Budwak Sp. z o.o.

Rybnik

Opinie o Budwak Sp. z o.o.

I CO DALEJ 2016-05-29 07:46:33
KIEDY BĘDZIESZ MIAŁ EMERYTURĘ? JESTEŚ PEWNIE JESZCZE MŁODY, ALE PRZYJDZIE CZAS I CO WTEDY, POD MOST BO NIE DOROBISZ DO 67 LAT? WCALE O TYM NIE MYŚL. POZDRAWIAM
789 2016-05-29 08:04:33
Skoro kopalnia płaci ze 180-cio dniowym opóźnieniem to pieniądze są, bo przecież teraz dopiero płaci Firmie, czyli nam bo to my to wypracowujemy, nie dozór który jak by umiał to na grzbiecie by nam siedział, szczególnie ten młody na Pniówku, za szósty miesiąc w tył i tak dalej, miejcie oczy otwarte, kopalnia zalega nam grube pieniądze, tak że o pieniądze raczej nie powinniśmy się martwić a że szef ma długi to jego problem, niech zatrudni jeszcze kogoś z WUG-u, a najlepiej ze trzech, jeszcze kilku planistów, kilku nierobów sztygarów to my choć żyły nawet na paznokciach wyjdą nie damy rady. A to my znosimy złote jajka. Chcecie potracić fachowców, o to wam idzie, kto będzie jeździł kombajnem, sztygar jeden z drugim jak oni nawet nie potrafią niwelacji pomierzyć. pozdrawiam
Samanta z poz.1000 2016-05-31 13:54:29
Kasy nie będzie ani 1.06.2016 ani 10-tego!!!!! Prezesik jest człowiekiem bez honoru a do tego bankrutem na którego robicie.Panowie zawczasu zmieniać robotę bo bez kasy będziecie( na spotkaniach prezesik będzie obiecywał złote góry tym co z nim w firmie zostaną)Prawda jest taka że ta firma to już fikcja( podobno nie mają swojego dozoru na Pniówku i Jankowicach, a do tego fachowcy się zwalniają).
1234 2016-05-31 15:14:11
Ludzie zabierzmy się za to bo nasze dzieci nie maja co jeść , więc nie czekajmy trzeba iść do PIP bo za to że nie wypłacił całej wypłaty to jest karalne a pan prezes o tym wie. To jest też sprawa dla prokuratury za to że nie płaci składek do ZUS. A na 10 czerwca też nie ma być wypłat, A za miesiąc może ogłosić spółkę do upadłości i nic nie dostaniemy.
1234 2016-05-31 15:14:21
Pracownik 2016-05-31 22:20:41
Jutro jade z wypowiedzeniem. Ta firma padnie. Nie mam zamiar wtedy w niej być.
murzyn bartka 2016-06-02 17:36:35
niepisz głupot bo z twojej wypowiedzi wychodzi tylko na to ze zyjesz u mamy albo tesciowej i robisz sobie tylko na kieszonkowe, albo z chybia jestes i trawe kosisz w soboty u szefa niepisz głupot niewiesz ile zycie kosztuje idz do mamusi ci na loda da jak grzeczny bedziesz i rób dalej za darmo, ludzie czekaja na konkretna odpowiedez szefabkiedy kasa za wykonana prace 200 dni ma kopalnia wiec pieniadze sa za robote wykonana 200 dni temu proste jak budowa cepa tylko gdzie pieniadze wypływaja z firm??? a do roboty to wejs sie ty i darmozjady z biura na kazdym punkcie.. pozdrawiam wszystkich kumatych i hu... w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] takim leszczom jak ten najdłuzej pracujacy
Nie jestem robotem 2016-06-02 20:49:15
Ciekawe czy Prezesik bierze wypłatę w ratach...
Biedny 2016-06-07 20:04:13
10.06.2016 wypłaty nie będzie bo Syndyk siedzi w firmie.Na koniec czerwca firma ogłosi upadłość.Tak więc zostaliśmy wszyscy ( usunięte przez administratora )Ciekawe co do gara włożę bo dziecko nie zrozumie że prezesik mnie( usunięte przez administratora )
Jankowice 2016-06-08 18:32:41
wypłaty nie będzie to połowa z nas pójdzie do pierdla za długi
Tak słuchałem tych ciuli w biurze że jak mi się nie podoba to się zwolnij(walnąć w łep to za mało), jak się zwolnic jak roboty nie idzie od razu wychytać... CV poskładane a ja dalej w tej firmie siedze, nie rozumie czemu prezes nie zwoła narady z nami i powie co i jak, a tylko masz sam dzwonić, jeździć i się dowiadywać o sytuacji
sewek 2016-06-08 22:35:15
:-)))
Grzmot 2016-06-09 01:22:00
Nie piszesz prawdy, pierwszego kasa była więc nie siej fermentu.
