Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

BYŁY DK

Zmieniły sie tabele? Potaniało cos?

BYŁY DK

Już na szczęście po 13 latach nie muszę

ela
@BYŁY DK

Przy dłuższych pożyczkach i większych kwotach potaniało, przy kwotach do 2000 jeszcze podrożało. Pytanie do osób w oddziałach które już mają nowe pożyczki, rozumiem że za odbiór raty w elastycznym jest nadal 5%, w standard plusie też dostaniemy 5% od zbiórki czy mniej?

wet

W "pakiecie dodatkowym" w najdroższej opcji, będzie też gwarancja tego że nie będą naliczane odsetki karne

wet

Teraz klienci będą płacić procentowo za możliwość zawieszenia spłaty na miesiąc.

były dk

Co z dostosowaniem firmy do ugody z Urzędem Konkurencji, że opłata za obsługę w domu ma być jednakowa bez względu na wysokość pożyczki. Ciekaw jestem jak to firma ominie, bo nie wierzę, że uczciwie się dostosuje rezygnując z zysków

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

poznaniak 58latek

ala-nc O czym wy piszecie?.Przecież podczas środowych odpraw z DM każdy jest zajęty przygotowaniem do rozmowy tak więc nie ma możliwości poplotkować coś o innych.Z klientem jak chcemy możemy sobie pogadać i to jest wskazane a z DK-przecież ja nawet nie znam ich po imieniu a na pewno nie znam nazwisk,to mi jest niepotrzebne.Mój DM nie chce słuchać plotek,natychmiast je ucina i dobrze. Odnośnie braku nc powiem tak-rok temu miałem 27 klientów a teraz ponad 100.Może wyrobię z obsługa może do 120 a później będę przekazywał DM. Przecież to jest praca dodatkowa i porządnie bym nie obsłużył terenu.Za 24 tydzień miałem tylko kilka % braków wpłat a to o czymś świadczy.Miło mi było dziś jak szefowa podała mi 2 razy rękę i podziękowała.

erregon

Komu Ty wciskasz taką ciemnotę że oddajesz zgłoszenia do Bociana i firma jest zadowolona.Masz mieć 100% realizacje lidów.Wiem o tym bardzo dobrze bo jesteśmy z tej samej ERII a jeszcze teraz jak jest zamkniecie półrocza, kit jak ich mało.

PH PROVIDENT

haha jak miec wyniki gdy klient nie płaci? PH bierzcie kredyty i nie spłacać. Przynajmniej choć troche wynagrodzenia odzyskacie. Namawiać klientów do spłat maks 1zł/tyg i firme ciągniemy na dno xd pozdr;p

Antybest
@PH PROVIDENT

Mając takich ludzi jak Ty to stojąc nawet nad przepaścią można zrobić śmiało krok naprzód

normalna
@PH PROVIDENT

Po 1 zł to nie możliwe,trzeba minimum 10 zł tygodniowo.

dk

Sama praca z ludźmi to pikuś i może sprawić przyjemność, najgorsza jest postawa firmy wobec doradców

@dk

kolego nie przesadzaj,1-2 godzinki środowego spotkania w 4 oczy z szefem to jest problem?-żartujesz.A 95% SMS u mnie to brawo-nasza Ania,Mariusz itd podpisały jakąś umowę i wsio.

@poznaniak 58la

W zasadzie masz rację 2 godzinki indoktrynacji z DM to nie problem, najwyżej ciśnienie skoczy na 200, ale 2 godzinki na dojazd i 2 godzinki na powrót to już zaczyna być problem, bo po sześciogodzinnej wycieczce masz już wszystkiego dosyć. SMS-y to nie problem, zawsze można wyłączyć telefon, żeby nie patrzeć na popisy z umiejętności obsługi telefonu przez DM-a.

@agent

Kolego czy aby nie przesadzasz że masz ok 100-150 km do DM. Ja jadę góra z 25 minut .A po wtóre nasza DM to arbiterka elegancji i kultury.Może dlatego nasza sekcja jest najlepsza w rejonie.

