logo BEST SA

BEST SA

Gdynia

Opinie o BEST SA

dolacz 2010-03-23 15:44:06
Firma lichwiarska, pracownicy są zerem, max wykorzystanie człowieka, później kopa. Żadnej ochrony prawnej, dwie umowy na czas określony, później przyjmują na twoje miejsce następnego. Dłużników traktują jeszcze gorzej.
pimpuś 2010-09-11 23:36:35
zgadza się. cieszę się bardzo, że już tam nie pracuję! zamiast wspierać człowieka, pomagać mu podnosić kwalifikacje, w sposób partnerski z nim współpracować, ma się go w głębokim poważaniu. I to niezależnie od stanowiska. BEST TO NAJGORSZY PRACODAWCA POMORZA.
onna 2010-09-14 13:09:34
proszę o konkrety, ponieważ zostałam zaproszona na rozmowę nie wiem czy warto tracić czas.
anonim 2010-11-28 22:36:30
Zatrudniając się w tej firmie niby dostaniesz 1/5 etatu ale wynagrodzenie masz potrącane z prowizji - jeżeli dłużnika nie zastaniesz to finansujesz firmę za pusty przebieg brak zwrotu za przejechane kilometry i paliwo a jeździsz swoim samochodem - jest jeszcze kilka innych przekrętów
to jest uwaga dla nowych terenowców, którzy zostali zaproszeni na rozmowy
ja 2010-11-29 18:41:31
Może coś więcej na ten temat bo właśnie zostałem zaproszony na rozmowę. Jakie pieniądze, jakie warunki o wrażenia nie pytam bo widzę!
anonim 2011-01-07 17:07:16
Wyciśnięcie pracownika jak cytryna, a potem kop. Zarobki żenujące.
Tomasz 2011-07-09 19:05:30
Zastanawiam się?
Ktoś napisał, że jest duża rotacja pracowników?
(usunięte przez administratora) Oj, nie dobrze...
aga 2011-07-28 21:58:39
Ludzie powiedzcie co w takiej sytuacji robić?? zapłacić czy lepiej nie???prosze o odpowiedz...
baskalatka 2011-07-29 12:40:41
najlepiej udac sie do banku,napewno pisze co to za dług i nr umowy kredytowej i ratalnej,i nazwa banku i poprosic o sprawdzenie,czy rzeczywiscie figurujesz w ich danych
aga 2011-08-02 11:43:05
Racja,dzięki za podpowiedz:)
anonim 2012-09-03 07:08:14
WYŚCIG SZCZURÓW
Pracownik 2013-01-25 22:19:09
Żenujące są te Wasze wszystkie wpisy dłużników, co sądzili, że jak się będą ukrywać, to dług zniknie. Wszyscy straszycie Policją i Prokuraturą, a jakoś żadnego doniesienia nigdy na Best nie było! Dług nawet przedawniony nie znika i wierzyciel ma prawo dochodzić jego spłaty - dokształćcie się! Pożyczaliście pieniądze - trzeba je oddać! To normalne! Dodatkowo można się dogadać i spłacać w ratach, jak ktoś ma problemy finansowe.
Praca jest ok - jak się starasz, masz system motywacyjny. Doceniają pracowników z inicjatywą. Dyscyplinarki dostawały tylko osoby, które oszukiwały na wynikach bądź były bezczelne wobec klientów. Firma się prężnie rozwija - polecam!
best 2013-01-30 09:57:13
Ja pracowałem w firmie Best S.A ponad 3 lata i z biegiem czasu bardzo pozytywnie wspominam ten czas , nie wiem nawet dlaczego bo też narzekałem jak wszyscy inni.Jeżeli chodzi o atmosfere i ludzi to wszedzie tak samo. Jak duży zakład , dużo ludzi to i łatwiej o starcia charakterów. Najgorsze to są kobietki a jest ich większość i szukają dymu :D:D Na kasę nie narzekałem. Były lepsze i gorsze miesiące ale premie można było dosyć łatwo wyrobić. Pamiętam , że jak składałem wypowiedzienie byłem tak mega szczęśliwy ale jakbym miał dziś tam iść pracować to myslę , że mógłbym tam wrócić. Dużo fajnych ludzi , oczywiście nie każdy ale znajomości do dziś utrzymuję:P Aha co do sposobu windykacji to już ktoś pisał. Windykator musi robić to co jest od niego wymagane. Czyli ściągać przedawnione kredyty i nie jednokrotnie ściągać długi od spadkobierców ( długi w większości przedawnione) . Niestety każdy pracownik zna sie na zasadach prawnych ale niestety musi robić z siebie debila i ciagnąć z ludzi tą kasę. Ja wiele razy ryzykowałem tym ,że umowe wycofywałem z obsługi bo głupio było mi dzwonić i to do ludzi ogarniętych (prawników, radców) i robić z siebie debila ale tak do dziś jest ,że trzeba tak robić. Trzeba być wyrozumiałym dla tych ludzi co tam pracują bo każdy z nas też to na swój sposób przeżywa.Trzeba wiedzieć kiedy się coś przedawnia i pisać odrazu do Elbląga reklamacje i swoje stanowisko jak raz nie pomoże to kolejny aż umorzą. Powodzenia
Klient 2013-03-02 16:46:18
Sam Prezes to pisze - no no. Jak to jest że w całym internecie nie ma żadnej pozytywnej opinii o BEST III i ich pracownikach, oprócz tych co sami o sobie piszą.

