Opinie o Starbucks (Amrest Holdings Se) w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Starbucks. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Starbucks o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Starbucks w Wrocław

V

czesc, wiecie czy przyjmują też małoletnich (legalnie to juz 15 latkowie)?

exstarb
@V

Aby pracować w Starbucksie musisz mieć ukończone 18 lat niestety

Jak wygląda sprawa grafiku w Starbucks. Czy pracodawca idzie na rękę?

Fex Nowy wpis

Zależy na kogo trafisz, Ja miałam w miare spoko i mi szli na ręke.

Byly pracownik Nowy wpis

Mimo kilku lat doświadczenia w dobrych kawiarniach zaoferowano mi jedynie najniższą krajową. Na rozmowie o pracę obsesyjne wypytywanie dotyczące „rodziny Starbucks” czyli co zrobisz by inni pracownicy cie pokochali. Finalnie bardzo toksyczna atmosfera pracy, wieczny brak pracowników więc na jednej zmianie pracujesz za przynajmniej 2 osoby. Oczywiście płacą za jedną.

@ Nowy wpis

Wspaniały zespół Wspaniałą obsługa Przyjazne miejsce Polecam

Jak szefostwo w Starbucks traktuje ludzi?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Starbucks? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
V

czesc, wiecie czy przyjmują też małoletnich (legalnie to juz 15 latkowie)?

exstarb
@V

Aby pracować w Starbucksie musisz mieć ukończone 18 lat niestety

Jakiego doświadczenia wymaga się na stanowisko baristy? Zastanawiam się dlaczego moja aplikacja została odrzucona

Mam pytanko,czy kierownik restauracji musi znać angielski? Bo mam propozycję ale języka angielskiego nie znam

Żabson

Cała sieć pasee z powodu niskich standardów higieny a właściwie jej braku

Życzliwy

Dzień dobry Z przykrością stwierdzam że sieć Starbucks należy do najbardziej brudnych kawiarni w Warszawie W galerii Wileńska sieć nie dysponuje nawet toaletą dla klientów Wszechogarniający stoliki ,posadzki , ogródki, toalety brud świadczy o braku profesjonalnego zarządzania i personelu obsługującego klientów Cięcie kosztów widoczne w każdym calu Miłego dnia

Ryszard

Wiele słyszałem o Starbucksie, a i kawka pyszna :D Opisze może ktoś jak wygląda praca jako sprzedawca? To prawda że stawka to 11,50-13,50 zł brutto?

Rolen

Witam, czy ktoś może opowiedzieć o warunkach pracy w Starbucks na stanowisku Technika Serwisu?

fghj

Starbucks znajduje się na liście wstydu, czyli firm, które nie chcą się wycofać z Rosji i chcą wspierać putinowski reżim.

Jolanta
@fghj

Ale wiesz, że to ten wątek na forum dotyczy tylko jednej kawiarni w Polsce, a nie całej korporacji międzynarodowej? Więc nikt tu niestety nic nie zrobi w tym temacie.

