J.Z.R.

Jastrzębie-Zdrój

Opinie o J.Z.R.

N-0 2014-09-26 16:36
sory to było odnośnie wypowiedzi war ale i tak dotyczy kazdego pracownika firmy
Alibaba 2014-09-26 17:56
Panowie związkowcy jakieś konkrety? Zwolnienia,wypowiedzenia przejścia do SIGu nikt nic nie wie kto ma zadziałać jak nie Wy może strajk ostrzegawczy na wszystkich oddziałach bo to co się dzieje to taki sam bajzel jak bałagan korupcyjny w JSW.Po 20 awariach z gąsienicami na przekopie wkońcu zdecydowali się na zakup gasienic do NSU ,a może związki dostały kase żeby cicho siedzieć i mają zagwarantowaną robote gdzieby nie poszli a co z resztą załogi?Po co mamy do tej roboty chodzić jak na koniec roku się okaże że ani odpraw ani roboty nie będzie jest ktoś kto nad tym panuje napewno nie pan Bru.....dny i pan Szcz.....urek.Jest ktoś kto by poprowadził tą firme jeszcze oczekujemy konkretnych odpowiedzi anie tylko ile osób tyle wiadomości na temat JZR. Z każdym następnym dniem rodzą się następne pytania i tak cały czas do nicości.PZDR
WALCZMY L 2014-09-26 19:23
może każdy z każdej kopalni pogada z górnikami i coś zdziałamy ? co wy na to ? czy olejemy to i szybko stracimy robotę . Na ZWIĄZKI nie ma co liczyć !! tak jak kolega napisał uczniowie wyszli i wszystko wiedzieli a my też możemy wyjść i coś wiedzieć . CHLOPY ogarnijcie się tu chodzi o dzieci , rodziny ...
stiv34 2014-09-26 19:38
dlaczego piszesz że związki nic nie wiedzą jak byli chłopy ostatnio na zofiówce i pniówku i mówili o co chodzi
stiv34 2014-09-26 19:52
Do walczymy ciekawe czy jak wejdziemy w spór to akurat ty nie pójdziesz na chorobowe .jak chcesz wiedzieć to ZZ JEDNOŚĆ zakłada komitet strajkowy i jak chcesz wiedzieć więcej to zadzwoń do jedności to ci odpowiedzą na każde pytanie pozdrawiam członek jedności
jzr 2014-09-26 20:03
Panowie na pniówek zawsze przyjeżdża pewien kolega i mówi co słychać w firmie więc nie piszcie że nic nie wiecie zz jedność walczy i nigdy nas nie zostawi .należałem do innego związku i żadnych informacji nie miałem a jedność coś jednak robi Nie długo zobaczycie jak to ruszy
WALCZMY L 2014-09-26 20:19
kolego stiv 34 ja nie z tych co odchodza lub się boja ! ja się zawsze odzywam itd . Jak piszę to piszę i chciałbym działać ale z kim ? jak każdy się boi .
stiv34 2014-09-26 20:44
Z JEDNOŚCIĄ bo to jest konkretny związek w tych JZR-ach
mali 2014-09-27 00:00
Sory,ale taki mamy klimat badziewiaki.Przestańcie ujadac tu na forum,bo w poniedziałek i tak wsiądziecie do swoich kolasek i pojedziecie zapiżdżac metry.Ujadacie tu jak kojoty na pustyni,a jesteście zwykłymi lamusami.
Ryl 2014-09-28 21:16