piki 2014-03-04 18:53:25
@anonim, chyba już dość długo czekasz na tego zadowolonego pracownika. Chyba jednak jest możliwość, że takiego nie ma
Gioda 2014-03-12 17:51:08
oddali do użytku ponad 3000 mieszkań, gdyby byli sami niezadowoleni pracownicy to ciekawe kogo by zatrudniali na tych budowach
Michał 2014-04-10 16:02:11
No faktycznie, liczba mieszkań robi wrażenie, pewnie nie jest tak najgorzej, tylko taka polska mentalność, czasem ponarzekać.
waciarz 2014-04-16 20:20:54
pewnie nie jest najgorzej? chyba nigdy @Michał nie byłeś na budowie... praca jest trudna, ciężka więc jest na co ponarzekać
XXX 2014-09-20 17:52:24
pracowałam, nie polecam. niby wynagrodzenie i płace uregulowane sa w dok. wewnetrznych ale i tak sa uznaniowe. bo jak cie kieras czy dyr nie poleci to ani awansu ani [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zadnego. atmosfera zalezy od obszaru, ale w wiekszosci spoko. generalnie pion hr ma bardzo duze poparcie prezesa i firma robi sie na styl amerykancki. tzn. przerost bzdurnych rzeczy nad pracą.
miczka 23 2015-03-11 02:06:39
Zgadzam się z niektórym wypowiedziami po wyżej wydzwaniają po 3-4 razy dziennie z różnych numerów tel.Chcą by moja babcia spłacała długi mojego zmarłego dziadka z przed 14 lat (dziadek nie żyje od 3 lat ) http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;nastepuje;przedawnienie;dlugow,117,0,582005.html w tym artykule pisze że po 10 latach nie mają prawa ściągać długów. Za każdym razem gdy dzwonią mają przywoływany taki o to artykuł na który to odpowiadają że to nie prawda za każdą cenę chcą ściągnąć dług.
aga 2015-06-11 14:18:07
Jeśli długów po ojcu czy innej rodzinie nie chcesz płacić masz pół roku na nieprzyjęcie spadku w sądzie , oczywiście wtedy nie przyjmujesz długów ale również mieszkania itp. Takie ksero nieprzyjęcia spadku wysyłasz firmie a jeśli go jeszcze nie masz to piszesz odwołanie do sądu który nadał nadał klauzulę wykonalności masz na to termin 30 dni. Jak to nie pomoże to zakładasz im sprawę cywilną.
nie_bestowiec 2015-07-24 08:33:26
Głupoty piszesz. Konsultanci dzwonią tylko do godziny 21 i tak jest w większości call center w Polsce. Taka praca, że trzeba klienta pomęczyć.
były pracownik 2015-07-26 19:08:25
Do niedawna pracowałem w tej firmie 2 lata, co prawda w zupełnie innym dziale, ale znam ludzi. To co mogę powiedzieć na plus to to, że ludzie spoko, fajna atmosfera. Wiem, że korzystają z fajnych innowacyjnych narzędzi do analizy danych (nie jestem w stanie wymienić nazw, bo nie znam się na tym). Tak ludzie stamtąd mówili.
antywindykator 2015-08-08 15:24:20
prawo mają zawsze, nawet i po 25 latach. ty masz z kolei prawo wysłać ich na bambusa.
ale jeśli sąd oddalił powództwo, to długu już nie ma i wówczas telefony stają się nękaniem i próbą wyłudzenia
Windy 2015-10-06 19:08:20
Co wy za bzdety wypisujecie.Wyjaśnijcie sobie pojęcie przedawnienia długów i zapoznajcie się z kc.Skoro ktoś nie zapłacił faktury ,czynszu ,kredytu itd.Uważacie że jest ok.Nie nie jest mnie wkur... takie pojęcie bo aby komuś coś dać trzeba komuś zabrać.Ludzie nagminnie nie spłacają swoich zobowiązań a wy pieprzycie farmazony.Jak mój sąsiad nie zapłaci czynszu to ja to niestety za niego i inni lokatorzy zapłacą.Popieracie nieuczciwość.Zadł.w ratach jest zgodne z art.509 kc&2.Kurna kto was do pracy przyjął
