Budwak Sp. z o.o.

Rybnik

Opinie o Budwak Sp. z o.o.

zbyszek wacek 2016-06-24 19:54:12
A co ci PIP wypłate da? Teraz na pip jest juz dawno zapóźno...a poza tym polskie realia pokazują ze pip to martwa instytucja...co da kare 1000zł firmie za brak wypłat...żenada.
ktos 2016-06-25 08:11:47
to najlepiej nic nie robic i chodzic do roboty glupie ryle z budwaku bo sie boja ze jak sie zwolnia to kaski nie dostane ktorej i tak nie widac a czy jestes na l4 czy robisz co za roznica jak za darmo. Chyba ze z babami w domu nie umiecie wysiedziec to lazicie pracowac za free. Sami sobie rozpusciliscie nadsztygarkow prezesika zamiast robic dym w rybniku to macie.
123 i co z tego 2016-06-25 12:01:03
No Zbyszek itd. zakwitłeś w ogóle nie czujesz tematu, są procedury, których nie rozumiesz, PIP, Sąd Pracy, Krajowy Rejestr Dłużników, jest taki "typek" na marginesie i tyle, w tym rzecz, tak samo kwestia emerytów którym zalega, ile, pensję za sześć miesięcy? Pozew zbiorowy, a jeszcze by wyszły przy okazji machlojki z pieniędzmi, o tym już ktoś pisał, na dwu umowach zatrudniony na jednej robocie, kwestia rozbija się o to że jest to praca w różnych firmach, na tej samej robocie. Jedna robota, dwie różne firmy zatrudniają, pieniądze idą pod stołem( szły bo już nie idą od jakiegoś czasu) i gra, co, jeszcze jaśniej potrzeba, by ktoś zrozumiał w czym temat. ZUS fiskus.
Pozdrawia myślących
zbyszek wacek 2016-06-26 09:55:35
Tylko młodych żal, kolegów....a prezesiki, sztygarki, emeryty i cała reszta która tak się męczyła w biurach do Piachu!
Wiktor 2016-07-01 15:24:42
Wiesz co, no emeryci są jacy są, nic nie można zrobić
były pracownik 2016-07-04 17:56:33
Kiedy zaległości zostaną uregulowane? Syndyk już jest?
Krzysiek 2016-07-05 09:59:36
No właśnie miały być jakieś pieniążki z Funduszu Świadczeń Gwarantowanych i co...konta dalej puste. A idiotów nie brakuje i nadal pracują bo jeden z drugim poobiecują że kasa ma być, ale chyba dla prezesa. Do więzienia powinni cały zarząd wsadzić!!!
robol ale już madrzejszy 2016-07-06 17:00:05
dziadostwo i tyle cały czs oszukiwali nas ale nierozumie tych co pracują chyba rozum postradali a ten rudy złodziej prezes już nową firme założył i sie śmieje z ludzi ktuży zapieprzali na niego dozur sie poprzenosił do Metrum i kase ma a robole robią za darmoche ale wariatów mi nie żal a jest ich troche choćby na Pniówku Moim zdaniem prezesik Szynol popwinien iśc do paki za to i chyba trzeba będzie to wszystko podać do prokuratora Ziobry no on chyba sie tym powinien zajac
andzia 2016-07-07 10:30:57
po wypowiedzi widać że jest Pan robolem
MOBIDIK po Bałtyku pływa 2016-07-07 15:53:34
No Andziu, czyż nie siedzi temat? A może rzeczywiście wskazanym było by poinformować prokuraturę, o co chodzi jeśli nie o wyciągnięcie pieniędzy z funduszu PAŃSTWOWEGO, tu ogłasza upadłość a w drugim miejscu zakłada działalność, na logikę coś nie gra, nie trzeba szkół by to widzieć, a co jeśli znajdzie się nie jeden a grupa która złoży doniesienie do prokuratury o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa ? Całe to konsorcjum jest .............? Gdzie są pracownicy NAFRY, czy ktoś zna choć jednego, na Zofiówce ich nie ma, na Jankowicach też nie ma, z tego co się orientuję na Pniówku tak nie zauważono przemieszczania się tych osobników z Nafry, o co chodzi z tą albo z tym SŁUPEM?.........
wero 2016-07-08 23:05:29
Atmosfera zdecydowanie ma dopisywać, bo każdy dba o relacje.
