Opinie o Energosystem Rybnik Sp. z o.o. w Rybnik

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Energosystem Rybnik Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Energosystem Rybnik Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Energosystem Rybnik Sp. z o.o. w Rybnik

Marcia

Witam, Energosystem Rybnik dwukrotnie naliczył mi dopłatę do ogrzewania na kilka tysięcy złotych. Sądzę, że ta kwota jest kosmiczna, a te ich podzielniki to jakaś masakra. Szukam osób, które sądziły się z tą firmą lub zastanawiają się nad tym oraz radców prawnych, którzy podpowiedzą czy można cokolwiek wygrać. Pozdrawiam, Marta

Renata
@Marcia

No ale chwileczkę, chcesz powiedzieć, że widziałeś, że coś jest nie tak ale i tak pokryłeś finansowo to czego wymagali? Ale rozumiem, że nawiązywałeś z nimi kontakt w tej sprawie? Bo ciekawa jestem jak to wyjaśniali

Marcia
@Renata

Nie zapłaciłam, oczywiście, że próbowałam z nimi wyjaśniać ale twierdzą, że podzielniki tyle naliczyły to widocznie tyle grzalam, a tak na prawdę zimą mam w mieszkaniu 18stopni i staram się oszczędzać. Wychodzi na to,.że mam płacić grubą kasę, za to, że marznę we własnym mieszkaniu. Mogę oddać podzielniki do ekspertyzy ale to kolejny koszt około 2000zł. Dostałam już przedsądowe wezwanie do zapłaty no i czekam co dalej. Najwyżej sprawa trafi do sądu i wtedy może się coś okaże ale chyba ciężko będzie coś udowodnić.

Maria
@Marcia

(usunięte przez administratora) nic innego siostra wynajmuje swoje mieszkanie i ma zwroty za centralne ogrzewanie po 700zł ciepłownia z Katowic a ja puste mieszkanie nie mieszkam w nim i dopłaty

Monika Nowy wpis
@Marcia

Witam serdecznie czy udało Ci się znaleźć kogoś kto ma sprawę z ta firma rozliczeniową?

Reve

Mam pytanko. Żona po remoncie sprzątała pokój. Przecierała kaloryfer i podzielnik. Potem zauważyła że na podzielniki wyświetla się napis OPEN. Sprawdziłem na stronie energosystem co to oznacza i wyszło że to próba nielegalnego otwarcia obudowy. Ktoś miał taki przypadek? Jakieś konsekwencje z tego tytułu? Energosystem nie ma żadnej infolinii i nie mam gdzie spytać po 16

Klient
@Reve

Uwaga firma ma prokuratorskie zarzuty. Najprawdopodobniej zniknie z rynku

Gabriela
@Klient

Skąd takie podejrzenia? Powiesz jakieś konkrety? Widzę w KRS że jest nadal aktywna, więc trochę nie wiem czy wierzyć w Twoje słowa...

Paulina
@Klient

A jakie masz prognozy, że kiedy niby mają zniknąć z rynku?

Marta Nowy wpis
@Klient

Powinni już dawno zniknac z rynku. Mam teraz spr, w sądzie w Gliwicach, aż jestem ciekawa jak będą zeznawać w spr naliczeń kilku tys. Za ogrzewanie 43 m2.

Marcia Nowy wpis
@Marta

Hej :) też jestem Marta, również miałam koszt ogrzewania 5000zł za mieszkanie 52m2 (a i tak starałam się oszczędzać). Byłam nawet u radcy prawnego, ale powiedział, że im ciężko coś udowodnić więc dla świętego spokoju zapłaciłam. Jestem ciekawa jakie przyjdą kolejne rozliczenia, ale pewnie już nie takie duże, bo mało co odkręcam kaloryfery i mam w mieszkaniu 16-18 stopni. Jak się wyjaśni Twoja sprawa to proszę o info i życzę powodzenia :) !

