brak logo

Abs-Ochrona Środowiska Sp. z o.o.

Katowice

Opinie o Abs-Ochrona Środowiska Sp. z o.o.

Pracownik 2012-01-10 10:57:47
Firma pseudoprojektowa. Zarząd (Prezes i Pani Prezes) stanowią ludzie co najmniej niekompetentni. Brak jakiejkolwiek organizacji. Biorą udział w projektach, o których kadra nie ma pojęcia (nie są wykształceni w tych branżach, nie mogą zdobywać w uprawnień), w niemożliwych do realizacji terminach, co za tym idzie: często trzeba siedzieć po godzinach, które nie są wypłacane. Rozdają tematy na które są krótkie terminy 3miesięczne po 1-2msc od podpisania umowy, gdzie na mapy trzeba czekać 2-3msc! Zarząd każe robić projekty na wymyślonych mapach, bo goni termin a makulaturę trzeba złożyć, żeby fakturować (CHORE!). Obiecują premie, których nie dają.Dodatkowo, mianują kierownikami co drugiego pracownika, najczęściej takich, co nie mają w ogóle pojęcia o projektowaniu, a zajmują się rozwożeniem pism. Oprócz tego, wyznaczani są kierownicy poszczególnych projektów. Chaos niemożliwy. Osoba sporządzająca kosztorysy nie ma o budownictwie, instalacjach zielonego pojęcia, wybiera tylko pozycje z kata
8
Pracownik 2012-01-10 11:08:44
Osoba sporządzająca kosztorysy nie ma o budownictwie, instalacjach zielonego pojęcia, wybiera tylko pozycje z katalogów, potem trzeba ,,świecić oczami" przed Inwestorem i się kompromitować na spotkaniach, bo ,,kosztorysant" nie raczy być na Nich obecny.Ogólnie to kompromitacja za kompromitacją. Szkoda tylko niektórych ludzi, którzy tam pracują, bo wykazują się ogromnym potencjałem, jednak z uwagi na taką a nie inną strukturę firmy ,nie są w stanie się wykazać. Absolwenci - strzeżcie się ABS OCHRONY ŚRODOWISKA, będziecie się podpisywać pod tymi pseudoprojektami, będziecie kojarzeni z Tą firmą pseudoprojektową. Kasę tam można zarobić, ale uprawnień nie - ewentualnie na projektach, które ledwo co zahaczają o branże konstrukcyjne, instalacyjne itp
4
pracus 2012-06-17 08:14:17
A mi wystarczyło odbyć rozmowę kwalifikacyją by wyrobić sobię negatywną opinię o tej firemce.

Posiadam bardzo duże doświadczenie zawodowe, znam doskonale oprogramowanie (MESowskie, kilka programów BIM etc...).
Prezes w rozmowie ze mną zamiast koncentrować się nad moimi kwalifikacjami pytał czy jestem zarejestrowany w urzędzie pracy, po poinformowaniu człowieka iż nie jestem... uwaga!!! uwaga!!! KAZAŁ (pomimo braku jakichkolwiek podstaw cywilnoprawnych jak np brak jakiejkolwiek umowy ze mną) się w tej patologicznej instytucji zarejestrować gdyż wtedy dostaną na utworzenie miejsca pracy dofinansowanie.
Rozbawiony zacząłem pytać o finanse... usłyszałem bajki o sierotce marysi... tj że najpierw muszę się wykazać (tak jakby pisemne referencje od poprzednich 2 poważnych firm nie wystarczały)... Coraz bardziej rozbawiony pytam się prezesa w jaki sposób miałbym się wykazać tj na jakim oprogramowaniu pracuje firma gdyż nie wiem czy nie będę się musiał wdrożyć w prog
4
pracuś 2012-06-17 08:19:44
c.d.

będę się musiał wdrożyć w program którego nie znam... Odpowiedź zdziwionego prezesa no jak to jaki ? W Autocadzie
Pytam: W czystym ?
Prezes... nie zrozumiał pytania
Pytam: A w jakim programie robicie obliczenia konstrukcji?
Prezes... jak to w programie ? ... my robimy !!!uwaga !!!uwaga !!!RĘCZNIE

