KPDA

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Małgorzata Bazan

Pracownik firmy - CEO

07.11.2023 10:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Biuro rachunkowe KPDA jest dostawcą kompleksowych rozwiązań finansowych. Świadczymy usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe, dbając o to, aby nasi klienci otrzymywali kompletne dane zarządcze. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta oraz na optymalizację procesów i dostęp do specjalistycznej wiedzy.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Firma została założona przez biegłych rewidentów, którzy poza weryfikowaniem księgowości w większych organizacjach, chcieli swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać mniejsze przedsiębiorstwa w obszarze księgowości oraz kadr i płac.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Naszymi kontrahentami są małe i średnie firmy oraz właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, nie tylko z województwa śląskiego, ale także innych regionów kraju i z zagranicy. Poza świadczeniem usług z obszaru księgowości, pomagamy w rejestracji firmy i załatwieniu wszystkich formalności w urzędach. Doradzamy także w kwestiach podatkowych oraz tych związanych z zatrudnianiem pracowników. Posiadamy doświadczenie w obsłudze: spółek notowanych na rynkach regulowanych, spółek podlegających konsolidacji i przeprowadzających konsolidacje, oddziałów i spółek zależnych od zagranicznych przedsiębiorstw.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Małgorzata Bazanikona wywiad

W strukturze naszej firmy znajdują się działy: księgowy, kadrowo-płacowy oraz administracyjny. Do obsługi klienta w obszarach księgowości oraz kadr i płac, kierowani są zarówno specjaliści, jak i asystenci, którzy wykonując mniej zaawansowane czynności, mają możliwość nauki, zdobycia doświadczenia i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Zarówno w dziale księgowym, jak i kadrowym, pracujemy w zespołach. Każdy klient jest przydzielony do jednego zespołu, dzięki czemu mamy równy podział zadań, który dodatkowo ułatwia pracownikom korzystanie z urlopów.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Nasz proces rekrutacyjny jest jednoetapowy, a rozmowy przeprowadzamy głównie w trybie stacjonarnym. Po każdej rozmowie kandydat zostaje poinformowany telefonicznie, bądź mailowo o jej wyniku. Prowadzimy rekrutacje na stanowiska samodzielne w zakresie księgowości oraz kadr i płac.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Szukamy osób: samodzielnych, odpowiedzialnych i rzetelnych, które potrafią współpracować w zespole i są chętne poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Współpracujemy także z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach w zakresie organizacji praktyk studenckich.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Małgorzata Bazanikona wywiad

W pierwszych dniach pracy nowa osoba zaznajamia się z firmą i wszystkimi osobami w biurze oraz dostaje do wykonywania pierwsze zadania, adekwatne do stanowiska i umiejętności. Poziom i liczba zadań rośnie wraz ze stażem pracy oraz doświadczeniem. W naszym biurze opracowaliśmy ogólną listę zadań do wykonania i umiejętności do nauczenia się na poszczególnych stanowiskach i etapach wdrażania, gdyż dbamy o zrównoważony rozwój pracowników.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Szkolenia i podnoszenie kwalifikacji są w naszym biurze bardzo ważnymi kwestiami. Specjalnie wyznaczone osoby czuwają nad rozwojem poszczególnych pracowników, proponując im szkolenia, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Posiadamy dostęp do platformy szkoleniowej, z której może korzystać każdy pracownik. Organizujemy także wewnętrzne szkolenia. Dbamy nie tylko o rozwój kwalifikacji zawodowych, ale również umiejętności miękkich.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Małgorzata Bazanikona wywiad

Jesteśmy stale nastawieni na rozwój. W szczególności zależy nam na jeszcze większym udoskonaleniu rozwiązań informatycznych w naszym biurze. Chcielibyśmy w pełni przejść na e-księgowość oraz e-teczki, tak aby usprawnić obieg dokumentów – zarówno wewnątrz biura, jak i pomiędzy biurem a klientem. Te usprawnienia wpłynęłyby także na wprowadzenie pracy zdalnej w naszym zespole.

Joasia

Dzień dobry, Jak tutaj wygląda praca? Premie, praca zdalna/hybrydowa? Atmosfera przyjazna czy raczej stres i nadmiar obowiązków? I przede wszystkim jak stoi kwestia zarobkowa? Pozdrawiam J.

Zostaw merytoryczną opinię o KPDA - Katowice

KPDA