Ferdynand

@poszkodowany Zupełnie nie rozumiem co ma ten wpis do opinii o pracy w firmie? Przecież to forum pracownicze.

Jackowski Nowy wpis
@Ferdynand

Przepowiadam wam upadek i krach finansowy, pozdrawiam wszystkich (usunięte przez administratora) przez firmę energosystem z Rybnika zrobiłem doniesienie do prokuratury

Julia

Cześć! Firma szukała kiedyś kogoś na stanowisko referenta ds. roliczeń.. Ktoś moze ma informacje, albo sam z własnego doświadczenia wie, jak tam wygląda praca? Atmosfera, wynagrodzenie jest okej? :)

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Energosystem Rybnik Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rybnik
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Rybnik
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Marcel

Z pewnością idealnie nie jest,ale za to łatwo się oskarża często nie mając podstaw.

poszkodowany
@Marcel

Witam. Swojego czasu pisałem na forum. Spiesze aby się podzielić informacją że wygrałem 10.02.2020 sprawę ze społdzielnią. Spoldzielnia oczekiwała że będę płacił ok. 3,9 PLN/m2, aktualnie coś ok. 4,2PLN. Wyszło z tego 2,40 PLN!!! bo sie na taką kwotę zgodzilem. Były 3 rozprawy apelacyjne!!! Regulamin był ze moje mieszkanie bedzie liczone jako srednia z 3 lokali o najwiekszym rozliczeniu wg podzielnikow rozmieszczonych w roznych osiedlach Spoldzielni jakich dużo w regulaminach spoldzileni. Mieszkam w bloku nazwijmy to "opomiarowanym" . Koszty sądowe spoldzielni ok. 5500 PLN (radca+ekspertyza z instytutu nt. regulaminu). Mam świadomośc że to również w tym są moje pieniądze ale .... Trwało to blisko 4 lata Warto było czekać aby dziś mieć dziką staysfkację i perspektywę że nie muszę dopłacać za ciepło abstrakcyjnych opłat obliczanych na "byle czym" podzielnikiem zwanym. To System okradania ludzi z pieniędzy panowie z Energosystemu Rybnik A teraz wielkimi literami: PRZEGRAŁA SPOŁDZIELNIA MIESZKANIOWA w Knurowie. "Biedaczka" wszystkim zainteresowanym dementuje że żadnej sprawy nie przegrała. Mam wyrok prawomocny. pozdrawiam wytrwałych w walce netpis PS. bylem pozwanym przez spoldzielnie

Edyta
@poszkodowany

Poproszę o jakiś priv, jestem w podobnej sytuacji

Jak szefostwo w Energosystem Rybnik Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

@radca

Wszystkie osoby poszkodowane w spr. dopłat do c.o. - informujemy, że pozwy o odszkodowania grzewcze składa się w sądzie cywilnym. Zanim udamy się do kancelarii prawnej dobrze mieć za sobą całą uprzednio opisaną drogę w postaci odwołań i posiadać pełne informacje dotyczące rozliczeń oraz opłat. Istotne jest by wskazać, iż różnią się one znacząco od rachunków płaconych przez sąsiadów posiadających podobny metraż, acz nie jest to konieczne. Pełna dokumentacja pozwoli radcy prawnemu zapoznać się z indywidualnym problemem oraz ocenić zarówno szanse na wygranie sprawy w sądzie, jak i oszacować wysokość odszkodowania grzewczego – ma to duże znaczenie, gdyż w przypadku wygranej lokator nie ponosi żadnych kosztów sądowych, odciążona nimi zostaje wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa. Warto wiedzieć, że sądy przyznają odszkodowania grzewcze do 10 lat wstecz podsumowując wszystkie okresy rozliczeniowe na przestrzeni tego czasu, a wobec tego suma zadośćuczynienia jaką się uzyskuje nierzadko jest warta wniesienia pozwu. Jednak to co chcieliśmy podkreślić, iż wniesienie pozwu do sądu nie kończy się jedynie rekompensatą finansową, na którą składa się kumulacja wszystkich strat z ubiegłych lat. Ważniejsze jest jak się zdaje pokazanie administratorowi, że nie może robić z innymi ludźmi co mu się podoba i jednocześnie ukrócenie niegodziwych praktyk rozliczania energii cieplnej, bo po wygranym procesie można liczyć na to, że proceder przynoszący w przeszłości moralne i finansowe szkody ulegnie zmianie. Składając pozew o odszkodowanie grzewcze w sądzie nie tylko dochodzimy swoich praw i odzyskujemy poczucie bezpieczeństwa oraz zyskujemy zadośćuczynienie dla poniesionych strat, lecz również zabezpieczamy się na przyszłość. Pozdrawiam

