ENTE Sp. z o.o.

Opinie o ENTE Sp. z o.o.

Jakie są premie miesięczne kwartalne i roczne? Od czego zależą? są wyliczane czy uznaniowe?

Odpowiedź

Zależnie od działu i aktualnego zapotrzebowania na wykonanie zadań. Premie zawsze są uznaniowe, dodatkowo po co komuś premia raz na rok lub jej brak skoro podstawa najniższa krajowa.

OpenGL

Kiedyś tam pracowałem w pionie (usunięte przez administratora). Premie wtedy głównie uznaniowe, koło (usunięte przez administratora) podstawy wynagrodzenia.

@OpenGL

no i aż lepiej dopytać, bo piszesz, że uznaniowe... trzeba się postarać, żeby jej nie dostać czy w drugą stronę raczej? za co je mogli przyznawać?

@Dominika

Po okresie próbnym był ten dodatek na stałe, bo wynagrodzenie na umowie dalej to samo. To dali pare stówek dodatku że niby coś podwyżkę mi dali.

@Dominika

Po moim okresie próbnym miałem ten niby dodatek na stałe. Po podwyżki przez parę lat 0.

@OpenGL

ciekawa jestem szerszej argumentacji co do tego typu decyzji. tylko że było to praktykowane kiedyś, nie wiadomo jakie konkretnie teraz występuje podejście? czy w kadrze, która zarządza finansami występowały w ostatnim czasie jakiekolwiek zmiany? jak te wyższe rotacje się przedstawiają?

Stary pracownik
@Dominika

W tej firmie się niestety nic nie zmienia, tak jak niektórzy piszą w firmie są 2 rodzaje pracowników starzy wyjadacze trzymający się stołków i nowi, którzy szybko uciekają nie widząc przyszłości. Pozdrawiam

Mała
@Dominika

Witaj Dominika jak można się do tej firmy dostać tylko po przez znajomosci? ????

Aldona Nowy wpis
@Mała

Czemu twierdzisz, że właśnie w ten sposób? Na stronie jest sporo ofert i myślałam, że po wejściu tutaj poczytam cos o pracy m. speca ds. logistyki. Czy ktoś teraz pracuje i by się odniósł? Po jakim średnio czasie można liczyć na awans? I jakie są widełki tak na oko?

OpenGL Nowy wpis
@Mała

Do Ente przez znajomości? Normalna rekrutacja jest. Zresztą jak ktoś się nie dostanie to żadna strata ..

Kasia Nowy wpis
@OpenGL

Normalna? Czyli dostajesz się na takich samych warunkach jak każdy? Nic na nie nie wpływa? Zastanawiała mnie właśnie ta wzmianka o jakichś znajomościach, nie wiem nawet jak je ewentualnie nawiązać? A teraz w samej firmie jak się pracuje pod względem atmosfery czy tez integracji?

OpenGL Nowy wpis
@Kasia

Ja tam już nie pracuję ponad 10 lat. To się mogło coś zmienić, ale to co widzę po komentarzach chyba dalej jest tak samo. Większość tam się dostawało przez rekrutację, niektórzy przez kolesiostwo, rodzinę. Jak się pracuje, pracowało? Poczytaj inne opinie, raczej się z nimi zgadzam.

Jurek

Słabo, śmieszne pieniądze, toksyczna atmosfera. Pracownicy niższego szczebla są w porządku, jednak im wyżej tym gorzej i brak poszanowania drugiej osoby.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w ENTE Sp. z o.o.?

Oli

Firma taka se ani dobra ani zła, na przeczekanie i szukanie czegoś lepszego za większe pieniądze bo pieniądze są bardzo male. Ludzie rozni Jedni się starają i są zaangażowani inni zupełny olewczy stosunek a wypłata ta sama Jeśli nie masz innego wyjścia można przyjsć na przeczekanie

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ENTE Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista ds. Wsparcia Technicznego IT - Pion Wdrożeń i Serwisu bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
Były

Ogólnie firma na start dla ucznia lub studenta nie jest zła, można się trochę nauczyć a czasami nawet zarobić. Jeśli chodzi o szanowanie pracownika najlepszym sprawdzianem dla firmy jest przeczytanie umowy w ten sposób można rozpoznać mentalność pracodawcy, niestety wiele firm w Polsce dalej można nazywać "Typowym Januszexem". Jeśli chodzi o atmosferę większość pracowników jest dobrze lub neutralnie nastawiona, pomijając niektóre jednostki szanujące innych ludzi tylko na swoim "inżynierskim" poziomie znane ze sloganów moim zdaniem dla, których odpowiedzenie na powitanie lub podanie ręki komuś młodszemu i mniej doświadczonemu jest obelgą można uznać, że panuje dobra atmosfera. Podsumowując mogę stwierdzić, że czas spędzony w firmie był owocny, poznałem jak to jest pracować w firmie z branży z ludźmi o różnych osobowościach i umiejętnościach. Pozdrawiam

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ENTE Sp. z o.o.?

