Gerdes MC

Opinie o Gerdes MC

Izka Nowy wpis

Informatyk u nich z tego ogłoszenia to w ogóle ma pracę stałą czy w jakimś systemie zadaniowym, projektowym jak to wygląda? Za bardzo nie wyjaśniają w praktyce, jak ta Współpraca ma wyglądać firmie. Dlatego tutaj zajrzałam.

Dzień dobry, Czy Gerdes MC oferuje dla pracowników bony na swięta lub karty doładowane gotówką ?

Skiba Nowy wpis
@Zainteresowany

Tzw. premia świąteczna 2x w roku.

Ja Nowy wpis
@Skiba

To nie premia świąteczna a tzw. pomoc z Funduszu Socjalnego zależna od dochodu.

Julita

Zainteresowała mnie praca na stanowisko pakowaczki. Przeczytałam w komentarzach, że na tym wakacie pracuje się również w sobotę i w niedzielę. Czy w konsekwencji tego, że robi się przez weekend, można liczyć na jakieś wyższe wynagrodzenie? Jeżeli uda się już wyrobić premię, to w jakiej wysokości ona jest?

Skiba
@Julita

Od jakiegoś czasu nie ma pracy w soboty i niedziele. Jak się pracowało w sobotę to dostawało się wolne w tygodniu. Chyba że było wcześniej określone ze to nadgodziny, wtedy dodatek. Ty jako pakowacz wyrabiasz normę. Premia jest ale nie dla ciebie. Więc Ty pracujesz wyrabiając ilości a premie dostają wszyscy inni ale nie ty. Podsumuwujac robisz normę na brygadzistę, nastawiaczy i innych.

@Skiba

To ale mi premia w takim razie :( Trzeba się bardzo napracować, żeby normę wyrobić? Dziwnie trochę z tymi nadgodzinami, pracowanie w soboty żeby dostać wolne w tygodniu mi nie bardzo odpowiada.. często zdarzało się ze jednak rozliczali te nadgodziny dodatkowo? Czy pojedyncze dni jedynie?

Skiba

Od dłuższego czasu nie ma sobot/nadgodzin więc nie ma co ruszać tematu. Premia jest ale nie dla zwykłego produkcyjnego. Dla wszystkich na około jest a to ty sobie pracujesz by inni dostali :D Co do normy, jak robisz swoje to nie jest ciężko wyrobić.

Skiba Nowy wpis

To czy wyrobisz normę czy nie to i tak nic z tego nie masz. Żadnej premii, żadnej pochwały, wielkie nic.

Mm

Dzień dobry w jakiej lokalizacji jest fabryka w Łodzi?Pojawiło się ogłoszenie na dwa stanowiska ale informacji brak.

@Mm

Siedziba firmy znajduje się przy ul. Technicznej 2/4, 92-518 Łódź.

Pracownik Produkcji

Zwykła forma łapanki. Kierownik pokazuje hale produkcyjną i proponuje pracę od zaraz, umowę zlecenie, elastyczny grafik pracy, 12netto za godzinę, nie było mowy o badaniach lekarskich. Gdyby na rekrutację przyszła inna osoba niż umówiona to kierownik/rekrutujący nawet by nie wiedział.

Brak pytań odnośnie doświadczenia i kwalifikacji. Jedyne pytane jakie pada to czy kandydat jest zainteresowany pracą.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Pytający

Czy w gerdesie są związki zawodowe ?

@Pytający

nie ma

Nastawiacz wtryskarek jaką stawkę dostaje na tę chwilę? Nie mam gdzie się dowiedzieć tak to, w 2016 tu tylko pojawiło się jakieś ogłoszenie z tego co widzę i już nawet nie można go otworzyć, a poza tym mnie interesuje aktualna sytuacja.

Czy w Gerdes MC możliwa jest praca na podstawie B2B?

Czy Gerdes MC zapewnia kartę multisportu?

