Status Nieruchomości

Opinie o Status Nieruchomości

Skoro tak jak zostało jeszcze niedawno napisane stale poszukiwane są nowe osoby do współpracy to w jaki sposób sam proces rekrutacyjny może wyglądać? czy był ktoś teraz na rozmowie i mógłby ją opisać?

A Nowy wpis

Jestem bardzo zadowolony z usług firmy Status

Czy jest możliwość pracy w Status Nieruchomości na część etatu?

Witam, nie widzę co prawda jeszcze opinii tego roku a wiem, że od wczoraj widnieje oferta w internecie dla zarządcy, podczas przeglądania Żoliborza udało mi się na nią natrafić. Widzę przy tym jednak, że dwa miesiące temu także kogoś potrzebowano. Zastanawiam się czy na to samo miejsce? Jak wyglądają początki współpracy?

Marta Nowy wpis

Firma pozyskuje cały czas nowe nieruchomości i szuka nowych osób do współpracy :)

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Administrator - Zarządca nieruchomości w firmie Status Nieruchomości? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
Niestety

Stagus w przeciągu dwóch lat zadłużył nową wspólnotę na nowym osiedlu na 250000 tyś po czym z dnia na dzień podniósł czynsz o 400 zł żeby spłacić ich niegospodarność , opieszałość i zaniedbania. Zabrali wszystkie pieniądze z funduszu remontowego. Pogrążyli nas.

Monika G
@Niestety

w ciągu dwóch lat mieliście fundusz na poziomie 250 tyś - to ja bym chciała mieć takiego zarządcę :) w naszej wspólnocie też mieliśmy niedopłaty, bo nie chce nam się głosować, uchwały z większymi czynszami nie przechodzą a później dziwimy się że mamy niedopłaty. Jestem członkiem zarządu w jednej ze wspólnot - jesteśmy zadowoleni z Pani Ani.

Zauważyłem ten komentarz odnoszący się do podniesienia jednej ze wspólnot czynszu w związku z jakimś zadłużeniem. Faktycznie do tego doszło? A co z pracownikami? także mogą obecnie liczyć na jakieś podwyżki? Czy wystąpiły już jakieś inflacyjne czy dopiero są w planach?

Laura

Na forum pojawiła się sugestia co do zmian na stanowisku księgowej. Tak się składa, że właśnie w sieci widnieje ogłoszenie o pracę do tego działu. Czy ktoś może napisać wprost, jakich widełek płacowych można oczekiwać? I, czy polecacie, żeby wysyłać cv?

Magdalena

Po rozmowie telefonicznej mam taką samą opinie.

Sylwia

Nie polecam tej firmy. Nie działają w interesie klientów, duża rotacja administratorów. Nie odpowiadają lub jeżeli już to z ogromnym opóźnieniem na maile, a telefonów administratorzy nie odbierają. Nawet jeżeli wina za zaniedbania lub błędy ewidentnie leży po ich stronie to zawsze jest „zwalanie” jej na innych usługodawców, lokatorów itd. Błędy księgowe niestety też się zdarzają.

@Sylwia

Firma administruje twoją nieruchomość, czy osiedle na którym mieszkasz? Przecież podpisują umowę na swoje usługi i powinni wywiązywać się ze swoich obowiązków. Jak masz coś do zarzucenia to napisz skargę. Tyle przecież możesz zrobić.

Magdalena
@Sylwia

Tak . Zgadzam się Pani z księgowosci zachowuje się jak by pracowała za karę . Może powinna zmienić pracę. Porażka.

insider

Firma nie dba o majątek swoich klientów. Duża rotacja administratorów, wszyscy normalni uciekają daleko. Błędy w księgowości. Zawyżone koszty dlatego trzeba wszystkiego pilnować. Opinie w internecie pisze pewnie pani IB lub wynajęta firma. Omijać szerokim łukiem.

@insider

jestem pracownikiem firmy, pracuje już 8 lat - i jakoś nie widzę tej rotacji o której piszesz. To ze przychodzi człowiek który najpierw mówi ze wszystko umie a później okazuje się ze prawie nic, nie zna podstawowych pojęć czy zadań - ale pieniądze to chce sporo za niewiedze bo myśli ze szybko nikt się nie zorientuje ze czegoś nie umie. Ale to nie tutaj, tutaj szybko zespół Szefów teamu widzi ze coś jest nie tak. Mówisz tak bo sam zostałeś zatrudniony przez kogoś aby pisać takie rzeczy. Jesteśmy dużą firmą - zarządzamy prawie 50 wspólnotami co daje nam prawie 800 tys m2 - wiec co ty wypisujesz, najpierw się zastanów i nie obrażaj ludzi którzy w tej firmie pracują - bo to ludzie tworzą firmę a nie na odwrót.

Dariusz
@Tomek

Z Twojego komentarza wynika, że jesteś kolejną osobą zadowoloną z pracy w tej firmie. Co sprawia, że poleciłbyś Status Nieruchomości Mieszkaniowe jako pracodawcę? Byłbym zobowiązany, gdybyś napisał coś więcej na ten temat.

