logo Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Warszawa

Opinie o Bibby Financial Services Sp. z o.o.

olek 2014-10-22 19:01:02
ale piszesz, że Mam też wielu znajomych w firmach finansowych i wszędzie wszyscy rotują, zwalniają się, zatrudniają, narzekają...że to że tamto. a tak naprawde w każdym dziele i w każdej firmie zdarzają sie rotacje, a w pracy handlowca, telemarketera czy nawet nauczyciela to nie ma rotacji myślisz??
przejażdzka 2014-11-05 22:08:32
masz racje co do tej manii wielkości wielkich menago, takich w BB na pewno spotkasz, ale informacja o komorniku jest dla mnie nowością...niech sie nie smucą, ze wsi wyszli na wieś wrócą
4
wilga dudek 2014-11-07 17:28:30
Bibby Financial Services to moim zdaniem firma solidna z punktu widzenia konsumenta. a że akurat praca mi na szybko i na dłużej potrzebna to chcę do nich aplikować. podobno szukają sprzedawców, prawda to? co mam rozumieć z wpisów że praca sprzedawców niweczona jest na dalszych etapach? opiszecie coś konkretniej?
klient 2014-11-13 16:10:08
Drogi moderatorze - Nie towarzyszą mi emocje . Napisałam jakie mam doświadczenia z Bibby, a mam fatalne. Przecież mam prawo wyrazić opinię ? Kolesiostwo i generowanie kosztów zgodnie z zasadą może klient Bibby w dżungli cyfr nie dopatrzy się, że go oszukują . Przykład ? obciążanie kosztami windykacji, która nie miała miejsca bo klient płaci jak w zegarku . Koszty na specyfikacji do faktury nie odnoszą się do konkretnych klientów i transakcji - zamiast nazwa klienta i Nr FVAT jest zapis "opłaty odoatkowe monit standardowy 55 zł, a poniżej VAT od tego monitu, przy czym ciągle nie wiadomo do kogo i czy słusznie wysłany , za to kwota odliczon od należności . To co u innych Faktorów jest widoczne w systemie w Bibby trzeba wyżebrać. Zamiast się więc bronić przed opiniami negatywnymi warto popracować nad poprawą. Bibby stanowczo Odradzam Odradzam Odradzam. Na pewno nie odpuszczę wszelkich rozliczeń z Bibby tylko po to żeby mieć święty spokój.
8
Gertaj 2014-11-22 17:28:41
Po tym co piszesz to wydaje sie być zaskakujące że ich księgowość jest w stanie to rozliczyć... Nie mam może zbyt wielkiego doświadczenia w fakturowaniu ale jak dla mnie podstawa jest własnei skierownaie do KONKRETNEJ osoby. Póki Bibby nie weźmie się za siebie i nie naprawi funkcjonowania od wewnatrz to obawiam sie że opinia będzie spadała coraz niżej :/
1
elka 2014-12-08 13:10:02
No, no dzieje sie na forum troszeczke....a myslalam ze niczego sie nie dowiem na temat firmy do ktorej wyslalam cv. Prosze o wiecej informacji na temat jak firma dziala, jak pracodawca traktuje swoich pracownikow, jak jest pod wzgledem zarobkow??!! Bede bardzo wdzieczna za kazda wiadomosc. pozdrawiam...
1
1234 2014-12-16 22:15:08
Ta firma to takie polskie poletko zaorane przez paru kolesi oderwanych od pługa. Moderatorowi się to na pewno nie spodoba bo sam jest oderwany od pługa.
4
Mrówka 2014-12-17 00:50:28
Załóż sklep osiedlowy i powiedz nam jak lekko Ci jest i jakie kokosy zarobiłeś. Czekamy na super newsa po roku :) Sam fakt, że kierujesz się opiniami kilku marnych hejterów i wygłaszasz opinie spod dużego palca (podpowiem generalizujesz gościu nie mając pojęcia o tym jak to wygląda od środka). Rada dla ciebie zupełnie gratis: nie aplikuj do Bibby - malkontentów nie potrzebujemy.
1
marek 2014-12-22 16:40:02
no właśnie, bo przecież narzekac to jest bardzo prosta sprawa, każdy umie, a potem okazuje się, ze nie jest tak łatwo założyć już własny interes czy chociaż własną działalność, to wtedy możecie się wypowiadac jak to jest łatwo, jakie super przychody ma ta firma i jacy to Wy jesteście okropnie bogaci..
