Opinie o HSBC Bank Polska S.A. w Zabierzów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie HSBC Bank Polska S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HSBC Bank Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSBC Bank Polska S.A. w Zabierzów

Jolka Nowy wpis

Żadnych aktualnych informacji w wątku, wpisy jak widać kończą się na roku 2022r. Wygrzebałam ofertę dla siebie jako Software Developer. Pisano o możliwości pracy hybrydowej co byłoby mi rękę bo mam trochę daleko. Pracownik od początku zatrudnienia ma możliwość pracy w domu, czy dopiero po okresie wdrożeniowym?

Czy pracodawca HSBC Bank Polska S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Korwin

Tak, wyzwiskami i żartami z Polaków.

@Korwin

Niestety to samo odczujesz w UBS czy Citi. Polska o ile jest wpominana na posiedzeniach managementu to zwykle z przydomkiem - LOW COST, RESOURCES itd. (usunięte przez administratora) to napewno tez Polakow tutaj , takie odczlowieczenie badz co badz ciezko pracujacych kolegow w PL.W Londynie jest to oczywiscie owiniete otoczka "poprawnosci" ironii aczkolwiek kazdy wie co lezy i podstaw takiego zachowania.Mnie koledzy z HK pytali wsprost wiedzac ze jestem z Polski, czy to kraj wciaz demokracyjny... Szczerze jak moge pomagam kolega wyjechac i sprobowac sil na zachodzie, przy takich chorych cenach ZAROBKI vs CENY M2 w Krakowie czy Wwie to sie to zwyczajnie nie oplaca.Szkoda zycia na tyranie 30-40 na kredy , mieszkania w szufladzie!

Witek

We wrześniu wyciekły informacje o kolejnych aferach bankowych. I jaki bank a awangardzie prania kasy z piramid finansowych? Oczywiście HSBC.

@Witek

Kazdy z risk takers - bankow ma kary. HSBC Holdings Plc (nie mylic z ta zupelnie odrebna spolka w PL) nie jest wyjatkiem. Jak nie kary w Szwajcarii, to w Stanach ale to samo dotyczy RBS, czy innych bankow.CIti dla przykladu takze zdecydowal sie zawinac z PL i innych regionow zostawiajac jedynie pion corporate i nie zaskoczenie - polski outsourcing za polowe ceny tego co musza zaplacic w Londynie.Obecnie DB czy Credit Suisse maja podobnie zla prase.

@Witek

Chodza sluchy ze UBS ma sie merge z CS - a to by znaczylo zwolnienia, nawer w 1/2 tanszej Polsce.

Arr

Senior product controller - jakieś opinie? Mam 4+ lat doświadczeni, angielski i francuski perfekt. Na ile można liczyć/co negocjowac u Was? Są premie sensowne? Jestem trochę zdziwiony ilością negatywnych opinii tutaj, więc chętnie usłyszę coś więcej o zespole/firmie. Dzięki :)

8 Canada Square
@Arr

Moze nie dokladnie na temat ale znam Head-a Product Control - Hindus wciaz pokazuje na LN oczwiscie Londyn (nie chcac sie przyznawac do Krakowa - tutaj okreslanego przez management jako low cost location) .Z tego co mi wiadomo wiekszoci Product Control sie pozbyli do Polski, bo firma zaoszczedzila przeszlo dwukrotnosc tego co musieliby placic w Londynie.Tutaj Product Control (Londynskiego GBC4/ polskie jest bez porownania nizsze) to srednio £60-70k pa, reasumujac jakies £3.8-4k netto/mths. Jak znam zycie w Polsce to zarobki ale konkurencyjne do Pune czy Bangalore. Popraw mnie bo wiesc niesie ze hindusi zarzadzajacy w polskim Deliverywynegocjowali podonbne stawki dla swoich rodakow,aby te twie low cost lokacje siebie wzajemnie nie licytowaly opnizeniem kosztow.

logo firmy Praca Kierowca kat. B
Zabierzów
K&R Bors Partner Sp. z o.o.

Czy rozmowa rekrutacyjna w HSBC Bank Polska S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Mrówka

Chcesz się zatrudnić w banku, który ma poważne problemy finansowe?

Aplikuję na stanowisko IT Project Managera, jestem po wstępnej rozmowie. Po przeczytaniu Waszych opinii nasuwa mi się parę pytań: czy 16000 brutto, jakie firma w teorii oferuje PMowi to fakt, czy fikcja? Jak wygląda kwestia wnoszenia telefonu na tym stanowisku (a służbowy?), czy kontrola czasu spędzonego poza biurkiem obowiązuje naprawdę? I czy projekty, które potencjalnie będę prowadzić są ciekawe, czy raczej nudne i powtarzalne? Dzięki!

Aaa
@Michał

16K na IT PM'a???? To wydaje mi się jakaś super oferta (wysoki grade). Aż (prawie) nie możliwe!

Kaya
@Michał

Michal i jaka decyzje podjales i jesli tam pracujesz to jak bys opisal prace i atmosfere?

