Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

Oj Czesiu, Czesiu. Od pisania płatnych komentarzy nie poprawisz wizerunku tej nędznej firemki. Ja jedynie pomagam jej szybciej dokonać żywota.

agent

Moja Droga, umowa o świadczeniu usług na rzecz i w imieniu firmy Provident nie jest umową o pracę, jest to umowa współpracy, gdzie masz same obowiązki i żadnych praw , plus weksel in blanco, jako dodatek do umowy, który firma wypełnia, jak uzna że jej przyniosłaś straty. Co do benefitów, to za takowe można chyba uznać organizowane przez firmę (coraz rzadziej) spotkania integracyjne, na których firma daje coś zjeść DK, o innych nie słyszałem

stop kłamcą

pomyliłeś dziecinko firmy to nie ta firma i forum kłania się czytanie ze zrozumieniem wpisy dzieciaków nic już nie zmienią

Provi Fan

Nie wiem czemu się tak pieklicie pisząc o providencie, pracuje ponad 1,5 roku jako DK, w tej pracy zarabia się miesięcznie od 400 zł do 700 zł miesięcznie, więc wiadomo że dla większości DK jest to druga praca tzw dorobienie po godzinach. zaletą jest tylko to, że nie zajmuje to więcej niż 10 do12 godzin tygodniowo, minusem jest cała reszta, co do poświęcenia i zaangażowania to moje jest wprost proporcjonalne do wynagrodzenia, czyli większość spraw mi lotto

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

Było minelo

Mam nadzieje, ze Provident płaci Ci chociaż dobrze za pisanie takich bzdur :-) Gdyby było tak dobrze jak piszesz to nie byłoby takiej rotacji wśród DK - oczywiście 98% doradców odchodzi sama, ponieważ zauważa, że dla firmy są tania siłą roboczą, która ma tylko obowiązki, ale żadnych praw. Nawet coroczne testy zaangażowania gallupa to ściema ponieważ dk mają powiedziane co trzeba zaznaczyć aby firma mogła się pochwalić jak szczęśliwi i zaangażowani są dk. Jedno jest sprawiedliwe iż firma na swoim podejściu do dk najwięcej traci i coraz bardziej to odczuwa: mega rotacja wśród DK i spory ubytek klientów. .

Ja w ostatnim tygodniu zarobiłem 180 złotych w 2 dni pracy - paliwo i telefony = 70 złotych za dzień. Jak w tygodniu ktoś potrzebuje to czeka na dzień mojego przyjazdu, inaczej to kierownik jedzie - on ma służbowe paliwo. Jak ktoś nie chce płacić, to nie płaci, mi za pukanie do drzwi nikt nie płaci. Ostatnio centrala kręciła filmik promocyjny, za głowę się złapali, lecz po rozum nie poszli. Jeden żul jedynie pozytywnie się wypowiedział mówiąc - ja bym jeszcze wziął od nich kasę tylko na WO jestem:)

DK

Narzędzia do pracy to między innymi samochód,paliwo i doładowania telefonu.poza tym urlop płatny,czy centrala coś może zrobić?

Bródno-Sekcja

Ciotka tak się zastanawiam czy ty wiesz co piszesz jak tak ci dobrze to proponuje oddać wynagrodzenie i pracować za darmo. tylko DK są na umowę zlecenie reszta ma umowę o pracę od konsultanta tel wzwyż pakiet medyczny i inne atrakcje a szara masa ma odjęty 1% za zb .Szkoda żę tak z takim poślizgiem zobaczyłam jak jesteśmy traktowani

centrala
@Bródno-Sekcja

DK którzy pozyskują klienta tworzą wartość dodatnią na śmieciówce za groszówki rezygnuje po 2 - 3 m cach odchodzą a nowych brak im nie będzie .DK wyzyskiwani ( więc zero starań i rezygnacja) są kosztem przywilejów kierowników SM innych nic nie robiących dlatego ubywa systematycznie klientów na dziś już ok 760 tys klientów w takim tempie rocznie tracą ok 100 tyś .

