EKO TAXI

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Agata Jaremczuk-Sadkowska

Pracownik firmy - Dyrektor Marketingu i Komunikacji

30.10.2023 12:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Agata Jaremczuk-Sadkowskaikona wywiad

Główny filar naszego biznesu stanowi przewóz osób na terenie całej Polski. Oferujemy również wynajem samochodów luksusowych wraz z kierowcą na specjalne okazje. Realizujemy także przewozy przesyłek czy zakupów, jeśli tylko klient wyrazi taką potrzebę.

W jakich miastach Państwo działacie?

Agata Jaremczuk-Sadkowskaikona wywiad

Na ten moment nasze siedziby zlokalizowane są w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Z tych miejscowości realizujemy kursy dowożące klientów w dowolne miejsce na terenie Polski.

Zapomniałaś dodać że centrala

obsługuje kilka miast, nawet jeśli nie byli w tych miastach nigdy. Kto obsługuje Śląsk???

@Zapomniałaś dodać że centrala

Dzień Dobry. Marka EKO TAXI działa w różnych lokalizacjach natomiast ten profil odnosi się do lokalizacji warszawskiej. Jeśli potrzebne są informacje o innych miastach zapraszamy na stronę ekotaxi.pl i po wybraniu konkretnego miasta można uzyskać dane kontaktowe do osób posiadających szczegółowe informacje.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Agata Jaremczuk-Sadkowskaikona wywiad

Firma powstała w Warszawie w roku 2009 w odpowiedzi na rosnące potrzeby mieszkańców dużej aglomeracji miejskiej i jej przedmieść. Naszą misją było i nadal jest świadczenie usług przewozów taksówkami w cenie przystępnej dla szerokiego grona klientów, a nie tylko dla najzamożniejszych osób. Z czasem zaczęliśmy rozwijać działalność o dodatkowe usługi, o których mowa jest na początku naszej rozmowy, a także wprowadzać je w kolejnych miastach Polski.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Agata Jaremczuk-Sadkowskaikona wywiad

Najliczniejszą grupę pracowników stanowią nasi kierowcy. Każdy z oddziałów w poszczególnych miastach posiada także osobną centralę z zespołem obsługującym całodobowo zlecenia klientów. W biurze warszawskim znajdują się dodatkowo: biuro Zarządu spółki, Dział Kadr, Ośrodek szkoleniowy dla kierowców, Dział Zarządzający Flotą Pojazdów oraz Dział Marketingu.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Agata Jaremczuk-Sadkowskaikona wywiad

Najczęściej przeprowadzamy rekrutację na stanowiska kierowców taksówek, stąd to właśnie ten proces rekrutacyjny chcemy przybliżyć. Pierwszy etap to rozmowa z kandydatem. Po wstępnej pozytywnej weryfikacji kierujemy taką osobę na badania psychotechniczne oraz prosimy ją o dostarczenie zaświadczenia o niekaralności. Jest to standardowa procedura przy rekrutacji do zawodu kierowcy. W kolejnym kroku przeprowadzamy dla nowych pracowników całodniowe szkolenie z takich tematów jak: obsługa klienta, topografia miasta i okolic, obsługa licznika, kasy fiskalnej i terminala płatniczego oraz aplikacji obsługującej zlecenia.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Agata Jaremczuk-Sadkowskaikona wywiad

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, prowadzimy obecnie bardzo intensywną kampanię nastawioną na zatrudnienie nowych kierowców. Ilość zleceń na przewozy taksówkami w dużych miastach dynamicznie wzrasta, dzięki czemu możemy oferować nowe miejsca pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Agata Jaremczuk-Sadkowskaikona wywiad

Nasi pracownicy są w bardzo bliskich, partnerskich kontaktach z Zarządem firmy. Nie jesteśmy typową korporacją z rozbudowaną hierarchią pionową i skomplikowanym procesem decyzyjnym. Jeżeli pracownik sygnalizuje obszar do optymalizacji czy poprawy, to siadamy razem do stołu i rozwiązujemy problem na bieżąco. Po doświadczeniach wyniesionych z pandemii, dla tych stanowisk biurowych, które nie wymagają ciągłej obecności na miejscu, przyjęliśmy model pracy hybrydowej. Kierowcy taksówek mają też szansę awansu na stanowiska zarządzające zespołem taksówkarzy. W ten sposób wiemy, że opiekunowie to nie tylko doświadczone i kompetencja, ale też znajomość specyfiki pracy kierowcy z autopsji.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Agata Jaremczuk-Sadkowskaikona wywiad

Naturalnym procesem ekspansji dla naszego biznesu jest wprowadzenie usług przewozów taksówkowych w pozostałych dużych miastach Polski, to nasz główny cel na najbliższe lata. Mamy również w planach zwiększenie zatrudnienia kobiet na stanowiskach kierowców. W ten sposób zwiększymy poczucie bezpieczeństwa klientek, dając im możliwość wyboru płci kierowcy. Roboczo nazwaliśmy już ten projekt „kobiety dla kobiet".

