Opinie o OandS Computer Soft Sp. z o.o. w Radzionków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie OandS Computer Soft Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w OandS Computer Soft Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OandS Computer Soft Sp. z o.o. w Radzionków

Alicja G.

Rozmowa rekrutacyjna pozwala na cofnięcie się do lat 90'. Ściągają na rozmowę i marnują czas innego człowieka, wiedząc z góry, iż nie będą chcieli - mogli, spełnić jego wprost - precyzyjnie wyrażonych oczekiwań finansowych. Infantylne pytania i żenujący poziom rozmowy, oparty na zasadzie, tylko my pytamy i tylko nasz model odpowiedzi jest prawidłowy. Rekruterka ... cóż, nie jest to Postać wybitnie słowna i na tym bym zakończyła, aby nie pisać więcej zapewne niekoniecznie miłych tej Pani słów.

Izka Nowy wpis

Dzień dobry. :) na stronie jest dostępna teraz oferta dla Frontend Developera. Po opisie już wiem, że 5 lata doświadczenia to minimum by się zakwalifikować. Proszę mi przy tym opisać część techniczna, jakie zadanie jest dawane do wykonania?

Nigdy więcej Nowy wpis

Niestety, muszę wyrazić negatywną opinię o moim doświadczeniu z pracodawcą, szczególnie Panem zarzązającym tą firmą. Podczas mojego pobytu w firmie doświadczyłam (usunięte przez administratora) ze przełożonych. Atmosfera w miejscu pracy była toksyczna i pełna niezgodności z zasadami profesjonalizmu. Przełożeni nie tylko ignorowali (lepiej jak "Pan" skupi się na "podrzędnym" pracowniku niż na mnie) sytuację, ale czasami nawet ją pogłębiali. Brak reakcji na moje zgłoszenia i brak odpowiednich działań w celu rozwiązania problemu sprawiły, że czułam się zaniedbana i niezabezpieczona. (usunięte przez administratora) znacząco wpłynął na moje zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie w miejscu pracy. Nie mogę polecić tej firmy jako miejsca pracy ze względu na brak profesjonalizmu i ignorancję wobec problemów pracowników. Negatywy (usunięte przez administratora) - cele nie możliwe do osiągniecia -brak wyplacanych nadgodzin ( każą Ci zostac ale potem okazuje się że "Pan" ich nie zaakceptował) -brak szkolen -nie zapewnione narzędzia do pracy -niskie wynagrodzenie Pracowałam w wielu firmach - ta jest taką szkołą przetrwania. Nigdy wcześniej ani poźniej nie mialam tak negatywnych doświadczeń

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Jak wygląda ścieżka kariery w OandS Computer Soft Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Były pracownik Nowy wpis

Jako pracownik w firmie przez kilku lat miałem okazję zaobserwować pewne kwestie, które wpłynęły negatywnie na atmosferę w miejscu pracy. W ciągu tego czasu zauważyłem, że polityka zarządzania personelem pozostawia wiele do życzenia. Brak spójności w komunikacji zespołowej i decyzje podejmowane zbyt szybko , bez konsultacji z pracownikami, prowadziły do zamieszania i dezorientacji w naszych obowiązkach. Dodatkowo, brak możliwości rozwoju zawodowego czy też wyraźnych ścieżek awansu stanowił dla mnie poważne wyzwanie. Mimo mojej chęci rozwijania umiejętności i zaangażowania w projekty, nie widziałem realnych możliwości awansu czy szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Kwestie dotyczące wynagrodzenia również były problematyczne. Stały się źródłem niezadowolenia wielu pracowników, w tym i mojego, gdyż nie odzwierciedlały one stopnia zaangażowania i wysiłku wkładanego w pracę. Zależy mi na atmosferze pracy, która motywuje do rozwoju i daje możliwość uczestniczenia w decyzjach dotyczących własnej ścieżki kariery

Firma OandS Computer Soft Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Ostatnia opinia z rozmowy pochodzi z maja? był ktoś teraz może w kontekście pracy w dziale IT? po prostu interesuje mnie oferta ze strony dla asystentki. Jakieś porady co do rozmowy może? i tak na marginesie to będzie praca na 100% stacjonarna czy może zdarzy mi się dzień z domu? Dla przykładu przy asystencie geodety widziałam przypis, że można zdalnie a tu nie

pozytywnie zaskoczony

Dzień Dobry, Odbyłem rozmowę w firmie (oddział Radzionków) i mam kilka spostrzeżeń: - Osoba prowadząca rekrutacje wiedziała dokładnie o jakiej stawce rozmawiamy, była kompetentna i konkretna - Pani w recepcji również bez zastrzeżeń, zaproponowała również coś do picia (co w większych firmach bywa problemem) - Firma jest mała, lecz w ogromnym budynku z wielkim parkingiem Generalnie wszystko odbyło się na dobrym poziomie, nie rozumiem tak niskiej oceny Pozdrawiam

Alicja G.

