KINGUIN Poland

Opinie o KINGUIN Poland

Bartek

Nie wiem skąd są tu aż tak złe opinie, bo naprawdę po sporym czasie spędzonym w firmie stwierdzam, że w lepszym miejscu nie pracowałem. Head jest super, kasa też fajna, dodatkowo premia, szkolenia..czego chcieć więcej?

Pingwin
@Bartek

Zgadzam się w 100%

Marcin Nowy wpis
@Bartek

Bo 50% tych opinii dotyczy zakupu produktów z platformy.

GA Nowy wpis

Dzień dobry. na głównej stronie jest teraz dostępna oferta dla Video Editor’a (LiveOps). Interesuje mnie sposób przeprowadzenia rozmowy. czy w trakcie trzeba będzie rozwiązać jakieś zadanie lub cokolwiek? jak długo sama rozmowa może trwać?

Dwa miesiące temu złożyłem CV do tej firmy. Dostałem szybką odpowiedź z propozycją rozmowy rekrutacyjnej. Rozmowa trwała ok. 1h. Była przeprowadzona online. Po rozmowie miałem oczekiwać informacji na temat terminu kolejnej rozmowy (już z potencjalnym przełożonym, może z dodatkowymi zadaniami). Nikt się jednak nie odezwał, nawet z informacją, że nie zostałem przyjęty i kolejna rozmowa się nie odbędzie.

Nowy wpis

@Kandydat

Cześć :) Chcielibyśmy zweryfikować sytuację, dlatego bardzo prosimy o maila na: patrycja@kinguin.net.

KO Nowy wpis

Chce poznać bieżące warunki pracy salesów. Mam wygasła już ofertę na B2B, przy czym i tak nie podano w niej widełek placowych. Może ktoś mógłby określić bieżące? chce wiedzieć w jakim zakresie mogę się podłapać, do tego czy dość trudno jest się dostać? pytam na podstawie poprzedniej opinii odnośnie rozmowy

Programista Php

Rozmowa przeprowadzana przez Skype'a z siedzibą w Koszalinie. Najpierw weryfikacja i uszczegółowienie CV (30 minut), później test merytoryczny z programowania (głównie PHP, 2,5 godziny). Test przebiegł w bardzo miłej atmosferze współpracy i dyskusji, nie było suchych pytań z odpowiedziamy dobrze-źle. Można się było nie zgodzić z rekrutującym w sprawie podejścia do problemu, trzeba było dobrze uzasadnić i obronić swoje stanowisko.

Pytania zadawane kolejno utrudniały przedstawiony problem. Weryfikacja wiedzy związanej z programowaniem obiektowym. Nie było dziwadeł typu: wolałbyś być bobrem czy kaczką. Było kilka podchwytliwych pytań, na które dobrze znać odpowiedź od ręki, ale wszystko można znaleźć w dokumentacji. Kilka pytań z SQL'a oraz frontenadu (HTML, CSS, JS). Pytania merytoryczne, odpowiednie do rekrutowanego stanowiska.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Jak szefostwo w KINGUIN Poland traktuje ludzi?

K

Jedno z dziwniejszych miejsc do pracy.

QC
@K

Jedno z dziwniejszych? Jak taka opinie należy rozumieć? W jakim kontekście piszesz? Czy to ma mieć negatywny wydźwięk? W dziwnym miejscu jeszcze nie przyszło mi pracować, opiszesz mniej więcej w czym to się przejawia? Zarobki mimo wszystko zadowalające?

J
@QC

Jeśli nie jesteś członkiem rodziny lub przyjacielem ludzi u góry to jesteś na straconej pozycji. Były szkolenia z poprawnego zachowania w miejscu pracy dla tych mężczyzn, którzy nie rozumieją granic. Ale czy te osoby dostały po rękach? Nie. Ale awans? Tak.

Czy KINGUIN Poland organizuje staże dla studentów?

Czy firma KINGUIN Poland udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Tonieja

Z tego co wiem, Kinguin nie udziela pożyczek. Oprócz standardowych benefitów (zniżka pracownicza, kod 50% itd), jest też opieka psychologa (t.j. przez aplikacje). Jeśli to nie jest wystarczające to Kinguin wspiera dobrym słowem ;)

T
@Tonieja

Co jeszcze należy do tych standardowych benefitów? Bo wspomniałaś/eś o zniżce, a co poza tym? Wow, wsparcie psychologa? Super sprawa! Ale przez aplikacje? Jak to wygląda? Rozmowa w formie wiadomości tekstowych?

supporter

Pracowiłem na supporcie około roku. Pracę mogę polecić tylko studentom, którzy chcą sobie dorobić podczas studiów, o budowaniu kariery w kinguinie nie ma co myśleć. Mimo dobrych wyników moje zarobki utrzymywały się na najniższej krajowej, podwyżka nie została mi przyznana, a menadżer nie był w stanie nawet wyjaśnić dlaczego. Szkoleń wewnętrznych jest dużo, ale wiążą się tylko z nowymi zadaniami, bez wzrostu wynagrodzenia. Wychodzenie z inicjatywą wiążę się wyłączenia z większą ilością zadań. O mobbingu i kolesiostwie nie jestem w stanie się wypowiedzieć, bo na supporcie (szczególnie zdalnie) nie dało się tego odczuć. Mogę jedynie dodać, że Kinguin lubi przyjąć na support osoby, który ledwo mówią i piszą po angielsku przez co trzeba często po takich pracownikach sprzątać.

