brak logo

DFME „Damel” S.A.

Dąbrowa Górnicza

Opinie o DFME „Damel” S.A.

Q 2014-10-26 19:36:03
Jeśli nie spełniasz wymogów danej firmy to firma nie ma obowiązku odpowiadać na Twoją aplikację. WIĘKSZOŚĆ firm zastrzega sobie kontakt tylko do wybranych osób. I to wcale nie świadczy źle o firmie. Pozdrawiam.
1
ANGELO 2015-01-16 12:05:18
Firma jest dobra dla początkujących , jako pierwsza praca. Zaraz po roku najlepiej uciekać z niej, by się nie zasiedzieć i przesiąknąć smrodem i głupotom.
Chyba że się ma plecy i czeka na awans aż ktoś ze starej kadry odejdzie,jeszcze 5 lat. Firma nie potrafi docenić swoich pracowników finansowo, tylko się cieszy że ma wykwalifikowanych pracowników za marne grosze. Kilku pracowników już odeszło którzy wiele wniosło do zakładu , a firma nawet nie potrafiła ich zatrzymać. To był błąd !!! WIELKI BŁĄD !!! Teraz pracują za granica i żałują że tyle czasu stracili na prace dla kadry bezmózgowców.
1
byłemtam 2015-02-01 18:08:21
Witam.
Doszły mnie słuchy, że wkracza tam Firma auditująca zewnętrzna. Czyżby GÓRA nie umiała (czytaj nie chce) zrobić porządku z kadrą zarządzającą. Nie dziwię się, przecież co drugi to rodzina lub kolega. Miałem do czynienia z takimi auditami i powiem, że dużo dobrego wnoszą, uzdrawiają, wyłapują ludzi z kompetencjami i bez kompetencji. Czy w tym przypadku tak będzie zależy od firmy auditującej i Właściciela auditowanego przedsiębiorstwa. Do ludzi tam pracujących - dajcie znać jak przebiega audit.
heee 2015-02-02 15:03:53
heee audyt niech się weżną za nierobów siedzących w kantorkach przed komputerem po kontach pochowanych i wprowadzających zamieszanie.
2
QQnamuniu 2015-02-07 23:24:48
Super, jeszcze auditu nie ma a już chowają swoich pobratymców - w marketingu, po oddziałach itp. Dalej tak, niech właściciel się tylko dowie a dowie się, to polecą głowy. I bardzo dobrze, może wreszcie zapanuje porządek i ludzie pracujący w Damelu będą dumni, że tam pracują i wreszcie współmiernie zarobią pieniądze za pracę jaką tam wykonują. Do ku...wy nędzy to nie jest zakład produkujący zapałki a zakład produkujący specjalistyczne urządzenia. Pracują tam inżynierowie, technicy i wykwalifikowani pracownicy z zawodem na produkcji za marne grosze. Panie PREZESIE ocknij się Pan i idź już na emeryturę. Kolesie może znajdą nową pracę.
3
byłem tam..niestety 2015-05-14 20:33:05
Pozdrawiam wszystkich normalnych z firmy..Słyszałem o audycie,czy zaszły jakieś zmiany?Czy wszelakie nieroby pozostały?Znając realia tego s...u to pewno tak.Czy ,,kantorkowe nieroby"czyli majstry, z indianerska ,,SIEDZĄCE BYKI"rozmnożyli się?Czy panowie właściciele zaczęli się interesować DARMOZJADAMI z biur i biurek.Niedługo napiszę wiele ciekawych rzeczy z życia firmy,wielu osiwieje jeśli jeszcze nie zdążyli.Pora zdemaskować wszelakich ,,PRZYWŁASZCZACZY" z różnych wydziałów.Parę przekrętów,bardziej udokumentowanych,lub mniej.
1
zonted 2015-06-17 03:16:43
Ile tu słów nienawiści, nie wiem co Ci zrobili, ale w ostatnim czasie firma radzi sobie całkiem dobrze, zresztą jak widać na forum, w ostatnich miesiącach ludzie nie mieli powodów do narzekania, a jest to miłą niespodzianką, bo jednak wcześniej bywały problemy i powody do narzekania na tą firmę, ale jak narazie jest spokój.
1
tosztoszok 2015-06-25 18:40:42
Witam.
