Online Solutions Sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o Online Solutions Sp. z o.o.

antypiachu 2014-06-23 09:35:18
Malutka firma, głównie piszą w Sharepoincie dlatego zachęcam się kilka razy mocno nad tym zastanowić kto nie siedział w tym a chciałby spróbować. Brak płynności finansowej, projekty małe, krótko terminowe wykonywane tanim kosztem czyli jak najszybciej co odbija się na ich jakości. Duża presja czasu o czym świadczą słowa tamtego team leadera: " naprawde, aż tyle Ci to zajmie","jeszcze to robisz?" itp itd.
Benefity to mit, oprócz multisporta nic tam nie ma. Nawet dofinansowania za okulary (jeśli masz nakaz ich noszenia) nie zwracają.
Ilusi0n 2014-07-18 14:51:50
Normalnie nie piszę opinii w Internecie na żaden temat ale „skuszony” opisem kolegi opiszę swoje odczucia.
Pracowałem w Online Solutions (nie mylić z Online Solutions pro) ponad 2 lata. W odróżnieniu od kolegi pracowałem zarówno w polskim jak i szwajcarskich teamach. Firma owszem jest mała ale projekty są duże (trwające dłużej niż 1,5/2 lata) i małe (1-3 miesiące). Od czasu do czasu wpada coś średniego kalibru (kilka miesięcy do roku).
„Brak płynności finansowej” w poprzedniej wypowiedzi trochę mnie rozbawił. Nie zanotowałem w trakcie mojej kariery takich problemów. Kasa zawsze była na czas a i premia wpadła nie raz. Powiem szczerze, że trochę mnie rozbawiła opinia powyżej ponieważ, kto w ogole wie takie rzeczy :D?. U mnie na przykład nie było problemu z „dofinansowaniem” jak chciałem pojechać na konferencje/prelekcje do innego miasta. Z tego co wiem także to DEVy/Admini mogą w zasadzie także od ręki robić kursy Microsoft-u. Także chyba nie jest najgorzej. A i multisport jest!
Co do samej jakości projektów to klient dostaje to co zamówił a jakość z reguły zależy od szeregu czynników. Projekty małe owszem są robione szybko ale co do ich jakości to bym polemizował. W małych projektach z reguły jest jeden, góra dwóch programistów (na raz). Jeśli projekt jest naprawdę mały ma jednego dev-a. Jeśli dev jest słaby to sami rozumiecie ;). Na szczęście są inni koledzy, którzy zawsze pomogą oraz testerzy. Ale i tak podobno zawsze nasza wina – testerów wina – jeśli coś nie wyjdzie ;).
Wracając jeszcze do jakości W ciągu mojej pracy żadnych błędów krytycznych (chyba) spowodowanych błędem naszej aplikacji nie zaliczyliśmy. Przynajmniej ja sobie nie przypominam (chyba).
Co do „presji” – to dla mnie pracuje tam mega zgrana ekipa naprawdę fajnych ludzi. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby ktoś z PMów czy szef wywierał na mnie jakąś presję :D Ale to chyba kwestia indywidualna. Online to nie korporacja, raczej „studio” z naprawdę super ludźmi i dobrą pła
Były 2016-07-27 13:03:53
Prezes firmy się odezwał jako rzekomy pracownik.
Numer stary jak świat.
Zostaw swoją opinię o Online Solutions Sp. z o.o. - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Online Solutions Sp. z o.o.