Opinie o EMBIQ Sp. z o.o. w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy EMBIQ Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w EMBIQ Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EMBIQ Sp. z o.o. w Lublin

szoszon

Firma spox ale tylko na początek kariery IT. Bo cały zespół rzeczywiście spoko. Ale jeżeli jesteś programistą/adminem i coś chcesz osiągnąć to lepiej się nie zasiedzieć. Tak 1-1,5 roku MAX. Później trzeba iść dalej bo będzie coraz trudniej wytłumaczyć przyszłym prracodawcom że pracowało się 2-3 lata czy więcej i nadal się niewiele umie. Bo taka będzie prawda. Niestety to mała firma i jak to w takich bywa robi się wiele różnych rzeczy i niestety po łebkach. Nie ma czasu na zgłębianie wiedzy, chyba że po godzinach. Ani zdobycie jej od kogoś. Ci bardziej doświadczeni/ambitni wyfruwają gdzie indziej, ci co zostają albo nie mają czasu albo nie specjalnie im zależy. Więc po wyjściu z etapu juniora nie ma się od kogo uczyć. Ale HRowo firma bardzo spoko. No i ciężko stamtąd wylecieć - jeżeli ktoś się dostanie trzeba naprawdę zasłużyć żeby wywalili (nie robić totalnie nic albo skonfliktować się ze wszystkimi)

@Aga z HR

Wiem że trudno pisze się de-eskalacyjne komentarze (podczas gdy w realu chciałoby się zdzielić autora komentarza w pysk klawiaturą :D ) więc tym bardziej dziękuję za komentarz. Dzięki też za zaproszenie, słyszałem że macie nową siedzibę - na Gęsiej. Trzymam kciuki za Was bo wspomnienia z firmy mam w większości dobre :)

Czy zdarzają się nadgodziny w EMBIQ Sp. z o.o.?

Ile jest zmian w EMBIQ Sp. z o.o.?

Aga z HR Nowy wpis

Cześć, nie pracujemy w systemie zmianowym :) Godziny pracy są u nas elastyczne, zwykle zaczynamy w godzinach 7-9 a kończymy 15-17. W zależności od preferencji Pracowników i charakterystyki zadań na danym stanowisku. Dobrego dnia! Aga z HR

HW-owiec Nowy wpis

Czy w @Pracodawca jest dział hardware? Jeśli tak, to czy praca tego działu ogranicza się do niskopoziomowego oprogramowania czy też projektowania urządzeń od podstaw?

Aga z HR
@szoszon

Cześć, dzięki za Twoją opinię! Nie wiem jak dawno u nas pracowałeś, ale aktualnie w EMBIQ pracują jedynie Middle oraz Senior Developerzy. Ponadto wracają do nas byli Pracownicy chętni do dalszej współpracy :) Co do samej organizacji pracy Developerów prężnie działamy na kilku obszarach: projektowo oraz nad wewnętrznym narzędziem, a Osoby, które nie mają zaangażowania w wyżej wymienionych chętnie angażują się we współpracę z naszymi Partnerami biznesowymi w ramach outsourcingu, także każdy znajdzie u nas przestrzeń do rozwoju w ciekawych projektach :)

@Aga z HR

Middle i Senior według jakiej miary? Waszej. Bo nie rynku. Gdy pracowałem chyba tylko 2 osoby (oprócz działu sysops/devops) ogarniało dockery i pracę/developerkę z nimi. Devopsi ledwo ogarniali chmury tylko rzeźbili na jakichś lokalnych serwerach. Nie mówiąc już o takich rzeczach jak Kubernetes. Pytałem też jednego seniora frontu o pewne rozwiązanie to tydzień się męczył ze znalezieniem odpowiedzi. W aktualnej firmie człowiek z poziomu junior/mid wyłożył mi to w 15min przy kawce i twierdził że to banał i mega standardowe rozwiązanie. Jeżeli chodzi o byłych pracowników jestem ciekaw czy wracają z własnej woli czy raczej bo muszą :) Bo ci lepsi (np. Adi, Tomek, Daris, Dominik, Daniel) pracują w takich firmach że raczej nie potrzebują dodatkowych zarobków. Dlaczego firma nie potrafiła ich zatrzymać? Wewnętrzny projekt? O, ciekawe. No chyba nie ocko czy bloko hahaha? Mam nadzieję że Aleks porzucił to definitywnie jak zapowiadał. Więc powtórzę jeszcze raz: Embiq to bardzo fajna firma, lubiłem ludzi z którymi pracowałem, chciało się przychodzić do biura, projekty były ok. Świetny inkubator na starcie kariery. Ale po roku, dwóch trzeba koniecznie iść dalej

