Opinie o Polska Żegluga Bałtycka S.A. w Kołobrzeg

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Polska Żegluga Bałtycka S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Polska Żegluga Bałtycka S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Żegluga Bałtycka S.A. w Kołobrzeg

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Paweł

26.06.2023 12:06

Pawełikona wywiad

Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę potrzebował pomocy związanej z dyskryminacją czy nieodpowiednimi zrachowaniami w miejscu pracy, ale najwyraźniej to był błąd. Przez długi czas cierpiałem na depresję, czemu zaprzeczałem w rozmowach z osobami bliskimi, które zwracały mi na to uwagę. Depresja pojawiła się w trakcie lockdownu, a nasiliła się po odejściu z pracy, dla której poświęciłem wszystko. Po tym fakcie każda kolejna rozmowa rekrutacyjna kończyła się niepowodzeniem, co ty tylko wzmacniało stany depresji. W końcu, w maju tego roku, po trwającym dwa miesiące procesie rekrutacji, dostałem pracę, która nie dość, że była związana z moim wykształceniem, to jeszcze było to spore przedsiębiorstwo ze spółek skarbu państwa. Niestety, po pierwszym tygodniu zacząłem odczuwać, że wicedyrektorka nie darzy mnie sympatią, mimo wcześniejszego pozytywnego podejścia podczas rekrutacji. Wszystko co robiłem, w tym moje pytania, kończyły się krytyką bądź najzwyczajniej w świecie wrzaskiem na mnie. Byłem odseparowany od współpracowników w sytuacjach, kiedy prowadzili luźne rozmowy. Nawet jeżeli coś było dozwolone układem zbiorowym (przyp.red.: Układ zbiorowy to szczególne porozumienie między pracodawcą lub organizacją związkową pracodawców a związkami zawodowymi, reprezentującymi grupę pracowników. Można powiedzieć, że taka obustronna umowa jest rozszerzeniem przepisów znajdujących się w Kodeksie pracy), nie było to coś, co było dla mnie. Tłumaczyłem sobie, że jestem przewrażliwiony i to początki pracy, więc z czasem się wszystko ułoży, a ja póki co będę robić, co do mnie należy - to był duży błąd. W zeszłym tygodniu przeszedłem ciężką sytuację, która odcisnęła piętno na moim prywatnym życiu i byłem tym faktem trochę zdenerwowany. Nie zakłócało to jednak pracy działu, za to było powodem do krytyki - mimo że prywatne problemy czy wydarzenia innych pracowników były przez wicedyrektorkę rozumiane. Ostatecznie 2.06 doszło do tego, że zostałem przez nią zaprowadzony do kadr, gdzie wręczono mi wypowiedzenie, ponieważ zataiłem na rozmowie rekrutacyjnej depresję i powinienem "zrobić najpierw z tym porządek". Padły epitety takie jak "niezrównoważony" w obecności dyrektorki kadr i dyrektora mojego działu - wobec którego wicedyrektorka też potrafiła być opryskliwa. Padło stwierdzenie, że nie podważają moich kompetencji, ale nie jestem osobą, która chcieliby pokazywać klientom (nie wiem, na jakiej podstawie tak stwierdzili - nie wyjaśniono mi tego). Poczułem się, jakby mi ktoś napluł w twarz, a dyrektor mojego działu i dyrektorka kadr tylko się przyglądali. Po tej sytuacji znowu straciłem szacunek do siebie.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Pawełikona wywiad

Specjalista ds. sprzedaży cargo i eksploatacji promów.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Pawełikona wywiad

Nie, praca odbywała się w centrali firmy. Jednak godzina, o której miałem być w biurze - jak wynikało z układu zbiorowego - była elastyczna, musiałem być w pracy przez 8 godzin w przedziale czasowym 7:00-17:00. Jednak tak naprawdę mój przyjazd do pracy później niż o 8:15, kończył się „na dywaniku” u dyrektora i jego zastępczyni, gdzie musiałem się tłumaczyć ze „spóźnienia". Miałem chyba przewidywać wypadki na trasie, znać rozkład pociągów i tego, jak zamykają się rogatki na przejazdach kolejowych w Kołobrzegu. W odpowiedzi na wyjaśnienia słyszałem, że "tłumaczę się jak dziecko" i to dyrekcja decyduje, a nie układ zbiorowy.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Pawełikona wywiad

