brak logo

Kind Aparaty Słuchowe

Poznań

Opinie o Kind Aparaty Słuchowe

Łajka 2012-10-16 21:32
zainteresowany - 2012-10-07 12:46:52

Czy ktoś pamięta pierwsze spotkanie z firmą Kind i prześmiewki,że Beltone to tonący Tytanik, zatrudniający w samej centrali 30 osób. A ile osób obecnie liczy kadra zarządzająca w Kind?.... Bardzo się zbliżyli ilością..czyżby przyszedł czas na ich koniec;-)....może kolejny raz zmienią nazwę?
Byłam na spotkaniu , z ciekawości licząc na nową przygodę , szkolenia ..po prostu na Niemiecką solidność i to \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"coś innego\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" . Niestety porażka , pytania z piaskownicy , ilu klientów mogę im przynieść ze swojej starej firmy , kiedy zacznę zarabiać na siebie , czy wiem jak mogę \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"przejąć \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" lekarzy . Naprawdę porażka !!!!
4
Maciej 2012-11-08 11:48
zainteresowany - 2012-10-07 12:46:52

Czy ktoś pamięta pierwsze spotkanie z firmą Kind i prześmiewki,że Beltone to tonący Tytanik, zatrudniający w samej centrali 30 osób. A ile osób obecnie liczy kadra zarządzająca w Kind?.... Bardzo się zbliżyli ilością..czyżby przyszedł czas na ich koniec;-)....może kolejny raz zmienią nazwę?
Wydaje mi się, że jest to wpis do niedawna naszej koleżanki z pracy. Szkoda, że jeśli już ktoś ([usunięte przez moderatora].) dokonuje wpisu, to nie uczyni tego wiarygodnie, osób z kadry w centrali jest 10.
Co do zmiany nazwy od 1952 roku firma KIND funkcjonuje pod nie zmienioną nazwą.
Maciej 2012-11-08 11:55
pracownik - 2012-10-05 09:54:41

