękuję True! Prawda jest taka, że to nie wina asystentek nawet, a atmosfery jaka panuje. Tzn muszą pisać donosy na siebie wzajemnie, aby nie tylko nie zostać zwolnioną ale tez dostać bonusie do wypłaty. Można domyślić się jaką to atmosferę wprowadza, kiedy pojawi się "ta nowa". W sumie jedno można przyznać Crido - pracownicy tam dokonują self (usunięte przez administratora):D Widać jak nieudolnie pracownik tutaj próbuje odpisywać ratując wątpliwy wizerunek firmy :D @tfu. W sumie nawet zastanawiałam się, co Ci odpisać. Po namyśle uznałam, że szkoda kopać leżącego. Skompromitowałaś siebie i firmę próbując nieudolnie ratować jej wizerunek. A wyszło to jak fajność i młodzieżowość Jowity... czyli żałośnie. Spokojnie - Tobie zostawiam odpowiednie tytułowanie przełożonych i kiszenie się w tak toksycznym miejscu.

@XYZ

Już widać, że kłamiesz. Pracuję tutaj 6 lat i nie pamiętam premii świątecznych. Co roku są podwyżki. Są ustalane przy ocenach pracowniczych indywidualnie dla każdego pracownika. W tym roku mimo, że nie oczekiwałem jej, to dostałem. W firmie docenia się osoby, które chcą pracować, a nie chodzą na godzinne lunche i non stop na kawkę.

@XYZ

Samobója to Ty sobie strzeliłaś. Nawet nie plujesz jadem, Ty rzygasz nim. Kłamstwa odnośnie pisania donosów dla premii to już szczyt Twojej wyobraźni? Musisz być bardzo nieszczęśliwa mając chęci do takiego hejtu. Widocznie często siedzisz na bezrobociu, skoro masz na to czas. Tu mi pachnie nieudolnym pracownikiem, który przyszedł odpocząć do pracy zamiast wykonywać swoje obowiązki. Dużo dziewczyn awansuje do innych działów, Ty mogłabyś tylko o tym pomarzyć, bo trzeba by coś zrobić, a nie tylko na kawce w kuchni przebywać. Siedź na tym bezrobociu, weź 500 + i dalej narzekaj, do niczego więcej jak widać się nie nadajesz

LOL

1820 15.03.2023 13:53. Pracownik Pracownik 15.03.2023 15:51 Pracownik Przypadek? dwie godziny pomiędzy komentarzami. Dodatkowo zastanawia mnie to, że osoba, która oznacza się, że pracuje w Crido, pisze w sposób tak wrogi do kogoś tutaj. Tak. Reprezentujesz firmę jako jej pracownik i jakąś obcą randomową osobę atakujesz - wręcz wyzywasz. Tak. Twój komentarz jest zwyczajnie szowinistyczny. Chamski. Agresywny. Niedojrzały. Osoba "XYZ" porusza w swojej wypowiedzi kwestie atmosfery w firmie. Opisuje swoje doświadczenie. Swoją opinię. Może ma racje - może nie. Ale jako postronny obserwator ( w sumie jestem pracownikiem Crido) uważam, ze komentarze "Ty mogłabyś tylko o tym pomarzyć, bo trzeba by coś zrobić, a nie tylko na kawce w kuchni przebywać" "Siedź na tym bezrobociu, weź 500 + i dalej narzekaj, do niczego więcej jak widać się nie nadajesz" Są żenujące. Tak. Poziom wypowiedzi tego typu jest żenujący. Personalny atak, ośmieszanie, obrażanie i wszystkie inne zabiegi mające na celu upokorzyć rozmówcę są niedojrzałe. Rozmówca nigdzie nie obraża nikogo jedynie wyraża swoją opinię na temat firmy. Ma do tego prawo - taka idea portalu gowork. Argumentum ad personam nie powinen mieć miejsca. Jeżeli odpowiedzią Crido jest to, że pracownik firmy w tak obrzydliwy sposób wypowiada się publicznie i obraża innych .. jaki to obraz daje osobom czytającym komentarze? Nie mów źle bo cię zagryzą ? Bo właśnie tak to wygląda. Nawiasem co złego w godzinnym lunchu ? Co złego w kawie? Nie sugerujcie tu proszę, że w Crido jest tyle pracy, że nawet nie ma chwili na kawę czy nie ma lunchowe przerwy. Jaki obraz firmy to rysuje ;) Oj wstyd mi za osobę podającą się za pracownika. Wbrew pozorom Crido jest super miejscem do pracy. Faktycznie - niektórym osobom łatwiej innym trudniej się odnaleźć. Są osoby wręcz nazywane "dinozaurami" (Jowita Ciebie każdy chyba zna :D ), ale też jak w każdej korporacji jest duża rotacja pracowników. To normalne. Atmosferę tworzą ludzie. Niestety. I to jak wszędzie - nie mamy wpływu na innych. Przykro mi, że niektóre osoby tu na gowork tak źle opisują panującą atmosferę w Crido. Ze swojej strony mogę przeprosić Też Panią XYZ należałoby przeprosić. Może to przeczyta - może nie. Ale jako pracownik Crido jestem rozczarowany postawą jednej z osób, która w tak uwłaczały sposób się wypowiadała 15 marca. Jestem nie tylko rozczarowany, ale i zażenowany. Ile w tym podłości i szowinizmu. "Siedź na tym bezrobociu, weź 500 + i dalej narzekaj, do niczego więcej jak widać się nie nadajesz" .... Serio?! Serio?! Mam nadzieję, że firma się tym zajmie i wyciągnie konsekwencje. Niestety. Przykro mi, ale na 100 fajnych osób w Crido, zdarza się i ... (usunięte przez administratora) PS. Ułatwię Ci kolego/koleżanko z pracy. Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika bądź jego dokonania. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty. (źródło:wikipedia)

