METRO Global Solution Center sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o METRO Global Solution Center sp. z o.o.

Tobiasz

Miałem przyjemność wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko RPA Developer. Proces składał się z wykonania zadania kilku godzinnego jak i rozmowy kwalifikacyjnej. Sama rozmowa przebiegła w miłej atmosferze i wyglądała podobnie do innych rozmów na tym stanowisku. Niestety nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej o wyniku rekrutacji mimo upływu już blisko 2 miesięcy co uważam za brak szacunku do kandydata i profesjonalizmu ze strony HR.

Pracuje w Metro już kilka dobrych lat. Praca jest wymagającą, wiąże się z dziedzina finansowa. Zamknięcie miesiąca wymaga nadgodzin o czym mowa jest na rozmowie rekrutacyjnej więc to nic zaskakującego. Nadgodziny są odbierane lub wypłacane, każde 15 minut. Te wszystkie negatywne komentarze piszą słabe osoby, które zamiast księgowości powinny wykładać towary w Biedrze. Ludzie są świetni, praca często ciężka ale z zarąbistym zespołem jest fajna. Dobry system bonusów, dodatków, ZFŚS. Możliwości awansu, ale na niego trzeba sobie zapracować, co jest oczywiste. Nie kminie po co tak siać te wszystkie puste komentarze negatywne. Weźcie się zwolnijcie jak Wam tu tak źle. Żenada.

Ja Ja

Brawo Ja! (w sensie brawo Ty!)

Możesz coś powiedzieć na temat pracy na Front Desk? Poniżej są negatywne komentarze, ale bez żadnego merytorycznego wyjaśnienia

Aktualność
Czy przygotowaliście już listę postanowień noworocznych? W realizacji niektórych z nim, chętnie Ci pomożemy :)

Z nowym rokiem, nowym krokiem! Nie zwalniamy tempa i kontynuujemy rekrutacje na stanowiska księgowe oraz do działów wspierających. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą pracy sprawdź koniecznie dostępne oferty na naszej stronie: https://www.metro-gsc.pl/pl/kariera. Zatrudniamy specjalistów, ale również juniorów z językami obcymi. Jeśli dopiero poznajesz rynek pracy lub chcesz spróbować swoich sił w nowej dziedzinie, serdecznie zapraszamy do aplikowania.

pssst. co do postanowień noworocznych związanych z siłownią - mamy do dyspozycji rowerownie wraz z prysznicami i szafkami. Poranne treningi rowerowe dajemy w pakiecie :) :) :)
Nie-zadowolona

Jak ktoś wcześniej zauważył - ta strona to nie fejs czy insta żeby firma się tu promowała, a miejsce, gdzie można wyrazić swoją opinię. Na portalach społecznościowych pełno jest spotów, filmów promujących Metro, nowoczesne biuro, kręcenie filmów itp itd ale to tylko przykrywka do tego, jak źle się tam dzieje. Ciągła rotacja pracowników, premie lojalnościowe żeby tylko utrzymać ludzi do końca roku, niekompetentni (z nielicznymi wyjątkami) managerowie - to tylko początek.(usunięte przez administratora) Ludzie pracują zmianowo, dwie osoby na jednym laptopie. To ma być super nowoczesna firma? Zero życia prywatnego, praca w święta i w nadgodzinach (i to jest kilkadziesiąt nadgodzin w mcu), których nie ma kiedy odebrać. Manager planuje czas wolny pracownika, określa na która godzinę ma przychodzić do pracy „bo klient tak chce”. Godziny pracy są ustalone w regulaminie do 20:00, ale ludzie pracują nawet do 2:00 w nocy - to jest chore!!!! Szczerze ostrzegam i nie polecam.

Smutny
@Nie-zadowolona

Cała prawda, o tym jak traktuje się ludzi w tej firmie, jest jeszcze gorsza.

@Nie-zadowolona

Dokładnie, a dodatkowo bardzo niskie wynagrodzenie. W ostatnim czasie rozpadł się cały zespół, właśnie przez managera.

Nick Name
@Smutny

Normalnie nowoczesna forma (usunięte przez administratora)w tej firmie - każą pracować i jeszcze oczekują wyników i jakości! W głowie się nie mieści!