za dobrze Ci idzie,masz szanse wyrobić premie to trzeba szybko podnieść budżet..a jak w jednym miesiącu nie wyrobisz to pożegna się z premią roczną (15 zł od sprzedanej sztuki powyżej 3tyś.)Premie szalu nie robią,ale i tak się nie ciesz,nie ma szans na wyrobienie.Jeżeli jesteś protetykiem zainteresowanym branżą i uczestniczysz w konferencjach chociażby tych u Hojana to szybko się zorientujesz,że oferta Kinda to typowy bubel sprzed 10 lat.Nowości rynkowych u nich nie poznasz.
W ofercie firmy KIND znajduje się wiele nowości firmy OTICON, GnResound, AUDIFON (jena z nielicznych firmy posiadająca aparaty cros bezprzewodowe) oraz Phonak.
Z pośród szerokiej gamy aparatów słuchowych są zarówno aparaty które właśnie weszły na rynek, jak i modele z przed 2 - 3 lat. W przypadku aparatów słuchowych nowości też pojawiają się wolniej niż na rynku np komputerowym, w związku z tym model sprzed 2-3 lat nadal jest modelem nowym. Przykre jest, że ktoś już nie będący pracownikiem firmy KIND wypisuje nieprawdziwe zdania nie poparte żadnym przykładem.
zadowolony 2012-11-16 11:07
wczytuję się w dyskusję, i widzę, że moja opinia za bardzo nie pasuje. Byłem w jednym z oddziałów w centrum Poznania z moim wujem który ma niedosłuch i od kilku lat cierpi z tego powodu cała rodzina.
Wuja dał się w końcu przekonać na aparat - po wizytach w kilku sklepach z aparatami zdecydowalśmy się na KIND przy Starym Browarze. Wujowi wyporzyczono dwa aparaty do domu , każdy na tydzień BEZ ŻADNYCH OPŁAT !!! i jak już wuja zdecydował się miła pani o imieniu [usunięte przez moderatora] pomogła we wszystkich formalnościach z kasą chorych itp.
Jako klient jestem zadowolony ( i mój wuja też) i z zewnątz widziałem miła przyjazną atmosferę zarówno wśród pracowników jak i w kierunku pacjenta z problemem
3
obecnie pracuje w kind 2012-11-29 08:11
do firmy KIND przyszłam kiedy już było po "wielkich zmianach", wcześniej pracowałam wiele lat w innej niemieckiej firmie która również zajmuje się aparatami słuchowymi. Pracując w KIND w końcu poczułam satysfakcje z pracy ponieważ nie mam limitów na baterie rożki naprawy itp. Dziwi mnie fakt, że niektóre osoby burzą się na narzucony limit sprzedaży aparatów, w końcu firma musi mieć na pensje sprzęt itp. Ja tu w końcu widzę, że komuś zależy na tym żeby była atmosfera i nastawienie na dopasowanie i sprzedaż dobrych aparatów. A cóż .... że nieraz p. księgowa zadzwoni ..... kiedy wspomne mojego dawnego pracodawce to i tak to jest bajka.
2
Pracownik 2012-12-05 18:57
Niestety podzielam zdanie negatywne o tej firmie. Owszem posiada sporo producentów w ofercie, ale niestety większość na indywidualne zamówienie pacjenta i oczywiście za pisemną zgodą przełożonego. Więc do dyspozycji są przestarzałe aparaty Oticona i beznadziejnej jakości aparaty Audifona (coraz częściej przychodzą uszkodzone już od producenta) i od niedawna Starkey. Oczywiście są ograniczenia co do ilości posiadanych aparatów na stanie pracowni. Jeśli chodzi o zarząd to niestety nie należą do tych, którzy szczerze porozmawiają z pracownikiem o ważnych sprawach, tylko przyjadą wypiją kawę po ściemniają z uśmiechem na twarzy, a na drugi dzień masz wypowiedzenie w skrzynce, albo dają wypowiedzenie jak ktoś jest na L4 albo ma ochronkę przedemerytalną. Nie polecam tej firmy na dłuższy czas.
3
protetyk 2012-12-12 11:50
hahahaha... w związku z limitami na wężyki, baterie itd chyba wiem kto był Twoim poprzednim pracodawcą... A tam zrobiło się jeszcze gorzej po odejściu [usunięte przez moderatora] Pewnie wiesz o kim mowa:) Powodzenia w Kindzie. A ja tak czytam te opinie i zastanawiam się nad podjęciem pracy w tej firmie. Ale opinie są mega sprzeczne...
1
niedoczły klient 2012-12-13 19:29
Byłem wraz z moją ciotuchną w oddziale wrocławskim przy ul. Jedności Narodowej. Moja ciotuchna od wielu lat potrzebowała aparatu, bo ciężko się było z nią dogadać. W końcu dała się namówić na wizytę w firmie Kind, bo to taka znana, szczególnie w Niemczech. Było to latem w czasie wielkich upałów i ciotuchna chciała zrezygnować, jednak przekonałem ją tym, że to przecież taka "znana" firma i na pewno w ich gabinecie będzie klimatyzacja. Wielce się myliłem!! Okazało się, że badanie słuchu i cała procedura wyboru aparatu odbywała się w małym i niskim pomieszczeniu z wentylacją wielkości małego talerza umieszczonej . W tym pomieszczeniu był termometr który wskazywał... 32st. Celsjusza. Moja ciotuchna niestety jest wątłego zdrowia i nie wytrzymała takiego klimatu i kiedy zaczęła mdleć musieliśmy zrezygnować. Swoją drogą kto wytrzymałby takie warunki - dziwię się panu protetykowi, że on nie mdlał. Podobno w maju był tam przeprowadzony kapitalny remont (ponoć miesiąc gabinet był nieczynny), ale widocznie osoba odpowiedzialna za koszty remontu chciała się przypodobać dyrekcji i zaoszczędziła na klimatyzacji (ciekawe na czym jeszcze?). Mimo wielkiej uprzejmości i kompetencji pana protetyka który zajmował się moją ciotuchną nigdy nie wróciliśmy do firmy Kind. Bardzo mu dziękujemy (Pan [usunięte przez moderatora]) za poświęcony czas, profesjonalizm i przemiłą obsługę mimo nieludzkich warunków pracy. Mam nadzieję ktoś jednak zmądrzał i została tam zainstalowana porządna wentylacja. Niestety tego nie sprawdzę, bo ciotuchna kupiła aparat w konkurencyjnej firmie, gdzie w gabinecie panowała pokojowa temperatura.
Gratuluję firmie Kind ludzi odpowiedzialnych za remonty, oraz podziwiam protetyków (oprócz Pana [usunięte przez moderatora] były tam jeszcze dwie miłe panie) zmuszonych do pracy w takich warunkach.
Nie wiem jak jest w innych gabinetach tej firmy.
4
zawiedziona 2013-02-04 12:57
Jestem zaskoczony powoływaniem się na inne "niemieckie" firmy. Niemieckie , duże firmy cechuje właśnie dobra, rodzinna atmosfera pracy. (Wiele osób z mojej rodziny i przyjaciół znalazło zatrudnienie za zachodnią granicą i mamy możliwość dokonania obiektywnych porównań.) To przeważnie nasza, polska kadra nie potrafi zarządzać na właściwym poziomie merytorycznym. Wiele do życzenia pozostawia ich wiedza z zakresu kultury organizacji i przygotowanie do pełnienia odpowiedzialnych stanowisk. Zachęcam szefostwo Waszej firmy do uzupełnienia niedoborów wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Odnoszę wrażenie, że wielu niepochlebnie wyrażających się przedmówców ma mniejszy żal o poziomy premii i zasady ich przyznawania, a bardziej są rozżaleni sposobem traktowania ich jako ludzi.