Spadek 2015-10-06 19:12:25
Babcia odrzuciła sądownie spadek?Jeśli nie to macie problem.Jeśli sprawa była w sądzie to kolejne 10 lat.Oj ludzie nie polegajcie na poradach typu Poradnik Domowy.
zzz 2015-11-18 16:42:01
a jak z zarobkami na stanowisku anlityznym?
programista 2016-01-02 12:24:17
a jaka jest atmosfera w dziale IT? Czy warto aplikować?
Ja 2016-01-16 23:02:15
Dług jest przedawniony na mocy art. 118 k.c. i na mocy art. 117 k.c. mozna uchylić się się od jego spłacania. W wyniku windykacji na drodze sadowej można podniesć zarzut przedawnienia długu z art. 118 k.c. Oznacza to,że koszty procesu i adwokata "teoretycznego dłużnika" pokryje Panstwa firma.
HR Best Gdynia 2016-03-09 11:25:42
Pojawiają się różne pytania, więc trochę informacji ze strony HR odnośnie programów stażowych i możliwości rozwoju:
w zeszłym roku uruchomiliśmy 8 staży w różnych działach (IT, księgowość, analizy, HR; dodam jeszcze że wszystkie staże są u nas oczywiście płatne) i po zakończeniu tych programów 5 osób otrzymało od nas oferty pracy i zostało w firmie :-) Także myślę, że to dobra okazja dla osób, które kończą studia i nie mają doświadczenia zawodowego, a chcą się nauczyć konkretnych zadań - ale oczywiście każdy sam musi zdecydować, czy to odpowiednia oferta :-)
Poza tym: mamy jasno opisane ścieżki awansów, prowadzimy również rekrutacje wewnętrzne do innych działów i na stanowiska kierownicze (w tym tygodniu zakończyliśmy dwie takie rekrutacje, trzecia jest w toku), więc to są realne możliwości na zmiany stanowisk i awanse.
Więcej informacji jest na stronie www.best.com.pl w zakładce Kariera, ale chętnie odpowiadamy też na pytania podczas spotkań rekrutacyjnych :-)
BEST SA 2016-03-22 13:10:55
Mamy w firmie dość duży pion IT - w tej chwili pracuje w nim około 50 osób. Są to zarówno programiści, testerzy, analitycy, programiści baz danych oraz osoby wspierające naszą codzienną pracę (helpdesk, administratorzy). Realizujemy w tej chwili bardzo duży projekt, którego efektem jest stworzenie centralnego systemu zarządzania. Będzie to bardzo innowacyjny, unikalny produkt na rynku. Przy projekcie wykorzystywane są najnowsze technologie, więc można się bardzo dużo nauczyć.
W zespole panuje bardzo pozytywna, przyjazna i tak na prawdę "niekorporacyjna" atmosfera :) Jesteśmy zwolennikami otwartej komunikacji i partnerskich relacji. Można też oczywiście liczyć na wsparcie merytoryczne od przełożonych oraz bardziej doświadczonych członków zespołu. Na pewno nie jest u nas sztywno - jest dużo śmiechu, mamy swoją grę firmową, organizowane są spotkania integracyjne, bierzemy udział w szkoleniach (jest także możliwość robienia różnego rodzaju certyfikacji), co tydzień organizowane są "dni owoca", mamy też wynajętą salę do grania w siatkówkę, a do karty multisport jako pracownicy dopłacamy około 60 zł miesięcznie (łącznie z podatkiem). Serdecznie zapraszamy :)
antywindykator 2016-03-28 14:32:59
ten duży projekt to może jakaś akcja nekrofilska? Best od jakiegoś czasu wysyła masę listów do ludzi w sprawie kredytów nieboszczyków sprzed lat i żąda dokumentów spadkowych.

