Katowicki Holding Węglowy

Opinie o Katowicki Holding Węglowy

mat 2013-01-22 13:12:14

Żona 2013-01-26 16:19:01
do nydelkuli - 2012-02-14 10:50:56

nydelkula widac ,że zostałeś stworzony tylko do roboty przy łopacie.

Zastanawiales się kiedykolwiek co ci z tego rycia przyjdzie w życiu ?

Zarobisz parę groszy więcej od ludzi pracujących na powierzchni w innych branżach w normalnych warunkach. A ty ryjesz jak kret !

Nie rozumiem dlaczego podajesz przykład zarobków pracowników REALA tak jakby praca tam tylko była.

ciekawe ile z tych paru stówek więcej miesięcznie weźmiesz ze sobą na tamten świat...

Napisz cos mądrego i opisz jaki sens ma praca na dole w porównaniu z powierzchnią ?

Ja sensu pracy na dole nie widziałem , dlatego po 3 latach opusciłem na wlasne życzenie ten maras .
Witajcie Panowie.Choć jestem kobietą,to coś napiszę od siebie...Mąż był przez wiele lat Ratownikiem Górniczym,ale wpierw pracował normalnie na dole.Szlag mnie trafia,gdy czytam takie bzdury jak pan którego zacytowałam.Szanowny Panie,gdyby nie górnicy,Pan i Pana dzieci siedziałyby po ciemku i w zimnie.Proszę górników nie nazywać kretami!!! Jeśli ktoś nie ma pojęcia co to za praca,to niech buzię zamknie i przestanie wyzywać.A gwoli ścisłości,to to Pan jest niedouczony,sądząc że na kopalni pracują tylko łopatami i są nieukami!!!Tam też pracują głową i z wykształceniem.Mam syna,który ukończył Politechnikę Śląską i ma tytuł magistra... i pracuje na kopalni a my rodzice jesteśmy z tego powodu bardzo dumni,tak jak ja jestem dumna z tego że mąż też tam pracował.Do pracy w kopalni byle kto się nie nadaje... do tego trzeba być prawdziwym facetem.Jak widać,Pan do nich nie należy...mały sfrustrowany człowieczku :(
SCOTTI 2013-01-28 14:31:17
mat - 2013-01-22 13:12:14

Trzeba czekać
Sam papiery tam złożyłem)))
bolek 2013-01-28 19:06:15
Wczoraj się zwolniłem.( 4lata na dole) I wiem ,że nigdy nie będe żałował tych 2200zl i (usunięte przez administratora)....
Znalazlem pracę nie związaną z kopalnią ( nigdy kopalnia !!!! )
anonim 2013-07-09 14:26:44
W ogóle w kopalni staszic jest tylko 2200 netto? nie ma dodatków za trudne warunki pracy lub jakiejs premii?
Konsekwentna 2013-08-07 11:34:25
Witam Wszystkich. Niestety, Kopalnie prawdopodobnie nie wypłaca prawidłowo pensji a w szczególności górnikom którzy mają zajęcia komornicze z wynagrodzenia. Koledzy górnicy od lat do wynagrodzenia podstawowego wliczany jest talon węglowy, tylko na jakiej podst.prawnej skoro umowa HUZ mówi wyrażnie iż talon węglowy jest dodatkiem do wynagrodzenia a nie bazą podstawy. Na tych samych zasadach jest "barbórka, 14-pensja" i te środki są płacone osobno natomiast talon węglowy już nie?. Górnicy z zajęciami mają wypłaty nawet kwoty 259zł,lub 544zł, lub 893zł czy ktoś tak ma? Górnicy bez względu na to ile dni przepracowali, czy byli na urlopie czy na l-4, pensja jest ta sama co miesiąc. Kwoty brutto często są nieadekwatne do netto, mają zabierane na Inne Potrącenia Wczasy pod Gruszą? Czy któryś z Górników ma taką sytuację? Niech się odezwie, chętnie pomogę pomóc. Pozdrawiam:)
gość 2013-08-30 11:49:45
mat - 2013-01-22 13:12:14

