Opinie o Lingua House Szkoła Języków Obcych w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Lingua House Szkoła Języków Obcych. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Lingua House Szkoła Języków Obcych o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Nauczyciele języków obcych
Nauczyciele języków obcych Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lingua House Szkoła Języków Obcych w Katowice

Paulaa

(usunięte przez administratora) Z punktu widzenia ex- pracownika stwierdzam iż : - warunki finansowe poniżej godności - komunikacja - bez komentarza- bezczelny sposób narzucania swojego zdania nie wpływa na owocną współpracę - nakaz dodatkowych szkoleń- z własnej kieszeni dojazd itp. Szkolenie oczywiście nie znalazło odzwierciedlenia w pracy - bezsensowne zakazy typu zakaz picia w salach lekcyjnych - chłodna atmosfera - wygórowane wymagania, niskie wynagrodzenie.... Nigdy więcej !!!!

Kasia W
@Paulaa

Pracowałam w tej szkole jako sekretarka, jeszcze w oddziale na 1 maja i byłam zadowolona. Pomimo,że miałam dużo zadań do wykonania, trzeba było być systematycznym i skutecznym, aby dopiąć wszystkie sprawy (kursy, płatności, plan zajęć itd. itp.), Szefowa kładła nacisk na jakość i skuteczność obsługi,zlecała zadania to przynajmniej się nie nudziłam i mogłam się rozwijać, wykazać kreatywnością i miałam dużo przestrzeni oraz dowolność w wykonywaniu zadań, co jest dla mnie ważne. A jeśli chodzi o lektorów to było kilka osób, które miały już długą współpracę, ale jeśli otwierało się nowe grupy,a innym nie pasowały godziny to trzeba było kogoś zatrudnić dyspozycyjnego :) . Każda praca ma minusy i nie ma szefa idealnego, ale to, że Pani się przejechała to nie znaczy, że innym nie pasuje praca tam, a rotacje są w każdej firmie w każdej branży, no chyba, że się pracuje w państwówce ;)

lektor94 Nowy wpis

Zaproponowali mi ostatnio pracę. Kontaktowali się poprzez smsy i bardzo unikali kontaktu telefonicznego. Wiadomości SMS wysyłane do mnie były pozbawione szacunku i zasad gramatyki. Problem z przekazem podstawowych informacji i niezbyt miły ton wiadomości “na przykład wyśmiewanie stawki, którą zaproponowałem”. Stawka jaką mi proponowali była conajmniej uwłaczając. Taka stawka jaką mi była normą dwa lata tematu a nie teraz. Z całego serca nie poleca. Kontakt z potencjalnym kandydatem na lektora poniżej jakichkolwiek norm i zasad kultury osobistej.

Joasia Nowy wpis
@lektor94

Nie mam pojęcia, jaka była norma w tym miejscu. Więc może mógłbyś mi napisać, ile można tutaj zarobić na start? Poza tym, czy dostaje się tylko podstawę, czy poza nią w grę wchodzi jakaś premia/dodatki? Jeśli możesz, to wyjaśnij, jak to aktualnie wygląda.

Chciałbym, żeby ktoś doprecyzował jedną rzecz odnośnie pracy lektora, którą ogłaszają. Tam napisali, że potrzebują ludzi dyspozycyjnych rano, no ale o jakich godzinach mówimy? Będę Wdzięczny za informację, bo przecież to może być 5 rano a może być dziesiąta.

@Paulaa

Wspominasz w swoim wpisie o wymaganiach pracodawcy wobec pracownika, mogłabyś rozwinąć ten wątek? Wnioskuję, że przy zatrudnieniu nie było mowy o wielu obowiązkach, które w późniejszym czasie należało wykonywać. Chętnie poznam więcej faktów na ten temat.

@Alicja

Chętniej poznasz więcej faktów gdyż....dbasz o PR szkoły? Jeśli ktoś zdecyduje się tam pracować, sam szybko się zorientuje że praca tam to wyzysk. Myślę że rotacja wśród lektorów jest najlepszym przykładem że współpraca nie jest owocna. Jeśli chodzi o więcej szczegółów..... są we wiadomości powyżej.

