Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) w Warszawa Księcia Bolesława 1/3

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4). Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) w Warszawa Księcia Bolesława 1/3

Od 2 lat firma nie wypłaca załodźe nagrody z zysku ( dawnej 13 ) Ciągle to samo zakład nie ma PIENIĘDZY !!! Ludzie pracują zlecenia schodzą .A zaległe wynagrodzenia gdzie ??? !!! Walenie w Kut... a .Szczerze odradźam !!! Omijać Szerokim Łukiem !!!

Zirytowany
@Andrzej

Dobrze że mamy dział kontroli jakości , oni nadzorują jakość buhahaha ….

Ferdek
@Andrzej

Atmosfera w zakładzie niczym zgniłe jajo .Pełno obserwatorów naganiaczy i poganiaczy roboty .Tylko dawaj dawaj a w zamian co wielkie ja...j...co ! Jakieś śmieszne 5% na dwa lata przy 15 % inflacji .Nie jasna sytuacja statusu sprawozdania finansowego za ubiegłe dwa lata . Brak wypłat świadczeń z nimi związanymi ( NAGRODY Z ZYSKU ) Ile tak można z ludźmi pogrywać ??? Pracownicy mają prawo wiedzieć czy był zysk czy też nie ! Czy możemy liczyć na zaległe świadczenia ? Czemu nie mamy na stałe Prezesa ? Ciągłe żąglowanie stanowiskiem Prezesa nie wpływa dodatnio na kondycję zakładu , o co tu chodzi ?

Wwa

Wszyscy 20.04.2022 czas zmian! Czas pokazać ze Warszawa tez się liczy! Wszyscy z Warszawy na wybory i głosujemy za Krzysztofem! Gród znad Wisły będzie słyszalny!! To ostatnia szansa żeby Warszawa była słyszalna!! Nasz wybór Krzysztof!

Miszcz
@Wwa

Taaak! Strzelcie sobie samobója! Tego Wam życzę! Wybrac na czlonka zarzadu politycznego człowieka, ktorego najwiekszym dylematem i jednocześnie pokazem jego decyzjnosci ( w zasadzie jej braku) jako pelnomocnik rzadu bylo np. To czy autokar z krwiodawstwa ma zaparkować przy Lidlu czy przy biurowcu albo To czy powinien podpisać się czarnym czy niebieskim długopisem. Ludzie otwórzcie oczy, czy naprawdę chcecie już zupełnie zostać pozbawieni głosu przez taki wybór? Dziwi mnie,że Wasi związkowi koledzy, którzy do tej pory widzieli brak decyzyjnieuc tego Pana w wielu cholernie blahych kwestiach, teraz nagle na niego głosują dla zasady ! Bo warszawa. Tak chcecie zatopić siebie! To kotwica przymocowana do szyji!!!! Ale jak zjawiacie na zatonięcie to super. Rzucę Wam wieniec pogrzebowy na wodę!!! Wy serio jesteście aż tak łatwowierni? .... on kompletnie nic dla Was nie zrobić. Zupełnie. Szkoda,że nie doszło do debaty bo cala spółka by zobaczyła brak wiedzy tego kandydata... ale spokojnie Pan KW jak nie tymi drzwiami to i tak wejdzie drzwiami z napisem POLITYKA!!!!!!

PracownikówTRZECH
@Wwa

Ooooooo ktoś tu chyba nawołuje do wojny Warszawa-bydgoszcz. PRZEGINACIE !

On
@Wwa

Ale tylko mocny przez plecy ojca. Kiedyś ojciec się skończy i co wtedy? Wtedy może sobie palcem w bucie pokiwać taki będzie mocny!

@Miszcz

Gdyby doszło do debaty to ten od białego volvo i bohater gazety wyborczej dostałby to na co zasługuje od dawna, pojawia się Wwa na swoim białym volvo które dostał od Spółki I co dobrego zrobil dla Warszawy? Obiecał oddział? Jest zapisane w porozumieniu! I co j oddziału nie ma? A jakie nów produkty wprowadził do wawy? Razem z Panem wąsatym chcieli ziemie sprzedać I ciekawe gdzie by poszły pieniądze? Jak sądzicie? Jego decyzyjność? A nie przypadkiem straż przyboczna wąsatego Pana który ponad dobro firmy stawiał na .... zresztą razem ze swoim przybocznym pachołkiem. Pan ten umie decydować o sobie i o tym jak so ie dobrze zrobić bo na pewno nie nam zwykłym ludziom. Głos oddany na przybocznego to głos stracony. Tylko Krzysztof jest gwarantem spokoju i pokoju w Spółce i jej rozwojowi chociażby przez wzgląd na swoje pochodzenie ale i wiedzę o której ten tam przyboczny Pana wąsatego nawet nie snil

@Wwa

Co Ty gadasz? Przecież z tym Twoim synem tatusia to nikt się nie liczy, nawet swoi się z niego śmieją. Nikt nue traktuje go poważnie. Co innego nasze Koło Fortuny z Rady. Tego to i Bydgoszcz szanuje mimo że nasz chłopak. Co tu kryć Tomek to ma klasę sam w sobie i nie musiał mieć pleców tatusia, żeby dostać się do Rady. Nawet Bydgoszcz na niego głosowała. Jie zaczynaj wojny warszawsko-bydgoskiej bo tylko my na tym stracimy. Pan Loczek niczego nam nie załatwi. Na to nie licz. Karty i tak rozdaje Bydgoszcz.