Jasiu

Krótko napiszę, tak jak dymaja ludzi na rozliczeniach za c.o. tak, też dymaja pracowników. Omijać szerokim łukiem, za niedługo skończy im się te eldorado, przekręty, oszukiwanie!!

Jacek

Tak rzadko korzystacie z tego forum, dlaczego?

Kamil

Czy jest możliwość podjęcia pracy w tej firmie? Jakieś wolne stanowiska?

Robert

Wprawdzie firma ma bardzo dobre opinie ale może podpowiecie czy warto aplikować, potrzebni są pracownicy?

Iwona
@Robert

Energosystem Rybnik - Sprawa dla prokuratury. Prawdopodobnie spisując stare liczniki, ktoś zwietrzył okazję, aby się dorobić kosztem ludzi, która idzie w zaparte, mimo ewidentnego przekrętu a pomocą firmy roliczającej. Gratuluje panowie łodzieke pomysłu.

Bodzio

Prowadziłem sprawę klientów, którym w ciągu 10 lat spółdzielnia mieszkaniowa naliczyła 30 tys. zł za dużo z tytułu ogrzania mieszkania. Spotkałem się też z koniecznością nadpłaty rzędu 14 tys. za jeden rok – Szczepan Barszczewski, radca prawny specjalizujący się w dochodzeniu nadpłat za ogrzewanie centralne. Wszystkie osoby poszkodowane z tytułu niesłusznie doliczonych dopłat za centralne ogrzewanie mogą kierować się do radców prawnych, którzy się specjalizują w prawie spółdzielczym. Sądy w Polsce nareszcie przyznają racje poszkodowanym lokatorom, koniec dla mafii podzielnikowej

Przed każdą zimą spółdzielnie mieszkaniowe, które nie posiadają własnej kotłowni, zobowiązane są do zawarcia umowy z firmą ciepłowniczą. Ustalają wówczas określoną z góry moc, która będzie konieczna do ogrzania mieszkań. Koszty trzeba będzie ponieść bez względu na to czy zamówioną energię zużyjemy czy nie. Po sezonie grzewczym następuje rozliczenie, które rozdzielone są na kwotę stałą (opłata za część wspólną) oraz kwotę zużycia (parametr zmienny wyliczony z podziału mocy zamówionej na poszczególne mieszkania). Jak to jest w przypadku podzielników ciepła? Kwota stała zostaje podzielona przez ilość mieszkań. Obliczenie kwoty zużycia nie jest już tak sprawiedliwe. W przypadku gdzie zakręcimy grzejnik na cały okres rozliczeniowy – nie poniesiemy opłat. Mimo to kwota zużycia musi zostać opłacona. W rezultacie osobom, które ogrzewają mieszkanie, koszty ogrzewania znacznie rosną. Zachęta do oszczędzania to idealna sytuacja dla dostawcy ciepła. Mniej mocy zostanie zużytej a mimo to otrzyma on zapłatę za zamówioną ilość. Na tym całym zamieszaniu, najlepszy biznes robi jednak spółdzielnia, która nigdzie nie rozlicza wobec mieszkańców przychodu, czyli różnicy między wniesionymi przez lokatorów zaliczkowych opłat za ogrzewanie a faktycznymi kosztami wynikającymi z faktury, do tego dochodzą cwaniackie regulaminy rozliczen c.o. które są nie zgodne z prawem to czysta gangsterka i gigantyczne oszustwo w skali całego kraju to nawet 47 mld zł. idą w parze z mafiami VAT-wskimi