Powiem Wam jedno chłopaki, wszędzie jest źle ale to co dzieje się w JZRach to jest apogeum nieudolności zrządzania i szczyt chamstwa ze strony zarządu. Czemu nikt nie reaguje, przeciez roboty są, na Zofi, na Pniówku i na Boryni roboty na przyszły rok są, nie mówiąc o Budryku bo tam mamy nawet swojego podwykonawce - PRG! Wydaje mi sie że ktoś tutaj celowo zmierza do zamknięcia ZRG! Z drugiej strony po co inwestujemy w nowe gąsienice do ładowarki? Po co info że w przyszłym roku będziemy miec ubrania z logiem JSW? Cos tu smierdzi. Ostatecznie okaze sie ze to straszak dla części ludzi żeby załogę uszczuplic. Trzeba walczyc Panowie o swoje, może faktycznie strajk ostrzegawczy coś wskóra? Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości! Szczęśc Boże
WALCZMY L 2014-09-29 12:12
zastanówcie się póki jest jeszcze czas ... Strajk tak .. ale z kim ? jak każdy się boi ! trzeba pokazać , że nam zależy na robocie i nie chcemy jej stracić ! Jeśli chcą rozwiązać dół to niech nam zagwarantują prace w SIGU !! jesteśmy własnością JSW . Ludzie zróbmy coś bo zostaniemy bez niczego a wtedy się obudzicie
qwert 2014-09-30 12:08
oooo jaki bohater? to rozpocznij strajk, LAMUSIE
KK44 2014-10-01 11:27
ja... na Krupińskim była już ekipa z nowa odzieżą, "po jakiś super tajnych testach" ale logo dalej JZR... nie zdążyli pomierzyć wszystkich i ...zamknęli oddział... kolejny pomysł który pieprznął o zola... tu się nic kupy ...upy nie trzyma, decyzja, zmiana, ciągły kit i makaron na uszy...
volt 2014-10-01 13:45
najnowsze wiadomosci to takie do konca roku jzr bedzie mialo prace na 100%
ja juz mam zalatwione przeniesienie do jsw 30.09 dalem wypwiedzenie z pracy
pumpernikiel 2014-10-01 15:00
No proszę - pięknie panie Prezesie pięknie :-/
temat: Skandaliczna sytuacja we władzach Jastrzębskich Zakładów Remontowych!
We wrześniu br. Zarządowi JZR przyznano premię za wyniki finansowe, i tak Prezes JZR otrzymał 76 000 zł netto premii, a jego zastępcy po 67 000 zł (na rękę). Spółka JZR za I półrocze przynosi ok. 3 mln zysku. Równolegle trwa drastyczna obniżka pensji pracowników JZR oraz przygotowywany jest zamiar do rozpoczęcia zwolnień grupowych w Spółce.
W celu ochrony miejsc pracy powołaliśmy Komitet Protestacyjny.
Z.Z. „Jedność” wejdzie w spór zbiorowy w tej sprawie!
iskierka nadziei!!!!!!!!!! 2014-10-01 17:16
Jestem jak najbardziej z Wami ZZ Jedność jak już wszystko się ułoży to pierwszy się do Was zapisuje.Pokazać prezesowi i jego świcie gdzie raki zimują Pozdro
stiv34 2014-10-01 17:38
Kolega a czemu jak się ułoży teraz to ci szkoda paru groszy na składki czekasz aż Jedność ci wywalczy nasze przywileje Takich ludzi związek nie potrzebuje co się chowają za innymi pozdrawiam w jedności siła
iskierka nadziei!!!!!!!!!! 2014-10-01 20:38
Jak mi odpowiesz kolego co ZZ Jedność zrobiło dla JZR przez te lata c o urzędują to jutro się zapisze bo jak narazie to od około trzech lat płace lecą na łeb ludzi zwalniają i nie macie się czym postrzycic ,Pozdro
Stefan 2014-10-02 10:01
Brawo "Jednośc" trzeba walczyc! Nie dajmy się poniewierac! Ludzie to nasza praca, nasze pieniądze, nasi koledzy, jeden za wszystkich wszyscy za jednego!
stiv34 2014-10-02 13:11