Tak więc jak ktoś chce się pośmiać to warto przejść interview
Jak ktoś chce tam pracować - to raczej odradzam, chyba że lubi wszystko robić na piechotę w czystym

cadzie warsztatówkę stali czy zliczać tysiące prętów w żelbecie.
2
Ag 2014-12-12 17:46:29
Kiedyś tam pracowałam - stanowczo odradzam, nie chcę pisać tutaj o szczegółach bo nie mają one znaczenia natomiast fakt jest taki że zetkniesz się z chaosem w zarządzaniu i mnóstwem niedomówień , podkopów pod tobą itp.
3
no właśnie 2015-07-04 16:07:00
Dokładnie... i świecenie oczami przed inwestorami za niekompetencję innych osób. Dobre dla hardcorowców, którzy lubią dochodzić do celu po trupach. A jeśli chodzi o wsparcie dla asystentów, no to praktycznie zerowe. Każdy od wszystkiego. Ciężko się doprosić o umowę o pracę, ale w sumie... kto by tam chciał tyle pracować, chyba desperat. Jedyny plus, to wypłata w całości i w terminie.
trach i ciach 2015-09-11 16:33:18
@no właśnie - czyli są jakieś pozytywy. To dobrze, że chociaż wypłata jest o czasie, bo niektórym nie przeszkadza nawet zła atmosfera czy nadmiar obowiązków tylko chcą dostać wynagrodzenie o czasie, żeby popłacić rachunki. Niestety smutne wytłumaczenie, ale czasem tak właśnie jest. A kwestia wsparcia dla asystentów to może już uległa poprawie.
były pracownik 2015-12-14 18:21:34
niestety potwierdzam negatywną opinię
hihi 2015-12-14 22:41:35
@trach i ciach super, ze jest wypłata o czasie, ale wiadomo czy teraz są jakieś oferty pracy? Wsparcie asystentów to dobra sprawa, na pewno wiedzą jak dbać o zakres obowiązków.
kuter 2016-04-16 19:48:53
@hihi, z tego co widziałem to niestety, ale obecnie nikogo do pracy nie poszukują, nawet nie mogę żadnych starych ofert odnaleźć. Obawiam sie nawet, ze mogli zakończyć działalność, bo ich strona internetowa to taka tabula rasa - biała strona i zero treści.
Emil 2016-05-17 10:05:40
@kuter ciekawa sprawa. Szkoda, jeśli to co piszesz okaże się prawdą. Mój wujek dorabiał tu sobie, kiedy przeszedł na rentę. Zawsze chwalił sobie tutaj pracę, chciałem teraz poszukać podobnego zajęcia mojemu tacie.
Były pracownik 2016-05-19 19:47:51
Zarząd totalnie niekompetentny, wynagrodzenie "na wała", połowa pod stołem. Umowy na najniższe krajowe na starcie a już wielkim atutem jest bycie zarejestrowanym w urzędzie pracy... gdyby się dało to pochowaliby Was bez trumny gdyby było taniej o 20zł. Płacone na czas, a o "czarny" zarobek można być pewnym NIESTABILNOŚCI. W praktyce jeden projektant uprawniony o znikomej wiedzy i podpisy w pozostałych branżach "z zewnątrz" na hajs pod stołem. Polowa kadry to ludzie wbijający nóż w plecy przy najbliższej okazji byle by wyjść z sytuacji bez szwanku, pozostała część to albo ludzie z "łapanki z urzędu pracy" i na koniec paru sensownych, którzy faktycznie w mrówczej pracy generują przychody.
6
3e4rtgh 2016-07-04 22:50:19
@kuter oj no mzoe w takim razi była w przebudowie albo cos takiego w koncu to tylko strona internetowa ;)
Zostaw swoją opinię o Abs-Ochrona Środowiska Sp. z o.o. - Katowice
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Abs-Ochrona Środowiska Sp. z o.o.