Asia

Czy możecie sprecyzować kwestie obniżki wynagrodzenia z powodu covida? O co chodzi,był do podpisania aneksu do umowy? Przecież nie można zmniejszyć płacy...

@Asia

w sumie to dlaczego nie można? albo ja czegoś nie wiem... aneks został wystawiony, więc niczego do gadania się nie ma? pzt to nie było z rok temu? nie unormowało się to jeszcze?

@Asia

a czy oddali potem?

@XYZ

Ale co mieli w zasadzie oddać? wcześniejsze stawki? o corocznych podwyżkach już pisali, więc coś tam chyba występuje? a te aneksy to w jakim okresie miałyby być podpisywane w kontekście tej jakiejś obniżki? jak ludzie na to zareagowali, były jakieś odejścia z tego tytułu?

Oczywiście12

Brałem udział w rekrutacji na stanowisko Asystenckie. W sumie to już od wejścia, dziwna atmosfera. Recepcjonistki obserwujące każdy Twój ruch. Moja rekrutacja odbywała się z szefową administracji i recepcji a także była senior Assistant. W firmie jest podział od juniora do executive. Ogólnie atmosfera rozmowy słaba.. Szefowa administracji, komentowała moje wypowiedzi, albo rzucała tekstami typu; "Proszę sobie nie myśleć, że jesteśmy jakieś sztywniary" Starała się często podważać wypowiedzi Język angielski również skomentowała, później się próbowała wycofać z tego co negowała, i wiele razy padała niezręczna cisza, co mi akurat od razu zapala czerwoną lampkę. Druga Pani bardziej merytoryczna. Wynagrodzenie też oczywiście było negowane. Pani szefowa administracji rzuciła tekstem: "proszę się dobrze zastanowić,zanim odpowie Pan/Pani na pytanie "- tutaj mowa była o zejściu z kwoty wynagrodzenia ???? Na wstępie rozmowy kilkukrotnie odpowiada że pracują na bardzo trudnyn programie, i ludzie zwalniają się bo nie dają sobie rady. Mowa była też o nadgodzinach które występują. Prosiłem o informację zwrotną - Panie mówiły że zawsze pada informacja zwrotna, no ale cisza trwa w najlepsze Benefity są dostepne A ja wychodząc ze spotkania z Crido,dostałem propozycję pracy w innej firmie, na tym samym stanowisku, za większe pieniądze :) Czyli można, wydaje mi się ze nie zaryzykowałbym pracy w tej firmie

Alicja
@Oczywiście12

W jaki sposób wynagrodzenie było negowane, co masz na myśli? Chciałabym właśnie wiedzieć, ile realistycznie można zarobić. Jak jest jakiś problem to daj znać.