Magda

Pracuję w ENTE już od kilku lat. Otaczają mnie mili, kompetentni i pomocni ludzie, poświęcający się pracy ale i mający duże poczucie humoru. Nie ma u nas niezdrowej rywalizacji i niepotrzebnych plotek, dostrzegam za to ogólną życzliwość. Każdy chętnie angażuje się w wykonywanie obowiązków zawodowych i jest doceniany przez przełożonych.

Maciej
@Magda

Super, fajnie że zdecydowałaś się wypowiedzieć na temat atmosfery w Ente. Czy z poziomu zarobków w tej firmie jesteś równie zadowolona? Ile można tu zarobić na początku współpracy?

@Maciej

Myślę, że zarobki to zawsze i w każdej firmie sprawa indywidualna. Wszystko zależy od doświadczenia, zakresu obowiązków, zaangażowania. Biorąc pod uwagę mój kilkuletni staż pracy, jestem zadowolona zarówno z atmosfery, jak i wynagrodzenia. Myślę, że większość pracowników ma podobne odczucia. Przy dość sporej załodze (ok. 160 osób), mamy bardzo małą rotację personelu. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w ENTE i chciałbyś poznać szczegóły dotyczące współpracy, prześlij nam swoją aplikację - tak będzie najlepiej :).

Magda

Z tego co obserwuję, to tak. W zeszłym miesiącu przyjęliśmy do firmy, w ramach stażu wakacyjnego, grupkę studentów. Dla nas jest to szansa na pozyskanie nowych, zdolnych pracowników. A dla studentów okazja na zdobycie nowych doświadczeń, rozwój swoich umiejętności. Wyślij swoje CV na adres praktyki@ente.com.pl z informacją, w jakim obszarze chciałbyś podjąć z nami współpracę.

Jurek
@Magda

Magda w jakim dziale pracujesz? z chęcią bym się przeniósł do Ciebie. U mnie wygląda sytuacja trochę gorzej.

@Jurek

Wiesz jak to mówią - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Po przeniesieniu się, możesz mieć zupełnie inne odczucia niż ja.

Wiktoria
@Magda

A ja się zastanawiam jak jest generalnie z atmosferą pracy przy takiej liczbie pracowników :) Nie ma żadnych zgrzytów i wszyscy się ze sobą dogadują? :P 160 osób to jednak dość sporo :)

@Wiktoria

Nie wiem, co dokładnie masz na myśli pisząc "zgrzyty". W każdym razie wydaje mi się, że u nas zarówno między pracownikami, jak i pracownikami a kierownictwem panują dobre relacje. Nie zauważyłam, by atmosfera była toksyczna, bądź by którykolwiek z pracowników taki był. Ludzie są wobec siebie życzliwi i odnoszą się do siebie normalnie, z szacunkiem. Chyba każdemu zależy na dobrej atmosferze w pracy i nikt nie chce prowokować napięć. Wiadomo, że czasem pojawiają się emocje, nie zawsze wszyscy się ze sobą zgadzają ale te sytuacje prowokuje presja czasu bądź wyzwania, z którymi się zmierzamy.

Karol
@Magda

Masz racje. Jak atmosfera jest dobra to zawsze się można dogadać. Dla mnie dobre relacje w pracy są ważniejsze nawet niż kasa. Wspominałaś wcześniej, że wypłata też jest dobra. Napiszesz na jakim poziomie tzn. ile można dostać na rękę?

@Karol

Zapoznaj się z naszymi ofertami pracy - https://ente.com.pl/oferty-pracy/. Jeśli któraś z nich Cię zainteresuje, wyślij aplikację. Szczegółów możesz się dowiedzieć wyłącznie na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie widzę sensu, w podawaniu tutaj, informacji o zarobkach. Tego nie można uogólnić - nie wszyscy mają wynagrodzenie na tym samym poziomie.

