Opinie o J.Z.R. w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy J.Z.R.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w J.Z.R. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o J.Z.R. w Jastrzębie-Zdrój

Jak jest z pakietem medycznym w J.Z.R.? Można dołączyć rodzinę?

Olo

Można. Czemu tu pytacie a nie pójdziecie do kadr? Panie mile, pomocne i zawsze wsyztsko wytłumaczą

Jjj
@Olo

Paniami w kadrach nie ma się co sugerować, ich wiedza zatrzymała się gdzieś w latach 90, albo są nie z tego działu...

Jkom
@Jjj

Dokładnie . Ale co się dziwić skoro tam żadna nie ma studiów ukończonych, tylko wszystkie po znajomościach.

Centralna Polska
@Jkom

Kilka razy miałem okazje coś tam załatwiac...słabo...od razu widać ze stódiów nie maja... matóry połowa nie ma...chyba szkołe robiły w Mikołowie!

Witam ile Można zarobić na cnc ? Widzę oferty m.in na tokarki

Klj
@Cnc

Całkiem atrakcyjnie, okolice 5 tyś na rękę, jak za duszenie guzika to konkurencyjne wynagrodzenie.

Pan Jan
@Klj

5 k? Nie pisz bzdur kolego. zarobki wahają się między 2800-3800 zł na rękę, i to nie jest tylko DUSZENIE GUZIKA, lecz pisanie programu,dobór parametrów, dobór narzędzi, uzbrojenie maszyny i reszty potrzebnych operacji. Najpierw radziłbym liznac troszkę informacji poźniej pisać, nie pozdrawiam.

Klj
@Pan Jan

Tak tak, może wy jeszcze sami wymyślacie i konstruujecie te przenośniki i sekcje. Zejdź na ziemię programisto konstruktorze. Nikt o takich umiejętnościach jakie wymieniłeś, nie pracuje za 2800. Skoro tak mówisz, to powiedz od czego jest dział kJ i technolodzy hm? Prawda jest taka, że małpę postawią i też sobie radzi. Dziwne, że jak przychodzą nowi to albo tylko po kursie albo z całkiem innej branży. Dziwne, że do takich czynności przychodzi chłopek totalnie nie powiązany z branżą.

Pan Jan
@Klj

Rozumiem że kolega spawacz, zacznij czytać ze zrozumieniem. Nie napisałem, że coś konstruujem czy wymyślamy. To co wymieniłem to normalne obowiązki pracy operatora CNC i każdy kto jest zatrudniony na to stanowisko posiada takie umiejętności(wiedzę) w stopniu wyższym lub niższym, ale jak wiemy doświadczenie się zdobywa w trakcie pracy, dlatego napisałem Ci przedział zarobków zależny od posiadanej grupy. Nie jestem technologiem czy konstruktorem, nie mam pojęcia jakie mają obowiązki, nie patrzę im na ręce i na to co robią, bo nie jestem od tego. Wątpię że są ludzie niepowiązani z branżą zatrudnieni na dane stanowisko. Na twoim miejscu nie pisałbym bredni.

Mało

2,8 - 3.2k - max

Mało

2,8k

Jojo

Na jaką stawkę mogę liczyć na początek?

@Jojo

zalezy, poczatekk po szkole? ok 2.5 na reke, doswiadczony? 3.5 na reke i to jest beton, nie zarabiaja juz kokosow

Stefan
@Jojo

Wszystko zalezy od tego jaka dostaniesz grupe zaszeregowania

@Stefan

Spawacz po 3 latach zarobi 3700+ ++++?????????

bez szans nawet z 4 sobotami

@nick

To dziwne bo mi proponowali 3500 zł bez sobót. Na rękę. Zależy kto jak spawa.

Mirek

Brutto

@Mirek

Nie na rękę..... To ile wychodzą spawacze?

zatrudnij sie i sprawdz

@nick

Jesteś spawaczem.... W które grupie jesteś zaszeregowania

@Ser

Kazdy ma inna. Zalezy ile masz godz przepracowanych, nadgodzin, jaka premia etc

qwerty
@Ser

Jeden dostanie 3 inny 10. Zalezy jaka wywalczysz na poczatku. 1 umowa na trzy mies 2 na pol roku 3 na rok i 4 na stale. Niby przy kazdej umowie podwyzka o 1-2 grupy pod warunkiem pozytywnej opinii przelozonego ale roznie z tym jest.

seer
@JotZetErowiec

czesto w jzr sa nadgodziny ? i jesli są to na jakich zmianach mozna je robic,,, ponoc w 14,15 grupie spawacze za zwykle godziny zarabiaja 4 tys na reke.... ciezko jest wywalczyc te grupy zaszeregowania ? zalezy to od tego jak spawwacz spawa ? czy jakies uklady

@seer

nadgodziny przewaznie sobota 1 zmiana. ze wzgledu na system zmianowy ciezko o nadgodziny w tygodniu bo na twoje miejsce przychodzi zmiennik. sa 4 oddzialy i na kazdym moze byc nieco inaczej. zalezy gdzie trafisz. w niedziele nie pracujemy.