1
Mirek 2015-01-05 19:53:56
Juz nie przesadzajmy, owszem łatwo założyć własna działalność gospodarcza łatwo nie jest, może założyć jest łatwo, ale utrzymać juz nie. Jednakże trzeba być otwartym na słowa krytyki, chyba nie? Moze napiszcie jasno, czy Bibby financial services powinno natychmiast poprawić. Zapytam tez jak orientacyjnie obecnie z zarobkami?
1
wiktor 2015-01-20 00:48:09
Bibby Financial Services Sp. z o.o. należy do finansowej części, istniejącej od 1807 roku, brytyjskiej firmy Bibby Line Group Ltd. w ramach której działają trzy grupy podmiotów oferujące następujące rodzaje usług: transport morski - Bibby Line Ltd., usługi logistyczne - Bibby Distribution Ltd.,oraz interesujące nas usługi finansowe - Bibby Financial Services.
1
kogutek 2015-03-23 18:19:13
a teraz chyba dotyczy tego trezciego sektora - finansowego ten wątek @wiktor. z tego co słyszałem to całkiem niezle można się tutaj dorobić w sumie, to prawda co mówią? wyrobienie 3 tys na miesiąc jest na porządku dziennym czy jak to wygląda wszystko? Dajcie znac koniecznie, bo jestem zainteresowany pracą, pozdrawiam!
Posciel 2015-04-11 01:31:17
Co do zakładania własnej firmy to jest to najlepszy sposób, żeby zarobić wiekszą gotówkę. Bo być na czyjejś łasce to wiadomo. Różnie z tym bywa. Trzeba mieć pomysł !
bezel 2015-04-26 02:05:00
Bibby Financial Services do swojego biura w Warszawie poszukuje obecnie asystentki działu obsługi klientów. Z tego co słyszałem to może to być również Pan
były pracownik 2015-07-02 13:50:31
Firma jest dobrym pracodawcą, jednakże sposób rozstania pozostawia wiele do życzenia. Nie zwracają uwagi na sytuacje życiowe danego pracownika. Sam zespół jest bardzo zgrany, jednakże sprawy kadrowe są załatwiane w sposób bardzo nieelegancki. Sposób komunikacji powinien zostać poprawiony
2
pantera 2015-07-04 18:18:42
Były pracowniku szkoda że twoja opinia jest malo rzetelna. Ja z perspektywy pracownika widziałem co innego! w tej firmie bardzo dba się o ludzi, firma nastawiona jest na ludzi jak malo która. Popróbuj w bankach zobaczysz jaka manna z nieba i pracownik jest anonimowy. Jeśli ktoś chce pracować uczciwie i angażuje się w to co robi to jest doceniany. Jak długo Twoim zdaniem firma powinna płacić komuś kto się za przeproszeniem obija i za to dostaje pensję? Czemu nie napiszesz że dziewczyny po urlopach macierzyńskich mają gdzie wracać i praca na nie czek? Co dziś nie jest takie oczywiste.
2
były pracownik 2015-07-06 09:43:50
Droga Pantero, nie wiem czy zwróciłaś uwagę ale nie napisałem że pracodawca jest zły. Zgodzę się że dziewczyny po urlopach macierzyńskich mają gdzie wrócić. Nie twierdzę, że firma ma trzymać obiboków na pokładzie. Jestem wręcz przeciwnikiem tego. Jednakże można komunikować swoim pracownikom, że jesteś pod obserwacją ze względu na wyniki, musisz się poprawić. Tego brakuje i stąd uważam, że występuje brak odpowiedniej komunikacji.

Ja bardzo chwaliłem sobie pracę w Bibby, ale tak jak napisałem, uważam że można poprawić sposób komunikacji z pracownikami.
3
kama 2015-07-08 14:31:05
Dziewczyny po urlopach mają gdzie wracać. Świetna sprawa bo sama jestem w trakcie studiowania zaocznego, póki co nie planuje dziecka ale szukam firmy w któej w przypadku właśnie zajścia w ciąże nie będę musiała się bać co po powrocie. Dzięki bardzo za ta opinie postaram się poszukać jakichś ofert pracy na stronie.