Tyle.
abc 2016-06-09 14:51:30
Chłopaki będzie Dobrze nie martwić się niczym .
Pracownik 2016-06-10 13:38:30
I co są te wypłaty? Ma już ktoś moze na koncie? Całość czy znow w ratach?
Tomi 2016-06-10 13:52:49
Podobno wypłat... Ma nie być i firma upada bo już jest w sądzie
Tomi 2016-06-10 14:00:17
Nawet cisza o kartkach tzn Bonach i co tu robić w takiej sytuacji masakra
Stary Pracownik 2016-06-10 16:05:26
Firma upadła z dniem 08.06.2016 wyplat nie bedzie jest w firmie syndyk upadłosciowy i on bedzie decydowac co zrobic z pozostalym majatkiem firmy i naszymi wyplatami
Były juz 2016-06-10 18:31:26
18.30 wypłaty brak. Szkoda gadac. W poniedziałek kolejka w rybniku po swiadectwa pracy...
Seweryn 2016-06-10 19:52:28
Hura Hura <Jupi> :D :D
ktos 2016-06-10 21:32:27
A wy liczcie na odprawy co wam Pikus obiecał. Syndyk nie daje odpraw co najwyzej zalegla wypłaty o ile mu cos zostanie ale wy i tak pewnie na 24 przyjdziecie zapieprzać dla idei frajerzy. Zjezdzajcie na dol i nie wyjezdzajcie do puki kasy nie bedzie jak JZR i wywalczyli SiG a wy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wywalczycie robiac dalej dla nich do konca
tak to ja 2016-06-10 23:29:01
Witam firma padła kasy brak ale jest jedna rzecz ciekawa bo prezes otworzył już nową formę i na to kase ma ciekawe Spółka płaci za wykonaną robotę do 6 miesięcy to skąd prezes ma kase w nowej firmie na wypłaty a dla nas zabrakło ktoś niezły wałek zrobił i tyle .Ale cóż napewno znajdą się barany co będą robić na nową firmę prezesa których nie pozdrawiam i wielki szacun dla tych co z tej firmy odeszli i odejdą .
Pracownik 2016-06-11 12:58:17
Co teraz robić? Oddać wypowiedzenie z winy pracodawcy czy co?. Czy sami (syndyk) wypowiedzą umowe? Co z zaległościami wyplaci je Fundusz Gwarancyjny? Ktoś się orientuje w koncu świadectwo pracy trzeba otrzymac chociażby aby zarejestrować sie jako bezrobotny i mieć oplacone ubezpieczenie szczególnie jak ma dzieci... W poniedziałek do biura pewno będą kolejki a i dodzwonić się będzie ciężko o ile ktoś tam jeszcze pracuje...
tak to ja 2016-06-11 23:31:29
Nie dajesz wypowiedzenia tylko rozwiązanie umowy z art ...... i najlepiej podać przyczyny a co do kasy to dostaniemy z funduszu .
sewek 2016-06-12 10:35:01
coś tam mówili pod koniec miesiąca będzie kasa ..
major 2016-06-19 11:33:27
istnieli od 2004 roku i wiele lat utrzymylai dobra pozycje na rynku w budownictwie podziemnym, co poszlo nie tak? pracowal tam kiedys moj stary znajomy,zawsze chwalil prace, nie mam z nim kontaktu teraz, upadaja?
Stary Pracownik 2016-06-19 12:00:53
Tak major upadla firma z dniem 08.06.2016
zdesperowany 2016-06-19 13:24:19
Gdzie teraz szukać należącej się odprawy?Budwak 30 kwietnia zwolnił mnie z winy pracodawcy z racji czego należy mi się odprawa.Gdzie teraz szukać pieniędzy skoro firma padła?Czy fundusz gwarancyjny wypłaci odprawę?
wero 2016-06-19 21:15:48
Fajnie, że zapewniają odpowiednie szkolenia, ale jakich zarobków można się spodziewać teraz? Pozdrawiam
zbyszek wacek 2016-06-22 21:02:48
Teraz to zerowych. Czytać nie umiesz ze firma zbankrutowała?
