Opinie o Nomax Trading Sp. z o.o. w Piekary Śląskie

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Nomax Trading Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Nomax Trading Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja opakowań plastikowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nomax Trading Sp. z o.o. w Piekary Śląskie

D

Wypowiem się o dziale osłonek visco i spatex. Kiedyś praca w firmie była całkiem ok, ale za każdym rokiem było co raz gorzej, więcej i szybciej robimy, a kasa praktycznie ta sama, zmiany systemów premiowych co rok i każdy był słaby, zatrudnienie kierownika produkcji, który nie ma zielonego pojęcia o produkcji w tej firmie i jest tylko piątym kołem u wozu, który tylko i wyłącznie demotywuje pracowników i stwarza nieprzyjemna atmosferę w firmie. Jak się starasz i robisz coś ponad twoje kompetencje to nikt o tym nie pamięta, a popełnisz najmniejszy błąd to od razu jesteś wpisywany w plik i ucinana jest premia, jak ci na wyższych stanowiskach coś spartaczą to próbują zwalić winę na pracowników produkcji, a i tak zawsze wychodziło na jaw wszystko i chowali potem głowę w piasek i siedzieli cicho. Cały czas dokładane są dodatkowe obowiązki podczas pracy i normy wzrastają, a wynagrodzenie to już jest w tym wypadku dla nich nie ważne i jest identyczne, pracujemy nie na jednej czy dwóch maszynach, niektórzy pracują na kilkunastu maszynach i jeszcze jest wymagane idealne pojęcie na temat każdej z nich, człowiek to nie robot i nie da się wszystkiego spamiętać i idealnie wszystko zrobić, kiedy trzeba walić na kilku maszynach w miesiącu, do tego często zmieniają się ustawienia i inne wytyczne danego stanowiska. Już nie wspominając o egzaminach na wyższą stawkę niczym w szkole za starych czasów, przecież chyba logiczne, że jak ktoś pracuje na danym dziale to ma chyba wiedzę na ten temat, inaczej by tam nie pracował no śmiech na sali. Pomiędzy 2023, a 2024 jeżeli chodzi o zarobki to nic się nie zmieniło, no może zaledwie o jakieś 100zł, to jest żart, prezes chyba ma (usunięte przez administratora). Człowiek przychodził do pracy i tylko się zastanawiał jaki tym razem problem lub błąd będzie nam wytykany, albo wmawiany. Pracownicy proszą się o rzeczy które są oczywiste i niezbędne do pracy na produkcji osłonek, a zostaje to zamiecione pod dywan i zawsze kończy się na słowach typu "tak tak w przyszłym tygodniu to będzie robione" Ograniczniki które miały zostać dorobione nowe i dodatkowe kilka razy prosiliśmy, prośby o moskitierę do bramy żeby otwierać w upalne dni były olewane, a jak już zostało to zrobione to zamiast moskitiery kupili coś co totalnie nie przepuszcza żadnego powietrza i nawet nie zostały wyciągnięte konsekwencje tej osobie za wydanie pieniędzy w błoto, tak firma wielce oszczędza na wszystkim i pracujemy z chińskim szajsem, a tu na bramę i inne pierdoły, które są niepotrzebne to nie ma problemu, ale dobra nożyczki ostre i nie łamiące się to już trudno załatwić, już nie mówiąc o ubraniach roboczych na które ludzie czekają po kilka miesięcy jak i ponad rok i zmuszani jesteśmy kupować własne, bo inaczej byśmy byli tam na golasa. Dużo by można jeszcze wymieniać, ale podsumuję tę firmę jednym słowem DRAMAT Polecam spróbować, ale jak już człowiek się zapozna z firmą i zacznie robić wszystko jak należy to się przekona jak tam jest naprawdę, sam na początku się zastanawiałem dlaczego niektórzy na coś tam narzekają, ale jak już człowiek się wyszkolił i wiedział o co chodzi to sam zaczął się łapać za głowę. Jedyny plus to niektórzy pracownicy produkcji, dzięki którym praca nawet w najgorszych momentach była umilana i wszystkie nieprzyjemności były obracane w żart i byłą super atmosfera.

