brak logo

K-Consult Sp. z o.o.

Gdynia

Opinie o K-Consult Sp. z o.o.

Gall 2013-05-11 12:31:57
Kiedys ta firma byla idealnym miejscem do pracy dla kazdego.odkad do wladzy dorwali sie gowniaze bez doswiadczenia,morale,traktowanie pracownikow polecialo na leb i szyje.
6
Xyz 2014-05-22 19:39:54
Kiepsko-zarządzają ludźmi osoby bez doświadczenia(usunięte przez administratora)
Ana 2014-08-18 17:36:14
Tzw. szef warszawskiego oddziału to wtórny analfabeta. Aż żal ściska... Facet młody, przed 40 o mentalności starego dziada, ale mniemanie o sobie nadmiernie wygórowane. Chodzi w pracy w sandałach i skarpetkach, do tego spodnie od, nazwijmy to, garnituru i koszula. No śmiechłam przysięgam ;) dobrze, że już nie mam z nimi nic wspólnego.
2
Mags 2015-04-24 13:32:32
Atmosfera w tej firmie naprawdę utrudnia pracę. Żal patrzeć na to jak młodzi dyrektorzy niszczą dorobek właściciela , który w przeciwieństwie do Pani Prezes i jej pachołków wie co to szacunek. Nie polecam nikomu , praca dla ludzi o mocnych nerwach ! W dodatku od czasu do czasu można posłuchać ciekawych awantur pewnej Pani co się nosi jakby zmysły postradała i nie szanuje ludzi .
2
Alio 2015-04-27 11:22:35
Aż tak zle jest ? Mozesz cos wiecej napisac ?
1
Maciej K. 2015-05-11 11:58:53
Aktualnie pracuję dla K-Consult od ponad 4 lat. Z końcem bieżącego miesiąca kończę formalnie współpracę z firmą (z mojej inicjatywy), dlatego nie muszę się specjalnie przejmować tym jak zostanie ocenione to co napiszę. Czuję jednak swego rodzaju dyskomfort czytając tutaj informacje wyłącznie potępiające w czambuł absolutnie wszystko co dotyczy K-Consult. Inne informacje są z kolei nie merytoryczne, nie wnoszące wiele do aktualnego obrazu firmy, czy też szkalujące osoby, do których osobiście miałem i mam szacunek.

Ana napisała: "Tzw. szef warszawskiego oddziału to wtórny analfabeta. Aż żal ściska... [...] Chodzi w pracy w sandałach i skarpetkach, do tego spodnie od, nazwijmy to, garnituru i koszula."

Wiem dokładnie o kogo chodzi, więc czuję się uprawniony do skomentowania powyższego wpisu:
- po pierwsze, ten „facet” już od dłuższego czasu nie pracuje w K-Consult (a szkoda)
- po drugie, można było Go lubić, można było nie lubić ale pewne jest, że nie był i nie jest żadnym analfabetą; osobiście dogadywałem się z Nim absolutnie w każdej sprawie, a to dlatego, że wszystko jest kwestią podejścia i ułożenia sobie relacji z daną osobą; chcieliśmy ułożyć sobie relację dla wspólnego dobra i dobra firmy i bez problemu się to nam udało
- po trzecie, ubiór jest kwestią indywidualną tym bardziej, że On nikogo swoim ubiorem nie obrażał chodząc „w sandałach” po biurze (przesadziłem, że nikogo, bo obrazić mógłby się może „Pan” Tomasz Jacyków), a na spotkaniach biznesowych pojawiał się w garniturze, wyprasowanej koszuli i normalnych półbutach - wiem, bo widziałem nie raz
- dodam, że Jego wiedza sprzedażowa, relacje z partnerami zewnętrznymi i wyczucie biznesowe w mojej ocenie w pełni potwierdzały kompetencje.


Mags napisał/-a: "Atmosfera w tej firmie naprawdę utrudnia pracę. Żal patrzeć na to jak młodzi dyrektorzy niszczą dorobek właściciela..."

Cóż… atmosfera jest adekwatna do tego w jakich warunkach przychodzi firmie funkcjonować na rynku w swojej specjalizacji. Jeśli konkurencja, zwłaszcza w wymiarze zajeżdżania cen zwiększa się z dnia na dzień, a firma ma ambitne cele do osiągnięcia, nerwowość udziela się wszystkim, bez względu na to jakie miejsce zajmuje w organizacji. Bez wątpienia można poprawić (jak pewnie niemal w każdej firmie) relacje na linii przełożony-pracownik ale jest to trudne w sytuacji gruntownej zmiany organizacyjnej. Jak napisałem wyżej, atmosfera jest wynikową klimatu jaki towarzyszy na rynku.
Ocenę tego w jaki sposób Dyrektorzy zarządzają firmą można dokonać w wymiarze subiektywnym albo obiektywnym. A fakty obiektywne, czy się to komuś podoba, czy nie, są takie, że firma od dwóch lat realizuje zysk, co jest o tyle warte odnotowania i świadczy o niej in plus, że w ubiegłym roku firma straciła jednego ze swoich czołowych Klientów, który ogłosił upadłość...

