Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o

Opinie o Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o

Wiolka Nowy wpis

Hej, pracownik porządkowy jest właśnie potrzebny w moje rejony Śródmieścia. Zastanawiam się czy nie warto pójść. Czy jest tu ktoś z tego zlecenia? atmosfera jest dla mnie bardzo istotna

Lalala Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Porażka.. Firma to jakaś tragedia Nie dość że jesteśmy traktowani jak (usunięte przez administratora) To jeszcze coraz więcej ludzi narzeka na błędy w naliczaniu wypłat, spóźniają się z wypłatami Wiecznie jakieś nie ogarnięte księgowe. Przyjmują tylko na zleceniowke i nie dają umów o pracę? Ciekawe czy zleceniowka będzie tak chętna przychodzić w święta i weekendy do pracy.. bo przecież nie muszą.

Widziałem wzmiankę o tym, że można składać już papiery do powstających związków. W papierologię nie lubię za bardzo się bawić, ale zastanawiam się jak szybko się tutaj uwijają z dokumentami. Jest tu oferta dla detektywa sklepowego, mam zamiar na nią iść, piszą o kwocie 32 brutto od godziny na zleceniu. jest tam jakoś specjalnie ciężko?

GOŚĆ Nowy wpis

Zapisy sa dostepne na kazdym obiekcie wystarczy zlozyc wniosek.

Firma Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o prowadziła rekrutację na stanowisko pracownik ochrony z orzeczeniem o niepełnosprawności. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
Marina

I co z tego całego założenia związków zawodowych może teraz wynikać? w oko wpadło mi to zapewnienie o ich powstaniu bez większego już rozwinięcia. Czy są teraz jakieś konkretne reguły do wprowadzenia? Warto poczekać z aplikowaniem?

Pytanua

A co to za różnica m2c corporation Poland czy m2c facility solution jak ekipa ciągle ta sama nie będziemy wymieniać nazwisko może czas się zainteresować co się dzieje

Nono no

A co ma piernik do wiatraka jak wiemy kto nas przejął kto zmienił i rozbił firmę na mniejsze i kto nadal się nami nie interesuje ????

Roxi
@Nono no

Ano właśnie, czyli tak dla pełnej jasności to nic kompletnie się tam u was nie pozmieniało? piszecie ze co to za różnica dla was… ekipa ta sama? Zarobki także? a kultura pracy?

Nieznajomy

No tak nazwe firmy zmieniają aby płacić w Polsce niższe podatki a na pracowników się szczędzi...Brawo!!A poza tym co to za firma mając tyle pracowników pod sobą aby nawet w pakiecie socjalnym nie było wczasów pod gruszą...Ale bale w Warszawie na wigilię się nie oszczędza... zwykł pracownik to przecież gorszy sort

Jestem zaniepokojona jako pracownik firmy M2C tym co się dzieje obecnie.. nie sądziłam że przyjedzie mi pracować u pracodawcy gdzie pracownicy którzy rzetelnie wykonują Swoje obowiązki dla wymagającego klienta będziemy tak lakonicznie traktowani i będziemy cyferkami w tabelkach...Na pracowniach szuka się oszczędności gdzie to My wypracowujemy kontrak Amazon na własnych nogach...praca na obiektach jest bardzo specyficzna i bardzo odbiega od ogólenie przyjętych pojęć pracy w innych firmach jako pracownik ochrony...a zatem pracowników powinno się szanować i doceniać a jesteśmy traktowani jak powietrze nic nieznaczące jednostki.Od Samego początku kiedy kontrakt przejęła firma M2C zaczęły się pojawiać niepokojące sygnały świadczące o niekompetencji firmy i braku zaangażowania ...brak ubioru na czas,brak legitymacji uprawniającej do pracy.. pracownicy którzy chcą się rozwijać nie mają dostępu do odpowiednich szkoleń na kwalifikowanych pracowników ochrony...Nie wiem czy firma zdaje Sobie sprawę z tego że nowych, chętnych do pracy ludzi na obiektach KTW jest bardzo mało a nawet wcale bo stawka która obowiązuje i która mają pracownicy ochrony na obiektach nie jest czymś atrakcyjnym co przyciągało by pracowników tak jak to było u poprzedniego pracodawcy ..do takiej specyficznej pracy jaką się wykonuję takie stawki mają pracownicy bez doświadczenia którzy siedzą i pilnują ogrodzenia nocą...