Maxelia
@Magda

Cieszę się Twoim szczęściem. W jakim dziale pracujesz? Paytm, gdyż miałam znajomą która pracowała na produkcji i niezbyt pochlebnie (delikatnie rzecz ujmując) wypowiadała się o atmosferze w ENTE.

Były
@Magda

Jest zupełnie odwrotnie, cóż za absurdalne słowa.

Stażysta
@Magda

Może i jest to duża szansa dla studentów na zdobycie doświadczenia, ale co z tego skoro mimo wyższego wykształcenia i posiadanego doświadczenia proponujecie później minimalną stawkę? Naprawdę ktoś uważa, że da się za to wyżyć, szczególnie przy kosztach mieszkań/wynajmu w Gliwicach? Niby mówi się o rozwoju i docenianiu pracowników, ale chyba nie do końca tak to działa :)

Edward
@Stażysta

Po odbytym stażu zaproponowano Ci minimalną krajową, mimo nabywania doświadczenia w firmie? A co z premią, czy jakimś dodatkiem, który zwiększałby wartość wynagrodzenia, jest coś takiego?

Xxx

Cóż programista w normalnej firmie zarabia 10tys, a tam 3tys, na śmieciowie oczywiście, wypłata potrafiła przychodzić po 1.5mieiscaa czasu i nie były to jednorazowe przypadki! Serdecznie nie polecam, jeden wielki Januszex.

Kandydatka
@Xxx

Czyli firma nie oferuje umów o pracę ?

Kamila
@Xxx

Nie na opcji przejścia na umowę o pracę? Może warto po prostu zdobyć tu doświadczenie i iść dalej?

Atos

Nie polecam. Wypłata jest słaba. Kolesiostwo na każdym kroku, przykład dwie rodziny na logistyce które zajmują wszystkie lepsze stanowiska. Bez znajomości nie da się tam nic osiągnąć. Dyrektorów i kierowników za chwilę będzie tam więcej niż zwykłych pracowników.

@Atos

odnośnie którego stanowiska teraz piszesz o tej słabej wypłacie i ile tak dla jasności w takim razie wynosi?

Ninja

Pracowałem jakiś czas temu w tej firmie i jak widzę nic sie nie zmieniło, dalej cały świecznik to koledzy kolegów i przyjaciół królika i jego bandy, a z wypłatą to i owszem była zawsze na czas, ale im bliżej koryta bym cieplej i wygodniej. Serdecznie pozdrawiam ludzi w tym samym miejscu od 20 lat

mAttia

Dzień dobry zastanawiam się nad złożeniem CV do firmy na dział magazynu Chciałem się dowiedzieć jak wygląda praca w magazynie? Zasięgnęłam opinii kolegów którzy odbywali praktyki i podobno panuje tam niezbyt ciekawa atmosfera pracy i stąd moje pytanie czy aby napewno tam tak jest: Czy dalej kieruje zespołem niekompetentny wrzeszczący na wszystkich kierownik wprowadzający toksyczną atmosferę?

Pracujący

Dziwne te wpisy jakby były produkowane przez kogoś aby tylko pogrążyć firmę jako pracodawcę. Moze panie trolu przedstaw się z prawdziwego imienia. Generalnie Ente nie jest złym miejscem, wypłaty na czas, praca w zależności od stanowiska i działu może być czasami nużąca ale to jest produkcja... Więc Panie trolu szukaj pan innej pracy.

Maciek

@dobrze poinformowany Czy zauważyłeś nepotyzm, kumoterstwo w firmie? Nepotyzm jest to protegowanie krewnych. Osoby takie niesłusznie zajmują stanowiska przez polecenie wpływowej osoby. Kumoterstwo natomiast dotyczy nie tylko krewnych, ale i znajomych.

Dobrze poinformowany.

Po doświadczeniach mogę stwierdzić, iż firma kłamie w ogłoszeniach o pracę oferując kursy dla pracowników. Dział kadr to żart, w każdej sprawie pokazują swoją niekompetencję. O braku wypłat na czas lepiej już nie wspominać. Podsumowując lepiej dobrze się zastanowić przed podjęciem zatrudnienia.

@Dobrze poinformowany.