Witam, wczoraj policzyłem jak działa to podzilenikowe oszustwo i mianowicie : jednostka cieplna kosztuje 35-40 groszy kiedy mam grzejnik na TYLKO 2 jedna jednostka 'bije' co godzinę w prostym wyliczeniu biedny lokator miałby kaloryfery tylko na 2 przez okres zimowy dopłaciłbym około 8 tysięcy złotych. hihihi i dopłaca 6000 zł za mróz w mieszkaniu, a do tego Energosystem przeprogramowuje podzielniki w taki sposób aby naliczyć jak największe dopłaty, ponadto wszyscy pracownicy oraz prezesi którzy mają mieszkania w zasobach spółdzielni są rozliczani z jak najniższym lub 0 zużyciem jednostek, po dwóch latach system kasuje wszystkie dane, także w razie kontroli urzednicy mogą pocałować ich w (usunięte przez administratora) Pozostaje tylko droga Sądowa aby dowieść tym oszustom, że jawnie i z premedytacją okradają ludzi.

łoś

Energosystem który obsługuje spółdzielnie i ma sprytne umowy z nimi a do tego mają jeszcze sprytniejszy program do obliczania centralnego ogrzewania za pomocą ich własnych elektronicznych podzileników - za ogrzewanie 36-metrowego mieszkania w czteropiętrowym bloku w 2017 roku policzyli jednej z lokatorek 3,5 tys. zł. Wówczas była to równowartość pięciu ton węgla, czyli ilości starczającej na ogrzania wolno stojącego 150-metrowego domu. Lokatorzy oburzeni byli także dlatego, że w regulaminie dotyczącym rozliczania kosztów ogrzewania w ogóle nie mogli się połapać: informacji technicznych spółdzielnia nie udostępniała, a w zmienianym co roku regulaminie nie powoływała się ani na żadne przepisy prawa, ani matematyczne wzory, na podstawie których z pomocą specjalistów mieszkańcy mogliby sami zweryfikować, czy prawidłowo naliczano im opłaty. Spółdzielnia broniła się jak mogła Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Gliwicach. 28 października zeszłego roku wydał on wyrok, w którym stwierdził nieważność dwóch uchwał rady nadzorczej dotyczących regulaminu rozliczeń za ogrzewanie mieszkań i dostarczanie ciepłej wody. Spółdzielnia broniła się jak mogła: złożyła odwołanie, wynajmując do tego najlepszych adwokatów, a potem jeszcze ich zmieniając. W ten sposób odwlekała termin rozprawy apelacyjnej. Na nic się to zdało. W zeszłym tygodniu sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu okręgowego, uznając obydwie zaskarżone uchwały za nieważne. Niech żyją nam kochani prezesi i właściciele firm rozliczajacych - to jest milionowy biznes dla was PRAWIE JAK Z AFERĄ REPRYWATYZACYJNĄ

Nik

Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne[3] na dzień 2 sierpnia 2017 r. 1 Tekst ujednolicony w Departamencie Prawnym i Rozstrzygania Sporów URE nie wskazuje takiego urządzenia jak podzielnik kosztu ciepła lub podzielnik kosztu ogrzewania. Jest to jedynie sposób zarabiania milionów dla prezesów spółdzielni i firm rozliczających.