Anonym

Doszedłem do ostatniego etapu procesu rekrutacji. I żadnej decyzji, mimo przekroczenia wszystkich terminów. Nie trać czasu na czekanie na rekrutację, prawdopodobnie zostaniesz zignorowany i pozostawiony bez odpowiedzi.

Madzia
@Anonym

A jakie są to te etapy rekrutacyjne? Opiszesz je dla jasności? Jak bardzo są czasochłonne, ile musiałeś czasu poświęcić? I jaka była umowa w kontekście zwrotki? Była wprost zadeklarowana?

@Anonym

Cześć! Dziękujemy za komentarz. Przyjrzeliśmy się procesom w ostatnim czasie i nie udało nam się znaleźć tego, w którym nie została podjęta decyzja i przekazany feedback. Odezwij się do nas na people@kinguin.net, żebyśmy mogli wyjaśnić sytuację. Każda informacja jest dla nas bardzo cenna.

Maria

Zglaszanie nic nie daje jesli czlowiek jest czescia kliki u gory.

Dokladnie, zglaszanie do HR-u nie daje NIC.

Alicja
@:)

Ja mam inne doświadczenia, tylko trzeba mieć dowody, większość ludzi pewnie ma subiektywne odczucie i myśli, że to wystarczy.

@:)

Jako dział People bardzo poważnie podchodzimy do zgłoszeń i ich weryfikacji, w ścisłej współpracy z naszym działem Legal. Rzetelna analiza każdego zgłoszenia jest niezwykle istotna, ponieważ naszym priorytetem jest zapewnienie uczciwego i sprawiedliwego rozwiązania sytuacji, minimalizując jednocześnie ryzyko szkody dla wszystkich stron zaangażowanych. Pierwszy krok naszego planu poprawy atmosfery i inkluzywności w firmie to przeprowadzona przez nas ankieta dotyczącą tych zagadnień, która pomogła nam zrozumieć i zidentyfikować obszary, w których możemy jeszcze bardziej się zmieniać

O.K
@KINGUIN Poland

Błagam was, jak wam takie bzdury przychodzą do głowy, albo, że ktoś w to uwierzy. Kolesiostwo i kilka jak cholera, ludzie, którzy ewidentnie nie powinni być na tych stanowiskach są tam bo rodzina szefa lub bo się ładnie uśmiecha, wchodzi gdzie trzeba i przypisuje sobie robotę innych. Całe szczęście, że nowy CMO bo poprzedni żenada! Zmiany są co 2 miesiące w firmie, na lepsze, dla pracownikow, i tak dalej a po miesiącu działania lepiej wracamy do punktu wyjścia. A HR to już w ogóle żart. Na pewno nie jest tam dla pracowników, mgło by go w ogóle nie być.

S.

W ostatnim czasie to, co się dzieje to naprawdę spore zmiany. Pracuję tu ponad 2 lata, a to, co dla mnie bardzo istotne jako osoby, która zarządza zespołem, to wsparcie i współpraca z HR. Odkąd wprowadzona została struktura z Partnerami to pracuje się idealnie, nie będę tu pisał po nazwiskach, ale idziemy w dobrym kierunku.

@S.

Czyli wcześniej jakie warunki pracy miałeś tak naprawdę? o wiele gorsze skoro teraz tak chwalisz? I wejście tej struktury kiedy miało miejsce tak naprawdę? Jakie są dalsze perspektywy?

S.
@Aleksandra

Nie tyle gorsze warunki, bo w Kinguinie nigdy takich nie było, co po prostu inny styl pracy. Od listopada zaczęło się zmieniać. Trzeba mieć minimum 2 lata pracy w jednym miejscu, żeby móc porównać i oceniać co jak działa. Warto o tym wspomnieć.

