Katowicki Holding Węglowy

Katowice

Opinie o Katowicki Holding Węglowy

Krzysztof 2012-10-28 20:28:42
Chłopy - nie dajcie się robić w \"ciula\" . Zbierzcie załogę i na wiecu
powiedzcie Panom z dozoru że za takie pieniądze to sobie mogą
sami bić chodniki -- przygotowywać i zabezpieczać ściany, fedrowac
i zabezpieczać wyrobiska. W końcu na tej jednej \"gróbie\" robota sie nie kończy. No chyba że ktoś już musi robić ze względu na zdrowie i wiek .
ze staszica 2012-11-21 15:15:22
Zobaczcie co dostają na KWK „Mysłowice-Wesoła”, ciekawe czy u nas coś takiego będzie:

W dniu 29 października 2012 r. pomiędzy Dyrekcją Kopalni a Związkami Zawodowymi działającymi w kopalni „Mysłowice-Wesoła” zostało podpisane porozumienie o wypłacie jednorazowej premii zadaniowej w grudniu 2012r.
Wysokość pełnej premii wynosi 1000 zł (brutto) na osobę.
(Warunkiem jest nie posiadanie zwolnienia lekarskiego w okresie od 01 stycznia do 31 października 2012 r. powyżej 60 dni)
Oraz, Dyrekcja Kopalni zobowiązuje się do wypłaty w styczniu 2013 r. dodatkowej premii zadaniowej dla pracowników nie posiadających absencji chorobowej w listopadzie i grudniu 2012
Łukasz 2012-11-23 09:51:28
Mam ofertę pracy (niby po znajomości) na dole. Ale czytając to zastanawiam się czy warto. Teraz zarabiam 1500 ale się nie na robię, ciepło, miło, ludzie się do siebie odnoszą z szacunkiem. Zarobić 500 zł więcej za tak ciężką pracę. Nie mam pojęcia co robić ??
do staszica? 2012-11-30 18:56:36
A dziwisz sie ? ze dostajemy premie?? nie dosc ze mamy najwieksza fedre w calym holdingu to jescze najmniejsze zarobki !! jakby nie wesola to dawno by ten holding upadł
koń 2012-12-14 16:01:18
witam nie wiecie czasami kiedy beda placic 14-tę na staszicu ???? dziekii pozdrawiam
poczatkujący 2013-01-03 03:50:26
Niewiem jak masz 1500 zł i lekka praca to przemyśl na grubie dostaniesz 3 tysie z kartkami na jedzenie i węglem chcę spróbować pod (usunięte przez administratora),pracuje ponad połtora rokupod Kw S.A żona nie pracuje i w sumie sporo zaoszcżedzliśmy jak na polskie warunki ,ale to przez dorabianie na boku ,robota nie jest zła ale trzeba mieć stalowe nerwy wczesniej robiłem w NL wydawało mi się że tamci ludzie śą [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
i kapują ale za 6 tys na miesiąć na czysto ,trzymałem ryj na kłodkę nie licz na ulgowe traktowanie ,trzeba swoje zrobić a te bajki opowieści ,to opowiadają szcżesliwcy co pobrali urlopy ,oni byli na innych zasadach ,rób wszystkie kursy aż do bulu co się da ,tak miedzy nami za 1500 zl to ja bym pracy nie podjoł zadnej 2 lata byłem na swoim i 4 lata w NL ,wiem ile można zarobić kasy ,myśle ze 3 tys to dolna granica za którą warto robić ,poniżej tej kwoty siedzę w domu ,rozwazanm jeszcze opcje jazdy na tirach prawko mam tez dobrze płacą ,ale narazie siedze na kopalnii
mł.górnik 2013-01-11 11:51:46
zróbmy wielki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
młodszy 2013-01-20 14:46:07
dostaliście też premie za grudzień 2012, ale się wysilili, marne 130zł
(usunięte przez administratora),
ciekawe ile 14-ki zapłacą
mat 2013-01-22 13:12:14

Żona 2013-01-26 16:19:01
do nydelkuli - 2012-02-14 10:50:56

nydelkula widac ,że zostałeś stworzony tylko do roboty przy łopacie.