zbychu 2016-06-23 00:21:32
i co białasie? dalej pracujesz dla prezesa? dziwi mnie Twoja wypowiedź, tak jakbyś nie widział co się w firmie działo:( nic dodać, nic ująć- rób mu dalej dobrze!!! w nowej firmie dostaniesz premię za dobre lizanie!!!
ja mogę spać spokojnie bo już mnie tam parę miesięcy nie ma ale nie wiem co i na co liczą ludzie jeszcze pracujący na PNIÓWKU bo ich widuję:( kto Wam zapłaci za ciężką pracę?
zbych 2016-06-23 00:37:45
przepraszam
to miały być skierowane słowa do tego co najdłużej pracują
buldog 2016-06-23 20:22:22
Byłem w sądzie o upadłośći budwaku nikt nic nie wie. Na dodatek żadne pismo w tej sprawie do sądu w Gliwicach nie wpłynęło
123 i co z tego 2016-06-24 15:59:45
Tak w ogóle to o co chodzi, jaka upadłość, piejecie na tym forum jak pawiany w czasie godów i nic z tego nie wynika, gdzie skargi do PIP-u, pozwy do sądu pracy żadnej racjonalności, który sąd poda przechodniemu info że ta,czy ta firma złożyła wniosek o upadłość, a to że pracują bez pensji, no cóż taki mamy klimat, widać tak też można, nie oceniaj nie sądź nie krytykuj, też tak możesz, chyba że nie chcesz, ale to już twój wybór. Tak dodam, są osoby których tu nie widać a do PIP-u napisali, a jest o czym, brak mydła, rękawic, talku, okularów, odzieży roboczej, bonów na posiłki regeneracyjne no i w końcu najważniejsze brak wypłat PIP powinien być zasypany skargami, w końcu nie jest nas dziesięciu czy pięćdziesięciu, GARNITUR NAZWĘ FIRMY można zmienić, ale nie PESEL ten idzie za człowiekiem, powinny być takie ruchy wykonane że taki numer pesel nie ma prawa założyć nowej działalności, do puki ze swojej kieszeni nie spłaci długu, bo ma dług wobec pracowników i państwa polskiego, bo przecież GWARANTOWANY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ PRACOWNICZYCH jest funduszem nie "PRYWACIARZA" . Wpisać takiego typa do Krajowego Rejestru Dłużników, na 10 lat jest taki ktoś uziemiony, a nade wszystko nie kradnie, pozdrawiam tych co myślą
zbyszek wacek 2016-06-24 19:54:12
A co ci PIP wypłate da? Teraz na pip jest juz dawno zapóźno...a poza tym polskie realia pokazują ze pip to martwa instytucja...co da kare 1000zł firmie za brak wypłat...żenada.
ktos 2016-06-25 08:11:47
to najlepiej nic nie robic i chodzic do roboty glupie ryle z budwaku bo sie boja ze jak sie zwolnia to kaski nie dostane ktorej i tak nie widac a czy jestes na l4 czy robisz co za roznica jak za darmo. Chyba ze z babami w domu nie umiecie wysiedziec to lazicie pracowac za free. Sami sobie rozpusciliscie nadsztygarkow prezesika zamiast robic dym w rybniku to macie.
123 i co z tego 2016-06-25 12:01:03
No Zbyszek itd. zakwitłeś w ogóle nie czujesz tematu, są procedury, których nie rozumiesz, PIP, Sąd Pracy, Krajowy Rejestr Dłużników, jest taki "typek" na marginesie i tyle, w tym rzecz, tak samo kwestia emerytów którym zalega, ile, pensję za sześć miesięcy? Pozew zbiorowy, a jeszcze by wyszły przy okazji machlojki z pieniędzmi, o tym już ktoś pisał, na dwu umowach zatrudniony na jednej robocie, kwestia rozbija się o to że jest to praca w różnych firmach, na tej samej robocie. Jedna robota, dwie różne firmy zatrudniają, pieniądze idą pod stołem( szły bo już nie idą od jakiegoś czasu) i gra, co, jeszcze jaśniej potrzeba, by ktoś zrozumiał w czym temat. ZUS fiskus.
Pozdrawia myślących
zbyszek wacek 2016-06-26 09:55:35
Tylko młodych żal, kolegów....a prezesiki, sztygarki, emeryty i cała reszta która tak się męczyła w biurach do Piachu!
