Opinie o Orange Logistics w Katowice

Orange Logistics Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającą się firmą z branży Transport - Spedycja - Logistyka, specjalizującą się w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orange Logistics w Katowice

Dobra praca jak ktoś ogarnia angielski, na dziale międzynarodowym o wiele lepsza stawka. Nawet nie trzeba mieć jakiegoś biznesowego angielskiego, jak ktoś dogaduje sie na wakacjach to dogada sie z klientami ;) zespół jest super zgrany!

prace w orange zacząłem tuż po studiach, jestem po licencjacie z logistyki i potrzebowałem pracy, w której wdrożę się w branżę i to na pewno się udało. Trzeba przyznać, że w pół roku w organge nauczyłem się więcej niż przez 3 lata prywatnych studiów. Szkolenie jest mega intensywne. To może zrazić na start, ale warto, bo firma ma wypracowane mechanizmy działania w branży transportowej a nie tylko jak to na studiach wykuwanie formułek na pamięć. Od kilku lat nie pracuje juz w spedycjach, ale doświadczenie z organge dużo mi dało na starcie

Kuba

Orange to nie jest miejsce dla wszystkich, musisz być odporny na stres, niepodatny, w firmie jest duża presja na wyniki. Ambitni znajdą tu swoje miejsce i jeżeli chodzi o współprace to jestem mega zadowolony.

marek

Jak ktoś pracował w korpo i mu się podobało, to się tu nie odnajdzie. Trzeba dużej samodyscypliny i organizacji czasu, branża logistyczna jest specyficzna. To nie jest siedzenie i ściemnianie, ze coś sie robi. Czas szybko leci bo jest dużo do zrobienia.

Pracownik Administracyjno - Biurowy

To nie jest żaden pracownik biurowy, tylko pracownik CALL CENTER. Praca na słuchawkach. Na rozmowie nie jest to jasno przedstawione. Sama rozmowa była miła, osoba przeprowadzająca bardzo konkretna w tym co chciała powiedzieć, słowo call center I słuchawki nie padło. Bardzo nie fajne wprowadzanie w błąd i marnowanie czasu.

Czy zgadzam się ze stwierdzeniem, że wszystko można sprzedać. Pytania o poprzednie prace, dlaczego juz sie tam nie pracuje, dyspozycyjność.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Nie dla leni

Jak ktoś jest leniem to nie polecam, robisz marże sławek prezes zadowolony, to masz spokój i przede wszystkim widać zaangażowanie potem w wypłacie

Aktualność

Czym różni się reklama od szukania pracy? Pokażemy Ci, że właściwie nie różni się niczym. Kandydat poszukujący pracy jest jak produkt marketingowy,  tworzy wizerunek, przedstawia zalety (wady poznamy dopiero po zakupie produktu :) powinien odpowiednio usytuować się na półce sklepowej (być widoczny) a następnie sprawić, że konsument (pracodawca) po niego sięgnie!

Czytaj dalej na http://www.OrangeLogistics.co

Byłem na rozmowie u nich, bardzo profesjonalnie przeprowadzona, dobre warunki, czekam na telefon od nich i info czy i od kiedy zaczynam. Na rozmowie padają typowe informacje o sobie, o doświadczeniu, o języki obce :)

Madafaka

Ile ci dali?

MR

warto postawić sobie na start sprawę jasno: trzeba być ogarniętym i mieć energie do użerania się z ludźmi (i nie mówię o ludziach z pracy bo atmosfera w biurze jest OK) Na handlówce trzeba dużo gadać i trzeba to lubić + dużo się można nauczyć, bo klienci są różni + wypłaty zawsze są wcześniej

...
@MR

No rzeczywiście, jest dobra kasa to są wymagania, a prawda jest taka, że wszyscy są mega zgrani, nie ma nadgodzin i jak wypracowujesz marżę to masz spokój i wszyscy zadowoleni. Znam tylko jeden typ osób, które są niezadowolone, te które były tu tydzień a potem wypisują na goworku swoje żale ;)