Ktos
@Michał

PM Z doświadczeniem zarabia zdecydowanie więcej niż 16 brutto. Nie wiem, skąd tutaj takie zaniżone stawki. Jak ktoś jest pm-em i zarabia mniej to współczuję :)

Iwona
@Ktos

Czy pracujesz w HSBC na tym stanowisku? Jeśli tak, to chętnie się dowiemy, jak to wygląda w praktyce. Opowiedziałeś już o zarobkach, a jak jest z innymi kwestiami? Przyda się więcej informacji dotyczących zatrudnienia u tego pracodawcy.

Danka
@Ktos

HSBC płaci poniżej rynku.

haha
@Danka

jakiego niby rynku? jak coś umiesz, to płacą bardzo dobrze

Hercules
@haha

W IT przechodząc do konkurencji możesz dostać 20-30% więcej (w przypadku osób doświadczonych, juniorzy pewnie więcej). A cięcia się dopiero zaczynają.

Smitty

Firma na poziomie Comarchu.

Miś

Firma jeszcze przed kryzysem planowała redukcję 35 000 etatów. Tylko szaleńcy mogą tam szukać pracy.

Czy pracownicy w HSBC Bank Polska S.A. dogadują się między sobą?

Miś

Nie dogadują się.

Ktoś

Nie polecam finansów jakby się ktoś zastanawiał. Tak jak ktoś wyżej napisał - twój szef ma zawsze rację, a jak nie ma patrz punkt wyżej. Nie ma szkolenia "on the job". Przychodzisz, mówią które pliki masz robić i "się orientuj" :) Ogólnie zamkniete grono ludzi, którzy są niechętni nowym osobom. Jeśli nie jest się typem podlizywacza to nie ma co liczyć na dobrą opinię na koniec roku. Nie bez powodu duża rotacja. Jeśli chodzi o nadgodziny to bez informacji na rozmowie wstępnej daja do podpisu jakąś dziwną umowę dla ochroniarzy na parkingach, w której szef określa że danego tygodnia masz pracować np.po 10h, a potem odbierać. Jeśli ktoś ma małe dzieci to ciężko...a nie można też odmówić, bo jeśli tak to razem z umową.

Ktoś
@Ktoś

Jednym słowem toksyczne środowisko.

Ona

@Ktoś to nie ma żadnego dnia chociażby przeszkolenia wstępnego ? Tylko od razu siadaj i rób?

Czy ktoś wie jak wyglada wstępna rozmowa w HSBC na stanowisko Finance & Accounting Specialist? czy trzeba spodziewać się jakiś zadań merytorycznych czy to raczej miękkie hrowe pytania?

jack

Ile się tam pracuje i ile jest w tym czasu na przerwę. 9h, 8h czy 8.5h? Jeśli to coś zmienia, chodzi o managerskie stanowisko. Chyba, że oni mają elastyczne godziny pracy? I jak z pracą w domu?

Net

ASSESMENT test opinie o teście? Czy on wpływa na naszą kandydaturę? Osoby ktore pisały proszę o wypowiedź

@Net

Tak opinia o assestment test wpływa na kandydaturę. Moja koleżanka nie dostała pracy w Hsbc, ponieważ źle zdaniem Hrów uzupelnila ten test.

Karina
@OPOLANKA

Czy ten test jest na czas? Dziękuję

Krakuska
@Karina

z tego co pamiętam nie, po prostu podano że mniej więcej będziesz potrzebowała 20 lub 30 minut.

Czy ktoś pracuje na dziale Payment Operations ? Czy ciężko przejść rozmowę kwalifikacyjna ? Jaki jest przedział zarobkowy ?

Lola

A jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna ? Prowadzona jest w 100% po angielsku ? Nie mam żadnego doświadczenia w finansach ale ukończyłam geodezję i kartografię. Na jakie stanowisko powinnam się starać aby zacząć przygodę z HSBC i jakie są mniej więcej zarobki. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Magdalena

Czy ktoś wie jakie są dokładnie działy w firmie i gdzie można teraz rekrutować ?

Jaka stawka na wejście? Mam kilka lat doświadczenia w State Street.

OPOLANKA

To zależy od działu i umiejętności. Niektórzy narzekają na stawki, a niektórzy nie.

@OPOLANKA

Ale jaki to mniej więcej przedział? Nie wiem ile negocjować :)

Czy HSBC Bank Polska S.A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

OPOLANKA

Godziny pracy w niektórych działach są elastyczne. Najwcześniej zaczyna się prace o 6 rano, a najpóźniej o 10. W niektórych działach przez parę dni siedzi się dłużej i robi nadgodziny, a w inne je odbiera i siedzi się krócej

Jacek

Nie tak dawno widziałem tutaj dosyć niepochlebną, ale prawdziwą, opinię na temat HSBC. Niestety ale wszystkie prawdziwe opinie są szybko usuwane a zostają tylko te fejkowe wystawione pewnie przez dział HR.

Zostaw merytoryczną opinię o HSBC Bank Polska S.A. - Zabierzów

• Jak się pracuje w HSBC Bank Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy HSBC Bank Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HSBC Bank Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w HSBC Bank Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042