1
Pantera 2015-07-08 23:15:32
Były Pracowniku teraz to mnie ubawiłeś. Też mam plany sprzedażowe i jestem z nich na bieżąco rozliczany. Znasz plany i znasz swoje wyniki bo mamy przecież dostęp do tych informacji trudno więc mówić o zaskoczeniu. Sorki ale twoje podejście to dziecinada. Banki są bezwzględne w tym temacie i z doświadczenia wiem że już po 3 miesiącach bez wyniku można robotę stracić. Bibby daje szansę. Tyle na ten temat.
1
były pracownik 2015-07-13 08:50:06
Pantero, znajomość wyników to jedno, komunikacja to drugie. I nie porównujmy Bibby do korporacji. Nie rozumiem Twojego ataku. Nie napisałem, że Bibby jest złym pracodawcą, tylko że można poprawić komunikację na linii pracodawca-pracownik
2
Pantera 2015-07-16 22:17:33
były pracowniku,
czytaj ze zrozumieniem. napisałem o rozliczaniu na bieżąco - znamy wyniki czytaj mamy świadomość jak pracujemy. ja nie porównałem Bibby do korporacji a jedynie napisalem, że poza Bibby realia są gorsze, tu jest bardzo fair.sorry jesli polemikę odbierasz jako atak to już nic nie poradzę. Ja nie miałem nigdy problemu z komunikacją.
Don Pedro 2015-07-21 21:12:57
Jak tam, proces racjonalizacji zatrudnienia już zakończony? Czy dalej trzeba je racjonalizować, żeby starczyło na pensję dla starego i nowego wodza:)
4
Marmelada 2015-07-23 11:31:57
Do Pedro
a pewien jesteś, że o to cichodziło?
racjonalizacja (łc. rationalis ‘racjonalny, rozsądny’) 1. zastosowanie w jakiejś dziedzinie nowych środków, mających na celu ulepszenie dotychczas stosowanych. 2. psychol. dowodzenie argumentami, np. rozumowymi, racjonalnymi, logicznymi lub pozornie wiarygodnymi własnych czynów i postaw, których prawdziwe źródło tkwi w motywach i emocjach ukrywanych przed samym sobą, np. w sferze podświadomości; jeden z mechanizmów obronnych w nieświadomych sposobach radzenia sobie z konfliktami i frustracjami w celu zmniejszenia lęku i poczucia winy oraz wzmocnienia samoakceptacji.
Don Pedro 2015-07-24 18:37:57
Do Marmelady
a jesteś pewna, że ze zrozumieniem przeczytałaś mój wpis? Nie dostrzegasz w nim nuty ironii??


4
Podsumowanie 2015-07-26 23:27:20
Nie polecam pracy w Bibby. Mogę zgodzić się z wpisami powyżej tymi złymi i niektórymi dobrymi. Prawda jest taka, że w Bibby bardzo źle się pracuje w Dziale Sprzedaży. Jestem urodzonym sprzedawcą i po raz pierwszy spotkałam się z tak częstą zmianą polityki sprzedażowej. Nie mają jasno określonych celów, zasad, źródeł pozyskiwania Klientów i nieodpowiednio ciężko pozyskanych Klientów traktują. Częste zmiany oczekiwań wobec pracowników powodują dużą demotywację ... A kto to powyżej napisał, że "ktoś ma plany sprzedażowe to wie jak pracuje jak je realizuje i może spodziewać się wszystkiego" ??????????????????? Pantera - widzę brak znajomości kodeksu pracy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - nie można zwolnić tak "po prostu" za brak wyników !!! - Pierwszym etapem są plany naprawcze - czy "były pracownik" otrzymał wytyczne i pisemne ostrzeżenie ! ! ? - nie sądzę. Gdyby tak było nie dzielił by się swoimi odczuciami na forum. Poza tym .... kto realizuje nierealne plany ???? Urodzony Sprzedawco uciekaj od Firmy gdzie w ciągu roku 5 razy zmienia się polityka, zmieniają się bez ustanku Dyrektorzy Sprzedaży oraz Dyrektorzy Zarządzający. W takim bałaganie źle się pracuje. Jeżeli jesteś Sekretarką - polecam ;) Powodzenia
4
ale jaja 2015-07-28 19:21:24
Ale bzdury piszesz. Ciekawe że Ci co robią sprzedaż i mają wyniki pracują po kilka lat. Rotacja tych co nie mają wyniku jest ale pokaz mi firmę w której trzyma się w nieskończoność słabych handlowców. Frustruje Cię coś widzę ma prawo ale nie siej defetyzmu. Firma spoko, ludzie i zarobki też.strategia sie zmienia...no cóż trzeba reagować na zmiany rynku. Głupotą byłoby nic nie zmieniać w strategii sprzedaży skoro konkurencja to robi. Dyrektor Generalny jest nowy ale już widać że Gościu z klasą. Poprzedni awansował....żal Ci widzę...lekko nie będzie dla leserów miejsca nie ma!
