Venita" Fabrka Kosmetyków

Łódź

Wywiadu udzielił:
Jerzy Chlebny
Prezes Zarządu Venita" Fabrka Kosmetyków
Posiada wykształcenie wyższe techniczne. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej. Ukończone studia podyplomowe na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W zarządzie Fabryki Kosmetyków "Venita" od 1990 roku, a od roku 2008 do chwili obecnej Prezes Zarządu. Zainteresowania: człowiek a środowisko naturalne.
Venita" Fabrka Kosmetyków
Adres:
Pojezierska 90a
91-341 Łódź

Czym zajmuje się firma Venita?

„ Venita” Fabryka Kosmetyków Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi  jest producentem kosmetyków do włosów i ciała. Wiodącymi w ofercie są produkty do koloryzacji włosów, ale są również kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji włosów, pielęgnacji ciała oraz odżywki i lakiery do paznokci.

Jak wyglądały początki firmy?

Początki działalności sięgają przełomu lat 80' i 90’, kiedy to rewolucyjne przemiany w polskiej polityce i gospodarce zaowocowały dynamicznym rozwojem przedsiębiorczości prywatnej. Firmę w 1989 roku założyli wykwalifikowani chemicy, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży oraz znaczący  dorobek naukowy.
Dzisiaj VENITA jest firmą o zasięgu globalnym, z sukcesem dostarczając setki tysięcy produktów klientom w Polsce i na świecie.

Za co klienci cenią Państwa produkty?

Należy to rozpatrywać przynajmniej w dwóch aspektach.
Klienci biznesowi cenią sobie, że  „Venita” jest właścicielem wielu zarejestrowanych znaków towarowych, krajowych i międzynarodowych, które zapewniają rozpoznawalność firmy oraz bezpieczeństwo i komfort pracy dystrybutorów w kraju i zagranicą. Nasze marki to, między innymi:  Venita Henna Color, Venita Perfect Blonde, Venita Perfect Intensive Color Creme, Venita Trendy Mousse, Venita Glamour, Venita Solar oraz chronione hasło reklamowe:    VENITA - Twój włos ma głos!
Natomiast finalni konsumenci cenią produkty marki Venita za walory użytkowe łączące wysoką jakość z rozsądną ceną.

Co wyróżnia Państwa spośród firm konkurencyjnych?

Prawie 30-letnia tradycja i doświadczenie sprawia, że bardzo dobrze znamy specyfikę rynków. Reagujemy na ich zapotrzebowanie oraz kreujemy nowe trendy. Przykładem są chociażby pianki koloryzujące Venita Trendy Color Mousse umożliwiające stylizacje włosów w niezwykle egzotycznych kolorach.

Z jakimi obcymi krajami Państwo współpracujecie?

Realizujemy eksport do kilkudziesięciu krajów Unii Europejskiej i całego świata.

Ile razy w roku przeprowadzają Państwo rekrutacje?

W zależności od zapotrzebowania, zwykle kilka razy w roku.

Gdzie potencjalni pracownicy mogą odnaleźć Państwa aktualne oferty pracy?

Ogłaszane są na portalach zamieszczających oferty pracy oraz w urzędach pracy.

Na jakie stanowisko otrzymują Państwo najwięcej aplikacji?

Najwięcej aplikacji przyjmujemy na stanowisko przedstawiciela handlowego.

Czego oczekujecie Państwo od kandydatów?

Sumienności , uczciwości , zaangażowania w pracę, doświadczenia, dobrych wyników.

Czy firma zatrudnia praktykantów, stażystów?

Zdarzają się takie formy zatrudnienia.

Na jakie formy zatrudnienia mogą liczyć potencjalni pracownicy?

Umowa o pracę.

Czy stosują Państwo jakiś system motywacyjny? Jeśli tak, to na czym on polega?

Premie motywacyjne, wyjazdy integracyjne.

Czy firma uczestniczy w targach pracy, organizuje praktyki, dni otwarte?

Nie uczestniczymy w targach pracy , natomiast co roku przyjmujemy praktykantów z rożnych kierunków studiów.

Czy angażują się Państwo w działania prospołeczne?

Oczywiście wspieramy różnego rodzaju akcje społeczne i charytatywne.

Proszę jeszcze powiedzieć jakie nagrody bądź wyróżnienia, z których jesteście Państwo najbardziej dumni?

Wiele wyróżnień i statuetek jest w naszym dorobku, każda z nagród cieszy gdyż jest zwięczeniem wysiłku pracowników całej firmy. Jednak najbardziej jesteśmy dumni z tego, że klienci chętnie sięgają po produkty marki Venita. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najcenniejszą nagrodą.