1) wypłaty w terminie - a nawet wcześniej 2) robisz marże masz spokój, jak nie to sie czepiaja 3) luźna atmosfera, wszysct na Ty, niezaleznie od stanowiska Najwięcej pretensji mają ludzie, którzy powinni mieć najmniej do powiedzenia, bez doświadczenia, roszczeniowi

OL

Czytam tu niektóre komentarze i potem myśle kurde pracuje w OL 4 lata, a najwięcej do powiedzenia o firmie mają ludzie, którzy wytrzymali tydzień…… Zalety pracy tutaj: wiadomo, pensja, to że z każdym jesteś na ''ty'' no i nie jesteś ‘’typową biurwą’’, nie robisz jednego i tego samego

P.

Niektórzy wielce zdziwieni że praca spedytora polega na tym żeby być ciągle na telefonie. Tak jakby wiesz na co się piszesz wchodząc do tej branży. Nikt tam nie siedzi za darmo realnie można wyciągnąć 5-6 tys. jak sie już ogarnie co i jak to robisz jak z automatu.

pytanie
@P.

I jak to jest w końcu... staż 3 miesiące i umowa zlecenie?

Damian Rudzki
@pytanie

po 3 miesiącach pracy dostajesz umowe o prace jak sie sprawdzisz, czyli jak wszędzie

Aktualność

Rozpoczynamy rekrutacje na kolejne stanowiska! W Orange Logistics przede wszystkim liczą się dla nas ludzie. Nie jesteśmy korporacją, jesteśmy 200 osobowym zespołem! Stawiamy na indywidualność, dlatego nie mamy ściśle określonego dress-code, a wszyscy w naszej firmie są ze sobą ‘’na Ty’’. Organizujemy imprezy firmowe oraz wyjścia integracyjne. Dbamy też o naładowanie witaminami w postaci owocowych poniedziałków oraz dowolną ilość energii w postaci kofeiny.

Zobacz kogo aktualnie poszukujemy: Ogłoszenia rekrutacyjne

Pracujemy w zgranych zespołach, w Orange będziesz pracował pod okiem lidera, od którego zawsze otrzymasz rzetelny feedback dotyczący Twojej pracy.

Zacznij nową drogę w swojej karierze razem z nami! - Wyślij swoje CV
Oskar

Dobra atmosfera a to jest najważniejsze, ekipa w większości zgrana.

Borys.

Współpraca dla wymagających, kilka miesięcy temu musiałem zmienić pracę ze względu na zmianę miejsca zamieszkania ale bardzo dobrze wspominam orange. Ambitni nie będą żałować! ;)

@Borys.

Dziękujemy za opinie, życzymy powodzenia w nowym miejscu zamieszkania! :)

Jak wyglądają początki pracy w OL? Oferują jakieś szkolenie osobą zaczynającym prace w TSL?

@Zainteresowany

Bardzo nam miło, że jesteś zainteresowany pracą w Orange Logistics :) Początek współpracy to oczywiście pełne szkolenie przeprowadzane przez team lidera, którego celem jest osiągnięcie samodzielności w wykonywanej pracy. Daj znać jak rozmowa kwalifikacyjna :)

AK.

rozmowa kwalifikacyjna konkretna, na temat, jasne zasady, padły pytania o znajomość języka angielskiego, dobry dojazd do firmy pociąg / tramwaj ???? Dobre wrażenie zrobili

Atmosfera bardzo dobra. Fakt trzeba się napracować, ale w każdej pracy trzeba się narobić jeżeli chcesz coś z tego mieć. Wiadomo jak jesteś leniem, przychodzisz do pracy i kombinujesz jak tylko się da żeby jak najmniej się narobić to to nie przejdzie. Normalna sprawa. Polecam, dużo można się nauczyć.