Wie ktos moze kiedy beda przyjecia pod holding w 2013 r ?
Czy w tym roku bedą przyjęcia ?
nie powiem 2013-12-14 16:40:43
Szanowni zainteresowani pracą w w KWK"Murcki Staszic" oddział maszynowy ruch Boże Dary, na sto kroć odradzam,nie dajcie się wrobić.Przepracowałem tam 26,5 lat z odróbką L4 dla ZUS-u.Praca w takim oddziele jest wredna i uwłacza godności człowieka,płaca marna w stosunku do oddziałów górniczych.Kierownik oddziału( kto u niego pracował ,czy jeszcze pracuje ten wie o kogo chodzi a kto nie wie radzę się dowiedzieć) zamiast zrekompensować tą różnicę płacową wręcz jest zagorzałym przeciwnikiem własnych podwładnych ,czerpie przyjemność z upokarzania wpółpracowników,a przecież to oni go utrzymują , a nie on ich.W moim odczuciu kierownik jest jak trener drużyny i razem stanowią skład.Maszynowcy naprawdę dają z siebie uczciwą pracę a otrzymują wredne nastawienie najbliższego przełożonego.Wedłóg mnie starego i doświadczonego górnika,taki kierownik oddziału (menadżer)nie jest chlubą kopalni i działa na szkodę naprawdę dobrej firmy zniechęcając do pracy w jego oddziele .Pozdrawiam odważnych i zdeterminowanych do pracy ślusarza mechanika.
Nex 2013-12-15 13:55:39
kolego kopalnia jako tak nie organizuje przyjęć,jedyna droga jest poprzez przyjęcie się pod firmę zewnętrzną górniczą.Po przepracowaniu pewnego okresu możesz składać papiery pod kopalnię,pomocne są związki ale musisz być członkiem.Kopalnia potrzebuje ludzi już wykwalifikowanych żeby nie musieć dopłacać za ich kursy.Więc rób kursy najlepiej górnika,lub górnika rabunkarza a droga jest otwarta,myślę że tak będzie najłatwiej choć nie szybko.Pozdro :)sory za błędy jeżeli były !
emerytowany górnik 2013-12-16 11:29:19
wiem ! chodzi o oddział hydrauliczny w ruchu "Boże Dary" na Kostuchnie,taki menadżer na krótką metę dla kopalni jest dobry,ale w ogólnym rozrachunku po głębszej analizie przynosi ogromną szkodę firmie gdzie potrzeba jest rąk do pracy,pzdr.
xxxxxx 2013-12-21 17:40:38
aaa czyli chodzi o tz. ARBUZA - nie wiem czemu taka nazwa :P
pan M 2013-12-27 07:03:29
witam chciałbym się dowiedzieć czy wiecie może coś o przyjęciach na kopalnie w 2014? Czy tylko jest możliwe zatrudnienie przez pod firmę? Poradzcie mi jak dobrze dobrać dokumenty bądź ile kosztują kursy na rabunkarza, wiertacz, itp??
gustaw 2014-01-04 14:30:39
Ja także pracowałem w hydraulicznym na "Ruchu Boże Dary",kiedyś było tam normalnie.Praca owszem wymagająca tródna bo mało ludzi,jednak kierownictwo w miarę było przychylne.Natomiast zauważyłem iż ostatnimi laty, starego zrujnowanego robola bardzo się tam tępi,nie patrzy się na jego zasługi,na wiek ,brak jest szacun.Przykre dla mnie jest co piszę bo kwk "Murcki-Staszic" - "Ruch Boże Dary" to dobra kopalnia i w miarę bezpieczna warta jest by tam pracować,lecz dzięki pewnym osobom dozoru na szczeblu kierownictwa oddziału nie budzi dobrych rokowań na jej wielo letnie funkcjonowanie.Górnictwo ledwo przędzie,holding szuka rozwiązań,a przecież nie trzeba szukać daleko,wystarczy przyjżeć się jak menager oddziału troszczy się po macoszemu o własnych pracowników.
B.hajer 2014-01-20 13:04:37
To jest gornictwo a nie trzepanie dywanow.Slabi musza odpasc.A dozor jest w 80%szurniety i to prawie na kazdej kopalni taka jest prawda.Szczesc Boze.
Dariusz 2014-05-30 16:25:06
Cos się zmieniło w kopalni staszic? Jakiekolwiek zmiany na plus, czy cokolwiek typu kogos awansowali, zdegradowali?
Atari 2014-06-23 19:56:34
Dariusz nie rób sobie nadziei. Większość dozoru na KWK Staszic to tępaki i ludzie którzy chcą sobie zrobić karierę na twoich plecach. Nie wszyscy ale większość. Marna płaca, 5% premia zawsze zostaje zabierana z byle powodu a karać cie chcą na każdym kroku. Przepracowałem 7 lat w tym syfie ale na szczęście poszedłem na swoje. Podziwiam ludzi którzy tam robią, nikt tam dla nikogo nie ma szacunku a ploty i obgadywanie na każdym kroku.
