DBI Plastics Sp. z o.o.

Opinie o DBI Plastics Sp. z o.o.

Administrator Nowy wpis

DBI Plastics Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Obsługa Klienta. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Napisz, co sądzisz o tym spotkaniu. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym pracę w przedsiębiorstwie.

Kiedyś w ofercie dla specjalisty ds. obsługi klienta było napisane, że oferowane są szkolenia dla nowych osób. A co w zasadzie potem? myślę o zwiększaniu własnych kompetencji. Czy po przejściu na umowę na stale będą proponowane dodatkowe szkolenia?

semafor

Ciekawi mnie dlaczego DBI cyklicznie, co kilka miesięcy/tygodni szuka magazyniera? Ludzie się zwalniają, czy Ci co się przyjęli nie przedłużają umowy? Ktoś może rozwinąć jak wygląda praca na tym stanowisku, zarobki itp? Bo zastanawiam się czy aplikować.

XYZ
@semafor

I co, podjąłeś już decyzję? Po jakim czasie feedback? Generalnie mnie inne stanowisko by interesowało, orientowałeś się może w sprawie inż., procesu? Albo ktoś inny pracował i by odniósł się do zarobków? opisane wymagania spełniam, wiec ciekaw jestem jakbym został wynagrodzony. Ogólnie to te benefity z opisu to na każdym stanowisku przysługują?

Jan Nowy wpis

3200 na rękę masz zero premii

Jan Nowy wpis

A zapomniałem po 3 miesiącach 80 zł podwyżki i tak co roku do pięciu lat

Jedna Pani pisała na forum w ostatnim czasie, że dwa razy była na rozmowie i niestety nie udało się jej dostać pracy. Z jakich przyczyn? Tak wysoki poziom czy sporo kandydatów się zgłasza? Akurat jest dostępna opcja pracy na recepcji w formie umowy o zastępstwo. Myślicie, że po jej zakończeniu będzie można otrzymać inne stanowisko w ramach alternatywy? Jakie wszystkie są dostępne w biurze i jakie warunki pracy na nich przysługują?

Szczerze
@Marta

Nie licz na to Nie znajdą ci nowego stanowiska, narobisz się i przedstawisz z jak najlepszej strony, ale to na nic, żadnych standardów, żadnej pracy zespołowej a na Duńczyków też nie licz.

@Szczerze

wyjaśnisz szerzej dlaczego nawet na Duńczyków nie? ogólnie to z czego to wynika? tak jak wyżej sugerowano trudno jest się dostać i jest dużo chętnych? co ich zachęca do podjęcia się pracy wobec tego?

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie DBI Plastics Sp. z o.o. na stanowisko Junior Business Intelligence Analyst? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
JGD

Bylam dwa razy na rozmowie kwalifikacyjnej w DBI. Zawsze rozmowa byla na wysokim poziomie, atmosfera przyjazna. Robilam testy przed rozmową, na rozmowie wyniki testów zostały omówione i bardzo mile mnie zaskoczył ich wynik. Pracy niestety nie dostalam, ale dostalam odpowiedź zwrotną. Za drugim razem zadzwonił sam CEO aby mi podziękować za udział w rekrutacji (to on prowadził moją drugą rozmowe kwalifikacyjna). Na mnie firma zrobila dobre wrażenie. Żałuję ze nie udalo mi sie dostac tej pracy.

Jest rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji ?? Jaka atmosfera w pracy ? Gdzie najlepiej złożyć cv portiernia , e-mail

Xyz

Pójdziesz na rekrutację do dbi a Twój obecny pracodawca dowie się o tym na pewno. Tylko problemu narobią plotusy.

Bogdan
@Xyz

No coś ty? To dzwonią do firmy w której się pracuje i mówią że rekrutujesz się u ich? Czy po prostu sprawdzają jakieś referencje.

@Bogdan

Tak robią?

Wiktoria

Widzę, że były dość spore problemy ze sposobem rekrutowania nowych pracowników przez firmę- Czy może ktoś wie jak aktualnie sytuacja wygląda? Czy cokolwiek się poprawiło?

bez zmian
@Wiktoria

nie, nadal tylko obiecują informację zwrotną i na tym koniec...