Wwa

Ja nie zaczynam żadnej wojny, tylko pisze że my w Warszawie tak jak mamy Tomka w Radzie tak powinniśmy mieć Krzyśka w zarządzie żeby pilnował też naszych interesów. Zachęcam do głosowania na Krzyśka a to nie jest wywoływanie żadnej wojny! We śród głosujemy na Krzyśka, vzas na zmiany i na to aby Warszawa była słyszalna w Bydgoszczy

@Wwa

No i co Krzyśka w zarządzie nie mamy. Daniel za bardzo nam tu w Warszawie chyba przychylny nie będzie. Czyli dalej to samo. Ktoś z zarządu od czasu do czasu do Warszawy wpadnie, coś podpisze albo nie. Z kimś się spotka albo nie. Ale za to mamy ciekawe roszady na stanowiskach dyrektorskich , kierowniczych czy jak ich tam zwał. Ale co to ma za znaczenie skoro kasa będzie większa. A czy się osoba nadaje to już inna sprawa. Chyba raczej mniej istotna. A robol niech się cieszy że przytuli 5% podwyżki. No może troszkę więcej. A więc do roboty szara maso.

Pszczelarz

Pan Krzysio niczym pszczółka Maja, znany i lubiany, lata w dwóch lokalizacjach, tu i tam. Brak przy nim tylko Tekli i Gucia

KaczorDonald

kontakt@kprm.gov.pl Adres do Pana Premiera RP, nie zapomnijcie się podpisać. Pod tym adresem możecie napisać swoje skargi, które macie pod adresem zarządu spółki Ci z Warszawy i Bydgoszczy śmiało piszcie może ktoś was wysłucha. Jak nie macie odwagi to do roboty się weźcie.

Daniel
@KaczorDonald

Poczekam jak Ty zrobisz robotę i wezmę kasę za Twoją pracę .Za te marne grosze niechce mi się rąk brudzić. Pozdrawiam .

wkrótce obnażę wszystkie wasze tajemnice...kochanków, przekręty na stanowiskach, królewskie koneksje..nadchodzę jak Król jak Pan Gamoniów którzy wykorzystują firmę do własnych korzyści materialnych w swojej niższości. Obnażę was skąd pochodzicie, bójcie się. Wy którzy Pana się nie lękacie a przed Panem i prawdą klęknięcie

Pan

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Psycholog
logo firmy Serwisant rowerowy
Franek

Witam chciałem zapytać czemu w zakładzie nic się nie dzieje pod kątem zwiększenia wynagrodzenia ? Inflacja już sięga 9 % Państwo waloryzuje w kwietniu emerytury i renty o uwaga ! rekordowe 7% Wszystkie rodzaje słuźb państwowych otrzymały podwyżki w tym roku ! Pomimo wielu zapytań ze strony załogi i spotkań związkowych nic konkretnego nie udało się wypracować .Jak długo zarząd oraz spółka będzie pozostawać głucha na znaczny wzrost inflacji i topniejące wynagrodzenia pracowników ?

Jolanta
@Franek

No chyba podwyżki będą jak te państwowe? Czy nie?

Biurowy
@Jolanta

W Bydgoszczy chodzą pogłoski, że jak już to 2-3% nie więcej...

Gosia
@Biurowy

Jak mają dać 2 lub 3% przy 10% inflacji to niech niedają w cale .Pracownicy nie potrzebują jałmużny za wykonywaną pracę tylko normalnej podwyżki . Przykładem była w wojsku ok 700 zł .A kwoty rzędu 100 zł brutto na te czasy to jest kpina z pracownika .Panowie ukorzeniei politycznie w zakładzie lepiej kupcie sobie za te 2% nowe krawaciki bo stare wam wyblakły :)

Gosia

Oczywiście że wezmę to poprostu mi się należy :) i przekażę na cele harytatywne .Z pitu co roku też przekazuję 1% .Więc 1 czy 2% nie robi mi absolutnie żadnej różnicy .

anglospeaker

Wnioskuję że w firmie nacisk na znajomość języków. Niekoniecznie na zdolności manualne i techniczną wiedzę. Ważne że zmywak na wyspie wyszkolił w poziomie Kali być, kali mieć . Ot to przyszłość zakładu...

Zbyszy

Jestem ciekawy, kiedy w zakładzie zostaną podjęte jakieś środki, młodzi ludzie umierają na oddziałach w szpitalach, w zakładzie co drugi chrycha, chodzą chore po budynkach i roznoszą tę zaraze, a za dwa dni idą na zwolnienia i okazuje się że pozytywny. czy ktoś mądry może się wypowiedzieć albo podjąć jakieś kroki? Maski to sobie można zakładać w ochronie przed smogiem. To nic nie daje

Olaf
@Zbyszy

Witam.Część pracuję zdalnie i nie ryzykują zakarzeniem .A ludzie z produkcji muszą ryzykować...To czemu nikt nie wprowadzi dodatku dla tych osób co są narażeni zakażeniem ? a mimo to pracują aby firma mogła funkcjonować .Wiele firm z różnych sektorów przemysłowych ma zawieszoną działalność ze względu na ryzyko zakażeńia .Te firmy korzystają z tarczy ANTY-KRYZYSOWEJ .Codzienne dowiadujemy się jak koledzy i koleżanki informują nas o pozytywnym teście i ich ciężkiej stytuacji zdrowotnej .Część z nich trafia do szpitala i jest podłączona do respiratora .

Arbuz
@Olaf

Jaki ty chcesz dodatek jak już 1 kwartał za nami a o podwyżce nie ma nawet mowy. Pytasz związkowca a on nic nie wie pytasz przełożonego a ten tyle samo wie co związkowiec.

kiwi
@Arbuz

więc odpowiedzmy sobie na pytanie: po co utrzymywać związki, skoro nic nie robią, tylko co 3 lata zmieniają samochody?