PYTANIE

Jak można tak zlewczo traktowac pracowników i całe szefostwo ? Jakim prawem doprowadzacie do takiego traktowania ? Mając wszystko w nosie ? Nie odpisując ludziom na pytania gdzie stażowe gdzie podwyżki ? Gdzie kursy na KPOF ? I jak można doprowadzać szefostwo do stanu gdzie chcą sie zwalniać ? Co z Pracownikami ? jak można tak zaniedbywać i olewać wszystkich .

Generalnie to zainteresowała mnie tamta oferta dla detektywa sklepowego, już po samej nazwie przyznam. :D myślałem, że trzeba mieć jakieś większe doświadczenie czy cos ale wychodzi na to, że jest ono tylko mile widziane, zatem w teorii mam szanse? Opowiecie mi jak przeszkolenie w tym przypadku wygląda? tu widzę cos nie polecali pracy chyba, czy zależy to od rejonu?

Poważnie trwa to tydzień? To ile osób mniej więcej mogą zapraszać do siebie na rozmowę? zastanawiam się po prostu czy serio jest tak duża konkurencja i czy warto w ogóle się przejść? Jaki jest argument za tamtymi dniami próbnymi?

Amazon Gliwice. Takiego chaosu jak przy przejęciu kontraktu od Seciritas nie widziałem nigdy. Miesiąc pracy bez legitymacji bez których według ustawy nie możemy realizować obowiązków, ludzie przez kilka tygodni mieli po jednej koszulce i parze spodni. Mimo, że przed przejęciem były zbierane od każdego rozmiarówki. Brak zainteresowania kierownictwa regionalnego tym, co dzieje się na obiekcie. W praktyce skończyło się to upadkiem wypracowanych standardów i "wolną Amerykanką". Przy jednoczesnym braku wprowadzenia nowych. Realnie czułem troskę o nas bardziej ze strony nadzorującego nas działu Amazona, niż firmy dla której pracowałem. Po czterech latach pracy w obiekcie, postanowiłem rozwiązać umowę.

Miła

(usunięte przez administratora) większość ekipy chcącej pracować została i sobie chwali (tzn różnie bywa, ale generalnie OK.) reasumując w skali 1-10 stawiam na mocne 8.

Lena
@Miła

A tak z ciekawości to z jakich względów jednak tamta dwójka uciekła? Zastanawia mnie to stwierdzenie o wolnej amerykance. I czy z tymi wdrożeniami osób nowych faktycznie były jakieś problemy? To co ostatecznie im pokazywano?

Generalnie praca jest okej ,aczkolwiek pracuje tu od 16pazdziernika i ,dziś dowódca chcąc mnie wysłać na daną rzecz powiedziałam że nie byłam tam i nie wiem gdzie to to zaczoł wyklinać i mówić że nie pracuje tu od dziś .generalnie zachowanie poniżej zera gdyż skąd mam wiedzieć gdzie to jest jeżeli tam mnie jeszcze nie było i nikt mi nie pokazał. Poszedł za mnie inny ochroniarz i mówił coś przez słuchawkę i ten dowódca też zaczoł wyklinać .;) generalnie nie polecam

Zuza

czy dogadaliście się ostatecznie w tej sprawie? Wygląda to jak otwarty wątek i zastanawiam się jak tutaj można się potem dogadać, zwłaszcza wtedy gdy już wszystkie emocje opadną? Co na to dowódca? Pracujesz jeszcze?

Po tej ostatniej opinii widzę, że czasami atmosfera może nie wypaść u kogoś najlepiej? A generalnie to możecie mi napisać cos o samym doświadczeniu? Mam na myśli te ofertę właśnie dla osoby, która je posiada. Nie jest określone konkretnie ile go potrzeba. Czy rok to minimum? Wpisano tu w ofercie zarobki od 4,200 do 5,500 zł, dlatego się interesuje

Obecnie Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Pracownik Ochrony. Na GoWork.pl dodano ogłoszenie 7 grudnia.