Przykro mi obserwować panujące w firmie problemy z przepływem informacji i wzajemne wojenki podjazdowe, walki o władzę i wpływy między ludźmi na odpowiedzialnych stanowiskach, którzy powinni jednoczyć się we wspólnych działaniach, mających na celu jak najlepszy rozwój, a co za tym idzie osiąganie wymiernych wyników finansowych. Z pewnością nie wpływa to korzystnie na kondycję całej firmy.

Mam nadzieję na lepsze jutro..
1
zawiedZIONY 2013-04-18 22:04
potwierdzam opinię o bardzo złym traktowaniu pracowników , wzajemnych rozgrywkach między dyrektorami, zastraszanie pracownikow itd..... i do tego " stare aparaty i aristea....
2
MK 2013-05-14 16:04
Zastanawiają mnie te złe opinie, tym bardziej, że znam osoby które je napisały. Są to osoby które zostały zwolnione ze względu na swoje niskie kompetencje. Rozumiem żal i frustrację, jednak wydaje mi się, że najlepiej o firmie mówią cyfry. W każdym roku rotacja pracowników jest nie większa niż 1-2 %, Pracownicy którzy pracują w firmie KIND są pracownikami wieloletnimi, i jeżeli występuje jakieś przejście między firmami konkurencyjnymi jest to przejście do firmy KIND. Osoby chcące dowiedzieć się więcej zapraszam do kontaktu z firmą poprzez stronę www lub telefonicznie.
Dodam, że nie jesteśmy idealną firmą, ale zmieniamy się po to aby z każdym dniem być bliżej ideału ;)
Pozdrawiam Maciej Kamiński
MK 2013-05-14 16:09
zawiedZIONY - 2013-04-18 22:04:39

potwierdzam opinię o bardzo złym traktowaniu pracowników , wzajemnych rozgrywkach między dyrektorami, zastraszanie pracownikow itd..... i do tego " stare aparaty i aristea....