1
były pracownik 2015-08-03 11:34:38
nie ma co wylewać wiadra pomyj na firmę. Jedyne co ja mogę zarzucić firmie to brak odpowiedniej komunikacji. nie zgodzę się z Tobą "ale jaja", że firma dostosowuje się do rynku. Stara się, ale niestety, kiedy konkurencja zrobi ruch w lewo a Bibby skopiuje ten ruch za 3 miesiące nie będąc gotowym na to. Powtórzę raz jeszcze dobrze mi się tam pracowało. A decyzja o odejściu została podjęta przeze mnie.
1
roki 2015-08-07 17:59:02
Może nie bzdury kolega pisze, tylko to jego subiektywne odczucie. To chyba oczywiste, że sa osoby, którym pracuje się dobrze, ale i będą również takie, którym pracuje się źle, a nawet bardzo źle. Nie każdemu podpasuje dana atmosfera, ale wiadomo nikt tu nikogo siłą nie trzyma i jak się komuś nie podoba, może odejść.
1
radek 2015-09-07 00:00:10
też prawda, że jak jest źle to można zrezygnować, chyba nie ma w tym nic dziwnego. Poza tym firma nie jest taka zła, nie wiem czy wiecie, ale W 2013 roku Bibby Financial Services została uhonorowana tytułem Najlepszego Partnera w Biznesie czyli jeśli chodzi o klientów i partnerów to są zadowoleni z nich.
radek 2015-09-07 00:04:49
też prawda, że jak jest źle to można zrezygnować, chyba nie ma w tym nic dziwnego. Poza tym firma nie jest taka zła, nie wiem czy wiecie, ale W 2013 roku Bibby Financial Services została uhonorowana tytułem Najlepszego Partnera w Biznesie czyli jeśli chodzi o klientów i partnerów to są zadowoleni z nich.
1
Najlepszy Biznesowy Partner 2015-09-09 22:55:17
Nagroda "Najlepszy Partner w Bizesie" jak i wiele innych nagród jest nagrodą za którą firmy płacą. Wystarczy w wyszukiwarce zobaczyć kto dostaje takie nagrody. W 2013 roku taką nagrodę otrzymał zakład produkcyjny, który nie rozpoczął jeszcze produkcji. Firma to nie uzyskane nagrody ale rzeczywiste opinie Klientów oraz Pracowników Sprzedaży - czyli szara rzeczywistość :)
3
maga 2015-10-07 11:40:19
nie ma co odrazu osadzac ze Bibby Financial Services Sp. z o.o. tez wykupil sobie taki tytul. i tez mi si enie chce wierzyc. patrzac ile maja do zaoferowania firmom, np windykacja naleznosci roznego rodzaje faktoringi np. z regresem, trasportowy itd. wiec to chyba jest na plus. a widze ze spore firmy nawet doceniaja uslugi oferowane przez Bibbi
1
gosc 2015-11-13 16:59:54
czytam opinie i mam dziwne wrazenie, ze te negatywy moga byc prawdziwe. nie spotkalam sie nigdzie z takimi atakami na jakiekolwiek negatywne opinie. sprawdzilam tez informacje o "kolesiostwie" z lublina i okolic i niestety to prawda...
4
wiktor 2015-11-13 20:01:26
Hej ho. Nie wiem czy też słyszeliście o tym , ale ostatnio podobno można było liczyć w firmie na jakieś dodatkowe pieniądze . Prawda to? Jeśli chodzo o oferty do nich do Bibby Financial poszukuje obecnie kogoś na stanowisko Polish Training Executive. Nikt niestety jakoś specjalnie tej pracy nie polecał
gtre 2015-11-15 23:02:42
@wiktor nic na temat tego dodatkowego wynagrodzenia nie słyszałem ale to ogłoszenie owszem widziałem
birn 2015-11-18 02:20:35
No jeśli jest jakiś dodatkowy sposób na dorobienie troszku do pensji to byłoby miło, ale raczej jednak na to bym nie liczył.
