Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

DK z ZG

Sama zaplanowałaś sytuacje z tego co napisałaś czy przez przypadek Ci tak wyszło. Nie każdy jest blondynką jak Ty i nie łyka wszystkiego. Naprawdę skończ się kompromitować.

Lidka

Tak z babskiej ciekawosci moze mi ktos wytlumaczyc o co w tym wszystkim chodzi bo historia z tego co czytam jak z telewizji.

DK z ZG

Gdyby ktoś powiedział mi miesiąc temu ze zamieszczę tu taki wpis to nie uwierzyłabym. Z góry przepraszam wszystkich za jeszcze jeden wpis nie na temat ale bałagan tutaj taki ze chyba nikt za złe tego mieć nie będzie. Chciałam osobiście ale niestety nie mam aktualnego numeru do Sebastiana wiec postanowiłam zrobić to publicznie, wiec przechodząc do rzeczy przepraszam. Naprawdę dałam się przekonać ze to Ty za wszystkim stoisz, nie ja jedyna. W świetle tych dowodów które widziałam jednak ostatnio wiem ze się myliłam podobnie jak wielu innych. Jeśli prawda są tez te dowody o których słyszałam ale nie widziałam to wtedy sprawa będzie już tak jasna ze każdy będzie wiedział o co chodzi. Tyle z mojej strony jeszcze raz przepraszam za jeszcze większe śmiecenie tu w wątku.

Kaśka

Czy możecie napisać co nowego słychać w firmie? Takie tajemnice nie służą nikomu. Jak się pracuje i jaka jest sytuacja na dziś to podstawowe informacje, które chciałabym znać przed aplikowaniem do firmy.

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

Gorgol

Widziałam ofertę na stanowisko kierownika sprzedaży i relacji z klientem i mam pytanie. Może ktoś ma wiedzę czy jest to aktualne? Jakie wymagania stawiają ?

Kuba

Czy dowiem sie na tym forum cos więcej na temat pracy dla kierownika ds. sprzedaży i relacji z klientem? Mam doświadczenie z podobnej firmy i liczę na dobre zarobki. Jaka jest atmosfera w Providencie?

pytajnik

Witam serdecznie, czy mógłbym liczyć na informacje na jakim poziomie kształtują się zarobki na stanowisku Młodszy Specjalista ds. Postępowań egzekucyjnych - to samo pytanie po awansie na Specjalistę. Pytam, bo widzę, że w Warszawie wiele firm działy windykacji traktuje jako call center, z najniższa możliwą pensją,.

Teq

DK powinni być dobrze opłacani, bo to oni pracują na firmę, a nie kierownicy !!! Szlak mnie trafia jak słyszę ile kierownictwo zarabia, pytam się za co ??!! Bujają się firmowymi samochodami, za firmowe paliwo, podczas pracy załatwiają swoje prywatne sprawy, i oprócz tego, że sa chamscy kiedy nie jest wykonany plan, nic więcej nie robią !!! A zapomniałem mają jeszcze umowy o pracę :D A DK ma śmieciówkę :D Provident jest firmą która najgorzej wypłaca swoich DK z pośród wszystkich firm pożyczkowych - taka jest prawda!

Były dk obecny brm
@Teq

Kierownik dostaje w tym momencie podstawę dużo niższa niż jego doradcy zarabiają to nic dziwnego że potrzebuje wyniku żeby mieć premię. A załatwianie prywatnych spraw w czasie pracy gdy na umowie masz napisane że masz nienormowany czas pracy - jak najbardziej skoro zaczynam od 8 a o 21 jeszcze mam umowy i telefony od dk i klientów Nie wspominając o weekendzie świętach i urlopie gdzie non stop dzwoni telefon. Każda żona, mąż i dziecko mają dosyć tych ciągłych telefonów i maili.

