Columbus Energy S.A.

Opinie o Columbus Energy S.A.

Michał z Pomorza

Od pół roku pracuje na stanowisku doradcy co mogę powiedzieć - dobry produkt, super ekipa no i uczciwy $$$. Mamy duzo szkoleń zarówno produktowych jak i motywacyjnych, zawsze można liczyć na wsparcie ze strony kierowników czy też kolegów z zespołu. Zainteresowanie produktem jest duże, firma ma dobrą renomę więc sprzedaż jak najbardziej na plus. Jeśli ktoś się zastanawia nad pracą jako doradca to z czystym sumieniem polecam.

Alicja B.

Jako klientka firmy Columbus Energy, mam przyjemność podzielić się moją pozytywną opinią na temat ich usług. Moje doświadczenia z tą firmą są bardzo dobre, zarówno pod względem technologii, obsługi klienta, jak i wsparcia w uzyskaniu dotacji. Pierwsze spotkanie z firmą miało miejsce w 2020 roku, gdy zdecydowałam się na zakup instalacji fotowoltaicznej. Już wtedy dostrzegłam ich profesjonalizm i zaangażowanie w zapewnienie mi najwyższej jakości produktu. Instalacja fotowoltaiczna okazała się nie tylko wydajna, ale także efektywna pod względem oszczędności energii i kasy. Niedawno zdecydowałam się na zakup pompy ciepła z serii Columbus Pro i razem z nią firma dostarczyła mi kolejną doskonałą usługę. Urządzenie to nie tylko spełniło moje oczekiwania pod względem wydajności i komfortu cieplnego w moim domu, ale również wpłynęło pozytywnie na zmniejszenie mojego śladu węglowego. Warto również podkreślić, że firma Columbus Energy wykazała się wyjątkową pomocą w uzyskaniu dotacji na inwestycje w energię odnawialną. Dzięki ich wsparciu cały proces był mniej skomplikowany, a ja mogłam skorzystać z ich doświadczenia w składaniu wniosków. Nie mogę nie wspomnieć o ich obsłudze klienta, która zawsze była uprzejma, kompetentna i gotowa odpowiedzieć na wszelkie pytania, czy wątpliwości. Cieszę się, że mogę polecić firmę Columbus Energy każdemu, kto poszukuje nie tylko nowoczesnych rozwiązań związanych z energią odnawialną, ale także kompleksowej i profesjonalnej obsługi. Podsumowując, jestem niezwykle zadowolona z moich doświadczeń z firmą Columbus Energy. Ich zaangażowanie w dostarczanie najlepszych technologii, profesjonalna obsługa klienta oraz wsparcie w uzyskaniu dotacji sprawiają, że śmiało mogę polecić ich usługi wszystkim zainteresowanym ekologicznymi rozwiązaniami energetycznymi.

Miki

Jestem zadowolony z pracy w Columbus i mogę szczerze powiedzieć, że to jedno z najlepszych miejsc pracy, w jakim miałem okazję pracować. Najważniejszą rzeczą, która wyróżnia Columbus jest atmosfera w miejscu pracy, panuje tu mega pozytywna energia, takich ludzi jak tu to nie spotkałem nigdy wcześniej. Wbrew pozorom, to jest czasem ważniejsze niż wszystko inne bo czlowiek spędza pół życia w pracy. Można pogadać, pośmiać się, ale też ponarzekać. Jeśli chodzi o kasę to wiadomo, zawsze może być lepiej, ale ogólnie nie narzekam. Jeśli ktoś się zastanawia nad pracą tu to polecam się nie zastanawiać tylko dołączyć do ekipy :) odejść zawsze można, ale szkoda stracić okazje do poznania takich pozytywnie zakręconych ziomków :)

Daria

Zacznę od początku, gdy zostawilismy na stronie do siebie kontakt szybko zadzwonili i umówilismy się na spotkanie z doradcą już na drugi dzień. Pan doradca pojawił się punktualnie no i od razu przystąpił do rzeczy, sprawdził czy dach nadaje sie do montażu póżniej sprawdził rachunki, popytał o sposób korzystania z prądu i dalsze plany, ktore by mogly zwiekszyc zuzycie no i na tej podstawie dobrał instalację. Nie podpisalismy umowy od razu bo mielismy jescze spotkanie z przedstawicielem innej firmy i chcielismy porownac oferty, no i tu Columbus wyszedł mocno na plus. Poczynając od kompetencji przedstawiciela po sprzęt no i dodatkowe usługi, zależało mi też na tym żeby panele ładnie wyglądały a tam nie mieli opcji całych czarnych. Podpisalismy więc umowę z Columbus i jakoś dwa tygodnie pozniej panele byly zamontowane. Ekipa bardzo wporządku, wykonali instalację czysto i schludnie, pozniej juz tylko wymiana licznika (Coumbus załatwił papiery), no i moglismy korzystać. Instalację mam od lipca zeszlego roku, wiec juz te nowe zasady rozliczeń (rodzice jescze maja stary system) ale wydaje mi sie ze suma sumarum wychodzi bardzo podobnie, mimo ze wszyscy straszyli ze nie bedzie sie opłacać. Jesteśmy zadowoleni, uzyski wg tego co mowi mąż lepsze niż byly planowane. Polecamy.

