Opinie o Okechamp S.A. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Okechamp S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Okechamp S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - przetwarzanie owoców i warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Okechamp S.A. w Poznań

Co to za dziwna firma w której niby szanuje się czas rodziny piszac o tym w kodeksie wartości ale jak pracownik idzie na urlop dwutygodniowy to dostaje 8 dni urlopu i resztę dni wolne, zamiast jak w każdej firmie 10 dni urlopu, wydajac wolne w urlopie potem trzeba zasuwac po 6 dni z rzedu bo brakuje dni, w biurach oczywiście inna historia po 11 dni urlopu plus parę dni wolnego. Borucino

@Kasia

Nie bardzo rozumiem, co to znaczy że dostajecie "8 dni urlopu i resztę dni wolne"? Przecież z kodeksu pracy wynika nawet obowiązek 10 dni urlopu nieprzerwanie, to jak szefostwo się usprawiedliwia z tego?

Firma Okechamp w Borucino zwolniła ok 70 pracowników

Obecny pracownik1
@Kasia

Mi zaproponowali umowę na okres próbny 1 miesiąc z myślą że się nauczę wszystkiego w 2 dni . zatrudniają alkoholików do pracy na przygotowaniu hal uprawowych którzy spożywają alkohol w godzinach pracy śpią pijani w szatni radzę dobrze się przyjrzeć temu nikt na to nie zwraca uwagi.

Nikola

A są tu w ogóle zniżki na produkty firmowe? :D zastanowiła mnie ta opinia dotycząca tego zbierania pieczarek oraz ich zjadania. To tak można? Otrzymuje się deputaty lub cokolwiek? swoją drogą jakie są przy tym normy dla zbieraczy grzybów?

xxx
@pracownik

Nawet jeśli ludzie odchodzą to znajdują się na spokojnie nowe osoby? zastanawiam się po prostu co by było gdyby faktycznie wystąpił deficyt. Może wtedy sami polepszyliby warunki żeby ludzie chcieli pracować?

Brak Nowy wpis

W borucnie zamiast podwyzek obnizki płacy osiagniete nowymi stawkami akordowymi, firma reklamuje sie tylko sloganami rozwoju, wyzysk nic wiecej, przy jednakowym zbiorze w porównaniu do poprzedniego roku na rękę 600zł mniej, kierowniczka odklejona od rzeczywistosci, zganiajaca wszystko na Poznań zamiast walczyc o lepsze dobro, dzieciak z przedszkola by tym lepiej pokierował

Po złotowskim teraz za robotą patrzyłam i pokazała mi się oferta od firmy dla zbieracza grzybów. Ja potrzebuje czegoś do dorobienia na sezon wakacyjny ale widzę, że raczej odradzacie pracę… latem jest jeszcze gorzej czy to bez różnicy jednak?

Zastanawiam się nad zarobkami młodszego specjalisty ds. kontrolingu. Właśnie wczoraj dodali ofertę z tym takim oznaczeniem, że na już kogoś im potrzeba i zastanawiam się czemu. liczę na stabilna prace, nie chce angażować się bez sensu a spełniam wymogi. Wiecie więc czy to rozwój na dziale?

były pracownik Nowy wpis

omijaj tą firmę z daleka. Zarobki średnie a do tego atmosfera i (usunięte przez administratora) na codzień. Każdy się uśmiecha a wszedzie cie obgadują. Firma wzajemego obgadywania i wysmiewania nowych pracowników. Serio- chcesz być zdrowa psychicznie to z dale z tej firmy.

Kaja
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Witam chciałam się zapytać czy za pracę w święta i niedzielę dostaje się coś extra do wypłaty ??

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Okechamp S.A. na stanowisko Specjalista ds Personalnych? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Pieczara
@Nikola

3kg za 17 złotych norma to 25kg na godz

Nieśmiało dopytam, ta premia 170 pln to też brutto czy już netto? Wskazane też jest, że norma to 25 kg a są asy które wyzbierają więcej? dałoby rade na przykład do 40 kg dojść? Nie wiem jakie tam są warunki dlatego poglądowo pytam. W każdym razie warto? czy nie? ciężka to praca?

...