'
Zastanawiają mnie te złe opinie, tym bardziej, że znam osoby które je napisały. Są to osoby które zostały zwolnion
Bart 2013-06-13 00:02
Firma od zawsze zarządzana przez [usunięte przez moderatora] i nawet po zmianie nazwy na kind niczego pozytywnego nie da się powiedzieć. Najweiększe zastrzeżenia budzą aparaty słabej jakości audifon, starkey oraz strasznie dziwne konszachty z laryngologami szczególńie z pobliskiego szpitala. Nie polecałabym tej placówki.
niezadowolony klient Ania Gdańsk 2014-07-09 11:40
Witam, z uwagi na to, że nigdzie nie znalazłam opinii na temar jakości sprzedawanych aparatów, to mam przyjemność zostawić swą opinię -2012 na raty zakupiłam apart w Kind-prado hp za 3,500,zł podzielam zdanie NEGATYWNE O JAKOŚCI ICH APARATÓW. Dziś żałuję, że zdecydowałam się na jego zakup. Aparat firmy Audifona pod nazwą Kind prado Hp-był już w serwisie 3 razy - pierwszy raz 2 tygodnie od zakupu. Omijajcie ludzie tą firmę, Aparat do kosza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A za 3,500 mogłabym mieć dwa innej firmy.
Moja głupota i naiwność a ich zdzierstwo i niesolidność.
pozdrawiam
4
Antek 2014-08-19 14:43
za 3500 dwa aparaty??? ciekawy jestem jakie....
2
aparaty 2014-09-17 22:17
serio, moja babcia miała od nich aparat i chyba gorzej słyszała niż lepiej, nie wiem kto to kupuje jeszcze
2
m kaminski 2014-10-13 14:10
Dzień dobry
Szanowna Pani - jak mi wiadomo reklamowane aparaty zostały wymienione i obecnie wszystko działa bez zarzutu.
xxx 2014-11-11 13:38
hahaha... no ja chyba też wiem o jakiej firmie mowa... Po odejściu kierownika sprzedaży faktycznie się posypało...
gość 2015-01-23 13:05
Podobno szanowny prezes wyleciał z hukiem, czyżby działał tak jak zawsze w starych firmach? Pociągając za sobą tego i owego.
9
Gość 2015-01-27 13:55
W tej firmie każdy patrzy jak zrobić komuś pod górkę byle samemu mieć dobrze. Jak to się mówi po trupach do celu. Nie polecam tej firmy. Ludzie potrafią wymyślać najpodlejsze kłamstwa byleby postawić siebie w najlepszym świetle, a innych zrównać z ziemią. Brak współpracy, jedynie rywalizacja. Każdy każdemu na ręce patrzy i doszukuje się błędu. Współpraca na poziomie zerowym. Nie doceniają pracownika.
4
pracownik 2015-01-28 14:02
Jak w każdej "sieciówce" niezależnie od branży zdarzają się korporacyjne głupotki czy nonsensy, ale mając porównanie (jako pracownik) z dwiema innymi dużymi firmami twierdzę, że KIND traktuje pracowników całkiem przyzwoicie. Ok, premie może nie są ogromne, za to podstawy przyzwoite. I tak, trzeba sprzedawać, ale gdzie nie trzeba? Ze sprzedaży żyje firma i my wszyscy,więc marudzenie, że oczekują od nas sprzedaży uważam za niemądre. Atmosfera jest zależna od oddziału i zespołu, w którym się człowiek znajdzie, na to firma jako taka nie ma zbyt dużego wpływu. A centrala zostawia w spokoju te oddziały, które na siebie zarabiają. Protetyk z doświadczeniem i umiejętnością sprzedaży ma szanse na wieloletnie zatrudnienie.
2
Gość 2015-01-30 18:47
Nie wiem skąd takie uprzedzenia i zła opinia. Jak sobie człowiek pościeli tak się wyśpi. Jeżeli jest się solidnym człowiekiem i wykonuje swoja pracę tak jak należy to nikt się z "góry" nie przyczepi a i pochwali nawet za dobrą robotę.

