Grupa Scarlett

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Bartłomiej Bełżek

Pracownik firmy - Dyrektor Handlowy

21.02.2024 02:02

Czym zajmuje się Państwa firma?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Grupa Scarlett łączy kompetencje kilkunastu marek i spółek zależnych działających na terenie całej Europy. Specjalizujemy się w rozwiązaniach dla przemysłu w zakresie usług, dostaw i materiałów.

Jak duża jest Państwa firma?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Firma może poszczycić się zespołem ponad tysiąca pracowników, w tym wieloma wyspecjalizowanymi ekspertami w dziedzinie nowoczesnych technologii przemysłowych.

W jakim mieście znajduje się Państwa biuro?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Centrala znajduje się w Bielsku-Białej. Działamy na terenie całej Europy poprzez spółki zależne.

Jak wyglądały początki firmy?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Za Grupą Scarlett stoi prawie czterdziestoletnie doświadczenie w branży przemysłowej. Początki działalności sięgają 1986 roku. W 1991 działalność gospodarcza przekształciła się w spółkę Scarlett, która – jako pierwsza w Polsce – świadczyła usługi serwisowe i dystrybucyjne urządzeń marki Karcher. Końcówka lat 90. i początek nowego milenium to dynamiczny rozwój firmy i poszerzanie oferty, między innymi o profesjonalne czyszczenie techniczne dla przemysłu, produkcję suchego lodu i dystrybucję środków ochrony indywidualnej. Do naszego obecnego sukcesu przyczynił się nieustanny rozwój kompetencji pracowniczych i dostosowanie usług do zmieniających się potrzeb rynku.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Grupa Scarlett jest liderem usług outsourcingowych dla przemysłu. W zależności od specyfiki działalności (Grupa skupia kilkanaście marek i spółek zależnych) specyfika pracy może być różna. Wspólnym mianownikiem są nasi klienci – największe firmy produkcyjne.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Obecnie zatrudniamy ponad tysiąc pracowników. Największą grupę stanowią pracownicy odpowiadający za prace operacyjne związane z naszymi usługami w przemyśle, takimi jak czyszczenie techniczne i utrzymanie ruchu. Struktura organizacyjna jest utrzymana w jak najprostszym schemacie, płaska, z jasną ścieżką odpowiedzialności i zależności.

Proszę przybliżyć nam poszczególne marki wchodzące w skład Grupy Scarlett.

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Grupa Scarlett łączy kompetencje kilkunastu marek, działających na terenie całej Europy. Jako Scarlett Services staramy się być liderem w zakresie kompleksowych rozwiązań outsoursingu przemysłowego. Scarlett Assist odpowiada na potrzeby związane ze sprzątaniem budynków biurowych, usługowych i socjalnych. W ramach Scarlett Trade pomagamy dobrać jak najlepszy sprzęt dla zakładów przemysłowych i klientów indywidualnych. W Cryopoland zajmujemy się technologiami opartymi na suchym lodzie. Preventec dostarcza specjalistyczne produkty i kompleksowe rozwiązania, mające na celu ochronę zdrowia i życia pracowników, jest dostawcą środków ochrony indywidualnej do przedsiębiorstw w kraju i za granicą. W WorkHelp specjalizujemy się w outsourcingu pracowniczym. Z kolei InnerWeb oferuje rozwiązania dbające o bezpieczeństwo, optymalizację i efektywność operacyjną w przemyśle.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Proces rekrutacji przebiega różnie, w zależności od stanowiska. Na stanowiska niższego szczebla najczęściej rekrutuje kierownik/osoba odpowiedzialna za dany dział, a rekrutacja najczęściej zamyka się w jednej rozmowie. Na stanowiska średniego i wyższego szczebla w proces zaangażowany jest dział HR i Zarząd. Chętnie przybliżymy szczegółowo proces rekrutacyjny. Na początku Kandydat, w odpowiedzi na ogłoszenie, przesyła CV na adres: rekrutacja@grupascarlett.pl (lub inny podany w ogłoszeniu). Jeżeli kompetencje kandydata pasują do poszukiwanego profilu, potencjalny pracownik zapraszany jest na rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielem działu HR (dotyczy stanowisk średniego i wyższego szczebla) lub z kierownikiem działu (dotyczy stanowisk niższego szczebla). Najczęściej rozmowa rozpoczyna się od krótkiej prezentacji firmy, przedstawienia jej profilu, misji, wartości i kultury organizacyjnej. Następnie kandydat jest proszony o krótką prezentację samego siebie, omówienie doświadczenia zawodowego i umiejętności. Podczas rozmowy omawiamy warunki zatrudnienia, wynagrodzenie i inne istotne informacje dotyczące pracy w firmie. Kandydat ma również okazję zadać pytania dotyczące firmy, zespołu, a także szczegółów dotyczących stanowiska. Następnie w przypadku stanowisk średniego i wyższego szczebla, wybrani przez dział HR kandydaci są zapraszani na spotkanie z przedstawicielem Zarządu. Na koniec zdarza się, że chcemy skontaktować się z poprzednimi pracodawcami kandydata w celu potwierdzenia informacji zawartych w CV oraz uzyskania opinii na temat jego pracy. Finalnie bez względu na wynik spotkania, staramy się informować kandydatów o wyniku procesu rekrutacyjnego (mailowo lub telefonicznie).