Agnieszka

hejka, ktos opowie o aktualnej atmosferze? z tego co widziałam w ostatnich opiniach padła wzmianka o braku rozowju oraz słabej atmosferze. czy do dziś taka opinia może występować? na stronie widziałam ogłoszenie dla Frontend Deva i ciekawa jestem warunków w ujęciu praktycznym. jak współpraca z zespołem projektowym wygląda? padło podkreślenie, że zarobki są adekwatne co do umiejętności czy ktoś poda widełki?

Czy istnieje możliwość rozwoju w OandS Computer Soft Sp. z o.o.?

Były

Rozwoju nerwicy, a nawet choroby psychicznej dzięki kontaktom z prezesem - na pewno!

Zofia
@Były

Po nicku wnioskuję, że jesteś byłym pracownikiem OandS Computer. A co takiego się dzieje, że doświadczenie pracy tam jest dla ciebie takie trudne? Powiedz proszę, będę wdzięczna za konkretne informacje. Pozdrawiam.

Bull
@Były

Idealne podsumowanie

Co wchodzi w socjal OandS Computer Soft Sp. z o.o.?

Anonymous

Social w O&S? A co to takiego? Tam umowa o pracę jest czymś wyjątkowym, raczej na jakiekolwiek wsparcie bym nie liczył.

@Anonymous

A wiadomo jak obecnie wygląda u nich zatrudnienie? Może jeśli coraz trudniej będzie o ręce do pracy to zmienią podejście co do umów i tworzonych warunków dla ludzi?

Urszula

Czegoś tu nie rozumiem, serio. Dowiedziałeś się 15 min przed końcem pracy że nie przedłużą Ci umowy? Serio nie byłeś zainteresowany tym wcześniej? :D Ja bym chciała wiedzieć wcześniej na czym stoję i czy muszę już powoli szukać czegoś nowego. Nie mogę pojąć, że nie przyszło Ci do głowy podpytać o to wcześniej.

Agnieszka

Lol, a co jeśli to było takie właśnie ukryte wszystko między wierszami w tych życzeniach? :/ No ale chyba widzę, że jednak nie żałujesz? Chociaż ciekawa jestem obiektywnej oceny innego scenariusza. Gdyby jednak zaproponowali dalszą pracę to byś chyba jednak bardziej pozytywnie się o nich opowiadał, co nie?

Anonymous
@Agnieszka

Oczywiście że tak. Mimo wszystko zagwarantowano mi tam wejście do branży IT. Mimo wszystko poznałem tam ludzi których wspominam bardzo dobrze, z którymi do dziś mam kontakt. Jednak... jeśli prezes firmy żyje w świecie, gdzie ja miałbym dziękować mu, że pracuję za pół darmo to sorki. Jak chodziłem na rozmowy rekrutacyjne i miałem pytania o to jakie wynagrodzenie by mnie satysfakcjonowało to się dowiadywałem że w innych firmach najniższa wypłata jest wyższa niz to co chciałem, albo w ogóle byłem wyśmiewany że powiedziałem tak nisko. A dla niego... to było za dużo. Pracowało się nienajgorzej, ale firma stwarza pozory bycia poważną firmą IT w 2022 roku.

@Anonymous

No i temat całkowicie wyjaśniony. W tych czasach jednak chyba pieniądz jest główną przesłanką podczas wyboru miejsca pracy, może jeszcze parę lat temu było inaczej. A skoro taka różnica jest podczas warunków rozmowy tu a w innych firmach to ciekawa jestem czy aktualnie mają tutaj pełne zatrudnienie?

Aga

Dzień dobry. Ktoś może wie dlaczego firma tak często poszukuje pracownika do Recepcji w Radzionkowie? Pamiętam, że było ogłoszenie chyba ze 2 lata temu, wysłałem cv ale bez odzewu, w zeszłym roku również widziałam ogłoszenie (już darowałam sobie wysyłkę cv). Patrzę teraz i ponownie to samo ogłoszenie, że szukają Recepcjonistki. Mają tak duże wymagania, że nikt nie chce tam pracować? Może umów tym osobom nie przedłużają, które zatrudnili? Jak można to wytłumaczyc? Pozdrawiam, Aga.

