Opinie o MZK w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie MZK. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w MZK na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MZK w Bielsko-Biała

Mariusz

Nie rozumiem po co administrator pozwala na publikowanie żalów pasażerów, strona jest chyba po to aby dowiedzieć się czegoś na temat pracodawcy. Chciałbym przed zatrudnieniem dowiedzieć się czegoś na temat pracodawcy, a tu 80% wpisów to jakieś pierdoły nie na temat. Ta strona powoli staje się bezużyteczna.

Lucky

Na jakie zarobki może liczyć kierowca w mzk na początku pracy?

@Lucky

Lepiej zapytaj jaki system pracy, będziesz robić zazwyczaj drugie zmiany maksymalnie do 00:17 święta, weekendy zapomnij że dostaniesz wolne, zarobki zazwyczaj uzależnione są od stażu pracy więc 3500-3800 max

Nieznajomy Nowy wpis

Ostatnio pojawiło się ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds zamówień publicznych. Czy może ktoś napisać coś o tej pracy?

Zastanawiający się Nowy wpis

Możecie powiedzieć na jakie zarobki może liczyć kandydat na stanowisko blacharz-spawacz?

Mr.s Nowy wpis

Jakie realne zarobki miesięczne na rękę ma kierowca?

Wyjadacz Nowy wpis

Praca ma swoje plusy. Można wybrać 1/2zmiane albo tydzień /tydzień. Autobusy mają podstawowy serwis techniczny na dobrym poziomie. W sensie hamulce i zawieszenie na dobrym poziomie. Wszystkie autobusy mają klimatyzację dla kierowcy. Linie są proste, nie trudno się ich nauczyć. Zarobki to 3930 brutto podstawa + 20% premii. Niedzielę święta 100% płatne. Miesięcznie bez nadgodzin wychodzi koło 4100 na rękę. Statystyczny podział pracy na zmianę to 6.5h jazdy 3-3.5h przerwy. Popołudniu -1h na stanie w korkach. Kierownictwo szanuje cie, obyś był uczciwy. Nie ma tu (usunięte przez administratora) Największym minusem tej pracy są planisci do których musisz kilka razy dzwonić aby się o coś doprosić. Jeśli masz zamiar wyjść z założenia że coś Ci się należy za dobrą pracę to się mylisz. Dyspozytorzy bez laopwek albo lizania (usunięte przez administratora) nie pozwolą ci powąchać lepszych wozów. Przez 2-3 lata jeździsz najgorszym (usunięte przez administratora)jakie się da. Jedyna forma ucieczki jest wziąć auto na stan, ale będą ci w każdym możliwym momencie próbować dać gorszego. Jeśli chodzi o mniejsze rzeczy to warsztatu się o nic nie doprosisz. Auta są w tragicznym stanie albo bez ogrzewania albo leje się woda po szybie albo jest złożone z kilku innych. Podsumowując jeśli nie chcesz się rozwijać tylko przeżyć z dnia na dzień i nie przemęczyć się mzk jest dla ciebie.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie MZK? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Bielsko-Biała
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
Wkurzona

Czy mozna wiedziec z jakiego powodu autobusy odjezdzaja 3-5 minut wczesniej niz w planowanym rozkladzie? Rozumiem jesli autobus sie spoznia bo sa rozne sytuacje drogowe ale wyjazd za wczesnie? To jaja jakies? Po co w takim razie jakikolwiek rozklad jazdy? Zenada.

Jezus z autobusu
@Wkurzona

A może ten autobus był 45 minut opóźniony jak zwykle a nie przyspieszony?