Dariusz 2014-06-23 23:33:57
To za co potrafia przykładowo zabrac taką premię, jest jakis system kar i nagród w kwk staszic? Dzięki za odpowiedź.
Atari 2014-06-24 17:52:30
System Kar? Chłopie obudź się to jest Polska Kopalnia XXI wieku. Oddział wydobywczy za..bie ścianę to wszystkim walną po premii równo bo to wina zwykłych pracowników. Nie niszcz sobie życia i daruj sobie KWK a już na pewno w KHW.
Zadowolony 2014-09-30 21:40:56
Jak tam pan dyzpozytor główny Aleksiejuk który uciekł przez okno pijany przed załgą. Jego zachowanie można w skrócie nazwać wulgarny prostak.
hołda 2014-10-01 22:41:13
Katowicki Holding Węglowy grupuje cztery nowoczesne kopalnie węgla kamiennego: KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Murcki-Staszic, KWK Wieczorek, KWK Wujek oraz kopalnię zależną "Kazimierz Juliusz". KHW SA jest jedną z trzech największych spółek węglowych. Nie spodziewałem sie jednak, że odnajdę tutaj takie komentarze, spodziewałem sie znacznie lepszych, widać nadal mamy kryzys.
Borys 2015-01-09 23:32:46
Panowie z Holdingu, weźcie kalkulatory w łapki i zacznijcie liczyć, jeśli potraficie.
Wyliczcie ile armia nierobów w biurowcach Holdingu kosztuje ich budżet i czy na pewno jest konieczna taka armia do funkcjonowania tej instytucji, a może to tylko stanowiska wyimaginowane pod pewne osoby?
Poza tym należałoby się w ogóle zastanowić nad zasadnością istnienia tej chorej komórki, skoro mamy ministerstwo?
Górnicy już dawno powinni Was wywieźć taczkami na bruk i mam nadzieję że kiedyś do tego dojdzie, bo prosicie się o to.
Ile można okłamywać tych ciężko pracujących górników, żeby w końcu wyrzucić ich na bruk, mam nadzieję, ze na tym bruku brać górnicza się scali i pokaże wam gdzie Wasze miejsce w szeregu.
Pozdrawiam, były górnik.
buczi 2015-01-12 19:38:02
za mało? to zapraszam do woj kujawsko-pomorskiego ja pracuje na budowie pensja ludzi tu żyjących wynosi 1200zł i 80%ludzi pracuje na czarno lub na umowe zlecenie i mam brata w mysłowicach i dobrze wiem że górnicy zarabiają nie małe pieniądze bo jakieś3-4 tyś zł i to jest mało dla was?jego żona w sekretariacie kopalni ma 3 tyś zł i to ma być mało?Wy górnicy chyba życia nie znacie i realiów pracy w Polsce !!!! z szacunkiem krzysiek.
pan bryłka 2015-01-20 12:41:38
skoro wspomnieliście o biurowcach, to ja doświadczony w branży pracownik fizyczny szukam nowej lepszej pracy i chciałabym w Katowicki Holding Węglowy załapać się na jakieś stanowisko biurowe. czy są obecnie jakiekolwiek wolne miejsca do wzięcia? znam się na obsłudze komputera i administracji, ile bym dostał pieniążków netto?
kg 2015-02-02 13:57:04
Witam mom pytanie czy wie ktos co maja zamiar zrobic z kartkami w zwiazku z koncem ich wykupu w realu nie zebym tesknil.?
awervbnhju 2015-02-03 23:36:22
Hej, szukam pracy, czy istnieje szansa, że znajdę ją w tej firmie ... Interesuje mnie, ile mógłbym zarobić, odpowie ktoś? Mam też pytanie, co do sposobu rekrutacji, w jaki sposób wysyłaliście CV... Na maila, czy może osobiście? Jak wygląda atmosfera w pracy i kontakty z przełozonym..dziekuje bardzo za odpowiedzi ....
emeryt 2015-02-12 12:03:07