A teraz takie pytanie z cyklu "na logikę" - czy wypada nazywać czyimiś pachołkami osoby, które po pierwsze posiadają prawne umocowanie Właścicieli do faktycznego zarządzania firmą, a po drugie robią to w sposób w pełni autonomiczny i jednocześnie akceptowany przez Właścicieli?

Tak jak napisałem wyżej, można podejść do sprawy subiektywnie i wówczas ocena będzie wyrazem wyłącznie emocji i sumą złych doświadczeń we współpracy w ramach konkretnej podległości służbowej ale można też spróbować spojrzeć zdecydowanie szerzej i odrzucając emocje (oczywiście każdy ma do nich prawo) spróbować dokonać oceny biorąc pod uwagę fakty i liczby, tym bardziej, że te są ogólnodostępne w KRS, bo przecież K-Consult jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Kto chce zatem nie sprawdzi.

Z pewnością nie jest to miejsce pracy gdzie można sobie popracować „na leżąco” w spokoju i bez stresu przez 8 godzin, a po pracy zupełnie wyłączyć myślenie o firmie. Bardzo dużo się dzieje, wiele projektów jest w fazie rozwoju, a to z kolei przekłada się na taką, a nie inną ocenę atmosfery. Jest dynamicznie, często na tyle, że nerwowo. Konia z rzędem natomiast temu, kto wskaże firmę, w której można w dzisiejszych czasach pracować tak jak pracowało się w minionej epoce PRLu. Wszędzie są mniejsze lub większe nerwy.
Zdecydowanie można natomiast zebrać tu ciekawe doświadczenia na przyszłość, co może być szczególnie cenne dla ludzi młodych, dynamicznych i elastycznie dostosowujących się pod względem czasu i miejsca pracy.