@Alicja

Mamy XXI wiek..... ludzie już wiedzą co to trolle i pseudo komentarze nie od osób postronnych a od samych zainteresowanych pozytywnymi opiniami. Nie sądzę aby ktoś czytający dał się nabrać że pozytywne komentarze są od osób pracujących w Lingua House. (usunięte przez administratora)

Kasia W Nowy wpis

marcelinaaa

Praca lektora jak najbardziej godna polecenia. Kursów jest dużo, pieniądze są bardzo konkurencyjne na rynku. Do tego szkoła daje wiele narzędzi i teraz dodatkowo po przejściu na zajęcia online nadal zajęć jest bardzo dużo, wiele osób sobie nawet bardziej chwali takie zajęcia ze względu na oszczędność czasu na dojazdach. Poza tym ma się lepszy kontakt też z uczniami poza godzinami z zajęć jak potrzeba. Bardzo pozytywnie. Na razie nie mam większych uwag, jestem z pracy w szkole zadowolona. Polecam.

Barbara
@marcelinaaa

Ooo! A możesz powiedzieć ile taki lektor może zarobić? Widzę, że wstawili ofertę pracy właśnie na lektora w Katowicach trzy dni temu. Wymagają prowadzenia kursów w większości stacjonarnie czy można online?

Lektor

Całość rozmowy oceniam bardzo dobrze, miło i fachowo. Osoba z którą się spotkałam była bardzo pozytywnie nastawiona do całej rozmowy. Dzięki temu też mniej stresu dla mnie. Ogólnie pytania dosyć standardowe, sporo luźniejszej rozmowy na temat doświadczenia dotychczasowego, zainteresowań etc, ogólnie to co w cv wpisane. Jestem pozytywnie nastawiona, propozycja ze strony szkoły rozsądna.

doświadczenie, ogólnie o pracy CV etc.

Grażyna0

Pracując jako sekretarka w szkole byłam zadowolona. Zakres obowiązków od początku był jasno określony, fajni lektorzy i warunki finansowe bardzo rozsądne jak na zakres tego co miałam wykonywać i ogólnie same warunki pracy, zawsze mogłam porozumieć się z właścicielem. Mogłam sama organizować swoją pracę i kierować obsługą klientów, nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Poza tym atmosfera pracy w szkole była naprawdę dobra, wiele bardzo fajnych osób na miejscu. Bardzo pozytywnie IMHO.

@Grażyna0

To znakomicie! Tym chętniej dowiem się czegoś jeszcze o propos samych warunków pracy w Lingua House. Nie wspomniałaś chyba nic na temat proponowanej tam umowy. Czy od razu podpisałaś umowę o pracę, czy może dopiero po okresie próbnym?

Asia
@Grażyna0

To ciekawe, co piszesz, gdyż od roku obserwuje te firmę i widzę wciąż to samo ogłoszenie o pracę na stanowisko sekretarki. Rok czasu szukają i jeszcze nie znaleźli? Taka rotacja, czy powiększają sobie bazę danych..? Nie wygląda to dobrze.

Ala

@Majka i ile doświadczenia i jakiego konkretnie od lektorów wymagają?

Majka

Jak tu z wysokością wypłat dla lektorów?

Rywaś

Pani Agata Ląd przygotowała mnie do egzaminu ustnego z języka angielskiego na poziomie B1. Jestem bardzo zadowolona z lekcji z Tą lektorką. Polecam.

Bogna

Liczyłam, że dowiem się coś o pracy w szkole, mam nadzieję na dobrą pracę.

Kristinaaa

Po przejściu na model zajęć niemieckiego online od marca naprawdę dobre. Narzędzia i kontakt ze szkołą bezproblemowy aby ustalać wszystkie szczegóły prowadzonych kursów przez Internet. Póki co pozytywnie i oby tak dalej. Finansowo także oceniam dobrze.