@seer

Skoro wiesz to po co pytasz? 4 tys netto to chyba dobry spawacz z 20 letnim doswiadczeniem z 4 sobotami i 30 proc premii.

@nick

Hmm to w końcu ile zarabia spawacz w jzr... Jeden mówi że 3 tys max drugi że ile wywalczysz... Ja mam 3100 na okres próbny i przychodzę na Suszec od listopada... Więc nie wiem co myśleć... A jak wgl atmosfera ok czy do (usunięte przez administratora)

@Ser

na suszcu sa 2 oddzialy stary i nowy. na nowym produkcja ruszy moze dopiero po nowym roku. na razie kompletuja zaloge i park maszynowy. wszyscy nowi od jakiegos czasu sa przyjmowani na JZR Rozwoj. Bedziesz wiec spawal ale chyba ... glupa ;-)

@Ser

A co ci teraz da ta wiedza ile zarabiaja inni jak juz sie dogadales? Przyjdziesz to sie dowiesz. Chcesz renegocjowac warunki umowy? Robisz zamieszanie a jeszcze nie pokazales co potrafisz. Zle to wrozy na przyszlosc.

zoska
@Ser

Trzeba bylo isc na Zofiowke tam jest najlepiej.

@JotZetErowiec

Tak dogadałem się.. Ale to okres próbny dopiero... Potem się okaże całą reszta. Pytam tylko ile idzie zarobić po jakiś paru latach... Czy jeśli będę pracować tam 3 lata i będę spawać git to czy wgl jest szansa na zarobki powyżej 3500 na rękę....

Stefan
@Ser

Przewaznie jest tak ze ile wywalczyles na poczatku to twoje tzn nie licz na wielkie podwyzki przy kolejnych umowach. Musialbys byc wybitny zeby ci dali 2 grupy do gory. Przewaznie jedna albo nic.

Se
@Stefan

A o ile netto podnosi się pensja o 1 do 2 grupy. Spawacz tam tylko spawa.. Czy robi inne rzeczy....

Spaw

Widzę z są różne opinie na temat plac.... Dziwi mnie ze spawacze pracują tam za 2800... Szkoda słów po co zaniżać aż tak stawki

Sps
@Stefan

A spawacz. W jzr tylko spawa czy wszystko szlifuje pali spawa itp

Sps

A czemu nie można się po prostu normalnie dowiedzieć... Jakas tajemnica.. Powiedzieć czy spawacz jest spawaczem i reszta go nie interesuje czy jest inaczej

@Sps

jak jest co spawac to spawa a jak nie to leci kierownikowi po halbe. jestes niereformowalny. jakbys przeczytal wszystkie wpisy to bys znal odpowiedz.

@nick

Witam Czy na jzr jest suwnicowy czy trzeba samemu wszystko przewozić... Słyszałem. Ze cza zrobić kurs zdać na suwnce i zorawika. I ciężko to je zdać ponoc....

Rysio
@Nowy

Witam jak wygląda praca na magazynie jak atmosfera

Spaw

Panowie jka długo cza przerobić żeby przynajmniej mieć 10 grupę...

JotZeteRowiec
@Spaw

Do emerytury

Zofiowka
@zoska

Wolne zarty. Najgorszy oddzial i firma w ktorych pracowalem. Nikt nie panuje nad tym co sie tam dzieje. Ludzie obijaja sie. Spia na nockach. Pala papierosy. Robia buble. Przychodza po alkoholu do pracy lub pija na szychcie. Niby jest monitoring ale nikt tego nie kontroluje. Ogolny rozgardiasz. Dozor nad tym nie panuje. Maszyny przedpotopowe. Brakuje detali. Nic nie mozna znalezc. Kolka wzajemnej adoracji. Uklady i ukladziki. Dobrzy fachowcy maja zanizana premie a leserzy zawyzana. Nie ma gdzie zaparkowac. Laznie jak za PRL. Brud smrod i ubostwo. Tylko tego kota mi zal co tam jest. Zburzyc i zbudowac od nowa. Wiekszosc zalogi do zwolnienia. Szkoda klawiatury. Wszystkim chetnym odradzam. Na rynku prywatnym taki zaklad nie ma prawa istniec bo by zbankrutowal ale to spolka skarbu panstwa wiec dosypia w razie czego z naszych podatkow. Pewni ludzie moga pracowac tylko tam gdyz gdzie indziej by ich zwolniono z dnia na dzien bez swiadczenia pracy i nikt by ich nie zatrudnil. Zapylenie i halas. Na przekladniach wszystko w smarach i olejach. Zawiesia bez atestow. Detale przewozone w wiadrach po farbie. Gdzie jest BHP? Kontrola jakosci nic nie kontroluje. Nie ma ani jednej pozytywnej cechy tego pseudo-garazowego zakladu. Troche narzedzi i czesci na magazynie. Malo miejsca na hali. Wszystko poupychane. Suwnica z ladunkiem jezdzi nad glowami pracownikow i nad maszynami najczesciej droga gdzie chodza ludzie. Ogolna degrengolada.