Dżoana

W firmie panuje (usunięte przez administratora) i każdy u góry trzymał swojego stołka Najważniejsze jest to w ochronie im więcej się sprzedaje i jest się konfidentem tym najwyższym stołku się siedzi. Zostałem zwolniony nie za dobrze wykonywaną pracę tylko za używanie telefonu prywatnego w czasie pracy. Pamiętajcie że w pracy będziecie mieli więcej profitów jak w ogóle nie będziecie mieli telefonu to jest najważniejsze w pracy nieważne co robicie jak bardzo chcecie się wybić Najważniejsze jest to nie używajcie telefonów w pracy.

Nie wiem tylko czy o takie rzeczy już nie trzeba pytać w kadrach przypadkiem, kiedy te przelewy poszły? Czy to mimo wszystko oznacza, że raczej opóźnień nie ma? ogólnie to macie dalej rotacje w kadrach? Jeszcze w czerwcu ktoś o nich wspominał

Czy w Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Kadry i płace

Witam, A co się dzieje, że ciągle poszukują do kadr? Jaka jest atmosfera? Taka duża rotacja?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o na stanowisko Pracownik Ochrony?

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Paweł Paczek

Pracownik firmy - Country Manager

20.04.2023 11:04

Proszę opowiedzieć coś o sobie. Jakie stanowisko pełni Pan w firmie M2C? Czym się Pan interesuje prywatnie?

Paweł Paczekikona wywiad

Nazywam się Paweł Paczek, w firmie M2C pełnię rolę Country Managera. Jestem odpowiedzialny za polski oddział firmy. Do moich obowiązków należy: opracowywanie strategii biznesowej i realizacja działań wspierających rozwój przedsiębiorstwa, budowanie relacji z partnerami biznesowymi i dostawcami, reprezentowanie firmy i budowanie silnych relacji z klientami, utrzymywanie wysokiego poziomu standardów operacyjnych we wszystkich usługach - od ochrony, sprzątania, utrzymania technicznego po inteligentne technologie, a także zarządzanie zespołem new business oraz biurem. Moja praca to w znacznej mierze rozmowy – z klientami, partnerami biznesowymi, moim zespołem. Z drugiej strony praca wymaga ode mnie umiejętności analitycznego myślenia, planowania, przewidywania i szybkiego podejmowania decyzji. Prywatnie jestem ogromnym fanem sportu - gram w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. Interesuję się także tańcem ludowym, przez ponad 30 lat tańczyłem na scenie.

Czym zajmuje się firma M2C? W jakim sektorze działa?

Paweł Paczekikona wywiad

Świadczymy kompleksowe usługi zarządzania nieruchomościami oraz dbamy o utrzymanie czystości, konserwację i ochronę obiektów.  Jesteśmy polskim oddziałem czeskiej firmy, obecnej na regionalnym rynku od ponad 30 lat. M2C jest u naszych sąsiadów liderem w swoim obszarze działalności i z powodzeniem rozwija się w innych krajach. Korzystamy z branżowego doświadczenia, know-how oraz zaawansowanych rozwiązań technologicznych oferując ochronę, obsługę techniczną oraz sprzątanie, wspierane przez dział technologiczny. M2C to obecnie około 8500 zatrudnionych osób i 1300 klientów, w 13 państwach. Przekłada się to na nieocenioną wiedzę i pełen profesjonalizm, wynikający z bardzo różnorodnych doświadczeń.

Od jak dawna funkcjonuje polski oddział?

Paweł Paczekikona wywiad

M2C działa w Polsce od 2015 roku. Zaczęliśmy od jednego biura w Warszawie a obecnie posiadamy także biura w Katowicach i we Wrocławiu. O naszym rozwoju świadczy jednak liczba klientów i pracowników. Polski zespół liczy ponad 600 osób, w większości są to osoby zatrudnione w ochronie. Obsługujemy ponad 50 obiektów, co kilka miesięcy zwiększając ich liczbę. Rozpoczynaliśmy od usług ochrony oraz utrzymania czystości i obsługi technicznej. Aktualnie stawiamy także na technologie.

Kto znajduje się w portfolio Państwa klientów?