Bez nazwy

Pracuję w nomaxie już parę chwil jest całkiem spoko, przychodzisz robisz swoje nie wynosząc pracy do domu chyba że pracujesz zdalnie, ja pracuję na produkcji, ludzie fajni teraz pracują zarówno w biurach jak na innych działach, poukładana firma rodzinna, w tym zakładzie się nie pije i nie pali chodź niektórzy tego nie rozumiom i są zwalniani albo sami się zwalniają jak dla mnie to plus bo nie ma chacharstwa w nomaxie można spokojnie polecić młodym jak i starszym ludziom praca ubogaca przede wszystkim psychicznie:) wiele się tu naczytałem o tych egzaminach ten egzamin jest prosty i myślę nie trzeba się nim stresować

...
@Aneta

Jest kilka stawek, pierwsza po 3 miesiącach się zmienia, póżniej po roku. Jeżeli komuś dobrze idzie to można przyśpieszyć podwyżkę, mnie się nie udało załapać na wczesniejszą

Mika

Jeśli chodzi o samą pracę, praca lekka, jest spoko i narzekać nie można. Gorzej jest z panującymi tam zasadami, co w głowie mi się totalnie nie mieści jak na XXI wiek. Zakaz kolczyków, nie tylko w uszach, ale także Np w nosie. Nie mam zielonego pojęcia komu i dlaczego przeszkadza biżuteria w trakcie pracy (z wyjątkiem obrączek, je akurat można nosić). Miałam nieprzyjemną sytuacje w tym temacie, ponieważ gdy zaznaczyłam, że nie wyciągnę kolczyka i akurat w ten dzień wpadła kontrola, kierowniczka zmiany schowała mnie w szatni.. trochę przykre i nie ukrywam uraziło mnie to. Jedna przerwa, 15 minut na 8 godzin pracy (w trakcie upałów 30 min, tutaj akurat jest mały plus.) Zdecydowanie za mało. W sierpniu, w samym szczycie upałów, brak jakiejkolwiek klimatyzacji na zakładzie. Nie dość, że gorąc wpada z dworu to w dodatku musisz pracować w długich spodniach, czepku (ja przez kolczyk musiałam dodatkowo pracować w maseczce) Dodam również, że w trakcie przerwy jest także zakaz wychodzenia z budynku. Więc jeżeli chcecie odetchnąć świeżym powietrzem, zapomnijcie o tym. Kiedy skomentowałam panujące tam zasady , usłyszałam tekst od innej pracownicy, że mam się cieszyć bo przynajmniej kawa jest darmowa. Dodatkowo dowiedziałam się w trakcie trwania mojej współpracy z firmą, że jest tam praca na akord. Nikt nie uprzedził mnie o tym chociażby na rozmowie, a jak usłyszałam, że na każdej produkcji jest akord to opadły mi ręce gdyż jest to kłamstwo. (Miałam do czynienia już z wieloma produkcjami i nie wszędzie jest akord.) :) Ogólnie to tak; sama praca nie jest ciężka, jest lekka i nie wymaga dużego wysiłku fizycznego. Jednak te zasady bardzo zniechęcają do pozostania w tej firmie. Ja zrezygnowałam i nie żałuje tej decyzji.

@Mika

Ta praca nie jest łatwa nie można się jej nauczyć w zawodówce bo nie ma takiego profilu przychodzisz i się uczysz , wszystkich procesów produkcji trzeba się nauczyć także tych norm ISO i Haccp, można zaprotestować oglądając kuchenne rewolucje jak Magda Gessler wchodzi do kuchni bez czepka ale normy są takie że jak się robi coś do jedzenia to trzeba przestrzegać czepków kolczyków w nosie nie można mieć są szkolenia u nas w firmie które wróciły po pandemii to nie jest wymysł pracodawcy tylko normy światowe pozdrawiam cię Mika szkoda że zrezygnowalas

Maksio Nowy wpis

Myślę o pracy na produkcji. W archiwalnym już ogłoszeniu znalazłem informacje że dają nagrody za innowacyjność. To znaczy ze samodzielne myślenie i pomysły są premiowane i nie trzeba wszystkiego robić pod szablon? Jestem dość ambitny i pasowałoby mi takie podejście do pracownika. Tu serio tak jest?