Maria

Sugerujesz przy tym coś dodatkowego jeszcze? Może jednak zbyt surowe zdanie masz skoro faktycznie dana osoba wciąż zajmuje to stanowisko? Dla żartu nikt by chyba się nie zatrudniał. Masz mimo wszystko jeszcze jakieś spostrzeżenia, na które warto żeby zwrócił uwagę potencjalny kandydat?

Zadowolona

To jest właśnie Ta różnica, między Tobą, a jak napisałaś dinozaur Jowitka, że Ona jest dalej w firmie, a Ciebie już tutaj nie ma. Więc jeśli chodzi o komentarz o niekompetencji, to jestem w stanie uwierzyć, że ty miałaś za słabe, albo nie miałaś ich żadnych. Twój ton wypowiedzi w tym mnie utwierdza. Nigdy nie miałam lepszej przełożonej. Moja szefowa jest bardzo empatyczna i ma czas zawsze wysłuchać problemów i spróbować je rozwiązać. Pamiętajcie też dziewczyny, że nie wszystko Ona może załatwić. Jeżeli ktoś ma wyższe aspiracje finansowe niż manager, to nie jest do załatwienia.

Firma na zewnątrz prezentuje dobry poziom. Od środka to praca pod dużym ciśnieniem i sztucznie rozdmuchana hierarchiczna struktura. Taki sam system ocen. W czasie epidemii bez zapowiedzi obniżono etaty i wynagrodzenia nawet do 20%, w zależności od stanowiska, przy tej samej ilości pracy (duża ilość). Zarobki bez obniżki są na poziomie rynkowym, ale jest to raczej miejsce, w którym trudno zachować sensowne proporcje między pracą a noramlnym życiem. Miejsce dobre dla osób, które dobrze się czują pracując pod stałym dozorem i chcą poświęcać się pracy na 100 albo nawet 150%

Potwierdzam. Ledwo 2 tygodnie po pierwszym przypadku Covid w Polsce już info ze tniemy pensje o 20% i etaty od kwietnia ,,bo Covid” a pracy o wiele więcej ,,bo Covid” a nadgodziny to sobie tam kiedyś odbierzecie misiaczki ;)

Aneta

Hej, a jak wygląda obecnie sytuacja? Skoro pandemia się już powoli kończy to czy etaty i wynagrodzenie wróci lub już wróciło do normy? Niestety nie znam się za bardzo na tym jak wyglądają rynkowe zarobki więc może podpowiesz mi na jakie można liczyć w Crido Taxandzie?

Olaa
@Kasia

no i skoro obawy okazały się płonne, a biznes nie stanął, "nadgodziny" czyli pracowanie po 8 godz. a nie w skróconym wymiarze, rozliczono - więc w czym problem? to, że ktoś jest przezorny to jeszcze nic złego, jeśli jasno komunikuje i wywiązuje się z obietnic

Paulina
@Olaa

Jak nadgodziny pracowanie po 8 h? Przecież nadgodziny to praca powyżej 8 godzin? O co chodzi? Skoro rozliczono, to czemu osoba wyżej pisze, że tak nie jest?

Obecny pracownik

Dla mnie jest to słaby komentarz odnośnie „poświęcać się pracy na 100 albo nawet 150%”. Słaby, bo sam się stawiasz w roli słabego pracownika. Jeżeli idziesz do pracy i uzgadniasz z pracodawcą pensję, która stanowi 100% Twojego wynagrodzenia, to jest chyba oczywiste, że powinieneś dać od siebie 100% zaangażowania w pracę, ramach uzgodnionego czasu pracy. Jeżeli wkładasz 50%, to Twoja pensja też powinna być wypłacona o połowę mniej? Do pracy przychodzi się pracować, a nie odpoczywać. To chyba normalne. Wszędzie jest tak, że jak się wykazujesz, wychodzisz tak jak powiedziałeś poza granicę Twojego 100%, to awansujesz, dostajesz podwyżki. W Crido docenia się pracowników zaangażowanych w pracę. Polecam zmianę pracy na dział handlowy w FMCG. Wtedy dopiero zrozumiesz, co to niedoceniana praca na 150% :)

Emilia

Czy ktoś ma opinię jak obecnie wyglądają praktyki w tej firmie?