Konstantynopolitankiewicz 2016-07-15 20:07:44
Jeden oskarżony o łapówki w JSW zaraz pracę znajduje na wysokim stanowisku w Budwaku, który jest zleceniobiorcą JSW. Śmierdzi jak ch... Mjb(Maciej,Jarosław,Bartłomiej) investments, Nafra, Budwak, Vacat, jeden adres, te same nazwiska... Śmierdzi wszystko jak ch... Racja. Ziobro będzie miał co robić. :-)
a jakże 2016-07-15 22:59:12
Tacy specjaliści to pewnie mogą liczyć na zatrudnienie w ramach umowy o pracę @wero. To zdecydowana rzadkość w dzisiejszych czasach, bo wszędzie wciskają śmieciówki, a tak to można być pewnym tego że może dorzucą jeszcze do tego jakieś benefity socjalne.
Hanys 2016-07-19 18:05:46
a ja mom jedne pytanie; wiela z tych wszystkich krzykaczy co piszom o pip, zus, prokuraturze etc mioła lub mo coby nie ino pisoć ale pujść do prawnika i podjąć odpowiednie kroki. Nudle na uszy mogemy wieszać bez końca, a od tego ani roboty, ani geltu ani nic.
crazy9 2016-07-19 19:40:12
masz rację, ludzie się powinni do roboty zabrać a nie tylko narzekac i plotkować. ja chętnie bym się zatrudniła ale nie wiem na jakie stanowiska można w firmie na stronie się wysyła cv do bazy ale niestety w ciem,no a jak nie chcę
Jola 2016-07-21 12:03:52
Jestem żoną pracownika Budwaku i zastanawiam się dlaczego do tej pory nie złożyliście skargi, pozwu zbiorowego. Rozumiem waszą irytację. My nie mamy dzieci, co nie znaczy, że jest nam lekko.
były pracownik 2016-07-24 23:03:05
A Twoj maz co zrobil w tej kwestii? Ja juz tam nie pracuję a jedyne chyba co mogłem zrobic na szybko to skarga do pip przez internet, bez wychodzenia z domu https://katowice.pip.gov.pl/pl/formularz/144
eks-murzyn 2016-07-27 14:06:37
...co teraz będzie? za parę dni minie 3 miesiąc jak nie płacą, fundusz płaci maksymalnie 3 miesiące zaległości, to od sierpnia co? robota za darmo na chwałę super prezesa. Czas wiać i zadbać o swoje
taks 2016-08-04 20:55:37
Może wiecie jakich średnich zarobków można sie teraz spodziewać? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
były pracownik 2016-08-05 07:18:04
Zarobki ZEROWE! Firma zbankrutowała, czytać nie umiesz? Od maja brak wypłat. Tylko ślepe konie jeszcze są i robią za free.
hihi 2016-08-05 15:26:04
Najważniejsze jest to, że relacje między pracownikami opiearją się na przyjacielskich relacjach, bo to w końcu jest ważne, żeby atmosfera dopisywało wszystkim.
pracownik 2016-08-10 00:26:59
Znalezione w internecie

Sąd Rejonowy w Gliwicach, Wydział XII Gospodarczy zawiadamia,
że postanowieniem z dnia 13 lipca 2016 r. w sprawie
o sygn. akt XII GU 43/16 zostało dokonane zabezpieczenie
majątku dłużnika Budwak Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
z siedzibą w Rybniku, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców
pod nr KRS 0000183262, poprzez ustanowienie tymczasowego
nadzorcy sądowego w osobie Jędrzeja Minkus
??? 2016-08-10 09:41:42
Sam już nie wiem co o tym myśleć skoro piszecie o firmie z Rybnika no to kurde oni mają normalnie swoją stronę internetową a nawet zakładkę kariera gdzie można składać zgłoszenia więc kto pozwala na takie coś skoro jak piszecie firma niby zbankrutowała?
były pracownik 2016-08-10 13:39:35
bo informatyk jebnął robotą i nie ma kto zaktualizować strony, a serwer ją hostujący jest opłacony z góry
gh 2016-08-10 22:56:41
@ były praconwik tak se po prostu zrezygnował z pracy?
abcd 2016-08-13 12:21:17
Chyba jest ktoś nowy bo strona działa :) zresztą @gh nie ma co rozwodzić się nad tym czemu ktoś odszedł - jego sprawa (o ile sam to zrobił...) ważniejsze jest to, że można cv wysyłać na inne stanowiska przez formularz na stronie, wie ktoś kogo konkretnie szukają?
Stary Pracownik 2016-08-13 23:30:57
Abcd Ty sie chyba jaja robisz albo nie umiesz czytac firmy juz nie ma !!!!!! Zbankrutowala !!!
kola 2016-08-14 12:06:23
niektórzy tu widzę piszą że firma zbankrutowała albo jej już nie ma - wierzyć się jakoś nie chce bo przecież nadal mają aktywny status w krs i działa ich strona internetowa - ktoś poda jakieś info?