Minister Wojny
@Arbuz

Wszędzie podwyżki a to czynszu a to prądu , żywności .A co u nas okrągłe ZEROOO !!! MYDLENIE OCZU PSEUDO ZEBRANIAMI ZWIĄZKÓW .

Sługa
@Minister Wojny

Ministrze Wojny bo czasy, kiedy związki służyły pracownikowi dawno już minęły. teraz związki służą pracodawcy i godzą się absolutnie na wszystko, co ten da im do podpisania i trzeba się z tym pogodzić. ale nie ma tego złego, przynajmniej raz w roku można dostać wspaniały głośnik za 5 zł i kalendarz na ścianę, wiec to nie jest tak do końca, że tylko zmieniają auta co 3 lata

@Zbyszy

Nigdy!! Zakład jest czyściutki od virusa. Nikt nie choruje, a jak ktoś już zachoruje to ma siedzieć cichutko i nikomu nic nie mówić.

Bogdana
@Arbuz

Dodatek stażowy miał być wprowadzony od stycznia .Podwyźka inflacyjna w pierwszym kwartale .I stanęło na niczym. Wynagrodzenie wypłacane za ten rodzaj i specyfikę pracy są już PONIŻEJ KRYTYKI ! .Ludzie już mają dość utrzymywania wstawionych cwaniaków niewnoszących nic w rozwój firmy.Obsadzonych na sztucznie wytworzonych stanowiskach pracy za podwójną stawkę w stosunku do działów produkcyjnych .Generujących ogromne koszta dla zakładu .Co pwoduje to że jedyne co słyszymy od lat to że NIE MA NA NIC PIENIĘDZY !!!

Stefan
@Arbuz

Witam kilka dni temu została podpisana 3 letnia umowa na remont silników RD na kwotę 208 mln zł ...

Adolf
@Stefan

To świetna wiadomość.Może teraz znajdą się pieniądze na zaległą nagrodę z zysku i podwyżkę która przewidziana była na pierwszy kwartał.

@Adolf

No właśnie, zobaczymy jak zachowają się w tym momencie związki. Czy zarząd na czele z Bizonem staną na wysokości zadania i przycisną prezesa o podwyżkę. Jest dużo pracy i dużo kasy.

Slava Ukrainie!
@Zbyszy

Czy jako zakład w końcu pomożemy naszym braciom? Czemu nie ma żadnego punktu zbiórki? Czemu nie ma zbiórki krwi? Co jak co ale powinniśmy im pomóc!

Romek
@Slava Ukrainie!

Bo nie ma się komu tym zająć. Nie ma wizerunku nie ma działań. Cisza.

Jaa
@Slava Ukrainie!

Oczywiście, że jest pomoc dla Ukrainy. Wewnętrzną pocztą szło. Zbieramy srodki czystosci, pieluchy, reczniki, latarki , koce. W biurowcu jest wyznaczone pomieszczenie. Trzeba się tym zainteresować a nie po forach pisać

Szybki Lopez

Czy ktoś wie czy w kadrach to będą jakieś roszady bo teraz to nie ma z kim gadać siedzą nafuczone coś zapytasz to nie potrafią odpowiedzieć?

Cezik
@Szybki Lopez

Nie wiem o czym mówisz. Panie zawsze uśmiechnięte, służą pomocą, odpowiadają na każde pytanie. Nigdy nie mam problemu

laska mocy
@Cezik

oj tak, piękne panie w biurowcu. uwiodłem już większość, a i czasem czekoladki zaniosę ????

Szybki Lopez
@Cezik

Tak odpowiadają chyba że zapytasz która godzina

Zenek
@Szybki Lopez

Rzeczywiście Pani A. i Pani R. jakieś smutne i jakby mało energicznie działają, zwłaszcza w porównaniu z Panią M. która idzie na emeryturę pojutrze.

@Zenek

Pana Ryszarda P. też szybko bym wysłał na emeryturę bo tylko mąci i wprowadza na tak zwaną gębę swoje widzi mi się. A w ogóle to czy jest czy go nie ma to i tak cały czas z nim same problemy.

wałęsak_brazylijski

ludzie, po co sobie tak szkodzimy i robimy kupę do wspólnego gniazda? powinniśmy się wszyscy wspierać, w końcu tworzymy jedność! bo to właśnie dzięki nam - tak, Tobie, mnie, każdemu z Was osobno, zakład działa i to Wy go tworzycie. Jesteście jego częścią. To dzięki Wam funkcjonuje i możemy się nim identyfikować. dlatego uprasza się o niewypisywanie bredni na forum przez złośliwców i innych marudziarzy. doceńmy to, co mamy, bo "teraz" jest ulotne i nietrwałe. jeszcze z łezką w oku będziecie niedługo wspominać swoją pracę, bo jest naprawdę wyjątkowa. ileż to pięknych chwil i wspomnień z nią związanych, ileż przeżyć, miłości i wspaniałych ludzi. powinniśmy się wspierać w tym trudnym dla naszego zakładu okresie i choć wydawać by się mogło, że nic już nie można zrobić, to wciąż warto mieć nadzieję i wierzyć w lepsze jutro. pozdrawiam

@wałęsak_brazylijski

Masz rację, ale z tego grona trzeba wyeliminować tych co lubią wkurzać i czerpią z tego niczym nie pohamowaną sadysfakcję. A tacy niestety są jak wrzód na (usunięte przez administratora) rozwoju tej firmy.