CENTRALA

średni czas ,,,,, dorabiania ''',,wolantariatu'''doradcy to 3 miesiące i dlatego jest ciągłe poszukiwanie nowych dk provident wynajął firmę do poprawy wizerunku dlatego te głupkowate wpisy typu ciotka i innych przyg.... co tutaj niby dużo masz ? brak urlopu brak umowy o pracę brak narzędzi do pracy brak jakiejkolwiek kwoty gwarantowanej brak ubezpieczenia od napadu kradzieży ( możesz sam sie ubezpieczyć oczywiscie za swoje) brak ubezpieczenia od czynności cywilno prawnych własny samochód do wykonywania - dorabiania za nic nie zwracają paliwo itp połączenia telefoniczne kto opłaca doradca bo providenta nie stać jak nie sprzedasz nie odzyskasz rat nie sprzedasz to dopłacasz do providenta bo jak wyżej za nic nie zwracają do takich wpisów jak ciotka gówniot..... zastanów sie co wypisujesz należy ludzi ostrzegać jak wygląda współpraca a ty nie znasz sytuacji i jaja sobie robisz mam nadzieje ze b..... cię ukarze tak 3 miesiące średni czas współpracy i szukają ciągle nowych a takich brak OMIJAĆ NIE WIĄŻĄC SIĘ

Ponawiam swoje pytanie - jaką prowizją ma dk w Anglii? Wszedłem na ich stronę rata ze 100 funtów wynosi 3,5 tj. tak jak w Polsce z 500 złotych. Czy może my tyramy na nich?

teq

co ty kobieto bredzisz !

nikt

Zwalniają grupowo 100 kierowników, doradcy odchodzą sami lawinowo a wy się pytacie jaką kasę mają kierownicy i jaka atmosfera panuje wśród doradców, koledzy i koleżanki zapraszamy do providenta tu potrzeba tak inteligentnych pracowników

Filemon
@nikt

opiekę medyczną maja tylko Osoby zatrudnione na Umowę O Pracę a takich w śród DK nie ma . Jest nie najlepiej dobrze mają tylko Kierownicy

Felietonista

Jaką umowę o pracę jakie ubezpieczenie mają doradcy ,ściemniać wam karzą w tym (usunięte przez administratora) A tak po prawdzie to tylko propaganda wam została przed totalną zagładą korporacji providenta w Polsce. A zbliża się to dużymi krokami więc piszcie te bzdury o atrakcyjność pracy w Providence Poland a my się pośmiejemy.

kolega

To Ciebie jeszcze nie zwolnili . Jak to robisz albo co że się jeszcze trzymasz w tej podupadłej korporacji.

o

Provident szuka szuka i ciągle szuka nowych doradców a takowych brak. Starzy odchodzą lawinowo i tyle o atmosferze do wiosny w providencie będzie dramat z klientami oraz doradcami. Jeżeli ktoś zacznie z nimi współprace to po 1 - 2 miesiącach odchodzi,nie stać już na dopłacanie do providenta i tyle w temacie.

ambitny doradca

jaką kase mają kierownicy?

ha ha

Nie ma problemu wchodzisz na olx i masz rekrutacje ( bez nazwy Provident dopiero jak zadzwonisz to dowiesz się ze to jest to bagno) w całej Polsce a odzewu brak tylko pamietajcie wlany samochód do dyspozycji providenta gotówka na utrzymanie samochodu szkolenia za darmo itd dyspozycyjność 24/ 7 nie 40 h a 24/7 a w zamian 3% od raty jak łaskawie odzyskasz ratkę ratki ok 50 zł więc wolontariusze z własnym samochodem ZAPRASZAMY a duzo pieniążków na paliwo i inne

@ha ha

Jakie ratki (usunięte przez administratora) br /> To firma sprzedażowa i zarabia się głównie za sprzedaż .. 5% od wartości sprzedaży .. Umiesz to obliczyć jak sprzedaż w miesiącu 80 tysięcy ??