Alfred
@Zofiowka

A choby tak było jak piszesz i dalej ci źle to twój problem leży w łarzeniu do roboty. Zwolnij się zrób miejsce innym siedź w chałupie hej

@Zofiowka

patrzac na osoby które przyjmują do dozoru bez pojęcia jakiego kolwiek o robocie a wcześniej pracował w famurze i wogule nie zna się na tym co robi i tylko umie maile pisać szczególnie osobnik z sosnowca

Jastrzębskie Zakłady Rodzinne

Dobrze że pisze. Może ktoś wreszcie zrobi z wami parządek lebry.

JotZeteRowiec

Dajcie spokój, nowy jest - wyrobi się ;-)

Krupiński

Kolego jeżeli jesteś taki chojrak podpisz się imieniem i nazwiskiem. Aninimowo wszyscy są mądrzy. Żal ci (usunięte przez administratora) ściska że nie wysłał tych wiadomości do ciebie czy to że zatrudnili go bez znajomości w przeciwieństwie do ciebie? Podejrzewam że nawet nie potrafisz zalączyć komputera o otwieraniu maili nie wspominając. Zakładam że byłeś jedną z osôb złapanych na spaniu lub nic nierobieniu i teraz się mścisz. Wykaż się swoją wiedzą i doświadczeniem i aplikuj na inspektora utrzymania ruchu lub technologa na Suszec. Są wakaty na stronce firmowej. Wtedy porozmawiamy jak cię zatrudnią. Żegnam ozięble.

Co tam się dzieje ?
@Krupiński

Czytając ostatnie posty + informacje, że "W firmie panuje inteligentny mobbing... " wygląda na to, że rzeczywiście nie jest tam wesoło.

Marian
@Nowy

Na szkoleniu mówią że musisz poprosić kogoś żeby ci detale przewiózł ale prawda jest taka że każdy robi to sam nawet bez uprawnień. Jak masz na głowie kask nikt się nie będzie czepiał

Nic się nie dzieje
@Co tam się dzieje ?

Nic tam się nie dzieje normalny zakład pracy, może co nie którym robota nie pasuje, myśleli, że jak się zatrudnią jako spawacz lub ślusarz to za biurkiem będą wykonywać swoje obowiązki. A na rozmowie kwalifikacyjnej nikt im tego nie powiedział.

nik
@Zofiowka

zofiówka jak nie masz gdzie auta postawić to mogłeś startować na prezesa przecież był nabór, miałbyś pod firmą swoje miejsce do parkowania i samochód służbowy wraz kierowcą. N(usunięte przez administratora) Facet, a zachowuje się jak by ideologia .... szkoda słów, marnujesz się w tej firmie i tracisz czas, a spełnił byś się w jakimś butiku z sukienkami. Firma dzięki tobie dużo traci, a ty dzięki niej. Wiesz co robić uczyń to.

jzr

Abstrahując od altruistycznych sofizmatów, konkludując z pietyzmem sugeruję, iż pańskie zachowanie jest bynajmniej subiektywne aczkolwiek pańska propondygnacja deglomeracyjna utkwiła w punkcie adekwatnej symbiozy.

Pracownik76

To prawda. Rób swoje i nikt nie będzie się czepiał. Będą cię traktować niemal jak powietrze. Na początku zmiany przyjdzie kierownik, powie ci co masz do roboty i robisz. Ot cała filozofia. Prawdą jest że pracuje w tej firmie również beton w końcu to państwowa firma a z mentalnością nie wygrasz. Żeby cię zwolnili musisz nieźle nawywijać. Prawda jest też że są układy i układziki ale zadajmy sobie pytanie gdzie ich nie ma? Są ludzie robotni i są lebry. Są ludzie którzy przychodzą i po prostu robią swoje jak i ludzie którzy przychodzą żeby pogadać, pożartować, poplotkować, ponarzekać jak jest im tam źle, jak mało płacą. Z drugiej strony ci co najwięcej narzekają niejednokrotnie robią tam najdłużej. Po 10-15 lat. Jakby było im tam tak źle zmieniliby pracę ale tego nie robią bo nad zarobkami przewagę bierze luz, brak norm, możliwość ucięcia sobie drzemki, zapalenia fajki i brak jako takiej kontroli nad wykonywaną pracą.

jzr

Abstrachując od altruistycznych zagadnień metafizycznego pietyzmu adekwatnie jestem gotowy pokusić się stwierdzeniem, że percepcja mojej mentalności nie obliguje mnie do dalszej konwersacji z Tobą

@Alfred

Zaczynając od zagadnień metafizycznych periodyzmu mogę adekwatnie pokusić się stwierdzeniem iż nie interesuje mnie dalsza konwersacja z Tobą , ponieważ nie mieścisz się w brodziku moich potrzeb intelektualnych co koliduje z moja wysublimowana wiedza na każdy temat