do maryla zupka. System premiowy nie jest zbyt atrakcyjny ale można liczyć na konkretne podstawy! Pozdrawiam
1
gość 2015-03-18 10:22
Ciekawe od kogo te pochwały... śmiech na sali...
2
Korek 2016-01-14 13:25
Warto podjąć pracę w firmie KIND, ostatnio wiele się zmieniło na lepsze. System prowizyjny jest jasny i klarowny, brak limitów sprzedaży do wypłaty premii. Panuje przyjazdna atmosfera i wzajemne zaufanie. Zawsze można liczyć na pomoc ze strony centrali.Oferta aparatów znacznie się polepszyła, wycofano stare wieloletnie modele, zastępując je nowoczesnymi technologiami. Same plusy jak na razie, aż strach pomyśleć co kryje się za tą sielsko anielską sielanką.
kult 2016-03-08 11:59
co się kryje za tą sielanką? Podobno niemcy zainteresowali się tym, co dzieje się w ich firmie...ale to tylko pogłoski
1
pracawkind 2016-06-14 09:48
Ja dorzucę swoją opinię. Od kilku lat pracuję w tej firmie i muszę powiedzieć, że ma swoje plusy i minusy. Czasem niestety denerwuje to, że o aparaty trzeba prosić innych oddziałów, albo, że te premie nie są tak piękne jak np w konkurencji na "A", czy to, że tak naprawdę od niedawna są w ofercie aparaty nowe, a nie modele kilkuletnie, jednak odkąd tu pracuje, nigdy, ale to nigdy nie dotknął mnie żaden mobbing, żadne upokorzenie, żadna przykrość. Wiadomo, sprzedawać trzeba, taka praca. Jednak, jeżeli ktoś chciałby pracować w Kindzie to ja, mimo kilku rzeczy do poprawienia, szczerze polecam. Nie wiem też jak jest w innych oddziałach, ale ten w którym ja pracuję ma świetną załogę i wspaniałego kierownika.
1
Miko 2016-06-17 08:33
Ostatnie wpisy chyba na zlecenie tzw Zarządu, czyżby tak przyjazna firma miała kłopoty w rekrutacjach ?!
1
Stokrotka 2016-06-30 12:09
W labo prawie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Ciagle szukają i nie dbają o pracownikow. Normy to jedno, a nadgodziny i traktowanie przez pania kierownik to kolejna historia
sugleiw 2016-09-05 16:21
to ja obecnie przechodzę AROGANCJA DEZINFORMACJA , TOTALNY BAŁAGAN , gówniana firma
3
Protetyk kind 2016-09-14 07:00
Jakie socjalne ....... Tam nie ma nic prócz limitow.
3
kłin 2016-09-15 22:39
o jakich limitach konkretnie mówisz przyjacielu?wolałabym to jednak wiedzieć zanim się zdecyduję wysłać do nich cv
3
Marchewa 2017-01-17 12:35
piszecie o bonusach socjalnych, czy są tam abonamenty medyczne i np karty na fitnes? Zależy mi na tym, a zastanawiam się , czy nie przenieśc się do kinda z innef firmy. tylko te wspisy ... są ze czuję , że mogę wpaść z deszczu pod rynnę ;( a niechciałabym
Marchewa 2017-01-17 12:35
piszecie o bonusach socjalnych, czy są tam abonamenty medyczne i np karty na fitnes? Zależy mi na tym, a zastanawiam się , czy nie przenieśc się do kinda z innef firmy. tylko te wspisy ... są ze czuję , że mogę wpaść z deszczu pod rynnę ;( a niechciałabym
marta 2017-03-10 17:46
Witam na jakim poziomie są zarobki i czy płacą jakieś premie
3
Rozczarowany 2017-03-16 09:06
Od wielu lat pracuje i mieszkam w Niemczech, Wiec kiedy moja mama otrzymała od lekarza skierowanie do zakupu aparatu słuchowego, wybrałem znana mi z Niemiec firmę KIND horgerate. Jak bardzo się rozczarowałem !!! W Niemczech są dla Niemców piękne salony a w Zarach nora !!! Nic dodać nic ująć ! Nur fur ....
7
Agnieszka 2017-04-06 11:23
Zapoznaliście się z wywiadem z Kind Aparaty Słuchowe? Prokurent Spółki opisuje w nim m.in. krok po kroku proces rekrutacyjny.
Nabity w butelkę 2017-05-24 07:13
Uwaga na te firmę !!! Moja mama w jednej placówce kind zakupiła aparat - stara duża krowę która non stop piszczy i świszczy. Pracownik rozkłada ręce. Kiedy poszliśmy do konkurencji pokazano nam małe zgrabne aparaty w podobnej cenie.