Rafał Santek
@insider

Albo miałeś zły dzień albo pecha. Ja z tą firmą miałem do załatwienia kilka spraw i zawsze wszystko szło jak trzeba. Nie ma o czym pisać, ale uważam, że na hejt trzeba reagować pozytywnymi emocjami których jest więcej. Zawsze znajdzie się ktoś komu zawsze jest gorzej i ten zawsze chętniej lubi swoje żale wylewać anonimowo i bez konkretów w Internecie. Szkoda, że w ludziach jest tyle złych emocji i woli uszkodzenia innym.

DOSWIADCZONY
@Tomek

W MOJEJ WSPÓLNOCIE OKOPOWA 56 MAM BODAJ 7 LUB 8 ADMINISTRATORA OD PONAD 10 LAT. CZY TO NORMALNE TO NIECH KAŻDY SOBIE ODPOWIE.

Beata
@DOSWIADCZONY

Chyba nie mieszkasz na Okopowej 56 - bo Status zarządza tu już 16 lat, a nie 10 jak piszesz. Od 5 lat administruje u nas Pani Ola, wiec o jakiej rotacji piszesz. Pisać aby pisać nie ma sensu. Pani Ola to rzetelna administrator, zawsze pomocna. Firma przeprowadziła szereg remontów. Nie mam nic jej do zarzucenia. A że czynsze rosną - wszystko drożeje, więc dlaczego czynsze miałaby maleć :)

Normals
@DOSWIADCZONY

Biorąc pod uwagę fakt olbrzymiej wiedzy, którą trzeba mieć w tym zawodzie, obowiązek dużego ubezpieczenia, ryzyko ponoszenia odpowiedzialności karnej, za zarobki niższe niż na kasie w biedronce to tak, jest to normalne. Każdy będzie poszukiwał lepiej płatnej pracy. W przypadku zawodu administratora, każdego dnia jesteśmy ofiarami złego humoru naszych klientów, jesteśmy po prostu workami do bicia. Wszystko jest naszą winą, to że właściciele nie głosują na uchwały jest również naszą winą, zarządy często mówią, że nie zbieraliśmy głosów, kiedy zbieranie głosów leży po stronie...zarządu właśnie. W tym zawodzie nie słyszy się "dziękuje, dobra robota", za to często słyszy się, że jest się takim i owakim. Jesteśmy traktowani jak popychadła, mając wiedzę często większą od prawników. A zarabiamy tak śmieszne kwoty, że żal d*&ę ściska. Proszę mi powiedzieć, czy zna Pan jakikolwiek inny zawód, gdzie szef zespołu zarabia mniej niż jego podwładni? Bo tak to wygląda w branży administrowania nieruchomościami. Firma sprzątająca, konserwująca, ochrona itd. - wszyscy ci usługodawcy odpowiadają przed administratorem, to on realnie nadzoruje ich pracę, to on odpowiada za ich niedociągnięcia. I co? I Firmy administrujące zarabiają NAJMNIEJ spośród wszystkich usługodawców obecnych na danej nieruchomości. To tak jakby założyciel Ferrari zarabiał mniej od Pana mechanika składającego na taśmie lampy. To (usunięte przez administratora) Inaczej tego nie można nazwać. Branża administrowania nieruchomościami jest synonimem słowa (usunięte przez administratora) Czy firmy administrujące wybiera się na podstawie jakości? Doświadczenia? Pozytywnych opinii? Nie. Wybiera się je na podstawie znajomości lub na podstawie najniższej kwoty. Często żeby zdobyć jakąś nieruchomość trzeba oferować nierentowne stawki i dopłacać do pracy, którą się wykonuje. Właściciele nie znają swoich praw, ani obowiązków. Nie słyszeli o czymś takim jak Ustawa o własności lokali. Ale jak pojawiają się fakapy wynikające z tego braku wiedzy to kto jest winny? Administrator oczywiście. W czasach, gdzie można znaleźć lepiej płatną pracę, wymagającą mniej wiedzy, gdzie ludzie nie traktują cię jak (usunięte przez administratora) i nie dzwonią w środku nocy, że nie działa im telewizja, każdy normalny człowiek, który dostanie taką szansę oczywiście, że ucieknie z tej chorej branży i z dala od chorych ludzi, którym trzeba robić dobrze za kwoty uwłaczające ludzkiej godności.

AdminAdmin
@Normals

Jest to w 100% prawdziwa odpowiedz opisująca role Administratora

Okopowa 56
@Beata

Słyszałam jaka wspaniała ta pani administrator jej podejście i szacunek do ludzi dają wiele do życzenia.

@Okopowa 56

To że coś słyszałaś nie oznacza że jest prawdą. Raczej pogłoską. najlepiej jakbyś miała bezpośredni kontakt z panią administratorką. Wtedy mogłabyś sobie wyrobić zdanie nie?