Zastanawiales się kiedykolwiek co ci z tego rycia przyjdzie w życiu ?

Zarobisz parę groszy więcej od ludzi pracujących na powierzchni w innych branżach w normalnych warunkach. A ty ryjesz jak kret !

Nie rozumiem dlaczego podajesz przykład zarobków pracowników REALA tak jakby praca tam tylko była.

ciekawe ile z tych paru stówek więcej miesięcznie weźmiesz ze sobą na tamten świat...

Napisz cos mądrego i opisz jaki sens ma praca na dole w porównaniu z powierzchnią ?

Ja sensu pracy na dole nie widziałem , dlatego po 3 latach opusciłem na wlasne życzenie ten maras .
Witajcie Panowie.Choć jestem kobietą,to coś napiszę od siebie...Mąż był przez wiele lat Ratownikiem Górniczym,ale wpierw pracował normalnie na dole.Szlag mnie trafia,gdy czytam takie bzdury jak pan którego zacytowałam.Szanowny Panie,gdyby nie górnicy,Pan i Pana dzieci siedziałyby po ciemku i w zimnie.Proszę górników nie nazywać kretami!!! Jeśli ktoś nie ma pojęcia co to za praca,to niech buzię zamknie i przestanie wyzywać.A gwoli ścisłości,to to Pan jest niedouczony,sądząc że na kopalni pracują tylko łopatami i są nieukami!!!Tam też pracują głową i z wykształceniem.Mam syna,który ukończył Politechnikę Śląską i ma tytuł magistra... i pracuje na kopalni a my rodzice jesteśmy z tego powodu bardzo dumni,tak jak ja jestem dumna z tego że mąż też tam pracował.Do pracy w kopalni byle kto się nie nadaje... do tego trzeba być prawdziwym facetem.Jak widać,Pan do nich nie należy...mały sfrustrowany człowieczku :(
SCOTTI 2013-01-28 14:31:17
mat - 2013-01-22 13:12:14

Trzeba czekać
Sam papiery tam złożyłem)))
bolek 2013-01-28 19:06:15
Wczoraj się zwolniłem.( 4lata na dole) I wiem ,że nigdy nie będe żałował tych 2200zl i (usunięte przez administratora)....
Znalazlem pracę nie związaną z kopalnią ( nigdy kopalnia !!!! )
Konsekwentna 2013-08-07 11:34:25
Witam Wszystkich. Niestety, Kopalnie prawdopodobnie nie wypłaca prawidłowo pensji a w szczególności górnikom którzy mają zajęcia komornicze z wynagrodzenia. Koledzy górnicy od lat do wynagrodzenia podstawowego wliczany jest talon węglowy, tylko na jakiej podst.prawnej skoro umowa HUZ mówi wyrażnie iż talon węglowy jest dodatkiem do wynagrodzenia a nie bazą podstawy. Na tych samych zasadach jest "barbórka, 14-pensja" i te środki są płacone osobno natomiast talon węglowy już nie?. Górnicy z zajęciami mają wypłaty nawet kwoty 259zł,lub 544zł, lub 893zł czy ktoś tak ma? Górnicy bez względu na to ile dni przepracowali, czy byli na urlopie czy na l-4, pensja jest ta sama co miesiąc. Kwoty brutto często są nieadekwatne do netto, mają zabierane na Inne Potrącenia Wczasy pod Gruszą? Czy któryś z Górników ma taką sytuację? Niech się odezwie, chętnie pomogę pomóc. Pozdrawiam:)
gość 2013-08-30 11:49:45
mat - 2013-01-22 13:12:14