Weronika
@bez zmian

No to kiepsko, bo jednak człowiek się nastawia. Może warto zwrócić im uwagę?

Księgowy

Skąd taka rotacja w księgowości? Oferta na to stanowisko pojawia się co kilka miesięcy. Czy warto tam aplikować?

Iwona

Czy do kontroli jakości jest rekrutacja? Jakie są zarobki?

Ciekawa

Chciałabym się dowiedzieć czemu jest riatacja w księgowości.? Non stop widzę ogłoszenia do tego działu. Ktoś jest w stanie odpowiedzieć?

Bożena
@Ciekawa

To musi od razu znaczyć ze jest duża rotacja? Może po prostu rozwijają ten dział? Będziesz aplikować?

@Bożena

Ile osób liczy dział księgowości? Ciężko się dostać?

@Kasia

Skoro podobno rotacja jest stała to chyba bardzo im zależy, żeby ktokolwiek tam pracował? Pytanie tylko z jakiego powodu w ogóle rotują... A Ty ilu letnie doświadczenie już w tym masz?

@Ciekawa

Rekrutacja powinna opierać się na rozmowie o doświadczeniu i sprawdzeniu wiedzy na dane stanowisko a nie na testach ???? test to test

Edyta
@B.

Czy nie pomyliłaś/eś wątku? Tu nikt nic nie wspominał o testach. Jak sobie wyobrażasz test z zakresu księgowości? :0

@Edyta

Są testy w procesie rekrutacji również do księgowości. Być może dlatego proces rekrutacji na Głównego Księgowego trwa już kolejny i kolejny miesiąc. Wątpię , żeby wszyscy nie nadawali się do pracy, raczej jest problem z procesem rekrutacji skoro trwa tak długo.

@Edyta

Prawie każdy pisze o testach ????

rozczarowanko

Nie wiem jak praca w firmie, ale poszanowanie kandydata ,który poświęca swój czas na liczne rozmowy i testy zerowa.. To raczej duża nieuprzejmość, żeby po odbytych rozmowach nie poinformować, że rekrutacja się nie powiodła. Nawet jak zadzwonisz, to i tak nikt z Tobą nie porozmawia. Wielkie ŻENUA przy super skandynawskim trybie pracy firmy...Ps. Wymagania są ogromne, najlepiej żeby mieć języki, doświadczenie, sapy, odporność na stres, a płace daleko odbiegają od umiejętności. Mam nadzieję, że ten wpis pobudzi odpowiedzialność rekruterów i w przyszłości bardziej z szacunkiem odniosą się do kandydatów. Dobre maniery są dobrym wstępem miłej współpracy!

metoo
@rozczarowanko

Niestety, to prawda co napisałeś. Ciekawa forma rekrutacji. Na koniec podany termin zakończenia i obietnica telefonu bez względu na wynik, a później cisza. Słabe to niestety...

Łucja
@metoo

Czyli z ilu etapów składa się rekrutacja? Są jakieś zadania do wykonywania?

Czym jest spowodowana zwiększona liczba ofert pracy w ostatnim czasie? Czy to zwykła rotacja, czy firma zwiększa zatrudnienie?

Weronika

Może ludzie nie chcą pracować za zbyt małe pieniądze. Powiedz mi jakie warunki oferują?

@Weronika

Właśnie nie wiem. Pensja nie jest podana.

Rotacja jest spowodowana niskimi płacami,a dostać podwyżkę równa się z cudem .....

@Michał

"Niskie płace" - czyli jakie?

Dla jednych ta sama "niska płaca" może być niska a dla innych duża.

Optymistyczny

Wydaję mi się że praca w Dbi jest ciekawa napewno firma bardzo mocno się rozwija i stawia na swoich pracowników pracując tam będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności oraz wiedzę bardzo polecam tą firmę Pozdrawiam

Ciekawy

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna ? Czy jest w języku obcym ?