depresja

długo zastanawiałam się kiedy i czy wgl mam napisać moją opinię. Pracowałam w SbX przez około 3 lata. Firma bardzo niesprawiedliwie podchodzi do jej pracowników. Rozmawiałam z wieloma, masą ludzi. Zwykłymi baristami i managerami niższego i średniego szczebla. Wszyscy mają podobne zdanie. Wyobraźcie sobie, kawiarnia na w galerii na PKP a kawiarnia położona na obrzeżach miasta. Jaki ruch? Taki sam? Oczywiście że nie! Na pkp potrafi być 2 albo nawet 3 razy więcej transakcji/klientów! A zarobki? TAKIE SAME! Na PKP charujesz a gdzie indziej poprostu pracujesz... W SBX zamyka kawiarnie minimum 2 osoby. Czy na pkp zamyka więcej osób? Zazwyczaj też zamykają dwie! Więcej masz o wiele więcej klientów, o wiele więcej brudu, mleka i innych rzeczy dołożenia, kanapek do dorobienia a zarabiasz tyle samo co robiący wszystko na spokojnie ludzie w kawiarni która prawie nie ma klientów. A teraz zarobki. Hahah... pracowałam tam 3 lata i zarabiałam tyle samo co osobę którą szkoliłam. TO jest okropne! Wyobraźcie sobie jakie już macie doświadczenie, wiedzę, bardzo dobre wyniki sprzedażowe a zarabiacie tyle samo co osoba która uczy się jakie mamy mleka alternatywne. (każdy barista ma taką samą stawkę niezależnie od stażu) Jeszcze śmieszniej jeśłi porównamy młodszego managera zmiany i baristę który jest pierwszy dzień w pracy... manger jest już na eatcie. i wyobraźcie sobie że zarabia 17 zł BRUTTO a barsita na pierwszy dniu szkolenia 18,3 netoo! na rękę! dacie wiarę jak firma mi pluła tym w twarz? Wszyscy w kawiarniach uważają to za bardzo nieuczciwe! A starszy manager czy kierownicto kawiarni pracują po godzinach. Często w swoim czasie wolnym. i a jakże - managerowie bardzo zatłoczonych kawarni zarabiają tyle samo co Ci w tych małych. SBX! TO totalna porażka z waszej strony Wprowadzili mase nowych rzeczy do robienia na zmianie. Dodali glovo, ubera i pyszne.pl. Wypiekamy świeże pieczywo...A na dodatek po pandemii zmniejszyli liczbę ludzi na zmianę na ilość transkacji. CO to oznacza? Więcej rzeczy do zorbienia, jeszcze mniej ludzi na zmianie! Wszyscy chodzą wykończeni! Nie polecam pracy w tej firmie dłużej niż na wakacje czy pól roku. Praca bardzo nudna, powtarzalna. Klienci bardzo często chamscy - ale to raczej jak wszędzie, Zauważyłam, że zazwyczaj w tej firmie zostają na dłużej tylko ludzie którzy za bardzo nie wiedzą co chcą w przysżłości robić i nie mają realnego planu dla siebie stworzonego i konsekwentnie realizowanego. Jest to dla nich takie miejsce do rozwoju. Są w firmie to już zostają bo nie mają gdzie iść indziej. ( Tak zalczam się do tych osób niestety) A Ci którzy są ambitni bardzo szybko odchodzą.. widzą jak tak firma wysysa wszystko ze swoich pracowników i się temu nie dają. Albo zarobili troche grosza i idą dalej w swoje marzenia. Ogólnie bardzo odradzam gastronomię jako pracę. Mało rozwoju i słaby rozwój. Bardzo marne pieniądze w całej gastronomii. Praca od pn do niedzieli. w święta i inne tego typu. No i praca z ludźmi - którzy to zawsze wiedzą lepiej :) a firmia uważa tak samo - klient nasz pan i władca. W SBX nazywa,y siebie partnerami. Firma nastawiona dla ludzi bla bla bla... Guzik prwadwa. Znam osoby którym wygasały etaty gdy przyszła pandemia i co? Przedłużyli? ...tak.. ale po tygodniu - dwóch - żeby mocniej zaoszczędzić na ludziach ich kosztem! Bo wiecie - liczą się ludzie ;) Po pól roku też to żaden atut że SBX pozwala zrobić sobie 2 napoje w czasie zmiany za darmo. Wieżcie mi - brzmi to bosko.. ale to jest okropne. Oni chcą uzależnić od swoich produktów swoich pracowników i im się to bardzo udaje.Znam osoby które jak w jakiś dzień nie pracują to muszą iść do SBX bo nie wytrzymają. Zamiast dać chociaż 1 zł więcej to dają napoje. Który jeden z regóły ma tyle kcal co porządny i pełnowartościowy obiad. A w SBX znajdziecie tylko uzależniający cukier i kofeine nic więcej. Większość apoje po pół roku bardzo się nudzi. przestają smakować. Bardzo dużo osób w SBX tyje. Ja niestety też przytyłam. Bardzo dużą wadą jest to że muszą byc w SBX bardzo możcno obcięte paznokcie i nie mogą być wgl malowane... masakra Już nie bedę się rozpisywać na temat tego jak wszystkie produkty są wykożystywane po uływie daty ważności, jak brudne pomarańcze z ziemii - niematye są wyciskane do soków dla gości. Jak czasami (ale bardzo rzadko) jakaś kanapka, muffin spadnie na ziemie a mimo to zostanie dany klientowi. Jak masa chemii jest w bardzo zły sposób przechowywana albo stosowana obok żywności. Jak bardzo bariści przepieniają mleko przez co gością nie smakuje. Choć chyba najbardziej mnie boli nie mycie rąk. Popatrzcie sobie na baristów jak często myją ręce ;) Prawie wgl... Nigdy do tej pracy nie wrócę i wam polecam ją zmienić lub nawet nie zaczynać - jest wiele, masa roboty z owiele lepszymi płacami, benefitami i warunkami i możliwościami rozwoju. SBX jest słaby pod każdym względem. Bardzo nieambitne miejsce w któym każdy daje się robić w konia i pracuje za marne grosze ( mager nawet w czasie wolnym) Pozdrawiam was

Lol
@depresja

Chyba trochę odpłynęłaś w swojej opinii, jeśli miejsce pracy obwiniasz o przytycie (?) i o to, że nie można malować paznokci u rąk. Lepiej czasem zejść na ziemię