Wie ktos moze kiedy beda przyjecia pod holding w 2013 r ?
Czy w tym roku bedą przyjęcia ?
nie powiem 2013-12-14 16:40:43
Szanowni zainteresowani pracą w w KWK"Murcki Staszic" oddział maszynowy ruch Boże Dary, na sto kroć odradzam,nie dajcie się wrobić.Przepracowałem tam 26,5 lat z odróbką L4 dla ZUS-u.Praca w takim oddziele jest wredna i uwłacza godności człowieka,płaca marna w stosunku do oddziałów górniczych.Kierownik oddziału( kto u niego pracował ,czy jeszcze pracuje ten wie o kogo chodzi a kto nie wie radzę się dowiedzieć) zamiast zrekompensować tą różnicę płacową wręcz jest zagorzałym przeciwnikiem własnych podwładnych ,czerpie przyjemność z upokarzania wpółpracowników,a przecież to oni go utrzymują , a nie on ich.W moim odczuciu kierownik jest jak trener drużyny i razem stanowią skład.Maszynowcy naprawdę dają z siebie uczciwą pracę a otrzymują wredne nastawienie najbliższego przełożonego.Wedłóg mnie starego i doświadczonego górnika,taki kierownik oddziału (menadżer)nie jest chlubą kopalni i działa na szkodę naprawdę dobrej firmy zniechęcając do pracy w jego oddziele .Pozdrawiam odważnych i zdeterminowanych do pracy ślusarza mechanika.
Nex 2013-12-15 13:55:39
kolego kopalnia jako tak nie organizuje przyjęć,jedyna droga jest poprzez przyjęcie się pod firmę zewnętrzną górniczą.Po przepracowaniu pewnego okresu możesz składać papiery pod kopalnię,pomocne są związki ale musisz być członkiem.Kopalnia potrzebuje ludzi już wykwalifikowanych żeby nie musieć dopłacać za ich kursy.Więc rób kursy najlepiej górnika,lub górnika rabunkarza a droga jest otwarta,myślę że tak będzie najłatwiej choć nie szybko.Pozdro :)sory za błędy jeżeli były !
emerytowany górnik 2013-12-16 11:29:19
wiem ! chodzi o oddział hydrauliczny w ruchu "Boże Dary" na Kostuchnie,taki menadżer na krótką metę dla kopalni jest dobry,ale w ogólnym rozrachunku po głębszej analizie przynosi ogromną szkodę firmie gdzie potrzeba jest rąk do pracy,pzdr.
xxxxxx 2013-12-21 17:40:38
aaa czyli chodzi o tz. ARBUZA - nie wiem czemu taka nazwa :P
pan M 2013-12-27 07:03:29
witam chciałbym się dowiedzieć czy wiecie może coś o przyjęciach na kopalnie w 2014? Czy tylko jest możliwe zatrudnienie przez pod firmę? Poradzcie mi jak dobrze dobrać dokumenty bądź ile kosztują kursy na rabunkarza, wiertacz, itp??
gustaw 2014-01-04 14:30:39
Ja także pracowałem w hydraulicznym na "Ruchu Boże Dary",kiedyś było tam normalnie.Praca owszem wymagająca tródna bo mało ludzi,jednak kierownictwo w miarę było przychylne.Natomiast zauważyłem iż ostatnimi laty, starego zrujnowanego robola bardzo się tam tępi,nie patrzy się na jego zasługi,na wiek ,brak jest szacun.Przykre dla mnie jest co piszę bo kwk "Murcki-Staszic" - "Ruch Boże Dary" to dobra kopalnia i w miarę bezpieczna warta jest by tam pracować,lecz dzięki pewnym osobom dozoru na szczeblu kierownictwa oddziału nie budzi dobrych rokowań na jej wielo letnie funkcjonowanie.Górnictwo ledwo przędzie,holding szuka rozwiązań,a przecież nie trzeba szukać daleko,wystarczy przyjżeć się jak menager oddziału troszczy się po macoszemu o własnych pracowników.
