Josera Polska Sp. z o.o.

Opinie o Josera Polska Sp. z o.o.

Karo Nowy wpis

Hejka. Od paru dni jest dostępna oferta na stanowisko Junior HR Information System Specialist. Niby roczne doświadczenie z podobnego stanowiska jest wymagane ale w jaki sposób kandydat jest jeszcze dodatkowo sprawdzany? Jakich pytań mogę się spodziewać na rozmowie? chce się dobrze przygotować

Nowy wpis

Tak się składa, że rekruterki mają duże doświadczenie, a brak informacji zwrotnej czasem nie wynika z braku profesjonalizmu lecz z braku informacji i bardzo dużej ilości kandydatów oraz otwartych procesów rekrutacyjnych. Staramy się przesyłać informacje zwrotne jak najszybciej, nie zawsze udaje się tak jak oczekują kandydaci.

Lola Nowy wpis

Hej, zaskoczył mnie ten dopisek w nawiasie o pracy 100% w ofercie dla IT Security Specialist’y o tym, że 2 razy w roku jedzie się do Niemiec na spotkania integracyjne. rozumiem, że one jednak nie są obligatoryjne mimo wszystko? Wszyscy się na nie decydują?

Dzik

Był kiedyś dzień, w którym nie szukali nowego pracownika? :-) Ich ogłoszenia pamiętam od zawsze...

@Pracodawca
@Dzik

Budujemy nowy zakład, tworząc nowe miejsca pracy, stąd ogłoszenia.

@@Pracodawca

Czy sami pracownicy maja możliwość na przechodzenie pomiędzy zakładami? Zastanawiam się nad tym od strony osób z biura chociażby, tryb zdalny byłby do wdrożenia?

Na niektórych stanowiskach tryb zdalny jest wprowadzany hybrydowo. Część pracy z domu, część z biura. Przejście pomiędzy zakładami dzieje się, gdy ktoś obejmuje stanowisko w przyszłym, nowym zakładzie. Na razie ten proces dopiero się zaczyna.

Misia
@Josera Polska Sp. z o.o.

Oooo a można wiedzieć, na jakich posadach można pracować częściowo zdalnie? Jak mnie interesuje stanowisko w HR lub na offisie, a jak tak, to czy w umowie jest zapis, że dana posada oznacza pracę w takim trybie?

@Misia

Hybrydowo można pracować na przykład w księgowości, zakupach, logistyce, HR. Zazwyczaj w ogłoszeniach o rekrutacji na dane stanowisko jest napisane, czy możliwa jest na danym stanowisku praca z domu / zdalna.

@Josera Polska Sp. z o.o.

Super, mnie interesuje właśnie praca tutaj i chodzi o dział HR. I jak tu jest możliwość trybu hybrydowego, to można sobie wybrać dni na prace z domu, czy są one z góry jakoś wyznaczone przez np. przełożonego?

W każdym przypadku praca z domu musi być uzgodniona z przełożonym.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Josera Polska Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Until

Firma nie daje i formacji zwrotnej po rozmowie kwalifikacyjnej pomimo, że wcześniej ustala nawet dokładny termin podania takiej informacji. Dwie rozmowy, podczas których pierwsza była bardzo przyjemna i pozytywna a na drugiej można się poczuć jak na przesluchaniu.

@Until

Te rozmowy z kim są prowadzone i po jakim odstępie czasu? Czy dobrze się domyślam, że nie ta sama osoba je przeprowadzała? Podczas tej drugiej jakie pytania były zadawane, jak się przygotować?

Until

Rozmowy są prowadzone z różnymi osobami. W zależności do jakiego działu chcesz się dostać. Na pewno zawsze jest osobą z HR plus manager działu. Druga rozmowa była już z dyrektorem. I podczas tej rozmowy odniosłam wrażenie, że doszukują się samych niedoskonałości. Na koniec trzeba było podać namiary do byłych pracodawców. A jeśli do jednego z nich nie podałam to było to zasugerowane podczas rozmowy telefonicznej, która była jeszcze dodatkowym dopytywaniem się np. na jakieś zasadzie została rozwiązana moja umowa z byłym pracodawcą. Ogólne wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej niestety fatalne.