agent

Nick, masz rację jest to firma sprzedażowa, ale nie do końca. Podpisujesz umowę: - za tydzień biegniesz do klienta odebrać ratę podpisanej przez Ciebie umowy, - w międzyczasie roznosisz reklamy, - dzwonisz do klientów tzw. zaległościowych i usiłujesz ich złapać, - dostajesz zgłoszenia chętnych na pożyczkę, więc musisz się dogadać z potencjalnym klientem, - umowę prawie zawsze można podpisać wtedy, kiedy Tobie to nie pasuje, bo czeka już następny, od którego trzeba odebrać ratę, - jedziesz do umówionego klienta do innej dzielnicy, osiedla, miejscowości itd., przejechałeś parę kilometrów, a klienta nie ma, - jeden dzień tygodnia masz wyrwany z życiorysu, bo musisz być na tzw. rozliczeniu w firmie, - itd., itd..... Na to wszystko potrzebny jest czas, a doba ma tylko 24 godziny, trzeba coś zjeść, zadbać o siebie i rodzinę, przespać się, więc wyliczenie prowizji co miesiąc od 80 tys. włóż między bajki. Średnia umowa to 1000,0-2000,0, przy Twoim wyliczeniu, co miesiąc przybywałoby Ci ok. 40 klientów, po roku masz ich 400-tu, z takim rejestrem nie żyjesz, albo kończysz na leczeniu w zakładzie zamkniętym. Teoria wygląda ładnie, praktyka bywa okrutna. Pozdrawiam

Co za kretyn/kretynka to napisała??? Chyba jakiś były Doradca zwolniony za przywłaszczenie pieniędzy tej firmy..?... Jeśli jest tak źle to dlaczego cała rzesza ludzi pracuje tam od 15stu lat a nawet więcej ?? Za 200pln ??? Ja mam tam znajomych którzy pracują jaki doradcy w terenie.. Zarabiają ok 3tys netto miesięcznie a podobno osoby pracujące tylko dla provident które mają czas na pracę i dużą dyspozycyjność mogą zarobić nawet 6-7 tysięcy! Nie Kierownik.., zwykły doradca! To jest te twoje 200 PLN ??

Swiadomy

Najpierw sprawdź jak jest a później pisz. Nie wprowadzaj w błąd, netto jest 3,6% od zebranych rat a 80.000 sprzedaży to chyba w 8 miesięcy. Gratuluję optymizmu, sprzeciwiam się wciskaniu ciemnoty.

Gall annonim

W tym momencie muszę się z toba zgodzić sam jestem doradca który pracuje tylko w firmie provident, moje wynagrodzenie mieści się w granicy 3 -4 tys wystarczy sumiennie podchodzić do obowiązku, najgorsze jest ciśnienie i telefony w ciągu dnia co Pan zrobił ile dojdzie, klient nie chce ale przecież musi wziąć nie ma ze nie.... to są minusy wzywają na dywanik smsy od pewnego Pana M.K.... czasami zastanawiam się czy to jest warte tych pieniędzy....

@Gall annonim

Tak masz racje ja też zarabiam ładnie bo 8 000 zł. miesięcznie jako doradca klienta a jaka miła atmosfera w sekcji. Kierownicy to praktycznie wszystko za Ciebie robią a jacy mili przy tym są. Polecam tą prace niech każdy spróbuje tego miodu. Tylko takie wpisy są na topie od kiedy provident wykupił złoty profil od portalu Go work.pl , i kontroluje co dopuścić do opinii publicznej a co nie . Jak ktoś ma wątpliwości to proszę wpisać komentarz na przykład w opiniach portalu o firmie Bocian. Tam wpis ukazuje się po dwóch minutach a tu dwa trzy dni zanim provident przetrawi czy dopuścić do wglądu- czy nie. Wina leży po stronie Go work , bo za pieniądze z obiektywnego portalu stał się obłudnym zdrajcą.

Felietonista

Za chwile pracowniku providenta zmieni Ci się tak struktura, że staniesz w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych i przestaniesz siać propagandę o dobrych zmianach w korporacji provident.

Felietonista

We wrześniu zwolnienia grupowe a ty pracowniku prowidenta siejesz propagandę o dobrych zarobkach. Ma zostać docelowo tylko 30 procent pracowników więc zajmij się lepiej sprawdzaniem czy jesteś jeszcze na liście płac.