Alinka Hanuk

Pod kątem pracy wszystko w tej chwili OK. Warunki są jasne i przejrzyste, pieniądze okej, chwalę sobie również kontakt z samą szkołą oraz ilość grup do prowadzenia i ilość godzin ogólnie. Otrzymałam materiały i narzędzia do prowadzenia zajęć zdalnych przez szkołą. Zajęcia online również bezproblemowe imho, nie ma problemów technicznych, kontakt zdalny ze szkołą i uczniami super!

Franka

Moje doświadczenia są jak na razie pozytywne. Zachęciła mnie do pracy inna lektorka którą znam od dawna i moim zdaniem OK. Szkołą od dawna jest na rynku, sporo osób przychodzi na kursy i grup jest wystarczająco dla każdego lektora, a są małe co bardzo poprawia jakość nauczania, z pożytkiem dla ucznia i lektora któremu też łatwiej się z mniejszą grupą pracuje. Polecam!

Mikela

Praca w szkole odbywa się na jasnych warunkach i zasadach. Grup jest całkiem sporo, kursy startujące są w godzinach ustalonych z lektorem więc możliwe jest w miarę sprawne zaplanowanie sobie pracy też poza szkołą. Finansowo wychodzi przystępnie przy tej ilości godzin w szkole.

Zuzanna

Żałuję, że jedynie klienci szkoły piszą na forum dla pracowników.

Robertt

kurs był terminowo zorganizowany, żadne zajęcia nie były przekładane – dodatkowo cena/jakość BDB, lektorka angielskiego bardzo dostępna dla każdego w grupie, sama grupa tylko kilkuosobowa, cały semestr za mną i kolejny przede mną bo od dawna nie trafiłem na tak dobry kurs imho

Justa88

W sumie jeśli chodzi o niemiecki to jestem najbardziej zadowolona z kursu w tej szkole. Najwięcej mówienia, najmniejsza grupa w jakiej się uczyłam i lektorka poświęcająca sporo czasu. Na plus także elastyczne podejście i dobry kontakt ze szkołą.

Weroniqa

Ja miałam ze szkołą pozytywne doświadczenia. Kurs uważam za bardzo udany, a jeśli chodzi o obsługę to bardzo w porządku. Kontaktowałam się parę razy w czasie trwania kursu z sekretariatem i akurat obsługa bardzo mi zawsze pomagała jak musiałam dopytać o terminy, egzamin etc. Ja zależało mi na lekcji a ze względu na problem zdrowotny nie mogłam się zjawić to też szkoła okazała się pomocna i poszła mi na rękę co bardzo pozytywnie oceniam.

Nik

Nikomu nie polecam tej szkoły. Na początku semestru płaci się za określoną ilość osób w grupie (oczywiście jest ich znacznie mniej, niż w ciągu klejnych zajec). Podczas semestru do grupy dochodzi tyle osób, ile tylko jest zainteresowanych.(usunięte przez administratora)Brak komunikacji pomiędzy „biurem” a uczniem jest kolejnym powodem, dla którego odradzam każdemu Lingua House. Za każdym razem, kiedy chciałam uzyskać jakiekolwiek informacje i dzwoniłam do godziny 17, Pani informowała mnie, że ona nie wie i że mam zadzwonić po 17. Kiedy dzwoniłam wieczorem, kolejna (usunięte przez administratora)Pani informowała mnie, że mam zadzwonić do południa, ponieważ ona również nie zna odpowiedzi na moje pytanie. 4 razy zostawiałam swój numer telefonu, nikt nie oddzwonił i żadna z dwóch zatrudnionych (usunięte przez administratora) niepofatygowała się, żeby chociaż sprawdzić odpowiedz na tak trudne pytanie jak „czy zajęcia w danej dacie odbędą się”. Szkoła oferuje również „egzamin w połowie semestru”. Kiedy nasz nauczyciel zaproponował date 8go stycznia, uznaliśmy (jako grupa) ze wolelibysmy termin bardziej odległy. Tydzień później zaczęłam dzwonić do biura dopytać, kiedy mogę zjawić się na egzamin. Podczas długiej, skrajnie nieprzyjemniej(usunięte przez administratora) rozmowie z Panią (usunięte przez administratora) dowiedziałam się, że z tego co jest jej wiadome, nie skończyliśmy połowy książki (oczywiście skończyliśmy polowe ksiazki), a egzamin jest po zakończeniu połowy podręcznika (chociaż przed rozpoczęciem zajec zarówno panie w biurze jak i nauczyciel potwierdzali, ze będzie to w połowie semestru) i jeżeli chce otrzymać certyfikat i przystąpić do egzaminu muszę wykupić lekcje prywatne. Przez 2 tygodnie dzwoniłam dopytać o drugi semestr zajec, podczas pierwszego telefonu usłyszałam, ze zajęcia będą kosztowały 600zl, podczas drugiego telefonu (dwa dni przed zajęciami) cena wzrosła do 780zl, natomiast o godzinie 18, czyli 24 godziny przed zajęciami cena wzrosła do 1080zł. W przyszłym roku wyjeżdżam za granicę, wiec nauka języka jest aktualnie dla mnie prorytetem. Niestety, LinguaHouse postawiła mnie w sytuacji, w której w ciągu 24h miałam zapłacić prawie 600zł więcej za kolejny semestr a jeżeli chciałabym przystąpić do egzaminu, mam wykupić zajęcia indywidualne. Mam nadzieje, że dzięki tej recenzji, będzie chociaż kilka osób, które nie nabiorą sie na tego typu praktyki w stosunku do klienta. Jest dużo innych szkół, które oferują (usunięte przez administratora) współpracę. W tym przypadku jest to tylko i wyłącznie strata czasu.