Barista
@Lol

Może i odleciała ale ja się z nią zgadzam w większości niestety

kaffka
@depresja

Kiedyś były trzy napoje na zmianę i nikt nie pytał ile godzin jesteś w pracy. Teraz są jasne zasady ile napojów na ile godzin. Kiedyś wszyscy mieli 20 minut przerwy w ramach bonusu. xD Teraz minimalne 15 minut dla UoP, reszta niech bierze bezpłatną, bo tak się szanuje PARTNERÓW.

kaffka

W tej firmie spędziłam ponad 3 lata. Głównie jako barista czy młodszy kierownik zmiany. Czy polecam to miejsce na początek kariery? Zależy. Jeżeli jesteś dziennym studentem, który w czasie wolnym chce dorobić to może Ci się tutaj spodobać. Jeżeli studiujesz zaocznie i nie masz zobowiązań w tygodniu nawet nie próbuj. Firma monco wykorzystuje wiedzę, że ktoś nie ma zobowiązań, pojawia się szantaż emocjonalny, że jak nie przyjedziesz to nie będzie komu pracować - cios poniżej pasa, nie odpowiadasz za braki kadrowe tylko kierownictwo regionalne czy sama góra. Stawki śmieszne jak najniższe, jak ktoś wspomniał na UoP niezależnie od stażu dostaniesz na rękę mniej niż początkujący barista na zleceniu. Klienci a raczej goście różni jak kawiarnie. W jednych bogate wieśniaki, w innych podróżni a czasem korpo ludziki, które widzisz codziennie i palisz z nimi przed kawiarnią. Przed pandemią firma jakoś tam dbała o pracowników, w czasie pandemii doszło do zapaści standardów jakichkolwiek. Jeżeli ktoś się stawia szuka się powodu do rozwiązania umowy, ucinane godziny, stawki jak pisałem śmieszne, benefity i możliwości rozwojowe jeszcze śmieśniejsze. Jeżeli możecie to szukajcie staży w kierunku, które Was interesują, bo ta firma nie jest warta Waszego czasu. Szkoda zdrowia i życia na babranie się w mleku od poniedziałku do niedzieli, niezależnie od świąt, długich weekendów czy wakacji. Naprawdę nie warto.

Mleczko odtłuszczone

Przykro mi jak widzę jak starbucks od 5 lat zmienia sie na gorsze. Idziemy w stronę bycia mcdonaldem totalny (usunięte przez administratora), masa roboty, brak możlowosci bycia na etacie (nawet mc to ma) Amrest czyli firme zarządzającą starbucksem kupiła jakaś chińska firma. Wczesniej to amrest był polski. Teraz chińczycy nimm rządzą.. a oni mają kompletnie inną świadomość niż Ci w USA którzy starbucksa stworzyli. Będzie coraz gożej. Jest totalny bajzel w tej firmie. Widać że najbardziej oszczędzają na pracoanikach..

Mleczko BARDZO TŁUSTE
@Mleczko odtłuszczone

Ja pracowałam 3 lata. Też to widzę! Najgorsze jest to że jest bardzooo mało ludzi na zmianach i o wiele więcej wymagań niż kiedyś. Prawda z tym zmagdonialnieniem się ..

Meeh

Przykro mi.. bo pracuję w tej firmie 5 lat i z roku na rok jest coraz gożej. Moim postanowieniem noworocznym jest ucieczka z tej roboty...

:C
@Meeh

Niestety muszę się zgodzić! Cała stara banda tak myśli.. a CI nowi jak ptaki w klatce urodzone.. Nie zdają sobie sprawy jak kiedyś było

Czy w Starbucks są szkolenia zewnętrzne?

xDDDD

TAK - BHP XDD Tutaj rozwój bardzo na niskim poziomie. Nie polecam tej firemki

Depresja

Ptaszki ćwirkają ze ma być podnjesiona stawka. W końcu SBX! Szkoda że pewnie ludzie z większym stażem zarabiać będą tyle samo co nowi, totalnie zieloni bariści. Jeśli bhśfie to zmienili to uważam że na wynagrodzenie już nikt nie powinien narzekać

Student
@Depresja

Ale to kwestia wzrostu minimalnej czy prawdziwa podwyżka?

Depresja
@Student

Prawdziwa.. dla wszystkich.. tylko że jest to robione żeby to tylko dobrze wyglądało. Bo teraz podwyżka a za 2 miesiąca wzrasta minimalna krajowa. Więc jeśli podwyżką nazywasz marne 30 groszy to zapraszam :p

Odradzam

Jak wyżej ;)

SSV

Mam już dość... nie wyrabiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Starbucks - Wrocław

• Jak się pracuje w Starbucks?

Zobacz opinie na temat firmy Starbucks tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Starbucks?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 0 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Starbucks