Lumpex

Opinie o Lumpex

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Lumpex?

Fejk

Możemy się tak przebijać z fejkowych kont Pani Gabrysiu albo Pani Elżbieto (bo nie wiem która tam ma za zadanie sprawdzać GoWork). Prawda taka, że okradacie pracowników. Praca bez umowy to norma, nienabijanie na kasę pod przymusem to tez standard w tej firmie, brak wolnego - jak najbardziej, dni bez kosztów = dni bez wypłat. Tych przykładów można mnożyć na pęczki. Ciekawi mnie jedynie, dlaczego Ci ludzie nadal nie pierdzą w pasiaki.

Alicja
@Fejk

Wszyscy pracownicy pracują tutaj bez umowy? Nawet takiej śmieciówki nie da się dostać? ;/ To jak nie ma umowy to chyba dlatego zdarzają dni bez wypłat, bo nikt tego zweryfikować nie może...

Noname Nowy wpis
@Alicja

To wszystko to jedna wielka porażka ..

Dorota Nowy wpis
@Noname

Jeśli to prawda z tym brakiem umowy to chyba nie rozumiem powodów do zatrudniania się? Jakieś chyba były skoro ludzie tu przyszli więc jakie?

Ktoś Nowy wpis
@Dorota

A może takie, że obiecywali coś czego potem nie zrobili? Niektóre dostają umowę o pracę, to fakt,ale zazwyczaj jest druga osoba dochodząca na zastępstwa i wymiany i ona jest na fikcyjnej śmieciówie. Myślę, że negatywne komentarze są od osób, które żadnej umowy się nie doczekały