GG Nowy wpis

Dzień dobry. jak duży jest aktualny dział księgowy? Widzę dostępna ofertę na Jasnogórską dla Księgowego i zastanawia mnie przyczyna prowadzonych naborów. To praca przy open space czy w jakimś mniejszym pomieszczeniu?

Robert Nowy wpis

Jestem niezmiernie zadowolony z mojej decyzji o zainstalowaniu fotowoltaiki z magazynem energii w moim domu. Od momentu instalacji zauważyłem ogromną różnicę w moim rachunku za prąd oraz w sposobie, w jaki wykorzystuję energię. Moje rachunki za prąd drastycznie spadły. Dodatkowo, możliwość magazynowania nadmiaru energii pozwala mi korzystać z niej nawet wtedy, gdy słońce nie świeci. Cały proces, począwszy od konsultacji przed zakupem, przez instalację, aż po uruchomienie systemu, przebiegał gładko i profesjonalnie. Ekipa, która zajmowała się instalacją, była bardzo solidna. Wszytsko zamontowane elegancko (zadne kable nie wiszą luzem jak u sąsiada), a przy tym bardzo szybko. Polecam!

BR Nowy wpis

Dzień dobry, czy ja dobrze widzę, że aby przyjąć się jako młodszy audytor energetyczny wcale nie trzeba mieć doświadczenia? przynajmniej tak rozumiem po treści tego ogłoszenia, które dodano wczoraj. Jeśli ktoś się dostanie to na jakie szkolenia może wtedy liczyć? O nich też nic nie napisano

Nowy wpis

@BR

Dzień dobry, mile widziane jest wykształcenie z dziedzin takich jak energetyka, inżynieria środowiska i pokrewnych lub wykonywania audytów, jednak nie jest to niezbędne. Ważne jest, aby kandydaci wykazali zainteresowanie wykonywaniem audytów oraz posiadali umiejętność nauki i adaptacji do nowych zadań. W Columbus każdy pracownik na start przechodzi szkolenia m.in. produktowe i techniczne, które umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności specyficznych dla firmy oraz branży. Ponadto, zdobywają praktyczne umiejętności, które są kluczowe dla wykonywania audytów energetycznych. Zapraszamy do aplikowania :)

tommy

z Columbusem spotkałem się na targach pracy w Katowicach. Na ich stoisku był największy fun, więc z ciekawości podszedłem no i mmnie wciągnęło. Porozmawiałem z nimi chwilę i zostawiłem swoją cv-kę. Jestem po callu z HR-em i myślę, że się dogadamy.

Pierwsze dostałem krótki telefon od rekruterki i umówienie się na spotkanie - ja akurat miałem je w biurze bo jestem z okolicy, ale z tego co wiem to jest też możliwość przeprowadzenia rekrutacji online. Rozmowa trwała chyba coś koło 40 minut, w przyjemnej, ale profesjonalnej atmosferze, nie żałuję że byłem na miejscu bo zobaczyłem od razu centale i biuro w jakim pracują, najwyższy poziom, serio, mało podobnych biur widziałem, chociaż sprzedaję głównie biznes i wiele miałem okazje zosbaczyć, az trudno uwierzyć, że to nadal polska firma.

Rozmowa dotyczyła najpierw dotychczasowego doświadczenia zawodowego, budowania relacji z Klientami, ukierunkowania na klienta indywidualnego czy biznesowego. Było też kilka pytań o motywacje, samodzielnosć, styl pracy, pracę na celach. Już na tym etapie dowiedziałem się jak dokładnie wygląda praca, jakie zasady współpracy, raportowanie, etc. Później już drugi etap z bezpośrednim przełożonym i tu już parę konkretnych pytań dotyczących technik sprzedażowych, zasad psychologicznych i takie ogólne poznanie się, bardzo fajne to było spotkanie, ale tu to już zależy od regionu bo to albo dyrektor obszaru albo team leder będzie.