Skandynawski NIEstandard

Na wstępie zaznaczam, że w firmie nie pracowałem, więc opinię wystawiam tylko i wyłącznie na podstawie procesu rekrutacji, który na początku odbywał się w przyjaznej atmosferze, ale skończył się olbrzymim rozczarowaniem. I nie, nie piszę tego dlatego, że nie dostałem zatrudnienia. Uważam, że każda firma może wybierać kandydatów na podstawie ustalonych przez siebie kryteriów. I to nawet na podstawie własnego "widzimisię". Nie mam żadnego problemu, że mnie nie zatrudniono. Zwracam jednak uwagę na coś innego. Kadra menadżerska na każdym etapie rekrutacji i w każdej rozmowie podkreślała jakie to wysokie standardy panują w firmie. Przecież duński know-how oraz styl zarządzania to jednym słowem TOP, że dbają o pracowników, środowisko, są uczciwi, tolerancyjni, innowacyjni i dbają rozwój itd. Powiedziałbym, że aż do bólu, bo na każde moje pytanie odnośnie firmy dostawałem taki "slogan zwrotny" i zero konkretów. No i wiecie jak się skończyła rekrutacja? No właśnie nijak. Zero odpowiedzi, nawet krótkiej notki że rekrutacja została zakończona i wybrano kogoś innego lub rekrutację zawieszono. Nic. A dodam, że odbyłem kilka rozmów z przedstawicielami tej firmy, każde w godzinach mojej pracy, więc wiedzieli, że muszę się zwolnić, by udać się na spotkanie. Proszono mnie też bym przygotowywał jakieś materiały. To też zabrało sporo mojego czasu. I to wszystko wg. standardów tej firmy nie zasługuje nawet na głupią informację zwrotną typu "Wybraliśmy kogoś innego"? No cóż, jak tak traktują potencjalnych pracowników, to jak traktują tych obecnych lub swoich klientów? Cytując klasyka: "Nie wiem, lecz się domyślam". Krótko mówiąc olbrzymie rozczarowanie i chcę wierzyć, że ktoś po prostu "zapomniał" podziękować za proces rekrutacji (stąd opinia neutralna) i dział HR-u czytając tę opinię usprawni proces rekrutacji, tak by więcej kandydatów tak nie potraktować.

@Skandynawski NIEstandard

Jakiego stanowiska dotyczyła rekrutacja?

@Skandynawski NIEstandard

O jakie stanowisko się ubiegałeś?

wtf

Dlaczego do kadr szukają średnio co pół roku pracownika? Warto złożyć CV mimo wszystko?

Ela
@wtf

Na produkcji to samo, ciągle kogoś szukają.

Tom

Ja rowniez moge z czystym sumieniem polecic DBI, zwlaszcza w obecnych trudnych czasach staraja sie dbac o zdrowie i morale pracownikow.

Maria
@Tom

To fantastycznie - należy w takim razie docenić tego pracodawcę za to, że w tak trudnych czasach stara się dbać jak najlepiej o zdrowie swoich pracowników. Pewnie teraz w DBI Plastics będzie chciało się zatrudnić wiele osób. Na jaki rodzaj umowy mogą wobec tego liczyć nowi pracownicy - od razu jest to umowa o pracę?

RYCHU

jakie stawki są na utrzymaniu ruchu ?

Mogę powiedzieć tyle- ludzie wypisują głupstwa! Jedna z lepszych firm, atmosfera jest na prawdę bardzo dobra, firma się rozwija, daje szanse pracownikom na rozwój, o wszystkim można otwarcie porozmawiać, kierownictwo jest normalnymi ludźmi, zawsze są otwarci i skłonni do rozmów. Ja z całego serca mogę polecić firmę DBI.

Gwidon
@12345

@12345 A no widzisz. Zależy kto jak postrzega i jakie ma podejście do zycia. Przewrażliwieni na swoim punkcie to tam długo nie wytrzymują chyba...

Zostaw merytoryczną opinię o DBI Plastics Sp. z o.o. - Świdnica

• Jak się pracuje w DBI Plastics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DBI Plastics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DBI Plastics Sp. z o.o.?

DBI Plastics Sp. z o.o.