ZZ Jedność może nic nie zrobiła dla JZR-ów ale dla pracowników tak np:nie zgadzała się na jakieś tam dziwne zapisy w ZUZP W zwolnieniach nie których pracowników. Można by tu było trochę wymieniać tylko tu nie chodzi o chwalenie się tylko o nasze miejsca pracy i godny zarobek więc się zapisz w Jedności siła a nie patrzysz co zrobią za ciebie .chyba masz coś do powiedzenia pozdrawiam
stiv34 2014-10-02 13:13
Sory Stefan to bła odpowiedz do iskierka nadziei
;/ 2014-10-02 16:01
co za .(usunięte przez administratora)usunoł linka . Tu można pisac co sie chce a nie ;/
hero 2014-10-02 17:02
Panowie z ,,jedności'' Życzę Wam sukcesów w walce o nasze wspólne dobro. Mam także nadzieję że jak dotąd nie skończy się na popierdółkach i podpalaniu atmosfery. Pokażmy czy jesteśmy jeszcze potrzebni tej firmie i Panu Zagórowskiemu.
stiv34 2014-10-02 17:50
Sie ma HERO ja myślałem że ty jesteś w JEDNOŚCI
Obserwator 2014-10-04 09:32
Reklama "Jedności" ruszyła na całego ! he,he... Trochę pózno na udawaną walkę o sprawy pracowników ! Działac trzeba było dużo wcześniej a nie czekac aż dojdzie sytuacja do stanu krytycznego.Daliście czas szefostwu na opracowanie i wdrożenie dla nich wygodnej strategi by w ten sposób mogli zniechęcic do Was ludzi i udało się to im niemal idealnie - gratuluję.Załoga się od was odwraca bo już Wam nie wierzy jak kiedyś a oto właśnie chodziło od p. Dyrektora w górę.Piszę właśnie o "Jedności" bo w ten związek wierzyłem i szanowałem a jeśli chodzi o ZZG to zwykłe nieroby i pajace z przewodniczącym na czele...!
Alibaba 2014-10-04 15:36
17.10 według oświadczenia ZZ Jedność gdzie pismo poszło do Wawy pierwsza tura grupowych zwolnień. Prezesiki z JZR biorą sobie premie za wypracowane zyski średnio po 70 tysi.Chłopaki z kredytami za kwadrat i zapierd......olem w przodku zarobek 2100--2400 i wegetacja cały miesiąc bo opłaty trzeba zrobić i dzieciom jeść dać a pseudoprezesi malinowo konta pełne i już planują autko i wyjazdo na Majore moje zdanie jest takie że trzeba by było rozpier.......dolić ten kur.........wi.......dołek.Ktoś z załogi spotkał jednego z prezesów czytaj pseudo i po konkretnym zadaniu pytania o zwolnieniach zbiorowych jego odpowiedzia było że on nic nie wie .Gość nawet nie ma cywilnej odwagi powiedzieć że firma się rozpier........dala my czekamy dalej co nastąpi z dzieciątkiem spółki firme zajechali wciągu roku ciekawie co z tym fantem zrobia jak na bruk pójdzie tyle ludzi .odpowiednim echem powinno się to odbić w prasie i mediach.Na działania związków chyba faktycznie już jest zapóżno tak na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] napisałem co mi lezy na duszy .Pozdro dla dołowców z JZR
mali 2014-10-05 17:15
