Opinie o Elumatec Polska Sp. z o.o. w Września

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Elumatec Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Elumatec Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elumatec Polska Sp. z o.o. w Września

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Elumatec Polska Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na Pracuj.pl 12 stycznia

Troops

Czy nadal pracuje tam błazen który ubiera się jak cyrkowy pajac? Jak go zobaczyłem to z trudem powstrzymałem się od parsknięcia śmiechem. Brakowało mu takich kolorowych butów jak ma ta figurka w mcdonald

Adam Nowy wpis
@Troops

Jak w firmie nie ma przyjętego dress codu to każdy może się ubierać jak chce. Serio oceniasz ludzi po stroju, a nie charakterze?

inżynier serwisu Nowy wpis
@Adam

jeśli chodzi o pana Waldemara który był główna szyszką przez 10 lat elumatec-a i sam się chwalił na spotkaniach z załogą że potrafi na spotkanie zarządu w DE gdzie jest ustalony strój w czarny smoking odwalić bardachę i jechać w brązowym w kratę i do tego chwalić się kolorowymi skarpetkami to nie. Waldemar teraz kręci inny biznes w branży okien z kolegą Tomaszem(Rolka)Rhollof czy jakoś tak.

odpowiedź Nowy wpis
@inżynier serwisu

Cyrkowy pajac nie pracuje w elumatec. Nie kręci też biznesów ze swoimi "kolegą". Jego era się zakończyła, tak samo jak niedługo zakończy się firma elumatec w Polsce. Wcześniej był jeden pajac, teraz jest dwóch i dodatkowo kilku nierobów, którzy tylko kasę biorą za siedzenie w biurze i czekanie na 16:00. Organizacja pracy są na tragicznym poziomie. Sprzedaż siadła, a zarząd kłamie że firma jest w świetnej sytuacji itp, ale premii jakoś nie było.... . Żałosna firma...., a szkoda, bo liczyła się kiedyś na rynku....

Czy w Elumatec Polska Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

inzynier serwisu

Co masz na myśli zewnętrzne? Raz coś było o obsłudze trudnych klientów. Takie brednie że szkoda gadać

Aneta
@inzynier serwisu

Zewnętrzne czyli że poza firmą są szkolenia :D A wewnętrzne jakieś są? Czyli że odbywają się w firmie :)

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Elumatec Polska Sp. z o.o.?

inzynier

8-16 jak w terenie to różnie bywa

Aneta
@inzynier

A jak mniej więcej wyglądają godziny pracy w terenie? Wspomniałeś, że różnie to bywa ale chciałabym się chociaż mniej więcej zorientować co i jak :) O której najpóźniej kończy się pracę w Elumatecu na takim stanowisku?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Elumatec Polska Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Senior Manager, Installation
Szczecin
Flex Wind Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
logo firmy Technolog Wyrobów Pończoszniczych/Rajstopowych
Bonprix Sp. z o.o.
Paulina

@UFF a ty napiszesz co sądzisz o firmie ?

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Elumatec Polska Sp. z o.o.?

UFF

Jaki język? Taki, jakiego jeszcze nigdzie nie słyszałaś. Czytać opinie i wyciągać wnioski.

Natalia

Zastanawiam się, czy warto spróbować pracy w Elumatec. Najbardziej interesuje mnie kwestia dojazdu. Czy organizują transport do pracy?

Jowita 92
@Natalia

Kiedyś byłam tam na rozmowie i firma wypadała się fajna, ale dojazdu raczej nie zapewniają... a na jakie stanowisko chcesz spróbować ?