Jakie pytania padają najczęściej podczas rozmów kwalifikacyjnych?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Pytania, które mogą pojawić się podczas rozmowy dotyczą: doświadczenia zawodowego kandydata, konkretnych umiejętności, które są istotne dla danego stanowiska, doprecyzowania informacji zawartych w CV.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

W zależności od stanowiska onboarding może trwać jeden, trzy lub więcej dni. Na początku organizujemy spotkanie powitalne, gdzie prezentowane są podstawowe informacje o firmie, misji i wartościach. Kolejny krok to zapewnienie dostępu do niezbędnych narzędzi pracy i przekazanie dokumentacji pracowniczej, takiej jak umowa o pracę, regulaminy itp. Następnie przeprowadzamy szkolenie dotyczące polityki firmy, standardów etycznych i zasad bezpieczeństwa oraz omawiamy procedury funkcjonujące w firmie. Dbamy też o oprowadzenie nowego pracownika po siedzibie firmy i wskazanie ważnych punktów, takich jak zaplecze socjalne, etc. Po tej części ustalamy osobiste spotkanie z bezpośrednim przełożonym, gdzie omawiane są oczekiwania wobec nowego pracownika, zadania i cele. To też moment planowania przyszłych szkoleń i rozwoju, aby umożliwić pracownikowi rozwijanie swoich umiejętności w przyszłości. Na koniec w ramach integracji pracowniczej zachęcamy nową osobę do nawiązywania relacji z innymi członkami zespołu.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Najczęściej rekrutujemy pracowników niższego szczebla i pracowników fizycznych. Zatrudniamy również osoby niepełnosprawne – nasze podejście do rekrutacji opiera się na równości szans, a zatrudnianie osób z różnymi umiejętnościami przyczynia się do stworzenia bardziej zrównoważonego i współdzielonego środowiska pracy. Osoby zainteresowane współpracą prosimy o wysyłanie CV pod adres rekrutacja@grupascarlett.pl.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Inwestujemy w rozwój zawodowy pracowników i stwarzamy możliwości awansu wewnętrznego. Dodatkowo na stanowiskach, które na to pozwalają, umożliwiamy elastyczne godziny pracy i pracę zdalną/hybrydową. Jesteśmy też otwarci na każdy feedback, pracownicy mogą wyrazić swoje sugestie i obawy, a my staramy się zawsze na nie reagować.

