Opinie o fru.pl - FRU PL S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Fru.Pl Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fru.Pl Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fru.Pl Sp. z o.o. w Warszawa

Rozmowa

Pełen profesjonalizm. Umówić się na rozmowę i nawet się nie pojawić, telefon tez głuchy.

@Konrad

A często w firmie pojawiają się wolne etaty? Przyjmujecie osoby dopiero po studniach, np. na staż, czy raczej doświadczenie jest wymagane? ;)

Ja odnośnie pracy zdalnej, bo wiem, że jest taka możliwość. Może ktoś napisać jak to wygląda w praktyce? Jest opcja pracy wyłącznie z domu? A może jest to jakoś podzielone, np. 2 dni zdalnie, a 3 z biura? Zapewniany jest sprzęt do pracy?

KASIA

Szkolenia podstawowe w biurze trwają ok 2-3 tygodnie, dalsze części szkoleń obywają się już hybrydowo. Pracownicy dostają komplet narzędzi i sprzęt niezbędny do pracy.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Czy w Fru.Pl Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Konrad

Warunki i zasady pracy zdalnej zależą od działu. Do jakiego działu aplikujesz?

@Konrad

Wtrącę się, bo też właśnie szukałem info o pracy zdalnej. Celuję w stanowisko konsultanta ds. podróży, pewnie tylko stacjonarnie? Możesz przy okazji podpowiedzieć jak prezentują się zarobki, jaka stawka początkowa?

KASIA Nowy wpis

Konsultanci pracują hybrydowo, całkowicie zdalnie lub stacjonarnie na lotniskach. Najmłodsi zwykle zaczynają w biurze w Kraków, a później 2 dni w biurze i 3 dni zdalnie.

Michaśka Nowy wpis
@KASIA

To ile czasu trwa taki okres wdrożenia, po którym można pracować już hybrydowo? Kwestia kilku dni/tygodni/miesięcy? Poza tym, daj znać, czy otrzymuje się niezbędne narzędzia do pracy z domu.

KASIA Nowy wpis

Mr M

Naprawdę nigdy się z takim (usunięte przez administratora)jeszcze nie spotkałem by pośrednik miał a tak (usunięte przez administratora) w klijenta - nie dość że e-mail adres nie pasował wogole by zrobić odprawę to firma stwierdza że jest (usunięte przez administratora) bo przecież mogłem dodatkowo zapłacić to by mnie odprawili - więc może na stronie głównej powinien być ogromny napis ostrzegawczy że jak nie dopłacisz to polecisz ale do kubka że sraczka bo odprawa jest nie mozliwa - oczywiście jak to oni uprzejmie informują że wszystko zrobili dobrze i mają cię w (usunięte przez administratora) by choć przeproś a o oddaniu pieniędzy nie ma wogole mowy - więc omijać to (usunięte przez administratora) z daleka

@Mr M

Panie Macieju, Pana opinia dotyczy usług oferowanych przez FRU.pl, a nie pracy w firmie o czym jest ten portal ;) Przepraszamy za wszelkie niedogodności w podróży. Wykupił Pan bilet lotniczy, dla którego konieczne było zrobienie odprawy online, ponieważ na lotnisku jest ona dodatkowo płatna według regulaminu linii lotniczej, o czym wielokrotnie informowaliśmy. Oferujemy usługę Automatycznej Odprawy Online, ale nie ma obowiązku jej zakupu, trzeba jedynie pamiętać, aby odprawić się samodzielnie. Wszystkie niezbędne dane do odprawy online na stronie linii lotniczej wraz z instrukcjami przesyłamy mailowo i Pan takie dane (poprawne) również otrzymał. Szczegółowe wyjaśnienia sytuacji zostało przesłane w odpowiedzi na Pana wiadomości mailowe.

Rekrutacja IT

Aplikowałem na stanowiska web dewelopera. Wszystko przebiegało szybko i sprawnie, aż do ostatniej rozmowy, po której miała być decyzja. Niestety, mimo naprawdę licznych przypomnień z mojej strony (inne rekrutacje przeszły pomyślnie i musiałem podjąć decyzję), nikt nie raczył poinformować, jaki jest status mojej aplikacji. Taka rekrutacja jest bezwartościowa. O wiele lepiej byłoby, gdybym dostał szybką odmowę z feedbackiem, ale niestety, nie można na to liczyć. Nie polecam się rekrutować - strata czasu!