Aga z HR
@szoszon

Cześć, Dzięki wielkie za Twoją szczerość :) Nasze klasyfikacje “Middle” i “Senior” nie są wymyślone z powietrza. To odzwierciedlenie umiejętności, doświadczeń i odpowiedzialności, które nasi pracownicy prezentują każdego dnia. Co do technologii, które wybieramy i na których się skupiamy, to nie są przypadkowe decyzje. Dostosowujemy je do potrzeb naszych projektów i klientów. Jeśli chodzi o powrót naszych byłych pracowników, to zawsze jest to świadoma decyzja. Cieszy nas, że wielu z nich choćby z przymusu ;) decyduje się wrócić do nas. To świadczy o tym, że EMBIQ jest dla nich atrakcyjnym i przyjaznym miejscem do pracy. Twoja opinia jest dla nas naprawdę cenna i dziękuję Ci za nią i za Twój czas poświęcony na wyrażenie jej. Pamiętaj, że jako były pracownik EMBIQ jesteś zawsze mile u nas widziany, wpadnij do nas na kawkę, chętnie zaktualizuję Ci jak aktualnie wygląda nasza organizacja! Mam nadzieję do zobaczenia/ usłyszenia! Aga z HR

@Aga z HR

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie EMBIQ Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Katarzyna

Hej, kiedyś w komentarzu pisali, że preferują umowę o pracę. Czy to dotyczy każdego stanowiska? I na jaki okres jest ta umowa pierwsza, a potem kolejne? Ciekawa jestem, czy można liczyć na jakąś stabilność czy nie do końca.

@Katarzyna

Hej Katarzyno, umowa o pracę nie jest w EMBIQ jedyną możliwą formą zatrudnienia. Część z naszych pracowników jest na UOPie, ale część również na umowy zlecenia oraz na B2B. Jesteśmy elastyczni i uwzględniamy potrzeby pracowników w doborze satysfkacjonującej dla obu stron formy współpracy. Pierwsza umowa zazwyczaj standardowo podpisywana jest na 3. miesiące, a potem je przedłużamy. Pozdrawiam, Ania z Działu HR

Jak szefostwo w EMBIQ Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Łukasz QA

Kadra kierownicza traktuje nas bardzo dobrze... my ich chyba też :) Atmosfera w biurze przypomina atmosferę rodzinną, ale tylko w pozytywnym sensie ;) Jest naprawdę luźne podejście w kontakcie, ale wszyscy się szanują nawzajem, nikt się nie wywyższa i wszyscy są równi.

Ilona

czy w firmie jest wymagany jakis dres code i trzeba przychodzic w miare elegancko do pracy ( mowie o stanowiskach zwiazaych z praca z klientem) czy mozna na luzie? niecierpie marynarki ;)

Agnes
@Ilona

Cześć Ilona, pracuję w dziale, który na codzień ma styczność z potencjalnymi klientami i partnerami. Też nie przepadam za marynarkami! :) Nasz dress code jest dość luźny. :) Ubieram się stosownie do sytuacji - kiedy odwiedza nas klient, staram się wyglądać bardziej elegancko, ale bez przesady - to przecież branża IT. Nie jest to wymóg, po prostu ja czuję się z tym lepiej. :) Mam nadzieję, że odpowiedziałam na Twoje pytanie. Pozdrawiam! PS: Jeśli miałabyś inne kwestie do omówienia, zachęcamy do kontaktu: https://embiq.com/contact/.