Hmm rozumiem że jesteś nowy więc krąg się zawęża... Cóż jestem tutaj troszkę dłużej o dziwo wypłaty są na czas, gdy byłem na zleceniu to były lekkie poślizgi. Dział kadr porażka? Dziwne piszesz meila do kadr I masz odpowiedź... Kursy i szkolenia no to już sprawa indywidualna, podobnie jak wysokość wynagrodzenia, owszem szału nie ma mogło by być lepiej, są pracownicy którzy pracuja długo i są nie doceniani widać że ich to zniesmacza jednak ciągle pracują. Jeśli chodzi o atmosferę pomiędzy pracownikami tu jest problem bo wszystkie żale wypisują osoby które na start chciałyby dostać 4k-8k nie mając żadnego doświadczenia, co jest absurdem. Chłopcze jaki dział reprezentujesz?

Szukający pracy
@Dobrze poinformowany.

Brak wypłaty na czas? Czyli firma kiedy wypłaca pieniądze na konto?

Robert
@Pracujący

W takim razie nic się nie zmieniło od mojego odejscia, ciekawe czy kierownictwo dalej ma w (usunięte przez administratora) zdanie paracownika.

@Szukający pracy

Firma jest wypłacalna, wszystko jest terminowo, może w pierwszych miesiącach możesz mieć poślizgi dwudniowe, ale generalnie wszystko jest na czas.

Długoletni pracownik
@Szukający pracy

Wypłata na UoP zawsze jest .... przed czasem :) (np za wrzesień wypłata jest przed końcem września, w okresie świątecznym i tydzień wcześniej, nigdy nie zdarzyło się inaczej. Gorzej z rachunkami na zleceniu, ale i tu w większości przypadków wina lubi leżeć po stronie pracowników (wszystko na ostatnią chwilę).

Katarzyna

Moim zdaniem należy przyłożyć większą uwagę na kadrę

Ć...

Moim zdaniem, generalnie liczy się jakość.

Bardzo średnio

Magdalena
@Gość

ale z czym srednio ? z atmosfera, zarobkami, socjalem ????

@Magdalena

Social - proszę o wskazanie kto go dostaje -bony na święta - kpina Atmosfera - pracownicy na dole którzy nie dostali się z kolesiostwa są normalni zależy im bardziej na tej firmie niż osoba zarządzającym niestety dyrekcja oraz zarząd nie znają się na swojej robocie i w moim odczuciu większość jest tam zbędna są to zwykli krzykacze. Jest takie przysłowie " Krowa co dużo muczy nie zawsze daje dużo mleka" Zarobki - sprawa osobista ale nie sa jakoś oszałamiające porównując się do zarobków w innych firmach na podobnych stanowiskach Jestem ciekawy czy komentarz zostanie usunięty i czy będą ploty jutro na ten temat przy "kawusi" Pozdrawiam

@Magdalena

I tak usuwacie komentarze

Karol
@Gość

Socjal to nie tylko bony. A co z prywatną opieką lekarską albo dodatkowym ubezpieczeniem? Coś z tego jest dla pracowników czy w ogóle nie ma żadnych benefitów?