Iza
@Aga

Widziałam to ogłoszenie. W sumie nie ma tam żadnych dużych wymagań, zadania to m. in. : - Prace administracyjno-biurowe: w tym sprawdzanie i kontrola dokumentów pod względem ich zgodności, przygotowywanie analiz i raportów - Bieżąca obsługa recepcji - Bezpośredni kontakt z klientami firmy - Obsługa korespondencji przychodzącej i wychodzącej - Ścisła współpraca z innymi działami w firmie Jak dla mnie to ta praca jest dla osoby młodej, po średnim, ew. w trakcie studiów, żeby sobie dorobić. Jest duża rotacja bo być może mała płacą (najniższa krajowa), może jest to praca stresująca, dużo zadań trzeba naraz wykonywać a kasa mała, młodzi ludzie popracują kilka miesięcy żeby doświadczenie zdobyć i uciekają. Ktoś wcześniej pisał, że po okresie próbnym mogą umowy nie przedłużyć, więc możliwe że mają z tego jakis zysk, jeśli co chwilę kogoś nowego zatrudniają. Opcji jest wiele. W każdym razie jeśli miałabym swoją prace i szukała czegoś lepszego to bym się z 10 razy zastanowiła, czy wysłać tam cv na to stanowisko skoro jest taka częsta rotacja, a trzeba się również z tym liczyć, że panie z HRu na pewno prawdy nie powiedzą ????

Sonix
@Aga

Te ogłoszenia, to zazwyczaj ściema. Myślisz, że będzie recepcjonistka, a na miejscu okazuje się, że praca polega na wprowadzaniu danych na umowę o dzieło. Poza tym nawiązują jeszcze do monitoringu w firmie. Osoba, która pisze te komentarze chyba mocno uderzyła się w głowę.w żadnej normalnej firmie pracodawca nie montuje w każdym pomieszczeniu kamer, aby szpiegować pracowników

Daniel
@Aga

Chciałem iść do nich na praktyki miesięczne i potem do ewentualnej pracy. No i nie odpowiedzieli na CV wysłane mailem. Najlepiej udać się osobiście do firmy. Wtedy chcieli mnie od razu przyjąć, ale prawie od razu znalazłem lepsza ofertę więc nie było współpracy.

@Aga

Się ciesz że się nie dostałaś, ludzie (usunięte przez administratora) Atmosfera taka że gdy wychodzisz to dziękujesz Bogu za przetrwanie

No coś ty? Aż tak nie komfortowo? Nie można się dogadać z przełożonym czy ludzie konfliktowi? Napiszesz bo lepiej wiedzieć wcześniej, nie?

@Sonix

Monitoring jest zwykle zakładany ze względu bezpieczeństwa a nie po to żeby kogoś szpiegować. Przynajmniej ja tak uważam. Wszystkim nowym dają umowę o dzieło? Pytam bo wolałbym nie wylądować na zleceniu.

Czy jest umowa o pracę w tej firmie? Czy niestety zlecenie?

Julia
@Nowy

Jak patrzę po ofertach pracy, to Frontend Dev ma konkretnie wymienioną uop w ogłoszeniu. Geodeci i reszta - nic konkretnego.

Tomasz

Ktoś z pracowników zapytany o kwestię motywacji wspomniał:"każda umowa terminowa jest motywacją, że kolejnej może już nie być.", co to dokładnie znaczy? Tzn., że nie można liczyć na stabilne zatrudnienie?

Czy pracodawca OandS Computer Soft Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

No pewnie, że motywuje... każda umowa terminowa jest motywacją, że kolejnej może już nie być...

jan

Praca dla ludzi z potencjałem. Ja pracuję ponad 7-lat jako developer java.

Ann
@jan

7 lat w o&s jako developer java? Bardzo ciekawe, wręcz bardzo mało prawdopodobne.

Dexter
@Ann

Znałem takiego...a nawet więcej niż jednego lecz to przed 2015 rokiem było...

Wypłata na czas, atmosfera ok, nie ma problemu z dojazdem do firmy czy parkingiem - wszystko przemyślane i dobrze rozwiązane :)

@Kasia

Chwalisz zatrudnienie, szczególnie terminową wypłatę. Napisz, czy jest na dobrym poziomie, a pracodawca zapewnia system premiowy dla najlepszych pracowników? Chętnie się tego dowiem.