Pracownik11
@Nie-zadowolona

To chyba zależy od teamu. U mnie nadgodzin jest kilka w miesięcu i to tylko na początku. Zazwyczaj są do odbioru, ostatnio z uwagi na sytuację płatne 150%. Nikt nie pracuje później niż 20. Jedyne z czym się zgadzam to że firma nie radzi sobie z obecnym kryzysem. A ciąganie pracowników do biura czy praca HO na nic nie wnoszące szkolenia jest strata czasu wszystkich. Jakby nie mogli dać wolnego abo skrócić czasu pracy, skoro nic się nie dzieje.

Zadowolony
@Nick Name

Własnie, powinni dawać kasę za darmo :D Rzeczywiście (usunięte przez administratora) Chyba, co niektórzy muszą popracować trochę, zmienić robotę pare razy, żeby mieć punkt odniesienia. Może wtedy docenią

Hanna
@Zadowolony

w sumie to sarkazm z Twojej strony czy serio coś pozytywnego tu widzisz? jak tak to co? bo kasa tak jak pisali wyżej wciąż słaba?

Jasiek

Firma zarzadzana przez nieudaczników. Pracownik nie ma do kogo się zwrócić, nikt nic nie wie. Menager wiecznie niezadowolony, ale sam nic nie umie wymyślić, nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytanie. Ludzie są zmęczeni ciągłymi nadgodzinami. Myślą że jak zatrudnili panią od oddychania to wszyscy będą szczęśliwi. Praconika się nie szanuje. Pensja też niewysoka. Nie polecam pracy w tej firmie.

@Jasiek

Dokładnie, webinary i ćwiczenia wellbeing, a traktują nas jak tania siła robocza, ale czego chcieć od niemieckiego korpo.

Czy mógłby ktoś się podzielić ile może zarobić księgowa która dopiero dołącza do zespołu ( kilka lat doświadczenia)? Mogą być nawet widełki

niezadowolona

Pracodawca nie jest w stanie zapewnić ciągłości pracy i każe odbierać nadgodziny, ciekawie kto będzie skłonny wypłacać dodatkowy, przepracowany czas po kilku dniach braku pracy

Hanna
@niezadowolona

Czyli jeszcze parę miesięcy temu płacili za nadgodziny, że dopiero teraz Cię to rusza? To co się w ostatnim czasie stało takiego, że tak wyszło?

Czy w METRO Global Solution Center sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Twoja Stara

Taaak, mamy premie, np. kwartalne jak zrealizujesz cele czy nagrody za osiągnięcia. Dofinansowują nam też wakacje i właśnie składaliśmy wnioski o pieniądze na święta, także zaraz znowu wpadnie kilka stów

@Twoja Stara

Ale czemu trzeba składać wnioski? Z tego wnioskuję że nie każdy dostanie te parę stówek, bo gdyby było tak, to po co wnioski... A goła pensja ile wynosi?

Twoja Stara
@Zuzanna

Wnioski po to, aby określić ile tych stówek, wpisujemy tam jaka kwota przypada na osobę w domu i na tej podstawie określana jest wysokość tego dodatku na święta. Pensja zależy od tego co umiesz, ile znasz języków itd. Ustalasz z rekrutacją.

Krystyna

ktoś może wie, jak często pojawiają się nowe oferty pracy tutaj? mimo różnych opinii większość jest w miare dobra wiec chcialabym spóbowac swoich sil tutaj, ale skąd wziąść info o wakatach ?

@Krystyna

Cześć Krystyna, najświeższe informacje o wakatach znajdziesz na naszej stronie www w zakładce Kariera https://www.metro-gsc.pl/pl/kariera. Zapraszamy do składania aplikacji! :D

Zaskoczona

Jestem w tej firmie od kilku miesięcy i jestem miło zaskoczona. Na początku obawiałam się, że to korpo, a wiadomo jakie opinię krążą o tego typu organizacjach. Mimo tego, że to korpo i jest mnówstwo zasad i procedur, to wszystko jest jasne i wszystkim znane. Nic nie jest ukrywane, wiadomo co i komu się należy, w jaki sposób to dostać i jakie ma obowiązki. No właśnie- co się należy... a może nie należy tylko super że firma coś takiego robi... np. imprezy integracyjne... Ekstra sprawa- z rodziną bawiłam się super na Dniu Księgowego. Mało teraz jest firm, które zapraszają pracowników z rodzinami. No i jeszcze integracja teamowa- mega fun na kajakach!

przyszły pracownik
@Zaskoczona

Dobrze widzieć takie wpisy, ja otrzymałem ofertę pracy i zastanawiałem się nad przyjęciem. Miałem te same obawy... Ale jak widać wszystko dla ludzi. W takim razie zdecyduję się przyjąć ofertę.