Xyx
@wałęsak_brazylijski

Co Ty (usunięte przez administratora) . Do pracy się przychodzi aby zarobić pieniądze na godne życie. A Góra kradła to teraz my mamy być cicho . JUŻ DAWNO POWINNY BYĆ STRAJKI . A Ty chcesz grzecznie czekać . Widocznie nic nie umiesz i wuja Ci załatwił ciepłą posadę

obserwator

Czy nowy prezes zapyta panów dyrektorów (usunięte przez administratora) jak rządzili zakładem ,że nic nie idzie a ludzie na produkcji zajmują się wypełnianiem durnych list przyrządów i bieganiem po zakładzie po narzędzia albo po suwiarkę do laboratorium zamiast pracować Brawo wy!!

@obserwator

Nowy, p.o. Prezesa szef naszej firmy nie powinien za dużo pytać. Wyniki świadczą o decydentach w naszym zakładzie. Pożegnać się z betonem i tyle. A do wypełniania bzdurnych dokumentów dołożył bym jeszcze nadgorliwość niektórych kontrolerów generujących koszty remontu . A o to warto było zapytać szefa kontroli zakladowej. Może w końcu zaczniemy normalnie pracować

tęczowy kucyk
@GLACA

w zakładzie pracują (usunięte przez administratora) ciekawi mnie kto wpadł na pomysł zamówienia wozu drabiniastego na konserwację P-1 do wciągania silników, który w ogóle nie zdaje egzaminu, a kosztował więcej niż nowe auto. jak zwykle nie ma winnego. to samo z wypełnianiem karteczek, które zajmuje pół dnia. ciekawe co teraz wymyślą

Bobka 5
@GLACA

GLACA weź się za robotę ,buble chcesz puszczać?Wstyd bo robisz we własne gniazdo !!!!

Kudłaty
@GLACA

Glaca - jaki beton człowieku? Jak był beton to była czternasta i nadwyżka finansowa, jak przyszły młode rekiny biznesu (zarząd z innej lokalizacji) to wszystko poszło w buraki, tylko czekają żeby nas rozwalić i ziemię sprzedać

Dj
@GLACA

Odczep się od kontroli, chciałbyś odwalać fuszerkę.

Wicio

Po prostu nie pasuje to wypad z zakładu .To wy macie się dostosować ,a nie zakład do Was.To nie czasy (usunięte przez administratora) ,że czy stoisz czy lezysz,kasa się należy ...Jakieś wywlekanie brudów z nazwiskami .trzeba się wziąć za siebie ,nie pasuje taki klimat i nara .

Fabian
@Wicio

Co to za wulgaryzmy.Jak Ty człowieku masz czelność pisać takim tonem ! Szkoda że administrator nie reaguje i nie usuwa takich absurdów .

Jo men
@Wicio

(usunięte przez administratora) z Ciebie. Zaklad ma potencjal jak wyjdzie na prosta i zrobia weryfikacje stanowisk pracy.

Eustachy
@Wicio

Wypad to będziesz miał ty i to nie długo .Jak zostanie przejżana lista płac i obowiązków .Do brania pierwszy łapy wyciągasz ale do pracy jesteś ostatni .

Potenga w mej głowie
@Wicio

Wiciu, podejrzewam że musiałeś w znacznym stopniu zostać skrzywdzony przez los, ale od czego się ma przyjaciół. Zawsze możesz do nas przyjść i porozmawiać. nie odepchniemy Cię. powiedz tylko jakie proszki bierzesz, bo może potrzebne jest zwiększenie dawki

Wicio

Ludzie ,jak wam nie pasuje, to napisać wypowiedzenie i do kadr.Użalanie się nad sobą i płacze.....nie pasuje to baj i juz

Ferdek
@Wicio

A zrobisz za mnie robotę ? Gdzieś już słyszałem takie mądrości jakie przedstawiłeś .Tego typu odzywki to stosują najmniej produktywni ludzie w tym zakładzie co mają wysokie stawki za udawanie ekspertów .A tak naprade mają dwie lewe ręce , na niczym się nie znają i jadą całe życie na czyjymś garbie ! Tak Cię to zaszczypało że ludzie pytają co z ich Nagrodą z zysku lub premią za wykonanie planu ? Cały rok na to pracujemy więc każdy chce wiedzieć czy może liczyć na dodatkowe środki i dla czego nie są wypłacane ???

Ed Mądry
@Ferdek

O widzę że odezwał się jeden z tak zwanych niezastąpionych których pełno na produkcji. Najlepsze w tym to że to są samozwańczy fachowcy. Jak jesteś taki master blaster uważasz że nikt na świecie nie zrobi twojej roboty to powiedz że bez nagrody z zysku nie będziesz pracował i wtedy okaże się ile jesteś i twoja praca razem warci. Z drugiej strony jak taki fachowiec to chyba żaden problem znaleźć pracę na swoich warunkach finansowych niż siedzieć na zasyfialej hali i prowadzić spekulacje

Wiesia
@Ed Mądry

Twój Nick nie jest adekwatny do poziomu twojej wypowiedzi .Hale mamy jaką mamy jest to nasze miejsce pracy .I każdy utrzymuje porządek zg z przepisami BHP .Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia całej Załodze .

Ed Mądry
@Wiesia

Wiesia BHP w tym zakładzie przestrzegane i to przez wszystkich. Dziękuję i Wesołych Świąt

Filip
@Ed Mądry

Pełno gdzie i kogo ? Z kąd Ty się urwałeś Wicio ? Żyjesz latami (usunięte przez administratora) Zobaczysz jak będziesz miał pełno w przyszłym roku .Wielu zasłużonych pracowników odejdzie na emerytury i nie ma nikogo w zastępstwo.A młodzi przychodzą i zaraz odchodzą .

Szlifierz
@Ferdek

I nie mogą być wypłacane, premia dodatkowa wypłacana jest tylko wtedy jak będzie wypłacona dywidenda. Dywidendy nie było to i premii być nie może. Czasami warto wejść i poczytać regulamin!!!!! A poza tym jaka premie wypracowaliśmy? Zysk za 2020 kilkaset tysięcy!! Pracowników ponad tysiąc z czego ty chcesz ta premie!!!