D Nowy wpis

Natalia Nowy wpis

Zasugierowałam się wypowiedzią w wątku na temat lekkiej pracy, Operatorzy Produkcji też tak stwierdzą? Praca dla męża, ogłoszeń aktualnych nie ma ale firma sama zachęca do wysyłania CV. W starej ofercie napisano, że gwarantowana jest podstawą i premie miesięczne. Taka premia faktycznie wyrabiana jest co msc i czy ktoś wie jakie to kwoty?

zuza Nowy wpis

w życiu się z takim chamstwem jak w nomaxie nie spotkałam! ludzie w biurze niekompetentni śmiech na sali

Firma Nomax Trading Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko MECHANIK MASZYN PRODUKCYJNYCH. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Masz jakieś argumenty na poparcie swej opinii? Firma wymienia niektóre z powodów, dla których warto do nich dołączyć w ogłoszeniu na Managera ds. Zakupów (Kupieca). Jest ich więcej, ale piszą choćby o przyjaznej niekorporacyjnej atmosferze, czy wynagrodzenie dostosowane do poziomu doświadczenia kandydata.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Co wchodzi w socjal Nomax Trading Sp. z o.o.?

Marika

Zainteresowało mnie ogłoszenie na operatora produkcji. Firma oferuje sporo benefitów, m.in. dofinansowanie do wypoczynku, a ile ono wynosi? Tak samo zainteresowały mnie te dodatkowe świadczenia socjalne. Może ktoś mógłby mi coś więcej napisać na ten temat?

@Ska
@Mika

Kolczyki i inne gadżety, wyjścia na zewnątrz są ograniczone z jakiegoś powodu, nie pomyślałaś że pracujesz w branży spożywczej i są wymogi z góry narzucone? Ogólnie praca jest na godziny i z tego co wiem to są normy do wykonania na różnych dzialach, nie słyszałem aby ktoś tutaj miał płacone za akord. Jak się widzi same problemy to dla innych nawet lepiej jak podjęłaś decyzję o zmianie firmy ????. Przerwa 15min, czyli zgodnie z przepisami, z mojego doświadczenia wszędzie gdzie pracowałem to tyle było przerwy, a za np 2 min spóźnienia nikt głowy mi nie urwał. Powodzenia w innej pracy

@@Ska

Rozumiem, wszędzie są zasady. Jednak nie rozumiem dlaczego ktoś zabrania biżuterii, już nie ważne czy w nosie czy gdzieś indziej a do obrączek i pierścionków nie ma problemu, mimo tego, że jednak się pracuje dłońmi i jest większy kontakt z produktem. Co do przerw. Z mojego doświadczenia nigdy nie spotkałam się z tak krótkim czasem przerwy, doliczając do tego, że trzeba jeszcze na stołówkę dotrzeć. Oczywiście, że pomyślałam, że pracuje w branży spożywczej i mogą być wymogi, ale to nie moja pierwsza branża spożywcza i nigdzie nie spotkałam się z takimi zasadami :) A tym bardziej, żeby ktoś mnie chował w szatni. Bardzo dziękuje, miłego wieczoru :)

@@Ska

A na koniec dodam jeszcze, że nie jestem jedyną osobą, która „wszędzie” widzi problemy ponieważ pracownicy którzy pracują tam już bardzo, bardzo długo bo po kilkanaście lat, również skarżyli się chociażby np. na 15-minutową przerwę. Pewnie zaraz padnie odpowiedź że „jeżeli się nie podoba to pracy zawsze można zmienić” jednak nie każdy ma do tego takie warunki i nie każdy może sobie pozwolić na zmianę :) ja mogłam dlatego nie żałuję swojej decyzji i współczuję każdemu, któremu sytuacja (prywatna, itp) niestety nie pozwala.

Ada
@Mika

Biżuteria jest zakazana ze względów jakościowych ,kolczyk lub inny drobny element może wpaść do linii produkcyjnej i dostać się do produkowanego produktu, obrączka z reguły nie ma brylancików i innych detali dlatego jest dopuszczana, a więc droga Pani - nikomu to nie przeszkadza ,są to poprostu wymogi ze względu na bezpieczeństwo jakościowe.