Tak to jest,gdy nie robi się nic w kierunku własnego rozwoju,tylko siedzi się na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i JZR-y dadzą,bo w JZR-ach fajnie jest.Ale to już było panowie,ktoś wam kręci wałek na żywca,a wy siedzicie na dupskach i wylewacie swoje żale bo nie macie perspektyw na przyszłośc.Co świat się wam zawalił?A trzeba było inwestowac w siebie,w języki,jakieś nowe kwalifikacje.Ale nie,bo przecież JZR-y będą istniec do końca świata.Typowa polska mentalnośc-ktoś da,ktoś załatwi.Wcale mi was nie żal,bo w tym przypadku,jesteście życiowymi nieudacznikami.
Majkrzak 2014-10-05 18:32
Słuchaj no panie Błyskotliwy "Mali",skoro zainwestowałeś już w siebie,języki to zainwestuj jeszcze w stringi i zostań królem porno ! Ty za to jesteś życiowym szczęściarzem ze sznurkiem w tyłku. PS. proszę nie wchodz tu więcej bo "tranzystory" nie są mile widziane na tym forum.
mali 2014-10-05 20:20
Widzisz mały teletubisiu poziom twojej wypowiedzi jakoś mnie nie zaskoczył.Jak się nie ma argumentów,to się obraża.Typowe dla ryla.Ty zapewne jesteś tym co teraz wypisuje hasła w stylu"panie prezesie proszę mnie nie zwalniac,ja mam kreche na mieszkanie,a podrodze jeszcze kilka innych rat,co ja biedny teraz pocznę".Wyszczekany jesteś tu na forum,ale jak trzeba gębe otworzyc przed dyrektorem albo prezesem to stoisz zapewne jak kundel ze zwieszonym łbem.
niewiem 2014-10-05 21:31
(usunięte przez administratora)a kto to jest tranzystor.Takie coś moja babcia miała w telewizorze z ZSRR.
mali 2014-10-05 23:58
Majkrzak odpowiem ci coś jeszcze,to forum jest otwarte,więc twoja prośba abym się tutaj nie udzielał jest dla mnie co najmniej zwisająca.Ale ty jako konfindent masz się czego obawiac.Jeżeli koledzy z twojego oddziału cię zdekonspirują,marny twój los.Powodzenia konfidencie.
Majkrzak 2014-10-06 09:08
No cóż... Ciebie nie wolno obrazic ale ty możesz ? nazywając ludzi z JZR "życiowymi nieudacznikami" a swoje chore mądrości wylewaj do lustra !
jeszcze_JZR 2014-10-06 15:21
Człowieku czytam właśnie twe pełne nienawiści i pogardy posty wobec górników z JZR i tak sobie myślę za co cięypier....lili że aż tak tryskasz jadem. Ciekawe szmatławcu co ty prezentujesz swoją osobą by być aż tak dumny z swoich sukcesów życiowych. Pewnie puchy zbierasz na Zofiówce po Coli. Jesteś ostatnim w łańcuchu pokarmowym. Fee!
hero 2014-10-06 15:47
Aleś się człowieku wypowiedział co wiedział. To co piszesz to właśnie oblicze twojej inteligencji. W Jzr-ach pracują ludzie dość wykształceni i znający języki obce także i także ci którzy zainwestowali w siebie w przeciwieństwie pewnie do ciebie znający z języków obcych pewnie tylko minetę. Ludzie tu piszą bo to normalne że gdy idą zmiany a być może duże, zawsze są obawy. Ty pewnie jako bezrobotny na zasiłku państwa możesz spać spokojnie nie mając nikogo kto może martwić się przyszłością. Wejdź sobie może lepiej na PUDELKA i tam pisz swoje mądrości.
Wrrr... 2014-10-06 20:36
Ten "Mali" to napewno ten co to tańczył przebrany za diabełka w "Paradzie Miłości" tam zdobywał języki... A może to Konczita ? He,he...
Wieszopisarz 2014-10-08 10:12
W ZRG już wszyscy spięci
Choć do pracy mają chęci
Coraz więcej mają obaw
Że to już początek końca