Wicio

Co za ludzie ,ciągle narzekanie zamiast coś zrobić ze swoim życiem ......

Janek rozpylacz

Jak dają kasę to nic nie piszecie! Wzl na zawsze!!

Wiesia
@Janek rozpylacz

Jakie pieniądze ??? Plan w tym Roku wykonany .Nie ma nagrody za wykonanie planu.Inflacja w tym Roku osiągnęła 8 Procent nie było podwyżki inflacyjnej.Nie została wypłacona Nagroda z zysku za 2020 za chwilę będziemy witać 2022 Rok i kolejna Nagroda z zysku za 2021 Rok stoji pod znakiem zapytania ? Gdzie masz te Pieniądze !!! ???

Janek.rozpylacZ
@Wiesia

Ale premia Wieśka jest??!! A miała nie być?? Zysk jaki zysk zwykły plan kiedyś to były zyski nadwyzkiy

Wiesi
@Janek.rozpylacZ

Zgadzam się premia jest .Ale jak by jej nie było zarobki były by mniejsze niż pracownika obsługi linii kasowej w markecie .Więc wielkiego WOW nie ma ! .Apropo Planu-jest ustalany odgórnie.

Szanowni Państwo, dziękujemy wszystkim za wyrażone opinie, pragniemy poinformować, że z uwagą śledzimy dyskusje i staramy nie ingerować bez konieczności. GoWork jest miejscem wymiany merytorycznych informacji, namawiamy zatem do wyrażania opinii pozbawionych osobistych złośliwości personalnych. Zależy nam, aby to forum służyło do komunikacji z osobami zainteresowanymi firmą i pozyskiwania wiarygodnych i rzetelnych informacji na temat pracodawcy . Akceptujemy konstruktywną krytykę, przypominamy jednak, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Godność osoby ludzkiej, jej dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię itp. Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą usuwane przez administratora. Jednocześnie jako pracodawca nie zgadzamy się na obrażanie jakiegokolwiek z naszych pracowników, prosimy więc o formułowanie swoich wypowiedzi z poszanowaniem drugiej osoby. Wkładamy wiele wysiłku w to, żeby dla całej naszej Załogi być stabilnym, pełnym szacunku i przyjemnym miejscem pracy. W razie jakichkolwiek kwestii, pytań czy wątpliwości pozostajemy do dyspozycji pod adresem mailowym opinie@wzl2.mil.pl Korzystając z okazji życzymy wszystkim pomyślności w Nowym Roku oraz wielu sukcesów zawodowych. ************************************************************************ Wyciąg z regulaminu portalu GoWork.pl § 4 pkt 3: Niedopuszczalne jest umieszczanie w Serwisie, przekazywanie za jego pośrednictwem w tym także w ramach Forum oraz Bloga, treści i materiałów tekstowych, graficznych, dźwiękowych sprzecznych z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, jak również treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste, a także nieuprawnione korzystanie z cudzego wizerunku, naruszające dobre obyczaje i zasady netykiety oraz wszelkich działań, które narażałby na odpowiedzialność prawną Serwis lub mogłyby wyrządzić mu szkodę. wraz z § 4 pkt 6: Użytkownik zamieszcza treści na Forum na własną odpowiedzialność. Usługodawcy przysługuje prawo do usunięcia bądź moderacji treści, które uzna za bezprawne lub niezgodne z Regulaminem, a także prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do Użytkowników notorycznie naruszających postanowienia ust. 3,4, 5, 6.​ Osoba łamiąca § 4 pkt 3 może narazić się na odpowiedzialność karną zgodnie z KK art.212: § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

anarchista
@Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)

Jest to blokowanie głosu ludu, no ale prawda niektórym niemiła

Nauczyciel kontrolerow

Karty są, kasy na razie brak ale będzie. Zakładowi potrzeba 89 i to dużo na przyszły rok. Oby się udało. Trzeba zacząć czystkę od środka.(usunięte przez administratora) 3/4 tam Siedzących nie robi nic, nie wspomnę o technologach co wiedza ze przychodzą na 8 godzin posiedzieć i kawkę wypić z dawnymi kolegami. Czyj to pomysl przed audytem wywalać części? Teraz brakuje wszystkiego, dobrze że papier jest, fakt że jakością nie grzeszy ale biurowiec ma mięciutki bo im najbardziej potrzeba po wszystkich calowaniach się po dupach.Coraz gorzej w zakładzie, jakieś 5 po głupie wychodzenie i temu podobne bzdury. Wszyscy wiemy.

mistrz
@Nauczyciel kontrolerow

jestem ciekawy kto zarządza tą całą toaletową chemią. od wielu miesięcy nie ma nawet mydła w płynie, ręczników papierowych, nie wspominając o środkach do mycia naczyń czy paście bhp. muszę zaopatrywać się w te wszystkie środki prywatnie. ciekawy jestem jak to z tym jest i może pora w końcu się tym zainteresować, bo to jest godne potępienia, żeby nie było czym sobie umyć rąk, a moi pracownicy składali się na pastę bhp

@mistrz

Nie wiem o czym piszesz, na jakim wydziale? Wszystko jest na miejscu w łazienkach. Może powinieneś takie rzeczy zgłosić swojemu kierownikowi a nie wypisywać głupoty.

@mistrz

Co by nie mówił, to zawsze toaletową chemią zarządza (usunięte przez administratora)

Nico

Witam jak tam sytuacja na wojskowej malarni się poprawiła bo śledzę wpisy ale ten słynny Dariusz (usunięte przez administratora) mnie zniechęca . Mógłby się ktoś odnieść do tego kolesia bo wygląda mi na jakiegoś niezrównoważonego psychicznie głąba. Czekam na jakiś aktualny wpis .