Czy rozmowa rekrutacyjna w EMBIQ Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

EMBIQ

Cześć ???? Rozmowy rekrutacyjne w większej części odbywają się w języku polskim. Uprzedzamy w zaproszeniu do spotkania, że chcielibyśmy zamienić kilka słów po angielsku i pytamy uczestnika rekrutacji o taką możliwość już w czasie spotkania ???? Zdarzają się osoby, które nie chcą rozmawiać w języku obcym - nie naciskamy na to, jeśli zaistnieje taka sytuacja. Nie ma sensu niepotrzebnie stresować ludzi ???? W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu mailowego: rekrutacja@embiq.com ???? Arek z HR

Ilona
@EMBIQ

czy dobrze Was rozumiem, nawet jak nie ma w stanowisku wymagań znajomosci ang to na rozmowie o prace prosicie jesli ktos sie zgodzi o pogadanie w tym jezyku ? jaki to ma cel? bo jeszcze rozumiem jakies sprawdzanie gdy ta znajomosc jest potrzebna i wymagana, ale inaczej to po co ?

Arek z HR
@Ilona

Bardzo dobrze rozumiesz ;) Pomimo tego, że w obecnej chwili język angielski może nie być potrzebny, zawsze warto wiedzieć na jakim poziomie posługuje się nim nasz pracownik. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: kiedy przyjdzie nowy projekt, który będzie wymagał takiej kompetencji, musimy wiedzieć kogo z pracowników możemy do niego zaangażować. Jeśli ktoś nie czuje się pewnie w komunikacji z zespołem/klientem anglojęzycznym, oferujemy zajęcia z języka angielskiego dwa razy w tygodniu. Koszty tych zajęć całkowicie pokrywa firma :) Czy rozwiałem Twoje wątpliwości? :) Jeśli masz więcej pytań, zapraszam do kontaktu na naszym Facebooku (Messenger) lub przez e-mail: rekrutacja@embiq.com Pozdrawiam, Arek z HRu

@Arek z HR

No to prawda jednak angielski jest językiem międzynarodowym, więc ogólnie warto go znać. A te zajęcia z angielskiego są w pełni finansowane przez firmę? Czy pracownik coś za to płaci?

Arek z HR
@Marta

Zajęcia są w pełni finansowane przez firmę - tak jak pisałem wyżej ;) Cytat: "Koszty tych zajęć całkowicie pokrywa firma :)"

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w EMBIQ Sp. z o.o.?

EMBIQ

Cześć :) Standardowo, w przypadku Umowy o Pracę, zaczynamy współpracę od 3 miesięcy okresu próbnego, a po niej oferujemy Umowę o Pracę na czas nieokreślony. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, więc B2B również wchodzi w grę :) Pozdrawiam, Arek z Działu HR

Jaka jest umowa w firmie EMBIQ Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako Engineer zatrudniają na umowę zlecenie?

EMBIQ

Dzień Dobry. W naszej firmie preferujemy zatrudnienia na podstawie umów o pracę. Natomiast wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych pracowników jest możliwość nawiązania współpracy na podstawie umowy zlecenia lub kontraktu b2b.

@lp a te 2/3 dni były darmowe ?

Barcel
@Karolina

Bardzo często się to ponoć zdaża

nimhe

Dwa razy otrzymałam wypłaty i za każdym razem musiałam się o nie upominać, przychodziły z dużym opóźnieniem, był to czas dłuższy niż ten podany w umowie. Same rachunki również nieskrupulatnie sporządzone, z błędami. PS. Niepokoi mnie fakt, że mimo oceny 2/5 na GoWork - poza wpisem "Królowej Elżbiety" o niesmacznej herbacie w firmie - niemal wszystkie negatywne opinie są pousuwane...

Finansowy z EMBIQ
@nimhe

Przede wszystkim bardzo, bardzo nam przykro, że taka sytuacja ma miejsce. Nie wynika ona ani z naszej złej woli, ani z trudności finansowych. W dużym projekcie informatycznym mamy część dotyczącą transkrypcji - krótkoterminowo zatrudniamy w nim na umowę zlecenie 180 osób - co dla naszego małego biura działającego w czasach zarazy stanowi naprawdę duże wyzwanie. Dokładamy wszelkich starań, aby wypłaty szły terminowo i rzetelnie . Flirt z transkrypcją jest raczej jednorazowy, kończy się w tym miesiącu - i nie ukrywamy, że przyjmujemy ten fakt z głęboką ulgą ;) Pragniemy podkreślić, iż umowy i sposób ich realizacji został nam narzucony przez zleceniodawcę - w swoim zatrudnieniu stałym mamy/utrzymujemy zupełnie inne standardy. Niemniej - na koniec postaramy się skrócić terminy - w ramach nabytej wprawy ;)

Tajemnicza Dusza
@Finansowy z EMBIQ

180 osób? Słyszałem że jest ich tylko około 40.