Xoxo
@Until

Ja też podczas rozmowy czułam się jak na przesłuchaniu. Wypytywanie tylko i wyłącznie o stresujące, negatywne sytuacje. Cały czas pytanie o to samo tylko w inny sposób.

Zosia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Witam, zwolniło się miejsca na stanowisku "Księgowa", wiecie jaka panuje atmosfera w tym dziale? Czy można liczyć na pomoc w wdrożeniu?

Y
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

@Pracodawca Czy firma Josera wykorzystuje do produkcji swoich produktów towarów z Ukrainy ?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Josera Polska Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Widzieliście ten komentarz, w którym ktoś pisał o robieniu za polską stawkę? Czemu akurat taką? Nie podali akurat tamtej kwoty dla elektryka wprost, wiec trudno jest się odnieść. teraz to już sam nie wiem, wypłaty są w zł czy euro? Chyba ze zależy jak na umowie poprosisz? Myślę o tym od strony kursu po prostu

Szukają elektryka, w ofercie piszą o pracy za granicą. Gdzie konkretnie? Orientujecie się ile płacą na rękę na umowie o pracę? Posiadam uprawienia do obsługi wózków widłowych i podnośników, system sat też ogarniam. Szukam stabilnej roboty, za adekwatne pieniądze. Warto sie tu przyjąć z takimi oczekiwaniami? Pozdro :)

answers

Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze . Na start dostaniesz ta dolną granicę z widełek z raportów płacowych i oczywiście pełen koszyk obietnic podwyżek i benefitów. Co do pracy za granicą to będziesz robił za polską stawkę a będziesz zdala od domu . Czyli tzw. szukanie jelenia który będzie jeździł do Niemiec i robił za polską stawkę . Do tego otrzymasz to co prawnie muszą ci dać czyli delegację .

Xoxo

Zero komunikacji, tylko negatywy.

Czy firma Josera Polska Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Nie bo nie

Nie. Teraz nowe osoby również z HR są przeciwne finansowaniu w rozwój pracowników.

Małgorzata
@Nie bo nie

Nie rozumiem tylko dlaczego? ogólnie to na podstawie czego pada to stwierdzenie tak właściwie? Piszesz o nowych osobach z HR, mają rotacje? Oni w ogóle na jakim standardzie pracują? znacie stawki na dziale i ogólną atmosferę? mam akurat doświadczenie, trudno się dostać?

Prawda
@Małgorzata

Cześć opinii jest właśnie dodanych od tych osób wyżej żeby poprawić gwiazdki . Atmosfera a raczej jej brak , jedna drugiej podkłada nogę. Z tego co słyszę to zespoły są zazwyczaj zgrane lecz kierownictwo to tragedia , próbuje skłócić własny zespół ,wprowadzają zamieszanie. Dostać się dostaniesz bo zazwyczaj brak kandydatów . Każdy wie jaka opinia krąży w Nowym Tomyślu.

JYTencjuszka

Tak, wewnętrzne szkolenia standardowo są darmowe i jest ich sporo. Natomiast firma z tego co wiem jako benefit robi dofinansowania.

@Nie bo nie

Nie bardzo, to HR zajmuje się organizacją szkoleń i harmonogramem na każdy miesiąc - grafik szkoleń jest pełny i co tydzień są przypominajki w komunikacji wewnętrznej, podsumowujące nadchodzące szkolenia. ;) Sprawa szkoleń jest otwarta, z tego co wiem wciąż rozszerzają ofertę i szkoleniowców.