Coś się zaczyna dziać. Wielki cham Damelu zostaje zdegradowany,słychać o dalszych roszadach.
gość 2015-07-05 17:25:36
A kogo masz na myśli?????
małpa 2015-07-15 23:19:24
Witam co do zmian w firmie troszkę pomieszali ale jakiejś wielkiej rewolucji narazie niema. Co prawda darmozjady (tz. Majstrowie itp.) Trzęsą gaciami bo jak by sie nóżka podwineļ drugiej takiej posady nieznajdą i tylko gałąźdz w lesie czeka :) pozdrawiam, a to dziadostwo omijać z daleka, tylko mogą zepsuč człowieka
2
Pracownik 2015-08-02 21:39:51
Troszkę pomieszali...? Jeszcze nie widziałem, żeby majstrowie i kierownicy tak się wzięli do pracy. Choć ostatnie kilka lat przed emeryturą popracują wiedząc za co pieniądze biorą (nie za opowiadanie dowcipów i siedzenie przez osiem godzin na stołku). Skończyły się płatne soboty i niedziele dla majstrów za nic nie robienie i wcześniejsze uciekanie do domu. Skończyło się dyrygowanie majstrom robotą na przekór kierownictwu, bezsensowne wystawianie na soboty i niedziele swoich kolesiów. Przyszedł czas rozliczeń, za realizację zleceń,za wieczny nawyk okłamywania wszystkich w koło, za pobrany materiał (zwłaszcza miedź!!!!)itp. Powodzenia Szefie
2
Banał 2015-08-24 22:45:48
@Pracownik z tego, co piszesz, to wszystko idzie w dobrym kierunku. Może właściciel w końcu przejrzał na oczy i stara się zmienić wszystko na lepsze. Według mnie pracownik powinien się dostosować i zarabiać pieniądze adekwatnie do tego, co robi i ile przepracował. Szkoda, że za weekendy nie płacą, to dziwne.
3
Obserwator 2015-09-24 20:13:11
No i co wielkie mi zmiany chyba stołków. Wszystko zostało po staremu, o zapomniałem jednego co tam pilnował roboty zdegradowali.
kenczel 2015-09-24 23:19:36
Nic nie uległo zmianie to i nic w sposobie funkcjonowania firmy na dłuższą metę się nie zmieni. Nikt raczej nikomu specjalnie czy na złość nie zrobi jak powie prawdę. A prawda jest taka, że żeby firma zaczęła wychodzić na prostą to muszą zostać dokonane zmiany na górze, ale to może być ciężkie w momencie gdy nikt nie widzi w sobie winy.
EMIGRANT 2015-10-27 18:59:36
Doszły mnie słuchy że Damel na skraju......Nie jest dziwne biorąc pod uwagę ,,genialne zarządzanie" ,,ukrywanie darmozjadōw'',,nagminne wynoszenie ,głównie miedzianych sztab,prętów,drutu przez osoby mające dostęp do magazynów,lub innych pomieszczeń w których składowane są materiały co bardziej wartościowe; ile tego musiało wyjść?nigdy nikogo to nie interesowało.A wszystko to przyczyniło się do tej sytuacji.Uczciwi i dobrzy pracownicy uciekajcie z tego syfu.
frazesek 2015-10-27 22:04:56
@kenczel trudno się z Tobą nie zgodzić, że jeśli firma kuleje to potrzeba zmiany zarządcy, najlepiej na kogoś z nowymi pomysłami na pozyskanie klientów. najważniejsze żeby firma przelewała pracownikom wypłaty w terminie i zapewniała zaplecze socjalne. trzeba mieć środki do życia, a atmosfera nie zawsze musi być fantastyczna.
ciekawy 2015-11-04 17:38:28
Emigrant napisz coś więcej o ,,wynosicielach,,dóbr firmy,ja też napisze co wiem,a trochę się widziało i słyszało.
1
75-lecie Damel 2015-11-04 21:51:36
Witam.
Firma krucho stoi z zamówieniami na koniec roku, nie wiadomo co będzie po nowym roku. Więc ja się pytam po jaką chol..rę organizować huczną imprezę na pokaz, dla kogo, chyba nie dla pracowników. Po co, żeby wręczać sobie nawzajem te przygłupawe odznaczenia, tytuły i dyplomy górnicze. Naprawdę z Barbórki na Barbórkę staje się to coraz bardziej niesmaczne..., pracownik roku, wychowawca młodzieży, handlowiec roku, itp. A może by tak wprowadzić "debilka kwartału", "wazelinkę półrocza"- kandydatów byłoby co nie miara. Pieniądze te można spożytkować w inny sposób, zatrudniając fachowców, doświadczonych specjalistów (marketing, zarządzanie produkcją i usługami itp.)Ludzie ci może by pokazali uwiązanej przy korycie od dwudziestu kilku lat komunie jak się zdobywa klienta, jak się zarządza firmą, jak można zagospodarować wolną przestrzeń produkcyjną poprzez poszukiwanie możliwości rozszerzenia profilu produkcyjnego a nie tylko SGS na zapas i prototypy dla kolesi z kopalni które i tak padają bo są nierentowne. No niestety takiemu człowiekowi nawet brew nie drgnie jeśli mu Damel zaproponuje 2 tyś.z hakiem - brutto + premia, no i oczywiście mydełko i ręczniczek + możliwość dorobienia nadgodzinami. Taki człowiek wstanie, odwróci się na pięcie i wyjdzie bez słowa do najbliższej knajpy, aby szybko zapomnieć o tej firmie i warunkach jakie mu zaproponowano.