problem w tym, że nierzadko listy trafiają do osób nie mających nic wspólnego ze zmarłym, a poza tym to nawet rodzina nie musi nic do Best wysyłać. roszczenia są dawno przedawnione a Best najzwyczajniej w świecie szuka frajerów.

gdyby tak każdy pozwany nie bał się zaangażować do sprawy prawnika, to Best szybciutko zwinąłby żagle z rynku. kiedyś w końcu zabraknie frajerów, żródełko wyschnie i nie będzie chwalenia się kartami multisport :)
mika 2016-04-10 20:46:14
Witam, jakich pytan mozna sie spodziewac na rozmowie kwalifikacyjnej do dzialu egzekucji?
lukas 2016-04-29 21:14:22
Witam,
orientuje się ktoś na jakie wynagrodzenie może liczyć analityk danych z praktyczną znajomością SQL, w tej firmie ?
prof 2016-06-02 11:37:13
brutto?
Jak na analityka i jeszcze ze znajomością SQL to słabo!
Ona 2016-08-18 09:34:22
Dno ... totalne dno
Nie polecam
Ona 2016-08-18 09:37:17
Bzdura ... to zwykle korporacji tam nie liczy się człowiek i umiejętności a zapotrzebowania firmy.
Gall 2016-08-18 09:39:35
HahahHHHHH na bank
Gość 2016-08-18 09:41:22
Firma nie stawia na pracownika, wyścig szczurów.
Trzeba zapier@l@c jak mały chińczyk i siedzieć cicho bo inaczej zwolnić mogą ...
Daniel 2016-09-06 15:35:24
BEST III - to firma która kradnie pieniądze w biały dzień. 6 lat temu zagubiłem/ skradziono mi dokumenty. Zgłosiłem do banku, na policję itp po 3 latach złapano złodzieja z moimi dokumentami. Dostał wyrok do odsiadki otrzymałem wyrok że żadnych kredytów ja sam nie zawierałem z bankami. Best III nie uznaje wyroku sądowewgo i wcześniej wysyła o nakaz zapłaty!! do sądu w łodzi. Sąd nie sprawdza niczego tylko wydaje wyrok. Best III wysyła komornika blokuje mi konto, komornik zaś kradnie od 2 mc polowe moich wypłat i wszystko w białych rękawiczkach!. Mimo że mieli wyrok sądu mieli w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to że jestem pokrzywdzony a nie dłużnikiem. Zgłosiłem sprawę do prokuratury.. czekam na konkretne kroki ze strony prokuratora gdyż BEST III nie uznał wyroku sądu a to przestępstwo. Komornik to samo mają gdzieś wyrok sądowy. Dziś z best mi wysłali pismo wyjaśniające które nadal nie doszło do mnie. Piniądze skradli i cisza.. Państwo w Państwie można kraść i oszukiwać uczciwych ludzi w białych rękawiczkach.
antywindykator 2016-09-11 21:30:49
zamiast latać po raz kolejny po prokuraturach, to zastosuj się do poniższego, albowiem prokurator dla ciebie żadnych pieniędzy nie odzyska:
1. od komornika/sądu uzyskujesz sygn. akt nakazu zapłaty i jaki sąd go wydał
2. dzwonisz do sądu, pytasz na jaki adres wysłano nakaz, czy ktoś nakaz odebrał i kto odebrał
a) jeśli nakaz odebrałeś ale olałeś, to niestety zaczynają się schody, niemniej jednak do przeskoczenia (wznowienie postępowania bądź powództwo przeciwegzekucyjne, ale to już należałoby widzieć papiery)
b) jeśli nakaz poszedł na jakiś wymyślony adres, to pkt 3
3. wnosisz sprzeciw, w nim wnosisz zarzuty iż roszczenie jest bezzasadne oraz przede wszystkim wskazujesz na brak prawidłowego doręczenia i jakimś papierem udowadniasz swój prawidłowy adres. do tego wniosek o wydanie zaświadczenia z art. 139 §5 KPC
4. z zaświadczeniem wnosisz do komornika o zawieszenie egzekucji na podst. art 820(3) §1 KPC
5. kiedy sąd stwierdzi przyjęcie sprzeciwu i uchylenie mocy nakazu, wnosisz o umorzenie egzekucji w trybie art. 825 pkt 2 KPC
6. piszesz do BEST o zwrot wszystkich pieniędzy jakie zabrał ci komornik. niestety znając doświadczenie to dobrowolnie nie oddadzą zatem trzeba będzie poczekać na zakończenie sprawy

ANNA 2016-10-07 16:44:05
Ile Państwo płacą za staż
certy 2016-10-09 21:45:10
Skoro jest szansa u nich na stabilne wynagrodzenie @tr, to bardzo dobrze o nich świadczy, bo zawieranie umowy o pracę to rzadkość w dzisiejszych czasach, a przynajmniej dbają o stabilne warunki. Przecież to sie wiążę z odpowiednimi benefitami socjalnymi.
Zostaw swoją opinię o BEST SA - Gdynia
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BEST SA