Jakie są warunki zatrudnienia w Elumatec Polska Sp. z o.o.?

specjalista

dokładnie o co pytasz? Jedni pracują na umowę o pracę. Drudzy na zasadzie franczyzy(własna firma). Ogólnie firma w firmie koledzy kolegów i ich kochanki

Dance

Niepoważna firma, oddział w polsce to żart, koleś organizuje spęd chętnych do pracy, wszyscy sie cisną na kupie i cały boss wybiera najbardziej reprezentatywnego :D przy czym sam ubrany jak clown. Ciąga ludzi z całej polski bo organizuje ekipę terenową... Jeśli działają tak jak są zorganizowani, to współczuje klientom. Ogólnie, firma robi fatalne wrażenie

realking
@Dance

Nie ma co się łudzić że zmienicie pracę na lepszą. To mała firemka naprawdę nie warta uwagi. Może i elumatec to znacząca marka maszyn CNC ale warunki pracy w polskim elumatec-u napewno nie są na poziomie światowym i bardzo ale to bardzo dużo im do takich brakuje...Jeśli nie masz żadnej pracy to i ta dobra ale jeśli chcesz zmienić tą niby "lepszą" to dobrze się zastanów.Rotacja duża...

Natalia

Mimo wszystko dobrze, że Pani zadzwoniła do Ciebie @WTF i ie pojechałeś tam. Ale rozumiem Twoje wzburzenie, ponieważ wziąłeś specjalnie urlop. Może ktoś miał też podobne doświadczenia? Trzeba potwierdzić czy inne osoby też zostały tak potraktowane, żeby udowodnić to zatrudnianie po znajomości. Na naszym forum bez argumentacji nie mogą być tak poważne oskarżenia. To ważne dla szukających pracy.

WTF

Delikatnie pisząc, firma ta to szczyt braku szacunku do kandydatów na pracowników. Miałem umówioną rozmowę, wziąłem specjalnie urlop. Na godzinę przed rozmową jakaś pani dzwoni do mnie, że oferta jest już nieaktualna. WTF!!!! Po jaką cholerę zamieszczają ogłoszenia i zawracają ludziom głowę i tracą cenny czas skoro przyjmują na stanowiska po znajomości. Nie rozumiem jak w tych czasach, gdy coraz ciężej o pracownika taka firma pozwala sobie na zachowanie poniżej krytyki.

szukam uczciwego pracodawcy

Firma nie szuka współpracy tylko prawnych gamoni którzy ewentualnie załatwią ich chwilowe problemy. Nie miejcie złudzeń, że to wasz nowy super pracodawca. W umowie nie ma godzin pracy,zagwarantowania narzędzi i samochodu,niejasne rozliczenia za hotele ,a rozwiązanie umowy może nastąpić po 1 dniu grypy i jeszcze trzeba zapłacić za niewykonaną przez chorobę pracę-konkluzja po przeczytaniu ewentualnej umowy-szkoda straconego czasu.

rozczarowany młodzianin

25 letni "młodzianin" nie może mieć pojęcia o maszynach przemysłowych? Sam mam tyle lat i nie jestem pokoleniem siedzącym przed komputerem czy telewizorem... 4 lata byłem operatorem i pragramistą oraz 1,5 jestem serwisantem, studiuję mechanikę i budowe maszyn... póki co uruchamiam nowe i naprawiam stare maszyny oraz szkole ludzi jak je obsługiwać... Pozdrowienia dla starych uprzedzonych którzy są najmądrzejsi bo mają dwukrotność mojego wieku...