Wojtek

Pracuję ponad rok jako doradca i muszę przyznać, że jest naprawdę świetne. Po pierwsze, mamy naprawdę solidny produkt, który mogę śmiało polecić każdemu. Nasza ekipa to zespół ludzi zawsze gotowych się wspierać, dzielić wiedzą i doświadczeniem. Dodatkowo, regularne szkolenia zarówno z zakresu produktu, jak i motywacyjne, są dużym plusem i naprawdę pomagają w rozwoju. Jeśli chodzi o pieniądze to tutaj każdy dostaje to, co mu się należy i co sobie wypracuje. Ja mam wyniki więc i pieniądze. Nigdzie wcześniej takich prowizji nie miałem, mimo że w sprzedaży pracuje już ponad 10 lat. Więc jak ktoś narzeka, to niech lepiej się weźmie do roboty ;) Polecam!

EZ
@Wojtek

Możliwe, że przy posiadaniu dłuższego stażu przy sprzedaży jest po prostu łatwej i stąd te rozbieżności w opiniach jak i wynikach finansowych? ja przykładowo nie posiadam żadnego a jak wiadomo w ofertach jest wskazane, że doświadczenie jest jednak wymagane. realizowane były może kiedyś jakieś staże dla osób początkujących?

@EZ

Faktycznie, doświadczenie może odegrać istotną rolę w łatwiejszym radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami w sprzedaży, jednak nie jest ono niezbędne. Liczą się przede wszystkim chęci i zaangażowanie. Niedawno wystartowaliśmy z kampanią dla osób młodych, dopiero rozpoczynających swoją karierę na rynku (usunięte przez administratora) - proszę zajrzeć na stronę https://mocnystart.com.pl/ i zapraszamy do aplikowania!

QA

Jestem w trakcie czytania oferty dla Key Account Managera, która została niedawno dodana i moja uwagę zwróciły te frazy w „oferowanych” to znaczy najlepszy pracodawca czy też najlepsze biuro w Polsce… :) widzę też sporo polecających komentarzy, to na dzień dzisiejszy co takiego w samym biurze jest najlepsze, że powinienem zdecydować się na aplikacje?

@QA

Columbus jest wielokrotnie nagradzaną firmą, mieliśmy m.in. przyjemność znaleźć się na liście 50 najlepszych pracodawców w Polsce według rankingu WPROST. Jeśli chodzi o biuro, zostało one zaprojektowane z myślą o wygodzie i efektywności, oferując zarówno ergonomiczne stanowiska (usunięte przez administratora) jak i przestrzenie do spotkań oraz strefy relaksu. Dzięki przestronnym pomieszczeniom socjalnym nasi pracownicy mają miejsce do spożywania posiłków czy relaksu przy pysznej kawie :) Jednak to, co nas naprawdę wyróżnia, to wyjątkowa, pozytywna atmosfera, którą tworzymy razem jako zespół i o której wielokrotnie wspominają nasi pracownicy. Serdecznie zapraszamy do aplikowania i dołączenia do naszego pełnego dobrej energii zespołu :)

Wiesław

Chciałbym gorąco polecić firmę Columbus oraz handlowca pana Bartosza, który rzetelnie przedstawił mi ofertę i odpowiedział na wszystkie moje pytania. Dzięki jego profesjonalnemu podejściu czułem się pewnie podejmując decyzję, gdzie przedstawiciele innych firm zniechęcili mnie poprzez brak podstawowej wiedzy i chęć opchnięcia mi pompy za wszelką cenę. Montaż pompy ciepła w Columbus przebiegł bezproblemowo i ekspresowo! (a spieszyło mi się ze względu na to że był już listopad), co tylko potwierdza wysoką jakość usług. Mam ciepło w domu, nie muszę martwić sie o opał, a rachunki sa na zadowalającym poziomie. Zresztą ten komfort jak dla mnie nie ma ceny. Bardzo dziękuję!

Karol
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Od dwóch lat zajmuję się projektowaniem instalacji PV w Columbus. Co na plus? Super biuro, super ekipa! Zarobki na normalnym poziomie, ani nie jest wyjątkowo dobrze ani źle, standard na tym stanowisku, wiadomo, że zawsze człowiek chciałby więcej... Ogólnie nie ma na co narzekać, nie wiem jak w innych działach, jeśli chodzi o dział techniczny to polecam jeśli ktoś się jeszcze zastanawia.

Radosław

Szybki i fachowy montaż, każde zgłoszenie realizowane ekspresowo i profesjonalnie. Pozwolenia i wszelkie formalności ogarnięte. Zdecydowanie warto podjąć współpracę.