Pracownik76

Patrząc po twoich wypocinach to nienajlepiej z tobą. Gdyby przy przyjęciu wymagali badań psychologicznych to jesteś bezrobotny. Stwarzaj człowieku chociaż pozory normalności bo jacyś nowi będą chcieli się zatrudnić, wejdą na forum, przeczytają te wypociny i stwierdzą, że chorzy psychicznie ludzie tu pracują.

min krajowa

2600 brutto

neptek

(usunięte przez administratora)to tylko otoczka zeby zachowac jakies pozory transparentnosci. w rzeczywistosci jest jak mowie. trzeba bylo startowac a nie narzekac. co drugi ma jakies plecy na Boryni.(usunięte przez administratora)

nik
@neptek

"trzeba bylo startowac a nie narzekac", a w którym moim poście narzekam strzało bez grotu? Czytaj ze zrozumieniem.

figo fago
@nik

zmien leki lub dilera chyba ze masz covid to nie rob nic

jsw

Panowie ja wam powiem tak jak pajaca będą wszyscy ignorować i nie będzie miał odbiorców tych swoich durnych wywodów to prędzej czy później mu się znudzi trollowanie.

Ryfama

Odpowiem ci krotko i na temat kolego w za krotkich gaciach i ciasnych butach gdybys pracowal uczciwie a nie sciemnial to nikt by sie ciebie nie czepial i nie musial pisac zadnych maili.

min krajowa

2600 brutto

Sfs
@Marian

Jesteś spawaczem?

Sfs
@min krajowa

Co spawają teraz na pniowku nowe rzeczy czy same remonty

Sygnalista
@Nic się nie dzieje

No może poza tym że w ciągu miesiąca złapali 3 osobników pod wplywem to rzeczywiście nic się tam nie dzieje.

nick

lekarz mowil wez cos na glowe a ty zalozyles czapke. ile twoja stara musiala wapna zjesc zeby takiego pustaka urodzic? a jak cie juz urodzila to oddala do mcdrive bo pomylila z oknem zycia.

Lidl
@Jojo

Więcej kasjerka w Biedronce zarabia hehe no sory ale trzeba być desperatem żeby tam pracować

pracownik 77
@Sygnalista

Zofiowka sie klania ale to normalne przeciez tam sama patointeligencja.

Pies ogrodnika
@zoska

Uwaga na kierownika. Obniza premie wg wlasnego widzimisie a jak konczy ci sie umowa to opiniuje tak zeby nie podwyzszyli ci grupy zaszeregowania albo zeby wogole nie przedluzali ci umowy. Zachowuje sie tak jak by to byl jego wlasny folwark. Jedyna pozytywna laurke dostal w ostatnim czasie zastepca. Nie pisze tu specjalnie o jaki wydzial chodzi bo i tak wszyscy doskonale wiedza. Zmiana kierownictwa nastapila w niedawno wiec niejako chca sie wykazac i na tym polu. Zenada

@zoska

jak to ktos trafnie okreslil cyt:" przeciez to wieksza stodola"

Talib
@Jojo

Po 10 latach ledwo 3 z groszem na spawaniu. Miodu nie ma człowieku.

El

Najlepszą ????

jurcyś

nie wiem czy dotyczy to też innych wydziałów ale na WZ kierownik chodzi po hali i wypytuje ludzi na co chorują lub chorowali, co to k...a jest? i o co chodzi? kto mu kazał? sądzę że w tej firmie nie było już dawno kogoś z PIP, a szkoda, a może by się wypowiedział na ten temat megacymbał-związkowiec Adam K.?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie J.Z.R.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
nowt

jak jest na nowym ws2 co teraz się dpawa? jakieś normy są i czy jest dobra atmosfera?

WS2
@nowt

Normy są na każdym wydziale i każdym stanowisku ale wszyscy mają to(usunięte przez administratora) Zrobisz 20 będzie dobrze. Zrobisz 18 będzie dobrze. Zrobisz 22 będzie dobrze. Niektórzy czerwoni są przekonani że to kontrolują ale to g**o prawda :)

Chcę aplikować na stanowisko ślusarz lub spawacz, czy znajdzie się choć jedna osoba która mi powie czy warto i jak wyglądają zarobki na początek, po pół roku i po dwóch latach? Proszę o chociaż jeden uczciwy wpis. Pracuje w firmie już prawie 10 lat, zawsze jestem na czas, nie spóźniam się, nie chodzę na L4 bez powodu co po niektórzy, NIGDY nie wziąłem urlopu na żądanie, jak obiecam że zostanę dłużej w celach nadgodzin to zostanę. Nie boję się pracy, mogę robić wszystko pod warunkiem że jestem traktowany z należytym szacunkiem. Dogadam się z każdym. Proszę o uczciwy wpis. Pozdrawiam pracowników JZR.