@Małgorzata

Jako "świeża" pracownica HR-u uważam już po paru miesiacach, że zespół jest super :). Także umowa przedłużona i widzę potencjał w związku z rozwojem struktury oraz samą atmosferą u nas, jak i w kontakcie z innymi działami ;). Pracowałam wcześniej w korporacjach i tu atmosfera jest zupełnie pro #foodfamily. Czyli robimy swoje, ale z uśmiechem, rozmową i z przyjemnością widząc się czy to w biurze czy online. Każda osoba z mojego doświadczenia jest pomocna. Zespół wciąż się rozszerza w związku z budową nowej fabryki Petfood, także warto śledzić ogłoszenia. Super byłoby trafić na równie zaangażowane osoby z energią podobną aktualnemu składowi, jeśli chodzi o nowych pracowników. ;) Wiadomo, w każdym stanowisku ma się swoje pole do działania i rozwoju, więc wierz mi - właściwie z tego co widzę każdy stara się robić swoje, a dodatkowo być dla ludzi. Ja polecam, ale nie tylko zespół hr - z moich obserwacji naprawdę wartościowe osoby zasilają Joserę Erbachera i nie ma dwóch takich samych osób. :D

@JYTencjuszka

Jaki jest ten potencjał rozwoju w firmie? Chodzi o szanse na awanse na wyższe stanowiska? Firma robi lepsze, wolne, nowe miejsca, aby właśnie móc kogoś awansować? Czy trzeba czekac aż ktoś odejdzie aby iść w górę?

Fleya
@JYTencjuszka

Typowy bełkot HRów czyli ludzi którzy KOMPLETNIE nie znają się na produkcji, logistyce czy kontrolingu. Każdy HRowiec jest wiecznie zadowolony bo NIC NIE ROBI. Każdy HRowiec ciągle gada o atmosferze w zakładzie pracy ale nie o samej pracy bo jej nigdy nie doświadczył. Pozdrowienia dla szaraków z betonowej wierzy którzy błędnie myślą że częścią jakiejś family. P.S. fabryka pet raczej nic nie zmieni, oby nie okazała się kosztem nie do przełknięcia...

Lacoste

Ponownie szukają operatora na arodo. Znowu ktoś uciekł? Czy może wyleciał?

qwerty
@Lacoste

No ja właśnie widziałam tę ofertę. I jak mowa o tej pracy to wiecie, jaką pensje dają? Chodzi o kasę na start pracy dla osoby z doświadczeniem około 5 lat? Operator ma UoP czy inną umowę?

Pytek

Cześć jak wygląd praca na stanowisku magazyniera? Jakie zarobki? Opłacane zmieniać pracę dla tej firmy?

Mikołaj B

Josera Polska to Bardzo Dobry @Pracodawca. Firma kładzie ogromny nacisk na rozwój pracownika co wyróżnia ją na tle konkurencyjnych firm. Nasze drogi co prawda się rozeszły gdyż wybrałem ofertę innej firmy jednak aby doradzić potencjalnym kandydatom na różne stanowiska w firmie powiem - warto.

Krycha
@Mikołaj B

Nawet bym powiedziała ze w powiecie bezkonkurencyjny. Przynajmniej jeżeli chodzi o biuro. Premie miesięczne i roczne. Bony. Wypłata terminowa jak w zegarku. Szkolenia wewnętrzne food family. Szkolenia zewnętrzne minimum raz do roku. Owoce w biurze. Gadżety wysokiej jakości. Firma inwestuje również w niezbędne narzędzia. Potrzebny dron to jest dron. Potrzebny Mac jest Mac. Dzięki tym rzeczom ludzie się angażują i chętnie podejmują wyzwania wykraczające poza przedmiot umowy. Relacje w firmie buduje się na lata.

Maciej
@Krycha

Potwierdzam. Jestem długoletnim pracownikiem i Josera zapewnia niezbędny komfort pracy u uczciwe reguły. Duże wsparcie w codziennej pracy. Zero stresu. Tylko ten dobrze motywujący. Oby tak dalej!

cosa nostra
@Mikołaj B

A ja nie potwierdzam. Oczywiście biuro to inny świat, oderwany od szarej rzeczywistości produkcji. Produkcja to pasmo ciągłych awarii przy dość dziwnym kierownictwie. Finansowo bardzo średnio. Może nowa hala produkcyjna będzie nowoczesna i produkcja będzie mniej problematyczna. Bo co do finansów to raczej zmian nie będzie. Reasumując do biura jak najbardziej, kompletny lajcik. Na magazyn, też w miarę ok chociaż szału nie ma. Na produkcję to raczej na chwilę by coś liznąć i szukać dalej.