B.hajer 2014-01-20 13:04:37
To jest gornictwo a nie trzepanie dywanow.Slabi musza odpasc.A dozor jest w 80%szurniety i to prawie na kazdej kopalni taka jest prawda.Szczesc Boze.
Atari 2014-06-23 19:56:34
Dariusz nie rób sobie nadziei. Większość dozoru na KWK Staszic to tępaki i ludzie którzy chcą sobie zrobić karierę na twoich plecach. Nie wszyscy ale większość. Marna płaca, 5% premia zawsze zostaje zabierana z byle powodu a karać cie chcą na każdym kroku. Przepracowałem 7 lat w tym syfie ale na szczęście poszedłem na swoje. Podziwiam ludzi którzy tam robią, nikt tam dla nikogo nie ma szacunku a ploty i obgadywanie na każdym kroku.
Atari 2014-06-24 17:52:30
System Kar? Chłopie obudź się to jest Polska Kopalnia XXI wieku. Oddział wydobywczy za..bie ścianę to wszystkim walną po premii równo bo to wina zwykłych pracowników. Nie niszcz sobie życia i daruj sobie KWK a już na pewno w KHW.
Zadowolony 2014-09-30 21:40:56
Jak tam pan dyzpozytor główny Aleksiejuk który uciekł przez okno pijany przed załgą. Jego zachowanie można w skrócie nazwać wulgarny prostak.
Borys 2015-01-09 23:32:46
Panowie z Holdingu, weźcie kalkulatory w łapki i zacznijcie liczyć, jeśli potraficie.
Wyliczcie ile armia nierobów w biurowcach Holdingu kosztuje ich budżet i czy na pewno jest konieczna taka armia do funkcjonowania tej instytucji, a może to tylko stanowiska wyimaginowane pod pewne osoby?
Poza tym należałoby się w ogóle zastanowić nad zasadnością istnienia tej chorej komórki, skoro mamy ministerstwo?
Górnicy już dawno powinni Was wywieźć taczkami na bruk i mam nadzieję że kiedyś do tego dojdzie, bo prosicie się o to.
Ile można okłamywać tych ciężko pracujących górników, żeby w końcu wyrzucić ich na bruk, mam nadzieję, ze na tym bruku brać górnicza się scali i pokaże wam gdzie Wasze miejsce w szeregu.
Pozdrawiam, były górnik.
buczi 2015-01-12 19:38:02
za mało? to zapraszam do woj kujawsko-pomorskiego ja pracuje na budowie pensja ludzi tu żyjących wynosi 1200zł i 80%ludzi pracuje na czarno lub na umowe zlecenie i mam brata w mysłowicach i dobrze wiem że górnicy zarabiają nie małe pieniądze bo jakieś3-4 tyś zł i to jest mało dla was?jego żona w sekretariacie kopalni ma 3 tyś zł i to ma być mało?Wy górnicy chyba życia nie znacie i realiów pracy w Polsce !!!! z szacunkiem krzysiek.
kg 2015-02-02 13:57:04
Witam mom pytanie czy wie ktos co maja zamiar zrobic z kartkami w zwiazku z koncem ich wykupu w realu nie zebym tesknil.?
emeryt 2015-02-12 12:03:07