Szukaj innej pracy do dzis niema aneksu dotyczacego podwyzek po nowym roku granie na czas nie ma sie co dziwic przy takiej kierowniczce

@Nikola

w grodzisku też rzucają papierami. Trochę się nie dziwie. Ja mam kredyt wiec nie mogę. Zaciskam zęby i cóż

xxx
@pracownik

Obecna pracowniczka

Pytanie do zarzadu tej firmy, czy firma przewiduje podwyzki w tym roku? Koniec lutego wielka niewiadoma najnizsza wzrosla aneksow nie dostalysmy dp dzis

@Obecna pracowniczka

Na nic bym nie liczyla Firma jest w takim dole że prędko aneksów nie ujrzymy Juz predziej niz aneksu spodziewalabym się wypowiedzenia

Jola

Jakim trzeba byc nie ogarnietym czlowiekiem zeby wierzyc w propagande ktore sa tutaj ludzie karmieni, firma caly czas zatrudnia nowych ludzi do zbioru, kazdego miesiaca przychodza nowi pracownicy w zbiorze grzybow glownie z zagranicy. Ilosc ładowanych hal sie zwiekszyla, ilosc zbieranego grzyba rowniez, skoro firma zatrudnia nowych ludzi to ma zbyt i podpisane juz kontrakty. Zwolnienie 3 czy 4 osob z biur ktore mialy miejsce powinny juz dawno nastapic patrzac na to nie róbstwo, sztuczne nic nie wnoszace do firmy posady ktorych nadal jest wiele, sluzacze niczemu. Szary pracownik produkcji nie moze na nikogo z przelozonych liczyc a wszystkie swoje problemy musi rozwiazywac tam sam ot smutna prawda.

Od początku miesiąca nie ma odpowiedzi dotyczącej nagrody frekwencyjnej i jej ewentualnej śmierci. Była ceremonia odprawiana czy jednak nie? i czy przypadały wcześniej jeszcze inne nagrody? Jakoś szczególnie zmieniły się warunki pracy na stanowisku Export Sales Managera? Właśnie wystawiona została oferta na takim portalu, interesuje mnie ocena warunków

Brak

W kwesti podwyzek od 01.01.2024 cos wiadomo? Nagroda za frekwencje rowniez umarła ?

Alkohol, praca na wysokości w niebezpiecznych warunkach. Tak pół żartem pół serio, nie przydałby się ktoś tu do firmy od BHP?:P Ja akurat chce celować do pracy jako automatyk, ale nie widzę orwartej rekrutacji na to znanowisko. Wiecie czy pojawi się wkrótce coś nowego? Na co tu moze liczyć automatyk pod względem zarobków? I ogólnie warunków? Proponują jakieś ciekawe benefity, szkolenia?

Cześć, wytłumaczy ktoś te masowe zwolnienia tutaj? Podobne pytanie już padło, ale nikt nie odpowiedział na nie. Nie rozumiem, chciałam tu aplikować na stanowisko Specjalistki ds Personalnych, bo jakieś 3/4 miesiące temu pojawiały się jeszcze oferty, również na to stanowisko, a tu niemiła niespodzianka. Macie informacje, czy firma planuje przyjęcia? Zanosi się na to?

Też chętny

Też chciałem aplikować ale nie szukają ludzi tylko zwalniają

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Okechamp S.A.?

Nikt

Jaka atmosfera? Tam nie ma atmosfery. Zwolnili 56 osób szykują się kolejne zwolnienia reszty dobrych pracowników poprostu się pozbyli wchodząc im na psyche.

Alex
@Nikt

Naprawdę? Skąd te masowe zwolnienia, z jakiego powodu? Ja właśnie słyszałem od znajomego sporo o firmie, niby polecał się tu załapać do pracy, ale teraz chyba nie ma na to szans? Czy tu nie chodzi o cięcia kosztów, i będą szukać nowych pracowników?

Hm

Ta Pani kierownik jest z Poznania? Mowimy o firmie w Grodzisku?

Potwierdzam
@Kasia

Potwierdzam planowanie urlopow nie ma sensu a kodeks to obłuda mijajaca się z prawdą

@Kasia

Firma Okechamp w Borucino zwolniła ok 70 pracowników

Pomidorek
@Zainteresowany

No nie radzą sobie,firma pikuje... Nareszcie.Szczęścia życzę zwolnionym.:) Są lepsze zakąski do drinków niż te ich pieczarki. Niektórzy z tej firmie mają podobne kapelusze do pieczarek.

@Pomidorek

70? To było napisane w październiku jeszcze, wiadomo czy ta liczba jeszcze wzrosła? I wobec tego ile osób tak ostatecznie zostało?