Migotka

Witam Dużo pytań o opinie tego zakładu a więc,po latach pracy za kółkiem zarobki katastrofa,duże miasto,pełno ludzi,korki, odpowiedzialność a wypłata śmiechu warta,w mniejszych miasteczkach zarobki dużo większe a odpowiedzialność sporo mniejsza... Młodzi kierowcy uciekają bo widzą co się dzieje,kierowcy są zmęczeni... Zdziwieni że ludzie odchodzą ale tego że po przepracowaniu sobut i niedziel dostają śmieszne pieniądze to już nie widzą,są kierowcy z 20 letnim stażem a mają przelew 4000 albo nawet poniżej tego ,to za głowę się łapią....do zdjęć potrafią pozować co oni to nie są,jak to cudownie tam jest a tak naprawdę cyrk ...... Nie polecam tej firmy

Witam czy może ktoś przybliżyć ile jako nowy pracownik w firmie MZK można zarobić na początek na rękę .czyli mi chodzi z ich wszystkimi dodatkami czy premiami jak są oczywiście .pozdrawiam

Wamp
@Zainteresowany

3680 brutto podstawy (od grudnia 3930) + 20% premii + dodatki za pracę w niedzuele/święta (100%) + dodatki za przegub + zwrot za odzież. Co rok trzynasta pensja.

Jak dużo osób pracuje w MZK?

Mariusz

Mzk

MZK pozdrawiam kierowcę autobusu nr 17 Ostatni kurs w kierunku centrum miasta 27 lipca Nie zatrzymał się na przystanku Witosa szkoła Tak samo jak kierowca MZK mnie potraktował tak i ja potraktuje tay firmę Komunikacja miejska zatrudnia ludzi którym tak się spieszy że nie odwożą innych do domów Śmiechu warte Uważajcie bo będę z biletem jeździk Taki będę miał szacunek do firmy jak firma do klienta Kierowca komunikacji

Czy w MZK możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Ona

Nepotyzm i Kumoterstwo to standard w tej firmie pamiętajcie o tym zanim się zatrute ocie.Tu nie do końca są równe zasady a ziomkowie say najważniejsi dopiero potem kwalifikacje.Ewidentnie wkradły się do MZK układy polityczne.Niestety a prawdziwych specjalistów jak na lekarstwo.

Lucky

Na jakie zarobki może liczyć kierowca w mzk na początku pracy?

kjhjkkjjkb

ok 3500 zł na reke

@kjhjkkjjkb

jak później prezentuje się ścieżka kariery oraz jakiś podwyżek? już po roku można na coś liczyć czy to za krótko by było?

Ona
@Katarzyna

To co teraz się dzieje w biurowcu to jakieś nieporozumienie.Nepotyzm i kumoterstwo przy rozdawaniu poszczególnych stanowisk i bardzo szybkie awanse , co nie jest sprawiedliwe wobec pracowników z dużym stażem.Wezcie to pod uwagę zanim będziecie się zatrudniać.

Obserwator

Wypłata na poziomie 3.500 zł jak n dzisiejsze czasy to słabo niepolecam a na podwyżki raczej nie masz co liczyć

Lucky

Witam. Na jakie zarobki może liczyć kierowca na początku po przyjęciu? Proszę o szczere odpowiedzi.

Co tam? Gotowi do wojny? Kosy i widły naostrzone ? Cepy sprawne? :D Sztachety przygotowane?

@były pracownik

,,Polski prywatny pracodawca marzeń'' pytał mnie na rozmowie kwalifikacyjnej o prywatne ataki na moja osobę w czasach kiedy pracowałem w Mzk 5 lat temu. Następnym razem powiem że jak zadzwonię do MZK i zapytam kierownika to odpowiem bo naprawdę nie pamiętam.

Helena
@były pracownik

A reszta pytań na rozmowie jak? Bardziej profesjonalna i na miejscu?

@Helena

Reszta pytań na miejscu , mówił że brakuje mechaników ,więc pytał o znajomość mechaniki . Szczerze? Gdybym był pasjonatem mechaniki lub elektroniki to nie byłoby mnie na takiej rozmowie.

