Opinie o Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A w Tarnów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A o rekrutacji.

Branże: Firmy transportowe rurociągowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A w Tarnów

Gaz-System - system, w którym całą firmą zarządzają panie dyrektorki z pionu zarządzania kapitałem ludzkim, dzielnie czuwając nad tym żeby pracownikom nie było zbyt dobrze.

Waldek
@Toja

O to dobry znak, że finanse się poprawiły ale to zdanie, że obecna polityka firmy trochę mieszka jest niepokojącym znakiem, dlatego Cię zapytam o wyjaśnienie. O co chodzi i co takiego firma wprowadza? Ta organizacja działów z czego wynika, że jest taka podzielona? Coś mi napisz więcej, bo akurat jestem w sytuacji, gdzie szukam pracy i każde info będzie cenne.

Głòwny_Inżynier

Dzień dobry Na jakie wynagrodzenie może liczyć inspektor nadzoru w wydziale inwestycyjnym?

To w jakiej wysokości jest ta barbórka, skoro twierdzisz, że jest ona i tak na wyrost? W jakim sensie to dodatkowe wynagrodzenie odbija się prawdziwym górnikom? Na czym?

Zenek

Czy podstawa wynagrodzenia zawiera dodatek stażowy ?

rsz
@Zenek

Ponoć przepisy zabraniają umieszczenia dodatku stażowego w podstawie wynagrodzenia.Stażowe jest twoje,wypracowane.

qwerty Nowy wpis

Na stronie firmy można znaleźć sporo ofert, ale w samym Tarnowie nic nie ma, no chyba, że źle szukam? Podpowie ktoś czy można coś znaleźć albo planowane jest, że pojawi się jakaś oferta? Jakie stanowiska mogą być dostępne?

Zenek

Czy podstawa wynagrodzenia zawiera dodatek stażowy ?

Mistrz

Nie ma czegoś takiego.

Helena
@Mistrz

To może chociaż z biegiem czasu można liczyć na jakieś podwyżki w firmie? Albo może jakieś inne dodatki wchodzą w gre?

hahaha
@Helena

ależ oczywiście z biegiem czasu możesz liczyć na podwyżkę i to znaczącą ale ciśnienia tętniczego, dodatki też też dostaniesz... np dodatkowe zadania i prace do wykonania

Wiktoria
@hahaha

O no widzisz, zawsze jakiś dodatek do pracy. Czyli dodatkowe obowiązki i większa kasa z tego? Co takiego z czasem każą robić?

@Wiktoria

Poprawiło się w ostatnich latach i to bardzo jeżeli chodzi o zarobki. W zależności od działu to na podstawowym stanowisku można wiele zarobić. A mając już stopień więcej to zmiana nawet o kilkadziesiąt procent podstawy. Dodatki są, niezbyt wiele, ale jest to któraś pencja w skali roku

@Zenek

Nie ma, masz teraz podstawę i praktycznie dolne widełki się dostaje, ale niezbyt są one szerokie, więc pokrzywdzonym się nie jest. W ostatnich latach bardzo się poprawiło, jest co chwilę waloryzacja, między tym co było kilka lat temu, a teraz to jest przepaść, więc osobiście polecam

Ciekawy
@Toja

A jak wyglądają wielkipłacowe dla np elektryków i automatyków tam pracujących?

@Toja

Jak waloryzacja to fajnie bo zawsze kasa większa. Podasz jakieś kwoty? Bo podziałało mi na wyobraźnie jak napisałeś że podstawa poszła do góry kilkadziesiąt procent.

@Piotr

Poszła do góry o kilkadziesiąt procent bo inflacja w ciągu dwóch lat przekroczyła 30%. podwyżka była na poziomie 30%. To była zwykła waloryzacja wypłaty a nie podwyżka, a to zasadnicza różnica.

rsz Nowy wpis

Automatyk Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Dział pomiarów i automatyki, jaka atmosfera w dziale? na jaki zarobek można liczyć na początek? co należy do zadań?