@S.

ok, jasne, dzieki. i tutaj to po ile ludzie tak średnio sobie pracują? te dwa lata wspomniane to będzie minimum? jaka jest tu tak w sumie perspektywa na realną dalszą karierę? na co Ty np., się nastawiasz?

ktos

Jeśli kumplujesz się z ważnymi osobami w firmie - możesz nic nie robić, kłamać co do swojej pracy i dostawać podwyżki i awanse. Nie polecam kobietom, słyszałem że traktowane są słabo, szowinistyczne teksty są normalnością. Znajoma została zwolniona za "zbyt dobrą pracę", bez wytłumaczenia. Mimo, że powiedziano jej że rzeczywiście pracowała za mniejszą stawkę niż powinna. Znajomy dowiedział się o nie przedłużeniu umowy miesiąc wcześniej, tylko ponieważ jego przełożony słusznie zauważył, że informowanie tydzień przed końcem umowy jest bezczelne. Sam szukam innej pracy iż niestety dla tych co rozumieją cyferki widać, że tym czym się chwalą mało ma wspólnego z prawdą. To jak traktują dobrych pracowników - którzy nie kumplują się prywatnie z dyrektorami i zarządem jest smutne. Zmiany wprowadzane są albo za szybko, albo za wolno - jest to jakiś inny świat - nie da się wytłumaczyć. 1-1 ja mam super szefa, niestety znam osoby, które były okłamywane na swoich spotkaniach z managerem co do ich przyszłości, pracy, wręcz można nazwać to sabotażem. Co do pracy HR - jest smutna. Jeśli za złą pracę menagera, który zwalniał dobrych pracowników nagradzają kursami, a nie zwolnieniem i przywróceniem pracownika. Albo nic nie mogą zrobić, albo nie chcą.

Daniel
@ktos

Tak to jest jak się na najwyższe stanowiska bierze ludzi po znajomości, a kompetencje zerowe. W HR nie jest lepiej.

J
@ktos

Który z managerów zwalniał pracowników, bo aż mnie to ciekawi?

@Daniel

Czemu w ten sposób HR oceniasz? Ile osób robi tu na dziale obecnie i jaki mają staż? Generalnie kiedy ostatnio ktoś do nich dołączył, wiadomo jak z atmosferą stoją?

Arek
@ktos

Ze znajomą musi być coś nie tak, skoro została zwolniona za zbyt dobrą pracę w dzisiejszych czasach. Swoją drogą mocno w to wątpię, pewnie mocno koloryzowane.

ktos
@Arek

Czy ja wiem czy koloryzowane, polowa firmy nie ma pojęcia co inne stanowiska robią, często nawet przełożeni nie maja pojęcia co ich ludzie w teamie robią i za co są odpowiedzialni.

Arek
@ktos

A Ty wiesz co robi każdy Kowalski w Twojej firmie? Jaj sobie nie rób.

Ja bardzo polecam pracę w Kinguinie :)

P

Spoko miejsce

Nina

Super

Czy w KINGUIN Poland są szkolenia zewnętrzne?

B.

Tak, są

@B.

w formie takiej, że firma proponuje dla chętnych coś czy samemu się trzeba zgłosić z pomysłem? budżet każdy ma na głowę ograniczony np., miesięczny lub roczny?

Asia
@Aleksandra

Różnie, czasem zarząd coś proponuje, czasem przełożony, a czasem samemu się coś znajduje i dostaje zgodę albo oddają kasę.

@Asia

oddaje jednak? czyli to nie jest tak, że każdy ma po równo tyle samo kasy do zużycia? to jak nie pójdę na szkolenie to gdzie te pieniądze znikają?

Asia
@Aleksandra

Nie wiem, mówię z perspektywy ludzi w moim zespole.

@Asia

Nie no jasne, raczej sądziłam, że to uniwersalne mogłoby być. A o swoim zespole co powiesz? Kiedy ostatnio kogoś braliście do siebie? Jak długo już w takim komplecie jesteście?

Świeżak

Ja również muszę napisać, że poziom rekrutacji i wdrożenia to jest niebo, a ziemia w porównaniu do poprzednich firm. Słyszałem, że na goworku jest tutaj średnio, ale w rzeczywistości widać zupełnie co innego.

Kamil
@Świeżak

Jak to rekrutacyjne niebo wygląda? Chyba nie zasłużyłem sobie na tak wysokie sfery, ale podaj chociaż na czym się skupiają i ile trzeba odbyć spotkań?

Super sprawna rekrutacja, bardzo merytorycznie i świetna atmosfera podczas spotkania.

Maja
@Kandydat

Extra są takie doświadczenia. Ja trafiłam na ogłoszenie na stanowisko Online Marketing Specialist SEO/Adwords. I też ciekawa jestem rekrutacji na tę pozycję. Ile jest etapów i czy są zadania rekrutacyjne?

Abdulf

kupiłem game pass do xboxa zapłacilem, wpisalem kod i zapłacilem psc a na xbox jak zrealizowalem kod to pisalo ze musze dopłacić

@Abdulf

No i co dalej konsultowałaś to z kimś? bo to brzmi jak błąd w systemie po prostu

Zostaw merytoryczną opinię o KINGUIN Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w KINGUIN Poland?

Zobacz opinie na temat firmy KINGUIN Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KINGUIN Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 8 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KINGUIN Poland?

Kandydaci do pracy w KINGUIN Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KINGUIN Poland