fizolanty

dzieją się w JZR bardzo dziwne i jednocześnie ciekawe rzeczy,w zeszłym roku na jednym wydziale zwolniono kilku ludzi za próbę wejścia na zakład pracy po spożyciu alkoholu, wszystkie trzy przypadki z nieznacznym stężeniem alkoholu w organizmie ale jednak. Natomiast teraz są tacy co mogą przyjść do pracy w sobotę o 6:00 rano nawalonym jak autobus, (usunięte przez administratora) robotę, ok. 9:00 wyjść za bramę, kupić flaszkę,wrócić na zakład, dowalić się na amen i wyspać do 14:00. Sobota zaliczona, zapłacona. Koledzy mieli problem z obudzeniem delikwenta żeby o 14:00 wstał i opuścił zakład pracy. A w poniedziałek pan kierownik, ha ha ha ha, poklepał naszego "bohatera" po plecach,nieśmiało nadmienił żeby tak nie robił bo "ludzie patrzą i potem głupio gadają" i zaproponował w nagrodę wszelkie możliwe nadgodziny, soboty i święta. spojrzeli na siebie: brawo ty-brawo ja. Totalna patusownia i debilownia. Nowy Ład właśnie wszedł w życie. W JZR. Jeszcze przed ogólnoplską premierą.

Oburzony
@fizolanty

Człowieku, ile wg. Ciebie to nieznacznie stężenie alkoholu? Ponad promil? Gdybyś tyle miał co ci trzej delikwenci i jechał samochodem to teraz jesteś w Zabrzu lub Strzelcach Opolskich. ( siedzisz). W regulaminie pracy jest napisane że niedopuszczalne jest stawienie się do pracy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Także nie pisz bzdur i nie oczerniaj firmy ani jej pracowników. Jesteś widocznie mega tchórzem i nie masz j..j żeby się ujawnić.

fizolanty
@Oburzony

Proszę się raczej skupić na sprawie bieżącej bo ona jest istotą zagadnienia a nie historią sprzed roku o której wspomniałem tylko po to aby inni czytający to użytkownicy tego forum mieli skalę porównawczą. Jak już licytujemy te promile to wychodzi tak ok. 1:3, tzn. za 1 promil wylatuje się z roboty a za 3 promile można oczekiwać splendorów,nagród i wyróżnień. I nie wyjeżdżaj mi tu od tchórzy bo sam się nie ujawniłeś hipokryto bez kręgosłupa.

sp

slyszalem ze od przyszlego tyg maja wrocic rekrutacje/? jak teraz jest na jzr suszec bo zarzad sie zmienil ?? sa dalej premie itp

Słaboo
@sp

Premie teraz dali bo ludzie sie zwalniaja dla nowych pracownikow bez wiedzy technicznej praca na start ok dla fachowcow lepiej poszukac czegos lepszego od 3 lat zero podwyżki. A inflacja idzie w górę. Zwiazki nic nie robią chyba się boją. Zwalniają sie długoletni pracownicy a to dobrze nie swiadczy.

Hmm
@Słaboo

Na WS1 zwolniła się tylko 1 osoba która pracowała pół roku. Na WS2 było kilka zwolniem ale to nie z tytułu bo jest źle tylko nie dostały podwyżki przy zmianie umowy, tak jak nikt nie dostał w tym okresie.

Jzry
@Słaboo

Mam nadzieję że znowu jakąś premią rzucą. Tyle dostały

praca

ktos wie kiedy znów ma ruszyć rekrutacja? póki co jsst wstrzymana

Ccc
@praca

Już nigdy...

@praca

Nie wiadomo kiedy wróci. Z jednej strony firma boryka się z wielkimi problemami kadrowymi bo połowa maszyn stoi pusta a z drugiej strony nie zatrudniają nowych pracowników bo.. koronawirus, bo nie ma pracy, bo nie ma pieniędzy. W sierpniu ma być znowu kolejna fala więc nie liczyłbym na jakiekolwiek przyjęcia W tym roku.

Ślusarz

Jak wygląda praca ślusarza w Suszcu? Jest to mój zawód Do tego ukończyłem kurs programowania maszyn cnc Starać się o ślusarza czy operatora skrawających? Jakie macie zdanie? Wasi koledzy opowiadali o swoich obowiązkach? Atmosferze?

Polonez
@Ślusarz

Praca spokojna ale zarobki niestety też bez szału. Będziesz się wkurzał jak wszędzie. A to tego brakuje a to tamtego. A to robota nie przygotowana. A to trzeba iść na inną halę i zająć czymś innym bo nie ma co robić.

@Polonez

Mówisz o ślusarzu? Czy o cnc’kach

Polonez

Dotyczy to każdego stanowiska

@Polonez

Zarobki muszą być dobre, podobno co rok 5 procent podwyżki macie

co rok 5% hahah, jedna z lepszych ripost

nick

Pani prezes JSW w filmiku na (usunięte przez administratora) powiedziala ze w lipcu podwyzki o inflacje 3,4 procent

Chyba źle się dzieje Panowie

Brak

Brak roboty a jsw podwyżki

Witam, myślę nad pracą na stanowisku magazyniera w Suszcu, jak atmosfera, praca na ile zmian, jest opcja robić nadgodziny i weekendy? Jak wyglądają realnie zarobki ale start?