Nick Nowy wpis

Ktoś z czytających może korzystał z programów stażowych typu Akademia Energii albo dla absolwentów AGH? One się mają wiązać z wynagrodzeniem, bo pracodawca pisze TAK za każdym razem w ogłoszeniu, ale chyba się rozumiemy, że to oczywiste, ale to wysokość tego wynagrodzenia jest decydująca :3 Chętnie się dowiem, jak jest w Pogórskiej Woli na stażu. Ktoś coś?

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A?

Hej, a z czyjej strony? Chodzi o relacje między szefostwem/przełożonymi a pracownikami, czy bardziej o jakiś konkretny dział? Warto unikać jakiegoś? Ja zamierzam złożyć cv do działu rozwoju i teraz zaczęłam się zastanawiać, jak ta atmosfera wpływa na pracę? Nie da się na spokojnie robić swojego?

Xy

Jestem podporządkowany centralnie i siedzę w oddziale. Znam wszystkie perspektywy współpracy i w skrocie często to tak wyglada ze centrala narzeka na oddziały a oddziały na centrale. Dyrekcje oddziałów zamiast budować atmosferę i motywować do pracy rywalizują z pozostałymi oddziałami często sabotujac ich autonomiczne decyzje. Im bardziej prestiżowy pion tym bardziej w (usunięte przez administratora) ma swoich oddziałowych współpracowników. Po trupach do celu. Śmietankę spija centrala i wbija szpilę za szpila swoim liniowym pracownikom. To druzgoczące. Nie wiem na co Pan Prezes czeka, ale osoby ktore przyszły z miedzi mogłyby natychmiast tam wrócić. Kultura pracy tej organizacji szura po dnie. I brak tej kultury widać i w pionach i w oddziałach. Trzeba by jednak zapytać zwykłego Kowalskiego a nie np nadęta panią dyrektor czegoś.

Wyłapałam tutaj jedno zdanie, że jeśli chodzi o zarobki, to nie ma co liczyć na górną granicę. Ktoś z was może to jeszcze potwierdzić? Chciałem aplikować do pracy na starszego specjalistę do działu dostaw. Wymagań trochę mają, zadań na stanowisku też jest trochę. Dlatego liczyłem, że zaproponowane wynagrodzenie będzie konkretne ;) Jak w ogóle dział dostaw sobie radzi? Wszystko funkcjonuje dobrze, komunikacja, organizacja i atmosfera na plus?

Kamil

Dział dostaw to zawsze w tej firmie była kula u nogi. Wiele razy projekty opóźniały się ze względu na działania tego działu. Nie grają do jednej bramki z pozostałymi o pracownikami spółki. Działają na zasadzie spychologii niewygodnych tematów.

@Kamil

@Kamil masz rację. Też mój projekt się przez to opóźnił i nie dostałem premii za wykonanie w terminie za to cebularz dostał i to nie mało.

J

Ile wywalczysz na początku, z tym zostaniesz. Na górna granice liczyć nie możesz bo nie. Umowy na czas nieokreślony nie dostaniesz bo nie. A potem jeszcze spadną ci różowe okulary, bo różowo tam na pewno nie jest.

Paulina

Zastanawiam się nad założeniem oferty na zastępcę kierownika działu inwestycji i remontów we Wrocławiu, ktoś może coś o tym stanowisku napisać? Jacy przełożeni, zarobki, atmosfera?

Haha
@Paulina

Złóż ale … jeżeli jesteś kimś z rodziny to nie ma takiej potrzeby, a jeżeli nie jesteś kimś z rodziny to również nie ma takiej potrzeby. W tej firmie jak szukają młodszego specjalistę to znaczy ze szukają kogoś do pracy a jak szukają od eksperta wzwyż to takie stanowisko jest dla syna, córki itd. Złóż ogólnie- zadzwonią, cały proces potrwa 2-3 miesiące i tyle.

@Haha

Ogłoszenie wisi już dłuższy czas. Na jakie zarobki można liczyć?

@Haha

To co? Jak się nie jest z rodziny to udają ze rekrutują i tak naprawdę już mają kogoś na to miejsce? Serio? Nie ma nikogo postronnego na kierowniczym stanowisku?

Paulina

Co masz na myśli? Dlaczego mina?