Paweł Paczekikona wywiad

To, co bardzo lubię w tej pracy, to różnorodność segmentów, dla których świadczymy swoje usługi. Współpracujemy z: hotelami, centrami logistycznymi, magazynami, centrami handlowymi, najemcami centrów handlowych, biurowcami, zakładami produkcyjnymi. Każdy obiekt ma swoje specyficzne wymagania i każda współpraca jest inna. Oferty przygotowujemy indywidualnie pod potrzeby klienta - niekiedy chodzi o ochronę fizyczną oraz całe systemy inteligentnego monitorowania hal, innym razem to zapewnienie czystości części wspólnych parku handlowego. W skrócie, można powiedzieć, że pracujemy z nieruchomościami komercyjnymi. Zatrudniamy 600 osób i działamy właściwie na terenie całego kraju. Jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebują nas klienci.

Proszę opowiedzieć o zintegrowanej obsłudze nieruchomości.

Paweł Paczekikona wywiad

Zintegrowana obsługa nieruchomości opiera się na 3 filarach: ochronie, utrzymaniu czystości i utrzymaniu technicznym budynku. W coraz większym stopniu obszary te są dodatkowo wspierane przez nowoczesne rozwiązania technologiczne. Kompleksowa obsługa jest przede wszystkim bardzo opłacalna i wygodna dla klienta. Zamiast negocjować warunki współpracy z trzema różnymi podmiotami i opłacać faktury od różnych podwykonawców, nasi klienci mają wszystko w jednym miejscu, u jednego managera prowadzącego projekt. W takiej sytuacji możemy zaproponować klientom atrakcyjniejsze ceny. Jesteśmy w stanie podpisać jedną umowę i wystawić jedną fakturę za całościową miesięczną obsługę. Podkreślam jednak, że nie musimy tego robić, ponieważ współpracujemy też z klientami, którzy decydują się na zintegrowane usługi, ale wolą oddzielne płatności.

Proszę opowiedzieć o technologiach wykorzystywanych do administrowania budynkami i bezpieczeństwem.

Paweł Paczekikona wywiad

Nasz dział technologiczny jest bardzo rozbudowany. Posiadamy wewnętrzny zespół programistów, którzy mogą tworzyć oprogramowania i produkty, doskonale dopasowane do potrzeb klienta. Mamy kilka flagowych rozwiązań, np. mLOG, dedykowany głównie branży logistycznej, który ułatwia kontrolę przepływu towaru, pojazdów i przemieszczania się osób. Jeden system może zarówno pokierować kierowcę tira do odpowiedniego miejsca rozładunku, jak i określać później położenie poszczególnych palet czy produktów. Zmniejsza to ryzyko strat i kradzieży. Użytkownik ma dostęp do danych z poziomu aplikacji, więc informacje są dostępne w czasie rzeczywistym i od ręki.

Czy zarządzanie budynkami również odbywa się przy pomocy aplikacji?

Paweł Paczekikona wywiad

W samym zarządzaniu budynkiem przydaje się Flowbox, czyli system integrujący wszystkie już istniejące systemy w budynku. Istnieje także możliwość dodania nowych systemów. W ten sposób mamy w jednym miejscu dostęp do sterowania chociażby roletami czy oświetleniem, do stanu zużycia energii, a także do alertów informujących o konieczności opróżnienia kontenerów z odpadami.

A jakie aplikacje wykorzystujecie Państwo podczas obsługi centrów handlowych?

Paweł Paczekikona wywiad

Centra handlowe interesują się natomiast systemem Innolytics, który zapewnia synergię systemów kamer i czujników, i znajduje zastosowanie równolegle w ochronie i marketingu. Na podstawie wgranych algorytmów pozwala zidentyfikować potencjalnie groźne zachowania, weryfikuje zeskanowane produkty z wydanymi paragonami, dostosowuje reklamy w przestrzeni centrum do przechodzących akurat klientów, analizuje zachowania konsumentów, i wiele więcej.

Jakich pracowników Państwo poszukujecie?