@były pracownik

A z tą cała wojną to o co chodziło? Bo widzę, że to już w maju pisane było

@Katarzyna

(usunięte przez administratora),

@były pracownik

Portal zlikwidował wpis , nie rozumiem tego . Pani Katarzyno jak mam pani odpowiedzieć ? Widocznie internet jest w prywatnych rękach , tam nie było żadnego wulgaryzmu ani obrażenia nikogo . Powiedzcie mi jak mam na to odpowiedzieć? Nie wiem czy to osoby robią czy automat ,bot. Widocznie nie wolno narzekać . Pani Katarzyno więc w takim razie na życzenie portalu na którym jesteśmy MZK bielsko to: wysokie zarobki , bardzo nowoczesne i sprawne autobusy, bardzo mili i uprzejmi pracownicy , szerokie możliwości awansu zawodowego . Elastyczne dopasowane do preferencji grafiki pracy , bardzo wysokie podwyżki płac , bardzo zatroskana o pracownika władza tego zakładu .Pani Katarzyno będzie pani czuć się tam jak w kołysce dla niemowlaka który jest usypiany do snu. Kelnerki podają kawę włoskiej marki przed pracą w pomieszczeniu socjalnym .

Helena

Ktoś wspomniał, że nie dbają o komfort ludzi (jako klient) A jak jest z komfortem pracowników? :) Firma "ogarnia" ? :D

@Helena

Komfort pracownika w tej firmie jest bardzo niski - tabor stary, niesprawny, grafiki pracy tez ukladane mało korzystnie dla pracownika. Są firmy, w których jest dużo lepiej.

Izabela
@Kierowca

Pewnie tak, ale czy każdy ma odwagę zmieniać teraz w kryzysie firmy? A ile się generalnie zarabia w emzetka, mam nadzieję że 4 z przodu na rękę to norma?

@Kierowca

jak o tabor stary i niesprawny? możesz napisać o ich stanie coś więcej? modele, roczniki, jak z serwisem stoją?

Witch

Powinniście wsadzić se w (usunięte przez administratora) te tablice z odjazdami. Jest 2min do autobusu,nagle informacja znika i za chwilę pokaże się ze za 15min. Jesteście (usunięte przez administratora)

Łukasz

Witam czy MZK zacznie zatrudniać ludzi czy dalej będzie zatrudniać osoby które zrobią sobie prawko i mają wywalone. Dziś wsiadam do autobusu nr.50 godzina 10.45,podjeżdża pani która wjechała na chodnik ,do tego bezczelna nie umie otworzyć drzwi. Ma wywalone na osoby które stoją z przodu,bo jej będzie zimno. Nr.autobusu 141 ,uwaga na tą panią. (usunięte przez administratora)

Maro
@Łukasz

Bo ta kobieta ewidentnie nie otwiera drzwi z przodu dla wsiadających i wysysających

Justyna
@Łukasz

Może warto było zwrócić tej Pani uwagę by nieco zmieniła podejście? Próbowałeś na miejscu to zrobić? Jak reakcja?

cotomabyć

kierowca autobusu nr 11 przejeżdża za wcześnie na przystanek żywiecka hotel w kierunku centrum. Biegnąc na autobus widzę jak on odjeżdża z przystanku zadowolony o godzinie 8:29 gdy powinien odjechać 2 minuty później. Ja wiem że może to być czepianie się szczegółów natomiast z mojego miejsca zamieszkania na przystanek jest ok. 5 minut spokojnego marszu. Wychodząc na czas i docierając do przejścia podziemnego, widzę jak kierowca odjeżdża z przystanku. I pewnie że mógłbym wyjść wcześniej o te 2-3 minuty natomiast nie zawsze daje rade. Poza tym jeżeli taki jest rozkład jazdy to niech kierowca się do niego dostosuje a nie klient do kierowcy który ma jakiś kaprys i przyjeżdża za wcześnie.

Zostaw merytoryczną opinię o MZK - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MZK?

Zobacz opinie na temat firmy MZK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZK?

MZK