Opinie o Atmoterm S.A. w Opole

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Atmoterm S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Atmoterm S.A. o rekrutacji.

Branże: Prowadzenie badań i analiz technicznych dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atmoterm S.A. w Opole

Firma została wykupiona przez brytyjską firmę, nastał nowy Zarząd i całkowicie się wszystko zmieniło. Teraz już nie liczy się człowiek. Dla nas jest to mocny cios, ponieważ byliśmy przyzwyczajeni do miłej atmosfery i wzajemnego wsparcia. Obecnie jak się zbliża poniedziałek to człowieka aż ściska w żołądku. Takiej niskiej motywacji się nie spodziewaliśmy. Szefostwo zorganizowało spotkanie, pewnie w celu podniesienia nas na duchu, natomiast wyszło całkowicie na odwrót. Codziennie już sobie żartujemy i prowadzimy zakłady, kto teraz otrzyma zwolnienie. W 100% nie polecam.

@Felek

Ja widzę to tak: obecnemu zarządowi vel właścicielowi zależy jedynie na know-how firmy, chcą wycisnąć finansowo, co się da. Zrujnowali kulturę organizacji, relacje z wieloma klientami, nie dbają wartości jakie firma wypracowała (nie umieją lub nie chcą? zaproponować nowych). Są bezwzględni.

Agnieszka

Zachęcona opiniami zajrzałam na stronę i jest cos dla mnie - Młodsza specjalistka ds. ochrony środowiska. Chciałam dopytać jedynie o to co oferujecie, czy pakiet medyczny i multisport są w 100% finansowane przez firmę ? Ktoś niżej pisał o elastyczych godzinach pracy, o co dokładnie chodzi, mozna pracowac np w przedziale 6-18 te 8h i wybierac kiedy pasuje?

@Dorian

Mamy organizowaną imprezę integracyjną raz do roku - na jesień, wyjazdową "w zielone" na dwa/trzy dni w zależności od zasobów oferowanych przez komisję socjalną lub na miejscu - biesiadno-taneczną. Mamy też wspólnie obchodzone święto kobiet i mężczyzn (9 marca), obchodzimy tłuste czwartki, mamy obiady jubilatów z prezesem. Inne wspólne wyjścia - pracownicy sami organizują we własnych zespołach.

yo Nowy wpis

Coś takiego. Myślałam, że przejęcie przez Everfield polepszy sytuację.. Czyli teraz czego się spodziewać, aplikując na Deva Delphi 7 i/lub Delphi 10? Jakiś wpływ gruby na stanowisko ma ten transfer?

Felek

Nowy zarząd zaczął od zwalania ludzi? Ile osób od tego czasu zostało bez pracy? Pisząc o braku wsparcia masz na myśli relacje z przełożonymi? Nic na plus się nie zmieniło z nowa kadrą kierowniczą?

@Felek

Wiesz co ciężko zliczyć. Niektórych zwalniają, niektórzy sami się zwalniają ze względu na nieciekawą sytuację. Ponad 20 zwolnień na pewno gdzieś się wydarzyło w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy. A ile jest takich wypowiedzeń o których jeszcze nie wiemy bo ogólnie też wokół zwalnianych/zwalniających się osób wisi kurtyna tajemnicy. Ja tam żadnych plusów nie widzę. Jeżeli chodzi o "brak wsparcia" to mam na myśli ogólny rozgardiasz w firmie, nikt nic nie wie, liczy się tylko to co zarząd chce i nawet osoby, którym zależy na pracownikach nie są w stanie niczego zdziałać. Odgórnie przekazywany ogólny plan na firmę, po czym po jakimś czasie działają zupełnie odwrotnie. Niczego nie można być w tej firmie pewnym.

Były pracownik Nowy wpis
@Felek

W tamtym roku pojawił się komentarz, że pracownicy prowadzą zakłady kto następny zostanie zwolniony, a to wszystko po zmianie zarządu, nie bardzo wiem jak to rozumieć. Dlaczego zwalniają? Zdarza się to faktycznie znienacka? To na jakiej umowie pracujecie w takim razie? Czyli jeśli chodzi o stabilność zatrudnienia, to nie można czuć się bezpiecznie?