Przekręt podzielenikowy czyli fikcja- Spółdzielnie zwykle odpierają zarzuty naliczania zbyt wysokich opłat, powołując się przy tym na rozliczenie firm zajmujących się rozliczaniem kosztów grzewczych. - w konsekwencji mamy więc do czynienia z sytuacją, w której lokatorzy kwestionujący wysokie rachunki, stając naprzeciw dwóm potężnym strukturom organizacyjnym – spółdzielni mieszkaniowej i firmy rozliczeniowej - nie czują się na siłach, aby przeciwstawić się takiej sytuacji i zwyczajnie płacą za ogrzewanie więcej, niż powinni. Dochodzenie niezgodności rachunkowych jest dość skomplikowane i w wielu wypadkach wymaga specjalistycznej wiedzy, przez co niewiele osób podejmuje próby samodzielnego postępowania udowadniającego nieprawidłowe rozliczenia. Na całą sprawę warto jednak spojrzeć w szerszej perspektywie kilku lat – wtedy może się bowiem okazać, że udowodnienie swoich racji przed sądem to najlepszy sposób na oszczędności na przyszłość. Daje też szansę dochodzenia zwrotu już zapłaconych kwot za rozliczenie c.o. w latach wcześniejszych.

onyx

UWAGA! Chcesz odzyskać pieniądze za fikcyjne rachunki i rozliczenia faktur za ogrzewanie za pomocą podzielników, jakie wystawiło Ci Energosystem złodziejska firma z Rybnika- zgłoś się do www.gtwipartnerzy.pl Odzyskamy utracone kwoty za okres nawet 10 lat wstecz!

Najlepiej założyć złodziejskie podzielniki. Wyłączyć ogrzewanie, żeby nie płacić wcale i kupić sobie koniecznie krowę, bo im więcej "łosi" w domu, tym cieplej. Do tego sąsiedzi " frajerzy" dogrzeją i rzeczywiście TAKIM jest SUPER. .....aaaaa i nie wietrzyć mieszkania całą zimę, bo w kupie i smrodzie cieplej. Zresztą za wietrzenie zimą też się płaci.....wyłączone kaloryfery same się włączą.....chcesz, czy nie ?.....termostaty mają czujniki. Efektem jest smród, wilgoć i zimno w mieszkaniach. Brawo energosystem masz stary głowę do dymania w (usunięte przez administratora) frajerów

To jest ogólnie jedno wielkie oszustwo i złodziejstwo tych, którzy zmuszają ludzi i "siłą" zakładają te podzielniki w blokach. To, że w moim bloku są elektroniczne podzielniki oraz jest indywidualne opomiarowanie i każde mieszkanie ma inne, tym gorzej i tym większe oszustwo. Zgadza się, że są "wybrańcy", którzy mają zerowe lub znikome odczyty, ale cała reszta żyje w nieogrzewanych mieszkaniach lub płaci kilka tysięcy miesięcznie....jeśli kogoś stać, żeby ogrzać mieszkanie. Tajemnicą jest jakie jest np. opomiarowanie moich podzielników i dlaczego moje podzielniki "walą" co godzinę jedną jednostkę, natomiast w innych mieszkaniach na tym samym piętrze / też środkowe/ jedna jednostka przybywa raz na np. 5 godzin lub więcej. FIRMA ENERGOSYSTEM niestety nie odpowiada mi na wysyłane pisma, pytania i prośby o informację na temat współczynników opomiarowania mojego mieszkania. Totalna "olewka".....należy płacić "haracz" i o nic nie pytać.

Współpraca z firmą Energosystem Rybnik to czysta przyjemność. Pracownicy pomocni, znający się na temacie. Bardzo pozytywnie oceniam zarówno dział rozliczeń jak i dział usług budowlano-instalacyjnych, z którymi miałam przyjemność współpracy.

wzruszony
@Kasia

Widocznie właściciel odpala ci działke pod stołem za lobbing, mam nadzieje ze zapłaciłaś od tego VAT, bo jak nie to wiesz co Cię teraz czeka!

admin

Jakim pracodawcą była dla Ciebie firma Energosystem Rybnik Sp. z o.o.? Czekamy na Twój szczery komentarz.

Zostaw merytoryczną opinię o Energosystem Rybnik Sp. z o.o. - Rybnik

Energosystem Rybnik Sp. z o.o.