Misio
@Nico

Malarnia jest w Bydgoszczy a nie w Warszawie w związku z tym pytanie należy zadać na forum bydgoskim

Benjamin
@Nico

Co jak co, ale od Pana Dariusza proszę się odczepić. Sądząc po poziomie wpisu, można zauważyć, że nie byłeś na tyle odważny, aby porozmawiać czy wyjaśnić sprawę osobiście. Jedyne co z Twojego wpisu można zauważyć, to, że jesteś sfrustrowanym gościem, który nie potrafi myśleć racjonalnie. Kogo można nazwać niezrównoważonym psychicznie głąbem - Faceta, który Tobą zarządzał/zarządza i do dzisiaj pelni tę funkcję czy animowego gościa, który wylewa swoje żale w internecie beż uprzedniej próby rozwiązania swoich wątpliwości? Oczywiście to pytanie retoryczne ;-) ja natomiast dobrze wspominam P. Dariusza i nie pozwolę mówić złych słów o nim, chociażby ze względu na jego ludzkie podejście i dobre wspomnienia jeżeli chodzi o niego.

obserwator

Czy to co napisali dziś w onetcie nie przypomina naszej sytuacji. bałagan ,zero odpowiedzalnosci za decyzję ,brak nadzoru , rozbuchane ego działu kontroli bo Nasz Miśiewicz ważniejszy , bo w pesie kontrolował trawaję . a i tak skończymy jak zakłady PZL Wola. BRAWO WY!!

@obserwator

Tak czytam ten artykuł i ten o Stomilu i zastanawia mnie jeden fakt. Czy w PGZ siedzą ludzie myślący? Przecież jeśli spółki należące do grupy nie będą miały obrotu i zysku to nie dadzą żadnej daniny do centrali. A z tego przecież żyją wszyscy w PGZ. Przecież wiadomo że jeśli spółka ma do wyboru płacić daninę albo spłacać kontrahentów to wybiera to drugie żeby przetrwać bo z PGZ żadnej pomocy nikt nigdy nie otrzymał. Jedynie stołki w radach obsadzają i prezesów.

@obserwator

Niestety to prawda co piszesz.Pozatym dalej LWP dobrze się mają i dobrze się bawią za nasze wypracowane pieniądźe.Blokują wszystkie podania o podwyżki za podwyższenie kwalifikacji co skutkuje licznymi wypowiedzeniami umowy przez pracowników i przejściem do innych konkurencyjnych firm .Przez takie nie odpowiedzialne zachowanie pogłębiają BRAKI KADROWE co za tym idzie znacznie osłabiają kondycję przedsiębiorstwa .Czy to celowe działanie mające pogrążyć spółkę ??? Czy być może czynnik ludzki zawiódł ???

Zygi

Czytam wypowiedzi każdego z was i powiem tylko tyle. Trzeba uciekać z tej firmy niestety ale ktoś specjalnie do tego doprowadza żebyśmy sami odchodzili szkoda że takim beznadziejnym pomysłem jak zabierając pracownikom pieniądze na chleb, utrzymanie dzieci czy po prostu życie . Sam jeden z drugim żyją w przepychu i nie mają pojęcia co to znaczy żyć za 3tys zł i jeszcze zabrać. Pytam się gdzie jest nasza nagroda za poprzedni rok? (usunięte przez administratora)

@Zygi

Też jestem ciekawa gdzie są nasze wypracowane pieniądze ! Kiedy zostanie nam wypłacona nagroda z zysku za zeszły rok ???

Zygi

Nowy prezes w firmie a żadnego spotkania żadnego przepływu informacji. Nikt nic nie wie nie wiadomo jak z pracą? Kiedy wypłata zaległej nagrody? Może jakieś podwyżki w końcu by się przydały. Zobaczcie jak drogo robi się w Polsce a my ciągle pensje te same.

Pesymista
@Zygi

Ale już sobie możemy podsumować bilans poprzedniego prezesa i połączenia - weszliśmy z rezerwą kapitałową, czternastką, bonami na Wielkanoc i Boże Narodzenie, przychodnią zakładową ... a jesteśmy na granicy ruiny, zarząd to "sami fachowcy", przychodni brak, większość badań z ubezpieczenia dodatkowo płatnych.

Jarek
@Pesymista

Ludzie zwalniają się na potęgę bo przez te rządy nie ma perspektyw na dalszą przyszłość zakładu.Dochodzą nas słuchy że zostaną nam obcięte dodatki jak stażowe,premia a wstrzymane jubileusze i odprawy.Nikt nie liczy się z załogą , wszystkie decyzje uzgadniane są za naszymi plecami.Jeszcze chwila i przez takie praktyki biznesowe nie będzie nikogo kto będzie w stanie wykonać remont silników które są jakże ważnym elementem dla podtrzymania zdolności obronności Kraju .Załoga nie jest winna za kondycję finasową Zakładu tylko poprzednie władze!Nie powinniśmy być karanii finansowo za cudze błędy...

Joker
@Jarek

Oszczędności powinnismy zacząć od rady nadzorczej że nic nie zrobiła dla naszej firmy

Agent WC
@Joker

szkoda tylko że jak to sie wszystko działo, to nikt nie reagował. pieniądze mają jednak wielką władze zamykania innym usta.