Kuba
@Teq

Ktoś tu napisał, że kierownicy zarabiają... Może ci którzy mają doradców za nic. Pozostali pracują za 2800 netto za 12 godzin na dobę. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć. Ktoś też napisał o premiach 4000 do 6000 tys, szkoda że nie wie jakie są warunki brzegowe żeby zarobić taką premie i że nawet bardzo dobry kierownik z bardzo dobrą sekcją tylko fuksem może się na nią załapać. Firma Provident jest "ślepa" na warunki zewnętrzne, oprócz tych uwarunkowanych prawnie, prowadzenia biznesu. Nie widzi, że ludzie zarabiają lepiej i mają więcej źródeł dochodów jak kiedyś, że jest 500+ i że lud nie jest tak ciemny jak kiedyś i nie wszystko kupi

Dk
@Kuba

Kuba, pracuje w providencie jako doradca i zarabiam brutto 5500-6000 zł. Nie odprowadzam zusu, bo się ucze. Mam samochód na gaz, miesięcznie służbowych kilometrów robię 400-500. Pracuje maksymalnie 20 h w tygodniu. Proszę mi pokazać taka prace, gdzie tyle zarobie. Jeżeli ktoś nie potrafi zarządzić klientami to sobie nie poradzi. Nie piszcie bzdur, ze trzeba chodzić po ludziach i naciągać na pożyczki, albo ze ludzie są głupi i to biorą. Ludzie biorą, bo potrzebują a nie bo są głupi. Dla waszej informacji, 25% pożyczek na rynku finansowym to pożyczki w providencie (co jest fantastycznym wynikiem!) Nie piszcie tez bzdur, ze kierownicy maja źle. Służbowy samochód, służbowy tablet, telefon. 2900 netto podstawy ma start + premie. Premia jest za zbiórkę i za sprzedaż plus jakieś promocje, plus dla najlepszych wyjazdy np. Do Laponii. Źle? Premia od sprzedaży to jest 1.4% od np 300 tys zlotych ( co jest średnim poziomem sprzedaży, przeważnie robi się Ok.500 tys.) A i doradcy pracują na umowę zlecenie, wiec minimalna płaca nie obowiązuje. ( I dobrze, bo praca jest tyle warta, za ile znajdzie się za nią pracownik!)

Felietonista
@Dk

Bajkopisarz czego Cię uczą na tych studiach providenckich -propagandy ?.

DK DK DK
@Dk

Jak Wy to robicie? U mnie już chyba tylko pozostaje "chodzenie po domach...". Żadnych klientów z infolinii od listopada. Polecenia się skończyły, byli klienci nie chcą brać pożyczek. Jaki jest pomysł na to by pozyskiwać i sprzedawać? Pytam o osoby, które sobie radzą. Jaki macie patent? Doradźcie, proszę. Nie chcę się poddawać po pierwszych nieudanych miesiącach. Liczę na przychylność :) Serdecznie Was pozdrawiam i tych obecnych oraz byłych pracowników PP.

Eleyi
@Dk

Chuda jesteś dyrektorem lub masz 300 klentow i piszesz po 10 ND co tydzień a przypominam że prowizja teraz wynosi4% brutto ja jako pracownik z 9 letnim stażem mam obecnie od 50 do 100 zł prowizji co tydzień przy 50 klientach .to marne grosze wiec odchodze i prosze nie pisać bzdur bo szeregowy zbierać zwany doradcą klienta zarabia marnie ale są osobistości przydu ...... kierowników co zawsze muszą zarabiać

kurpsiowki
@Dk

Przestań pieprzyć głupoty i robić ludziom wodę z mózgu.Może mieszkasz w dużej aglomeracji i jest ok.Przyjedź jednak na te wioski,gdzie dostali 500+,a wcześniej bieda piszczała. Teraz pojawiły się nawet auta i śmieją się w nos,że mają gdzieś pożyczki i nawet nie mają zamiaru podjąć współpracy z naszą firmą,bo po co,skoro dostają oprócz rodzinnego 2000-4000 zł.

ab
@Dk

Doradcy nie pracują na umowę zlecenie.Doczytaj sobie umowę.

Natalia

Czy aktualna jest oferta pracy z 24 marca dla kierownika ds. sprzedaży i relacji z klientem? Proszę i kilka cennych informacji?

jak sa procedury odejścia z firmy Provident?? i co się z tym wiąże?