Uwaga omijajcie
1
Alis 2017-06-12 09:05
Kończę w tym roku studia, i zastanawiałam się nad pracą w Kind. Tym bardziej, ze poszukuj protetyka (sprzedawcę ) w Łodzi do której chce wrócić. Wpisy odstraszają, czy możecie coś więcej napisać, jeśli ktoś pracował w Kind .
Bolo 2017-06-13 11:23
Wpisy są różne, sugeruję umówić się na rozmowę kwalifikacyjną i spróbować. Zawsze można po 3 miesiącach zrezygnować. Ja też pomimo różnych opinii spróbowałem i nie żałuję. Pracuję na południu Polski w super salonie, podstawa ok, premie to zależy od wyników - ale przynajmniej limitów żadnych nie ma i ciśnienia.
1
Anna 2017-07-28 10:22
Jestem protetykiem słuchu już od ponad 20 lat, z przykrością obserwuje pacjentów którzy kupują przestarzałe aparaty starej generacji w firmie KIND. Zastanawiam się,czy w Niemczech KIND również sprzedaje aparaty z ery trabanta. Aparaty typu aristea i podobne. Jest to przykre, jak nasi pacjenci traktowani są przez te firmę. I jak widzę z wpisów już kilka lat temu pracownicy pisali o starych aparatach jakie każe im się dopasowywać pacjentom.
Miki 2017-07-31 12:32
Wzajemne rozgrywki doprowadzają do tego ze kolejny dyr rezygnuje. szkoda, bo była to osoba bardzo oddana i kompetentna
2
TrueStory 2017-09-03 13:57
Wystarczy, że wyślesz cv i zgodzisz się przyjść na rozmowę :P W tej chwili pozbyli się przez własną głupotę i pazerność przeszło połowy zespołu z laboratorium. Przyjmą każdego kto zechce pracować dla mającej w nosie swoich pracowników kierowniczki.
Na kokosy nie ma co liczyć - mimo zapewnień podczas rekrutacji (brak możliwości dorobienia sobie poprzez premię - robienie pod górkę pracownikowi - na każdym kroku).
10
TrueStory2 2017-09-07 09:41
Czego można się spodziewać skoro wszyscy pamiętany traktowanie pracowników w jednej z firm gdzie menagerem była pani prokurent. Ona i kierowniczka naszego labo są z tej samej gliny
3
Al 2017-09-13 13:00
Zgadza się, trafna uwaga. Czasem jak słucha się osób w tej firmie to jakby urwały się z choinki
3
Ana 2017-09-17 17:48
Umowę o prace dostaniesz bez problemu ale lepiej poszukać sobie czegoś innego. Pani kierownik Laboratorium pozbyła się w tej chwili połowy swojej załogi.
Nie mamy żadnych dodatkowych benefitów. Zapomnij też o podwyżkach. Zapewnienie o możliwości wyrobienia dużej premii jest kłamstwem jak również obiecanki na rozmowie kwalifikacyjnej o podstawowej pensji. Przykre jest również, że Kierownik Laboratorium buntuje pracowników od samego początku przeciw sobie. Wszystko zależy od niej, a Prokurent nie ma pojęcia co jest wykonywane w laboratorium. Nie interesuje się sytuacją panująca w Laboratorium co jest bardzo przykre bo dzięki Nam firma zarabia.
6
Ew 2017-09-22 06:36
Jednym słowem odradzasz !
2
Michasia 2017-09-23 15:05
właśnie widzę,że szukają do laboratorium w Poznaniu pracowników....Jest napisane,że zarobki 2600-2800 brutto.Ciekawe czy to prawda i czy to tylko praca w laboratorium czy też się okaże później,że sprzedaż.....A orientuje się ktooś w jakich godzinach jest praca?
Ina 2017-09-24 14:21
praca maksymalnie do 16 od pon do piątku. ale zdarzają sie też pracujące niedziele. obowiązkowe dla chętnych.
i z tego co wiem laboratorium to laboratorium. nie ma żadnego kontaktu z klientami, nawet telefonicznie.
Ev 2017-10-04 12:14
Śpiewka ciagle podobna
Bart 2017-10-14 12:40
Ciagle tak samo mimo upływu lato
Zostaw swoją opinię o Kind Aparaty Słuchowe - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kind Aparaty Słuchowe