Co jeszcze oferują Państwo swoim pracownikom?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

W dążeniu do utrzymania pozycji lidera w branży kompleksowych rozwiązań dla przemysłu na poziomie europejskim, skupiamy się na odpowiedzialności wobec środowiska, naszych pracowników oraz lokalnej społeczności. Wyznajemy społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR), zgodnie z którą Grupa Scarlett w swoich działaniach dobrowolnie uwzględnia interesy społeczne, aspekty środowiskowe czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, szczególnie z pracownikami. W myśl tej zasady wspieramy pozytywne relacje między pracownikami i promujemy otwartą komunikację. Ponadto organizujemy spotkania integracyjne i wydarzenia firmowe, aby zbudować poczucie wspólnoty w miejscu pracy. Obecnie finalizujemy prace nad nową siedzibą, która ma zapewnić komfortowe środowisko dla naszego zespołu. Nowoczesne i funkcjonalne biura, przemyślane przestrzenie wspólne oraz dobrze wyposażone miejsca socjalne mają na celu zapewnienie pracownikom optymalnych warunków do efektywnej pracy i twórczego rozwoju.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Bartłomiej Bełżekikona wywiad

Z myślą o ciągłym postępie, testujemy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania, umożliwiające utrzymanie doskonałych jakości naszych usług. Ta strategia ma na celu zwiększenie wydajności, poszerzenie zakresu rynków i redukcję wpływu na środowisko. Planujemy też dalsze inwestycje w nowoczesne technologie. Ponadto jesteśmy zaangażowani w projekt „Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny" (Virtual WOF), w którym udział bierze firma InnerWeb należąca do Grupy Scarlett. Celem projektu jest, między innymi, zapewnienie wsparcia dla osób niewidomych w nawigacji na terenie stacji metra i we wnętrzach wybranych obiektów użyteczności publicznej.

A w tym sklepie internetowym to robi się jakieś nadgodziny? niby nie piszą o nich wprost w treści, ale podają elastyczny grafik z tego co widzę od 7:00 do 17:00. Można byłoby pracować od poniedziałku do czwartki po 10 godzin?

Odpowiedzcie mi o pracy mistrza usług są remontowych. Widzę właśnie ofertę, że kogoś poszukują do siebie. napisane jest wprost, że miedzy 7 a 8 tys brutto zarobisz, więc w zasadzie jak oceniacie przy też kwocie prace? czy jest ona adekwatna co do zarobków?

Gość Nowy wpis

Spółka ma oddział utrzymania ruchu - usług serwisowych, który to oddział? Może do Alstoma we Wrocławiu? Kasa się zgadza to na pewno cuś będziesz musiał robić i to łatwe nie będzie :)

@Gość

Ja już nawet tej oferty dla mistrza nie widzę. jestem tu z ogłoszeniem dla sprzedawcy do sklepu internetowego, bo pisali ze do 7500 zł można zarobić, zastanawiam się czy ten mistrz podobnie? nie widzę też w ofertach wzmianki o szkoleniach, występują tak ostatecznie skoro piszesz, że łatwo nie będzie?

Nieprawda Nowy wpis

To chyba 7500 brutto co w bielsku? Moim zdaniem nieprawda. Na sprzedaży to raczej takiej kasy nie zobaczysz - no ale widać, że firma sobie jakoś radzi, więc pewnie są miejsca gdzie można coś zarobić. W naszym małym magazynie w Tychach przepakujemy codzień tira butów . Gdzie to wszystko jedzie?

O.k. Після більш ніж року роботи я в цілому задоволений. Ставки невеликі, але фірма дає багато годин, як обіцяли на початку. Шаную їх за те, що допомагають багато нам, українцям, були збори і є пакунки на свята. Пишу відгук тому, що президент допоміг у вирішенні паперів для еміграції моєї родини та з житлом. Варто звертатися до них

Tata Vlad

Це добре, що вам подобається

Maila co do kontaktu odnośnie warunków pracy już widzę w ostatnich wpisach. Przed skontaktowaniem się jednak interesuje mnie ocena warunków pracy w biurze. czy jest tu może ktoś kto obecnie się zatrudnia? jak pracuje się przy inwentaryzacji oraz wysyłce? Ile osób się tym zajmuje?

Konserwator

spoko ziomeczki

Nie bylo pytan, tylko czy chce pracowac i czy 3 miesiace na okresie probnym sa dla mnie o.k.