Człowieku, chcesz sobie życie zmarnować ? Przepracow i dziękuję Bogu, że w miarę szczęśliwie. Owszem miałem parę razy połamane palce, dwa razy mnie przysypało. Pracowałem przez 20lat jako strzałowy i kombajnista na oddziałach wydobywczych. Byłem w ścianie w czasie tompniecia na kop. Kleofas , gdy mój kolega zginął 5m. dalej. Fakt, że teraz mając 53lata jestem na emeryturze, ale jakim kosztem. Mam pylicę, dziury w płucach (przez gazy postrzałowe), 60% utraty słuchu, skżywienie kręgosłupa, dyskopatię kręgów szyjnych i lędźwiowych, zrujnowane stawy (przez noszenie ciężarów zmalałem o 4cm.), grzybicę stóp, wysokie ciśnienie i arytmię serca ( spowodowaną zbyt szybkim zmianom ciśnienia przy zjeździe i wyjeździe z 700m. Czy zdrowie jest warte zarobków w kwocie 2000-2300zł? Jako nowoprzyjęty przez jakieś 5lat na czysto nie zarobisz więcej jak 1600-2000 z czterema sobotami. Czy warto?
emeryt 2015-02-12 12:28:46
Tylko idiota obecnie przyjmuje się do pracy na kopalni. No chyba, że jak 40lat temu rolnicy się przyjmują na parę miesięcy , żeby zarobić. Na wiosnę jak będzie praca w polu to się zwolnią i pójdą orać swoje pole. Widać że to wraca, latem w polu u szwagra a zimą na kopalnię,
emeryt 2015-02-12 14:40:15
Po przepracowaniu 25-ciu lat .na ścianach i przodkach jako kombajnista i strzałowy ,czuję się jak 70-cio letni emeryt. Połowę swojego wolnego czasu spędzam w izbie przyjęć do rodzinnego lekarza. Od stycznia mam bóle w klatce piersiowej i muszę czekać w kolejce do -15 go marca na EKG.
lolo 2015-02-15 21:47:51
a ja jestem emerytem i chce isc pod firme dorobic jakie sa firmy pod khw ps jestem rylem przodkowcem
emeryt 2015-02-16 10:13:30
Musisz się pytać górników którzy pracują. Aktualnie od pięciu lat już nie jestem w temacie. Tylko się zastanów, po pod firmą zarobisz dużo mniej jak na kopalni. Nawet Barbórki nie mają a o innych przywilejach możesz zapomnieć. Słyszałem że żeby zarobić ponad 1500zł, trzeba dobrze lizać odbyt kierownika. W firmach zarabiają tylko ci w białych hełmach. Jak jeszcze pracowałem, to byłem świadkiem ich pracy, dwóch pracowało a czterech białych przyświecało na robotę. Na dziesięciu fizycznych przypadało tam dwudziestu umysłowych. Wszystkie premie i dodatki brali umysłowi a górnik musiał się zadowolić ochłapami. Życzę szczęścia i pozdrawiam.
fiut. fiut 2015-02-16 15:52:21
Nie ma takiego stanowiska pracy na kopalni. Ryl (ryj) przodkowiec to chyba prędzej na jakiejś wsi, przy produkcji golonek, schabu, lub ryja w galarecie. Tak swoją drogą , może ktoś ma przepis na ryja, lub nóżki w galarecie. Czy ktoś poda mi przepis na dobrą golonkę?
górnik 2015-02-19 04:58:36
co tu dużo mówić, górnicy bardzo narzekają na katowicki holding węglowy, protestują, ale jednak ja na ich miejscu bym nie narzekał. Który inny zawód zarabia minimum 5-6 tysięcy brutto? Który inny ma deputat, trzynastki, czternastki i do tego w sumie piętnastkę z okazji barbórki? Dodatkowo GUS podaje, że np. w rolnictwie jest więcej wypadków niż tutaj.
emeryt 2015-02-19 10:46:57
W górnictwie nie ma trzynastych pensji. Te 5-6tyś, brutto, to chyba jak przepracuje 30 dni w miesiacu bezpośrednio przy wydobyciu ( na ścianie ). Może w rolnictwie jest więcej wypadków, ale rolników też jest dużo więcej. Każdy mający parę arów ziemi uważa się za rolnika a 99% tych wypadków spowodowanych jest przez głupotę i alkohol.
emeryt 2015-02-19 13:16:54
Nie rozumię dlaczego wszyscy czepiacie się deputatów górniczych ??? Przecież ten deputat jest częścią zarobku górnika. Kopalnie zawsze były biedne, bo oddawały zyski państwu. Wymyślono więc sposób na płacenie pracownikom w naturze. Myślę że każdy górnik wolałby otrzymać uczciwą zapłatę za pracę, niż jakiś deputat węglowy , który później sprzedają za 50% jego wartości bo talony węglowe mają swój okres ważności. Więc albo sprzedajesz za 350-400zł, albo wyrzucasz do śmieci. To samo było jak likwidowano PGR-y, wówczas pracownicy otrzymywali zapłatę w ekwiwalencie np. 5ton cebuli, marchwi lub selera. Więc nie ujadajcie o jakieś deputaty górnicze. Taki deputat nie jest liczony do emerytury, więc ZUS też na tym korzysta.
emeryt z kop. Wieczorek 2015-03-28 22:37:27