Ponieważ nie wstydzę się absolutnie własnych słów powiem na koniec tylko tyle, że moja kariera zawodowa trwa 16 lat i miałem okazję pracować i współpracować z różnymi podmiotami i różnymi ludźmi. Pracowałem ponad 7 lat w doradztwie ekonomicznym, ponad 3 lata w finansach, półtora roku w ubezpieczeniach i od lutego 2011r. w K-Consult. W żadnej poprzedniej firmie dla której pracowałem nie nauczyłem się tak dużo, nigdzie nie zdobyłem tylu doskonałych relacji biznesowych i tylu wspani
3
Maciej K. 2015-05-11 12:00:33
...ałych znajomych, a dodatkowo nic w czym specjalizowałem się wcześniej nie było dla mnie tak interesujące, inspirujące i pochłaniające jak to co robiłem dla K-Consult. Za te właśnie doświadczenia, za ten ciekawy i - nie powiem - intensywny okres mojego życia zawodowego, wreszcie za możliwość osobistego uczestniczenia w czymś w mojej ocenie ważnym i "wzniosłym" (np. wskrzeszenie marki UNITRA) jestem tej spółce zwyczajnie wdzięczny. Za kilka tygodni zaś rozpoczynam zupełnie nowy etap zawodowy w moim życiu lecz wiem, że wiele z tego czego się nauczyłem właśnie "tu" wykorzystam w przyszłości.
1
M. 2015-05-12 23:01:03
Macku, moim zdaniem troche lagodnie wszystko przedstawiles. Zapomniales ze ta "dynamika" pracy swego czasu mocno Cie kosztowala.
Dla wszystkich zainteresowanych praca w tej firmie kilka slow ode mnie. Jestem osoba ktora lubi pracowac i zawsze daje duzo od siebie. Pozytywne nastawienie, entuzjazm i stawianie czola wyzwaniom - taki mam styl. Jednak w KC dlugo sie nie utrzymal. Nakladanie przez przelozonego coraz to nowych obowiazkow przy jednoczesnym wykazywaniu zrozumienia, ze czlowiek juz jest przeladowany - taka troche hipokryzja. Do tego negatywna motywacja i ciagle wywieranie presji. Szczerze, pierwszy raz (przy kilkunastoletnim stazu) nie chcialo mi sie chodzic do pracy. A u mnie to naprawde byla nowosc i mocny sygnal ostrzegawczy, ze to nie miejsce dla mnie.
Owszem, ludzi mozna poznac tam wspanialych, ale przy slabym szefie nic sie nie obroni. W koncu z kolezankami i kolegami zawsze mozna wyjsc na piwo i utrzymywac kontakt, juz poza praca ;)
4
mały 2015-07-10 06:48:20
Natrafiłem na pracuj.pl ofertę pracy związaną ze stanowiskiem Key account Manager - wymagania wysokie, ale to chyba jedno z lepiej stworzonych ogłoszeń o pracę jakie widziałęm. Większość informacji była opisana, a to się nie za często zdarza. Nie wiele firm też od razu pisze o benefitach w pracy, a to dla mnie jest ważne. Tylko się zastanawiam jak do tego przyjąć poprzednie opinie.
2
Mal 2015-08-05 14:27:10
Pracowałam w KC przez kilka lat w gdyńskim biurze, poszłam na urlop macierzyński. Bez kłopotu mogłam wrócić do pracy i jak czegoś nie wiedziałam to każdy mi pomagał razem z przełożonym, nie jak to czasem bywa, oczekuje się, że jak Cię nie było to i tak masz wszystko ogarniać.
1
Mar 2015-08-12 09:51:30
Praca w K-Consult była jedną z moich pierwszych i to co stamtąd zapamiętałem to fajny, zgrany zespół z którym realizowałem naprawdę ciekawe projekty.
Kobiec 2015-08-14 12:40:16
Ja byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie, wieloetapowy proces, profesjonalne narzędzia w postaci testów. Pani z HR rzeczowa i sympatyczna.
3
Dominika 2015-08-20 12:43:39
Ciekawi mnie, czy ktoś z was brał udział w tych praktykach które ogłaszali jakiś czas temu. to znaczy, K-Consult szukał praktykanta bądź praktykantki do działu marketingu. A ja ciekawa jestem jak jest na takich praktykach u nich, bo swoje muszę zrobić i nie wiem czy jeśli chce się czegoś nauczyć to tutaj warto czy lepiej szukać dalej.
Bartek 2015-09-08 10:31:29
Ja byłem u nich na praktykach i jeżeli chcesz się czegoś więcej nauczyć niż obsługa ksero to jak najbardziej polecam. Poznałem obsługę programów graficznych, zobaczyłem jak działa współpraca z podwykonawcami, nauczyłem się jak sobie radzić w różnych sytuacjach. Nie byłem odstawiony na bok, zawsze miałem się do kogo zwrócić; także naprawdę możesz śmiało aplikować, a szukają z tego co wiem ludzi.
enedue 2015-09-09 19:08:47
Hahaha! bardzo ciekawe jest to co piszesz...zazwyczaj kobiety po ciąży w tej firmie nie mają do czego wracać...do tego nieformalna polityka niechęci do zatrudniania kobiet.
4
hoffn 2015-09-19 22:18:51
Przecież to jest oczywiste że pracodawca inaczej patrzy na kobietę, bo wiadomo że może mieć dziecko i wtedy tylko wydaje pieniądze a nic z tego nie ma, jest to dosyć logiczne mimo iż tego nie popieram, no ale nie do końca prawda z tym że mało kobiet jest w firmie, lub też że niechętnie zatrudniają kobiety.
Aga 2015-09-21 17:07:06
Firma rzetelna, współpracuję z nią od dłuższego czasu, ludzie mili i uśmiechnięci.
2
Robson 2015-10-02 15:05:43
Firma na rynku sporo czasu. Jakiś czas temu trochę gorzej im się wiodło ale teraz wychodzą na prostą i z tego co widzę rekrutują nowych pracowników.
2
