Opinie o Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering) w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering). Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering) na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering) w Katowice

Właśnie firma otworzyła rekrutacje, gdzie szukają osoby jako asystentka projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej. Widziałem, że można pracować tu na cały lub na część etatu. Ok, a od czego zależy jaki jest wymiar pracy? Czy pracownik ma zadeklarować, ile czasu chce pracować, czy to pracodawca dopasowuje wymiar do danej osoby?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering)?

Marzena Czochara

Etapy rekrutacji mogą się różnić w zależności od poziomu stanowiska, działu i lokalizacji do której prowadzona jest rekrutacja. Od dwóch lat dominują zdalne rozmowy rekrutacyjne. Większość decyzji rekrutacyjnych podejmujemy po pierwszej rozmowie, w niektórych przypadkach zapraszamy wybranych kandydatów do drugiego etapu. Jeżeli masz dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu. Marzena Czochara HR Manager w Antea Polska SA

Zuzanna
@Marzena Czochara

Ja mam pytanie czy w tym drugim etapie to jest jakieś zadanie rekrutacyjne do wykonania lub inny sposób sprawdzenia umiejętności?

Marzena Czochara
@Zuzanna

Może się zdarzyć, że na I lub II etapie będzie do wykonania zadanie lub test weryfikujący wiedzę techniczną, np z umiejętności rysunku w AutoCad. Każdorazowo informujemy Kandydatów o zamiarze przeprowadzenia takiego zadania.

Karol
@Marzena Czochara

Część rozmowy jest przeprowadzana po angielsku? Trzeba znać biegle czy wystarczy komunikatywnie? Chciałbym wiedzieć jak się przygotować.

riczard Nowy wpis
@Karol

Komunikatywnie wystarczy.

Karol Nowy wpis
@riczard

Dzięki za info. Wiesz może ile trzeba czekać na feedback? Szybko dopowiadają jeśli kandydat się spodoba czy weryfikacja jest długa?

kandydat Nowy wpis
@Karol

ze dwa tygodnie czekasz

ing

Czy to prawda, że firma jest na sprzedaż? Belgijski czy francuski właściciel pozbywa się polskiego oddziału?

@ing

@ing Trzeba wyjaśnić jedno - Tractebel w Polsce nie jest oddziałem, ale firmą (Spółką Akcyjną) zarejestrowaną w Polsce. Po sprawdzeniu ich KRSu widać, że Belgowie są tylko właścicielem ich akcji.

luźny_gość
@ing

Firma została przejęte / sprzedana w inny kapitał. Załoga liczyła, że nadejdą zmiany / jakiekolwiek zmiany ale jest jak jest pod innym szyldem

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Tractebel Engineering S.A.?

luźny_gość

zależy o jaki dział pytasz lub czy pytasz o głownego prezesa

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
terefere

Pracowałem w tej firmie przez kilka lat. Zarobki Zarobki w stosunku do realizowanych zadań to totalna żenada, brak premii a jeśli już jest to marna. Zarobki są głównym problemem w tej firmie. Rozwój zawodowy Pojawiają się szkolenia ale są raczej sporadyczne i są raczej wynikiem kilkumiesięcznego zamęczania przełożonych. Nie ma szkoleń cyklicznych z głównego oprogramowania. Zarządzanie Zarządzenia słabe, zajmują się nim osoby, które nigdy do tych funkcji nie były szkolone i ich widzimisie to główny sposób zarządzania. Atmosfera Bardzo dobra atmosfera pracy, życzliwi ludzie, można się pośmiać jest dość luźno, aczkolwiek część kierowników ma muchy w nosie i pogorsza stosunki. Dodatkowo na wielki minus rotacja pracowników, brak nawet cienia walki o doświadczone osoby które odchodzą z pracy. Generalnie jak się zwalniasz sam to jest to w tonacji "jak śmiesz !", a jak zwalnia cię firma "radź sobie".

Iza

@anonimowy, dla różnych osób dobre zarobki oznaczają co innego. Czy poza podstawą w firmie są zagwarantowane premie lub benefity pozapłacowe? @anonimowy, piszesz o braku rozwoju, co to dla Ciebie oznacza? Czy są organizowane jakiekolwiek szkolenia, podnoszące kwalifikacje pracowników?

Iza

@inz, a jak wyglądają pozapłacowe warunki pracy oferowane przez Tractebel Engineering? W firmie zatrudniającej inżynierów ważną wydaje mi się możliwość rozwoju - czy firma oferuje swoim pracownikom szkolenia i możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji? Na swojej stronie Tractebel Engineering zachęca do składania CV - czy ktoś brał udział w rekrutacji do tej firmy i może opowiedzieć o tym jak wygląda proces aplikacyjny?

@Iza

Szukaj w innej firmie pracy, nie polecam. Chociażby ze względu na marne zarobki w tej firmie...szkolenia, bardzo rzadko. Jedynie atmosfera jest super choć i w tej firmie spotkałam się z obgadywaniem - jak wszędzie..

anonimowy
@Anonim

również odradzam pracę, zero rozwoju w tej firmie

anonimowy

Duża rotacja pracowników + odejścia doświadczonych pracowników to chyba świadczy o tym, że ludzie tam mało zarabiają...