Czy pracownicy EMBIQ Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Tajemnicza Dusza

Tak uczestniczą. Ale w dobie pandemii ciężko trochę

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie EMBIQ Sp. z o.o.?

LP

Na stanowisko developera dostałem zadanie do wykonania na 2/3 dni. Bardzo podoba mi się taki sposób sprawdzenia wiedzy praktycznej a nie wyuczonych regułek.

Marszand

Ja tam mam bardzo dobre zdanie zwłaszcza ze trafiłem do firmy z innych firm i korporacji i sytuacja jest nieporównywalnie lepsza czyli:. Nie ma presji,a wyniki są. Nie ma korpo szmacenia-a słupki finansowe w Excelu rosną. Jest elastyczne podejście do czasu pracy-i nie ma bankructwa. Można się w pracy(dosłownie) położyć i przespać godzinkę-a nikt nie mówi,że jesteś leniem.i kasa na koncie jest niezła Nikt nie mówi o dresscode-chodzimy w ciapach. Jak pracujesz ponad miarę-masz płacone za nadgodziny -Pracujesz ponad miarę bo trzeba coś wykonać a nie dlatego że cię biją kijem albo brak ci kasy. Jak czegoś dokonasz-jesteś premiowany No i można zwiedzić świat....przy okazji wyjazdów zagranicznych. Nic na świecie nie jest idealne, ale tu....jak na Lublin i Polskę......brakuje co najwyżej kilku szczegółów.

KrzKrzysztof
@Marszand

Z tym leżeniem to chyba cie fantazja poniosła z deka LOL. ale co do reszty się zgadzam - jest naprawdę spoko

On_248

Firma bardzo się rozwija ostatnio - aktualnie pracuje 40 osób. Dużo zmian na lepsze: spore biuro, chillroom i pojawiły się szkolenia. Fajnie, bo nie kropo, a kasa jak na Lublin jest ok.

Ula

Wystarczy spojrzeć jak sporadycznie zaglądacie na forum żeby ocenić iż firma jest ok i niema narzekania.

KrzKrzysztof

Pracuję w firmie EMBIQ, już przeszło rok. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić zarówno pracę jak i współpracę z tą firmą. Przychodząc tu nie miałem pewności czy chce wiązać swoją przyszłość właśnie z rozwojem EMBIQ-u, ale teraz wiem, że nie chce pracować nigdzie indziej. Brzmi trochę jak sztuczna reklama, ale taką nie jest. Ludzie z którymi przychodzi mi tu pracować na co dzień, są jednymi z najbardziej otwartych i komunikatywnych osób. Lecz nie tylko oni sprawiają, że chętnie chodzi się do pracy, wpływa na to również miejsce. Ponad 500 metrowym Open-Space z Chill-roomem sprawiają, że dosłownie każdy znajdzie tu kąt dla siebie.

Zbigniew

Od dawna nikt nie udzielał się w tym temacie, dlaczego tak jest? Czy w firmie jest tak dobrze że wszyscy milczą? Może macie jakieś informacje jak obecnie pracuje się w EMBIQ? Jestem ciekaw jak kształtują się zarobki, jaka umowa jest podpisywana na początku, czy są organizowane jakieś szkolenia dla nowych pracowników? Dajcie znać jeśli wiecie coś na ten temat, takie wpisy są cenne dla osób poszukujących tu wszelkich informacji na temat firmy.

Tonik

Czy wiecie coś o rekrutacji prowadzonej w firmie? Może ktoś podpowie jak przebiega?

Zostaw merytoryczną opinię o EMBIQ Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w EMBIQ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EMBIQ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EMBIQ Sp. z o.o.?

EMBIQ Sp. z o.o.