Joanna

@Kasia, dzięki za opinię. Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o kwestię monitoringu. W obecnych czasach jest to standard w prawie każdej firmie, choćby ze względów bezpieczeństwa. Piszesz, że można liczyć na premię jeśli zostanie wyrobiona norma. Czy to oznacza, że pracujesz na akord? Na jaki rodzaj umów może liczyć pracownik? Zlecenie, czy na czas określony? Cieszy mnie Twoje pozytywne podejście, na pewno udzieli się ono pracownikom poszukującym pracy.

Nik
@Joanna

Czy kwestia nagrywania rozmoów z kandydatami bez ich wiedzy i zgody została rozwiazana?

_szczera_opinia

Pracowałam w O&S Computer Soft jakiś czas temu. Jak w każdej firmie - tak i w tej znajdziemy wady oraz zalety. Zalety: - bardzo fajne osoby pracują ( a bynajmniej pracowały w firmie ) - wynagrodzenie na czas i umowa o pracę bez problemu - komfortowe biuro , duży parking itp Wady: No i tutaj właśnie ... (usunięte przez administratora)Ciężko mi to lepiej wyjaśnić, ale pogadanki (usunięte przez administratora)powodowały u mnie rozstrój żołądka, czego nigdy nie doświadczyłam w żadnej poprzedniej firmie. Te rozmowy są dziwne, a polegają na tym, że dobrze by było ująć temat dokładnie tak jak (usunięte przez administratora)to widzi. To pozbawia oczywiście człowieka autonomii i indywidualności - a to mi się bardzo nie podobało. Drugi minut to brak benefitów - bynajmniej na tamten moment - nie wiem jak jest teraz.

Danuta
@_szczera_opinia

I właśnie ważne jest, by zawsze odnajdywać zarówno plusy, jak i minusy pracy w danym miejscu. Super, że potrafiłaś to zrobić. Szkoda, iż w OandS Computer Soft - jak nadmieniłaś - nie ma benefitów. Ale rozumiem, że macie tam pełne ubezpieczenie?

DDD

Aplikowałem na początku Marca do tej firmy na stanowisko "Pracownik Biurowy". Zadzwoniłem i powiedzieli,że dadzą znać do końca tygodnia. W nowym tygodniu zadzwoniłem,krótka rozmowa na temat pracy i gdzie pracowałem(mam doświadczenie w tej branży,gdzie działają). Są mną zainteresowani i zadzwonią do mnie do końca tygodnia żeby się umówić na spotkanie ze Szkoleniowcem. Oczywiście nie zadzwonili,więc zadzwoniłem do nich w kolejnym tygodniu. Powiedzieli,że rekrutacja wstrzymana i nie przyjmują. Po 2 tygodniach,wrzucili ogłoszenie,że szukają znowu. Znowu się zgłosiłem i zadzwoniłem(był to piątek) Powiedzieli,że zadzwonią w następnym tygodniu. Zadzwoniłem w Poniedziałek,powiedzieli że oddzwonią. Po paru godzinach oddzwonili i podziękowali mi,nie są zainteresowani mną. Nadal szukają ludzi na te stanowisko :)

nierekrut
@DDD

Miałem to samo, wysłałem cv i po 2 dniach zadzwoniłem. (usunięte przez administratora)podczas rozmowy telefonicznej powiedziała, że spełniam wymogi, ale oddzwonią najwcześniej w następnym tygodniu. Oczywiście telefonu brak, aplikowałem jeszcze kilka razy i olałem sprawę. chodziło o digitalizację dokumentów czyli dużych umiejętności nie potrzeba.(usunięte przez administratora)

@nierekrut

Próbowałeś może w ostatnim czasie aplikować do pracy w firmie OandS Computer Soft? Na oficjalnej stronie internetowej widnieje sporo ciekawych ogłoszeń http://oands.com.pl/kariera Może któreś z nich, wydałoby Ci się interesujące? Najlepiej by było, gdyby znalazła się osoba, która ma doświadczenia związane z tym miejscem pracy i opisała, czy warto starać się o zatrudnienie w tym miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o OandS Computer Soft Sp. z o.o. - Radzionków

• Jak się pracuje w OandS Computer Soft Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OandS Computer Soft Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

OandS Computer Soft Sp. z o.o.