Opinie o Softax w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Softax. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Softax o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Softax w Warszawa

Wysoka pewność zatrudnienia przy niewielkiej rotacji kadry jest jednym z powodów, które mają przekonać do pracy na stanowisku Junior IT Administratora. Tak to przynajmniej opisano, na ich stronie. Tu trochę inaczej się ostatnio wypowiadano o pewności zatrudnienia. Z przyjemnością więc się dowiem, kiedy miałbym u nich umowę o pracę na czas nieokreślony? Żeby moja pewność w pełni się urzeczywistniła.

Klekot Nowy wpis

UoP na czas nieokreślony od razu po okresie próbnym.

Jagna Nowy wpis

Na stronie firmy wisi oferta pracy na stanowisko testera oprogramowania. Nie wiem, czy jest to aktualne ogłoszenie, bo została zawarta informacja, że obowiązuje praca zdalna na czas pandemii, a później będzie wykonywało się ją w biurze w Warszawie. Firma nie przekonała się do trybu home office? można liczyć na pracę hybrydową? Na jakie mniej więcej, to atrakcyjne wynagrodzenie można liczyć? Powiedzcie, bo chętnie bym się tutaj przyjął.

Micromanagement Nowy wpis
@Jagna

Gdy jeszcze pracowałem to mimo dobrze performującego zespołu były podejmowane wszelkie próby ściągnięcia ludzi do firmy. Niektórych nawet bez powodu ściągali, mimo braku szczepień lub zwalniali tych którzy nie chcieli się szczepić, zamiast ich wysłać na zdalną. Nawet pracowników będących w firmie 10-20 lat. Zdalnie trudniej(usunięte przez administratora)

Czy nadal można pracować zdalnie?

Jakie wartości są cenione w Softax?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Softax odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
ex pracownik

Firma ta to totalna porażka. Chyba ma problemy ze znajomością kodeksu pracy oraz tego z jakich obowiązków jako pracodawca ma się wywiązać. Nie dostarcza na czas świadectwa pracy, nie ma badań lekarskich przez rozpoczęciem pracy, nie ma szkolenia bhp. Musisz walczyć o swoje prawa jako pracownik. Brak ciekawych benefitów dla pracownika czy wydarzeń. Ekipa, która tam pracuje to już starsi praownicy, którzy nie szanują nowych pracowników. Prezes udaje, że nie widzi Cię. Jeśli szukasz firmy, która przynajmniej będzie Ciebie traktować z szacunkiem to nie tutaj.

ziomo
@ex pracownik

A to prezes ma się tobie kłaniać w pas czy ty jemu? Prezes zawiaduje dużą firma, ogarnia kontrakty na duże melony. Ilekroć u niego byłem po podwyżkę jako szeregowiec to pytał mnie jak się nazywam - i nie dziwie się. Sam nie znam wszystkich pracownikow z którymi po prostu nie współpracuje. Sam prezes to konkretny gość. Nie ma lania wody. Przychodzisz z interesem, bez kręcenia, krótka piłka. Dostajesz to co chciałeś albo negocjujesz. Oprócz tego w kuchni można z prezesem pogadać na różne tematy. Nawet jeżeli z kimś prowadzi rozmowę to można do niej po prostu dołączyć. Prezesa to ty szanuj ziomus :D

mordziaty
@ziomo

Jak mowa o szacunku, to nadal lecą w kuchni mizoginistyczne żarty z kobiet?

Wiki

Firma ma dobre opinie więc konkurencja chce ją zdyskredytować?

@Wiki

Jaka konkurecja ??? Przecież firma krąży wokół tych samych klientów. Konkurencja ma bogatszy wachlarz projektów. Poza tym na bankach świat się nie kończy :) Z każdą kolejną opinią którą czytam coraz bardziej się uśmiecham, a wszedłem zupełnie przypadkiem. Dziękuję ludzie u made my day :DDDDD Tak czy inaczej nie zanudzam, bo wszystko zostało powiedziane, chciałby się powiedzieć Wącham (usunięte przez administratora) i wypi******m :D @TheMareczek

@Arturro

A tak w ogóle to kim jesteś? Pracowałeś tam czy o co chodzi, czemu tak podobają Ci się opinie tutaj? :P

@Karolina

Jak widać wyżej zaznaczyłem "Były pracownik". Śmieszne bo pewne rzeczy jak widać się nie zmieniają :)))

Elżbieta
@Arturro

A co sentyment trzyma? ;p A tak szczerze to spodziewałeś się, że coś się zmieni do teraz? Jak tak to co? ;)

@Elżbieta

Sentyment nie sądzę, raczej nie wyróżniałbym tej firmy. Spodziewałem się dużych zmian, w kontekście zmian na rynku pracy jak i możliwości pracy w zachodnich firmach, gdzie nie (usunięte przez administratora)się ale kultura pracy odbiega od polskich firm, spodziewałem się zmian, jakie można spotkać podczas rozwoju takich dużych firm i na które mają wpływ raz czynniki zewnętrzne jak i też liczba pracowników która rośnie z roku na rok oraz właśnie zachodnia konkurencja, która nie raz stawia wysoko poprzeczkę.