Komuś jeszcze wdrożenie szło nieco słabej? Jeszcze jakiś czas temu ktoś pisali o tym ze miewał problemy by móc się odnaleźć. Aktualnie szukają do siebie asystentów. Jak wiec wygląda teraz wykonywanie zadań administracyjno-biurowych? I ono w przyszłym roku już będzie za te kwotę która oferują w ogłoszeniu? (4,5-5 tys)

Nie wystarczy po prostu kogoś poprosić o pomoc? Jaka występuje hierarchia przełożonych? Ma się dostęp głównie do jednej osoby czy jednak do każdego w razie większej potrzeby?

Dzień dobry MC, struktura organizacyjna jest utrzymana w jak najprostszym schemacie, płaska. Kiedy Twój bezpośredni przełożony nie jest w stanie (z jakichś przyczyn) pomóc, oczywiście możesz się zwrócić do innych pracowników, wszyscy jesteśmy ludźmi :) Jeśli masz jakieś wątpliwości lub dodatkowe pytania, napisz do nas: rekrutacja@grupascarlett.pl Pozdrawiamy!

Nico

Jest chierarchia jednym daje się weekendy i zarabiać inni żeby zapieprzali za najnisza krajowa zapieprz za innych żeby niemusieli się przemęczyć i bić kase na weekendach

@Nico

Pisząc weekendy masz przy tym na myśli po prostu soboty? Jest o nich wzmianka w ofercie dla biurowego. I jaka prace się podczas nich wykonuje? Jak wygląda przykładowy dzień? są te same godziny pracy? od 6 do 14?

Dzień dobry EA, jeśli masz pytania i wątpliwości dotyczące stanowiska, na które planujesz aplikować, pisz śmiało na adres: rekrutacja@grupascarlett.pl Pomożemy :)

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Grupa Scarlett?

Sprzątaczka tenneco stanowice

Praca za najniższa krajowa. Pracodawca nie płaci za nadgodziny. Za sobotę dostaje się gołą stawkę i to do koperty około 160-170zl

O jaka otchłań mogło komuś tutaj w zasadzie chodzić...? :) nie jestem jeszcze tak na bieżąco, w zasadzie i tak kandyduje do biura. mam na myśli te ofertę dla specjalisty ds. kadrowo-płacowych. Przyda mi się jakaś ocena z atmosfery na dziale, możecie się co do niej ustosunkować? Czy warto będzie aplikować? na jakie stawki?

Dzień dobry, cześć, jeśli masz jakiekolwiek pytania to pisz śmiało pod adres: rekrutacja@grupascarlett.pl Rozwiejemy Twoje wątpliwości :) A jeśli możemy dodać coś odnośnie atmosfery i zespołu to wyznajemy zasady szacunku i wzajemnej życzliwości, możesz naprawdę liczyć na wsparcie. O naszym kodeksie etycznym możesz przeczytać tutaj: https://grupascarlett.com/kodeks-etyczny Serdeczne pozdrowienia! Grupa Scarlett

michu45

Proszę o informację odnośnie stanowiska Koordynatora na obiektach. Wszystko co jesteście w stanie opisać i proszę na spokojnie. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

@michu45

Sama firma Scarlett okej No czepić by się można jedynie samego procesu „wdrażania”. w , moim przypadku mialam problem żeby się odnaleźć bo trochę chaos. Ale potem okej. Koordynator to stanowisko zależy od klienta i od tego co będziesz robić . Jak dostaniesz parszywego klienta to Ci robota zbrzydnie bo na to nic nie poradzisz nawet za pare złotych więcej. Tak samo jak ekipa słaba to ciężko pozytywizm zachować. Widać po opiniach, pracownicy to często łapanka, (usunięte przez administratora) trzeba „wymieniać” na takich stwarzających mniej problemów. No ale wiadomo jak jest, rynek wyssany. ludziom teraz się poprzewracało, dwa razy w roku ustawowa podwyżka za nic to jak ma być.

@Ania

Cześć Aniu, dziękujemy Ci za opinię! Przykro nam, że proces wdrażania nie był dla Ciebie komfortowy, takie informacje są dla nas ważne, żeby następnym razem zrobić to lepiej :) Pozdrawiamy!

Rekrutują do fiata w Bielsku. Płacą 3500 na rękę plus dodatki.