@Jarek

No właśnie, czytam sobie o tej Naszej biednej spółce i co widzę. Otóż widzę 8 osób w radzie nadzorczej. Widzę 5 osób w zarządzie. Widzę 3 osoby w dyrekcji w Bydgoszczy. Widzę 2 osoby w dyrekcji w Warszawie. I widzę tylko jedną zmianę. Na stanowisku prezesa zarządu.Reszta ma się dobrze. I wiecie co? Ja to bym jeszcze po parę osób. poupychał na stołkach. A co tam. I przytaczając za św.p.Wojtkiem Młynarskim " przyjdzie walec i(usunięte przez administratora) Przyjdzie walec i wyróówna" Tylko kogo albo co. Smutne

@GLACA

No, a przecież jeszcze w tym roku przyjęli do zarządu czy do rady , ale dokładnie nie pamiętam, parę osób. I co ? I ja....co!. Dobrze się mają I nie narzekają

Witek
@Jarek

Spokojnie kolego. Jak wojsko nie będzie miało napędów do płatowca to zostaną tylko miotły i drzwi od stodoły .Oto plan NAPRAWCZY Zakładu obciążyć ludzi fikcyjnymi długami za które pracownicy nie są odpowiedzialni .Obciążyć załogę finansowo czyli obciąć premie, dodatek stażowy skj - ki ,nagrodę z zysku obniżyć odprawy z 6 do 1 jednej pensji , wstrzymać jubileusze itd itp zabrać wszystko co się da .Tak Panie P-zesie to praktykują komornicy i Pan .Nic Pan nie zyska tym działaniem tylko straci Pan szacunek załogi a ludzie się od Pana odwrócą ...Może o to Panu chodzi im mniej ludzi tym łatwiej będzie pogrzebać Zakład i wyprzedać jego majątek ???

Franek
@Witek

To sprawa dla telewizji i programu UWAGA !!!

@Witek

Dokładnie, już widać brak szacunku wśród załogi do całego zarządu. Widać od razu że Pan Kotlarek nie ma pojęcia co dzieje się na zakładzie, ogłoszenie na stanowisko Dyrektora Prasowego to śmiech na sali. Zamiast dokładać następną osobę bezproduktywną niech lepiej te wszystkie młode tygrysy biznesu z bydgoskiej rady nadzorczej przedstawią plan pozyskania nowych, innych klientów niż MON. Jeśli nie włączy się w to właściciel czyli PGZ to zaraz nie będzie miał kto wykonać remontu czy to silników czy płatowców. Ale może o to właśnie chodzi właścicielowi? Sprzedać grunty w wawie a remonty robić na Ukrainie? Obcięcie premi i dodatków załodze to według nich program naprawczy, nie muszą się tym przejmować bo zaraz pójdą do innej rady nadzorczej, przecież to teraz nowy zawód - członek rady nadzorczej, a te cięcia to najszybsza droga do pozbycia się możliwości produkcyjnych zakładu. Ludzie jeśli odejdą to zabiorą kompetencje ze sobą, ale oni tego nie wiedzą i nie widzą. Zamiast Dyrektora Prasowego Panie Prezesie potrzebujemy prawdziwego Dyrektora Handlowego który zna też inne instytucje niż MON.

***** ***
@Witek

Przyszedł Macierewicz ze swoimi czystkami stalinowskimi i samoloty zaczęły spadać, okręty płonąć w stoczni...bo pozbyto się specjalistów. Po 6 latach rządów Macierewicza i Błaszczaka WZLi prawie nie ma. WZL Łódź nie produkuje nic - na drodze do upadku remontuje stare śmigłowce, WZL-4 pada, WZL-2 pada...WZL Dęblin w zasadzie nie istnieje też no i to by było na tyle zaje..stej zmiany szkoda słów szukam pracy

@gość

Jeżeli to prawda z tym Dyrdymałem Prasowym , to napiszę krótko -- pan pełniący obowiązki prezesa Wzl2, chyba leci z nami w(usunięte przez administratora)

@***** ***

Widać na przestrzeni tych lat że ludzie bez pojęcia siedzą w radach nadzorczych a nad nimi politycy jeszcze bardziej zieloni. Aby to wszystko jakoś mogło działać nie może być PGZtu, który zbiera daninę od spółek a sam nic nie pomaga ani nie rozwija działalności podległych mu spółek.

Obserwator
@Kolumb odkrywca

To prawda już jest wybrany Dyrektor Prasowy do tego nowy Dyrektor Finansowy i Kierownik Controllingu…nagle się pojawili nie wiadomo skąd ale wiadomo od kogo..Na dzień dzisiejszy w Bdg jest 9 Dyrektorów.

NICK
@Kolumb odkrywca

oczywiście, że prawda... szkoda tylko, że w schemacie organizacyjnym nie ma takiego stanowiska...CZYŻBY BYŁO TO DZIAŁANIE POZA "PRAWEM"? Pan Prezes kolekcjonuje takie "wpadki" i działania na szkodę Spółki ...niedługo wpiszą do księgi rekordów Guinessa... Tak to jest. kiedy słucha się złego doradczy... a raczej złej doradczyni, która niczym Cruella De Mon chce to wszysko rozwalić, bo ma takie widzimisę... uważa, że dzięki temu zasłynie...tylko gdzie??? A co do prasowego i wielu innych ogłoszeń to zobaczcie: http://bip.wzl2.mil.pl/?cid=211 Przy okazji widzę, że dziś zniknęło 16 innych ogłoszeń o pracę ... ciekawe po cholerę zatrudniają skoro innych zwalniają? twierdzą, że oszczędności... KŁAMIĄ W ŻYWE OCZY, MYŚLĄ, ŻE SA SPRYTNI...a dlaczego dział zarządzania personelem nie wysyłał tych ogłoszeń do nas jako pracowników??? zawsze wysyłali a tym razem tylko na BIP... śmierdzi przekrętem! Niech RN zrobi z tym porządek! Nie powinno się tego tak zostawić. Kibicuję ZZ i błagam - ludzie zróbcie z tym coś!!! niszczy się firmę o naprawę wielkim snaczeniu strategicznym i to nie dlatego, że sytuacja rynkowa...tylko dlatego, że szaleńcy są delegowani/wybierani do pełnienia funkcji zarządczych, nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu Spółki... przykładów głupoty i niegospodarności od 13 lipca mnoży się każdego dnia...czy to Wam nie daje do myślenia...? Panie Boże... chroń tę Spółkę przed SZALEŃCAMk