A nasz nowy oddziałowy
Na Boryni jest wesoły
Dookoła wszystkim woła
Że on kurcze awansował!

Na Zofiówce zaś kierownik
Wygląda jak zwykły rolnik
Wodogłowie nieleczone
Tak tu władze są dzielone

A następny z wyższą rangą
Ten co sytuacją nagłą
Stracił palce w swojej nodze
Do logopedy dojść nie może

Tak to właśnie tu wygląda
Że gdy na dół jedzie szola
Tam na górze sobie siedzą
A Ty robisz na nich za nic

I jak tu ma być lepiej
Jak tych strat uniknąć
Kiedy szarym pracownikiem
Rządzi rolnik który został kierownikiem?
pracownik 2014-10-08 22:22
A gdzie Pniówek z Kępką i Gurgulem,
Tam też rządzą stare c.h.u.j.e.
Z dyrektorem jeżdżą na dół głowę
spuszczą i po mruczą.

Oddziałowych jest tu dwóch,
gdzie roboty koniec Tu.
Wierszopisarz 2014-10-09 21:41
Siedemdziesiąt sześć tysięcy
Ile dla Was to miesięcy
Ciężkiej pracy tam na dole
Ja prezesem być se wolę

Kupię auto sobie nowe
Stare sprzedam za połowę
Na wakacje se pojadę
Nic już na to nie poradzę

Straty ciągle przynosicie
Nic już robić nie musicie
Wasza przyszłość jest mi znana
PUP otwarty jest od rana

Właśnie tam na Was czekają
I już ręce zacierają
Bo robotę pewną mają
Od Was lepiej zarabiają

I na koniec jeszcze dodam
Że mi jest Was bardzo szkoda
Trzymam kciuki jednak bracia
Żeby była dla Was praca
Żona pracownika 2014-10-10 13:57
Drogi Panie Prezesie.
Od pewnego czasu Pańskie komunikaty doprowadzają mnie do śmiechu a raczej litości dla Pana osoby. W jakim celu pisze Pan Pracownicy przez duże P skoro i tak wiadomo, że ma Pan ich w głębokim poważaniu? Panie Prezesie czy naprawdę myśli Pan, że Wszyscy pracownicy JZR to bezmózgi? Czy myśli Pan, że metan uderzył im do głowy? Otóż wielu z nich doskonale rozumie sytuację jaka zapanowała w "ich" firmie. Pańskie komunikaty są nie tyle śmieszne co żałosne. Cytuję "w dobie niełatwej dla nas sytuacji", " dalsze finansowanie nierentownego obszaru działalności rodzi zagrożenie dla stabilności Spółki". Czy w dobie niełatwej sytuacji i zagrożenia stabilności Spółki przyznaje się premie w wysokości bagatela 76000 zł? Czy w taki sposób mobilizuje Pan pracowników do zaangażowania i efektywności pracy? W komunikacie odnosi się Pan do sposobu wynagaradzania wskazując, że powinien on być uzależniony właśnie od zaangażowania i efektywności pracy. Doprawdy zaskakujące. Wnoskuję, że skoro spółka kierowana przez Pana jest nierentowna a więc i efekty Pańskiej pracy są mizerne to jakie miał Pan podstawy do pobrania tak wysokiej premii? Kontynuując, skoro wynagrodzenie zależne jest od wspomnianych wyżej składników to dlaczego z miesiąca na miesiąc mój mąż zarabia mniej? Znam niewielu ludzi zaangażowanych w swoją pracę tak jak mój mąż. Czy zdaje Pan sobie sprawę z tego, że jego praca nie kończy się " na dole", nawet w domu wykonuje liczne telefony do przełożonych i pracowników. W zamian dostaje w okolicach 10-ego zimny prysznic w postaci wynagrodzenia. Panie Prezesie dość mydlenia oczu, powszechnie wiadomo, że zapadła już decyzja o likwidacji ZRG. Jeszcze jedna kwestia. W swoim komunikacie wspomina Pan o wysokim poziomie satysfakcji pracowników JZR. Śmiem przypuszczać, że ankietę przeprowadził Pan wśród członków Rady Nadzorczej (dostali niewielkie premie bagatela 67000 zł). Jeśli ma Pan mimo wszystko wątpliwości zachęcam do lektury niniejszego forum. Z pozdrowieniami. Żona docenionego za zaangażowanie i efektywność pracownika.
pracownik 2014-10-10 14:57
Witam bardzo się ciesze ze zwolniłem się z JZR bo z tego co wiem to dół jeszcze chwile będzie i są fanatyki tak jak na KWK BUDRYK co wieżą ze będzie lepiej , a raczej tak nie będzie i jest to mydlenie oczu , a propo ludzie szukajcie sobie nowej roboty bo jak was wypłaty nie wykończą to prezes . Pozdrawiam szczęśliwy ze się zwolni .
zona docenionego 2014-10-10 18:09
Oczywiscie, że będzie lepiej. Zlikwidują ZRG i Prezes ze swoją armią wezmą dwa razy większą premię.
i tyle 2014-10-10 18:50

Jak informuje JSW, górnicy z Jastrzębskich Zakładów Remontowych będą zatrudniani w spółce JSW Szkolenie i Górnictwo. Już teraz pracuje w niej 65 osób z JZR.