@Nowy

No to ktoś ci bajek naopowiadał. Porozmawiaj z pracownikami to ci powiedzą co mieli obiecane a jak było faktycznie. Najniższa krajowa i to jeszcze nie zawsze na czas.

Janusz
@Nowy

A jak wygląda sytuacja w Tychach? Podobno rozszerzają działaność na nowe kierunki, czy coś wiadomo w tym temacie? Pozdrowienia

Gruby joe
@Janusz

Jak czytam te opinie to się chce płakać , No jak nie na czas płacą?, przecież by ich zamkli. Jestem podwykonawcą i wszedłem tu przez przypadek na te całe opinie i widać, że społeczeństwo pokrzywdzone. Każdy do firmy autem dojeżdża i jeszcze źle jest mało najlepiej narzekać . Scarlett jak na te czasy to naprawdę okej firma. Dogadać się da, reagują jakieś bhp jest. A co płacą to nie jest ich wina tylko tych pojebanych korporacji sam pracowałem dla takich to wiem. Etat na kontrakt policzą poniżej minimalnej i udają, że nie rozumieją.

Ola

Czy pracuje ktoś pod tą firmą w Brembo w Dąbrowie górniczej.jakie tam są warunki pracy .proszę o opinie

A tam czemu nie? Mnie akurat ta lokalizacja nie interesuje, ale ciekawi mnie argument. W ogóle o co chodziło z tymi Tychami co pisali? Coś się poszerzało od ostatnich miesięcy? Jedyne co mi się teraz w oczy rzuciło to ogłoszenie dla speca ds. operacyjnych, z tym, że oferta jest do Bielska. Mimo wszystko wszędzie warunki będą podobne? czy gdzieś jakoś lepiej się pracuje jakby ktoś miał wybór?

Wihajster
@Ola

Spoko jest, koordynatorka pani Martynka jest okej porobić się da, dają jak należy umowa, ciuchy itd. Gorzej z samym Brembo...

@Wihajster

Czemu gorzej z samym brembo możesz rozwinąć? A umowa dokładnie jaka? Poza ciuchami co jeszcze zapewniają? Mnie to takie szczegóły interesują.

Czy firma Grupa Scarlett w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Muminek

Jakie szkolenia ? Jedyne co finansują to swoje konta . Ty mop i jedziesz z tym koksem.

Odpowiedź

(usunięte przez administratora) Firma nie zapewnia żadnych szkoleń.

Nikki

Sami rezygnują. Przynajmniej w Bielsku-Białej.

Egoist
@Nikki

Firma nie raczej nie zwalnia jesli pracujesz i jestes tanią siłą roboczą.Ludzie się raczej sami zwalniają z powodu niskich zarobków i brak podwyżek. Odgórnie raczej nikt ich masowo nie przyznaje no chyba ze wydrepta się ją u szefa poza plecami kierowników. Premie są placone tylko za nadgodziny jako godziny dodatkowe a zarobki to najniższe krajowe.Premie uznaniowe zależne są od kierowników uzna albo nie uzna.

@Egoist

uzna nie uzna? i to prawie 100% po stronie kierownika czy też inne czynniki biorą w tym większy udział? dla przykładu co zazwyczaj jest uznawane? trudno to osiągnąć? jak ewentualnie? co do nadgodzin to kiedy masz na ich temat wiedzę?

@Egoist

To prawda uzna albo nie uzna , są kierownicy na niektórych obiektach którzy co miesiąc coś rzucą , ale to wyjątki. Większość nic nie da bo jak twierdzą "stary" nie daje. Dziwne że na jednych obiektach stary daje , a na innych nie. To zależy tylko od koordynatora kierownika na danym obiekcie. W Bielsku Białej jest jeden taki wyjątkowa (usunięte przez administratora) , (usunięte przez administratora) wszystkich ma wszystkim.

Egoista
@Wiktoria

Nadgodziny bez uzgodnienia nie są płatne. Godziny dodatkowe ustala kierownik- kierownicy. Każdy ma uzgodniona stawkę inną. Godziny dodatkowe to usługi dodatkowe które pracownik wykonuje i zatwierdza to kierownik. Wynagrodzenia szału nie ma. Premii w ciągu roku także nie ma. Raczej rzadkość. Niskie zarobki to główny powód odejścia pracowników.