Podczas przebiegu rekrutacji kilkukrotnie zostałem okłamany. Po 1: w ogłoszeniu widniała nazwa firmy (usunięte przez administratora), odezwano się do mnie z firmy (usunięte przez administratora)(po wygooglowaniu agencja rekrutacyjna, chociaż ogłoszenie wyglądało na wystawione bezpośrednio przez pracodawcę), po przybyciu na miejsce nie znalazłem na budynku żadnego oznaczenia którejkolwiek z tych firm. Wszedłem więc do budynku, którego adres otrzymałem w SMS-ie, zapytałem o firmę KWELA, powołując się na konkretne nazwisko (podane również w SMS-ie). Osoba prowadząca rozmowę bardzo szybko i niewyraźnie wypowiedziała nazwę faktycznej firmy, ja nadal byłem przekonany, iż rozmawiam z pracownikiem firmy pośredniczącej w rekrutacji. Po 2: aplikowałem na stanowisko koordynatora w dziale logistyki, co powinno wiązać się z KOORDYNOWANIEM czegokolwiek lub kogokolwiek. Podczas rozmowy dowiedziałem się, że rekrutacja odbywa się na stanowisko młodszego pomocnika spedytora (coś w tym stylu, w każdym razie nie koordynatora). Poznałem wspaniałą ścieżkę kariery w tejże firmie, gdzie "awans" można otrzymać, wyrabiając progi marżowe (ok. 8-10 "stanowisk" następujących po sobie, które różnią się jedynie ich nazwą oraz wynagrodzeniem, nie wpływają one w żaden sposób na pięcie sie w górę hierarchii organizacji). Po 3: wynagrodzenie, jakie było podane w ogłoszeniu to widełki (usunięte przez administratora)zł, na rozmowie dowiedziałem się, iż wynagrodzenie w pierwszej umowie zawartej z tą firmą - zlecenie na 3msc - wynosi (usunięte przez administratora)brutto. Oczywiście wraz z kolejnymi "awansami" zwiększa się, faktycznie urastając do wymienionych kwot, jednakże ja aplikowałem na stanowisko za (usunięte przez administratora). Po 4: w ogłoszeniu dumna umowa o pracę na czas nieokreślony, a jak jest faktycznie - opisałem wyżej. Dodam, iż dalsza współpraca (um. o pracę na 3 lata, też nie na czas nieokreślony) możliwa jest tylko po wyrobieniu progów marżowych podczas umowy 3-miesięcznej. Po 5: podane miejsce pracy w ogłoszeniu było całkowicie inne, niż to faktyczne. Myślałem, że jedynie rozmowa odbędzie się w innej miejscowości, a okazało się całkowicie inaczej. Gdybym wiedział, gdzie znajduje się miejsce docelowe pracy nawet nie marnowałbym swojego czasu i paliwa. Podsumowując - nie polecam, praca w tej firmie (z tego co widać też po innych wypowiedziach) to zwykłe call-center z dziwnymi celami sprzedażowymi do wyrobienia (jak dowiedziałem się podczas rozmowy minimum 20-30 telefonów dziennie). Rzeczywistość ma się nijak do ogłoszenia - mam wrażenie, iż ogłoszenie na portal zostało dodane przypadkowo (?) bądź wprost skopiowane z innej firmy bez zamienienia danych.

Barbara

To bardzo poważny zarzut, możesz powiedzieć, skąd taka negatywna opinia? Zależy mi na tym, żeby komentarze w wątku były wiarygodne. Jeśli masz zastrzeżenia co do funkcjonowania Orange Logistics to czy rozmawiałeś o nich z pracodawcą?

Widzący

Firma poszukująca notorycznie pracowników od kilku lat na olx przez różne agencje pracy. To dużo mówi o tej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Orange Logistics - Katowice

• Jak się pracuje w Orange Logistics?

Zobacz opinie na temat firmy Orange Logistics tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orange Logistics?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 33 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Orange Logistics?

Kandydaci do pracy w Orange Logistics napisali 44 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Orange Logistics
3.7/5 Na podstawie 403 ocen.

Orange Logistics