@Haha

W sumie nie przeszkadzałoby mi aplikowanie tylko na młodszego specjalistę, nabrałabym sobie doświadczenia, da się tam rozwinąć swoje kompetencje? A co do tej rekrutacji, ona tak długo trwa bo jest kilkuetapowa? Powiedziałbyś coś więcej na temat tej rekrutacji, na przykład czy sprawdzają na niej wiedzę za pomocą jakichś testów czy zadań?

@Haha

Zgadzam się w 100%. Takiego nepotyzmu i kolesiostwa nie było w tej firmie jak za rządów dojnej zmiany. Oczywiście prezesi dyrektorzy, a nawet kierownicy, eksperci i główni specjaliści (nie wszyscy ale większość) jest jakoś powiązana politycznie z managerami. W GS skończyły się czasy inżynierów i ekspertów. Do momentu jak tam pracowałem (do połowy 2023) te stanowiska były obsadzane nieprzypadkowymi ludźmi głównie rodzinami kolesiami (usunięte przez administratora) Wyobraźcie sobie, że kierownik działu nadzoru w pionie inwestycji jest geografem :DD O czymś to świadczy. Miejmy nadzieję, że żelazna miotła po zmianie rządów w Polsce dotrze do nich i (usunięte przez administratora)

Kamil

Prace w GS rozpocząłem w 2018 na stanowisku specjalisty w pionie inwestycji. Przyszedłem z zewnątrz z przemysłu energetycznego. Zarobki na początek 5500 brutto. Delegacje raz na dwa tygodnie po całym tygodniu. Ludzie świetni, ale straszny nepotyzm tam panuje. Dyrektorzy szczególnie Dyr PI zatrudnia swoich ludzi w ogóle niekompetentnych, od razu na stanowiska eksperckie (zarobki od 12 brutto) oraz głównych specjalistów (od 15 brutto). Po 5 latach pracy zakończyłem współpracę z nimi ze względu właśnie na problem nepotyzmu, kolesiostwa i UWAGA BRAKU MOŻLIWOŚCI ROZWOJU. Przyszedłem z zewnątrz, dlatego jeśli nie masz nikogo znajomego u góry nie masz szans na awans i rozwój. Nie masz co wierzyć w bajki opowiadane przez HR oraz reklamy ze Gs jest świetnym pracodawcą. Kilkukrotnie składałem w wnioski o dofinansowanie studiów czy kursów. Za każdym razem odmowa pomimo że nauka kierunki wybieranych studiów kursów szła parze z wykonywanymi zadaniami . Ogłoszenia o pracę świetnie wyglądają ale nijak mają się z rzeczywistoscia. Nie polecam tego pracodawcy dla ludzi ambitnych. Serio większość czasu nie masz co robić bo nikt nie wie co robisz, nie ma kontroli nad niczym. Praca idealna dla emerytów oraz nagusów. Po 5 latach pracy i szalejącej inflacji wypłata zmieniła się na 7000 brutto. Teraz tyle zarabiam w jeden dzień ;)

@Kamil

Czyli jednym słowem brak rozwoju siebie i brak rozwoju zawodowego, skoro nawet nie chcieli dopłacić do studiów czy kursów? A jakieś szkolenia, wewnętrzne albo zewnętrzne, były organizowane? Dlaczego ogłoszenia o pracę nie są zgodne z rzeczywistością, tzn. na pewno chodzi o te możliwości rozwoju, a czy o coś jeszcze?

Kamil

Szkolenia wewnętrzne są organizowane z tym że są bardzo skromne i dotyczą kompetencji miękkich.

Z jakimi widełkami można się liczyć na stanowisku Młodszy SPecjalista w dziale programowania ruchu (pion krajowa dyspozycja gazu)?

ytek

masz na myśli centralę?

@ytek

Lokalizacja warszawa

Będziesz aplikował na stanowisko, o którym wspomniałeś? Jeżeli będziesz po rozmowie kwalifikacyjnej napisz na forum jak przebiegła rekrutacja i jakie warunki Ci zaproponowali. Chętnie dowiem się szczegółów.

Jakub

Cześć, Jak przebiegła rekrutacja? Jak widełki?