@Rekrutacja IT

Cześć, podeślij proszę swoje dane na hr@fru.pl postaram się wyjaśnić sytuację. Rekrutacja była do mojego działu ale ja nigdy nie rekrutowałem na stanowisko web developer. Nigdy też ogłoszenie o takim tytule nie było publikowane w ostatnich 3 latach... Nie wiem dlaczego miałeś takie doświadczenie ale mogę obiecać, że postaram się to wyjaśnić.

@Konrad

Czyli to przeoczenie i zawsze dajecie feedback? A ile zwykle jest etapów rekrutacji? Można też umówić się na rozmowę zdalnie? Jakie jest do tego podejście?

@Łukasz

Jeżeli tak było to jest to przeoczenie. Zawsze dajemy znać czy decyzja jest na tak lub nie. Rekrutacja do IT z reguły jest jednoetapowa, 1,5h video call; jak mamy wątpliwości to proponujemy zrobienia zadania.

@Konrad

A te zadanie jest do wykonania w trakcie tej rozmowy, czy dajecie jakiś czas na rozwiązanie? Po jakim czasie zazwyczaj następuje kontakt po rozmowie z kandydatem, jeżeli decydujecie się, aby go zatrudnić?

Firma Fru.Pl Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Rozmowa

@Rozmowa

Rekruter nie pojawił się na spotkaniu o pracę czy masz na myśli szefa? Gdzie było to spotkanie że nie mogłeś dowiedzieć się czemu taka sytuacja? Nikt w firmie nie odbiera telefonu, bo to trochę dziwne, nie?

@Łukasz

Na jakie stanowisko była rekrutacja? Nie zostałą odowołana?

@Konrad

No właśnie też tak pomyślałem. Ostatnio szukali tu SEO Managera wiec może chodzi o to stanowisko. A ty tu pracujesz czy też niedawno aplikowałeś?

@Łukasz

Pracuję :) już jakieś 4 lata :)

Natalia
@Konrad

Gratuluję! To już ładny staż :) Korzystając z tego, że z Ciebie to istna "skarbnica wiedzy" to powiedz jak wygląda rekrutacja. Z ilu etapów się składa? Czy to zależy od stanowiska czy podobnie wszędzie? Przez te 4 lata miałeś jakieś podwyżki, szkolenia, awans? :)

@Natalia

To zależy od stanowiska, nie jestem do końca pewien jak to wygląda w innych działach - ale dążymy do tego aby to była maksymalnie 1 rozmowa + ewentualnie dogrywka. Rekrutacja oczywiście zdalnie.

@Konrad

Mogę wiedzieć, w jakim dziale pracujesz? Rekrutacja jest zdalna, praca też, czy może w systemie hybrydowym? Co ogólnie sądzisz o firmie, dobrze ci się tu pracuje? w sumie głupie pytanie, skoro twój staż to 4 lata :P Ale fajnie byłoby poznać szczegóły:D

@Katarzyna

Pracuję w IT, u nas praca jest zdalna/hybrydowa - zależy gdzie mieszkasz; ja osobiście pracuję głównie z biura. To pozwala mi zachować prawidłowy work-life balance :) Ogólnie o Fru.pl - pewnie ile pracowników tyle opinii ;) mi się tu pracuje całkiem fajnie; mam super zespół, jest fajna atmosfera i firma moim zdaniem idzie w dobrym kierunku.

@Konrad

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Fru.Pl Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Konrad

Zdecydowanie to pierwsze, przywiązujemy dużą wagę do rekrutacji i zatrudniania właściwych osób na właściwych stanowiskach. Mieliśmy epizod związany ze zwolnieniami w trakcie pandemi Covid-19 ale to bym podciągnął pod siłę wyższą.

Zuzanna
@Konrad

No tu to faktycznie ciężko o wpływ. A prócz covidu jeszcze jakiekolwiek epizody były czy po pandemii do dziś wszystko stabilnie?