Były
@Zaskoczona

"Nic nie jest ukrywane, wiadomo co i komu się należy, w jaki sposób to dostać i jakie ma obowiązki." to chyba za krótko jeszcze pracujesz :) każdy może i wie jakie ma obowiązki "standardowe", ale z czasem TL wrzuca dodatkowe taski. Myślisz sobie, ok, robię więcej to mnie zauważy i doceni. A kończy się na tym, że zleci tyle, że zostajesz w nadgodzinach, a za plecami mówi, że nawet nie wie co X robi w ciągu dnia i dlaczego zostaje na nadgodzinach. Na rozmowie podsumowującej rok, czy pół roku, ty myślisz, że za dodatkową pracę zostaniesz wynagrodzony, a zostaniesz z feedbackiem, że powinno się być bardziej asertywnym, odmawiać dodatkowych tasków. Żeby mnie każdy dobrze zrozumiał - tak trzeba być asertywnym w odpowiednim momencie. Ale nie rozumiem jak można samemu zlecić dodatkowe rzeczy, a później do całego zespołu mówić, że się nie wie co X robi. Może nie odpowiednia osoba na stanowisku TLa. Jednak znając sytuacje w innych zespołach wiem, że za dodatkowe rzeczy również nie wynagradzają odpowiednio do wykonanej pracy (podwyżka 100 brutto za kilka miesięcy pracy na 150% możliwości + nadgodziny za które nie zapłacą to śmiech na sali). Nie polecam tego allegrowicza.

@Zaskoczona

zazdroszcze tak zgranego teamu i tych integracji,rzeczywiscie wiekszosc firm o to nie dba zdradz teraz jak sie ciezko dostac do tej firmy ? ile trwal caly proces rekrutacji ?

@Były

Może i krótko ale wiele jestem w stanie zaobserwować. Nigdzie nie jest idealnie. Popracujcie sobie w innych firmach albo u prywaciarza, bo tam nie ma dodatkowych obowiązków, nadgodzin itd? Otóż est jeszcze więcej. Doceniajmy to co mamy. Mi też już zdażyło się zostać w nadgodzinach... i co? Żyję, świat się nie zawalił. Skoro ocena to spotkanie z przełożonym to dlaczego nie powiesz, że brakuje Ci docenienia. Przygotuj się do tej rozmowy i pokaż co osiągnąłeś i co zrobiłeś... Czekam na sowją ocenę i zobaczymy... Może zmienię zdanie, ale póki co nadal jestem na fali wznoszącej. Pozdrawiam!

Zaskoczona
@Krystyna

@Krystyna Mam kilkuletnie doświadczenie i dodatkowo dobrze znam angielski więc przejście rekrutacji nie było trudne. Było trochę pytań z wiedzy księgowej od kierowniczki ale nie pyta o nic co nie jest związane z codzienną pracą księgowej. Po wysłaniu CV czekałam kilka dni na telefon ale spotkanie było zaproponowane z szybkim terminem i po kilku dniach miałam telefon z ofertą od rekruterki. Także bardzo szybko. Z innych firm odzywali się do mnie nawet po 3 tygodniach.

Księgowa

Miałam rozmowę z osobami z hr i liderem, ciężko cokolwiek zrozumieć, powtarzały się pytania i rekruter w ogóle nie słuchał co mówie. Informacji zwrotnej brak.

Jakie warunki pracy są w METRO Global Solution Center sp. z o.o.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Team Leader?