Głòwny_Inżynier

Z
@Głòwny_Inżynier

10 brutto

@Z

Dzięki za info. Dopytam jeszcze czy to już z premią czy sama podstawa? W ogóle są jakieś dodatki finansowe albo benefity?

Z
@Piotr

Premii nie ma, jest dopłata do wypoczynku, Barbórka. To wszystko.

@Z

To nieźle brzmi. Ta dopłata w jakiej wysokości? Dla każdego pracownika, czy tylko dla tych na poszczególnych stanowiskach?

Bob Marley
@Z

Co ile są te barborki i jaka kwota bo mój znajomy co tam robi mówi że co miesiąc ma barborki albo jak to ujol premie z (usunięte przez administratora) proszę o odpowiedź

xxx

Cześć wszystkim;) W Dziale Rozwoju Aplikacji IT ktoś z was pracuje? Próbuję coś znaleźć tutaj o dziale właśnie, ale ciężko mi idzie. Kilka razy szukali specjalistów, dział liczy tak dużo osób, czy pracownicy sami rezygnują lub nie spełniają wymagań firmy? Bo widzę, że chcą aż 7 lat doświadczenia, to może to jest powód właśnie? Jakie widełki oferują? Nad jakimi projektami głównie pracujecie? Proces rekrutacyjny w przypadku działu jak wygląda, ciężko się dostać tu do firmy? Trochę siedzę już w IT i w SAT, ale mam obawy, że jednak trudno się tu dostać do działu

Czy w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A są szkolenia zewnętrzne?

Hm7

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej kilka lat temu i teraz na to samo stanowisko. Widełki wynagrodzenia dolne i górne na stanowisku, na które aplikowałem, przez te kilka lat w ogóle się nie zmieniły. Dziwne przy tej inflacji. Wynagrodzenie przestało być konkurencyjne, a płaca minimalna przy takim tempie wzrostu za kilka lat zacznie te wynagrodzenia gonić. Przykre.

@Hm7

To ile te widełki wynoszą, że do tej pory się nie zmieniły? I może wiesz od czego zależy które widełki tobie się trafią - górne czy dolne? Chcialbym móc negocjować w razie co. Może w nawiązaniu do tego komentarza ktoś powie w takim razie ile razy do roku jakieś podwyżki się pojawiają?

Hm7

Ogólnie trochę jest dziwnie. Na rozmowie byłem jedyną osobą z zewnątrz. Pozostałe 4 osoby to pracownicy firmy. Nie spodziewałem się, że rekrutacje ogłaszane na stronie Gaz Systemu są także dla pracowników Gaz Systemu. W związku z tym rekrutacja jest zewnętrzno - wewnętrzna. Mam wrażenie, że zaproszono mnie tylko po to, żeby statystyki się HRowi zgadzały i mogli wykazać, że zaprosili kogoś z zewnątrz. No bo jakie mam szanse na zatrudnienie, skoro taniej jest wziąć kogoś z firmy i przenieść między działami? Niewielkie, do tego nie trzeba takim osobom organizować szkoleń wstępnych chociażby z BHP, czy jakichś innych. No i na kogoś z zewnątrz trzeba czasem czekać 3 miesiące, bo takie są wypowiedzenia przy umowie na stałe, a z wewnątrz nie trzeba. Na stanowisko, na które aplikowałem widełki to ok. 5,7 k brutto - 7 k brutto. Identyczne jak w roku 2020. Na górne raczej nie ma co liczyć - tak mi przekazał znajomy, który pracuje w tym dziale. Osoba z zewnątrz dostaje minimum. Przypominam, że minimalna krajowa w przyszłym roku to będzie chyba coś ponad 4,5 k brutto, czyli goni.

@Hm7

W sumie to czemu odniosłeś takie wrażenie, że zaprosili cię tylko dla statystyk? Nie miałeś odpowiedzi zwrotnej czy w trakcie rozmowy poczułeś, że nie są zainteresowani? Mnie ciekawi ile etapów łącznie jest u nich i czy trzeba się szykować na jakieś niestandardowe pytania. Jak to wygląda teraz? Tych górnych widełek nie dostaną nawet pracownicy, którzy już tam trochę czasu pracują?