Ograniczenia to przede wszystkim czystość/schludność i pewien rodzaj poszanowania naszych klientów aby nie razić ich, odbiegającym od przyjętych standardów, ubiorem.. może to być koszulka polo lub zależnie od pory roku neutralna bluza/kurtka.. raczej nie odzież typowo sportowa lub akcentująca nieakceptowalne poglądy - to dotyczy standardowych usług taxi w naszej korporacji. Natomiast ubrania typu koszula/marynarka plus pasujące do nich spodnie są wymagane gdy kierowca obsługuje standard "Business" co również jest już normą i w innych korporacji przy tego rodzaju usługach.

@EKO TAXI

Pomijając obuwie, które powinno być zgodne z zachowaniem bezpieczeństwa to co z pozostałą częścią stroju? Obowiązuje jakikolwiek dresscode? Chyba, że Kierowca może się ubrać dowolnie w stosunku do własnych preferencji? Nie ma żadnych ograniczeń?

@Yoyo

Dzień Dobry. Zdjęcie przedstawia naszą nową ofertę "Business" czyli wyższy standard aut dla wymagających tego klientów, kierowca na zdjęciu posiada własne ubranie. Co do pytania o obuwie (klapki, sandały) to polskie prawo nie określa w jakim należy prowadzić samochód.. natomiast w naszej korporacji wymagamy aby kierowca zapewniał, między innymi, bezpieczny przejazd klientowi i stoimy na stanowisku iż podczas pracy nie powinien prowadzić w obuwiu nie spełniającym tego warunku czyli między innymi w klapkach.. więcej na temat warunków pracy w naszej korporacji można się dowiedzieć pod numerem telefonu 662 158 248 do czego serdecznie zapraszamy :) Miłego dnia!

Joanna Nowy wpis

Zarezerwowałam taxi na 7 osób. Opłaciłam z góry na konkretną datę u godzinę. Taxi nie przjechalo . Po kilku telefonach ciągle słyszałam że na chwilę obecną brak wolnej taxowki . Jeżeli przyjmują zlecenie to powinni być o konkretnej godzinie a nie zwodzić ludzi ze będzie spore opóźnienie, albo zze brak taxi . Nie polecam tej firmy

Nowy wpis

@Joanna

Dzień Dobry Pani Joanno. Przykro nam z powodu tej sytuacji. Nasza korporacja (Warszawa) nie pobiera opłat z góry od klientów.. może dokonała Pani zamówienia w inny sposób niż poprzez nasz numer telefonu bądź aplikację? Proszę o informacje kiedy i na jaki adres była zamawiana taksówka oraz jaki podała Pani numer telefonu do kontaktu - to nam pozwoli ustalić co się stało.

Wojtek..

Wiekszosc wpisów dotyczy pracy na centrali tej firmy. A jak wyglada praca kierowcy?Czy warto jezdzic w EKO?

@Wojtek..

Oczywiście, że warto. Jeżdzisz tyle, ile chcesz i kiedy chcesz.. A zarobki zależą wyłacznie od determinacji. Pozdrawiamy

@EKO TAXI

Pytanie z lipca 2022. Jak warunki pracy kierowców mogły się do dziś tutaj tak naprawdę zmienić? Ciekawi mnie przy tym czy są także dalsze plany na kolejny rok?

Kierowcy pracują na umowę zlecenie, co jest standardem w tym zawodzie. Nie narzucamy minimum kursów, które trzeba wykonać w ciągu tygodnia na przykład, jak dzieje się to w niektórych korporacjach taxi. Wypłaty na życzenie są nawet dwa razy w tygodniu. Wszystkie swoje zlecenia możesz podejrzeć w aplikacji, więc widzisz na bieżąco, ile zarabiasz. Zleceń jest naprawdę dużo, można spokojnie zarobić. Ponadto jako pracodawca weryfikujemy dokumenty naszych kierowców, wymagamy zaświadczenia o niekaralności, umawiamy ich na badania psychotechniczne. Oraz na koniec zapewniamy całodzienne szkolenie z różnych zagadnień dotyczących zawodu, obsługi urządzeń (kasa fiskalna, terminal płatniczy, licznik) oraz aplikacji plus z topografii miasta.

prezes
@EKO TAXI

Jak zagryziesz zęby i będziesz zdeterminowany na jazdę po kilkanaście godzin to tą najniższą krajową zarobisz na czysto

@Wojtek..