Cześć, Nasze biuro w Posejdonie wyposażone jest w szafy, gdzie można przechować okrycia i w kilka kuchni, gdzie dostępne są darmowe napoje (kawa, herbaty, woda) oraz dużą stołówkę, gdzie można podgrzać swój posiłek i zjeść przy wygodnym stole. Na 1 piętrze biurowca znajduje się kantyna, w której można kupić posiłek. Na poziomie 0 znajduje się supermarket. Co rano przyjeżdża też do biura serwis cateringowy, który sprzedaje kanapki, dania obiadowe, desery. Nasze biuro mieści się na Bramie Portowej, w samym centrum Szczecina, gdzie łatwo dojechać można z każdego zakątka miasta we własnym zakresie, np. komunikacją miejską czy rowerem, który zaparkujesz wygodnie i bezpłatnie w rowerowni wyposażonej także w prysznice. Zapraszamy do obejrzenia filmów o tym: - jak wygląda biuro https://www.metro-gsc.pl/pl/poznaj-nas - jak się u nas pracuje https://www.metro-gsc.pl/pl/kariera oraz oczywiście do składania aplikacji za pomocą naszej strony. Jeśli masz wiecej pytań zapraszamy do kontaktu eb@metro-gsc.pl :)

rez

Przyszedłem na przeczekanie w czasie covida, a zostałem już ponad dwa lata i nie zamierzam odchodzić. Praca jak w każdym corpo, są dni spokojne, jak i szalone (szczególnie przy zamknięciu miesiąca). Co najbardziej przekonało mnie do zostania to świetny, wspierający zespół i team leader z którym można się w każdej kwestii dogadać. Po poprzedniej firmie, gdzie była nerwowa atmosfera, trzeba było uważać co się mówi i uważać na swoje plecy to bardzo miła odmiana. Zdaję sobie sprawę, że u konkurencji pewnie dostałbym więcej, ale tu nie przynoszę pracy i nerwów do domu, a uważam, że zdrowie psychiczne jest bezcenne.

@rez

Można wiedzieć jakie stanowisko i dział ?

Loco

Na start czemu nie. Korporacje rządzą się swoimi prawami wiadomo i to już albo komuś odpowiada, albo woli coś mniejszego sobie znaleźć. Jak jednak czasem się posłucha inych, jakie na co dzień problemy mają, to narzekać nie będę. Robota wykonana, kasa na czas.

Zainteresowany?

Cześć, czy pracuje/bierze ktoś udział w Akademi księgowych na młodszym. Czy warto zważywszy na zobowiązanie do przepracowania roku po zakończeniu? Jak wygląda sam program, pieniądze? Rekrutacja nie chce udzielić za wiele informacji. Czy starsi stażem polecają firmę czy lepiej uciekać?

@Zainteresowany?

Póki nikt z uczestników nie wypowiedział się, to pozwól, że dodamy coś od siebie :) Akademia Księgowych zakłada, że po zakończeniu, uczestnicy od razu będą mieli szansę na szybki awans ze stanowiska juniorskiego na księgowego. Dzięki naciskowi na naukę, szybciej będzie można przejąć większą odpowiedzialność w pracy, niżeli naturalnie wydarzyłoby się to, poza programem. Więc jest to dobra okazja do rozpoczęcia pracy dla osób, które lubią się uczyć i jest dla nich ważny czas :) Zatrudnienie w programie jest od początku w oparciu o umowę o pracę. Pierwsza Grupa Akademii Księgowych już wystartowała. To dopiero początek programu, uczestnicy powoli wdrażają się w naszą firmę i poznają tajniki pracy w działach księgowych. Nadal jesteśmy w stanie przyjąć nowe osoby, ale jest to ostatni moment na dopisanie się do programu. :) Po więcej zapraszam bezpośrednio na stronę: https://www.metro-gsc.pl/pl/akademia

@Zainteresowany?

"starzy" są zadowoleni, osoby zaangażowane są długoletnimi pracownikami, biorą udział w ciekawy projektach, awansują, uczą się

@zadowolona

nic dodać, nic ująć - chcesz pracować to jesteś zaangażowany, uczysz się, automatycznie osiągasz progres - zarówno ten personalny jak i finansowy. Jak komuś wadzi ‚zobowiazanie’ pracy przez 1 (sic!) rok to niech sobie da spokój. Przez 1 rok to można liznąć wiedzy, poznać firmę i zbierać po kawałeczku doświadczenie a nie oczekiwać cudów. Pokora to prawdziwa cnota.