...

Ta firma to jedna wielka porażka, ludzie pracują bez umowy osoba na stanowisku "kierowniczym" kompletnie nie kompetentna więcej było gadania niż to wszystko jest warte!

@...

jakich ewentualnych reakcji lub wdrażanych działań oczekujesz, aby móc jeszcze dziś wystawić pozytywną ocenę? jaki wpływ na to mogą mieć sami pracownicy? co do umów a raczej ich wspomnianego braku z jakich przyczyn się tak dzieje jeśli już?

....

Ta forma to jedna wielka porażka, ludzie pracują bez umowy osoba na stanowisku "kierowniczym" kompletnie nie kompetentna więcej było gadania niż to wszystko jest warte! (usunięte przez administratora) i nic więcej!!

Czy firma Grupa Scarlett udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Muminek

Oficjalnie nie udziela, nie oficjalnie jak dobrze poliżesz kierownikowi to dostaniesz. Ogólnie (usunięte przez administratora)i dwa metry mułu. Zatrudniają element , i przenoszą z zakładu na zakład. A reszta musi za nich pracować. Kierownik z Bielska ma układ z kadrami i niszczy dobrych pracowników a menelstwo zostawia bo może nim manipulować. Dopóki właściciel się nie ogarnie i nie otworzy oczy jak go koordynatorzy robią na lewo i prawo to dalej będzie jak jest , mobbing , zastraszanie a jak się odezwiesz to wylecisz. Tak że omijaj szerokim łukiem. .

Mariusz
@Muminek

Jakie zachowania masz na myśli z tym niszczeniem dobrych pracowników? Ciekawa jestem co wpływa na atmosferę tam u Was?

@Mariusz

Oczernianie , obgadywanie , rozsiewanie plotek na wszystkich obiektach , przede wszystkim tam gdzie dany pracownik nie pracuje, szczucie jednych na drugich byle tylko skłócić ludzi żeby nie trzymali się razem , aby tylko zepsuć atmosferę w pracy. A jak coś powiesz to bądź pewny że kierownik ma na każdym obiekcie swoje uszy . Jeszcze straszy prawnikami i prezesem , który o większością zdarzeń nie ma bladego pojęcia bo wszystko się przed nim ukrywa , pracownik praktycznie nie ma możliwości umówienia się z właścicielem na rozmowę. A jeśli by próbował to cię kierownik z kadrami załatwi. Mam nadzieję że w końcu ktoś się odważy i dotrze do właściciela , to mu się oczy otworzą. Karma wraca.

karcher
@Muminek

Zmień status bo z tego co wiem to jesteś byłym pracownikiem. A co do lizania kierownikowi, to sprostuj swoją wypowiedź bo inni przyszli kandydaci mogą ją dwuznacznie zrozumieć.

Ella
@Muminek

Masz rację p M. na pewno dużo rzeczy nie wie , w Dąbrowie jest to samo , Ukraina rządzi na całego , a kierownictwo trzyma stronę za nimi , Polacy są niczym przy nich

Jaro
@Ella

U mnie Ukraina chodzi kiedy chce do pracy a ma płacone, chodzą pijani i kierownictwo przymyka oko

@Jaro

Przytaczacie osobne lokalizacje w tym momencie? Nie wiem tak w sumie na ile w tym prawdy ale jeśli tak to skąd takie podejście się bierze? i tak ogólnie od kiedy? jak wpływa to na warunki pracy pozostałych? mam na myśli konkretne skutki

Melchior

Sprzątają masakra nie polecam firmy oszczędzają na płynach wystarczy wejść do ubikacji

@Melchior

Jeśli to nawet prawda to traciliby przy tym klientów? Generalnie to weryfikują tu jakoś konkretnie zużycie tych środków czystości czy to raczej wedle uznania jest? Na skargi ze strony klienta jaka jest reakcja?

Nikita

Witam! Czy Firma Skarlet w Bielsku przyjmuje Panie do Sprzatania? 50 lat?