Jacek P.

Instalacja paneli fotowoltaicznych zrealizowana przez firmę Columbus działa u mnie już prawie dwa lata i nie mogę narzekać. Wydajność energii przez ten czas jest zgodna z tym, co ustaliliśmy w umowie. Szczególnie podobał mi się profesjonalizm doradcy oraz innych pracowników, z którymi miałem kontakt w sprawach związanych z montażem paneli. Pomogli też z załatwieniem wszelkich formalności związanych z przyłączeniem instalacji do sieci i z dotacją. Montaż był szybki i solidny. Jeśli ktoś się waha to ja z czystym sumieniem polecam.

Damian

Od pół roku na stanowisku handlowca. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem w pełni zadowolony zarówno z atmosfery w pracy, jak i z poziomu zarobków. Pierwszą rzeczą, która przyciągnęła moją uwagę, była atmosfera w pracy. Zarówno współpracownicy, jak i przełożeni są bardzo pomocni i chętni do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Co więcej, zarobki są zdecydowanie na satysfakcjonującym poziomie. Dzięki systemowi premiowemu oraz motywującym warunkom zatrudnienia, mam możliwość wyjechać na wakacje kilka razy w roku i jeszcze na waciki zostaje ;) Polecam

Beti

Cześć, ktoś stwierdził, że to dobre miejsce pracy dla osób poczatkujących jak i tych zaawansowanych. Odnośnie tego zastanawiam się jakie oferty pracy mogą być przypisane dla tych pierwszych? Na takim portalu jest ich wystawionych około 50 i większość to poziom mid / regular. Co z juniorem?

@Beti

Dla osób bez doświadczenia mamy świetną opcję rozwoju - właśnie zaczynamy kampanię promującą nabór osób młodych, zdolnych do współpracy -proszę zajrzeć na stronę https://mocnystart.com.pl/ W tym tygodniu będziemy również przeprowadzali spotkanie rekrutacyjne na krakowskim AGH dla młodych inżynierów.

Znajdzie się tu miejsce i dla rozpoczynających karierę, jak i dla ekspertów w branży OZE. Pracuje kilka lat i sama mam instalacje,.polecam jedno i drugie

Piotrek

Super firma, super ludzie, mega szkolenia (dzięki Michał!). Pracuję tu już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Premia się zgadza, ale to nie najważniejsze. Columbus tworzą ludzie i to dzięki nim chce się codziennie wstawać do roboty. Pozdrawiam biurowych i terenowych. Jest MOC!

Jerzy

Polecam jako klient, rzadko kiedy człowiek spotyka tak profesjonalną obsługę.

Janek

Polecam! Dobre szkolenia na start, dobre warunki finansowe no i świetna ekipa.

Darrio

Dobra praca, dobra płaca

Tadeo

Zastanawiałem się czy zacząć tu prace bo wielu znajomych z branży opowiada niestworzone farmazony o nich. Teraz jestem jakieś 18 miesięcy juz i wszystko okazało się zwykłymi pomówieniami, jedyne co jest prawdą, że nie są tani (chociaż wiem już że też nie są najdrożsi na rynku), za to dbają o standard montażu, po tych latach widać że się czegoś nauczyli i teraz współpracują już tylko z najlepszymi ekipami, które też się ich trzymaja bo mają gotowe zlecenia i mogą skupić się na jednym i nie muszą szukać sobie sami klientów.

An

Atmosfera w pracy w centrali jest w porządku oczywiście trzeba wiedzieć z kim można porozmawiać a kto jest od prezesa. Wszystko zależy w jakim dziale się pracuje. Niestety stawki nie są rynkowe przez co wiele specjalistów odchodzi a to powoduje nałożenie pracy na innych pracowników.

Szama
@An

Zgoda, choć co do stawek to zależy od działu chyba i od przełożonego, czy stara sie żeby jednak jego ludzie dobrze zarabiali, ja raczej jak porównuje się ze znajomymi z branży to nie mogę narzekać.

Piotrek

Tutaj czuje się mega pozytywną energię, którą trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. Współpracując z takimi ludźmi, człowiek nie tylko wykonuje swoje obowiązki, ale także się rozwija. Jeśli szukasz pracy w sprzedaży, to w tej branży nie znajdziesz nic lepszego niż Columbus!

Zostaw merytoryczną opinię o Columbus Energy S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Columbus Energy S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Columbus Energy S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 396.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Columbus Energy S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 313, z czego 257 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Columbus Energy S.A.?

Kandydaci do pracy w Columbus Energy S.A. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Columbus Energy S.A.