@poznaniak 58latek

a Tobie ile płacą za tą propagandę pracowniku biurowca.

@dk

Nie dziwię się DM co was dociskają,jeśli nie macie wyników to atmosfera w sekcji będzie taka jakie są wyniki ale to wasza wina.U mnie -najlepszej sekcji w rejonie atmosfera jest OK,nie narzekam.I jeszcze dodam-nie wiem jak nie można mieć dobrych wyników jak się jest dobrze wyuczonym od samego początku.dla mnie działania w naszej sekcji to standard i to nie uciążliwy i do udźwignięcia.

Antybest
@poznaniak 58latek

Z ciebie Poznaniaku to nawet towarzysz Gomułka byłby dumny, Tak trzymaj , śmiało ruszaj z posad ..........

były dk

hmm ciekawe, mandat przyszedł we wtorek, zgłosiłem do kierownika tego samego dnia zapłacony, na drugi dzień zabrany telefon i pełnomocnictwo, oczywiście kontrola i dowiaduje się od klientów, że już nie pracuje, nie mam sobie nic do zarzucenia, żadnych "lewych" umów, podpisanych poza biurem lub domem klienta. A zajęcie przyszło na 100 zł a nie 2 tys. Może po prostu mają kogoś na moje miejsce, może 4 lata to wystarczy. Fajnie jest jak człowiek zasuwa, DM ma premie i AM jeszcze więszą, ale jak tylko noga Ci się powinie to nie ma litości. Żałuje tych spieprzonych weekendów, popołudni i ciągłego ciśnienia z góry. Tylko jak się w tym siedzi to się tego nie widzi, dopiero po wolnym weekendzie widzę jaka to harówka, tak naprawdę za marne grosze, bo żeby zarobić to trzeba mieć co najmniej 120 dobrych klientów.

@były dk

były dk Tu nie chodzi o wysokość zajęcia komorniczego,liczy się fakt ze tak nastąpiło. DK ma być czysty jak kryształ,takie a zasady a jeśli dopuścił nawet do 100zł zajęcia komorniczego to już to było nie w porządku.

były dk

Ja też pracowałem 4 lata w providencie jako DK, dobre wyniki, kontrola super, a(usunięte przez administratora) Witajcie wolne wolne popołudnia i weekendy ! Ta praca to masakra, nie polecam.

@były dk

Ładna bajka szkoda że nie prawdziwa, umowę rozwiązują jak masz zajęcia na ponad 2000 zł.

@były dk

Praca wspaniała dla tych co lubią,kochają kontakt z ludźmi.Jeśli nie lubisz nawet tych złych klientów praca ta będzie dla ciebie harówką i prędzej czy później ją znienawidzisz.Fakt-zarobki mizerne ale jako praca dodatkowa-cóż gdyby przed nami leżało by 1000-1500 zł to co nie podniósłbyś i byś się nie ucieszył?>

Lena

Mają podstawë ok 3 tysi,i premię od realizacji całej seksji czyli drugie tyle a amowie zarabiają dwa razy tyle co dimowie i żadem z nich nie chce spaść poniżej tej normy do której są przyzwyczajeni więc wyciskają ile się da z dk , dotatkowo darmowe auto, telefon ,pawiet medyczny w prywatnej placówce, itd...więc co was tak dziwi że nękają was telefonami o różnych porach,porąbane rozliczenia i tłumaczenia dlaczego wam się nie udało zrealizować celi w tym tygodniu

kierownik
@Lena

Po co wypowiada się ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o pracy DM??? Ja powiem krótko, żeby zobaczyć co to (usunięte przez administratora) to właśnie DMem trzeba zostać. Jak się przekonać? - zapraszam do Torunia

dk

możliwe jest wszystko... Wie ktoś jak ma wyglądać dostosowanie do nakazu UOKiK żeby opłata za usługę domowa i przygotowawcza była taka sama bez względu na wysokość pożyczki. Ma to wejść od lipca

dk

Jak się sprzedaje kalkulacja I UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE?