@Arturro

Jak myślisz, jest jeszcze jakaś szansa na zmianę w przyszłości?

obeznany w temacie

Przyjmij, że tak jest - nie chcę abyś się przekonała na własnej skórze. Trzyma się rdzenny "trzon" osób, które pracują już dłużej a nowi są mobbingowani. UWAŻAJ na to, bo to nie jest miłe. Po co masz się przekonać na własnej skórze.

Opiekun osoby starszej
@obeznany w temacie

Chyba jednak już tam nie pracujesz lub sobie nie radzisz. Stąd Twoja NEGATYWNA opinia o firmie. Nie rozumiem takich tekstów pokroju "Brak komunikacji, szukanie haków, wiele niedomówień". Jeżeli jesteś introwertykiem szukającym pogłosu w internecie to chyba wiadomo, że wystąpi u Ciebie problem z komunikacją. Z szukaniem haków to totalnie się z Tobą nie zgodzę. Nie spotkałem się jeszcze z taką osobą. Jeżeli chodzi o niedomówienia to w linii prostej wynika to z Twoich umiejętności interpersonalnych ujętych powyżej. Jako przeciwwagę do Twojej opinii napiszę, że według mnie atmosfera pracy jest bardzo przyjazna. Co więcej cele projektowe jak i terminy są jasno przekazane i znane każdemu kto w projekcie bierze aktualnie udział. Szczerze polecam tę firmę.

Halk
@Opiekun osoby starszej

Nie wierze w to co czytam. Haki?! Mobbing?! Gdzie?! Czy możesz opowiedzieć coś więcej o Twoim mobbingowaniu? Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna, nigdy nie słyszałam, aby ktoś się nad kimś znęcał.

Brytan
@obeznany w temacie

Chciało by się powiedzieć "Wąchaj d***" :)

HT
@Opiekun osoby starszej

@Opiekun osoby starszej Harmonogram kolego to nie wszystko. Nie wiem czy wszystkie kwesie są jasno kominikowane. Jeśli dla PM ważniejsze jest "bycie" w firmie na miejsu niż rozmowa z klientem to sorry ale ktoś tu czegoś nie rozumie.

TheMareczek
@Brytan

Oj taaaak :)

wow
@TheMareczek

chciałoby się powiedzieć "dobry pr robicie firmie"

Ewelina
@wow

Wiecie, każdy kij ma dwa końce. Może dla jednych jest super i atmosfera jest przyjazna, a ktoś może się czuć mobbingowany. Wiesz może ktoś podpadł przełożonemu? Jest to możliwe?

TheMareczekFan
@wow

Zawsze robili i za to ich cenię :D Elitarna loża szyderców. I ogólna zasada firmy ALBO Z NAMI ALBO PRZECIWKO :D

FanZasadFirmy
@TheMareczekFan

Słyszałem kiedyś że to firma z rodzinną atmosferą, na odchodne dyrektor firmy nawet nie odwiedził mnie ostatniego dnia pracy żeby się pożegnać

Covidianin

Dlaczego w firmie niektóre osoby bez szczepień są zwalniane przymusowo a inne nie?

@Covidianin

podobno wszyscy polecieli bez szczepień, chyba to zależy od nastroju kadry zarządzającej firmą

junior
@kiedyś tam byłem

Nie wszyscy. W firmie są równi i równiejsi i jeśli popytasz wśród pracowników, to dowiesz się, że jest co najmniej jedna osoba, której pozwolono pracować zdalnie bez wymogu szczepienia się. Pozostałe nieszczepione osoby faktycznie zostały z tego powodu zwolnione lub zaszantażowane tak, że same opuściły firmę. To mówi dużo o tym miejscu.

Elżbieta
@junior

A ta osoba, co została to miała jakieś o wiele lepsze wyniki od pozostałych? Albo choroby współistniejące?