@rozczarowany młodzianin

Takich hasełek jakimi tutaj rzucasz typu szkoły, kursy, szkolenia, praca to mam tyle, że nawet już o nich nigdzie nie wspominam. Ale zauważyłem, że z rozpędu troszkę za dużo napisałeś. Otóż przy współczesnych maszynach najlepszymi serwisantami okazują się niestety elektronicy. Zdecydowanie częściej elektronik naprawi mechanikę niż mechanik elektronikę. Mechanika rzadziej ulega awariom a jeżeli już to przyczyną awarii jest najczęściej niewłaściwe działanie elektroniki. Masz rację niewiele mi brakuje do dwukrotności Twojego wieku dlatego widziałem już wiele i wielu serwisantów w akcji. I wiem, że prawdziwy serwisant to ktoś kto zostaje na placu boju jak już wszystkim zabraknie wiedzy i pomysłów. Niewielu w życiu takich spotkałem, ale niemal wszyscy skończyliśmy podobnie. Najczęściej zdarzają się serwisanci "krzykacze" z bardzo wysokim EGO, gorzej z umiejętnościami. Wypuszczenie takiego w teren bez telefonu i kontaktu z grupą wsparcia producenta to pewna porażka, dlatego zawsze w wymaganiach na serwisanta jest mowa o angielskim i/lub niemieckim. Oczywiście jak zawsze każda opinia nie dotyczy wszystkich ale zdecydowanej większości. Być może należysz do tych, którzy rokują na serwisanta z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli tak jest to za jakieś 15 lat zrozumiesz o co mi chodziło, oczywiście tylko w przypadku gdy osiągasz wszystko sam a nie przez to, że masz "plecy". Powodzenia, napisz za jakiś czas jak Ci poszło... to jest za jakieś 15 lat.

Zdziwiony

Witam, Przykro mi ale jest kilka powodów dla których muszę zrezygnować z oferty. 1. Dzięki takim firmom jak między innymi Elumatec zmieniłem branżę i jakoś coraz mniej tęsknię do powrotu. 2. Pracuję stacjonarnie 300 km od Krakowa i nie muszę już dorabiać na boku. 3. Wyszło by na jaw kim jestem (a wiem, że są złośliwi), a tak to jeszcze troszkę im podokuczam. 4. Skoro zdaniem Elumateca i innych firm zajmujących się CNC najlepszym kandydatem na serwisanta jest 25-cio letni młodzian to niech działają. To jest troszkę bardziej skomplikowane niż obsługa smartfona. Pozdrawiam

Zdziwiony

Wszystkich dobrze ustawionych w firmie cwaniaczków, informuję, iż elumatec w tym kraju od wielu lat funkcjonuje na zasadach kolesiostwa, cwaniactwa i pociotkarstwa. Każdą firmę tworzą ludzie, a nie logo, więc widać, że jest to praca dla pociotków i kolegów nie koniecznie znających się na swojej pracy. Pracy z takimi ludźmi nikomu nie życzę!.

pozytywnie nastawiony do świata

Wszystkich ziejących nienawiścią zakompleksionych frustratów, informuję , iż elumatec od wielu lat jest numerem 1 na rynku ogólnoświatowym w branży maszynowej. Każdą firmę tworzą ludzie, a nie logo, więc jak widać jest to praca dla wybranych i najlepszych...czego i wam serdecznie życzę!

Koniec z imbecylami

Dla przyszłych pokoleń myślących o pracy w tej firmie. Praca polega na tym że zaczynamy o 7 rano w poniedziałek a kończymy w piątek przy dobrych wiatrach o 20. Wiec jak łatwo obliczyć pracujemy 109h tygodniowo, czyli 436h miesięcznie. Idąc dalej tym tokiem bierzemy te 6000 netto o których kolega mówił powyżej, dzielimy przez 436 i wychodzi na to ze fachowiec od maszyn CNC którego nie ma w domu przez cały tydzień zarabia 13.76złotego netto na godzinkę :) Buuuuuuu... brzydki Elumatec.....

@Koniec z imbecylami

No, przekonałeś mnie bo miałem próbować chyba już 3 raz. Najbardziej trafiają do mnie słowa o kadrze zarządzającej. Chodzi zapewne o młodych, prężnych (dobre ucho), znających języki i mających gigantyczne problemy z logicznym rozumowaniem. Nie wspomnę nawet o jakiejkolwiek wiedzy technicznej, bo to prawie na pewno sam marketing i zarządzanie, który zwykł nazywać projektem zrobienie zdjęcia (takie samodowartościowywanie się). Z doświadczenia wiem, że dla marketingu nie ważne jest co kto potrafi tylko kogo zna i kto go lubi. Reszta się nie liczy. Dalej niech tak postępują to może kiedyś i oni przestaną się liczyć.