Iza

Od pewnego czasu nie jesteście zbyt aktywni, czy to oznacza Wasze zadowolenie z pracy w firmie? Jak przedstawiają się obecne warunki zatrudnienia, atmosfera? Może ostatnio odbyło się jakieś szkolenie lub wyjazd integracyjny? Wiecie coś o aktualnie prowadzonych rekrutacjach? Zachęcam do dyskusji.

Iza

@ing czy informacje, które zawarłeś w komentarzu znalazły potwierdzenie w działaniach kadry zarządzającej? Są jakieś informacje, które możesz przekazać na forum, jak wyglądać by miała praca wszystkich zatrudnionych po zmianie właściciela? Pamiętaj, aby na forum dodawać wyłącznie prawdziwe i merytoryczne informacje.

Waldi

Co może się w takim razie zmienić? O ile prawda jest informacja.

inz

Byłem na rozmowie w Gdańsku. Wszystko fajnie, atmosfera w porządku, ciekawe projekty, fajne biuro w dobrym miejscu....ale na koniec okazuje się że to biuro jak każde inne. Generalnie szukają inżynierów w cenie studentów.

ewa

@ert jeżeli składałeś CV na projektanta i nie wyszło to teraz jest jeszcze wolne stanowisko Asystenta Projektanta. To dla kogoś po wyższych studiach inżynierskich ale z mniejszym doświadczeniem

Evergreen
@ewa

Ciekawa firma z różnorodnymi projektami. Duży plus za życzliwych ludzi i atmosferę. Elastyczny czas pracy. Opieka medyczna. Jak ktoś nie boi się ciężkiej pracy i wyzwań - polecam.

Pola

Witam, czy firma aktualnie zajmuje się jakimiś ciekawymi projektami związanymi z konstrukcjami inżynierskimi? Na stronie www nie ma zbytnio updatów. Pojawiło się ogłoszenie o asystenta projektanta. Na jakie warunki finansowe można liczyć na tym stanowisku?

Hydro
@Pola

Witam. Jeżeli chodzi o konstrukcje inżynierskie to zapraszam do działu hydrotechniki. Dużo nietypowych obiektów do wykazania się. Nie odmawiam podpisania praktyki projektowej. Pozdrawiam

Iza

@Pola faktycznie ciężko znaleźć informacje w sieci o aktualnych projektach, ale chyba najlepiej jest faktycznie wziąć udział w rekrutacji. To czas, w którym zarówno pracodawca, jak i pracownik ma szansę poznać szczegóły o firmie i warunkach przez nią oferowanych. Czy na stanowisku wymienionym przez @Pola pracują również inne osoby? Warunki zatrudnienia mogą być indywidualne?

Iza

@Eferaes premie są uzależnione od sukcesu projektu, ale w jaki sposób ten sukces jest mierzony i przeliczany na wysokość premii? Więcej szczegółów na pewno pomoże użytkownikom forum zrozumieć, co masz na myśli.

Eferaes

Pracowalem w tej firmie przez dluzszy czas. Firma ma swoje wady jakkolwiek poziom etyki jest znacznie wyzszy niz w wiekszosci firm na slasku choc do standardow zachodnich duzo brakuje. Atmosfera pozytywna. Jak chcesz to napewno sie czegos nauczysz, bo pracuja tam tez specjalisci. Jesli chodzi o szkolenia i pakiety socjalne to faktycznie slabo. Nie ma tez jakiegos systemu motywacji. Premie uzaleznione od sukcesu projektu. Wynagrodzenie na przyzwoitym poziomie przynajmniej dla specjalistow. Nigdzie nie ma idealow...

asia

mam pytanie dotyczące zarobków w tej firmie, ile się tam zarabia? czy osoba która dodała opinie o rozmowie kwalifikacyjnej mogłaby sie wypowiedzieć? :)

jest

Jakie opinie nt tej firmy? Dla osób po studiach, możliwości rozwoju, zdobycie doświadczenia, zarobki?

praktykantka ;)

W Tractebel Engineering S.A. odbyłam miesięczne praktyki. Mimo że nie trwały one długo, wystarczyło to na dobre poznanie firmy oraz jej pracowników. Uważam tę firmę za bardzo nowoczesną, posiadająca duży potencjał. Współpracownicy okazali się bardzo mili i pomocni. Bez względu na wiek wszyscy mówią do siebie po imieniu, co, moim zdaniem, bardzo rozluźnia atmosferę i pomaga szybko się zaaklimatyzować. Do moich obowiązków należały różnorodne zadania: począwszy od obsługi sprzętu biurowego, a na sporządzaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej kończąc. Praktyka ta ukształtowała we mnie umiejętność dobrej organizacji pracy własnej i zespołowego wykonywania obowiązków zawodowych. Mogę tę firmę spokojnie polecić. Pozdrawiam wszystkich pracowników i życzę, jak dotychczas, wielu zleceń. Dziękuję bardzo za poświęcony mi czas, liczę, że nie była to moja ostatnia współpraca z tą firmą.

Zostaw merytoryczną opinię o Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering) - Katowice

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering)?

Kandydaci do pracy w Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering) napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Antea Polska S.A. (dawniej Tractebel Engineering)