@Bez nazwy

Miło widzieć, żeś zadowolony z pracy. Czytałem w gazecie, że od lipca podnieśli minimalną krajową, a na forum, padały kwoty, rzędy 2600 zł podstawy i 200 zł premii, zgaduję, że na rękę. No więc pytanie mam do Ciebie oczywiste, ile teraz płacą zaraz po zatrudnieniu i jak często zdarza się, że nie przedłużą umowy ponad okres próbny? Osoba, która pisała, że tego doświadczyła, podała, że powodem, który jej obwieszczono, była redukcja zatrudnienia. Faktycznie redukuje się tu etaty?

@Piotr

Jestem tylko robotnikiem produkcji nie wiem czemu zwalniają patrzę swojej roboty i siebie z tego co wiem to na osłonkach nie przedłużyli kilku osobom umów ze względów na ogromny zastój w branży mięsnej jeśli chodzi o zarobki to tak jak wszędzie ( zawsze za małe:) ludzie wszędzie narzekają na obecną drożyznę a małe zarobki

Amelia
@Bez nazwy

Podałbyś konkretną kwotę, jeśli to nie jest jakaś tajemnica zawodowa? Chciałabym od razu wiedzieć, na co ewentualnie się człowiek pisze. I na jaki okres dają te umowy, zwłaszcza pierwszą? Ciekawe, czy na dłużej cos jest.

@Amelia

To pytanie to do kadr, nauczyłem się nie mówić ile zarabiam by nie robić nieporozumień, nie lubię płotek. pozdrawiam i przepraszam Amelia

Aneta
@Bez nazwy

Powiesz chociaż czy zarobki tutaj zależą od doświadczenia pracownika? Czy jednak firma ma jakieś stałe kwoty dla wszystkich i się tego trzyma? Ciekawi mnie czy mają indywidualne podejście

...
@Aneta

Jacek

Witam. Nie polecam tej firmy, zarobki 2600plus premia 200zł. Oraz zwalniają pracowników po okresie próbnym. Ja osobiście bardzo się starałem już miałem przystępować do egzaminu aby zarobić 3000 a tu zwolnienie ponieważ jest redukcja zatrudnienia.zdecydowanie nie polecam tej firmy. Omijajcie ja dużym łukiem.

Wanda

Mąż szuka pracy na produkcji a z tego co czytam firma daje aż 2 możliwości pracy na tych stanowiskach. Okres próbny nadal trwa 3 msc? Wtedy zatrudnienie jest na umowę zlecenie? Jak to wygląda? Jest możliwość żeby z czasem dostać umowę o pracę na czas nieokreślony?

no tak

W firmie znajdują się dwie produkcje- siatki i produkcja osłonek. Na każdym dziale są swoje plusy i minusy. Ja jednak bym się nie przejmował opinią ludzi, którzy wspominają o egzaminach. Dla kogoś coś może być trudne, a dla Ciebie może być łatwe. Przychodząc do pracy możesz się wszystkiego nauczyć. Nie biorą premii, jak coś zepsujesz czyli nie ma odpowiedzialności materialnej na produkcji. Ludzie są dla siebie pomocni, chyba, że sobie podpadniesz bo jesteś lewusem i inni muszą za Ciebie pracować. Są przerwy śniadaniowe w określonych godzinach, czyli zawsze zjesz śniadanie. Nie ma palarni dla pracowników produkcyjnych czyli w trakcie 8 h nie zapalisz. Atutem może być również dostępna kawa czy herbata czyli samemu nie trzeba nic przynosić. Dostęp do ubezpieczenia grupowego i "oksystem". Nie czujesz presji czasu podczas wykonywanych obowiązków. Są ludzie, którzy pewnie mogą poczuc presję, ale ja osobiście nie czułem. Minusy- najniższa krajowa przez 3 miesiące, po 3 msc wyrobiona premia- za wyrobienie planu plus akord. Niska kwota za wczasy pod gruszą i bony ( ale przynajmniej są).

MoPs

Dla mnie porazka po okresie probnym trzeba zdać egzamin bardzo trudny nie polecam

Helena
@MoPs

A ile trwa okres próbny? standardowe 3 miesiace? Wiesz moze, czy do tego egzaminu jest jedno podejście?

Jackie
@MoPs

@MoPs możesz coś więcej napisać o tych egzaminach? Jestem ciekaw jak to wygląda, aktualnie są oferty pracy w tej firmie

Grażyna
@Jackie

I co mimo braku odzewu ruszyłeś którąś z ofert wtedy? Ciekawa bym była jak konkretnie te całe egzaminy teraz wyglądają, oni generalnie jakoś do tego ludzi przygotowują czy jak to w praktyce wygląda?