Dostałem wypowiedzenie bez wskazania przyczyny, co jest niezgodne z prawem po nowelizacji kodeksu pracy. Jednak na spotkaniu w kadrach usłyszałem, że jestem: „niezrównoważony”, „mam zrobić ze sobą porządek”, „nie jestem osobą, którą pracodawcy chcieliby wysyłać do klientów”.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Pawełikona wywiad

Przepracowałem tam trzy tygodnie.

Pawełikona wywiad

Zdecydowanie nie. Nawet wrogowi.

Pawełikona wywiad

Firma pokrywała koszty szkoleń po uprzednim stwierdzeniu, że takie szkolenie jest zasadne.

Pawełikona wywiad

Byłem szkolony do objęcia w pełni samodzielnie mojego stanowiska. Z czasem to zanikało, na co wpływ miała osoba zastępczyni dyrektora. W ostatnim dniu mojej pracy, pracownik, który mnie szkolił, kazał odesłać do innego działu klienta, który zadzwonił do mnie. Po godzinie klient powrócił do nas, i to właśnie ten pracownik podpisał z nim umowę.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Pawełikona wywiad

W firmie panuje atmosfera nieufności, a do tego tyle, ile jest drzwi na każdym piętrze, tylu jest dyrektorów i ich zastępców.

Pawełikona wywiad

Pierwszy dzień był bardzo obiecujący, co niestety zweryfikowały kolejne dni.

Pawełikona wywiad

Zasugerowałbym, żeby przeanalizować zasadność tylu stanowisk dyrektorów i ich zastępców. Niestety, stanowisko nie zawsze idzie w parze z wiedzą i kompetencją niektórych osób. Dyrektorka kadr nie zna obowiązującego prawa pracy, co już wiele o niej mówi. Wszyscy bazują na tym, żeby tylko przyjść do firmy i przesiedzieć 8 godzin. W moim dziale normą było, ze zastępczyni dyrektora zamykała się na godzinę z pracownikami, z którymi sympatyzowała i przez godzinę, pod przykrywką narady, omawiali prywatne sprawy.

Dyrektor ds. Personalnych PŻB

Przedstawione opinie na temat Spółki i jej pracowników są nacechowane negatywnymi odczuciami i emocjami autora, i nie mają pokrycia w rzeczywistości. Spółka w swoich wszystkich działaniach kieruje się najwyższymi standardami oraz przestrzega przepisów prawa, w tym w szczególności prawa pracy. Jesteśmy przedsiębiorstwem otwartym na problemy pracowników i wszelkie ich uwagi traktujemy z najwyższym priorytetem, jeśli tylko zostaną nam zgłoszone. Tym samym doskonalimy nasze procedury i dbamy o dobrą atmosferę w środowisku pracy. Z poważaniem, Dyrektor ds. Personalnych PŻB S.A.

Administrator Nowy wpis

Firma Polska Żegluga Bałtycka S.A.- Polferries Morskie Biuro Podróży szukała pracowników na stanowisko Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży w mieście Warszawa. Jak oceniacie proces rekrutacyjny? Komuś udało się dostać tę pracę?

Pracownik Nowy wpis

Wystarczy, że będziesz chciał pracować. Póki co, nikt się nie zgłasza. Ale osobiście - nie polecam

admin

Wiesz jak wygląda atmosfera pracy w firmie Polska Żegluga Bałtycka S.A.- Polferries Morskie Biuro Podróży ? Wiesz czy pracownicy są dla siebie pomocni czy raczej każdy radzi sobie sam? Twoja opinia jest ważna!

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Żegluga Bałtycka S.A. - Kołobrzeg

Polska Żegluga Bałtycka S.A.