jeszczeBędzieDobrze
@Obserwator

Ten prasowy to chyba tylko po to, żeby prasę przynosił Prezesowi... (a przepraszam TYLKO Pełniącemu Obowiązki Prezesa)..bo raczej za dużo obowiązków nie będzie miał, poza pierdzeniem w stołek... żenada. Dyrektor Finansowy to chyba stanowisko obsadzone teraz bezprawnie..bo nowy schemat jeszcze nie klepnięty... tym bardziej, że ten Pan już od dawna chciał namieszać w Spółce... dogadał się z Panią rozdającą karty i "włala" jest! kierownik controllingu jest po to, żeby robić zestawienia, wykresy i tabelki w taki sposób, aby pokazać, że jest ciulowo ...chociaż nie jest! ZZ do boju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@gość

o jakich innych klientach mówisz niż MON ? na stare silniki? na silniki do F-16 ( nawet MON nie wieży w wasze kompetencje w tym temacie). Powiedz lepiej ile zleceń tylko dla MONU w tym roku nie zostanie zrealizowane przez panów pseudo fachowców. Co nam po nowych zleceniach jak nie jesteśmy w stanie wywiązać się z już podpisanych umów -kolejne kary za nie dotrzymanie terminów.

wuzel
@Obserwator

Dyrektorów jak mrówek.. tylko roboty nie ma kto robić. Stanowiska obsadzone a robotę ciągle robią Ci sami. Finansowy niby jest a jakby go nie było. Koleś z kontrolingu podobno jest ale jakoś inaczej zatrudniony bo działu nie ma. Ten prasowy jakoś się nie pojawił. Boi się czy co? A my tu komitet powitalny zawiązali. Po stropolsku chlebem i solą będziemy od drzwi witać.

Nie Baska
@wuzel

Nie narzekaj. Forsa na czas. I wczasy pod gruszą i urlopowe i stazowe i inne (usunięte przez administratora) A i karty sodex. Nie zapominaj o tym

Jarek

Na tych starych silnikach tw2 pół Europy lata .Poczytaj sobie synku ile państw użytkuje śmigłowiec mi8,mi 17 oraz pochodne.Już nie wspomne o użytkownikach mig 29 .A jeżeli chodzi o fachowców to za 3 netto jakiego chcesz fachowca???W marketach płacą więcej ...Ty cwaniaczku z bomblem w nosie siedzisz w biurowcu i czekasz na pieniążki .Gdy ludzie pracują ciężko za połowę twojego wynagrodzenia .Jak jesteś fachowiec to wyjdź z tej nory gdzie się zaszyłeś i przyjdź na produkcję i pokaż pseudo fachowcom co potrafisz.

gość

Jak byś cokolwiek wiedział z czego wynikają opóźnienia to nie pisał byś takich głupot. Może Ty jesteś fachowcem ale po tym co piszesz to twierdzę że do pięt nie dorastasz ludziom na produkcji.

@Nie Baska

@Nie Baska, zapomniałaś chyba o ostatnim piśmie w którym mowa że żeby zaoszczędzić będą musieli wziasc się za premię i dodatki.

@jeszczeBędzieDobrze

Nie ma co, jedyną nadzieją na te pogarszającą się dla nas sytuację, są nasze związki zawodowe tu w WZL4. Co by nie mówił. Panowie, czekamy na Wasze zdecydowane kroki. A może jeden z naszej wierchuszki pomoże. Ma przecież tatusia wysoko postawionego.

Alfred nie Nobel
@GLACA

związki wzl4 już raz pokazały jak można na nich polegać. przekupieni pieniążkami dopuścili do sprzedania naszego zakladu do bydgoszczy, a teraz przez to cierpią wszyscy i jak zwykle nikt nic nie wie. pamiętacie, jak w zakładzie broniliście prezesa? nie dało się na niego złego słowa powiedzieć, bo zaraz było się wrogiem ogółu. a teraz nagle wszyscy się obudzili, szkoda że tak późno. na związki bym w ogóle nie liczył, dla nich liczą się tylko pieniądze a nie załoga. teraz w obecnej chwili mało co da się już zrobić, no chyba że jakieś zagraniczne kontrakty, a co też nie ma się nastawiać. w konsekwencji tego wszystkiego sami się zwolnimy i nie trzeba będzie nikogo wyrzucać, a zakład upadnie śmiercią naturalną, czego nam wszystkim oczywiście nie życzę. pozdrawiam

@Jarek

Tak wiem ile zrobi Warszawa silników do końca roku -dramat!!!. nie bujaj w obłokach jaki klient da tu silnik do naprawy jak nawet te co są nie oddajecie w terminie!!! Pseudo fachowcy którzy nigdy nie pracowali w żadnej prywatnej firmie i nie oparli sie o zasady rynkowe . Proszę zadaj sobie pytanie co ty robisz oprócz odbicia karty na bramie i ciągłego stękania?- mówi to pracownik który 8 lat w WZL przepracował na produkcji. Człowiek poznaje ile jest wart w momencie kiedy się zatrudnia i zwalnia więc Panowie do boju.

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) - Warszawa

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 82, z czego 15 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. (dawniej WZL Nr 4)