Paweł Paczekikona wywiad

Świadczymy usługi ochrony, sprzątania, utrzymania zieleni i konserwacji budynków, więc będą to stanowiska związane z tymi działaniami. Poszukujemy przede wszystkim pracowników ochrony: ochroniarzy, kierowników ochrony, analityków systemu kontroli oraz pokrewnych. Warto zaznaczyć, że w przypadku pracy w ochronie, płeć pracownika nie ma żadnego znaczenia, a kobiety coraz częściej zatrudniają się w tej branży. W tym zawodzie istotne są: uważność, odpowiedzialność i rzetelność. Zatrudniamy zarówno osoby młodsze jak i starsze, oraz te bez doświadczenia i z doświadczeniem. Obsługujemy wiele różnorodnych obiektów, stąd zapotrzebowanie na szerokie kompetencje pracowników. Zapewniamy szkolenia i pełne umundurowanie, oraz przygotowujemy naszych pracowników do pełnienia swoich obowiązków tak, aby czuli się pewnie. Zależy nam na tym, by nasi pracownicy działali efektywnie i reagowali, gdy tylko zauważą jakieś zagrożenie lub uchybienie. Jest to bardzo odpowiedzialna funkcja. Często to miękkie kompetencje okazują się kluczowe, ponieważ osoby z poczuciem odpowiedzialności, szybko podejmujące decyzje i zachowujące zimną krew, potrafią stanąć na wysokości zadania, czyli uratować życie klientom centrum handlowego lub po prostu nie dopuścić do kradzieży.

Jakie są stereotypy dotyczące pracy w ochronie?

Paweł Paczekikona wywiad

Mam wrażenie, że praca w ochronie często kojarzy się ludziom z siedzeniem przy szlabanie lub na krześle przed monitorem. W rzeczywistości pracownicy ochrony są w znacznej mierze w ruchu – przemieszczają się po obiekcie, sprawdzają pomieszczenia, odznaczają punkty kontrolne. Oczywiście w zależności od budynku i stanowiska, praca może się różnić. Czym innym zajmuje się kontroler systemu i danych, a czym innym ochroniarz w recepcji. Często jest to praca zmianowa. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb i wymagań klienta. Współpracujemy z różnorodnymi podmiotami. Niektórzy mają zapewnioną fizyczną ochronę 24/7, inni tylko w ciągu dnia, jeszcze inni decydują się na zdalne systemy ochrony. Zdalne nie oznacza w pełni bezobsługowe – tutaj bardzo ważną rolę pełnią właśnie kontrolerzy i analitycy.

Jak prezentuje się struktura Państwa firmy?

Paweł Paczekikona wywiad

M2C Facility prężnie się rozwija. Poza znacznie rosnącą liczbą obsługiwanych obiektów, a więc i dużym wzrostem zatrudnienia w ochronie, sprzątaniu i technicznej obsłudze budynków, mamy też zespoły: operacyjny, sprzedażowy i administracyjny. Tutaj dużo rzadziej szukamy nowych osób, ale zdarza się, że prowadzimy rekrutację na stanowisko księgowej lub business managera.

Czy firma zatrudnia osoby niepełnosprawne?

Paweł Paczekikona wywiad

Tak, jak najbardziej wspieramy zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Podchodzimy do naszych pracowników indywidualnie. W naszych obiektach pracują osoby z orzeczeniami o różnych stopniach niepełnosprawności, a poszczególne stanowiska pracy są dostosowane do możliwości osób zatrudnionych.

W jaki sposób firma dba o dobrostan pracowników?

Paweł Paczekikona wywiad

Przede wszystkim stawiamy na rozwój pracownika. Oferujemy jasną ścieżkę kariery i bardzo cenimy inicjatywę naszych pracowników. Osobom, które wiążą swoją przyszłość z branżą ochroniarską, zapewniamy kurs na wykwalifikowanego pracownika ochrony. Stawiamy na edukację i wzmacnianie kompetencji, dlatego często szkolimy nasze zespoły. Istnieje też możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej, grupowego ubezpieczenia zdrowotnego i pakietu sportowego na preferencyjnych warunkach.

Jaki rodzaj umowy Państwo oferujecie?

Paweł Paczekikona wywiad

Oferujemy umowę o pracę oraz na zlecenie. Jest to zależne od preferencji kandydata oraz warunków, jakie zapewnia dany obiekt.

Zostaw merytoryczną opinię o Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 1 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mark2 Corporation FM Poland Sp. z o.o