Człowieku, chcesz sobie życie zmarnować ? Przepracow i dziękuję Bogu, że w miarę szczęśliwie. Owszem miałem parę razy połamane palce, dwa razy mnie przysypało. Pracowałem przez 20lat jako strzałowy i kombajnista na oddziałach wydobywczych. Byłem w ścianie w czasie tompniecia na kop. Kleofas , gdy mój kolega zginął 5m. dalej. Fakt, że teraz mając 53lata jestem na emeryturze, ale jakim kosztem. Mam pylicę, dziury w płucach (przez gazy postrzałowe), 60% utraty słuchu, skżywienie kręgosłupa, dyskopatię kręgów szyjnych i lędźwiowych, zrujnowane stawy (przez noszenie ciężarów zmalałem o 4cm.), grzybicę stóp, wysokie ciśnienie i arytmię serca ( spowodowaną zbyt szybkim zmianom ciśnienia przy zjeździe i wyjeździe z 700m. Czy zdrowie jest warte zarobków w kwocie 2000-2300zł? Jako nowoprzyjęty przez jakieś 5lat na czysto nie zarobisz więcej jak 1600-2000 z czterema sobotami. Czy warto?
emeryt 2015-02-12 12:28:46
Tylko idiota obecnie przyjmuje się do pracy na kopalni. No chyba, że jak 40lat temu rolnicy się przyjmują na parę miesięcy , żeby zarobić. Na wiosnę jak będzie praca w polu to się zwolnią i pójdą orać swoje pole. Widać że to wraca, latem w polu u szwagra a zimą na kopalnię,
emeryt 2015-02-12 14:40:15
Po przepracowaniu 25-ciu lat .na ścianach i przodkach jako kombajnista i strzałowy ,czuję się jak 70-cio letni emeryt. Połowę swojego wolnego czasu spędzam w izbie przyjęć do rodzinnego lekarza. Od stycznia mam bóle w klatce piersiowej i muszę czekać w kolejce do -15 go marca na EKG.
lolo 2015-02-15 21:47:51
a ja jestem emerytem i chce isc pod firme dorobic jakie sa firmy pod khw ps jestem rylem przodkowcem
emeryt 2015-02-16 10:13:30
Musisz się pytać górników którzy pracują. Aktualnie od pięciu lat już nie jestem w temacie. Tylko się zastanów, po pod firmą zarobisz dużo mniej jak na kopalni. Nawet Barbórki nie mają a o innych przywilejach możesz zapomnieć. Słyszałem że żeby zarobić ponad 1500zł, trzeba dobrze lizać odbyt kierownika. W firmach zarabiają tylko ci w białych hełmach. Jak jeszcze pracowałem, to byłem świadkiem ich pracy, dwóch pracowało a czterech białych przyświecało na robotę. Na dziesięciu fizycznych przypadało tam dwudziestu umysłowych. Wszystkie premie i dodatki brali umysłowi a górnik musiał się zadowolić ochłapami. Życzę szczęścia i pozdrawiam.
fiut. fiut 2015-02-16 15:52:21
Nie ma takiego stanowiska pracy na kopalni. Ryl (ryj) przodkowiec to chyba prędzej na jakiejś wsi, przy produkcji golonek, schabu, lub ryja w galarecie. Tak swoją drogą , może ktoś ma przepis na ryja, lub nóżki w galarecie. Czy ktoś poda mi przepis na dobrą golonkę?
emeryt 2015-02-19 10:46:57
W górnictwie nie ma trzynastych pensji. Te 5-6tyś, brutto, to chyba jak przepracuje 30 dni w miesiacu bezpośrednio przy wydobyciu ( na ścianie ). Może w rolnictwie jest więcej wypadków, ale rolników też jest dużo więcej. Każdy mający parę arów ziemi uważa się za rolnika a 99% tych wypadków spowodowanych jest przez głupotę i alkohol.
emeryt 2015-02-19 13:16:54
Nie rozumię dlaczego wszyscy czepiacie się deputatów górniczych ??? Przecież ten deputat jest częścią zarobku górnika. Kopalnie zawsze były biedne, bo oddawały zyski państwu. Wymyślono więc sposób na płacenie pracownikom w naturze. Myślę że każdy górnik wolałby otrzymać uczciwą zapłatę za pracę, niż jakiś deputat węglowy , który później sprzedają za 50% jego wartości bo talony węglowe mają swój okres ważności. Więc albo sprzedajesz za 350-400zł, albo wyrzucasz do śmieci. To samo było jak likwidowano PGR-y, wówczas pracownicy otrzymywali zapłatę w ekwiwalencie np. 5ton cebuli, marchwi lub selera. Więc nie ujadajcie o jakieś deputaty górnicze. Taki deputat nie jest liczony do emerytury, więc ZUS też na tym korzysta.