Zniesmaczona

Witam chciałabym opisać moja historię dotycząca "zamiaru pracy w tym miejscu". Na początek dodam tylko tyle że jestem po szkole handlowej. Widzę ogłoszenie na portalu praca z odzieżą używaną myślę sobie ok coś dla mnie. Więc dzwonię i tu Pani mi mówi że  tutaj nie potrzebują ale w Żorach tak. Pytam się czy na pół czy na cały etat Pani mówi mamy tak I tak Ok super jestem chętna. Kiedy możemy się umówić na jakąś rozmowę ?. Usłyszałam dzisiaj może? ja mówię no dobrze będę o danej godzinie i tak się stało. Pojechałam na moja rozmowę "kwalfikacyjną" tego samego dnia . Wchodząc do sklepu myślę sobie praca w porządku kontakt z ludźmi to coś co lubię. Podchodzę do lady i mówię do (usunięte przez administratora)byłam tu umówiona dzwoniłam do Mikołowa i (usunięte przez administratora) Powiedziała żebym tu przyszła porozmawiać więc jestem. (usunięte przez administratora)zaprosiła na zaplecze i pyta się imie nazwisko datę urodzenia i czy mam zajęcia komornicze ja mówię nie. Proszę pani " usłyszałam bo my szukamy ludzi uczciwych " całkiem nieźle się z nią rozmawiało. Mówi mi że praca w takim miejscu to dla ludzi inteligentnych mimo tego że to Lumpex. Tak ja wiem o tym że mimo wszystko ekspedientki muszę zarabiać na szefostwo ale nie takim kosztem jak tam całe szczęście że ci ludzie nie wzięli mojego cv na papierze. Bo pewnie prześwietliliby mnie jak jakieś cbś bo dla nich to każdy był (usunięte przez administratora)tłumaczy że najpierw przyuczenie a później mi powie co dalej  przyuczenie kosztuje 8 godzin 80 zł i następnego dni 5 godzin 50 zł ja mówię no dobrze jestem po szkole handlowej więc myślę długo mnie uczyć nie będzie trzeba jest w porzadku .Ale teraz ma na przyuczenie dwie inne Panie ale w każdej chwili mi da znać jak coś się zmieni. I tak się stało jest wieczór (usunięte przez administratora)dzwoni do mnie i mówi że rozmawiała z szefem i potrzeba  3 pań do sklepu .Ok super będę  w danym dniu jak się umówiliśmy. W też nastąpił mój dzień próbny. Wchodzę do sklepu witam się dziewczyny mi się przedstawiają ok całkiem nieźle(usunięte przez administratora)zaprasza mnie na zaplecze mówi mi że jak jakaś kontrola będzie to jestem tu na chwilę bo nie mamy żadnej umowy. A dzisiaj wymaga ode mnie kontaktu z klientem i jak największej sprzedaży. Ok to tylko dzień próbny. Na koniec 8.55 idź rozejrzyj się po sklepie i zobacz gdzie co jest . Ok wchodzą ludzie do sklepu tłum jestem tam gdzie najwięcej ludzi "Bo dla Pani E to wszyscy (usunięte przez administratora) Na początek dnia nic na kasę nie jest nabijanie więc lewy utarg. Ok. 13 moja przerwa chce skorzystać z toalety wchodzę wszystko zawalone worami nawet umaywalki w łazience nie ma żeby sobie ręce umyć ani ręczników żeby te ręce wytrzeć.  Tylko w kuchni tu gdzie myjesz naczynia,myślę sobie masakra. Wypychasz buty ,segregujesz  odzież z worków  z różnymi ludźmi kontakt z rękami a środków czystości zero.Ale(usunięte przez administratora) biega jakby sprzedawała Gucci, Armani , Louis Vuitton w najlepszym butik w Paryżu. Godzina 16.30 (usunięte przez administratora) proszę wziąść miotle i zamiatać pod wieszakami ale nie tam gdzie są klienci. Ok robię to . Godzina 16.55 chowam manekiny  do środka sklepu i czekam inna dziewczyna też czwarty dzień na "PRZYUCZENIU" myje podłogę .Wychodzi (usunięte przez administratora)z zaplecza że swoim zegarkiem na którym ma 16.50 a na moim jest już 17.05 I słyszę drugiego mopa i myć  podłogę. Mi z miotłą nikt nie pomógł mimo tego że w sklepie nie było klientów. Ja wiem że sprzedawca sprząta po sobie to rozumiem ale nie na cztery osoby zapieprzają tylko 2 . No i koniec Słyszę od Pani. E musimy teraz szczerze porozmawiać ( myślę sobie nic nie ukradła robiłam wszystko tak jak chcieli a rozmawiać " co chce odemnie") mówi do mnie że popołudniu już byłam z niesmaczona do pracy bo nie biegałem po sklepie i pustych wieszaków nie zabrałam.  Ale (usunięte przez administratora) nie mogła wiedzieć co zrobiłam za ten czas bo siedziała na zapleczu i (usunięte przez administratora)z szefową jaki utarg maja na czarno a jaki na kasę jest wbity jak to powiedzieli do tego sklepu potrzebni są ludzie inteligentni . I mówi mi żebym jutro przyszła na 5 godzin i drugi dzień jest płatny 70 zł ja słyszałam co innego od innej (usunięte przez administratora) za 8 godzin 80 zł a za 5 godzin 50zł a ona mi mówi 70zł za drugi dzień pierwsze słyszę. Więc z mówię ja z mojej pracy jestem zadowolona a wy musicie mi wypłacić. Nie ma tak że w tym dniu nie ma płatności. Sklep ma utarg i ma wydatki .Pracowałam w handlu więc wiem jak to jest(usunięte przez administratora) mówi ja nie wiem jak wy się umawialiście  z (usunięte przez administratora) Nie moze byc wszystko na moich barkach usłyszałam. Więc (usunięte przez administratora)mnie na 30zł z czego mówiła mi (usunięte przez administratora)że koleżanki muszą za mnie zapłacić bo w tym dniu nie ma wypłat tylko w inne dni. Koleżanki ja nawet w pierwszym dniu z nimi kawy nie wypiłem  a one mają za mnie pieniądze zakładać. Że pieniądze może mi zostawic na tym sklepie albo na innym więc muszę ekstra jechać po 50 zł bo (usunięte przez administratora)tyle płaci za 8 godzin.A(usunięte przez administratora)płaci za 8 godzin 80 zł tylko szkoda że zachorowała . Tak więc omijać wielki łukiem tylko szkoda dziewczyn ktoś tam się siedzą bez umów bo myśłą że ja dostaną. A tak nie jest bo to tylko tak praca na próbę która trwa już pół roku i nadła będzie trwać .

Pszczolka Ala
@Zniesmaczona

Brawo Ola przyszlas na ooczatku grudnia do nas I juz taki piekny komentarz potrafisz napisac.nie dosyc ze przez taka osobe jak ty wszyscy w pracy się kłócą nie potrafisz nabijać na kasę nie umiesz policzyć startera w kwocie 100 zł robisz każdemu pod górkę i na złość cztery worki ciuchów rozłożyć w ciągu 5 godzin na wymianie to jakieś straszne dramat masz niby 10 lat doświadczenia w handlu Ciekawe gdzie Weź się nie ośmieszaj zacznij pracować a jak nie to się po prostu zwolni bo wszyscy mamy cię serdecznie dosyć nie będziesz mieszać między nami przez ciebie tylko klienci od nas odchodzą nie masz szacunku dla nich szczególnie dla starszych

Miki
@Zniesmaczona

Brawo Ola piękny spis wszyscy we firmie wiedzą że to ty napisałaś tylko nie wiem czy ty głupia udajesz czy co odkąd się zatrudnił i nie po Nie potrafisz nawet nabić na kasę nie potrafisz myśleć czy cokolwiek odkąd jest byłaś ze mną na trójce mam mniejszy ruch manko i co tylko z kim mi to przyszło pracować

Justyna
@Miki

Prawda w stu procentach ola to leser I nierob. Chodzi jak ksiezna katty skad soe one biora???

Fejk
@Justyna

nick

czy po każdej inwentaryzacji nadal wszystkie zwalniacie ?