Czy w Softax są szkolenia zewnętrzne?

junior

Nie.

zawiedziony były pracownik

W starszych opiniach można wyczytać o braku komunikacji, szukaniu haków i niedomówieniach, jeszcze jest coś o (usunięte przez administratora), należy dodać też micromanagement i szantaże. Człowiek się zastanawia skąd te opinie, dopóki nie zobaczy na przykładzie koleżanek i kolegów z pracy lub swoim, na mnie niestety w końcu też wypadło, wtedy się dostrzega że niektóre opinie są nadal aktualne. Kierownictwo stara się zapewniać nowe projekty, jednak jest to nadal praca w pośpiechu i dużym stresie. Później za błędy wynikające z pracy w takich warunkach odpowiadają zwykle szeregowi pracownicy i jest zostawanie po godzinach. Wynagrodzenia dostaje się tyle ile się wytarguje, rewaluacji pensji nie ma, chyba że przy odejściu i wtedy rzeczywiście się dostaje więcej. Kwestie podwyżek względem innych firm wypadają słabo, nie ma feedbacku, ani stałych podwyżek co 6,12 miesięcy. Zarząd jest przyzwyczajony do tego ze pracownicy nie chodzą po podwyżki przez nawet 3,4 i więcej lat. Przy podwyżkach można się spotkać z wymuszoną kontrą, usłyszymy wtedy że winę za błędy innych ponosimy właśnie my i obniży to zaproponowaną przez nas kwotę w stopniu znacznym. W trakcie pandemii, podczas pracy zdalnej próbowano przy najmniejszej okazji ściągnąć wszystkich do biura, zupełnie nie przejmując się ich zdrowiem!!! Integracji jest bardzo mało. Rotacje wśród świeżych pracowników, utrzymuje się wcześniej wspominany trzon, który pracuje już długo Nie polecam

@zawiedziony były pracownik

trzeba dodać, że imprezy integracyjne organizują pracownicy dla całej firmy :D, nie ma tam czegoś takiego jak HR, kadrowa

Jak szefostwo w Softax traktuje ludzi?

kiedyś tam byłem

Nie wchodząc w szczegóły... nie polecam. Podejście do pracownika bardzo słabe, na rynku jest dużo więcej firm, które traktują cię jak człowieka.

Czy w Softax odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

kruter

Jeśli masz potrzebę to jest taka możliwość, dostaniesz wtedy listę rzeczy którą należy spełnić i jest prowadzona rekrutacja sprawdzająca twoją wiedzę

świeżak

Firma zatrudnia często młodych ludzi do pracy, więc na start jest okej. Zastanawia mnie tylko fakt, jak to jest, że nie ma tam ani szkolenia BHP, ani wizyty u lekarza medycyny pracy :/. Ktoś się orientuje dlaczego??

Ubudubu
@świeżak

Płaska struktura, chałupnicza firma. Jeśli szukasz dużej firmy i sensownej struktury zarządzania to nie tutaj.

Zadowolony

Stabilna i przyjemna firma z ludzkim podejściem do pracownika, dobry wybór na start kariery, polecam.

Jaki dress code obowiązuje w Softax?

Marydiv

Nie obowiązuje żadny. ;)

Kostek

Gdyby nie nerwowość jaka jest spowodowana kryzysem sanitarnym to można by powiedzieć, że świetna mamy pracę.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Softax? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

Ziutek

Podobno zależy to od do gadania, ale generalnie w większości nadgodziny są płatne po przekroczeniu określonej liczby nadgodzin np.80. Mam wrażenie że bardziej wskazany jest odbiór nadgodzin niż płatność za nie.

Maja

Dawno na forum nie pojawiły się nowe opinie dotyczące pracy w Softax w Warszawie - czym spowodowana jest Wasza niewielka aktywność w tym wątku? Może jednak któryś z pracowników tej firmy zechciałby podzielić się z nami swoją opinią na jej temat? Zachęcam! @obeznany w temacie, czy pracowałeś w Softax? Jeśli nie, to skąd masz takie informacje?

obeznany w temacie

Można zobaczyć ile osób odeszło w ostatnim czasie to chyba jest na tyle wiarygodna informacja, że nie da się tutaj nic podważyć.

NIe wysłałem nawet CV
@obeznany w temacie

Trochę pokilkałem i faktycznie dużo osób, które tam pracowały już ich tam nie ma. Czyli jest coś na rzeczy. Może i masz rację. Wystrczy poklikac, faktycznie "obeznany w temacie" ma rację. Chciałem rekrutować ale mi przeszło ;-))

@NIe wysłałem nawet CV

Ano właśnie. Nie pisałbym jakbym nie był obeznany w zagadnieniach dotyczących tej firmy

Maja

@Halk widzę, że według Ciebie niektóre z zastrzeżeń jakie padają w komentarzach nie są prawdziwe. Czy widziałaś coś jeszcze co warto sprostować? Ważne, by opinie jakie się tu pojawiają były jak najbardziej rzetelne i merytoryczne. Co więc jeszcze warto wiedzieć o pracy w Softax?

Zostaw merytoryczną opinię o Softax - Warszawa

• Jak się pracuje w Softax?

Zobacz opinie na temat firmy Softax tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Softax?

Softax