@Koniec z imbecylami

Idąc tym krokiem daleko nie zajdziesz... Mam zamiar pojechać do nich na rozmowę i zastanawiam się czy warto. Nie interesuje mnie liczenie godzin w taki sposób, bo nie pracujesz 24h/dobę... Nie ma Cię w domu- to fakt, ale ile faktycznie poświęcasz czasu na pracę- 10, 12h/dobę? Jeśli 12, to zarabiasz 25 zł/h... Jestem obecnie serwisantem i wiem, że moja praca to w 99% wizyty u klienta... Interesuje mnie kwestia rezerwacji noclegów, wyposażenia w narzędzia (tel, komp, itd.), samochodów służbowych, wypłacania diet itd... Czy może wypowiedzieć się w temacie osoba, która tam obecnie pracuje? Proszę raczej o konkretne odpowiedzi... Dziękuję

Nie jestem robotem
@Kandydat

Tak,masz samochód, sprzętu po pachy, laptop, telefon to standard. Diety rzetelnie rozliczane..czyli za śniadanie w hotelu masz odcięte. Tak rzetelnie, ale to już standard u pracodawców teraz. Na 6k netto nie licz, raczej brutto ale na wstępie możesz się zdziwić bo mimo ustalonych warunków np. na te 6k możesz dostać w pierwszych 3mies. 2.5-3k max. Wszystko zależy od spotkania i rozmowy. Możesz być już w drugim tygodniu pracy samodzielnym serwisantem bo możesz być gdzieś wysłany do maszyny, którą widzisz pierwszy raz w życiu - szkoleń zero - nie łudź się. I najważniejsze jak pojedziesz to żebyś sprawiał wrażenie jakbyś tą maszynę już znał. A wszystko ma na celu to żeby klient przestał ryć beret Głównemu lub Pussemu licznymi telefonami. Przyjmujesz na klatę wszystkie zjeby świata od klienta i jest fajnie..ale nie dla Ciebie. Praca od świtu do zmierzchu, czyli jak pisałeś te 12-13h. Wyloty do domu w piątek ..uu jak się uda około 15-16 wyjechać od klienta to jest fart. No i dolicz jakieś 300-400km do domu. Rejonizacja ..może ale bardziej się sprawdza w teorii. Premie jakieś są ale nikt nie wie od czego zależne. Raz wyższe,niższe. Okres świąteczny okraszony jest też premiami ale też wysokość zależna od ....? Sądzę że premie specjalistów od sprzedaży są ściśle określone i jasne i odpowiednio ...tłuste. Pamiętaj, że tylko sprzedawca generuje przychód...cała reszta ...to koszt. Mam nadzieję że pomogłem.

Koniec z imbecylami

6000 netto dostaniesz jak najbardziej z tym że jak przeliczysz godziny pracy to sie okaże że cieć otwierający szlaban ma więcej. Poza tym bierz pod uwagę że będziesz koordynowany przez bandę imbecyli.

Xxx

Ta firma to żart. Nie wiem dlaczego niemieccy właściciele nie widza co tam sie dzieje. Sprawa kryminalna. Unikać szerokim łukiem.

przyszly
@Xxx

mam rozmowe na nxt. tydzien. Jakie sa widelki.? 6000 netto dotane? jak nie to szkoda mi czasu - u mnie w jeden dzisn mige czasem zarobic i 500 wiec jak jest?

E muł atec

Z czystego serca nie polecam firmy temu kto niechciałby uprzykrzać sobie życia

Zostaw merytoryczną opinię o Elumatec Polska Sp. z o.o. - Września

• Jak się pracuje w Elumatec Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elumatec Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elumatec Polska Sp. z o.o.?

Elumatec Polska Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Przemysłowa 10
    62-300 Września

Elumatec Polska Sp. z o.o.