Costa
@cosa nostra

@cosa nostra Długo pracowałem i tutaj się nie zgodzę. Maszyny są sprzątane oraz są konserwację. W porównaniu z innymi firmami w tego typu produkcji jest znacznie gorzej z czystością jak i stanem maszyn . Większość jak nazywasz " awarii" nie wynika z złego stanu technicznego maszyn tylko braku podstawowej wiedzy w obsłudze . Nie dziwi mnie to ponieważ nie ma kto wam tej wiedzy przekazać . Zwolniliście stary zespół pracowników strzelając tym samym sobie w kolano.

Paula
@Costa

O co chodzi z tymi zwolnieniami? Interesuje mnie jedna z ofert pracy, a nie brzmi to obiecująco. Co tam się zadziało że zwolnili cały zespół? Jak oceniasz mimo to stabilność?

X
@Paula

Myślę że jak zaczniesz pracę to na parę lat aż przyjdzie jakiś mądrala i będzie z ciebie robił (usunięte przez administratora)....o a ty się nie dasz i cie zwolni to nic że pracujesz długo i masz doświadczenie zawodowe, nie pasujesz jemu a reszta bandy nic mu nie zrobi bo dala mu rękę wolna , a tu zonk Teraz gość pracuje w biurze ale trochę za późno się za niego wzięli, ludzie pracowali po 10 i więcej lat z bagażem doświadczeń i skończyli za brama Ale cóż Josera to nie jedna firma gdzie można fantastycznie pracować Życzę dobrego wyboru i zastanowienia się nad pracą w Josera Polska

W nawiązaniu do ogłoszenia o pracę, jestem specjalistą SAP. Czy firma wspiera szkolenia i certyfikacje wyżej wymienionego. Jest to dość istotne odnośnie najlepszych praktyk. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Roman

Czy jest możliwość zatrudnienia na magazynie wyłącznie na okres lipiec-wrzesień?

operator maszyny pakującej

Jak widzę od roku to ogłoszenie od roku aktywne to nasuwa mi się pytanie. A nawet kilka pytań. Czy nie ma chętnych bo za mało płacą? Czy nie ma chętnych bo kierownik porażka? Czy nie ma chętnych bo okazuje się że trzeba dźwigać kilogramy, robić za magazyniera i to na dworze oraz ciągle coś konserwować? Czy może chętni są ale firma ma za wysokie wymagania?

Olek

Jak wyglada praca na stanowisku Przedstawiciela? Czas pracy, ilość wizyt, jak rynek, czy plany realne, wynagrodzenie, użytkowanie prywatne auta itd,

@Olek

8h pracy, 5-6 wizyt do nowych klientow i wizyt serwisowych. Rynek rozny, ale josera jest na tyle znana ze rolnik wie o co chodzi. Plany różnie. Wynagrodzenie spoko. Porownywalnie do innych firm paszowych. Auto prywatnie można uzywac ale z glowa.

Olek

Dzięki za odp ale piszesz chyba o rynku pasz, ja akurat pytam o rynek karm dla zwierząt towarzyszących, co oznacza użytkowanie auta „z głowa”? I kiedy klient nowy przestaje być nowym a staje się serwisowym? Łącznie 8 wizyt dziennie? Czy premie są realne do zdobycia? I ostatnie pytanie czemu były pracownik? :)

Emilia

Podobne pytania mi się nasunęły co koledze. Odnośnie używania auta z głową masz na myśli to, że nie weryfikują tego zbytnio? Chodzi mi o przebiegi np., i to co robimy z nim na dany moment właśnie prywatnie? Ktoś kiedyś tego nadużył?

Róża.

Jak wygląda praca na magazynie. Czy warto aplikować

Zostaw merytoryczną opinię o Josera Polska Sp. z o.o. - Paproć

• Jak się pracuje w Josera Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Josera Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Josera Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Josera Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Josera Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Josera Polska Sp. z o.o.