Dzień Dobry Panie Wojtku. Odpowiedzią na Pana pytanie może być fakt iż istniejemy na rynku już kilkanaście lat oraz ilość osób które zdecydowały się z nami współpracować :) po szczegółowe liczby zapraszamy do kontaktu 662 158 248. Pozdrawiamy!

kilkanaście godzin dziennie Nowy wpis
@prezes

żeby zarobić 4242 zł brutto miesięćznie? to lepiej iść do Biedry na kasę lub towar wykładać.

Nowy wpis

@kilkanaście godzin dziennie

Dzień Dobry. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem rekrutacji, tam można poznać dokładne informacje o warunkach współpracy. Generalnie zarobki w dużej mierze zależą od kierowcy.

Ten biznesmen chyba będzie woził babcie do przychodni. Tylko czy babcie nie przestraszą się jego tatuaży?

@999

Dzień Dobry. W korporacji EKO TAXI nie dyskryminujemy ani kierowców ani klientów czy to z powodu wieku lub wyglądu.. Z naszych usług korzystają osoby w różnym wieku i zdarzało się że podzieliły się z kierowcą swoimi doświadczeniami z dawnych lat podczas to których nie przestraszyły się dużo poważniejszych zagrożeń niżeli tatuaże :)

@EKO TAXI

Czyli dobrze rozumiem, że na razie z technicznego punktu widzenia nie można wybrać kierowcy po tego typu przedstawionych cechach? Nie mam na myśli oczywiście żadnej dyskryminacji lecz pewna elastyczność wobec samego klienta oraz tego żeby nie musiało dochodzić do nieporozumień wobec klienta. są jakieś plany, żeby poprawić taki proces?

A w jaki sposób możesz udowodnić, że ktoś otrzymuje stale te wspomniane dobre strzały a ktoś inny nie? to nie jest jakaś przysłowiowa loteria jednak? Szczęściu można dopomóc? Dopiero zastanawiam się nad pracą

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie EKO TAXI? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Sasza

Skolko dienieg można zarobic ?

@Sasza

Dzień Dobry, jeśli pytanie dotyczy zarobków jako kierowca w naszej korporacji to ogranicza nas czas jaki chcemy przeznaczyć na pracę a tej na pewno nie brakuje - po szczegóły zapraszamy pod numer 662 158 248.

Aktualność
Zapraszamy do współpracy kierowców posiadających prawo jazdy kategorii B oraz z własnym samochodem a tym nie posiadającym samochodu pomożemy z jego wynajęciem - zadzwoń do nas!

662 158 248

Yoyo

Czy taki gajerek dostają nowi kierowcy, czy trzeba mieć swój? A buty - czy obowiązuje taki fason? Dopuszczalna jest jazda w klapkach, bądź sandałach ??

@Yoyo

@AT

Czy urlop w EKO TAXI jest płatny 100%?

Piotrek

@Pracodawca Czy jeśli chcę pracowac jako kierowca Waszym autem, będę mógł zawieść dziecko do szkoły i przedszkola? Czy to jest wtedy traktowane jako kurs?

@Piotrek

Tak, bez problemu. Nie jest to traktowane jako kurs.

@EKO TAXI

To tak dla pewności jak te kursy są w końcu naliczane? Czy jeśli ktoś faktycznie będzie chciał użytkować auto do codziennego podwiezienia dziecka to musi to gdzieś zgłosić? Chyba ze chodzi tylko o jednorazowe przypadki?

Wanda

To nawet po długim stażu pracy nie ma szans na UoP?

Ależ oczywiście, że praca w biurze oznaczają umowę o pracę.

Antosia
@EKO TAXI

a do biura to gdzie można znaleźć ofertę? ja jak na razie widzę tylko dla kierowcy a mnie bardziej praca za biurkiem by interesowała. Jeśli o wynagrodzenie chodzi jest ono po prostu rynkowe? I czy w miarę stały zespół się trzyma?

@Antosia

A jakiego rodzaju praca by Panią interesowała i w jakim wymiarze? Niektórzy pracownicy są związani z firmą od wielu lat, a poziom rotacji jest raczej standardowy. W tym momencie faktycznie najpilniejsza jest dla nas rekrutacja kierowców, ale zachęcamy Panią do przesłania CV do biura z informacjami, o jakich wspominamy wyżej. Adres mailowy biuro@ekotaxi.pl.

@EKO TAXI

Witam, kiedyś widziałam ofertę, w której było napisane, że potrzebny był dyspozytor do centrali. Zastanawiam się czy taka forma zatrudnienia byłaby jeszcze możliwa? najlepiej w trybie 100% zdalnym?

Czy w EKO TAXI jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Kierowca

Jak kierowcy z własnym samochodem interesuje stawka 35 zł na godzinę minus koszty. To praca jest dla niego .