@proszewas
@Normals

W pierwszym akapicie chyba opisujesz ludzi ktorzy pracuja na sluchawce. Administrator to osoba, ktora ludzie darza szacunkiem. Trzeba przeciez byc madra inrozsadna osoba zeby zarzadzac nieruchomoscia. U nas na osiedlu administator to jest persona. Na dyzury nie przychodzi, bo po co jak mieszkancy nie przychodza. Reklamacji do delelopera nie zglasza, bo po co skoro to mieszkancy sami zniszczyli. Nie robi inspekcji wykonania prac przez podwykonawcow, bo po co skoro nikt sie nie skrazy. Uruchamia inwestycje bez przeglosowania ustawy, bo po co skoro mieszlancy za wolno glosuja. I tak dalej.. Status nieruchomosci jestescie lepsi jako pracodwaca niz slynne google ze strefa relaksu dla pracownikow, wiekszosc pozytywow napisanych przez pracownikow (usunięte przez administratora)

Jolka
@Stefan

Można sobie też wyrobić zdanie na postawie opinii innych.

Firma zarządza u nas na osiedlu, pani administrator jest bardzo miła i konkretna. Zazwyczaj mamy duże problemy na osiedlu - zalania itp ale zawsze wszystko jest ogarniete. Czasem trzeba się przypomniec z jakimś tematem, ale ogólnie oceniam na plus.

@Marta

Jak na plus to napisz co konkretnie ogarnęli. Zajmują się terenami zielonymi i sprzątaniem klatek? To znaczy zatrudniają ludzi do tego?

Administrowała przez parę lat moim osiedlem Na początku było ok . ale z biegiem czasu doproszenie się o podstawowe sprawy graniczyło z "cudem". Pisanie @ sms , dzwonienie sprawy proste zajmowały miesiące. Miało się wrażenie że Administrator jest obrażony na zwracanie mu uwagi . Pisane było na social@status.pl nawet nikt nie raczył odpowiedzieć. Korekty w opłatach (media, czynsz) gdzie mieszkańcy wykazują błędy to norma.

Asia
@Andrzej

Oni administrowali ? a kto zarządzał ? spójrzcie się na swoje zarządy właścicielskie jak one działają. Do zarządów wchodzą ludzie bez żadnego doświadczenia i oni zarządzają majątkami właścicieli. To nie firma administrująca tylko zarządy.

Słaba współpraca

Faktycznie jest tak że jedna pani z tej firmy bardzo źle traktuje osoby sobie podwładne.Powiem tylko jest to marność.

Ryszard

Do niedawna byłem właścicielem jednego z mieszkań w budynku Krasińskiego 41 w Warszawie. Myśląc o sześciu latach zamieszkiwania pod tym adresem nasuwa mi się wspomnienie wyjątkowego podejścia do lokatorów ze strony administracji budynku, zwłaszcza Pana Wojciecha i Pani Julii. Osób bardzo pomocnych, zawsze będących do dyspozycji lokatorów i ze zrozumieniem reagując na zgłaszane prośby, uwagi czy postulaty. Ubywając ze Wspólnoty Mieszkaniowej pragnę serdecznie podziękować Państwu za okazaną życzliwość i cierpliwe rozwiązywanie zgłaszanych czasami bieżących problemów lokatorskich. Jednocześnie życzę dalszych sukcesów oraz docenienia Państwa wysiłków w pracy na rzecz Wspólnoty, a także powodzenia w życiu osobistym.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Status Nieruchomości?

Zależy od stanowiska Księgowa/Zarządca/samodzielny Administrator - pytania o doświadczenie, kilka problemów do rozwiązania, pytania o Plany Gospodarcze itd. Jeżeli aplikujesz na pomoc administratora czy asystenta, raczej ogóle pytania mające na celu poznać Ciebie i ocenić, czy to praca dla Ciebie :)

MARIA

Firma bardzo fajna, rzetelna

Zordon

Firma z początku wydająca się być ok, ale okazuje się, że to tylko złudzenie bo po dłuższej współpracy - choć to tylko teoria, wychodzi na to, że tylko bajki potrafi opowiadać. Nie warto się nawet rozpisywać bo temat "rzeka". Nie polecamy.

Firma wydaje się profesjonalna jednak wiele do życzenia ma brak szacunku pewnej pani administrator do swoich współpracowników.Pokrzykiwanie rzucanie telefonem napewno nie przynosi tej firmie korzyšci.Pani z Czerniakowa powinna zaciągnąć nauki z dobrego moresu zwłaszcza jeśli chodzi o szacunek do ludzi starszych.Gdzie się podziali rodzice że tak prostych zasad ta pani nie zdążyła się nauczyć.

Jak długo czekaliście na odzew z Status Nieruchomości Mieszkaniowe Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Natalia

Do mnie nasza Pani administrator oddzwania zawsze jeśli nie może w danym momencie to dostaje sms-a że oddzwoni

Stella

@Tadeusz Czyżby konkurencja inspirowała do takich wpisów? To jest forum pracownicze

Zostaw merytoryczną opinię o Status Nieruchomości - Warszawa

• Jak się pracuje w Status Nieruchomości?

Zobacz opinie na temat firmy Status Nieruchomości tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Status Nieruchomości?

Status Nieruchomości