Stary Pracownik 2016-08-14 20:11:17
kola możliwe ze ma aktywny bo jest syndyk upadłościowy i on zamknie Firme całkowicie !!!
jeśli dalej są niedowiarki to wezscie sie pojedzcie do siedziby firmy a sami zobaczycie a nie piszcie tutaj głupot Pozdrawiam
kanarek 2016-08-14 20:13:11
nigdzie nie trzeba jechac moim zdaniem, a nie prościej po prostu znaleźć w internecie telefon do firmy zadzwonić i się przekonać czy ktoś odbierze? pozdro
widzę was 2016-08-26 20:35:10
Sędzia prowadzący sprawę, jest na urlopie do końca miesiąca, wiem dzwoniłem do sądu w Gliwicach wydzaiał XII tym się zajmuje. Każdy wierzyciel otrzyma stosowną odpowiedź jeśli złoży stosowny wniosek z zapytaniem, jednak że sprawa wisi ponieważ jak już pisałem sędzia urlopuje, a czas leci. Co więcej dzisiaj dzwoniłem do FGŚP do Katowic każdy też to może zrobić, i co ciekawego się dowiedziałem, podpisywaliśmy w firmie dwa dokumenty jeden do ZUS drugi z kontem do FGŚP na dzień dzisiejszy żadnego wniosku nie mają, bo......... dopiero można złożyć wniosek gdy sąd w Gliwicach stwierdzi arbitralnie że Budwak jest nie wypłacalny, od tego momentu licząc Fundusz GŚP wypłaci trzy miesiące wstecz, trzy miesiące wstecz, CZYLI za Maj już pieniędzy na pewno nie otrzymamy, można określić że i za Czerwiec tych pieniędzy nie będzie bo,............. Pan sędzia jest na urlopie do końca Sierpnia, wznowi postępowanie, o ile będzie się spieszył we Wrześniu i co mamy nocnik i rękę w nim, to o to idzie gra żeby nic "rylom" nie wypłacić, przeciągnijmy jeszcze trochę. Podzwońcie poświęćcie trochę czasu dla waszych pieniędzy, tak dla waszych pieniędzy. Z drugiej strony znakomita większość to pieniacze, których nie stać na jakąkolwiek indywidualną aktywność, przecież w grupie siła i za plecami kolegi piać, nakręcać klimat. Ktoś tam się gdzieś odzywał, że Prezes gdzieś bliżej nie wiadomo gdzie założył nową działalność, masz dowody idź z tym do prokuratury, a jest o czym pisać, masz swoje przemyślenia dowody to działaj, albo siedź cicho. Jak mi dzisiaj powiedziała Pani z wydziału XII dział upadłościowy gospodarczy telefon 32/3387663 zadajcie pytania na piśmie my się do tych pytań ustosunkujemy. Wniosek, skoro z naszej strony jest cisza to znaczy jest poprawnie i właściwie.
Pozdrawiam myślących
Stary Pracownik 2016-08-27 01:25:44
Powiem tak Przedwcoraj w nocy Zginoł na dole wieloletni pracownik Budwaku a teraz przez miesiąc pracownik Metrum Kazimierz . K święto Barbaro miej go w opiece
górnik kombajnista za 1800 pln 2016-08-27 10:59:28
tak po prostu.....
seweryn F 2016-08-27 12:32:58
wchodzi nowa firma na Pniówku Karbon od 1 września
adam 2016-08-29 22:54:29
witam nowa firma karbon co to ....
toxi 2016-08-30 17:16:45
Po co się pawulon pchal na dół. Wiecznie mało kasy a potem młodzi roboty nie mają i robią za grosze.pawulona mi w ogóle nie szkoda
marchewa 2016-09-03 12:02:52
PO PIERWSZE PRACOWNICY NAFRY ZOSTALI ZWOLNIENI.PO DRUGIE CALY SPRZET Z BUDWAKU ZOSTAL UKRYTY W VACACIE OBOK HALI NAFRA I WYWIEZIONY DO ZOR DO METRUM GDZIE PREZES SCHINOL MA FIRME..