Gosia

Czy w dalszym ciągu junior dostaje na początek wypłatę w wysokości 3500 brutto?

uprzejmy gość
@Gosia

nie droga Gosiu, junior dostaje stawke waloryzowana kazdego roku kalendarzowego, plus dodatek jezykowy, jesli posluguje sie jezykiem innym niz angielski

Gosia
@uprzejmy gość

Czyli na jaka kwotę może liczyć obecnie junior?

Tak
@Gosia

Obecnie na taką samą wypłatę jak osoby na wyższych levelach... Inflacja dotyka chyba tylko nowych pracowników. Obecnie jakieś 4k brutto. Plus oczywiście dodatki np. językowe o których mowa wyżej.

Nie
@Tak

Junior ma pensje jak osoby na wyższych od juniora levelach? Po co wypisywać takie nieprawdziwe informacje-przecież firma odniosła się do zapytania z konkretnym wyjaśnieniem.

@Nie

Gdzie widzisz to wyjaśnienie na pytanie Gosi? Ja nie widzę w żadnym wpisie stawki juniora. Skoro dziewczyna pytała czy junior dostaje "tyle", to spodziewam się odpowiedzi typu: "nie, dostaje tyle", gdzie pod "tyle" podaje się sumę. Takiej odpowiedzi tutaj nie ma.

@Zuzanna

Cześć, przypominamy, że zgodnie z naszą polityką firmową kwoty wynagrodzeń są niejawne. Ustalamy je w czasie procesu rekrutacji biorąc pod uwagę wiele czynników zależnych od stanowiska, na jakie się aplikuje. W trakcie rekrutacji przekazujemy taką informację. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami: https://www.metro-gsc.pl/kariera :)

Nie
@Zuzanna

Ty tak serio? Widziałaś gdziekolwiek, włącznie z linkedin, żeby było publicznie podane konkretne wynagrodzenie lub nawet widełki?

@Nie

mowisz o tej firmie czy wogole ze firmy nie pisza proponowanych wynagrodzen ? bo chyba jednak sie mylisz, wlasnie standardem jest chociaz podanie tych widelek by nie trzeba sie domyslac... kto teraz sklada cv tam gdzie nie wie ile mu zaplaca?

Firma niestety nie szanuje pracownika, jeśli twój TL Cię po prostu nie lubi to nie ważne, ze robisz robotę :) Wypowiedzenie otrzymujesz tak o, z zaskoczenia i masz chwile żeby zadecydować czy zgadzasz się za porozumieniem i masz się wynosić jak najszybciej (nawet jeśli kończy Wam się zaraz umowa) czy zwalniają Cię i masz obsmarowane w papierach. Później szukają innych ludzi, bo będą tańsi, a tobie musieliby dać podwyżkę z kolejną umową. Koniec końców wydaje mi się, ze to wszystko zależy od team leadera, nasza nie znała się nic na księgowości tylko potrafiła poklikac, a od innych oczekuje rzeczy na których się nie zna. Inne działy ponoć nie takie straszne, ale moje doświadczenie jest negatywne.

Rakieta kosmiczna

W dobie powszechnych niedoborów zasobowych nikt nie zwalnia pracowników bez powodu. Zreszta, wypowiedzenia tzw niedobrowolne to relacja 1:10 w stosunku do odejść dobrowolnych, wiec musiałeś się naprawdę postarać.

Dzień dobry, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wypowiedzenia umowy o pracę, zapraszamy do kontaktu z działem HR, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania - recruitment@metro-gsc.pl :)

Kordek

Czy firma w obliczu szalejącej inflacji planuje podwyżki dla pracowników?

@Kordek

Dzień dobry, Tak, co roku wiosną mamy przegląd wynagrodzeń i związane z tym procesem podwyżki, które uwzględniają m.in. inflację :)

ex

Mnóstwo pracowników odeszło, a starzy koledzy mówią, że jest tylko co raz gorzej, zero reakcji ze strony zarządu... No cóż.

zenek

czemu odchodzą?

Stare Metro
@zenek

Jest za ciężko po prostu, to nie jest praca na lata. Dostają też większe pieniądze w innych firmach. Ponadto firma nie ma w zwyczaju starać się zatrzymać pracownika.

