COMAU Sp. z o.o

Tychy

Opinie o COMAU Sp. z o.o

. 2011-07-18 14:54:36
Firma duża - międzynarodowa; Pracodawca to Włoch no i jak na Włacha przystało - choleryk, zawsze żle, mało, niedokładnie, najlepiej potrafia pracować Włosi (w/g niego). Wszystko trzeba 'wyrywac' siłą (dodatki, podwyżki..). Natomiast pracownicy, kierownicy, mistrzowie - OK ! - jak najbardziej. Ogólnie firma rozwojowa choć jest bardzo nerwowo, a często gęsto mogłoby tak nie być :-). Jezeli chcesz mieć doświadczenie w połapac trochę kontaktów z zagranicznymi firmami - to jest to okazja, ale nie polecam jako firmę docelową.
Doświadczony pracownik COMAU 2014-05-20 08:07:21
Polecam!!!. Firma oferuje linie technologiczne na całym świecie. Polski oddział to jedna z większych organizacji. COMAU POLAND instaluje linie zrobotyzowane w Niemczech, Belgii, Brazylii - zarobki są bardzo dobre dla dobrych ludzi, którym chce się pracować. Kierownictwo sprawiedliwe i idące 'w stronę pracownika' - rozumie dzień wolny z powodu choroby dziecka czy innej sytuacji losowej.
Ogólnie - jeśli ktoś potrafi i chce pracować - zarobi i zdobędzie międzynarodowe doświadczenie i nauczy się języków.
Doświadczony Inżynier 10lat w Comau 2014-06-16 09:47:10
Tą opinię napisał chyba kierownik albo kadrowa.
Dobrzy specjaliści którzy chcą pracować są olewani przez kierownictwo i kadrową przy podwyżkach. Zasada w COMAU jest taka, że jak się zatrudnisz to potem nie licz na podwyżki. Jeśli coś potrafisz i jeszcze to pokażesz innym to ci wrzucą na głowę więcej obowiązków, ale już nie wynagrodzenia. Firma jest dobra dla studentów żeby zdobyć doświadczenie, albo dla dziadków którzy chcą spokojnie przesiedzieć do emerytury. Osoby które nie mają nic do roboty przez cały miesiąc, mają święty spokój i nikt się ich z kierownictwa nie czepia, że nic nie robią. Dla przykładu Jacek K. albo Grzegorz Dz. Roboty za granicą są i ludzie wyjeżdżają ale kokosów nie zarabiają i 3 miesiące w domu ich nie ma.
Zdobycie doświadczenia - tak. Wynagrodzenie na odpowiednim poziomie za ciężką pracę - NIE. Motywacja - 0
kierownik 2014-06-29 21:32:23
hej doświadczony inżynier, chyba jesteś od nas z Ob1 :)
W każdym razie masz trochę racji. Ile sobie wywalczysz na początku tyle masz potem na lata i o podwyżkę ciężko bo nie ma z kim rozmawiać. Kadrowa mówi że ona już nic nie może bo to wszystko to Turyn. (usunięte przez administratora)
były pracownik 2014-07-11 16:01:20
Ogólnie firma dobra, ale z płacą i podwyżkami wszystko tak jak napisał Doświadczony Inżynier;
-Zdarzają się pracownicy pracujący 10 lat na tej samej stawce
-Dziwny system pracy w sobotę za wolne w tygodniu (w systemie 3 zmianowym)
-3 lata brak podwyżek dla pracowników szeregowych (bo kryzys)
-Jedyna możliwość zarobienia to nadgodziny nadgodziny nadgodziny, chyba że na delegacji wtedy można odłożyć coś z diety (ustawowej)
Jest też parę plusów:
-można się dużo nauczyć
-akceptowalna atmosfera
-kursy
-firma przyjmuje "prosto po szkole"
Reasumując firmę polecam młodym niedoświadczonym i tym którym uda się coś wywalczyć od razu na rozmowach; stanowisko czy stawkę, starzy pracownicy w tym względzie dla firmy nie istnieją
długoletni pracownik przed emeryturą 2014-07-15 20:09:16
To prawda z tymi podwyzkami.
specjaliści pracujący ponad 5 lat zarabiają ok 3000zl do 3500zl na reke
teraz jak przyjmuja nowych to dostają 4500zl na reke i wiecej
Nie rozumiem polityki kadrowej tej firmy
Wygląda na to że Comau jest po to by zdobyć doswiadczenie i potem dostac łatwiej lepszą pracę.Czy to jest dobre dla firmy jeśli pracownik sie podszkoli i po paru latach odchodzi gdzieś indziej.
A i atmosfera jest do bani. Niektórzy już po pół roku sie o tym przekonali

były pracownik prywaciarza 2014-08-18 20:37:48
Bzdury na biegunach - podwyżkę można wywalczyć - fakt, trzeba powalczyć i może nie od razu taką kwotę jak się chce... ale która firma na rynku z otwartymi rękami rozdaje podwyżki?! a ci tzw. specjaliści z 5 latami doświadczenia - to nie są czasem specjaliści od "nic nie robienia"? jak ktoś jest dobry zarabia, a jak nie to cicho siedzi i wypisuje bzdety na forach - skoro taaaki spec zarabia tak mało to po jakiego siedzi?zamiast wypisywać bzdury niech pójdzie do prywaciarza gdzie dostanie w palnik i nie będzie że 8 godzin, że nadgodziny, że się nie da...tylko motywacje w postaci kopnięcia w....
nowy 2014-08-22 15:47:02
Tymon - jak rozważasz przyjście do firmy to trzeba uczciwie przyznać że kasa zawsze jest na czas i jest ciekawa robota. Czasem jak wszyscy są zawaleni robotą to klimat jest ciężki - ale na delegacjach można nadrobić - generalnie kierownicy są spoko, można się dogadać do wielu rzeczy a kumple z roboty jeszcze lepsi - na kogo jak na kogo ale na kumpli możesz zawsze liczyć - jak jesteś zielony w jakimś temacie to nie ma tak że ktoś pokazuje jaki to jest mądry (co mi się zdarzyło w innej firmie) - w comau zawsze ktoś pomoże, wyjaśni, generalnie nie ma 'spuszczania po kiju' - jak masz problem kumple pomogą.
zaplatana 2014-12-19 11:46:43
Dostalem propozycje pracy z comau.czy mozecie napisac cos o dodatkach,premiach na swieta,paczkach mikolajowych dla dzieci itd.czy nadgodziny sa platne,delegacje itd
młoda 2015-01-12 11:54:05
Witam czy może się ktoś wypowiedzieć na temat pracy na stanowisku młodszego kontrolera (controlling)?
robo 2015-06-25 22:07:31
Czołem ogin. Nikt nie pisze bo mamy wiele projektów i moc roboty. Często wyjazdowej roboty...chcesz pracowac - przychodź i daj coś z siebie. PS - na delegacjach można nieźle dorobić a ostatnio projekty po całej Europie i nawet w USA robimy.A jak chcesz narzekać to daj sobie spokój - nie potrzebujemy kolejnego z dwoma lewymi rękami, który będzie jęczał jak to źle bo pracować trzeba
Marcin 2015-07-16 15:23:03
ale bzdury. Kto mądry już dawno uciekł z tego obozu.
pracek 2016-06-21 23:11:39
cos dziwnego sie dzieje w tej firmie,sporo umysłowych sie zwalnia w ostatnim czasie.
vhyj 2016-06-23 20:41:51
@pracek no to może przybliżysz co sie dzieje??????
Zostaw swoją opinię o COMAU Sp. z o.o - Tychy
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie COMAU Sp. z o.o