Eleonora

Zastanów się!!! Czy po takiej wyjebce miałabyś siłę? Stały pracownik 8 godz czas pracy,a zleceniowka nawet 12 godz

Wiktoria
@Eleonora

I tak codziennie 12h? Te nadgodziny są jakoś lepiej płatne czy jest stała stawka?

Mika
@Wiktoria

Pracuję w firmie już 6 miesięcy i nie miałam tam do tej pory 12 godzin. Jak jeden dzień mam więcej maszyn to na następny dostaje mniej lub spokojniejsze. Każdy dzień jest inny

Asia
@Mika

Jesteś niedouczona,wprowadzasz ludzi w błąd. Z tego co wiem pracowaliście od PN do Cz .,ponieważ materiał sprowadzany jest z Ukrainy .,a wojna trwa nadal .Nie polecam tej firmy ,a szczególnie stare gerdesowy .

@Asia

Towar nie jest sprowadzany z Ukrainy.

Sebo

Osoby zwolnione zawsze mają pretensje,ludzie zastanówcie się nad sobą.

Mirek
@Sebo

Czy ty wiesz jaką ta firma ma opinie? I tam pracują stali pracownicy ? Nawet Ukraińcy uciekają bo są wykorzystywani na maxa ,jak i zleceniowka jadą po całości..Niewiesz ,że najgorszy towar do Polski jak tam coś nie pasuje to do nas. Kto tam pracuje stare baby z landów w dodatku nieznośne, że na dziendobry masz dość.

Dariusz
@Mirek

Tylko zlecenie? Nikt nie ma normalnej umowy o pracę? A o co chodzi z tym wykorzystywaniem? Zawalają robotą? Trzeba siedzieć po godzinach?

@Dariusz

Pracownicy są zatrudniani w oparciu o umowę o pracę

Honorata

Na stronie firmy znalazłam ogłoszenie dotyczące stanowiska Pakowacz/ka-montażysta/ka. W ofercie napisane jest, że pracuje się 5 dni w tygodniu od poniedziałku do soboty. Czy to oznacza, że jeden konkretny dzień w tygodniu jest wolny zawsze i firma wtedy nie pracuje?

Wojtek
@Honorata

Nie rób sobie nadzieji, pracujesz i w sobotę I niedzielę. Na montażu klika i odżywki z rynsztoka .Jak jesteś na zleceniu nic nie znaczysz ,choćbyś miała zapał i energię. Kieroownik nie radzi sobie z pracownikami ,zaniżają obroty celowo ,na frezarce70sztlub maszyny 907 i 908 zero zaangażowania że strony stałego pseudo pracownika ,najłatwiej jest podrzucić osobie na zleceniu przy ..Na montażu pracują po znajomości obca osoba niema siły przebicia ,nie widziałam uśmiechu, zadowolenia ,ogólnie przychodzą jak za karę..Praca nudna I monotonna .Premie nie dostają bo nic nie robią, a jak dostają to zazwyczaj zleceniowka wyrobi..Myślę, że powinny być przeszkolone na produkcji ,bo zazwyczaj posługują się tylko zleceniowka .

Czy w Gerdes MC odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Miko

Tak

Sebo
@Miko

To znaczy że można liczyć na awans i aplikować na lepsze stanowisko jak się zwolni? Jak często są takie możliwosci?Jak kogoś szukają to informują najpierw o tym zatrudnionych ludzi?

robert1975

Też pracowałem w tej firmie. Nadzień dobry dali mi trzy maszyny, gdzie nudziłem się. Dali mi trzy maszyny gdzie nie dawałem sobie rady. Po dwóch tygodniach zostałem zwolniony. Kto nabierze wprawy przez dwa tygodnie. W tej firmie. Podstawą jest poradzić sobie z trzech maszynami. Kto nie da rady do dowidzenia

Krystyna
@robert1975

A czy praca na trzech maszynach jest premiowana? Czy oferują umowę o prace na dzień dobry ??