@Stare Metro

Dziękujemy za podzielenie się komentarzami. W METRO SERVICES zatrudniamy ponad 350 osób, które pracują w różnych obszarach organizacji. Dynamika i intensywność pracy jest u nas zmienna w czasie, np. jeśli dany zespół jest zaangażowany w duży projekt albo wdraża jakieś nowe rozwiązanie, to dynamika staje się dużo większa niż przy regularnej pracy. Każdy pracownik jest jednocześnie inny – ma inne predyspozycje i oczekiwania względem stanowiska i zakresu zadań, dlatego zachęcamy pracowników, aby aktywnie wpływali na własną karierę w METRO. Jednym z narzędzi, które ostatnio wdrożyliśmy, jest dedykowana platforma umożliwiająca aplikowanie na rekrutacje wewnętrzne – każdy pracownik ma możliwość wzięcia udziału w rekrutacji do innego obszaru, być może takiego, który w największym stopniu spełni konkretne oczekiwania :)

@ex

Bardzo cenimy sobie długoterminową i satysfakcjonującą współpracę. Jednocześnie rotacje pracowników są naturalnym procesem i pozostają w METRO na poziomie typowym dla naszego sektora. Zależy nam na tym, aby nasi pracownicy czuli się w METRO dobrze, aby mogli się rozwijać i osiągać satysfakcję zawodową. Ścieżki rozwojowe, rekrutacje wewnętrzne, programy talentowe – to tylko niektóre z wielu możliwości oferowanych przez firmę. W każdym miesiącu świętujemy rocznice współpracy – są z nami osoby, które tworzyły firmę od początku, a także wiele osób świętuje z nami 9, 8, 7… rocznice zatrudnienia. Wspólne celebracje to jedne z najfajniejszych chwil! :)

Byly pracownik
@ex

Pracy jest coraz wiecej i co wiaze sie z duza iloscia nadgodzin. Menadzerowie nic sobie z tego nie robia twierdzac ze sa to sytuacje wyjatkowe jednak robienie nadgodzin ciagiem przez kilka miesiecy nie mozna tego nazwac sytuacja wyjatkowa tymczasowa. Generalnie w Metro jest takie przekonanie ze nie ma ludzi nie zastapionych przez co nikt nie zatrzymuje pracownikow z doswiadczeniem i duzą wiedzą na czym potem cierpi tylko reszta zespolu popadajac w kolejne nadgodziny. I tak kolko sie zamyka

@Byly pracownik

Niestety jeśli pracownicy podejmują nagle decyzje o zmianie pracy, związane jest to z koniecznością poszukiwania nowej osoby na ich miejsce, co zajmuje czas związany z rekrutacją, i obciąża obecnych współpracowników. Łatwo jest wylewać żale z pozycji "byłych" pracowników anonimowo na forum, twierdząc - bezpodstawnie zresztą - że "menedżerowie nic sobie z tego nie robią". A co mają robić? Rozpłakać się, bo ktoś złożył wypowiedzenie? Szukają kolejnej osoby, która będzię pasowała do zespołu. To nie prawda że nie ma ludzi niezastąpionych, ale rotacja w Shared Service Centre jest naturalnym zjawiskiem, i jest proces jest ustabilizowany, objety aktualną procedurą, to może go wykonać każdy członek zespołu. Odchodząc z firmy nalezy również zachować się z klasą, i gorzkie żale zostawić dla siebie. Taki komentarz na pewno nie ułatwi ani kolegom, ani menadżerom pozyskać kolejnego pracownika.

@zadowolona

Wiesz, ale też wyymagasz od pracowników, żeby się przejmowali tym, że ludzie, którym płacą za pracę, muszą ją wykonywać, jeśli od tego są... no ja nie wiem, takie moje zdanie jest. A co do gorzkich "żali" to każdy ma prawo do opinii.. Ty tam tylko zadowolona jesteś?

@semiko
@zenek

Za mało ludzi do pracy w porównaniu z przyjmowanymi procesami. Praca w nadgodzinach każdego dnia skutkuje kilkudziesięcioma w kwartale, które trzeba odbierać. Nadgodziny nie są wypłacane. Permanentny brak Team Leaderow. Rotacja tak duża, ze pracownicy odchodzą zanim nauczą się procesów w zespole. Brak motywacji i ciągle pretensje. Zero szkoleń i brak możliwości rozwoju. Klepanie faktur

@@semiko

Byli pracownicy jak zwykle niedoinformowani. Nadgodziny nieodebrane sa wyplacane od zawsze na koniec okresu rozliczeniowego. Jesli organizacja pracy nie umozliwia odbioru nadgodzin, po prostu sie je wyplaca. Team Leaderzy gdy odchodzą, wowczas na takie stanowisko poszukiwanie kandydata trwa dluzej, jak w kazdym procesie rekrutacyjnym, wewnetrznie oraz zewnetrznie. Nikt nie ma do nikogo żadnych pretensji, ani nikogo nie demotywuje, oprocz pracownikow rozsiewajacych nieprawdziwe informacje i plotki, i demotywujacych swoich nowych i starych kolegow. Najprosciej jest umieszczac hejterskie posty w internecie.