Like
@Zainteresowany

Zmień informatora, bo ten którego masz jest do niczego. Nie było żadnych zwolnień

Operator maszyn
@Like

Firma to skandal nikt nie chcę tam pracować za jakieś 2400 miesięcznie co prawda fakt praca jest w bardzo wymagająca wymaga dużej samodzielności każą ci się nauczyć wszystkiego w jeden dzień a później już za jakieś psigrosz drudzy którzy się obijają i śpią pijani w szatni dostają 5000 na rękę a ty musisz zasuwać za jakieś marny 2 400 nosić skrzynki zbierać pieczarki na sortowni pracować zrobią z siebie robota takiego że po miesiącu będziesz miał dosyć i uciekniesz stamtąd jak najszybciej ta cała firma z tym całym (usunięte przez administratora) andrzejkiem Nowakiem się nadaje tylko do wpuścić w wodę i do kanalizacji z takim zarządzeniem jedni muszą zasuwać za 10 a drudzy piją se w pracy i nic sobie z tego nie robią taki (usunięte przez administratora) zarząd mamy w tej firmie szkoda gadać nic dziwnego że nikt nie chce tam pracować w tej firmie jeszcze dodam że na zbiorze pieczarek same stare kobiety pracują już żadnych młodych ludzi tam nie ma wszyscy pouciekali z tego zakładu z takim zarządzaniem w tej firmie to niedługo w ogóle ta pieczarkarnia przestanie istnieć jak będą płacić psi grosz za zbieranie pieczarka drugim za obijanie się w pracy i picie 5000 na miesiąc po prostu chore!!!! A zwolnienia są i będą w tej firmie wystarczy sobie zobaczyć ile oni mają ogłoszeń o pracę i nigdy nie mogą skompletować stałej załogi tak oszczędzają na pracownikach!!!!!!!

Alicja
@Operator maszyn

To jak często zwalniają pracowników? Można w ogóle liczyć na umowę o pracę i nie obawiać się, że zostanie się prędko wyrzuconym?

Obecny pracownik
@Alicja

Umowa o pracę na okres próbny jeden miesiąc

@Operator maszyn

Święta prawda... Zarządzanie w oke jest skandaliczne. Dobrych pracowników zmuszaja do zwolnień, żeby wypromować tych co ciasteczka do biura noszą, i donoszą na każdego w koło.. Łapka łapkę umyje, zawsze i wszędzie. Kłamstwo za klamstem, i skandaliczne traktowanie pracowników. Dlatego nie mogą złożyć stałej załogi, bo co mądrzejszy ucieka. Założenia mają piękne.... Ale tylko na papierze w tym tak zwanym kodeksie wartości, bo w rzeczywistości są nic nie warte. Trudno wymagać etyki od osób które o etyce nie słyszały nawet w szkole.

@Obecny pracownik

a w drugą stronę jak tutaj z wypowiedzeniami stoją? także okres miesiąca czy szybciej?

Kkk

Prędzej sami odeszli

@Obecny pracownik

Umowa próbna okres 3 miesięcy od kwietnia do końca czerwca i sama uciekam stąd. Nie dają nowych ubrań, dziewczyny nowe do dziś nie dostały nowych butów, zasuwaja w trampkach, adidasach po ślizgiej podłodze, po 2 tyg zmuszają nowych już bez żadnego przygotowania wchodzić na podesty na 6 piętro, a jak się boisz to ich to (usunięte przez administratora) obchodzi, obgadywanie i śmianie się przez grupowe to codzienność.. Na przerwe zasuwasz w biegu z końca hali w biegu jesz bo tylko 15 min przerwy nie odliczają ci czasu dojscia na stołówkę sama droga zajmuje 3lub 4 min albo biegniesz, żeby choć zjeść. Kończy mi się okres próbny i uciekam stamtąd. Zero wolnych weekendów ani świat nic. O wolne jak po prosisz to jeszcze się unoszą. Stare osoby non stop na wolnym a te nowe (usunięte przez administratora) Pani Gosiu więcej szacunku do ludzi mniej obgadywania nowych pracowników, naśmiewania się z nich, bo kiedyś pani sama nowa była. A i jak pani ma taki żal że zbieraczki zarabiają więcej to zapraszam ścinać grzyba a nie siedzieć na stołówce i tylko kawkę pić i narzekać. Żeby być grupowa trzeba mieć więcej zrozumienia a i każdy plotka wyjdzie nie wiem czy pani płacą za plotowanie i obgadywanie czy za pracę jaka pani ma wykonywać. Bo jak widzę że pani ciągle albo siedzi je albo kawkę pije a potem nabijanie się z nowych pracowników. Trochę więcej empatii do drugiego człowieka. Ludzie jak macie wybór to nie pracujecie tutaj. To tylko na początku tak pięknie wygląda a rzeczywistość jest inna. Poznań. To połowę rzeczy nie wie co tam się dzieje. Wolnych dni nie oddają trzeba. Się prosić. Żeby tam pracować to trzeba nie mieć zycia, dzieci i swoich spraw. Tylko ścinaj żeby kg były a i nowych pracowników urlop latem nie obowiązuje bo brak już miejsca na wolne. Zwykły (usunięte przez administratora)

Obecny pracownik1

Zbieraczka

A panowie mechanicy nie mają nic do pracy tylko siedzieć po poltora godziny na stołówce albo podpierac ściany ogladalas ludzi na stołówce podczas przerw ? Za co firma im płaci ? Ile minut przerwy przysluguje 70 ? Na takie rzeczy są pieniądze ?

