ENTE Sp. z o.o.

Gliwice

Opinie o ENTE Sp. z o.o.

Jacek 2014-06-09 14:43
Dobra firma zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki.
Prowadzi ciekawe projekty dla kolejnictwa, górnictwa i przemysłu.
Jest dużo pracy, więc jak ktoś liczy na to, że się będzie nudził to się może
przeliczyć. Płaca względnie dobra - premie uzależnione są od wyniku na
projektach.
Polecam dla ambitnych.
Zeus 2015-01-20 07:20
(usunięte przez administratora) , jesli chodzi o wynagrodzenia to sa nie najgorsze oczywiscie w zaleznosci gdzie kto na jakim dziale , wiadomo mogli by postarac sie o wieksze wynagrodzenie powiedzmy jakies 300 zl do wyplaty ale nie ma tragedii , wsrod pracownikow panuje dobra atmosfera.
były 2015-07-11 08:06
Praca jak na polskie warunki dobrze płatna, choć bez problemu można było by dorzucić do wypłaty troszkę więcej. Praca w zależności od działu, dyrektor spoko, kierownicy już nie wszyscy... (usunięte przez administratora)
Adams 2015-12-24 14:48
Nie mogę się zgodzić z marudami poniżej. Ostatnio kierownictwo pożegnało kilku obiboków i to zapewne oni teraz psioczą na firmę. Jak ktoś chce się wylegiwać w pracy, albo miesiącami udawać chorego i siedzieć na L4, to nie ma czego szukać w ENTE. To praca dla ludzi ambitnych i pracowitych, a Ci zawsze dostają godziwe wynagrodzenie.
gites 2016-01-03 16:22
Moim zdaniem dobra firma dla młodych z małym doświadczeniem, gdzie można sporo się nauczyć, z czasem nawet w miarę zarobić, wiadomo kolesiostwo jest i będzie zresztą gdzie nie ma...wszędzie dobrze gdzie nas nie ma... Oczywiście jest wielu nierobów ale to normalne, że ktoś chce na czyjejś d... do raju się dostać. Chcesz robić, jesteś ambitny to warto spróbować, jak nie to za rok lub dwa zmienisz prace na lepszą. Ps. część nadgodzin jest wypłacana, a reszta do wybrania w miarę możliwości-szału nie ma ale i tragedii też..
wolnawola 2016-01-05 12:27
Generalnie firmę oceniam na 4-4,5 w skali 1-6.
Praca dobra dla początkujących, żeby zdobyć jakieś doświadczenie na początku kariery.
Atmosfera generalnie OK, ale tu wszystko zależy od tego do którego przełożonego się trafi. Są kierownicy, którym niczego nie można zarzucić i zawsze można się bezproblemowo dogadać, są uśmiechnięci, wyluzowani. (usunięte przez administratora) Jednak to co najbardziej denerwuje to, że ci którzy pracują sumiennie i ci którzy się totalnie opieprzają dostają porównywalne wynagrodzenie. Rozumiem, że wyjściowo każdy dostaje podobne wynagrodzenie, ale jeśli jest pracownik, który wyróżnia się zaangażowaniem, sumiennością i nie chodzi raz na dwa miesiące na L4 jak inni, to powinno to zostać zauważone i docenione przez przełożonych, bez konieczności domagania się od pracodawcy np. podwyżki, premii. (usunięte przez administratora) ale jeśli kadra zarządzająca ENTE myśli o przyszłości firmy poważnie i profesjonalnie to takie zachowania jak podwyżki,dodatkowe premie czy awanse dla wyróżniających się pracowników powinny być normą. W przeciwnym wypadku firma nie będzie się niczym pozytywnym wyróżniać na rynku i będzie tak jak w większości firm,(usunięte przez administratora)
openGL 2016-03-25 15:35
Powiedzmy, w miarę dobra praca dla tych, który zaczynają swoją karierę zawodową (np. pion rozwoju). Minusy opisuję w dalszej części tego wywodu. Na początku było w miarę Ok. Później się zmieniło. ( usunięte przez administratora )Plusy: ciekawe projekty, ludzie, atmosfera. Minusy: ( usunięte przez administratora )sztywne godziny pracy i przerw, niskie wynagrodzenie, (usunięte przez administratora) Teraz pracuję w innej gliwickiej firmie z podobnej branży. W porównaniu z Ente prawie "jak w raju: wynagrodzenie netto większe prawie 2 razy, elastyczne godziny pracy, dowolna ilość przerw, rozrywka typu (hamaki, piłkarzyki, konsola), płatne nadgodziny.
Seba 2016-03-30 09:56
Fajnie Ci tam w tym Future Processing? Łózka też tam macie? To już wcale nie trzeba by było do domu wracać :)
openGL 2016-04-01 21:44
Nie pracuję w FP. Gliwice to nie tylko FP, Ente i Wasko...
alfons 2016-05-03 17:45
szukam roboty w podobnym temacie co ente. moglbys podac namiar a ta Twoja firme w ktorej pracujesz. tez myslalem ze pracujesz w fp. point_84(at)o2pl
chwila prawdy 2016-05-12 19:18
jak jesteś na zleceniu to nie masz nadgodzin(chyba ,że masz stawkę 10zł na rękę to wtedy i możesz 24h być w robocie) jak jesteś na umowie to są do "Wybrania" (usunięte przez administratora) .
mezo 2016-08-04 16:46
Na zleceniu to chyba tym bardziej @chwila prawdy możesz brać nadgodziny przecież to umowa cywilna a nie o pracę. Każdy kto logicznie myśli chyba potrafi to przekalkulować więc nie mydlmy innym osobom oczu, że godziny zależą os stawki jaką się ma w danej chwili
Chętny 2017-02-01 15:02
Witam,