Wiktor 2016-07-01 15:24:42
Wiesz co, no emeryci są jacy są, nic nie można zrobić
były pracownik 2016-07-04 17:56:33
Kiedy zaległości zostaną uregulowane? Syndyk już jest?
Krzysiek 2016-07-05 09:59:36
No właśnie miały być jakieś pieniążki z Funduszu Świadczeń Gwarantowanych i co...konta dalej puste. A idiotów nie brakuje i nadal pracują bo jeden z drugim poobiecują że kasa ma być, ale chyba dla prezesa. Do więzienia powinni cały zarząd wsadzić!!!
robol ale już madrzejszy 2016-07-06 17:00:05
dziadostwo i tyle cały czs oszukiwali nas ale nierozumie tych co pracują chyba rozum postradali a ten rudy złodziej prezes już nową firme założył i sie śmieje z ludzi ktuży zapieprzali na niego dozur sie poprzenosił do Metrum i kase ma a robole robią za darmoche ale wariatów mi nie żal a jest ich troche choćby na Pniówku Moim zdaniem prezesik Szynol popwinien iśc do paki za to i chyba trzeba będzie to wszystko podać do prokuratora Ziobry no on chyba sie tym powinien zajac
andzia 2016-07-07 10:30:57
po wypowiedzi widać że jest Pan robolem
MOBIDIK po Bałtyku pływa 2016-07-07 15:53:34
No Andziu, czyż nie siedzi temat? A może rzeczywiście wskazanym było by poinformować prokuraturę, o co chodzi jeśli nie o wyciągnięcie pieniędzy z funduszu PAŃSTWOWEGO, tu ogłasza upadłość a w drugim miejscu zakłada działalność, na logikę coś nie gra, nie trzeba szkół by to widzieć, a co jeśli znajdzie się nie jeden a grupa która złoży doniesienie do prokuratury o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa ? Całe to konsorcjum jest .............? Gdzie są pracownicy NAFRY, czy ktoś zna choć jednego, na Zofiówce ich nie ma, na Jankowicach też nie ma, z tego co się orientuję na Pniówku tak nie zauważono przemieszczania się tych osobników z Nafry, o co chodzi z tą albo z tym SŁUPEM?.........
wero 2016-07-08 23:05:29
Atmosfera zdecydowanie ma dopisywać, bo każdy dba o relacje.
Konstantynopolitankiewicz 2016-07-15 20:07:44
Jeden oskarżony o łapówki w JSW zaraz pracę znajduje na wysokim stanowisku w Budwaku, który jest zleceniobiorcą JSW. Śmierdzi jak ch... Mjb(Maciej,Jarosław,Bartłomiej) investments, Nafra, Budwak, Vacat, jeden adres, te same nazwiska... Śmierdzi wszystko jak ch... Racja. Ziobro będzie miał co robić. :-)
a jakże 2016-07-15 22:59:12
Tacy specjaliści to pewnie mogą liczyć na zatrudnienie w ramach umowy o pracę @wero. To zdecydowana rzadkość w dzisiejszych czasach, bo wszędzie wciskają śmieciówki, a tak to można być pewnym tego że może dorzucą jeszcze do tego jakieś benefity socjalne.
Hanys 2016-07-19 18:05:46
a ja mom jedne pytanie; wiela z tych wszystkich krzykaczy co piszom o pip, zus, prokuraturze etc mioła lub mo coby nie ino pisoć ale pujść do prawnika i podjąć odpowiednie kroki. Nudle na uszy mogemy wieszać bez końca, a od tego ani roboty, ani geltu ani nic.
crazy9 2016-07-19 19:40:12
masz rację, ludzie się powinni do roboty zabrać a nie tylko narzekac i plotkować. ja chętnie bym się zatrudniła ale nie wiem na jakie stanowiska można w firmie na stronie się wysyła cv do bazy ale niestety w ciem,no a jak nie chcę
Jola 2016-07-21 12:03:52
Jestem żoną pracownika Budwaku i zastanawiam się dlaczego do tej pory nie złożyliście skargi, pozwu zbiorowego. Rozumiem waszą irytację. My nie mamy dzieci, co nie znaczy, że jest nam lekko.
były pracownik 2016-07-24 23:03:05
A Twoj maz co zrobil w tej kwestii? Ja juz tam nie pracuję a jedyne chyba co mogłem zrobic na szybko to skarga do pip przez internet, bez wychodzenia z domu https://katowice.pip.gov.pl/pl/formularz/144
Zostaw swoją opinię o Budwak Sp. z o.o. - Rybnik
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Budwak Sp. z o.o.