maria 75
@Nik

Wpis emocjonalny nigdy nie bedzie prawdziwy, przy dużej ilosci i sprawa klientów zawsze moze się coś zdarzyc. Uczylam się w tej szkole i wiem że ceny sa uzaleznione od ilosci osob w grupie. Podaje sie je na nowo po zakonczeniu semestru jesli zmiejsza sie ilosc osob w grupie. To jest uczciwe gdy szkola podaje cene jaka ma obowiązywać inaczej grupa się rozwiązuje. Dlatego byly podawane rożne ceny bo ilość osób sie zmniejszala. Szkoła nie miala nic zlego w intencjach lecz zapewne zawiodła wymiana informacji.

K.
@maria 75

Weszłam tutaj żeby wystawić opinię, ale osoba wyżej mnie uprzedziła. Zgadzam się z całym zdaniem. Mam takie same odczucia. Szkoda czasu i pieniędzy. Na szczęście zrezygnowałam dużo wcześniej i przeniosłam się do innej szkoły.

Margius

Jako lektor języka angielskiego jestem zadowolony. Szkoła na wejściu zapewniła dodatkowe szkolenie. Poza tym jest tam sporo fajnych lektorów, włącznie z native speakerami, a to też niezły atut taka międzynarodowa atmosfera i możliwość wymiany doświadczeń. Ja podchodzę do uczelnia języka z zapałem i dodatkowe doświadczenia to też szansa na rozwój własny.

@Margius

@Margius Super, że Twoja współpraca z Lingua House Szkoła Języków Obcych układa się pomyślnie. Cieszy też fakt, iż zapewnia ona swoim pracownikom jakieś szkolenia wdrażające. A jak wygląda w takiej szkole kwestia zarobków - na jakim poziomie się one utrzymują?

An.

Zupełny brak profesjonalizmu...

Ariola83
@An.

imho szkoła jest solidnym partnerem, grupy zapełniają się szybko, zajęć jest w miarę sporo to i finansowo wychodzi ok. – ja wręcz przeciwnie, jak najbardziej polecę dla lektorów

qwerty
@Ariola83

dobry żart :D

Zostaw merytoryczną opinię o Lingua House Szkoła Języków Obcych - Katowice

• Jak się pracuje w Lingua House Szkoła Języków Obcych?

Zobacz opinie na temat firmy Lingua House Szkoła Języków Obcych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lingua House Szkoła Języków Obcych?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lingua House Szkoła Języków Obcych?

Kandydaci do pracy w Lingua House Szkoła Języków Obcych napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lingua House Szkoła Języków Obcych
2.8/5 Na podstawie 13 ocen.

Lingua House Szkoła Języków Obcych