Szlak mnie trafia jak znów będę słyszał jaką to mądrą i pracowitą załogę ma Damel, który to dzięki tej załodze... bla, bla, bla.. No niestety czas zmienić nagranie.
Podejrzewam, że mimo trudności finansowych impreza się odbędzie (oczywiście kosztem płacy zwykłego pracownika, bo nie wierzę, że Zarząd coś odpali ze swojej puli na jakieś fanaberię związane z xxx-leciem firmy).
Pozdrawiam.
dupa 2015-11-06 21:24:02
@75-lecie Damel masz rację w 100%. Olejmy tą imprezę, niech góra poczuje się tak, jak my patrząc na pasek 10-go każdego miesiąca. Niech poczuje i zobaczy, że każdy ich olewa ciepłym moczem, niech prezes sam przy pustej widowni bije sobie brawo i gada farmazony. Co na to związki (pieski) siedzące w kieszeni prezesika? Nie odmówią darmowego żarcia i picia, no bo przecież przez pół roku będzie to potrącane z premii zwykłemu robolowi.Kto jest za bojkotem imprezy niech się wpisuje i doda coś od siebie.
uzwajacz 2015-11-06 23:02:10
Jestem za. Mam dość kolesiostwa w tej firmie.
1
Specjalista 2015-11-06 23:05:40
Zgadzam się. Nie idę. H.. w D.. koleżkom. Tyle mogę dać od siebie za 19 lat służby w tym obozie.
1
początkujący montażysta 2015-11-06 23:30:27
nie idę. Za ta stawkę wolę poleżeć na wyrze.Niech zap...rdala giertych
4
tokarz z ZASU i ktoś jeszcze 2015-11-06 23:38:59
No właśnie , giertych i mamul z "9" niech idą. Odwdzięczą się za nadgodziny brane za tyle lat. Nic nie robiąc ma się z nadgodzin ponad trójkę do podstawowej stawki.
2
KLIKA--cz zDamelu 2015-11-07 06:55:48
Robol ma się bawić i tyle,jak każą,sami sobie to sponsorujecie,trzeba zjeść kawałek kiełbachy i zchlać się za ,,darmochę' .Elita będzie się bawiła po imprezie robolskiej.Wszyscy wazeliniarze,nieroby [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i paru przyzwoitych w jednym miejscu,tak zawsze było,jest i.........
1
helmut 2015-11-24 18:30:06
witajcie. Pracowałem w damelu, ale już nie pracuje i dobrze mi z tym.Wróciłem tu tylko odwiedzić rodzinę i co - dowiaduje się niezłych sensacji. Żal mi tylko ludzi, którzy się tam starają i starali jakoś pracować.Od znajomego pracującego w Hucie Bankowej dowiedziałem się, że tam też nie jest wesoło. Podobno mają obniżać zarobki i szykują się zwolnienia. Ale tam są dwa albo trzy związki, które coś robią. Pikiety, strajki, stoją murem za pracownikiem. Taka prawda, dlaczego za złe zarządzanie ma odpowiadać tylko pracownik. Ciekawy jestem co u was będzie, chyba zorganizuję wycieczkę na narty :-)
1
bambi 2015-11-26 13:12:44
,,Jastrzębski-Travel" cos wymysli:)
4
Lolek 2015-11-26 23:41:52
Janek ty łobuzie, ty jeszcze tam robisz? Magazyn czy poszłeś wyżej?
1
róża fiołkowska 2015-11-27 12:28:51
@helmut nie wierzę w twoje bajki i groźby na temat jakichś obniżek wynagrodzeń, branża produkcji silników elektrycznych trzyma się mocno i nie sądzę żeby mieli powody do obcinek
2
Obserwator 2015-11-30 19:21:43
No i akademia się udała. Impreza z okazji Dnia Górnika przygotowana wspaniale. Wszyscy zadowoleni tylko co niektórzy pokazali co potrafią. To kwiat załogi bez nich by było smutno a Damel by zbankrutował.
1
psiapsiółka 2015-12-02 15:25:05
Tadeusz, żyjesz po tej imprezie, bo Cię nie widać w firmie?
2
klop 2015-12-07 16:36:07
tez mi sie tak wydaje róża, a firma juz troche sie trzyma na rynku z silnikami ponadto wiem ze dodatkowo poponuja prace konstrukcyjne i wdrożeniowe nowych rozwiązań technicznych. takze i poszukuja doswiadczonych pracownikow
3
1760zl 2015-12-26 16:41:37
Tak sie firma trzyma ze juz mysla o zwolnieniach. Jak po Nowym Roku cala zaloga z produkcji nie stanie razem za soba to bedzie pierwszym etapem restrukturyzacji zatrudienia w damelu. A pierdzacy w biorach i kantorkach nawet nosa nie wychyla.