Suzi

Nie za bardzo rozumiem To nie wiedziałaś na czym polega umowa zlecenie? Nikt Ci nie powiedział o warunkach finansowych? Poszłaś w ciemno ?

Czy pracownicy EKO TAXI mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Iza

Zauważyłam, że po pięciu dniach ponownie pojawiła się identyczna opinia i bez odzewu. Ja jeszcze nie pracowałam a tu pada zapytanie czy ktoś nadal chce. Czy w ostatniej perspektywie czasowej doszło może do redukcji zatrudnienia? Jeśli tak to w jakiej konkretnie liczbie?

Luka

A jakie wobec tego widziałaś plusy bo jak rozumiem podjęłaś tę pracę?

Iza

a można się na to załapać na pół etatu, żeby dorobić podczas "okienek" czasowych podczas dnia? i opisałaś warunki zatrudnienia a praca jak? opiszesz przykładowy dzień?

Nie ma czego polcecać

Zatrudnienie na centrali to jakieś nieporozumienie. Brak umowy o pracę, wypłaty pod stołem (nie na konto bankowe), składki odprowadzane od zaniżonej kwoty. Nawet uczniowie i studenci nie chcą tu wykonywać zlecenia. Nie dajcie się nabrać.

Dyspozytorka

Pracowałam jako dyspozytorka. Warunki zatrudnienia bardzo słabe - umowa zlecenie zamiast o pracę, zaniżone wynagrodzenie na umowie. Praca głównie w nocy i w święta, brak premii, brak dodatków za godziny nocne, brak możliwości rozwoju zawodowego.

@Dyspozytorka

czemu tak właściwie to wynagrodzenie było zaniżone? chodziło o to, że ugadywane było inaczej czy jak? ogólnie to te minusy to były jasne jeszcze przed podpisaniem umowy, tak? co do rozwoju to jakiego mozna byłoby sie w sumie tu spodziewać?

Marcin Gryzek

Ja, Marcin Gryzek, urodzony 1976 roku, prezes EKO INWESTYCJE SP. z o. o. oraz EKOCALLCENTER SP. z o. o. z siedzibą w Warszawie, realizując wyrok nakazowy e-sądu nr 5139/2022 dla Warszawy-Mokotowa z dnia 19.12.2022 r., przepraszam Pana Stanisław Drozd, za publiczne wprowadzenie w błąd, co do wysokości wynagrodzenia pracowników w spółkach powiązanych z Marką Eko Taxi Warszawa, w szczególności co do zawieranych umów zlecenia oraz wysokości wynagrodzenia. Zobowiązuję się do naprawy swoich błędów, które wykonałem na niekorzyść swoich Spółek oraz Zleceniobiorców i Pracowników. Przepraszam w szczególności Pana Stanisława Drozd, za działania niezgodne z zyskiem Spółki.

Ekowiec

Uwaga (usunięte przez administratora) Zatrudnienie na centrali przyjmującej zlecenia taksówkarskie dla Eko Taxi odbywa się na umowie zlecenie wystawionej na kwote 400 złotych brutto miesięcznie. Na centrali w Warszawie obsługujesz wszystkie miasta z Polski w których Eko ma taksówki. Za pracę w godzinach nocnych oraz w święta nie ma dodatków. Brak premii rocznych, wydajnościowych oraz za brak absencji. Grafik układany z góry bez ustalenia dyspozycyjności z pracownikiem. W ciągu miesiąca co najmniej 100 -120 godzin wyrabiają osoby tam zatrudnione. Wypłata gotówką w kopercie pod stołem, żeby nie było widać kwot przelewów na rachunkach bankowych firmy (brak podstawy do opodatkowania). Zatrudnienie w ten sposób to zwykła (usunięte przez administratora)pracowników na ich składach do ZUS. Do tego chore podejście do pracowników, że nie mogą opuścić stanowiska pracy, dopóki ich zmiennik nie przyjdzie. Pracowałam w tej firmie na centrali bardzo długo, zarabiałam średnio 3000 złotych netto a na umowie miałam śmieszne 400 złotych brutto. Mam nadzieję że prezes marcin gryzek beknie za te przekręty. Z chęcią spotkam się z tobą z sądzie.

Czy istnieje możliwość rozwoju w EKO TAXI?

Helena

Haha :D A tak serio? Jakieś szkolenia są? Chociaż takie na początek dla nowych osób. No i czy z biegiem czasu można awansować wyżej?

Zostaw merytoryczną opinię o EKO TAXI - Warszawa

• Jak się pracuje w EKO TAXI?

Zobacz opinie na temat firmy EKO TAXI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EKO TAXI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 1 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

EKO TAXI