Arsen Sp. z o.o. Sp. k.

Zduńska Wola

Wywiadu udzielił:
Jakub Ładoński
Współwłaściciel Arsen Sp. z o.o. Sp. k.
Przygodę z firmą zaczynał od stanowiska przedstawiciela handlowego. Obecnie zarządza działem sprzedaży. Posiada wykształcenie wyższe. Z zawodu jest dyplomatą. Mówi, że jego praca jest jego pasją. Poza tym interesuje się motoryzacją.
Arsen Sp. z o.o. Sp. k.
98-200 Sieradz
Branże:
  • Sprzedaż
Www: arsen.pl

Jesteśmy firmą stabilną, która wciąż się rozwija

Czym zajmuje się firma Arsen?

Specjalizujemy się w handlu hurtowym i detalicznym. Sprzedajemy produkty takie jak farby, chemia i różnego rodzaju materiały budowlane oraz artykuły wykończeniowe i dekoracyjne.

Gdzie fizycznie mieści się wasza firma?

Główna siedziba znajduje się w Grabowcu tj. w okolicach Sieradza. Tutaj mieści się centrala firmy oraz magazyn. Do tego posiadamy kilka oddziałów.

W których miastach mieszczą się wasze oddziały?

Znajdują się one w Sieradzu, Kaliszu, Zduńskiej Woli, Łodzi i Głownie.

Ilu pracowników łącznie zatrudniacie?

Zatrudniamy blisko 100 osób.

Na jakie stanowiska najczęściej rekrutują państwo pracowników?

Z uwagi na to, że jesteśmy firmą handlową, to poszukujemy głównie sprzedawców, przedstawicieli handlowych, magazynierów i kierowców.

Czego oczekujecie od swoich pracowników?

Odpowiadając na to pytanie skoncentruję się na sprzedawcach i przedstawicielach handlowych. Oczekujemy od nich przede wszystkim kreatywności, motywacji do pracy i chęci uczenia się, a także zaangażowania i utożsamiania się z firmą.

Znajomość branży i produktów jest konieczna?

Nie wymagamy tego od kandydatów do pracy, choć jest to oczywiście wiedza mile widziana. Ważniejsze są dla nas chęci do nauki.

Rozumiem, że wiedzę dostarczacie sami?

Naszym pracownikom zapewniamy cykliczne szkolenia. Z reguły odbywają się one w okresach słabszego handlu w naszej branży, czyli np. zimą. Wtedy też najczęściej rekrutujemy pracowników i przygotowujemy ich do sezonu. Szkolenia obejmują nie tylko tematykę produktową, ale dotyczą również technik sprzedaży.

Dlaczego warto pracować w firmie Arsen?

Jesteśmy firmą z bogatym bagażem doświadczenia. Działamy na rynku od ponad 25 lat. Oferujemy stabilną pracę, dobrze płatną. Wynagrodzenia składają się z określonej podstawy plus premii. W naszej firmie można się naprawdę dużo nauczyć, bo jak już wspominałem organizujemy liczne szkolenia.

Gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Są one dostępne na portalach z ogłoszeniami o pracę typu Praca.pl czy Pracuj.pl. Czasem poszukujemy pracowników również poprzez media społecznościowe, głównie poprzez Facebooka.

Jak wygląda rekrutacja w waszej firmie?

Rekrutacją zajmuje się zewnętrzna firma. Oczywiście przeprowadza ją na podstawie naszych wytycznych.

Jakich pytań należy spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej w państwa firmie?

Staramy się unikać sztampowych pytań. Są oczywiście pewne podstawowe zagadnienia, które muszą się pojawić, aby sprecyzować informacje zawarte w CV. Natomiast podstawowym argumentem pracowników, którzy do nas rekrutują powinny być umiejętności komunikacyjne i je próbujemy sprawdzić. Zwracamy uwagę na to, w jaki sposób pracownik się przedstawia. Najważniejsze są dla nas odpowiedzi na pytania, które wynikają z dalszej rozmowy.

Na czym polega specyfika pracy w zawodzie przedstawiciela handlowego?

Jest to bardzo ciekawa praca, która umożliwia nam bycie w stałym kontakcie z drugim człowiekiem. Do tego mamy okazję poznać wielu nowych i ciekawych ludzi. Przemieszczając się po kraju mamy również okazję poznać nowe miejsca.

Z czego jako firma jesteście szczególnie dumni?

Jesteśmy dumni przede wszystkim z tego, że doskonale radzimy sobie na rynku detalicznym, który jest już dziś nasycony przez zagraniczne koncerny. Jesteśmy firmą stabilną, która wciąż się rozwija.

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Zamierzamy sukcesywnie zwiększać sprzedaż. Cel ten dotyczy zarówno hurtu jak i detalu. Chcemy również się rozwijać poprzez otwieranie nowych sklepów i placówek.

Dziękuję za rozmowę