Novy 2015-10-12 10:44:12
Każdy mówi o negatywach, bo najłatwiej, ja, co prawda zacząłem niedawno tu pracę. Na razie wszystko ok, dużo pracy, firma handlowa więc nastawienie na wynik. To na wdrożeniu normalne zobaczymy jak będzie dalej.
2
kmer 2015-10-20 01:45:46
W branży handlowej nie jest łatwo, bo jest bardzo duża konkurencja i jeśli ktoś idzie do pracy tylko po to żeby zrobić to co trzeba i do domu, to raczej nie poradzi sobie tej firmie, czy też nawet jakiejś innej, trzeba bowiem wykazać się nie lada zaangażowaniem, żeby wszystko była tak jak się należy.
obserwatorka 2015-10-20 10:56:58
Ja firmę znam z opowiadań koleżanki. Jest nastawiona na rezultaty ale to jak wszędzie, przede wszystkim nie ma problemu z wypłatami wszystko o czasie.
2
Kyle 2015-11-04 20:02:47
Szkoda czasu i nerwów na ta firmę. Fatalna kadra zarządzająca,owszem koncentracja na wynikach,duże oczekiwania ale nawet jesli uda Ci sie je spełnić-nie licz,ze ktokolwiek to zauważy i doceni.
3
Łukasz J. 2015-11-06 17:00:21
Pracuję w oddziale warszawskim, widzę to trochę inaczej bo oczekiwana wobec mnie są jasne (nie tylko mnie), jeśli je przekraczam wiem że mechanizm to widzi.
Kadra. Kadra nie wzięła się znikąd, ktoś pracownika musiał zauważyć, docenić i awansować, nie da się pracować i być niezauważonym, nieocenionym (w taki czy inny sposób)
Niezdrowe frustracje trzeba odsunąć bo one w niczym nie pomogą, Róbmy swoje :)
2
Łukasz 2015-11-09 00:10:31
Z KC współpracuję od kilku lat. To firma mocno rozwijająca się, jeżeli ktoś zechce, z pewności wiele się tu nauczy. Jest to firma handlowa więc jasne, że wyniki pracy są ważne.Atmosfera pracy jest w porządku. Wynagrodzenie - uczciwe, stosowne do zaangażowania i efektów pracy. Firma daje dużą samodzielność w działaniu, jeśli ktoś potrafi samodzielnie i rzetelnie organizować swoją pracę, świetnie się tu odnajdzie.
3
Anna 2015-11-09 09:02:55
Pracuję w K-Consult kilka lat. Jak w każdej firmie, zwłaszcza handlowej, kluczowe są wyniki i wymierne efekty, ale taki jest biznes. Osobiście czuję się doceniana za zaangażowanie i za to, co udaje się osiągnąć. Jest miejsce na własne pomysły. Ludzie są w porządku i atmosfera też.
3
Damian 2015-11-17 14:49:19
@Anna fajnie, że firma w ogóle pozwala na kreowanie własnych pomysłów. To na pewno motywuje ludzi do pracy. Firma szuka obecnie specjalistów do sprzedaży i mają niewielkie wymagania. Wykształcenie średnie, znajomość rynku i doświadczenie w kontakcie z klientem, więc jak ktoś chce pracować, to ma tutaj szanse.
weroko 2015-11-19 17:54:57
wydaje mi się, że u nich dobrze płacą a stanowisku zwiazanym ze spcesjalistą sprzedaży, bo zobaczcie co napisali w ofercir, na pewno jest wynagrodzenie podstawowe i motywacyjny system premiowy, stabilne zatrudnienie. Dają tęż stacjonarną pracę biurową od poniedziałku do piątku i niezbędne narzędzia pracy.
kobroń 2015-11-21 21:01:12
@Damian, faktycznie wymagania nie są duże, ja nie mam wykształcenia kierunkowego ale pojęcie w temacie tak, wiec może by mi się udało załapać.
piskoo 2015-11-24 00:22:54
Szkoda tylko, że nie napisali nic na temat tego ile doświadczenia wymagają, czy rok wystarczy czy też może więcej...
mino 2015-11-24 12:18:12
Oni dają szansę. To znaczy, że nie wymagają żebyś miał 25 lat i 7 doświadczenia. sa na prawde ok w tej kwestii.
dab 2015-11-24 14:44:15
to porządna Firma.
2
wizu 2015-11-24 14:48:18
Są w porządku. Nie wymagają żebys miał 25 lat i 7 lat doświadczenia. ok w tej kwestii.
2
Michał Ł. 2015-12-09 08:14:49
Pracuję w tej firmie już prawie 10 lat. Wspinając się po szczeblach kariery zawodowej widziałem, przeżywałem i brałem udział w wielu zmianach w firmie.
Nie wszystkim pracownikom podobała się taka dynamika zmian w ostatnich latach i między innymi dlatego zakończyli współpracę.
Atmosferę w pracy budują pracownicy i szczerze mogę się pochwalić bardzo dobrą atmosferą w moim zespole.
Bardzo cenie sobie również współpracę z moim przełożonym, to osoba pełna profesjonalizmu, doświadczenia oraz pogody ducha.
Z nieoficjalnych źródeł wiem natomiast ,że byli pracownicy, Ci którzy tak negatywnie wypowiadają się o pracy w firmie K-Consult wcale nie są aż TAK zadowoleni z pracy u obecnych pracodawców, także śmiało aplikujcie bo WARTO !
2
Wiola 2015-12-09 14:00:43
Ja również słyszałam o firmie dużo pozytywnych opinii i nie wiem skąd się biorą te negatywne, ale cóż, wszystkim się nie dogodzi. Jeśli wiecie coś o tym by szukali nowych ludzi do pracy to dajcie proszę znać :) Jestem zainteresowana.
Wiesz kim jestem 2016-01-29 23:55:53
Czas napisać, że idą dobre zmiany w firmie. W końcu są zdiagnozowane problemy i rodzi się jasny, zrozumiały i logiczny plan naprawczy. Wraca coś czego brakowało od dawna: skupienie. Skupienie rozumiane jako: zdefiniujmy co chcemy osiągnąć (ale nie wszystko na raz) i skupmy się aby to osiągnąć.