Anon

Witam, planuje zmienić pracę i zatrudnić się w jzr. Pytanie do braci elektryków, czy sobie chwalicie robote czy jednak szukać gdzie indziej. Jaka atmosfera, zarobki na początek itd Proszę bez hejtu i zbędnych (usunięte przez administratora) odpowiedzi

Elektrusmorfus
@Anon

Bez wymyślanek i hejtu. Na początku będzie spoko. Na gadają Ci u góry o fajnych zarobkach a potem zaznasz szoku. Dostaniesz umowę na stałe bez problemu. Trudno jest jej nie dostać. Zwolnień nie ma. Zarobisz 2500. . Zatrudnij się i sprawdź. Przyciśnie Cie bieda i szybko będziesz szukał wyjścia ewakuacyjnego. To jest dobra robota jak masz coś na boku, chlapiesz albo rewirujesz . Innej opcji nie ma. Chyba że jesteś z tych, co myślą że nie ważne za ile ważne że robota jest. Ps, tutaj nie ma nadgodzin, sobót itd. Robisz tylko 8h od pn do pt więc nie myśl, że akurat będąc pracowitym zarobisz swoje.

@Elektrusmorfus

Dzięki wielkie, przemyśle to jeszcze.

@Elektrusmorfus

Nigdy nie dostałem wypłaty w wysokości 2500 zł. Tak na prawdę nigdy nie dostałem niższej niż 3000 zł. Weekendów nie ma przez covid.

@Olo

Hmmm, to zmienia postać rzeczy. Czy mógłbyś coś więcej się wypowiedzieć? Czy idzie chociaż te 3.5 dostać po 2/3 latach. Jak wygląda robota na zakładzie dla elektryka

@Anon

Nie wiem ile zarabia elektryk. Ja poniżej 3 tys nie schodzę. Jestem na 9 grupie i przeważnie dostaje 3300-3500 na rękę bez chorobowego i dni weekendowych ze stażem poniżej roku. Za marzec powinno być lepiej bo długi miesiąc a my mamy płacone za dniówkę. Większość nowych że stażem do roku chwali sobie pracę. Bo robota jest spokojna. Kierownictwo jak nie lecisz w kulki też w porzwdku. Żadnych działań mobbingowych o których tu piszą nie ma. Najbardziej narzekają te stare pryki którym się robić nie chce. 10 lat stażu a od 9 słyszysz od niego jak jest wujowo i że ostatni rok tu pracuje. Wiadomo byłoby dobrze gdyby płacili te 600-800 zł więcej ale ogólnie na plus.

@Olo

No nic no, dzięki wielkie. Jakby jakiś elektryk tu był i znalazł ten wątek, to prosze podzielić się informacjami. Pozdrawiam

Darek

Widzę że potrzebują na lakiernie. Jakie warunki na stanowisku i na jakie pieniądze można liczyć? Warto?

Robson
@Darek

Pieniądze średnie ale za to robota stała, pewna i na plus atmosfera między ludźmi.

Slabo

Zalezy na jakiej stawce ale nie licz na 3 z przodu. Chyba ze brutto

@Slabo

O ku. Dzięki za info.A myslałem że płaca lepiej To sobie daruje bo teraz mam 4.5 na rękę bo mslałem że sobie poprawie a tu lipa

XxX

Gdzie robisz Darek?

@XxX

Do PKP maluje wagony. W ZNTK

XxX

potrzebują lakierników ?

Romek
@Darek

Praca w ciągłym pyle przez 8 godzin i dodatkowo smrodzie na malarni która jest oddzielona tylko dwu metrowymi ścianami od reszty hali ???? a nagrzewnica i wentylacje działają w kratkę ????‍♂️ Zarobki... około 2800 do max 3500 zł

Mrcin
@Romek

Ciekawe co za głupek by się truł na takie ochłapy????

Dfgh
@Mrcin

Głupków tam nie brakuje uwierz. Dla nich 3k to dużo

Spawacz

Witam jak wyglada robota na nowej hali... Spawacz jako spawqcz tylko spawa czy tez jest monterem?

@Spawacz

jest frajerem. zadajesz to pytanie po raz n-ty. masz covid?

Spawqc
@nick

To konkretnie odpowiadaj.... Odpowiedz typu zatrudni sie i sprawdz nie jest wystatczajaca. ???? Ciebie tez na rekrutacji jak sie przyjmowales to mowili zatrudni sie i sprawdz ???????????? nie. Nie mam covid. Ale wyglada na to jak Ty bys mial. Skoro kolejny raz odpowoadasz bez sensu to chociaz raz postaral sie napisac cos sensownego.