Operator maszyn
@Zbieraczka

Takie kierownictwo mamy zatrudnione w firmie jedni piją w pracy się obijają, drudzy muszą zasuwać za 10

@Zbieraczka

Zatrudnij się jako mechanik to zobaczysz ile mają pracy, ale skoro dla Ciebie 70 minut to półtora godziny, myślę że będzie ciężko bo tam ludzi bez szkoły raczej nie biorą ???? . I zamiast oczerniać firmę i ludzi z którymi pracujesz zajmij się pracą, na dobre Ci to wyjdzie. Pozdrawiam

@Operator maszyn

Ty jesteś pewnie tym co zasuwa za 10 ???? takie to przykre, siłą cię nikt nie trzyma, zmień firmę i może tam polubisz swojego kierownika. Miłego dnia życzę i mniej jadu ????

@Operator

Czyli jednak jest tak jak opisał, że różnie tu do pracy się angażują? ludzie to są potem z tego jakoś rozliczani czy nie bardzo? jak to u was działa?

@Zbieraczka

1.5 godziny przerwy a nam każą pracować na rozsypujacych się podestach na wysokości jak tu ma być dobrze

Brakk

najlepszy ten (usunięte przez administratora)z jedynki chodzacy w kolo którego przeniesli nam tu za kare zeby ciocia bawila a ciezko wolne dostac jak czlowiek chce w swieta bo sa rowni i ruwniejsi

Nikt

Jeśli najnizsze wynagrodzenie wzrasta to czemu nie idą konkretne podwyżki w firmie na calej produkcji przecież za te pieniądze w obecnych czasach nie idzie żyć, jablkami i rozmowa z psychologiem życia nam nie poprawicie ????

@Nikt

Paradoks oke, nie oszczędzają prądu, nie oszczędzają wody, ani surowca ale będą oszczędzać na pracownikach których zajeżdżają aż się zwalniają.

Hanna

Jak pracuje się w Grodzisku Wlkp? Jade dzis na rozmowe

@Hanna

No i czemu niczego już nie piszesz skoro zacząłeś? Czekasz na feedback czy Tobie dali zaraz po? Był ktoś przed / po Tobie umówiony? Ile osób zazwyczaj tam kandyduje?

@Hanna

Wybierz inna firmę, tu ani podwyżek nie ma ani normalnej atmosfery. (usunięte przez administratora) z początków PRLu.

@Iza

Iza, tam nie warto kandydować. Szkoda zdrowia, nerwów i czasu. W ciągu ostatniego roku zwolniło się z tej firmy bardzo dużo ludzi, dobrych pracowników i to nie bez powodu, brak relacji praca=kasa i dobra atmosfera. Brak podwyżek itd. Traktowanie jak z (usunięte przez administratora)

Porażka

Praca na akord w święta i weekendy nie polecam. Wyzysk.

Obecny pracownik
@Porażka

Na pieczarkarni nr 3 ,3 zmiany

@Obecny pracownik

Która potencjalnie najlepsza? Czym konkretnie się różnią? Zarządzającym zmiany, atmosferą? Godzinowo jak teraz są ułożone?

Laborant
@Iza

Na pieczarkarni 1,2 , praca 2 zmianowa hala nr3, 3 zmiany świątek piątek.Na zatrudnienie nie ma co liczyć zwolnienia są spowodowane spadkiem zamówień.

Kandydat na produkcję

Byłem na rozmowę o pracę na pieczarkarni nr3 na stanowisku sortowacz, dostaję telefon po tygodniu że nie dostanę pracy z powodu że kierownik się nie zgadza mnie przyjąć bo ma stałą ekipę, tydzień czasu straciłem na czekanie ich decyzji .Masakra jakaś nie wiem kogo oni poszukują.

Wyzysk

Praca bez weekendów wolnych dzień wcześniej dowiadujesz się czy idziesz do pracy czy nie. Święta cza pracować do tego akord śmiech na sali nie pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Okechamp S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Okechamp S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Okechamp S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Okechamp S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 6 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Okechamp S.A.
2.2/5 Na podstawie 42 ocen.
  • Wichrowa 1A
    60-449 Poznań