Na stronie firmy można znaleźć różne oferty, mojego męża zaciekawiło ogłoszenie na stanowisko Specjalisty w Dziale Pomiarów i Automatyki. Jest napisane, że wymagają od kandydata gotowości do wyjazdów służbowych. Wiecie może, jak często się odbywają? I ile czasu trwają takie wyjazdy? Czy pracownik ma wtedy opłaconą dietę, czy musi sobie zapewnić wyżywienie z własnych pieniędzy? Fajna jest praca w terenie, tylko oby warunki były dobre :))

Pracownik obserwator

Jak długo Policja , Straż Graniczna będzie utrudniała pracownikom TLNG w Świnoujściu wejście na teren zakładu pracy?. Pomimo posiadania czytników przepustek żądają dokumentu tożsamości. Policja doszła do poziomu karania mandatami i nakładania punktów karnych firmy świadczące usługi dla Gaz -System w Świnoujściu za niezapięte pasy w samochodach służbowych na terenie który jest wyłączony z ruchu publicznego. Rola służb mundurowych miała być inna . Siedzenie w lesie ,palenie papierosów i rozmowy telefoniczne (prywatne) w czasie pełnienia służby są niedopuszczalne.

Stażystka

Ktoś mi może powiedzieć jak wygląda u nich roczny staż w laboratorium?

dodatki

Cześć Ktoś może mi napisać jakie są dodatkowe elementy wynagrodzenia w firmie? Czy jest barbórka, wczasowe, świadczenia świąteczne? A może jeszcze jakieś inne świadczenia są?

Bodzio

Zastanawiam się nad kandydowaniem, na stanowisko STARSZY SPECJALISTA W DZIALE INWESTYCJI I REMONTÓW w Pogórskiej Woli. W jakim przedziale płacowy mogę liczyć na tym stanowisku ? Jestem po AGH Inżynieria gazownictwa 30 letni staż pracy w PSG

Ziomo

Jaka różnica jest w płacach między PSG, a GazSystemem? Ma ktoś porównanie?

Tak

Niestety, osoby bez jakiejś specjalnej wiedzy i umiejętności decydują o czymś, o czym nie mają zbytnio pojęcia. Na szczęście coraz więcej osób to dostrzega i szuka sobie lepszej pracy.

Chris

Tak jest.

Grażyna

Co znaczy by pracownikom nie było zbyt dobrze? Co takiego robią? Wyjaśnisz dokładniej?

Zigi

Jedna z Pań już też jest byłym pracownikiem. Teraz będzie „porządkować” w Polskim Atomie ????

Bożena
@Zigi

Co to znaczy? Nie każdy tak ogarnia wszystkie wydarzenia w firmie słuchaj skoro piszesz to mógłbyś to wyjaśnić trochę o co chodzi

Magdalena W.

Panie z pionu Zarządzania zasobami ludzkimi to tylko marionetki w rękach prezesów i ich ziomków z partii, wiadomo jakiej… Te panie dbają tylko o własne stanowiska, ponieważ mają świadomość, ze albo będą posłuszne i będą lojalne wobec władzy albo papa.

Never ending p.o.
@Magdalena W.

Tak ta firma idzie na rekord jeśli chodzi o funkcje p.o. w PZKLu coś o tym wiedzą. Na prawdę to wszystko stoi na głowę. Kiedyś tam było dobrze, teraz jest jak w Ikea

Wiktoria
@Never ending p.o.

w sumie to jak jest w ikeii według Ciebie, że tak przyrównujesz?

Bo to prawda

Toja

Aż tak źle to chyba nie ma :) może w jakimś dziwnym dziale jesteś. Ogólnie panuje koleżanka atmosfera. Kolesiostwo czasami jest, ale to wszędzie. Warunki na przestrzeni lat się poprawiły jeżeli chodzi o finanse, chociaż obecną polika zmian w firmie trochę miesza to wszystko i jest mniej spójnie, bardziej organizacja działów jest pomieszana i podzielona

Waldek
@Toja

Zostaw merytoryczną opinię o Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A - Tarnów

• Jak się pracuje w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 0 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A?

Kandydaci do pracy w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A