Fuksiarz
@Gość

Cześć, przypadkiem wpadłem na Goworka i co ja tu widzę??? Jedną prawdziwą i niestety słuszną opinię niejakiego "GOŚCIA" i dużo dużo płatnej, nieprawdziwej wazeliny.... "GOŚĆ" pisze prawdę o licznej grupie "dyrektorów", których kompetencje są niestety na żenująco niskim poziomie, a jedną ich bronią w "walce" z realizacją zadań/projektów/zarabianiem pieniędzy przynajmniej na swoje wypłaty/ jest wprowadzanie niezdrowej atmosfery, nierówne traktowanie pracowników i w sumie brak jakichkolwiek kompetencji. Dyrektorzy w ENTE kłamią z pasją. Robią to po to aby ukryć swoją niekompetencje, aby jeszcze trochę "przytrzymać" w firmie dobrego pracownika lub po to aby zatuszować wpadki. Nieważne, czy dyrektor to ten bardzo wysoki czy ten niski, albo nawet bardzo niski, każdy z nich cechuje się niestety wielkim zaangażowaniem w zrażanie do siebie współpracowników (czytaj: najczęściej podwładnych) oraz brakiem kultury i poszanowania drugiej osoby. Podejście tych osób do pracy jest nijakie, każdy z nich gra do innej bramki a wydawałoby się cel, do którego powinni wspólnie dążyć, czyli realizacja zadań i przynoszenie firmie zysków, nie ma dla nich żadnego znaczenia. Ale tutaj znowu potwierdza się to co napisał "GOŚĆ", przecież te osoby zwane "dyrektorami" nie znają się na prowadzeniu działu realizującej projekty z zakresu elektroniki. Menadżerami są kiepskimi a inżynierami to oni już dawno nie są (poza jednym osobnikiem w zbroi). Niestety rozpisałem się tylko o wadach firmy czyli o "dyrektorach". Lecz o czym tu więcej pisać, skoro większość wartościowych pracowników sama się zwolniła z nadzieją znalezienia "czegoś" normalniejszego, na co głównie "ciężko pracują" liczni "dyrektorzy". Pracowici i ambitni pracownicy, którzy pokazali, że coś potrafią i zdecydowali się pozostać w tej firmie lub jeszcze nie podjęli decyzji o zmianie, mają niezwykle ciężko. "Dyrektorów" jest wielu, do realizacji mają zadania i każdy z nich chciałby osiągnąć sukces JUŻ, pomimo braku kompetencji i wiedzy. Dlatego ci nieliczni pracownicy są rozszarpywani przez "dyrektorów", obarczani w jednym czasie kilkoma projektami i przymuszani do tak zwanego switchowania zadań. Dyrektorzy czynnie biorą udział w realizacji wspomnianych wielu zadań i skupiają się przede wszystkim na jak najczęstszym odpytywaniu (nękaniu) realizatora zdania (ambitny, pracowity lecz delikatnie rzecz ujmując, rozgoryczony człowiek) o to KIEDY BĘDZIE GOTOWE :) Ktoś kiedyś napisał, że ENTE jest dobrym miejscem dla absolwenta na rozpoczęcie przygody z zakładem pracy. I to się zgadza. Można to stwierdzenia potraktować chyba jako plus tej firmy. Drugi plus to fajny i nowy budynek. Ale kto się najadł z ładnej lecz pustej miski? -;) Co by tu nie pisać, projekty są ciekawe, początki realizacji zadania prognozują ciekawą przygodę, ale potem pojawiają się "dyrektorzy" i ich styl opisany powyżej.... Oj niejednej osobie zamarzyła się na chwilę zamiana nawet z przysłowiowym panem od łopaty aby móc przynajmniej choć trochę oderwać się o tego sposobu "myślenia". Pozostawiam opinię jako neutralną, bić w ENTE nie biją, przynajmniej dawniej nie bili :-)

Edward
@Fuksiarz

Ciekaw jestem, jaki wpływ opisany przez Ciebie sposób zarządzania i podejścia do zatrudnionych, ma na pracę "młodszego koordynatora projektów"? Nie mam wielkiego doświadczenia i może bym się skusił, by go trochę nabrać w tej firmie, ale wobec tego, o czym pisałeś, kluczową kwestią, pozostaje zarobek. Wiesz może, ile na starcie mogę dostać na tym stanowisku?

Jak długo trwa proces awansu w ENTE Sp. z o.o.?

Mareczek

Długo... bardzo długo...

Aktualność
Święty Mikołaj nie zawiódł pracowników ENTE i nie kazał na siebie długo czekać. Już z samego rana zawitał do firmy i zostawił słodki poczęstunek w pięknej, świątecznej aranżacji.

Dziękujemy za odwiedziny i życzymy wszystkim udanych Mikołajek!
ochotnik

Jakie świąteczne profity otrzymują pracownicy zatrudnieni na umowę zlecenie ? Czy to prawda że mogą jedynie liczyć na kawałek ciasta w mikołajki i herbatę ?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w ENTE Sp. z o.o.?

Pracownik ENTE

W celu poznania szczegółów zapraszamy do przesłania swojej aplikacji. Może będzie okazja porozmawiać na ten temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej :). Poziom wynagrodzenia zależny jest od wielu czynników.

Skoda Octavis

Chciałem zapytać o możliwość użytkowania samochodu służbowego? Kiedy można dostać taki samochód i komu się należy? Czy trzeba za niego płacić? Kto odprowadza podatki?

Pracownik ENTE
@Skoda Octavis

Nie potrafię odpowiedzieć na wszystkie pytania, nie znam szczegółów. Jeśli jesteś kandydatem, na pewno podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaniesz zapoznany z zasadami dotyczącymi użytkowania samochodu służbowego. Mogę jedynie potwierdzić, że ten środek transportu z reguły przysługuje pracownikom handlu w celu wykonywania czynności służbowych.

Zostaw merytoryczną opinię o ENTE Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w ENTE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ENTE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENTE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENTE Sp. z o.o.