@Zuzanna

Stabilnie ze wskazaniem na rozwój, zwiększyliśmy zatrudnienie a w trakcie Covidu skupiliśmy się na restrukturyazcji, która nam pomogła :)

Czy w Fru.Pl Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Konrad

To zależy :) od wielu czynników - moja odpowiedź brzmiała by: "raczej tak"

Kazimierz
@Konrad

Raczej? To nie zawsze są te nagrody? W ogóle to za co można je otrzymać?

@Kazimierz

Tak jak pisałem - to zależy od wielu czynników, głównie od Twojego wkładu. Nagroda jest czymś ekstra za Twój dodatkowy wkład ponad to co normalnie robisz a nie czymś co Ci się po prostu należy.

@.

Może coś konretniej napiszesz bo taka oderwana opinia jest nieprawdziwa.

@Konrad

Dlaczego sądzisz, że jest to oderwana opinia? Jest to niestety prawda

@.

Bo pracuję w tej firmie i wiem jak to wygląda w moim dziale (IT), mam też dosyć dokładne informacje jak to wygląda w innych działach. Generalizowanie, że jest źle bez wskazywania konkretów to klasyczne bicie piany. Podaj proszę więcej szczegółów aby można się było do czegoś odnieść jeśli ta dyskusja ma być merytoryczną.

Krystyna
@Konrad

Sugerujesz, że ten ktoś kłamie? A może jednak nie znasz sytuacji na wszystkich działach/stanowiskach?

@Krystyna

Ja stwierdzam (nawet nie sugeruję), że: "Na żadne dodatkowe nagrody, a nawet premie nie ma co liczyć. Brak jakiegokolwiek docenienia pracowników." - to jest po prostu nie prawda. Nie można generalizować - w moim dziale/zespole jest po prostu inaczej. Jeżeli ktoś wprost wskaże, gdzie jest problem to możemy porozmawiać merytorycznie a nie uogólniać, że jest "źle". To, że ktoś nie został doceniony to nie oznacza, że firma nie docenia - może "jego" po prostu nie doceniła dodatkowo, co mogło wynikać z wielu względów. Uogólnianie zawsze jest krzywdzące, dlatego formując swoje odpowiedzi zawsze staram się wkazać w jakim zakresie posiadam wiedzę w danym temacie.

Halina
@.

to dlaczego ktos inny wyzej pisal ze jak sie starasz to cos bedzie , to nieprawda czy jednak w firmie jest rożne traktowanie?

@Halina

To raczej pytanie do autora tej opini a nie do mnie.

Jakie są warunki zatrudnienia w Fru.Pl Sp. z o.o.?

Na jakim stanowisku?

Dziewczyna

Uważam, że praca we FRU.PL jest niesamowicie rozwijająca, posługujemy się w niej angielskim na porządku dziennym. Myślę, że jest to praca przede wszystkim dla energicznych, ludzi, ktorych fascynuje świat i ludzie.

Kuba
@Dziewczyna

Atmosfera jest mierna. 99 % obsługi to język polski. Rotacja pracowników ogromna. Odeszła już nawet kierowniczka Asia. Nie polecam!

@Kuba

Atmosfera zapewne zależy od działu więc bym nie generalizował. Jeśli pracujesz na "słuchawce" z polskim klientem (fru.pl) to raczej ciężko z "angielskim na co dzień". Natomiast w innych działach np. analityka, IT, pewnie część księgowości angielski jest "on daily basis".

Czy Fru.Pl Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

To zależy od działu.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Fru.Pl Sp. z o.o.?

Konrad

Dobra atmosfera to podstawa udanej pracy.

@Konrad

Zgadzam się, że dobra atmosfera jest podstawą udanej pracy. Nie odpowiedziałeś jednak czy na taką można liczyć w Fru.Pl. Jak wygląda ta kwestia w firmie? Wszyscy się ze sobą dogadują i są sobie pomocni?

@Anna

Nie mogę się wypowiadać za wszystkie działy bo było by to swego rodzaju nadużycie z mojej strony. W IT na pewno jest pozytywnie, nie dotarły mnie też słuchy aby gdzieś indziej było źle :) Trzeba umieć oddzielić obowiązki, które wynikają z pracy od tego jacy są ludzie i jak się z nam z nimi współpracuje. Pozdrawiam.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Fru.Pl Sp. z o.o.?