Słowo dla pracujących: idzie lepsze! Słowo dla chcących dołączyć: idealny moment, decydujcie się.
ktosiek 2016-02-20 00:56:08
Hmm,po pierwsze każdy ma prawo do swojej opinii- bo jak wiemy, punkt widzenie zależy od itd...Więc po co Michale i Maćku uprawiacie propagandę, nie ma to sensu. Ja też pracuję w tej firmie parę lat, pamiętam swoje lepsze i gorsze chwile, oraz gorsze i lepsze chwile całej organizacji (k-c).Wiem na pewno jedno, że opinie mogą być tu skrajne... Nie dziwi mnie to.
zonk 2016-03-02 08:54:38
jeden z moich znajomych pracowałw w k consulcie i chwalił sobie pracę tutaj. W tej chwili wiem że szukają e commerce managera w dalszym ciągu , więc może warto...
3er 2016-03-04 20:53:36
@zonk szukaja szukaja nadal..w ogloszeniu widzialem wlasnie ze napisali ze do zadan takiej osoby bedzie nalezoao budowa i modernizacja platform sprzedażowych
maja 2016-03-07 12:10:10
każda firma wiadomo lepiej radzi sobie w jednej dzialce w innej gorzej @ktosiek piszą tutaj, że szukają managera skoro pracujesz może powiesz czy warto akurat na to stanowisko aplikowac :)
dolly 2016-03-12 09:53:27
maja, jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedziała. Tak naprawdę to firma jest polecana w regionie, ale trzeba liczyć się z tym, że wyamgają min. 2 letniego doświadczenia
i think 2016-03-14 18:33:02
Raczej to nie jest duży wymóg do spełnienia @dolly, bo w zamian zapewnione są odpowiednie benefity typu karta multisportu, opieka medyczna czy nawet ubezpieczenie grupowe.
glow 2016-03-16 18:39:26
to naprawdę bardzo fajnie ze strony firmy, że zapewniają takie kwestie ;) dla mnie najważniejsze jest to, że zatrudniają na umowę o pracę, aczkolwiek może być trudno o te 2 lata doświadczenia
jasiek 2016-04-15 18:56:18
maja, teraz poszukuja jedynie przedstawicieli handlowych na ślaskie, łódzkie oraz opolskie. Z tego co wiem dają auta służbowe.
i think 2016-05-13 22:24:06
Świetnie, że mozna u nich liczyć na zatrudnienie w ramach umowy o pracę. W końcu o takie stabilne zatrudnienie jest dość trudno, bo teraz wszędzie starają się wciskać pracownikom śmieciówki, a tu takie miłe zaskoczenie. Wiadomo jakie dają benefity? Pozdrawiam
sauron 2016-07-28 17:32:20
Znasz firmę z opowiadań koleżanki i postanowiłaś się wypowiedzieć na forum? Naprawdę żenująco zabawny jest ten pseudo dialog - widać że to jedna osoba pisze. Żałosna próba reperowania i tak upadłego wizerunku. W chwili obecnej trwają zwolnienia, firma się kurczy - oczywiście z pominięciem dyr. To są efekty 'biznesowych eksperymentów' ludzi bez jakiegokolwiek doświadczenia. Na umowę o pracę nie masz co liczyć, standardem będzie zatrudnienie na działalność, więc powyższe 'ochy i achy' są totalnie bez pokrycia.
7
karla 2016-07-28 17:36:28
Maćku, byłeś jedną z osób, która bardzo chętnie i szeroko negatywnie wypowiadała się na temat polityki prowadzenia firmy przez osoby przełożone. Ciekawy zwrot Twojej opinii...
6
weroko 2016-08-04 22:39:02
Widocznie nikogo nie szukają, bo wszystkim odpowiadają warunki zatrudnienia jak i bieżące warunki płacowe w firmie, ale wiecie czy wypłata jest terminowa? Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o K-Consult Sp. z o.o. - Gdynia
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie K-Consult Sp. z o.o.