Milka
@zadowolona

Nie rozumiem skad przeswiadczenie ze negatywne opinie sa wychodza od bylych pracownikow? Nadgodziny owszem sa wyplacane jesli nie ma mozliwosci wczesniejszego ich odebrania i w takiej sytuacji jest to jasne ze nalezy za nie zaplacic. Czesciej jednak jest nacisk zeby nadgodziny odbierac ktorych jest duzo. Nikt nikogo nie oczernia ani nie obraza ale jest to forum do wyrazania wlasnych opinii na temat pracy w danej firmie i nie kazdy musi byc z wszystkiego w tej firmie zadowolony. Pozdrawiam

Obecny pracownik
@zadowolona

Nie trzeba od razu płakać. Można uniknąć składania wypowiedzeń, płacąc dobre wynagrodzenie. Proste. Zwróć uwagę że dużo osób odchodzi do podobnej pracy czy innego ssc, tylko że względu na zarobki, naprawdę niewielu postanowiło się przekwalifikować. W ostatnim czasie było też sporo odejść osób które chciały pracować zdalnie, ale firma nie wyraziła na to zgody (tylko hybryda). Nie rozumiem czemu, skoro pracę można wykonywać z domu, a często idzie nawet sprawniej niż na open space.

@Obecny pracownik

To co piszesz o przekwalifikujących się, to dotyczy tych możliwości aplikowania w rekrutacji wewnętrznej, o czym firma tu pisała, w tym wątku? Czyli nie jest to jakiś wielki cymes...

SK
@zadowolona

Za to osoby widzące pracę w Metro przez różowe okulary to chyba sami nowi pracownicy. Fakt, nadgodziny na koniec kwartału są wypłacane. Po wcześniejszym przypominaniu 3x dziennie, że należy je odebrać nawet kosztem tego że nasz odbiór spowoduje nadgodziny u kogoś innego. Nie wiem gdzie tu logika. Nikt nikogo nie demotywuje? Zapraszam na operację gdzie głupie przeterminowane zlecenie potrafi być powodem do kwasu w zespole bo "przez ciebie nie będzie premii"... Ale oczywiście nie ma ludzi, rób 5rzeczy jednocześnie, a jedyne wsparcie od TLa to "trzeba to przeczekać, ktoś w końcu do nas dojdzie".

Kamila
@SK

jesteś pracownikiem? to jak to w koncu jest nadgodziny są wypłacane czy trzeba je odebrac? bo nie rozumiem... a jak ktos woli mieć wypłacone?

SK
@Kamila

W pierwszej kolejności jest nacisk i na odbiór, jeśli twoim argumentem będzie tylko że wolisz mieć wypłacone to nie ma takiej opcji ;) wypłacane są na koniec kwartału jeśli nie zdążysz lub nie będzie kiedy odebrać nadgodzin ze względu na procesy lub braki kadrowe.

Joa
@Milka

Dokładnie tak widzę kwestię opiniowania miejsca pracy.

Kamila
@SK

ale wiecie, że odbiór godzin nadliczbowych powinien być liczony w odpowiednich proporcjach, w zależności od tego kto składa wniosek? :)

uprzejmy gość
@SK

zachęcam do zapoznania się z kodeksem pracy, nie ma czegoś takiego jak obowiązek wypłaty nadgodzin gdy jest mozliwość ich planowego odbiory