Ten
@Krystyna

Nie jest dodatkowo premiowana. Na początek umowa na okres próbny, później umowa o pracę

Nie trzy maszyny to masz na poczatek po pracujesz z 2 lata to masz cztery

Mirek
@Krystyna

O jakiej ty premi mazysz? Z tego co wiem nawet nie mówią dzień dobry, nieustanne obgadywanie i podjebywanie . Atmosfera okropna. Tworzą układy i nie ma obrotów, jak nie jesteś z polecenia to cię stare gerdesowy zniszczą. OSOBY NA ZLECENIU powinny być pod szczególną Ochroną bo te suki mają cięte języki.

Kogut

Powiem tak dla mnie to jest chore że nie chcieli przyjąć do pracy z orzeczeniem ciekaw za co ma kurrwa żyć głoszę to do inspekcji pracy co wy odwalascie

Asia
@Kogut

Człowieku zdrowy tego nie ogarnia fizycznie ,a ty chciałeś?Gorąco, hałas, maszyna cały czas pracuje, przerwa tylko 15 minut za mało na taki (usunięte przez administratora) .

MS

Już na wstępie zostałam wrzucona na trzy maszyny, z którymi miałam styczność pierwszy raz, a musiałam obsługiwać wszystko na raz w pośpiechu. O wytyczne trzeba było się dopytywać, a i tak nikt nie raczył odpowiedzieć. Potem dostajesz (usunięte przez administratora) za to, że czegoś nie zrobiłeś pomimo, że nikt ci nie powiedział o tym zadaniu i nie wytłumaczył nic. Ludzi traktuje się tam bez szacunku. Można przy okazji usłyszeć jak brygadzistka cię wyzywa przeklinając za twoimi plecami. Z tego zakładu można wyjść z depresją…

Justin

Na produkcji są 3 zmiany czy system 4 brygadowy?

Jakub
@Justin

Z tego co wiem to trzy zmiany. Aplikowałeś może i pracujesz? Jak tak to napisz czy trzeba mieć doświadczenie?

Polinezjafrancuska56

Nie jest tak źle jak wynika to z większości opinii. Idealnie nigdzie nie jest ale ogólnie w porządku firma :)

@Polinezjafrancuska56

Zgadzam się. To produkcja , praca fizyczna , 3 zmiany nie każdy ma predyspozycje.

Matti

Pracowałem, już nie pracuje na szczęście. Firma produkcyjna w której student jest w stanie przewertować cały Internet przez 8 godz pracy. W młodych zero życia, zero chęci do pomocy czy też zaangażowania się. Tylko nieliczni wykazują oznaki zainteresowania. Istnieje jakieś ciche pozwolenie dla takiego zachowania. Mimo to zarabiają więcej niż pracownicy stali. Pracownicy na etacie starają się, wyrabiają normy, jeszcze robią za pracowników agencyjnych. Pracowałem na 3 zm, także w soboty i niedziele. Stawka godzinowa wynosiła zawsze około 1 zł więcej niż najniższą krajową. Z tego co wiem nadal tak jest. Premia niby jest ale prawie co miesiąc ucinana. Nawet jak była cała to wynosiła około 300 zł. Ludzie sympatyczni, brygadzistki, kierownik i panie z jakości. Wielkim problemem tej firmy jest organizacja. Zero środków motywacyjnych. Zero popraw strukturalnych. Zero narzędzi które by angażowały się w zainteresowanie młodych praca stała w firmie. Pracuje dużo pań starszych które nie będą tam już długo że względu na zbliżający się okres emerytur. Zaś nieliczni młodzi odejdą bo poczują się wykorzystywani.

Jakie wynagrodzenie na początek jest oferowane?

Yokiia

Może ktoś się wypowiedzieć czy jest tak samo jak kilka lat temu ?? Wnioskując z opinii…. Taki sam zapis rdol? Czy może coś się zmieniło..?

Nastawiacze wporzadku, kierownik kawał (usunięte przez administratora) generalnie fajna praca na chwilę ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Gerdes MC - Poznań

• Jak się pracuje w Gerdes MC?

Zobacz opinie na temat firmy Gerdes MC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gerdes MC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gerdes MC?

Kandydaci do pracy w Gerdes MC napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gerdes MC