Iza

Czy Provident Polska S.A. ma zamiar zmieniać swoje działania?

klaus

Kogo obejmie stawka godzinowa? Stawka godzinowa ma obejmować również samozatrudnionych, którzy jednoosobowo świadczą usługi dla firm. Przestrzeganie przepisów dotyczących minimalnej stawki godzinowej będzie kontrolować Państwowa Inspekcja Pracy, która w tej sprawie zyska dodatkowe uprawnienia. Za naruszenie przepisów dotyczących wypłacania minimalnej stawki godzinowej przewidziano kary od 1. do 30 tys. zł. Ochrona pracowników Ustawa zakłada zakaz zrzeczenia się prawa do minimalnego wynagrodzenia czy przeniesienia go na inną osobę, a jego wypłaty muszą być dokonywane w formie pieniężnej. Gwarantuje również otrzymywanie przez zleceniobiorcę wynagrodzenia w wysokości wynikającej z minimalnej stawki godzinowej w regularnych odstępach czasu – w przypadku umów zawartych na czas dłuższy niż 1 miesiąc – co najmniej raz w miesiącu. Od 1 stycznia 2017 r. dla pracujących na określonych umowach zlecenia oraz umowach o świadczenie usług będzie obowiązywała minimalna stawka godzinowa w wysokości ponad 12 zł. W parlamencie zakończyły się prace nad ustawą wprowadzająca minimalną stawkę godzinową. Sejm RP 22 lipca br. przyjął poprawki Senatu. Teraz ustawa została skierowana do podpisu Prezydenta RP. Ile będzie wynosić stawka godzinowa? Poziom minimalnej stawki godzinowej jest skorelowany z wysokością ustalanego corocznie minimalnego wynagrodzenia za pracę. Minimalna stawka godzinowa będzie wzrastała w stopniu równym wzrostowi minimalnego wynagrodzenia ustalanego dla pracowników. Od 1 stycznia 2017 r., przy kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę wynoszącej 2000 zł, wprowadzana minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych wynosić będzie – zgodnie z przepisami ustawy - 13 zł za godzinę. W latach kolejnych, wysokość tej stawki uzależniona będzie również od corocznej dynamiki wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Natalia

Co na temat pracy dla młodszego specjalisty ds. hurtowni danych mogę się dowiedzieć na tym forum? Podoba mi się Provident i chciałabym tu pracować, mydle, że ta praca byłaby dla mnie odpowiednia. Kilka informacji nie zaszkodzi wiedzieć przed złożeniem cv.

WALDEMAR

GRUNT TO DOBRE UKŁADY Z BRM.Faktycznie od dobrej współpracy zależy wiele .a

Natalia

Czy Provident Polska S.A. ma na chwilę obecną zapotrzebowanie na doradcę klienta? Chcę spróbować pracy dla nich, a słyszałam że można tu zarobić. Jak przebiega proces rekrutacji?Czego mogę oczekiwać na rozmowie?

Qazs

Jezeli wszyscy niezadowoleni wzieli by zwolnienia na 2 tyg albo urlopy to by sie zes..li z radosci i moze by zaczeli sie z nami liczyc!!!! Mam wrazenie ze maja nas za idio..w, ze nie potrafimy liczyc. Pamiętajcie w kupie sila.

Devil

W lutym minęły 2 lata odkąd doradcy dostali telefony. Gdzie są nowe aparaty??? Kierownictwo milczy na ten temat. Te juz ledwo zipią po tylu rozmowach. Kolejna oszczędność providenta????

Salomom

Ktoś wspomniał o Tajemniczym Kliencie dzwonią Studenci i sprawdzają naszą wiedzę a ulotki kto z doradców je roznosi ? Tak z ręką na sercu

Patrycja

Chętna, czy odbyłaś rozmowę rekrutacyjną? Skąd informacje, które przedstawiłaś?

Patrycja

Firma Provident Polska S.A. poszukuje obecnie Specjalisty w zespole systemów ryzyka kredytowego. Aplikował już ktoś na to stanowisko?

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.