FYI

5lat w firmie i czas powiedzieć co myślę. Kwartalna ankieta Voice It nic nie daje - masz możliwość anonimowego feedbacku do managementu, ale jeśli wyniki ankiety są za niskie to team wymyśla pomysły na poprawę wyniku (ok, management nie czyta w myślach, ale w otwartych pytaniach często zawarte są już sugestie do poprawy). Team opracowując "na siłę" pomysły, zniechęca się i kończy się na tym, że w kolejnych ankietach zawyża swoje zadowolenie aby tylko nie musieć opracowywać nic dodatkowego i nie tracić czasu, którego i tak jest mało. Firma nie walczy o doświadczonych pracowników, składając wypowiedzenie zostaniesz dobity wyrzutami sumienia "odchodzisz bo jest ciężko? Pomyśl jak ciężko będą mieli inni po twoim odejściu". Jak ktoś wcześniej wspomniał - większość osób odchodzących z Metro idzie do innego SSC. Odpowiedź jest prosta - nie specyfika pracy zniechęca do pozostania dłużej a podejście firmy do ludzi. Mimo wszystko lubisz pracę w Metro a chcesz więcej zarabiać? Coraz częściej najlepszym sposobem jest odejście do innego SSC na pół roku i powrót do Metro. Firma szczyci się że niektórzy świętują nawet 9 rocznice pracy. Tak, większość osób z takim stażem nie chce zmieniać pracy bo kredyty a nie bo firma XD. Ludzie w Metro? Zależy jak trafisz. Czasami fajna współpraca i faktycznie żal odchodzić, innym razem wyścig szczurów z podkładaniem świń abyś wyszedł jak najgorzej i wtedy przypadkiem kolega/koleżanką "uratuje" sytuację. Podsumowując, polecam Metro na rok/dwa na zdobycie doświadczenia. Później jeśli masz silne nerwy. 5lat jak w moim przypadku to za długo, czuję jakbym pracowała za karę, więc w ramach postanowień noworocznych zamierzam zmienić pracę na firmę, która docenia pracowników. Szkoda, bo lubię pracować w Metro, ale multum mniejszych i większych minusów sprawia, że nie da się wytrzymać. Może za pół roku wrócę, wtedy chociaż za większą wypłatę będzie warto się przemęczać ;)

Ona

Chciałabym podzielić się swoją opinią na temat przebiegu rekrutacji. Przebyłam 3 etapy rekrutacji w Metro Services. Otrzymałam odmowę, ponieważ ''nie udało by się zaspokoić Pani oczekiwań finansowych". Najciekawsze jest to, że wciąż nie wiem, jakie jest oferowane wynagrodzenie na stanowisku, na które aplikowałam. Uważam, że taka praktyka prowadzenia rekrutacji jest nieuczciwa, niestosowna i powinna ulec zmianie. Kandydat poświęcając ponad 2 godziny swojego czasu na rozmowy telefoniczne, testy, a także rozmowę online, ma prawo wiedzieć, jakie wynagrodzenie oferuje pracodawca. Brak udzielenia takiej informacji świadczy o pracodawcy Metro Services bardzo niekorzystnie. Jest mi bardzo przykro, że kandydaci poświęcają swój czas w trakcie przebiegu rekrutacji, a w zamian nie dostają nawet podstawowych informacji takich jak wynagrodzenie lub chociaż widełki płacowe. Nie polecam MS, szkoda czasu..

@Ona

Przykro nam i przepraszamy, że doszło do nieporozumienia. Zgodnie z naszą polityką firmową kwoty wynagrodzeń są niejawne. Ustalamy je w czasie procesu rekrutacji biorąc pod uwagę wiele czynników zależnych od stanowiska, na jakie się aplikuje. W trakcie rekrutacji przekazujemy taką informację. Być może w tym przypadku komunikacja zawiodła. Często, zwłaszcza w rekrutacjach na stanowiska księgowe, okazuje się, że kandydat ma wyższe kompetencje, niż zakładane i możemy wtedy zaproponować wyższe stanowisko, a zatem i wyższe wynagrodzenie. Nasz proces rekrutacyjny jest dwuetapowy i składa się z testów oraz spotkania rekrutacyjnego i tak również było w tym przypadku. Służy to temu, aby jak najlepiej się poznać i finalnie ustalić najbardziej odpowiadające kompetencjom wynagrodzenie. Dziękujemy zatem za poświęcony czas oraz cenny feedback, weźmiemy go pod uwagę w kolejnych procesach rekrutacji.

Zostaw merytoryczną opinię o METRO Global Solution Center sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO Global Solution Center sp. z o.o.