Aktualnie zdalnie :)

Tymek

@Konrad Wystarcza płynna znajomość angielskiego, czy trzeba mieć też jakieś papiery?

@Tymek

Nie trzeba mieć papierów, liczy się tylko to czy mówisz :)

Czy rozmowa rekrutacyjna w Fru.Pl Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Konrad

Powiedział bym generalnie że tak, ale to może zależeć bezpośrednio od działu do którego się aplikuje. Większość z nich (90%) "jest" anglojęzyczna.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Fru.Pl Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

takitam

Narzędzia zależnie od stanowiska i tego, co potrzebujesz. Służbowy laptop i tyle, na auto nie licz.

Tymon

@t. Bardzo fajna praca gdzie w ramach obowiązków się podróżuje. Przecież można zatrudnić się gdzieś indziej i nie narzekać!

t.

Mają siedziby w wietnamie i rumunii, więc jeżeli będziesz miał inne stanowisko niż konsultatnt to podróże na 100%

nick
@t.

haha... dobre :) chyba, tylko dla kierowników najwyższego szczebla. ps - w wietnamie już nie mają

Centrum Rezerwacji

FRU.PL, Centrum Rezerwacji jest fajnym miejscem pracy, daje ogromne możliwości rozwoju, perspektywy, szczególnie dla osób które chcąc się rozwijać i realizować swoje pomysły. Atmosfera jest bardzo przyjazna, cały zespół tworzą ludzie pełni pasji i energii, wzajemnie się nią zarażając, wspierając się również w rozwiązywaniu czasem skomplikowanych sprawach. Wykonywanie codziennych obowiązków przynosi ogrom satysfakcji i daje zastrzyk pozytywnej energii do podejmowania kolejnych wyzwań. Bo we FRU.PL nie ma problemów, są tylko wyzwania :) Każdy znajdzie coś dla siebie, a ogromne możliwości jakie otwiera przed nami praca w takiej branży pozwoli kształtować pracę zawodową w naprawdę dobrym kierunku, przy wsparciu doświadczonych i mega pomocnych ludzi.

CR_crew

Pracuje we FRU.PL w Centrum Rezerwacji w Krakowie. Już na rekrutacji, która przeprowadzona była w bardzo przyjemnej atmosferze, rzucił mi się w oczy fajny klimat panujący w firmie. Podczas kilku lat pracy mogę polecić FRU.PL jako miejsce pracy - z jednej strony praca wymagająca - ale dająca możliwość dużego rozwoju - z drugiej - bardzo atrakcyjny system premiowy, fantastyczni ludzie. Każdy z nas ma wpływ na swoją ścieżkę kariery, nie jest powiedziane, że mamy odbierać tylko telefony i koniec.. Mamy wybór, możliwość rozmowy. A nasz kierownik - Asia - do rany przyłoż! polecam!

Designer

Zostałam poproszona o wykonanie złożonego zadania rekrutacyjnego. Miałam na to 7 dni. Po przesłaniu zadania nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, mimo kilkukrotnej próby kontaktu z mojej strony. Nie będę przytaczać nazwisk osób, które stosują tego typu praktyki, ale pewnie powinnam, bo to zdecydowanie nie jest uczciwa firma.

Dominika
@Designer

ześć, jestem Dominika i zajmuję się we FRU rekrutacją. @Designer, przede wszystkim przepraszam Cię że taka sytuacja miała miejsce - to zdecydowanie nie powinno się wydarzyć. Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Czy mogę Cię prosić abyś na adres mailowy rekrutacje@fru.pl napisała więcej szczegółów dotyczących tej rekrutacji? Chcielibyśmy tę sytuację wyjaśnić wewnętrznie, kto odpowiadał u nas za ten proces i dlaczego poszło tak źle. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna, pokazuje nam, że są obszary do poprawy, a nam naprawdę zależy na prowadzeniu dobrej rekrutacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Fru.Pl Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Fru.Pl Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fru.Pl Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fru.Pl Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fru.Pl Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Fru.Pl Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042