abcd 2016-09-04 14:22:46
O czym ty piszesz @marchewa firma działa normalnie a nawet aktualnie prowadzi teraz rekrutacje..nie wiem skąd wyciągasz takie niestworzone historie
zadzior 2016-09-08 21:14:37
O czym piszesz, gdzie działa, jesteś na Karaibach oderwany od rzeczywistości, majątek wyprowadzony, Syndyka masy upadłościowej brak bo nie ma decyzji wydanej przez Sąd o upadłości, bo ten z kolei czeka na analizy z Dąbrowy Górniczej, a w Dąbrowie to jeszcze potrwa bo duża firma ten BUDWAK jak powiedziała jedna z pracownic Komisarza, a czas leci, GFŚP wypłaca trzy miesiące wstecz od momentu ogłoszenia upadłości, której tak na prawdę wcale nie musi być, ponieważ brak funduszy na zaspokojenie wierzycieli w tym nas, bo jeżeli Fundusz nie wypłaci to z urzędu syndyk robi listę tych których nie objął Fundusz wszystko rozciągnięte w czasie, a pieniądze? NASZE pieniądze? Tak że jeżeli oprócz tego nic Ci "abcd" się nie dzieje to życzę zdrowia i dalszego poczucia dość specyficznego poczucia humoru. Pozdrawiam
dfdffd 2016-09-08 21:30:50
hej no a to wiadomo w końcu jak to jest z ta firmą?
trzykropki 2016-09-08 22:07:19
ten cały abcd to prezes czy jaki ch** a moze typowy troll internetowy...?
ogórek 2016-09-08 22:27:02
dfffddf a co ma być i co konkretnie chcesz wiedzieć? w dziedzinie budownictwa podziemnego trzymają się moim zdaniem naprawdę dobrze jako marka i pracodawca
jeden wykrzyknik 2016-09-10 19:11:58
A może ty nie ogórek a cukinia, przyjrzyj się sobie. Okradli ludzi i piszesz że mają się dobrze, jak u ciebie z podsufitką, czy może coś ten tego....... Na co chcesz odpowiedzieć? Kiedy GFŚP wypłaci nam pieniądze, masz taką wiedzę, a może sam jesteś ubabrany w tą sprawę, ciekawe co będziesz pisał gdy CBA zajmie się tą sprawą, a pchnie tą sprawę minister ZIOBRO lub młody ambitny wice Jaki, może dość cwaniactwa ludzkim kosztem, pozdrawiam tych co na wymioty ich zbiera gdy są biorcami permanentnych kradzieży nie pisze się nieprawidłowości by spłaszczyć temat, to co zrobiono to kradzież. Co na to te setki emerytów, których okradziono? Może należy się skrzyknąć i naprawdę coś zrobić...................
Jumm 2016-09-11 20:27:18
Wiesz daj spokój, powiem Ci, że jeśli chodzi o Budwak to branża potrzebuje właśnie czegoś takiego, więc nie ma co narzekać, nie ma co szukać igły w stogu siana
abcd 2016-09-12 22:08:05
Masz na to dowody @wolf? To może idź z tym wyżej bo takie pisanie na forum bez pokrycia raczej nic nie da
ktos 2016-09-13 18:05:55
widze ze post wolfa usuniety a jakie dowody chcesz wyplata przyszla z nowej firmy i tylko w tytule jest ze to wynagrodzenie metrum firma ma ten sam adres co budwak rymera 19 jeszcze cos?
ja 2016-09-13 19:19:23
Wiadomo co z zaległymi wypłatami? Składał ktoś indywidualnie wniosek do GFSP?
@ogórek 2016-09-15 11:15:22
Złożenie indywidualnego wniosku do FGŚP niczego nie przyspieszy, WRĘCZ PRZYNIESIE ODWROTNY SKUTEK. Naciskać dzwonić, do Sądu w Gliwicach, do FGŚP, do Tymczasowego Nadzorcy Sądowego, jeżeli będziemy cicho to mają na wszystko czas. Fundusz wypłaca trzy miesiące wstecz od momentu ogłoszenia nie wypłacalności, czyli jeśli to będzie ogłoszone we Wrześniu fundusz wypłaci za Sierpień, Lipiec, Czerwiec i tak dalej, jeśli w Październiku za Wrzesień, Sierpień,Lipiec i tak dalej. Dzisiaj rozmawiałem z pracownikiem FGŚP i czego się dowiedziałem? Otóż wniosek o wypłacenie zaliczek z FGŚP powinien zostać złożony przez Zarząd Firmy Budwak której prace nadzoruje Tymczasowy Nadzorca Sądowy, takie są fakty, nie robi tego, dlaczego? Czeka na Syndyka, który "wejdzie" po podjęciu decyzji przez Sąd o upadłości firmy. Tak że cierpliwość, to element który jest niezbędny w tej sytuacji. Za MAJ pieniędzy na pewno nie będzie z FGŚP, za chwilę okaże się że za Czerwiec, poczekajmy trochę, może o to idzie gra?
Tomek 2016-09-17 08:32:42
Kiedy już te pieniądze zaległe mieli wypłacić dawno nie a tu nic..
gromny 2016-09-18 18:31:57
@ Tomek - no to jak nie płaca na czas to ja odpuszczam
Zostaw swoją opinię o Budwak Sp. z o.o. - Rybnik
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Budwak Sp. z o.o.