to poproszę w jakiej. Ja też szukam pracy w elektronice i w związku z tym poszukuję firm, w których można się zatrudnić.)
Agnieszka 2017-03-10 12:09
Chcecie znaleźć aktualne oferty pracy ENTE Sp. z o.o.? Możecie je znaleźć na naszym portalu GoWork.pl - http://www.gowork.pl/praca/ente-sp.-z-o.o.;pr
Seba 2017-05-02 15:16
To nie ściemniaj że masz 2x tyle co w Entowie. Gliwice to Wasko i Ente, potem trochę nic i FP.
openGL 2017-05-20 12:03
Nie musisz mi wierzyć. Tylko parę firm? Zobacz ile jest firm IT w Gliwicach, chociaż na terenach po dawnej kopalni (tam gdzie FP), gdzie tam pracuję. Po przedłużeniu umowy mam 2.4 tyle co w Ente. Płatne nadgodziny (praca w domu), jeśli się chce. (usunięte przez administratora) Do kuchni mogę nawet iść kiedy chcę, nie ma żadnych systemów kontroli czasu pracy. Z tego co mi wiadomo, z tego starego zespołu w rozwoju (sprzed 5 lat) została już tylko garstka osób.
X11 2017-05-20 14:58
openGL: to podaj moze nazwe tej firmy gdzie pracujesz, albo chociaz pierwsza i ostatnia literke nazwy firmy
Adams 2017-05-20 16:02
ENTE od kilku lat mocno się rozwija. W ciągu ostatnich 5 lat podwoiło ilość pracowników (aktualnie jest ich 150), dorobiło się oddziału, potroiło możliwości produkcyjne i opracowało kilka unikalnych produktów na światowym poziomie, jak chociażby AWIA SDIP, czy obsypany nagrodami AWIA Horyzont.
Nie wszyscy są za tym w stanie nadążyć - to praca dla ambitnych, a nie dla przeciętniaków.
Choć ze 'starych' pracowników faktycznie pozostali tylko najlepsi, w firmie jest sporo nowych, ambitnych i zaangażowanych pracowników.
Rekrutacja jest prowadzona w trybie ciągłym, a warunki pracy i płacy są na bardzo dobrym poziomie.
Jak ktoś nie wierzy, to najlepiej niech osobiście się przekona i aplikuje na jedno z poszukiwanych stanowisk (programista embeded, inżynier elektronik, etc).
openGL 2017-05-20 17:42
"warunki pracy i płacy są na bardzo dobrym poziomie" - widocznie może coś zmieniło w ciągu tych ostatnich paru lat. Za moich czasów było nieco inaczej, czemu większość zespołu się zwolniło? Wtedy ludzie głównie narzekali na zarobki, te nadgodziny, jakieś wypominki ze strony zarządu. Oczywiście doceniam Ente za to że w ogóle coś działa z elektroniką, a wiadomo, w Polsce praktycznie nie ma przemysłu elektronicznego. Może faktycznie teraz jest lepiej, jak kolega twierdzi.
Na szczęście były 2017-06-18 12:59
Potwierdzam, że ogromna większość starej ekipy odeszła. (usunięte przez administratora)
Felix 2017-06-19 10:33
Patrząc na to co było kiedyś z wielką ulgą mogę stwierdzić, że dobrze, że spora część starej ekipy odeszła. Jakiś czas temu do ente dołączyło wielu nowych, ambitnych i doświadczonych pracowników, do których część „starej ekipy” nie pasowała. Z czasem „stara ekipa” zaczęła się wykruszać, a w firmie naprawdę zaczęło się dobrze dziać. Idziemy do przodu, rozwijamy się. Mamy fajnych ludzi i ciekawe projekty.
Agnieszka 2017-08-03 08:46
Część z was pisze, że sporo osób odeszło, a część, że firma podwoiła zatrudnienie. Jak jest w rzeczywistości? Dobrze dla osób, które poszukują pracy znać aktualny obraz, tak żeby podjęcie decyzji o rozpoczęciu pracy, było jak najłatwiejsze.
Felix 2017-08-03 14:44
Prawdą jest, że kilka osób odeszło ale jednocześnie zatrudniliśmy kilkunastu nowych pracowników. Nadal poszukujemy ambitnych i utalentowanych osób, którzy chcieliby się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia.
Rodzina Adamsów 2017-08-10 11:40
FELIX? ADAMS? A może sam GŁÓWNY KONSTRUKTOR urodził te wspaniałe teksty? (usunięte przez administratora) Mogłbym jeszcze wiele powiedzieć o tej firmie, (usunięte przez administratora)
Agnieszka 2017-08-18 09:12
@RodzinaAdamsów każdy ma na wątku prawo do dodanie swojego komentarza, ważne jest tylko, żeby pamiętać o dodaniu uzasadnienia. Użytkownicy, których wymieniłeś takie wstawili, jakie jest natomiast Twoje? Wiele osób wchodzi tutaj po rzetelne komentarze wraz z argumentacją.
Rodzina Adamsów 2017-08-18 14:48
Agnieszko - zgadza się, każdy ma możliwość komentowania wpisów na tym portalu. (usunięte przez administratora)
Zostaw swoją opinię o ENTE Sp. z o.o. - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ENTE Sp. z o.o.