@dk

Nie sprzedaje się, bo prowizja raczej nie wystarczy nawet na zwrot kosztów dojazdu do klienta, a jeszcze coś trzeba zarobić dla siebie, społecznie to było przed transformacją ustrojową

adamo
@dk

Kalkulacja w pierwszym tygodniu sprzedawała się rewelacyjnie, bo nie wyłączyli z promocji która wtedy była pożyczek które zostaną spłacone po miesiącu, więc osoby z największą liczbą znajomych bez pożyczek w Providencie mogły sobie ładnie w promocji zarobić, z obecnej promocji wyłączyli już te pożyczki więc sprzedaż siadała ;) o ubezpieczeniach nie napiszę bo u nas w oddziale jeszcze nie ma ich w ofercie. Co do samej pracy nie jest tak śle jak piszą niektórzy, ani tak dobrze jak piszą inni. Zauważalne jest to że z roku na rok pracuje się coraz gorzej, ale tragedii póki co nie ma. Oczywiście dużo to kwestia DM i jego podejścia do zespołu oraz samej atmosfery w zespole. Akurat tu najgorzej nie trafiłem więc narzekać nie mogę. Osoby na jakie się trafi w sekcji to wbrew pozorom też istotny element u nas znalazła się grupa ludzi z którymi spotykamy sie też poza biurem na piwo czy grilla, wtedy gdy DM próbuje przykręcać śrubkę to wspólnie można go sprowadzić na ziemię, bo połowy sekcji(i to tej z większymi rejestrami) z dnia na dzień razem nie wyrzuci. Inna kwestia to oczywiście umiejętności lawirowania i kręcenia bez tego też ciężko, szczególnie jeśli chodzi o wizyty u PU. Jednak jak się popracuje już trochę czasu i dobrze żyje z klientami to potem zawsze potwierdzą że było się na wizycie, nawet nie będąc.

były dk

Jest popyt na te ubezpieczenia? To dla nowych, czy wszystkich klientów? Powiazane z pozyczka?

erregon

Mo to szok !!! Az 10 jutro otwieram konto bankowe i odkładam na akcje Providenta, wykupie ich :) .

były dk

To prawda z tymi ubezpieczeniami? Powinni juz szkolić

@były dk

Prawda, prawda, jako agent ubezpieczeniowy za każdy podpisany przy okazji pożyczki pakiet medyczny zarobisz aż 10,0 zł brutto

nowy

Ostatnio pojawiło się ogłoszenie na Doradcę Klientów Biznesowych, a współpraca z Providentem wymaga założenia dzialalności gospodarczej. Nie wiecie jakie warunki proponują-w sumie mam doswiadczenie jako doradca od firm i mógłbym z nimi popracować.

gen

Witam Czy może ktoś się orientuje jak przebiega rozmowa na stanowisko - KIEROWNIK REJONU DS. OPERACYJNYCH, bo jak rozumiem osoba z zewnątrz nigdy nie spełni kryterium - Dodatkowym atutem będzie ocena Skuteczny w ostatnim Oceń i Doceń oraz wyróżnienia w ramach systemu motywacyjnego. i jakie kwoty wynagrodzenia wchodzą w grę?

BYWALEC
@gen

PRACOWNIKU PROVIDENTA ALEŚ ZABŁYSNĄŁ Z TYM WPISEM. I CO NIBY TEMAT ZAGŁUSZONY.

wyautowany

Właśnie żegnam się z tą firmą i wiecie co... czuje ogromną radość, że nie będzie telefonów z pytaniami o NC, netto, Rsy, wizyty zaległościowe itp... Że nie muszę oglądać tej biedy i szarpać się z cwaniaczkami.... HURA!!! A jak ktoś wierzy że tu można zarobić to niech próbuje, ja też wierzyłem.

ktoś

a jak praca na stanowisku pracownika biurowego?

dk

Jak wszędzie przy telefonie, standart rozmów, cele, presja czasu

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.