Czy ktoś może mi napisać jak wyglądają praktyki/staż w Crido w podatkach? Czy warto? Czy jest konkretny program takich praktyk albo e-learning w odniesieniu do którego dobierane są zadania praktyczne czy raczej rzucają w zadania jak popadnie, byle odciążyć seniorów/konsultantów?

Maja
@Monika

Dobre pytanko! Też bym się chętnie zatrudniła bo szukam pracy, ale z tymi stażami to pewnie jak wszędzie - darmowe ręce do pracy. Ciekawe jak jest tutaj.

Olak

Czy ktoś może się orientuje jak wygląda praca recepcjonistki wieczornej,czy zwalają cała prace na wieczór czy jak ?

Maja
@Olak

A w ogóle jest coś takiego? Skąd wiesz że jest jakaś wieczorna zmiana? Zaciekawiłaś mnie, chętnie bym spróbowała takiej pracy :)

Milka

Czy w Crido są jakieś szkolenia? Wewnętrzne czy zewnętrzne z lojalkami? Trochę mnie zniechęcają te opinie tutaj i bałabym się lojalki...

Helena
@Milka

Jak patrzę po ogłoszeniach o pracę dla konsultantów, to ta kwestia się tam nie pojawia. Co oczywiście nie znaczy, że nie ma jakichś solidnych szkoleń w ramach onboardingu. Czasem warto podpisać i zapłacić nawet karę przy odchodnym, jeśli szkolenie jest naprawdę dobre ;)

konsultantka

W zeszłym roku brałam udział w rekrutacji do działu biznes i innowacje, ostatecznie nie dostałam pracy ale mimo wszystko na mnie ta firma zrobiła dobre wrażenie. Było merytorycznie, pytania o doświadczenie i sprawdzenie wiedzy wymaganej na danym stanowisku, osoby biorące udział w rozmowie też w porządku. Jak nie przeszłam dalej to w ciągu kilku dni dostałam odpowiedź z HR a wiem, że brak feedbacku po rekrutacji wciąż bywa problemem w tym kraju. Cały proces w moim przypadku zamknął się w 2 tygodniach. Nie wiem jak w praktyce wyglądałaby praca, może zgodnie z tym co piszecie jest źle, może akurat w tym zespole byłoby ok, tego nie wiem, ale przynajmniej rekrutacja była na naprawdę przyzwoitym poziomie.

@konsultantka

Cześć, a w jaki sposób sprawdzano Twoją wiedzę na dane stanowisko? Miałaś do wykonania jakieś zadania czy może odpowiadałaś na konkretne pytania? :) Czy mogłabym się dowiedzieć dlaczego nie udało Ci się dostać pracy w Crido Taxandzie?

Jakie godziny pracy obowiązują w Crido Taxand Sp. z o.o.?

Nieograniczone :) Ktoś musi zarobić na szefostwo ;)))

@Kasia

Jak to nieograniczone? :P Jak wygląda w takim razie grafik pracy w Crido Taxandzie? Możesz trochę dokładniej napisać co i jak? Chciałabym jednak poznać bardziej szczegółowo ten temat.

były (na szczęście!) pracownik

Jeśli nie masz wysokich standardów, za to mało szacunku do siebie i godności, to praca w tej firmie jest dla ciebie :)

exMachina

Nie polecam, zwłaszcza szefostwa z zespołu VAT - utopiliby cię w łyżce wody za 5 zł. Cfaniactwo rodem z iłaj.

Zostaw merytoryczną opinię o Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o.?

Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 56 ocen.

Crido Business & Innovation Consulting Sp. z o.o.