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Atmoterm S.A.? Pojawiło się ogłoszenie na Lento.pl 19 maja

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Atmoterm S.A., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Mid Java Developer? Podziel się swoimi wrażeniami!
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Poszukiwani: Młodszy/-a Specjalista/-ka ds. Ochrony Środowiska. Widzę, że niespecjalnie doświadczonych kandydatów szukają, bo mają być absolwentami konkretnych kierunków, ale już np. doświadczenie w sprawozdawczości jest tylko/aż atutem. Czy będąc osobą po ochronie środowiska mogę liczyć na początku na szkolenie w audycie itp.? Ile, jak długo trwa taka nauka?

Jakie warunki pracy są w Atmoterm S.A.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Specjalista ds. Ochrony Środowiska?

Miro

Natknąłem się na rekrutację dla konsultanta ds. ochrony środowiska. Czemu tylko mogą aplikować osoby posiadające prawo jazdy? Często są wyjazdy w teren? Dają firmowe auto do dyspozycji? Podpowiedzcie mi.

@Miro

W ofercie dla konsultanta mamy zadania dotyczące obsługi klienta. Docelowo stawiamy na dużą samodzielność naszych pracowników i owszem - są tak zwane wizje lokalne, gdzie pracownik dojeżdża autem służbowym. Stąd wymóg prawa jazdy. Jednakże mamy również oferty bez takiego wymogu - także w obszarze ochrony środowiska

Heniek
@Pracownik Atmoterm SA

Jak wygląda ta duża samodzielność? Nie ma bezpośredniego nadzoru tylko pracownik ma wolną rękę w podejmowaniu decyzji? Jak jest potem rozliczany z wykonanych obowiązków?

@Miro

Tak - u nas konsultant ma kontakt z klientem i zdarza się wyjazd na wizję lokalną. Mamy samochody służbowe, jeździmy większymi zespołami, czasem w ramach wizyt u kilku różnych klientów. Oczekujemy, że Ci nasi pracownicy mają czynne prawo jazdy, choć zdarzają się u nas wysokiej klasy specjaliści, którzy go nie posiadają

@Heniek

Wszystko zależy od rodzaju podejmowanej decyzji, inną ma dyrektor/prokurent - dotyczącą np.: decyzji finansowych oraz podpisywania ważnych dokumentów, inną - kierownik projektu - dotyczącą ważnych realizacji projektowych, a inną samodzielną - pracownik będący częścią zespołu projektowego.

@Agnieszka

Tak - pakiet medyczny i multisport - dofinansowane przez firmę, elastyczne godziny pracy uzgodnione z przełożonym

Bogdan
@Pracownik Atmoterm SA

Dofinansowane to znaczy że nie płatne w całości? Do pakietu medycznego można włączyć rodzinę? Wtedy opcja jest dużo bardziej kosztowna? W ogóle są jakieś benefity które w całości porywa firma?

Dominika
@Bogdan

Jest to dopłacane i podejrzewam, że wszędzie tak jest a to ze względu na kwestie rozliczeniowe. Trzeba dopłacić niewielką kwotę. Oczywiście kwota zależy od pakietu, który się wybiera i liczby członków, których się włącza do pakietu.

Dorian
@Dominika

Rozumiem. A jeśli chodzi o firmowe integracje to jest opcja imprez albo pikników dla pracowników finansowanych przez firmę? Są wspólne wyjścia żeby się bardziej zgrać?

@Dorian

Czy jest możliwość pracy zdalnej?

W jakim czasie od wysłania zadania rekrutacyjnego firma wysyła odpowiedz czy jest lub nie, dalej zainteresowana danym kandydatem?

Dyzio

Pytasz bo aplikowałeś i czekasz na feedback? Powiesz co to było za zadanie? Trudne do zrobienia?

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Atmoterm S.A.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Lento.pl pojawiło się 19 maja kilka ogłoszeń.

Pracownik Atmoterm SA

Po wstępnej selekcji, zapraszamy kandydatów do rozmowy telefonicznej, celem potwierdzenia umiejętności i osiągnięć wymienionych w CV, dopytania o interesujące nas kwestie merytoryczne. Pierwszy kontakt jest z pracownikami działu HR, a po rozmowie dział HR rekomenduje dane osoby Menedżerowi/Kierownikowi poszukującemu pracownika do zespołu. W kolejnym kroku zapraszamy wybrańców do rozmowy bezpośredniej/on-line/hybrydowej. Tu uczestniczą: przedstawiciel HR, przedstawiciel zespołu, dla którego jest proces rekrutacji oraz ewentualnie Dyrektor Działu. Rozmowa ma pogłębić naszą wiedzę o kandydacie, pytamy o szczegóły dokonań kandydata, czasami stawiamy przed nim zadanie do wykonania. W wywiadzie jest też czas na pytania do nas, przedstawiamy: jak wyglądam u nas dzień pracy, jakie mamy zasady zatrudniania, awansowania, premiowania, opowiadamy trochę o naszej kulturze organizacyjnej oraz jakie mamy benefity. Po każdej rozmowie z kandydatem wysyłamy feedback, bez względu na decyzję. Finalnie, jeżeli kandydat zostanie przez nas wybrany - zapraszamy na spotkanie będące naszą propozycją warunków zatrudnienia i rozpoczynające formalne przyjęcie do pracy.