Czy moze mi ktos wytlumaczyc ? 1. Jak to jest,ze emeryci z kopaln ,ktore zlikwidowano w koncu lat 90-tych ,otrzymywali do emerytury dodatek deputatowy miesiecznie z ZUS 108zli otrzymuja go nadal po ostatniej waloryzacji/czytaj jalmuznie / Mowie o swoich kolegach emerytach z kop. Czeladz- Piaski i kop Sosnowiec
2.-Co to znaczy,ze KHW-zawiesza deputat na 3 lata Kto to tak wyliczyl ?
i jakie emeryci ,ktorzy dozyja maja gwarancje ,ze potem dodatek deputatowy otrzymaja.
3 i ostatnie pytanie.Wstyd mi za was panowie Prezesi ,ze jako emeryt ,ktory przepracowal w kop.30 lat /Kop. Wieczorek /nie zostalem o tym fakcie okradzenia nas emerytow oficjalnie poinformowany.A co na to ci pseudo obroncy ludzi pracy tzw.Zwiazkowcy? No coz,odpowiem za was.Wy nie dbacie o ludzi tylko o wlasna d..ę.
sick! 2015-04-23 23:30:42
Czy ktoś tu wie coś o rekrutacji do PG Silesii w Czechowicach-Dziedzicach? Podobno przyjmują górników do ściany? wiecie jakie zarobki? ktoś przeszedł tam?
dowej 2015-06-17 05:49:00
Nie wiem nic na temat nowych przyjęć, słyszałem właśnie że przez jakiś czas ich nie będzie, bo jednak trochę jest kryzys i nie wiadomo co teraz robić, no ale myślę, że dobrze będzie jak na bierząco będziesz szukał ogłoszeń bo w każdej chwili może coś się pojawić, nie wiem ciężka jest sytuacja ogólnie.
pik 2015-07-13 09:26:52
Nie polecam nikomu pracy . cienka kasa, strata zdrowia i w dodatku ciagke cos sie psuje, nie wierzysz zjec przekonaj sie poczuj to a po paru latach zastanowisz sie poco ja tam robie z 2 tys...
usain 2015-08-06 20:22:53
Praca może i cięzka, ale z tego co widziałem w internecie to płacona bardzo dobrze, bardzo wiele dodatków, nie mówiąc już o możliwości wczesniejszego przejścia na emeryturę. Fakt, że górnictwo przechodzi teraz pewien kryzys, ale nadal się to wszystko opłaca, a wypadków wbrew temu co nagłośniają media mniej niż w innych zawodach.
SLusarz 2015-08-11 12:52:12
Serio?
Pracuje kilka miesiecy, zrobilem 6 czerwonych - wyplata 3300...
Jacek 2015-09-03 21:15:06
Są jakieś przyjęcia pod koplnie
Mikołaj 2015-09-06 23:17:48
spadaj do tego swojego kujawsko-pomorskiego !
łupiarz 2015-09-10 10:58:35
Przecież zatrudnienie w górnictwie do prostych nie należy. Jakby to był spacerek, to by wszyscy tam chcieli pracować. Górnicy mają możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę oraz dostęp do innych benefitów. Nie ma co przesadzać. Teraz jest trochę kryzys w górnictwie i nie poszukują akurat teraz nikogo do Katowic
prawda 2016-03-15 10:28:52
Jedynym pozytyw em pracy na dole jest przejście na emeryturę wcześniej niż 67 lat ,cało reszta to bzdury,zarobki nędzne, wymagania jakby płacili niewiadomą ile
prawda 2016-03-15 10:28:56
trampek 2016-03-31 08:17:04
tez sie z Toba zgodze Kolego masz racje 100% !
kreu 2016-04-07 20:38:54
Oczywiście, że najlepszym plusem jest ta wcześniejsza emerytura, ale zarobki również mają bardzo dobre.
bulkun 2016-05-11 20:43:36
kreu, według mnie niektóre przywileje powinny zostać obcięte . Kto normalnie dostaje już nie 13tke a 14tke ... obłęd. Tym bardziej, że nawet sekretarki mają takie same przywileje
Ryl 2016-06-14 11:33:23
2,5 na reke ze sciany 2 tys z oddzialow pomocniczych za czarne dni bez wekendow w tym jest już wliczony ekwiwalent za wegiel bez niego było by naprawdę tragicznie - ok 400 flapsy około 300 i mleko cala wyplata górnicza nie warto !!!
fgh 2016-07-06 23:01:48
czy ja wiem czy nie warto ? @ Ryl punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - dla jednych wartoi dla innych nie. Tak czy inaczej an chwile obecna nie poszukują ludzi do pracy....
Zostaw swoją opinię o Katowicki Holding Węglowy - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Katowicki Holding Węglowy