Zdrowych i spokojnych swiat.
1
malin 2016-01-03 17:44:18
jezeli jestescie zgrani i potrafecie sie zgrac i walczyc o dobro wspolne to mysle, ze warto tu chodzi o wasza przyszlosc oraz godna prace, wiec warto sie razem trzymac
2
obserwujący 2016-01-04 23:38:34
@malin o czym Ty mówisz, jakie zgranie? P4 - bez kierownictwa, P2 - "leśne dziadki", P3 kierownik na kierowniku, KJ - to samo. Przecież teraz to jest "HIGH LIFE". Kto się ma zgrać, teraz to każdy będzie nadawał ile to on zrobił a inny to udaje, że robi. RIP
2
epao 2016-01-06 18:22:37
@obserwujący nie rozumiem o co chodzi w tym zgraniu? Chyba każda grupa trzyma sie ze sobą po prostu i to tworzy atmosfere pracy tak samo jest i tutaj na pewno.
2
Opinek 2016-04-10 02:16:43
Ludzie się sami zwalniają jak tak dalej pójdzie to zostaną emeryci i przydupasy ze stawkami po 20 zł którym ciągle mało.a dobrzy pracownicy odejdą.
2
liego 2016-04-10 09:59:51
ludzie rzeczywiście jesli odchodzą to z powodów związanych z wynagrodzeniem. Nie liczyłbym jednak na to , że w Damelu nagle te stawki podwyższą. ciągle znajdują się ludzie którzy chcą po prostu pracować za takie pieniadze i nic na to nie poradzicie .
2
kupel 2016-05-07 21:37:29
Zyski bedom placic.
2
3e4r 2016-05-10 20:25:38
hej @liego no tak ale przeciez nigdy nic nie wiadomo moze w koncu beda u nich jakies podywzki za jakis czas
2
Zszokowany.. 2016-05-31 16:38:47
Witam ..nie pracuję w Damelu 16-cie lat.Pracuję w firmie która dowozi do Damelu ..materiały.Chcę zapytać co to za BYK ,pracujący na taśmownicy(dawne p3,pierwsza hala przy portierni)od kiedy ja pamiętam zawsze taśmowały tam kobiety,a teraz jakiś BYK siedzi na stołku,pali i śpi..Kobiety w takim wypadku powinny pracować chyba na dole(na kopalni)haha.Dlatego m.in. zwolniłem się z tej śmiesznej firmy,tam zawsze decyzje były szyte grubymi nićmi.Pytam poważnie kto to jest?Wszystko znowu po znajomości i nikt tego nie widzi..Pozdrawiam..
9
Bawół 2016-06-08 20:50:05
NO TO BYCZO !!!!!
5
Wiktor 2016-06-18 18:53:26
No nie wiem do końca o co Wam chodzi, ale raczej nie ma się nad czymś negatywnym co zastanawiać, przecież jest dość porządnie i wesoło, zawsze było tutaj
2
gosdia 2016-06-25 20:19:57
niby poważny biznes jak produkcja silników elektrycznych a niektóre komentarze jak dzieci...
4
Komentator 2016-06-26 20:20:35
NIBY poważny biznes,NIBY dobre traktowanie pracownika, NIBY dziecinne komentarze WSZYSTKO NA NIBY !!
3
Ja też 2016-06-26 22:06:53
Komentarze oddające sytuacje w firmie
10
sxcv 2016-07-04 18:02:38
@gosdia no ale wiadomo ze ile ludzi tyle opinii bedzie
3
sprawiedliwy 2016-07-29 21:18:34
"Góra" chce z pracownika zrobić niewolnika, aby zapierd...ał całe 8 godzin na różnych stanowiskach, bez wzrostu płacy. Nie uda się.
8
epao 2016-08-01 16:19:41
Wiecie czy wciąż szukają do pakowania towaru w Zielonej Górze? Taka oferta by mi pasowała, bo są elastyczne godziny pracy, dają bezpłatne szkolenia, a zatrudnienie odbywa się na uczciwej umowie. W końcu na dobre zarobki można na spokojnie liczyć tearz.
3
J 23 dalej nadaje 2016-10-20 18:26:11
Zwracam się do Tych co chcą ale się wahają i do Tychy co jeszcze mają jaja. Uczcie się języka i ruszajcie za zachodnią granicę. Początki są trudne ale potem lżejsze życie i mniej stresu. Fachowców z waszej branży potrzebują.
dalej ten sam 2016-10-20 20:17:36
Robcio to Ty ?
Zostaw swoją opinię o DFME „Damel” S.A. - Dąbrowa Górnicza
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie DFME „Damel” S.A.