@Spawqc

Po co te nerwy? Na forum było już wszystko wyjaśnione, zaczynając od specyfiki pracy poprzez atmosferę panującą na hali. Nie. Spawacz nie jest tylko spawaczem. Tam tak na prawdę jak nie ma roboty to wszyscy zajmują się wszystkim niezależnie od tego czy masz uprawnienia czy nie. Atmosfera w porządku ale jak wszędzie można trafić na kwiatki w postaci konfitur i podp.alaczy. Zarobki średnie. U prywaciarza zarobisz znacznie więcej. Firma dobra jeśli cenisz sobie spokój psychiczny bo nikt nie lata nad tobą z batem. Dobra jeśli chcesz wziąć kredyt bo wszystko masz płacone na papierze. Średnia pensja według biuletynu JZR to trochę ponad 5000 brutto. Natomiast ludzie zarabiają w granicach 3000-3500 netto a nowi nierzadko poniżej 3000 netto. Czy jeszcze chciałbyś coś wiedzieć?

@Spawqc

jak mozna po raz setny pytac o jedno i to samo od pol roku?! wystarczy przeczytac wszystkie odpowiedzi ale sie nie chce. wszystko juz zostalo opisane. skoro nie masz covid tzn zes (usunięte przez administratora) albo z wodzislawia he he.

Soawqczq
@nick

Tak bardzo mi sie chce czytac od poczatku 46 stron gdzie wiekszosc to jakies pierdoly. Ty po raz setny odpowiadasz jedno a to samo i nie tylko mi ale innym rowniez. Po co bez sensu odpowiadac... Lepiej nie komentuj wgl. Wyatarczyloby tak jak kolega powyzej napisac konkretnie i wszystko wiem. Moze masz taki niski zasob słownictwa i w taki spoaob odpowiadasz? No ale to nie moj problem. Przebadaj sie i sprawdz ????????????

@Soawqczq

pocwicz ortografie, fleksje i skladnie dzbanie a potem wylewaj tu swoje zale. przynajmniej po raz kolejny nie zapytasz czy spawacz tylko spawa he he

Spawaczq
@nick

Nikt tu swoich żali nie wylewa. Panie polonisto. Jeśli masz wysoko rozwinięty słownik to Po raz kolejny nie odpowiesz zatrudnij się i sprawdź... Sądząc po Twoich wypowiedziach wielkim żalem jest Twoja robota. Jest wiele firm w których spawacz tylko spawa lub spawa i jest monterem i oczywiście jest też człowiek orkiestra który spawa, montuje, pali, szlifuje, i wykonuje wiele innych czynności. Stąd moje pytanie Czy spawacz tylko spawa i może się doskonalić w tym temacie (spawanie pod ut, drutem proszkowym, chromowo molibdenowym, mma, tig) czy raczej nic z tego.

@Spawaczq

mig i jechane na kilometry, żadnego doskonalenia o tigu zapomnij. Ciągłe poganianie to codzienność. (usunięte przez administratora) się robi. Chcą "szybko tanio i dobrze" - nie wiedzą że trzeba z jednego zrezygnować.

@Spawaczq

z takim ciulowym charakterem to bedziesz heftowal ale co nawyzej jak popijesz bimbru he he

Ttoys

Kto wie, co jest z tym zakazem oddawania krwi, podobno tylko w piątek można iść, a przecież to niezgodne z prawem bo pracodawca nie może decydować kiedy mam iść oddać krew. Gdzie są związki.

@Ttoys

Do niedawna krew można było oddawać od wtorku do czwartku, oczywiście po uzgodnieniu z przełożonym. Miało to za zadanie "nie pozwolić na przedłużanie weekendów". Teraz krew można oddawać w piątek, żeby nie mieć dwóch wolnych dni. Wszystko zgodnie z prawem.

Jatoja

Jak tam PITy odebrane? Niby firma stawia na rozwój a obecny rok gorszy finansowo na rękę o jakieś 7 tysięcy. Zastanawiam się gdzie ten ROZWÓJ jak finansowo dwa kroki w tył już nie wspomnę że od 3 lat podwyżki nie ma. Wstyd mi się przyznać.

Hehe
@Jatoja

Nie przejmuj się, w czwartek dostaniesz pączuszka i wszyscy będą szczęśliwi. Po co ci jakaś podwyżka. Na kufelek sobie popatrz, hehe tyle jesteś wart.

Czy J.Z.R. zapewnia kartę multisportu?

Nie

Nic. Czasami jest karnet na siatkówkę ale taka bieda że po meczu musisz go zdawac jak by ktos inny chcial na niego isc masakra. Np 7 karnetow na 100 ludzi.

Xyz

Multisport to nie, ale taka karta 5procent jest. Całkiem dobrze to funkcjonuje od kilku lat. Wiesz taka jakby podwyżka co rok ale w rzeczywistości od kilku lat bez podwyżki. Świetne i nowatorskie rozwiązanie, nie spotkałem się z tym jeszcze nigdzie.