Aneta
@Pracownik Atmoterm SA

A czy aktualnie prowadzone są rekrutacje?

@Aneta

Na ten moment nie, lecz w obecnie b. szybko zmieniającej się rzeczywistości - jutro mogą pojawić się oferty pracy w naszej firmie. Na naszej stronie internetowej, mamy zaproszenie do aplikowania dla osób po ochronie/inżynierii środowiska lub kierunków pokrewnych.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Atmoterm S.A.?

Pracownik Atmoterm

Rodzaj umów jest uzgadniamy na etapie rekrutacji. Większość pracowników jest zatrudnionych na umowie o pracę. Jeżeli ktoś chce, zostaje zatrudniony na umowie zlecenie.

Czy Atmoterm S.A. zatrudnia studentów?

Pracownik Atmotermu

Wszystko zależy od procesu rekrutacyjnego

Katarzyna
@Pracownik Atmotermu

A na jakie stanowiska jest szansa, żeby student się dostał? :)

Jak wygląda sprawa grafiku w Atmoterm S.A.. Czy pracodawca idzie na rękę?

odp:

W firmie ATMOTERM są elastyczne godziny pracy :)

Me
@odp:

Tak, są elastyczne godziny pracy. Można się zawsze dogadać z zespołem i właśnie to cenię sobie najbardziej ^^

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Someone

Tak. Od razu pierwszego dnia są też organizowane szkolenia wprowadzające w warunki pracy w firmie

Bogna

Jak nastroje w firmie? Bardzo dużo zmian wprowadziła firma w związku z pandemią?

Someone
@Bogna

Nie odczułam zbytnio zmian, poza tym, że głównie przeszliśmy na pracę zdalną i całkiem dobrze to wychodzi.

Honorata

Firma Atmoterm szuka pracowników na kilka stanowisk do Opola i Żukowa, ja mam pytanie o to https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/specjalista-ds.-ochrony-srodowiska-%28zespol-outsourcing%29,nuzle.pl1a84a3786b5f9f708d728a6a0c7a8103,opole Ktoś mógłby mi ogólnie oszacować, ile procent czasu pracy specjalisty ds. ochrony środowiska stanowią wyjazdy służbowe, a ile biurowa praca? Będę wdzięczna.

@Honorata

Wyjazdy są w większości jednodniowe i sporadyczne.

Zadowolona

Tak: premie uznaniowe, bony okolicznośćiowe, nagrody jubileuszowe, karty Multisport, dopłaty do wczasów "pod gruszą", ubepieczenie zdrowotne

Renata
@Zadowolona

To świetnie! Widać w takim razie, że w Atmoterm dba się o pracowników. To teraz jeszcze z wielką chęcią dowiem się czegoś o zarobkach, na jakie można tam liczyć. Czy Twoim zdaniem są one adekwatne zarówno do obejmowanej posady, jak i do doświadczenia?

a tu tu

Taki ankieter terenowy ma jakie przewidziane zarobki? Jest to rzeczywiście stawka adekwatna do powierzanych obowiązków, bo i premie się zdarzają na stanowiskach.

IG
@a tu tu

Ja jestem na 2 umowie ale czekam na wypłatę jeszcze. Stawka dyszka. Jak wam to wychodzi. Kto podbija plener??

Wypłacają dodatkowe nagrody w Atmoterm S.A.?

Tak: decydują tym przełożeni - w przypadku godnego pochwały zaangażowania, umiejętnego wdrożenia własnych innowacji w produkty - znacznie wzbogacających je technologicznie; decyduje o tym zarząd - nagrody jubileuszowe i premie uznaniowe.

Zostaw merytoryczną opinię o Atmoterm S.A. - Opole

• Jak się pracuje w Atmoterm S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Atmoterm S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atmoterm S.A.?

Atmoterm S.A.
3.7/5 Na podstawie 7 ocen.
  • łangowskiego 4
    45-031 Opole