emeryt z kop. Wieczorek 2015-03-28 22:37:27
Czy moze mi ktos wytlumaczyc ? 1. Jak to jest,ze emeryci z kopaln ,ktore zlikwidowano w koncu lat 90-tych ,otrzymywali do emerytury dodatek deputatowy miesiecznie z ZUS 108zli otrzymuja go nadal po ostatniej waloryzacji/czytaj jalmuznie / Mowie o swoich kolegach emerytach z kop. Czeladz- Piaski i kop Sosnowiec
2.-Co to znaczy,ze KHW-zawiesza deputat na 3 lata Kto to tak wyliczyl ?
i jakie emeryci ,ktorzy dozyja maja gwarancje ,ze potem dodatek deputatowy otrzymaja.
3 i ostatnie pytanie.Wstyd mi za was panowie Prezesi ,ze jako emeryt ,ktory przepracowal w kop.30 lat /Kop. Wieczorek /nie zostalem o tym fakcie okradzenia nas emerytow oficjalnie poinformowany.A co na to ci pseudo obroncy ludzi pracy tzw.Zwiazkowcy? No coz,odpowiem za was.Wy nie dbacie o ludzi tylko o wlasna d..ę.
sick! 2015-04-23 23:30:42
Czy ktoś tu wie coś o rekrutacji do PG Silesii w Czechowicach-Dziedzicach? Podobno przyjmują górników do ściany? wiecie jakie zarobki? ktoś przeszedł tam?
pik 2015-07-13 09:26:52
Nie polecam nikomu pracy . cienka kasa, strata zdrowia i w dodatku ciagke cos sie psuje, nie wierzysz zjec przekonaj sie poczuj to a po paru latach zastanowisz sie poco ja tam robie z 2 tys...
SLusarz 2015-08-11 12:52:12
Serio?
Pracuje kilka miesiecy, zrobilem 6 czerwonych - wyplata 3300...
Jacek 2015-09-03 21:15:06
Są jakieś przyjęcia pod koplnie
Mikołaj 2015-09-06 23:17:48
spadaj do tego swojego kujawsko-pomorskiego !
prawda 2016-03-15 10:28:52
Jedynym pozytyw em pracy na dole jest przejście na emeryturę wcześniej niż 67 lat ,cało reszta to bzdury,zarobki nędzne, wymagania jakby płacili niewiadomą ile
prawda 2016-03-15 10:28:56
trampek 2016-03-31 08:17:04
tez sie z Toba zgodze Kolego masz racje 100% !
Ryl 2016-06-14 11:33:23
2,5 na reke ze sciany 2 tys z oddzialow pomocniczych za czarne dni bez wekendow w tym jest już wliczony ekwiwalent za wegiel bez niego było by naprawdę tragicznie - ok 400 flapsy około 300 i mleko cala wyplata górnicza nie warto !!!
wafel 2016-09-17 01:17:56
Co z kartkami i 14. Ponoc cos kombinuja zeby zabrac. Wie ktoś cos?
żona górnika 2016-10-05 17:57:20
Z wypłatą zawsze do 10 każdego miesiąca. O dziwo teraz przyszła 5.10 ale za to jaka..... mąż z wczasami pod gruszą jako elektryk na przodku 2500. Ciekawa jestem gdzie i na kogo ida te prawdziwe pieniądze
żona górnika 2016-10-05 19:50:33
2800 kombajnista 4 święta kpina
KaKU 2016-10-07 01:05:05
Właśnie dziś Fader wrócił z pracy i ma złą wiadomość Holding ogłosił UPADŁOŚĆ
mukka 2016-10-07 22:15:55
a te sensacje twoje to można gdzieś oficjalnie potwierdzić?
Zostaw swoją opinię o Katowicki Holding Węglowy - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Katowicki Holding Węglowy