lego 2015-11-20 05:22:53
warto sprobowac, a moze ztego wyjdzie ciekawe doswiadczenie i szansa na awans i rozwoj - kto to raczy wiedziec
motyl 2015-11-20 18:42:15
Hej a kogo pytałeś? Oferta jak oferta. Firma fajna ludzie spoko. Inaczej niż w bankach. Uczciwie wypłacane premie i socjal. Pracować wszędzie trzeba. Mnie tu dobrze.
gorgonzola 2015-11-20 18:46:28
A co koleżanka z Idea? Negatywy jak negatywy...pozytywów sporo. Ja właśnie zaaplikowałem. Byłem na rozmowie i dobre wrażenie zrobili. Wypytałem znajomka co tam pracuje i jest ok. Nie narzeka.
mezo 2015-12-02 20:01:59
i co ci powiedzieli wiecej na tej rozmowie, masz jakies szanse na zatrudnienie sie tam na stale, czy mowili cos o kolejnym etapie rekrutacji i czy cie zatrudnia
edmundo 2016-01-07 17:53:37
u nich bardzo jest księgowośc roziwnięta, bo widziałem obecną oferte - jako Młodszy Specjalista ds. Kontroli i Rozliczeń Wierzytelności, mają sporo tych działów.
1
el mismo 2016-01-10 02:51:56
@edmundo to nie jest ich jedyna oferta pracy, bo szukają również kogoś na stanowisko młodszego specjalisty ds. ewidencji transakcji. Zawsze warto spróbować.
1
czarnulka 2016-01-12 18:44:39
kolego ale ten młodszy spesjalista ds,. ewidencji transakcji to i tak jest traktowany w kontekście wymagań jak starszy.ewidencjonowanie transakcji wynikających z procedury Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy i Finansowania Terroryzmu to nie zabawa
Miusinki 2016-01-15 00:58:47
@czarnnulka no to już jest poważna robota. Wydaje się być mega ciekawa, pranie pieniędzy, terroryzm i te sprawy. Super. Fajnie, że dają umowę o pracę i dobry socjal, bo to też się przyda. No i słyszałem, że atmosfera w pracy przyjemniutka.
1
fikołek 2016-01-17 14:48:33
fajnie to brzmi, ale ja bym się tak nie nakręcał. To ciężki temat więc i pewnie praca nie należy do najprzyjemniejszych @Miusinki. Ważne, że umowa jest.
brother 2016-01-19 15:11:48
dla mnie też @fikołek brzmi to zbyt cieżko. duuża odpowiedzialność. dlatego bardziej skłaniam sie do ogłoszenia na st. Młodszy Specjalista ds. Kontroli i Rozliczeń Wierzytelności. też umowa o pracę.
Madonna 2016-01-19 17:08:50
Nie ma się czego bać. Każda instytucja finansowa zobligowana jest do pilnowania tych tematów. większość zadań to procesowanie dokumentów finansowych, weryfikacja spłat, uzgadnianie, wyjaśnianie niezgodności, zaliczki wypłat. Fakt firma ma bardzo uczciwe podejście do pracownika, ja pracuję już ponad 2 lata i jestem zadowolona. Socjal jest bardzo atrakcyjny, atmosfera i podejście ludzkie do człowieka. Praca czasem jest monotonna bo robisz codziennie to samo ale jest szansa na przejście do innego zespołu jak jest vacat, na awans, na szkolenia.
Jak dla mnie OK
1
kleks 2016-01-21 19:52:25
Dzięki @Madonna za wypowiedź, wiele mi pomogła. Miałem sporo wątpliwości, bo jednak wiele osób narzeka tutaj na Bibby Financial, głównie pod względem finansowym
xzax 2016-04-06 12:40:05
kleks, a jakie historie słyszałeś ? Bo według mnie na stanowiskach juniorskich zarabia się koło 2,5 tysiąca a na seniorskich ponad 3 tyś. W mojej ocenie jest to naprawdę przyzwoita kasa.
lula 2016-05-07 20:07:49
ojj z tymi juniorskimi stanowiskami to różnie bywa. Nie twierdzę, że Bibby płaci mało, ale z doświadczenia wiem, że trzeba na stawkę uważać :) szkoda, że nie ma do nich na chwilę obecną przyjęć, nie rzuciło mi się nic w oczy takiego. Chyba, że na ich stronie..
Zostaw swoją opinię o Bibby Financial Services Sp. z o.o. - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bibby Financial Services Sp. z o.o.