Cnc

Czy na jzr każdy ma swoje stanowisko pracy czy raz się jest tu raz tam ???? ile przeroacowuje się na szychcie od dzwoona do dzwona czy inaczej

Cnc

Planuje się przyjąć od nowego roku... Pytam z ciekawości

Każdy ma swoje stanowisko

Cnc

To spawa się samemu czy parami? Większość macie nowych rzeczy czy więcej remontow

@Cnc

Więcej jest remontów. Od nowych rzeczy mówią że ma być Krupiński. Hala jest podzielona na nazwijmy to rejony. Na jednej spawają, na drugiej remontują przekładnie, na innej zajmują się hydrauliką, jeszcze gdzie indziej pracują na tokarkach i frezarkach. Ogonie atmosfera jest dobra. Ludzie są w wiekszosci w porządku i do tego pomocni. Kierownictwo elastyczne i nie czepia się, nie stoi z batem. Co na plus to to, że nie ma norm. Zrobisz załóżmy 5 będzie dobrze, zrobisz 8 też będzie dobrze. Będziesz robił swoje i nie będziesz leciał w kulki to nikt ci nie będzie zawracał głowy. Jak nie będziesz się za bardzo mieszał w te wewnętrzne wojenki i przepychanki niektórych pracowników to będziesz sobie chwalił. No może zarobki mogłyby być wyższe ale na to nic nie poradzimy.

cnc

jak mam uprawnienia spawacza to tylko bede sobie spawal....czy kaza mi zrobic kurs na palniki palic??

@cnc

jak bedziesz sprawial tyle klopotow jak na tym forum to dlugo tam nie porobisz

Kasta pianistów
@cnc

Jezeli nie masz papierów (usunięte przez administratora) to nie będziesz nic palił (chyba że w piecu) a gdyby się sztygar pytał czy umiesz to się nie przyznawaj. Z kursami jest tak że jeżeli cię wyślą to będziesz musiał podpisać cyrograf na 2-3 lata. Przeważnie spawa się w pojedynkę. Masz jeszcze jakieś mądre pytania?

@Kasta pianistów

A czy spawacz składa jako monter czy to też odrębna robota... Monter to monter a spawacz spawacz.... Nie umiem palić j nie chce... Pytam tylko czy jest przymus

@Cnc

Sklada i sczepia a jak nie ma spawania to robi inna robote ktora nie wymaga specjalnych uprawnien np slusarska

Spawacz

No jeśli ktoś niema pojęcia o monterce to co? Monter a spawacz to 2 różne osoby.. Chyba że spawacz pracuje z monterem

@Kasta pianistów

Pytam boznajomy gadał z pniowka ze spawacze parami spawają...a tu ci innego piszą... Ze jak nima spawania to na ślusarkę...

@Cnc

Nie żeby zawracał głowę ale jak nie mam dosw. Przy monterce i nie znam się na rysunku.. Tylko wcześniej rok spawalem... Jestem młody... Wiec nie chciałbym potem żeby kierownik potem narzekal i i zwolnił mnie...

@Cnc

Na kazdym wydziale jest inaczej. Dostajesz rysunek i robisz wg niego. Nikogo nie interesuje jak. Jak nie potrafisz to szukaj innej pracy bo inaczej bedziesz dostawal najgorsza robote.

Cnc

I tego się obawiam???? to składa się to od podstaw czy to jest montaż np 1 tuleji... A często się składa czy to rzadkość..

JZR Rozwoj
@Cnc

Pojdziesz na Krupinski wiec nie wiem jak tam bedzie bo produkcja ruszy nie wczesniej niz po nowym roku.

Spawqcz
@JZR Rozwoj

A mi powiedzieliw biurze że góra jeszcze 2 tyg i będzie Suszec a teraz chwilowo na Pniówek....

@Spawqcz

W biurze to mnie powiedzieli jak sie przyjmowalem ze najpozniej 1 pazdziernika ;-)

@nick

Jesteś spawaczem+?? Jak wygląda robota na pniowku? Warto iść czy lepiej poczekać do suszca

@Spawacz

Nie jestem. Czekaj na Krupnioka. Szkoda zdrowia.

Spawacz

Szkoda zdrowia w jakim sensie.... Nerwów czy w sensie remonty...

Slabo
@Cnc

Jedni maja swoje stanowiska inni latają jak (usunięte przez administratora) czas jest wyliczony co do sekundy stanowisko opuszczasz po pełnych 8 godzinach jak zrobisz to kilka sekund wczesniej zeby dojsc pod czytnik zeby sie odbić za rogu wyskoczy przyczajony kierownik i cię stosownie i dobitnie zawróci. Machają telefonem z zegarkiem przed oczami. Słabo to wygląda słabo.

yhm
@Cnc

masz swoje stanowisko robisz wszystko nie zależnie czy masz czym czy nie oni tam nie rozróżniają ślusarza od spawacza od dzwona do dzwona ze stoperem w ręku takiego cyrku nie widziałem nawet u prywaciarza

Zostaw merytoryczną opinię o J.Z.R. - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w J.Z.R.?

Zobacz opinie na temat firmy J.Z.R. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w J.Z.R.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 19 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

J.Z.R.