W chwili obecnej trwa proces ustalania list osób przeznaczonych do zwolnień, a w dniu 17 października Rada Nadzorcza Jastrzębskich Zakładów Remontowych Sp. z o.o. ma zaakceptować zakres pierwszej fali zwolnień grupowych - piszą w piśmie.
Załąmany 2014-10-11 09:51
Panowie trzeba jasno to powiedziec, decyzja o likwidacji ZRG została już podjęta, w piątek 17-ego rada nadzorcza ma zaakceptowac listę pierwszych 200-stu osób do zwolnienia grupowego, myślę że z końcem roku pozbędą się kolejnych 200-stu. Pracujący od 1 do 8 latu w JZR dostaną odprawy 2-miesięczne, ci pracujący powyżej 8-lat dostana 3-miesięczne. Pozostaje tylko nadzieja że znajdziemy zatrudnienie w SIG... A tak wierzyłem w tą Firmę, w pewnośc zatrudnienia i dobre zarobki... Ahhh
Wierszopisarz 2014-10-11 12:14

Na Zofiówce w biurze siedzę
I pogłębiam swoją wiedzę
Może kiedyś dzięki temu
Trafię do KGHM'u

Lecz na razie tu i teraz
Waży się moja kariera
Znowu metrów jest za mało
Ludzi zwolnić by się zdało

Tak niedługo już się stanie
Że przyjdziecie na wezwanie
Tam każdy będzie zwolniony
Prezes już zadowolony

Zostaniecie bez niczego
Ale mi już nic do tego
Bo ja dzięki tym zwolnieniom
Dogadany jestem z Henią

Pani Henia to jest szycha
Wciśnie mnie gdzieś do koryta
Ustawiony będę dalej
Chociaż niepotrzebny wcale
as 2014-10-11 14:06
panowie !!! ale sanie przejechały ;]
obserwator wszystkiego ! 2014-10-11 14:39
te wierszyki na poziomie ! i takie prawdziwe ... Mam nadzieje , że ich będzie więcej . O Róży coś możesz napisać bo jest taka daremna zamiast robić to się zajmuję tym co nie trzeba " rachunki płaci w pracy ";/
Gorol 2014-10-11 16:47
Od Róży to się odp...ol, świetna dziewczyna która jako jedyna ogarnią tą całą chołote na Zofi! Pozdrowienia dla Róży, nie przejmuj się tym debilnym komentarzem
Wrrr... 2014-10-11 19:09
Chodzi też o to żeby nikt nie miał pełnego roku i by mu się nie należała tzw. 14 pensja. Dla firmy to oszczędności i tym samym następne 76.000 zł nagrody dla "Góry" i nieco mniej dla zarządu . A co to za podziały przy tych zwolnieniach - 3 miesięczna odprawa się należy dla wszystkich !
Paweł 2014-10-11 22:50
(usunięte przez administratora) z wypłatami Polacy jesteśmy z Wami!!!!!
Załamany 2014-10-12 09:51
Poczytaj trochę ZUZP to wyczytasz - odprawa 1 miesięczna dla pracujących poniżej 1 roku, 2 miesięczna 2 - 8 lat, 3 miesięczna powyżej 8 lat. Przynajmniej Polacy wczoraj człowiekowi na chwile uśmiech na twarzy przywrócili...
Zostaw swoją opinię o J.Z.R. - Jastrzębie-Zdrój
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie J.Z.R.