Jacek
@Nikita

Dzień dobry. Jestem jednym z brygadzistów w Żywcu, firma spora wiec rekrutacje cały czas. Można emailu napisać do kadr hr@grupascarlett.pl albo zadzwonić do Pana Zawada, bardzo miły Pan numer ze strony 338228857 i prosić o Pana Zawada on tam w miarę coś może i wysłucha. Pozdrawiam Jacek

Gal anonim

Nie polecam Scarlett w Bielsku Białej kierownik krętacz. Praca w prywatnej szkole bez umowy nie wypłacone godziny.

@Gal anonim

Kierownik krętacz? Bez umowy? Możesz jaśniej?

@Gal anonim

Chyba się zgadzam. Jest 15.11. a wypłaty jak nie było tak nie ma.

@Gal anonim

Zgadzam się... Wypłaty coraz MNIEJ!! Bez umowy.

@Nikita

Jeszcze się Tłumaczą Ładem (usunięte przez administratora)PiS-iorskim. BEZ UMOWY!! BEZ!! Części PENSJI!! Stawka Minimalna Pomniejszona o ok. 200zl.

Mikołaj
@Nikki

Jak można pracować bez umowy? Ktoś się na to jeszcze zgadza? Przecież to na dużą niekorzyść dla pracowników i do tego nielegalne. Nie boisz się że jak jesteś bez umowy to w ogóle ci nie zapłacą bo na jakiej podstawie?

@Mikołaj

To sąd PiP. Kierownik nabrał wody w usta po Interwencji, że za mało wypłaty przez zakichany Polski Ład i ani be ani me ani kukuryku. Jeszcze zatrudnia alkoholików po których trzeba poprawiać.

@Gal anonim

Powiem tak.jezeli ktoś ma olewający stsunek do pracy to jest to praca dla niego.Jezeli ktoś podchodzi poważnie do obowiązków to nie warto się w to pakować.Bo tam się nie docenia konkretnych pracowników.Osrrzegam potencjalnych kandydatów.I potraktujcie to poważnie.Naprawde poważnie!

@Gal anonim

Witam.Ja powiem tak.Praca ok nie jest zła.Jak ktoś chce pracować całe życie za najniższą krajowa . Jedno jest niesprawiedliwe nie patrzy się na to kto co robi.Jeden się stara drugi ma być (usunięte przez administratora) a kasa ta sama.To po co się starać? Nie ma sensu.Jak ktoś nie ma ambicji i ma (usunięte przez administratora) to praca dla niego.Jak ktoś stara się podołać wymaganiom pracodawcy to raczej nie ma szans .Cokolwiek by robił i tak nikt tego nie doceni.

karcher

A jak pracowała Pani na prywatnej szkole w Bielsku, to ta praca była dla Pani odpowiednia?

Łoker Cleaning
@Gal anonim

Faktycznie. Od pierwszego dnia na okresie tzw. próbnym nie ma żadnej umowy. Co jest niezgodne z prawem. W razie wypadku na obiekcie, mogłoby się zdarzyć, że firma wyprze się takiego pracownika, bo przecież nie ma umowy to nie ma oficjalnie pracownika. Nie polecam.

@Łoker Cleaning

to prawda ludzie po pół roku bez podpisania umowy pracują

@Muminek

pytanie tylko dlaczego wciąż to robią i co dalej z tym? warunki zatrudnienia są tak dobre, że warto na takich tu być? w dodatku jak to potem jest regulowane? mam na myśli w tym momencie składki chociażby

@Wiktoria

Kombinują , papiery z datą wsteczną dają do podpisu, straszą zastraszają. Jak komuś zależy na pracy bo to jego jedyne źródło dochodu to wszystko podpisze.

@Muminek

Czyli waloryzują i im się krótko mówiąc to opłaca? To tym bardziej ciekawa bym była co tu przyciąga jednak. a osoba o najdłuższym stażu pracy to ile może mieć za sobą?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Scarlett - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Grupa Scarlett?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Scarlett tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Scarlett?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Scarlett?

Kandydaci do pracy w Grupa Scarlett napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Scarlett