Było minelo

Jak wyglada praca w firmie provident dla DK: 1. Wynagrodzenie jest dość zróżnicowane i są doradcy którzy zarabiają 150zl tygodniowo a są i tacy co mają po 700zl tygodniowo (niewielki procent dk zarabia aż tyle). Ja przy ok 100 klientach miałem ok 300-350zl. Firma dość słabo płaci i tak naprawdę wszystkie zmiany prowadzą do tego aby jak najwięcej zarobić na dk i jak najmniej mu zapłacić oczywiście firma bezszczelnie ściemnia, że wszystkie zmiany są po to aby dk wiecej zarabiali.. 2. Kierownicy Wiele osób narzeka na mobbing aczkolwiek osobiście tego nie potwierdzam i nie kwestionuje gdyż mój kierownik był normalny, pomagał jak trzeba bylo i ogólnie wiedział jak jest więc też mimo wysokiego ciśnienia w firmie zachowywał się ok i traktował dk po partnersku. Zresztą uważam ze tez miał a wsumie ma ciężka prace gdyż tez sporo jeździ a ciężko wymagać od ludzi czyli dk wielkiego zaangażowania skoro firma nie dba o dk. On ma etat i zależy mu aby mieć prace i dobre zarobki a dk są na śmieciówce i tak naprawde niewiele ich trzyma w firmie bo ani umowy o pracę, ani płatnego urlopu i benefitow poza płacowych ani porządnego wynagrodzenia wiec po co się zabijać dla firmy która nie dostrzega ze to DK pracuje na firme? 3. Klienci Ogólnie nie miałem z nimi większych problemów ponieważ większość klientów to normalni ludzie, którzy mają problemy finansowe. Klienci widzą ze firma jest bardzo elastyczna wiec często płacą jak mają lub chca a jak nie mają to tez nie widzą w tym problemu skoro firma i tak im proponuje kolejna pożyczkę. Niestety DK przez to w jednym tygodniu mają niezła zbiórkę a w kolejnym tyle co kot naplakal bo przecież wiadomo ze klient miewa ważniejsze wydatki... 4. Koszty własne Telefon firma daje aczkolwiek trzeba samemu sobie ładować konto wiec taka wielka firma a takie dziadostwo robi. Doładowanie to u mnie było ok 25zl miesiecznie. Paliwo no cóż kiedyś kierownik powiedział iż firma nie zwraca za paliwo wiec można chodzić na piechote lub jeździć komunikacja miejska. Plakatówanie i ulotki : niestety i tutaj firma oszczędza i uważa że po co komuś zapłacić skoro dk mogą to robić za darmo ? Wiekszosc dk tego nie robi skoro nikt im za to nie płaci a i klienci jak dzwonią z plakatu to na główna infolinię NNW : dk mogą przyłączyć się do ubezpieczenia NNW aczkolwiek musza sobie je sami opłacić ok 5zl miesięcznie gdyż i na to firmie szkoda pieniędzy... 5 Warunki pracy czyli podejście firmy do DK Niestety tutaj chyba jest najgorzej. Gdyż z jednej strony są coraz większe oczekiwania wobec dk a z drugiej strony firma nic nie daje od siebie. Firma traktuje DK jak tania siłę roboczą i zapomina o tym ze jaka płaca taka praca :-/ doradcy są zmęczeni psychicznie bo przecież widzą ile firma zarabia na kliencie a ile oni z tego mają grosze i na dodatek ciągle smsy ze za mało i trzeba wiecej i wogole czemu dk się nie starają:-/ pracując tam czułem się trochę jak niewolnik i tylko czekałem aż coś mi się trafi lepszego gdyż firma nic mi nie oferowala: brak umowy o pracę, brak płatnego urlopu, brak świadczeń poza płacowych typu opieka medyczna czy karta multi sport ba nawet ten dziadowski telefon musiałem sobie sam ładować. Firma oszczędza głównie na dk i cały czas się dziwi czemu odchodzą bądź tylko czekają na lepszą pracę aby stąd jak najszybciej odejść... Ogólnie pracowałem tam bo zawsze parę groszy wpadło aczkolwiek chyba ta świadomość iż dla firmy ile byś nie zrobił zawsze będziesz tanią siłącznie robocza była najbardziej motywująca do odejścia. Klientów czasami spotkam i ogólnie jeśli chodzi o ludzi mam w miarę mile wspomnienia aczkolwiek ciesze się iż udało mi się znaleźć pracę gdzie wiem za co pracuje i świadomość iż firma dba o to abym czuł się z nią związany przez takie detale jak np umowa o pracę, karta sportowa, opieka medyczna i paczka świąteczna o wartości ok 400zl a nie 25zl( nie pracuje już w branży firm pożyczkowych wiec nic nie polece).

Felietonista

Pracowniku providenta co za bzdury wypisujesz ,jak można przyjmować kierowników do firmy która tonie. Żadne przybarwione wasze wpisy tego procesu zagłady nie zatrzymają.

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.