Jakie wartości są cenione w Nomax Trading Sp. z o.o.?

Korbol

Żadne wartości. Masz przychodzić do pracy i pracować jak wół za minimalna. Wogole powinieneś się cieszyć ze przyjęliśmy cie do pracy i nie myśl szybko o podwyzkach

Teresa
@Korbol

Masz chociaż umowę o pracę czy na zleceniu lecisz?

Krystyna

zaintrygował mnie wpis że aby dostać większą stawkę to trzeba zdać egzamin praktyczny i pisemny. szok. :D czy ktoś może tutaj z Was pisał i przechodził taki egzamin, i może o nim opowiedzieć coś więcej - na czym polegał? jakie były pytania mniej więcej albo zadanie na praktycznym?

Krzysiu
@Krystyna

Pisemne egzaminy są z pytaniami odnośnie jakości i jakich półproduktów uzywa się do wyrobu produktu który chce klient.Egzamin praktyczny to już inna para kaloszy, czasem tak technolog stworzy awarie na maszynie ze nie znasz egzaminu i twoja stawka pójdzie w diabły. Czyli jeżeli dobrze mu smarujesz to masz pewność że zdasz.

Grażyna
@Krzysiu

Smarujesz w sensie, że trzeba zapłacić? Ile jak już? Bo skoro zwiększą po tym stawkę to w sumie zawsze się to chyba opłaca? ;p

@Grażyna

Pracowałem w tej firmie co jeszcze nie było egzaminów pamiętam na godzina było 3 .60zl Stawka groszowa ale żeby była dalej to stworzyli egzaminy i praktyczny i pisemny .Poco miało być to tylko poto aby pracownicy byli ze sobą skłuceni.Robili ta sama robotę a inne stawki .Miał wybór pracować albo się zwolnić.Z ta firma długo byłem związany dobrze że w niej nie pracuje..Teraz mam większe pieniądze i jestem zadowolony..Pozdrawiam Michała K.co mnie zwolnił.

Sg

Z tą ortografią nawet 3.60 bym Ci nie dał ;)

ELO

Tak

Sebus

Pracowałem tam nie polecam! Okropni ludzie prezesi ps brak biletów miesięcznych dla osób dojezdzajacych ! Rygor dyrekcja fatalna!

Dugi wariat

Dugi kierownik od 7 boleści.

Kapeluch
@Dugi wariat

Na oplatarki z nim.

Dugi wariat
@Kapeluch

@kapeluch do zamiatania hali najlepiej.

Ablabla
@Dugi wariat

10 boleści

Michaszek

Do tego co znajduje sie nie daleko firmy?;)

Pracownik operator

(usunięte przez administratora)Nie pozdrawiam. Moja noga juz wiecej nie postanie w tej pseudo produkcji. Dobranoc

Jugo

Ja nie pojemaju

Kapeć
@Pracownik operator

Do kurnika z nim :)

Jak długo trwa proces awansu w Nomax Trading Sp. z o.o.?

Dugi

Żeby mieć większą stawkę to musisz zdać egzamin praktyczny jak i pisemny???????? jak w szkole. daruj sobie tą firmę.

@Dugi

Jeżeli dasz radę w trzy miesiące się nauczyć to warunek jest taki, że technolog musi mieć czas na egzamin.

Operator produkcji

5 lat xd

S.J.
@Dugi

Znam osobiście około 10 osób pracujących w tej firmie i nasłuchałam się od nich samych pozytywów na temat tej firmy. Oni sobie tą pracę bardzo chwalą!!! Jedna tylko rzecz powinna ulec zmianie ich zdaniem: Pracownik powinien być skupiony cały czas na jednej czynności, a nie co chwile dochodzić do komputera i spisywać kody produktów. TYM POWINIEN SIĘ ZAJMOWAĆ MAJSTER.

Ablabla

Jaki awans!? Człowieku!

Zostaw merytoryczną opinię o Nomax Trading Sp. z o.o. - Piekary Śląskie

• Jak się pracuje w Nomax Trading Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nomax Trading Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nomax Trading Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Nomax Trading Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 8 ocen.

Nomax Trading Sp. z o.o.