Mała
@nick

Tak nadal

Dorota
@Mała

W sensie po prostu biorą ludzi tylko do tego zlecenia, tak?

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Lumpex? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Jak długo trwa proces awansu w Lumpex?

szyszka

brak awansu. Zmieniają pracowników co chwilę, kiedy te dopominają się o umowy

ABCD
@szyszka

Z własnego doświadczenia

Mała
@szyszka

Potwierdzam, absolutnie nie polecam!!!

Gabi

Chciałam znaleźć dokładnie miejsce tego sklepu a pojawiły mi się opinie.Jestem w szoku a mam tam iść na rozmowę.Chyba sobie odpuszczę.

Dorota
@Gabi

A wierzysz tak we wszystko co w necie przeczytasz? Co takiego na samym początku Cię w ogóle zachęciło, żeby tu na rozmowę przyjść?

Na jakie benefity można liczyć w Lumpex?

Prisonbreak

Na żadne, chyba, że poniżenie to dla kogoś benefit...

Weronika
@Prisonbreak

O czym mówisz? Pierwsze słyszę o czymś takim u tego pracodawcy..

szyszka

Zrównują pracownika z ziemią... Brak umów, o wolne trzeba się prosić. I jeszcze każą sobie samemu dzwonic po innych pracownikach i to załatwiać. czyli w sumie praca 6 dni w tygodniu. wyplaty do 10 wyglądają tak, że trzeba sobie to zbierac z dziennych utargów, a są też inne wydatki, więc nasza wyplata jest najmniej ważna i trzeba chodzic po wszystkich trzech sklepach i ja uzbierać... poświęcając prywatny czas. Oskarżają pracowników o kradzieże ciuchów ???? a jeśli brakuje czegoś z NOWEJ Odzieży - pracownik sklepu musi oddac kase... Nie mają pojęcia co to jest kodeks pracy. (usunięte przez administratora) omijać te firmę szerokim łukiem... Współczuję każdemu kto musiał przez to przejść. Jedyny plus - można znaleźć fajnie ciuchy przy wykładaniu towaru : p Ale cozz tego, kiedy płacą psie pieniądze... do tego nie dają umów i zarabiają kase na pracownikach.

Bogna

Co chwilę nowa dziewczyna. (usunięte przez administratora) Na wymianę towaru pod koniec miesiąca nie opłaca się iść, no chyba że ktoś jest bardzo zdesperowany i nie ma co zrobić z wolnym czasem, za takie pieniądze to kpina. Pracownice skarżą na siebie nawzajem, nie ma żadnego zgraniania w zespole. Nie polecam nikomu. Ludzie nie biorą sobie drugiego człowieka na poważnie. Są niewypłacalni najwidoczniej. Niestety, żeby interes się kręcił trzeba mieć szacunek dla swoich pracowników. A jeżeli nie ma się powołania do tego co się robi, to najlepiej zamknąć interes

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Lumpex?

Yeo

Szkolenie, potem o pracę na czas określony, zwany probny.

Ndw

Nie polecam. Tragedia. Jeszcze nigdy nie spotkalam sie z takim systemem pracy. Jedno wielkie oszustwo...

Oliwka

Praca dla emerytów albo dla tych co chcą pracować za darmo bo (usunięte przez administratora)jesteś tylko kolejnym który jak nie podoba sie to wyleci na zbity pysk (usunięte przez administratora), praca 6 dni n okrągło i mimo iż masz grafikowi wolne idziesz do pracy, monitoring na sklepie obserwacja inwigilacja na każdym kroku osoba niema szacunku dla nikogo dobrze ze stamtąd odeszłam bo za 600 zloty pracować to już totalne dno. masz marznąć na sklepie masz (usunięte przez administratora) i nie dyskutować jak ci ukradną bo jesteś sama na sklepie to ty jesteś obciążona obecnie poszukuje wszystkich które tam pracowały celem złożenia pozwu zbiorowego do sadu do PIP i do prokuratora jako przestępstwa nawet z tego tytułu że jako pracodawca niema żadnego prawa zmuszać cię do podpisania odpowiedzialności finansowej oraz sprawdzania po peselu ze jesteś jakimś dłużnikiem w BIG czy Bik dla niej każdy to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)jeśli tak uważa to nie wiem na co zatrudnia niech te lumpexy pozamyka pracownik to nikt inny jak śmieć brak przerw to norma w wakacje przerabiane mieliśmy na okrągło a to że sprawę ci założy i ciąga cię po sądach to tylko nie wiem ma każdego za (usunięte przez administratora)rotacja pracowników non stop nowe panie pracują a i dziwi że wszystkie komentarze są pousuwane bo prawda w oczy kole proszę przemyśleć i omijać jeśli nie chcecie wykończyć się psychicznie i gratisowo pracować

Zostaw merytoryczną opinię o Lumpex - Mikołów

• Jak się pracuje w Lumpex?

Zobacz opinie na temat firmy Lumpex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Lumpex